1 Harry Mutsaers j DE GRUYTER DE KOFFIE- EN THEEZfinK i HEROPENING Een 3 Pits Gasfornuis een Fornuiskachel ETNA 4 prima KERSTGANZEN 1 UIT DE LANGSTRAAT sprang. r$:lame. trichinen-vrij bruidspaar. cor sars jo van rijn JONGEDAMES „COWA" Confectie-ateliers Min. Loeffstr. 57 B WAALWIJK HANDNAAISTERS, MACHINE NAAISTERS EN LEERLINGEN. Tevens: 2 PRIMA KLEERMAKERS. Te koop aangeboden: SLAAPKAMER AMEUBLEMENT 187 A.s. WOENSDAGAVOND Runds-,kalfs- en varkensslagerij De voorzitter merkte echter op dat er helemaal geen aanvraag om meer subsidie was binnenge komen. Als het inderdaad nodig was, moesten ze met een verzoel< komen, de gemeente kon het Wit Gele Kruis moeilijk achterna gaan lopen. Het Wit Gele Kruis kreeg een subsidie van 460.en het Groene Kruis van 35. Een aantal subsidies werden toen vastgesteld. Het was het voorstel van B. en W. aan de voetbalver. Right Oh die een sub sidie vroeg van 250.slechts 100.te geven, men moest re kening huoden met de verhoudin gen betreffende de verenigingen, bovendien was deze vereniging vorig jaar zeer ruim bedacht. De heer Valkenstein wees er echter op dat de overgangstijd waarin de vereniging nog ver keerde zijn moeilijkheden mee bracht en stelde voor de subsidie te verhogen tot 250.er wa ren genoeg motieven voor. Alle leden gingen hiermede accoord. Alle andere subsidie-aanvragen werden bevredigd, behalve die van de Gem. Zangvereniging, die nog geen donateurs had. Hierna werd de begroting z.h. st. voorlopig vastgesteld. Dan kwam aan de orde Benoeming Regenten Godshuizen. Aan de beurt van aftreden wa ren de heren J. Staal en Sant bergen. Aanbevolen werden door de regenten de heren J. Staal en J. v. Dongen en de heren Sant bergen en H. Vermeulen. De voorzitter riep nog even in de herinnering de onverwikkelij- ke geschiedenis die men hier vo rig jaar mee beleefd, had. Wanneer men aanmerkingen had op de voorgedragen personen moest men dit in geheime verga dering behandelen. Er waren in derdaad aanmerkingen, maar de Reer Janssen wilde eerst in het openbaar nog zeggen, dat het hem speet dat de raad vorig jaar van de aanbeveling was afgeweken, maar dat het hem weer zou spij ten, als men er nu niet afweek. De heer Valkenstein wilde er in het openbaar ook nog op wij zen dat de motieven van vorige keer inderdaad acceptabel waren, maar dat men zich nu 'een tikje had vergist. Hij had geïnformeerd of er andere boeren gevraagd wa ren om de vacature van J. Staal aan te vullen. Er waren echter geen boeren die geen pachter waren van de Sted. Godshuizen, en een regent mocht geen pachter zijn van de landerijen van de Sted. Godshuizen. Maar de heer J. Staal was wel degelijk een pachter, al was het dan verkapt. Na een geheime .vergadering stemde men. De uitslag was: J. v. Dongen 6. Santbergen 9 stemmen, zodat deze twee heren werden benoemd. Bij de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de vereniging Hendrik de Keyzer, die er niet mede accoord kon gaan, dat het pand in de Havendijk- §traat tot een dubbele woning werd omgebouwd. De heer Valkenstein zeide zijn bezwaren te blijven houden, in deze tijd van woningnood was 't niet verantwoord 24000.te besteden aan de restauratie van een gebouw van oudheidkundige waarde. Bij de rondvraag liet de heer Valkenstein het jaar 1948 de re vue passeren. Helaas kon hij niet tot een gunstige conclusie komen. Er was veel gepraat, maar de prestaties waren zeer gering. Hij zou het zeer betreuren wanneer 1949 ook zo zou zijn. Hij wees op ^het uitbreidingsplan, op het dem pen van de haven, op het schoon maken van de Veste, waarvan nog steeds niets gekomen was. Hij hoopte dat 1949 een prac- tisch jaar zou zijn. Hij sneed het onderwerp aan dat de laatste weken in Geertrui- denberg een punt van\ bespreking was geweest. De zedenmisdrijven, waarbij verschillende kinderen betrokken waren geweest en die deze week berecht waren. Een oorzaak van dit bedroe vend verschijnsel was het gebrek aan speelruimte waar de kinderen zich onder toezicht konden ver maken. Hij hoopte dat dit idee spoedig verwezenlijkt zou wor den. De vobrzitter meende dit niet alleen aan het gebrek aan speel ruimte te moeten wijten. Uit de rapporten bleek dat er veel ouders waren die op dit punt tekort schoten. De kinderen zouden daarom enige tijd naar een ge sticht gaan. De heer Janssen sloot zich, na dat nog verschillende leden op en kele dingen de aandacht geves tigd hadden, zo op het strooien van zand bij gladheid, op een stinkende Zuidwal, op het ont breken van een W.C. bij het woonwagenkamp, volkomen bij de woorden van de heer Valken stein aan, en hij hoopte dat het gemeentebestuur in 1949 alle aan dacht zou schenken aan de pun ten door de begrotingscommissie aangeroerd. Hierna werd de vergadering die nogal enige tijd in beslag nam gesloten. DRUNEN. Ontwikkclingsavond. Heden Dinsdag 21 December geeft de K.A.B. haar vierde ont wikkelingsavond in de gymnas tiekzaal des avonds om half 8. De heer Fr. Hoogers zal spre ken over een zeer actueel onder werp, n.l. bezitsspreiding. Er is ook een spreker van Concordia, de verzekeringsinstelling van de K.A.B. Voor een passende omlijs ting is gezorgd. Zang en Vriendschap. Bovengenoemde vereniging hield dezer dagen een algemene leden vergadering in haar clublokaal. In de vacature van voorzitter, tot heden vervuld door de heer Ke tels, werd benoemd de heer P. Verhulst. Het bestuur werd aan gevuld met de benoeming van de heer J. Junggeburt tot commissa ris. De nieuwe voorzitter dankte de scheidende voorzitter voor 't vele goede werk door hem ver richt. De verdere agenda werd vlot afgewerkt. Biljarten. Uitslagen competitie Drunen— Elshout. Ie klas. Nooit Gedacht 1Prins Bern- hard 1 8—2. 2c klas Nooit Gedacht 2-000 2 8-2. OOO 1—DVP 1 8-2. Nooit Gedacht 2 is in klasse 2 kampioen geworden. Tot op het laatste moment is in deze klasse de uitslag onzeker geweest. N.G. bleek evenwel de sterkste en is voor een jaar in het bezit van de wisselbeker. 3e klas. Prins Bernhard 2DVP 2 -7. EEBC 3—OOO 3 8-2. DVP 2 werd in de 3e klasse kampioen. Op de helft van de competitie was in deze klas de stand nog gelijk. De regelmatige DVP'ers wisten aan de kop te komen en hun voorsprong steeds meer te vergroten. Kampioenen proficiat. De standenlijst volgende week. ELSHOUT. Kerknieuws. Programma der Misweek. Maandag 20 December om 7 uur H. Mis voor volwassenen en schoolvrije jeugd, die wordt ge leid en toegelicht. Om 8 uur H. Mis- met leiding, speciaal voor de kinderen. Om 7 uur de grote avondoefe ning voor alle parochianen. .Na 'afloop een afzonderlijke bij eenkomst voor alle zangers in het repetitielokaal. Dinsdag 21 December feest van St. Thomas, apostel H. Missen met leiding om 7 en 8 uur. 's Middags om 3 uur 'n aparte oefening voor degenen die deze week 's avonds onmogelijk kun nen komen. 's Avonds om 7 uur grote oe fening voor alle parochianen. Woensdag 22 December H. Missen om 7 en 8 uur met leiding des avonds om 7 uur grote avondoefening. Donderdag 23 December H. Missen als op de voorgaan de dagen, 's Avonds om 7 uur geen gewone oefening, maar een speciale verrassing. Deze avond is zeer interessant en leerzaam, zodat zeker niemand mag thuis blijven. Vrijdag 24 December Vigilie van Kerstmis. H. Missen met leiding om 7 en 8 uur. Gelegenheid om te biech ten vanaf 4 uur. Deze dag geen avondoefening. Zaterdag 25 December Hoogfeest van Kerstmis, slui tingsdag van de Misweek. Om 5 uur plechtige nachtmis, gezongen door geheel het volk, daarna nog twee gelezen H. Mis sen. Om 9 uur het tweede 3-tal H. Missen, waarvan qmstreeks 10 uur de plechtige Hoogmis. 's Middags om 3 uur plechtig lof met preek en pauselijke zegen. Toneelvereniging K.A.B. Donderdag kwam het toneelge zelschap van de K.A.B. in verga dering bijeen ter bespreking en rolverdeling van het toneelstuk in drie bedrijven, geschreven door Nico Schuurmans „Moeders Ge loof." Hiervan werden de rollen ter hand gesteld aan de betref fende spelers. Besloten werd om deze keer een blijspel bij te spelen ter aan vulling, daar „Moeders Geloof" niet de hele avond kan vullen. Besloten werd deze klucht, ge naamd „Het verse kadetje" van Lambert v. Weert als eerste stuk op te voeren, daar het door laatst te spelen, te veel zou schaden aan „Moeders Geloof". Met belangstelling wordt deze uitvoering waarschijnlijk half Fe bruari 1949) tegenzet gezien. Toneeluitvoering St. Norbertus. Op 1 en 2 Januari 1949 zal de Toneelgroep St. Norbertus te Els- hout wederom voor het voetlicht komen. Opgevoerd zal dan wor den „En waar de ster bleef stille staan". Een stuk dat dezer dagen nog in onze omgeving is opge voerd en waarvan een grote roep uitging. St. Norbertus, bekend om zijn goede capaciteiten op toneel gebied, komt ook ons dit stuk aanbieden. We zijn benieuwd hoe ze 't er met dit zeer zware num mer zullen afbrengen. Als alle krachten zich maar ten volle, maar dan ook ten volle geven, want geruchten doen de ronde als zouden zeer goede krachten hun medewerking niet geven. We zullen 'echter hopen dat de debu tanten een goed figuur zullen slaan. En tot slot dit: moge de zaal vol zijn, tjokvol zelfs, want 'tstuk is de moeite waard om gezien te worden. Door 'een massale op komst toont ge u niet alleen nieuwsgierig naar wat wordt ge boden, maar geeft ge de spelers een grote steun in de rug en dit zal hen inspireren tot een grotere krachtsontplooiing. AI mochten er dan ook fouten aan kleven, en dat zal zeker wel zijn, becritiseert die dan in op bouwende geest. Daar zijn de spe lers en allen mede gediend. Met afbreken komen we niet verder. Goede verstandhouding is een prachtig, maar vooral nuttig ide aal, dat zeker moet worden be vorderd door wie dan ook. Dit is tot opbloei van ons gehele paro chiële culturele leven. Maar dan ook allen zonder uitzondering hun beste krachten gegeven. Hierbij zij nog eens herinnerd aan de uitvoering der Zangver eniging op 28 December ten bate fan Katholiek Thuisfront in de zaal van de heer M. v. Huiten alhier. Denk aan onze jongens in Indië. HEUSDEN. „Heusden's Belang". Naar men ons mededeelde, zal de vereniging „Heusden's Belang Woensdag 22 December in Hotel Concordiaeen algemene leden vergadering houden. Biljarten. Uitslagen van de biljartcompe titie Waalwijk en Omstreken. WBC 1—KOT 1 8—0. KOT IV—TOP III 7-1. Amusement 3—KOT 5 6—2. Dammen. De uitslag van de Donderdag gespeelde dalwedstrijd voor de hoofdklasse Ned. Dambond tegen Tivoli te Eindhoven werd door VD verloren met 11—9. Kerstuitvoering. Op Dinsdag 28 December zal in de Ned. Herv. Kerk een Kerst uitvoering worden gegeven dooi de Chr. Gem. Zangver. „Sursum Corda" o.l.v, dhr. H. Nieuw koop. Medewerking verleent o.m. het Herv. Kerkkoor „Hallelujah" uit Waalwijk. Geslaagd. Bij het te Eindhoven gehouden examen slaagde Mej. An. v. Leeu wen als lerares in het modevak. Zij verwierf haar diploma met lof. Mej. G. de Ruijter slaagde te Tilburg voor het examen typiste. Kunstavond. Heusden's Dubbelmannenkwar- tet organiseerde Donderdagavond een kunstavond in hotel „Het Wapen van Amsterdam". Deze avond kas volgens het voorwoord bedoeld als kunst met een kleine k, we kunnen echter gerust spre ken van Kunst. Het gepresteerde was van zo danig gehalte, dat het de volle waardering wegdroeg van alle aanwezigen. Alle medewerken den noemen, zou te veel plaatsruimte vergen, maar een en kele .uitzondering willen we ma ken voor Mevr. de Graag met haar vioolsolo Thais Meditation van J. Massenet en Souvenir van Drdla. Verder de pistonnist van deze avond, de heer W. v. Wijk uit Vlijmen, die ons o.m. vergast te op Sing vögelchen aus dem Thüringerwald van Th. Hoch; 'n saxofoon-solo van P. de Graag: Introduction et Variations sur le Carnaval de Venise van J. De- mersseman oogstte een daverend applaus. Ook komt een woord van dank toe aan de accordeon- nist J. Mond uit 's-Gravenzande, die o.a. uitvoerde fragmenten uit de opera Cavalleria Rusticana, Maria, Czardas. De zang van j: gemengd kwar tet kwam beter tot zijn recht dan dat van het mannenkwartet, welk laatste lijdt aan te zwak stem- menmateriaal. Dhr. J. Verhoeven uit Waal wijk, die de executanten op de piano begeleidde, komt 'n woord van dank toe voor zijn uitmun tend spel ook in zijn uitgevoerde solo's gaf hij blijk van een grote kennis en vaardigheid. Enkele technische fouten daar gelaten, kan het dubbelmannen- kwartet terugzien op 'n geslaagde avond, welke ons doet verlangen naar een volgende; alleen zouden we willen opmerken: overlaadt 't programma niet, ook van het goe de kan men te veel krijgen. Burgemeester v. Delft wees op het grote culturele belang van deze avond en hoopte dat het Dubbelmannenkwartet in de toe komst door zou gaan met het ge ven van dergelijke avonden. De dirëcteur van het Dubbel mannenkwartet, de heer L. Groen, werd bij monde van hun voorzit ter, de heer C. de Graag, gehul digd voor zijn voortreffelijke lei ding. Men bood hem een fruit mand aan. Voldaan gingen de talrijke aan wezigen om circa 12 uur naar huis met een stil verlangen in het hart naar een nieuwe kunstavond. NIEUWKUIJK. Culturele Kring „Onsenoort". Na de succesvolle openings avond, waar als eerste spreker van het seizoen optrad Jhr. Pieter v. d. Meer de Walcheren, die ge durende twee uur de talrijke aan wezigen wist te boeien, trad op Zondag 19 December des avonds om 7 uur op Notaris van Hellen- berg-Hubar die een inleiding hield over „Kloosterleven en Gods dienstige mentaliteit", een ^onder- werp, dat in het kader van de Adventstijd zeer goed paste. Naast Dr. Melchior en Bernard Verhoeven, die reeds definitief hebben toegezegd, worden er nog pogingen aangewend om als vijf de spreker in het seizoen Dr. Paul Julien, voor de meeste radio-luis teraars geen onbekende, te enga geren, ofschoon deze, in de regel alleen in zijn naaste omgeving op treedt. Het flinke aantal leden, die de ze jonge kring reeds heeft, bewijst wel, dat er in de gemeente Vlij men grote belangstelling is voor dezeculturele avonden. Het le denaantal kon echter nog groter zijn en er bestaét dan ook nog steeds gelegenheid zich bij de be kende 'adressen aan te melden. Ds. de Bruijn. Ds. J. W. de Bruijn, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, ontving een beroep naar Haaften. Zijn Eerw. bedankte voor het beroep naar Zetten en Andel. Prot. Interk. Thuisfront. Vanwege het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront wordt heden- Dinsdagavond 7 uur in het ge bouw van de Chr. Volksbond een bijeenkomst gehouden, waartoe af gevaardigden van verschillende plaatselijke verenigingen zijn uit genodigd. Het ligt in de bedoeling in de ze streekvergadering, doel en wer king van het Prot. Interkerkelijk Thuisfront, in zijn algemene en plaatselijke actie en zijn samen gaan met kerkelijke en andere or ganisaties', te bespreken. W. M. Dalmaijer f Zaterdagmiddag overleed in de ouderdom van ruim 63 jaar, in het ziekenhuis te Den Bosch, de heer W. M. Dalmaijer, alhier. Wijlen dhr. W. M. Dalmaijer was alhier jarenlang een bekende figuur in het Chr. verenigingsle ven, zowel op sociaal- als politiek terrein, die wor de christelijke be ginselen steeds op de bres stond. Als meoe-oprichter van de afd. Sprang van Patrimonium, waar van hij meer dan 25 jaren secre taris was, was de thans ontslape ne o.a. een der pioniers der Chr. Vakbeweging te dezer plaatse en was jarenlang bestuurslid van de Chr. Besturenbond Sprang-Ca- pelle. Verder was de thans overledene vele jaren bestuurslid van de Anti - Revolutionaire Kiesvereni ging Sprang, namens welke ver- niging hij enige jaren als lid in de gemeenteraad van Sorang-Ca*- pelle zitting had. De heer Dalmaijer was een in den lande bekende figuur op het terrein der orthopaedische- en maatschoenmakerij. Uitvoering „Marijke". De Chr. Harmonie „Marijke" gaf j.l. Vrijdag- en Zaterdagavond in 't gebouw van de Chr. Volks bond haar tweede zaal-uitvoering, die in alle opzichten geslaagd mag heten; de vorderingen sinds de jeugdige harmonie voor het eerst aan een uitvoering waagde, wa ren in alle opzichten bevredigend en getuigen van een degelijke lei ding, in handen van de heer P. van Iersel uit Waalwijk. Medewerking aan deze avon den werd verleend door „de Hi- ba's uit Waalwijk. Marijke opende met een pittige mars „Con Brio" van P. B. Bis- selink, en vervolgde met een wals „Rosetta" en een ouverture „Fie- rial" van dezelfde componist, welke nummers voor de jonge muzikanten geen gemakkelijke op verdienstelijke wijze werden ten gehore gebracht. De Heilige'Stad, voor 2 pistons werd door de heren v. Oversteeg en Kruijff op te loven wijze uit gevoerd, evenals een solo voor piccolo door Alb. van Zeist en het duet Kalif von Bagdad door de clarinettisten Rijsdijk 'en Nieuwkoop. Niet dat er op wat Marijke bood geen aanmerkingen te ma ken zouden zijn, hoe zou het an ders kunnen, maar, gezien het korte bestaan en de vele moeilijk heden die reeds te overwinnen waren, mag gezegd worden dat het met Marijke crescendo gaat, waarvoor de ijverige directeur, de heer P. van Iersel uit Waalwijk, die zich geheel voor de vereniging geeft, in de eerste plaats een woord van lof toekomt. Het gehele programma werd vlot afgewerkt. De nummers door de Hiba's uitgevoerd stonden op hoog peil en hebben natuurlijk niet wei nig bijgedragen tot het slagen van •eze avonden. Ook de dcKDr een 8-tal leden van Marijke opgevoerde samen spraak, een vrolijke klucht, viel bij het talrijke publiek de. bei de avonden was de zaal geheel bezet zeer in de smaak. De voorzitter dhr. W. Timmer mans sprak beide avonden een kort welkomstwoord, in 't bijzon der tot de beschermheer van de Harmonie de Weled. Zeergel. heer Dr. H. Winkelman; hij dankte voor de steun die Marijke van de ingezetenen mocht Ondervinden, beval de harmonie jerder in de welwillende belangsti lling aan en hoopte de aanwezige Ij een aange name avond te kunn In bezorgen. CAPELLE. Lezing met i Op initiatief van Je vertegen woordiger van de !j«alvé-fabrie ken te Delft werd j.l 'Donderdag avond in de zaal vaili café Cové- van der Haart aan Je 'Nieuwe- georgani- seerd, die, doordat c} jfers nog een tweetal vergadering^ p op land bouwgebied plaats i druk bezocht y\ en, niet als wel ingenieur de heer interes- over de Hntervoede- spreker, verd toege- nfilm met i het Calvé- evens beel- ;igen met de Igd. zo verwacht werd. De landbouwkund van de Calvé-fabria D. Schuurman, hield santé, leerzame lezi meest economische ring op de boerderij, wiens uiteenzetting licht door een kle prachtige opnamen vr bedrijf in werking, Be den van pluimve?' /'•drijven en stamboekvee, paardv e.d. uit verschillende delen \ibn ons land, werd door de aanwe: meeste aandacht gev Notabelen hei Bij de gehouden temming ter verkiezing van een .weetal nota belen der Ned. He v. gemeente aan de Loonsedijk v erden de he ren H. van Achterbi /g en J. Ro- zenbrand herkozen. Voor beroep l fedankt. Ds. A. G. Harii g te Lage Vuursche heeft vooilhet op hem uitgebrachte beroep ;iaar de Ned. Herv. gemeente aan de Loonse dijk bedankt. Prachtige collecte opbrengst. De door het bestujir en leiders der Ned. Herv. Zom agscnoolver- eniging te dezer plaa(tse gehouden collecte voor de Kei'stfeestviering met de kinderen per Zondag school heeft het ibuitenqewoon hoge bedrag van [603.30 opge bracht. Kerstfeest. Met de kinderen dtr Ned. Herv. Zondagschool aan de Loonsedijk en de leerlingen Chr. school aldaar zal het K>Mstfeest reeds Donderdag 23 deze;) des avonds half zeven in het keMgebouw ge vierd worden. Afd. Plattelandsvrouwen. Voor de te dezdr plaatse té houden kookcursus voor gevor derden, welke curslis zes lessen omvat, kunnen lede:i van de af deling Sprang-Capi 11e van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen zich vóór 31 Epc. a.s. opge ven bij de secretaresie, mevr. Wa- verijn-Hollestelle. [Leden, die voornemens zijn de jaarvergade ring en uitvoering [van de afd. Meeuwen op 7 Jan. bij te wonen, dienen hiervan voor 28 Dec. ê.s. kennis te geven a. dj secretaresse. V erkecrsstrei pming In verband met vbrhoging van de noodbrug over 't Oude Maas je in de weg van de Kam naar Capelse veer over, de Nieuwe Maasmond, de verbindingsweg van hieruit met het [and van Al- tena, is het landverkler over deze brug vanaf Maandag??0 dezer des morgens 6 uur gedurende 6 weken of zoveel korter als mogelijk of langer als nodig zal blijken te zijn, gestremd. Het voetgangers- en rij- wielverkeer zal tijdens deze slui tingsperiode v%n des morgens zes tot des nachts 12 •vj- worden on derhouden met eer -oeiboot, ter wijl het andere vmceer zich de omweg over de brnj bij Keizers- veer of het veer bij Drongelen zal moeten getroosten.1 DE THEE VRIJ. In aansluiting o het bericht elders in dit numi er vernemen wij dat het thans ast staat dat de theerantsoenerinc op 1 Januari zal worden beëindig 1. CROQUETTEP BIJ DE KOFFIEMAALTIJD. Aan de restauraö:s is het toe gestaan om, wanneer bij de kof- worden gegeven, r,>er voor een fiemaaltijd als vleé. croquetten persoon bestemde 'maaltijd ten hoogste 100 gram roquetten te verstrekken, mits daarin niet meer dan 40 gram vlees bf vleeswaren zijn verwerkt. Verosr is het toe gestaan om op de [.vleesloze da gen" (Dinsdag en Vrijdag) wild, gcvalgeite, tam koren, lever, nier. zwezerik en herseis te vèrstrek- i /-en.mits deze pröiucten in her- kenbare vorm worlen opgediend. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd Flinke mannen voor opleiding tot mijnwerker. Een bezorger, wordt tevens op geleid toj winkelchef. Een magazijnbediende, plm. 20 jaar. Twee jeugdige magazijnbedien den voor levensm. bedrijf. Een loopjongen. Een ervaren stikmeester voor schoenfabriek. Een hulpsnijder voor lederwa- renfabriek. Een oudere schoenfabrieksar beider. Een aankomend kleermaker. Enige dagmeisjes en werksters. Twee strijksters. Een telefoniste met MULO op leiding. Twee meisjes voor expeditie op een lederw. bedrijf. Een goede thuisstikster. Een correspondente in de vreemde talen. Een machinenaaister voor con- fectie-industrie. Een machineperser of leerling machineperser. Jongste bediende voor expedi tiekantoor, m, of vr. Bieden zich aan Een flinke jongeman met goede vooropleiding. Een boekhouder. Een snij mees ter. Een assistent stikmeester. Een chef in de finishafdeling. Enige oudere bekwame admi nistratieve krachten. Een leerling verkoopster. Een meisje met middelbare op leiding. Een meisje met MULO oplei ding en enige jaren practische kantoorervaring. Aanmelden dagelijks tussen 9-12 uur v.m. op het Arbeidsbureau, Grotestraat 339 te Waalwijk, te lefoon nr. 63. Deze bekendmaking is geldig gedurende het tijdvak van 16 t.m. 30 Dec. 1948. Engelse schoenen die momen teel in de New-Yorkse winkel etalages te koop worden aange boden, worden door de Ameri kaanse couranten als volgt aan geprezen „Stevig als een oude Overste uit de koloniën, buigzaam als een Bengaalse tijger en eeu wigdurend zoals de Britse Troon" In. een klein dorpje aan de Bel gisch-Nederlandse grens meldde zich een bruidspaar bij de dorps geestelijke. Wie schetst 's mans verbazing toen hij vaststelde dat op de huwelijkspapieren stond ge stempeld dat het paar goed ge zond en trichinen-vrij wasDe ambtenaar ten stadhuize, die te gelijkertijd de functie van vlees keurder uitoefende, had de ver keerde stempel gebruikt. In plaats van kaarten: VERLOOFD ADRI MALLENS Med. Analyste en HUUB NIESSEN Semi Arts Kaatsheuvel, Wilhelminaplein 1 Heythuysen, Wilhelminaplein 97 2e Kerstdag 1948 Geen ontvangdag. ONDERTROUWD en hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben öp 4 Januari 1949 om 10 uur in de parochiekerk van St. Petrus Banden te Roelofarends- veen, waarna tot hun intentie de H. Mis zal worden opgedragen. Waalwijk, Grotestraat 329, Roelofarendsveen, Noordeinde 116 17 December 1948. Toekomstig adres Noordeinde 116, Roelofarendsveen Met dank aan God hopen wij D. V. 23 December 1948 met onze geliefde ouders D. Lankhuijzen Szn. en J. Lankhuijzen-Zijlmans hun 40-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare kinderen Raamsdonksveer, December 1948 Prins Hendrikstraat F 72. Gelegenheid tot gelukwensen 23 December van 3 tot 5 uur n.m. Voor de vele blijken van deel neming bij het overlijden van onze innig geliefde echtgenote en moeder betuigen wij onze hartelijke dank, speciaal aan directie en personeel der N.V. Lederfabriek v.h. VAN IERSEL—WITLOX. A. VAN DER LEE CLASIENTJE. Waalwijk, December 1948. Min. Loeffstr. 41. die een aantrekkelijke werkkring weasen, Inhoudend de gelegenheid om een uitmuntend vak te leren, kunnen vanaf heden inlichtingen krijgen bij Afd. Personeelszaken van 8 tot 18 uur. OP ONZE ATELIERS is plaats voor bestaande uit: 2-persoons ledikant 3 deurs linnenkast 1 commode, 3 delig spiegel 2 stoelen 1 tafeltje 2 nachtkastjes 1 gaskachel met oven 1 clubfauteuil 2 bergkastjes 2 bloemtafeltjes 1 slaapkamerlamp 1 WIT SLAAPKAMER-AMEU BLEMENT bestaande uit: 1 waskast met marmeren blad en spiegel, 1 tafeltje, 1 stoel, 1 nachtkastje, ledikant met spiraalmatras. 1 lederen jas. Te bevragenSprangschestraat 5 KAATSHEUVEL. TE KOOP: zo goed als nieuw, merk Senking, Brie - en onder No. 2699 Bureau van dit blad. TE KOOP bij A. WAGEMAKERS Nieuwevaart D 286, CAPELLE (Prijs billijk) COLPORTEURS Flinke Verkopers verdienen minstens El. 100.- per week met de huis aan buis-verkoop van een Succes-uitgave in 6 afl. Provisie 40°/0. vJitg Ondern „C0NFIDENTIA GOGHSlRAAI 28 OEN HAAG Prima Heren sportmo- lière met zebrarand. Uiterst solide 16. Origineel keurig zwart of bruin suède riem- schoentje. Iets aparts. New Look-style j 16.90 Filiaal te Waalwijk: GROTESTRAAT ?91 zwart, bruin en oxblood calfs. In slanke en brede leest. Hand- werksysteem. «4 O 00 I 8«J Gelukkig! Nu hoeft U niet meer op een schepje thee te kijken l Zet De Gruyter's thee( dus voortaan weer sterk. Smaak en geur komen dan nog beter tot hun recht en U komt er niet duurder door uit, want De Gruyter's beste thee is door de 10% korting 8 cent[ per 100 gram goedkoper dan andere. <s%@ 9 van de S 1 vh.H.DE ROOY, Grotestraat 5 Tel. 297 - WAALWIJK, f Het adres voor prima vlees en I p fijne vleeswaren. Wij hopen de van ouds bekende goede naam te handhaven.} Desgewenst ook aan huis bezorgd. ©%6><3%0@%©0%©(9%©@%®®*©«%»©%©@%S®%@©%@

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4