SPORT. NEDERLANDSE ACTIE IN INDONESIË NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Het volgende punt behandelde de leiderscursus. Twee bestuurs leden bezochten Zondag j.l. een bestuurdersdag te Boxtel. In het vervolg zullen er leiderscursussen worden gehouden. De afgevaar digden hiervoor zullen zijn de he ren P. v. Hal en G. Weterings. Verder werd besloten om de vergaderingen van de grote mid denstand enige luister bij te zet ten door middel van een lied, 'n voordracht, declamatie e.d., en iets speciaals voor de jaarverga dering. Het laatste punt kunnen we heden nog niet bespreken, daar het besluit nog niet genomen is. Hierop hopen we later terug te komen. Te kwart voor elf sloot de voorz. deze interessante bijeen komst. VOETBAL-UITSLAGEN. Eerste klasse. DISTRICT IV. LimburgiaBrabantia 20 JulianaMVV 33 TSCNAC 1—1 SpectenHelmond 21 Willem II—WV 1—0 DISTRICT VI. PSVKerkrade LONGASp. Emma BleijerheideEindhoven HelmondiaNO AD Sitt. BoysMaurits Tweede klasse A. ConcordiaSVDTOP Zwaluw VFC—DESK WilhelminaRKC RKTVVWSC Kolping SDW—SET Derde klasse C. BaardwijkODC HaarsteegZaltbommel GilzeVlijm. Boys KorvelGudok Ons ViosSarto 1—2 1—0 1—1 0—2 0—0 1—4 2—0 0—0 1—3 1—0 0—0 6—1 2—2 2—2 1—0 Vierde klasse C. O SS '20Opijnen 150 RKSVAMaliskamp 23 RKDVC—DVG afg. B. SportHeusden 00 Nooit Gedacht—HVCH 3—0 Vierde klasse D. Uno AnimoRWB 11 VOAB—RKFSV 2—1 RaamsdonkVelocitas 11 WaspikVeerse Boys 11 NeveloRight Oh 11 JULIANA—O.D.C. 0—0. Na enige wederzijdse ver kenningen en individuele po gingen, vonden beide teams spoedig hun vorm. Er ontwik kelde zich een in hoog tempo gespeelde match, boeiend to* de laatste minuut met vele spannende momenten. ODC had voor de rust de steun van de wind. Zij was over het al gemeen iets meer in de aan val, mede door haar beter po sitiespel. Na 17 minuten spe len werd v. Os gepasseerd, doch voordien was reeds voor buitenspel gefloten. Inmiddels zat Juliana ook niet stil. De verdediging der bezoekers, waarin vooral hun lange stop- perspil opviel door prima voetbal, liet zich echter even min verschalken. Half-time ging dan ook dubbel blank in. Na de hervatting onderna men de Geel-Zwarten direct enige goede aanvallen. Succes bleef uit. Toen trachtte ODC de overwinning te forceren. De Baardwijkse achterhoede moest alle Zeilen bijzetten. Circa 10 minuten duurde dit Boxtel-offensief. De Geel- Zwarten hervonden zich weer. Naarmate de tijd verstreek, namen ze meer en meer het heft in handen. Enkele scho ten gingen rakelings, over het doel. De allerlaatste momen ten hadden de Waalwijkers zelfs de overwinning kunnen brengen. Een vrije trap, juist buiten het strafschopgebied, kogelde Lautenslager buiten bereik van de keeper tegen de lat, waarna de bal tenslotte werd over geschoten. Vlak daarop kwam het einde van deze goede partij voetbal. De puntenverdeling geeft de juis te verhouding weer. R.K.T.V.V.W.S.C. He* is WSC mogen geluk ken, dank zij het harde wer ken en aanhouden van het begin tot het einde, de twee kostbare puntjes op RKTVV te veroveren. Als scheidsrechter v. Ge loven een kwartier over tijd laat beginnen, is het direct RKTVV dar4 flink aanvalt. He* windvoordeel sprak hier echter ook een woordje mee. Adelberg moet dan direct handelend optreden, maar de achterhoede weet toch 't spel enigszins te verplaatsen. Na ongeveer 11 min. spelen weet de midvoor van RKTVV met een prachtig schot, dat voor keeper Adelberg onhoudbaar was, zijn club de leiding te geven. WSC is niet teneer- geslagen en trekt direct fel ten aanval. We zien Kools bij na scoren, maar de bal gaat rakelings naast; het is echter uitstel van 'executie, walnt een goed opgebouwde aanval komt bij P. Blij levens, deze geeft goed door aan Kools, vandaar gaat de bal naar T. Muskens, die de stand op ge lijke voet brengt; 11. Er wordt nu door beide ploegen zeer hard gewerkt, maar tot aan de rust komt er geen verandering meer in de stand, hetgeen de verhouding goed weergeeft. Na de hervatting heeft WSC het voordeel van de wind en met nog meer geest drift werpt zij zich in de strijd en niet zonder succes, want telkens zijn ze de Til- burgers te vlug af en succes kon dan ook niet uitblijven; na 13 minuten onderneemt Kools een rush en weet te doelpunten; 12. WSC is schijnbaar nog niet tevreden en blijft flink aan vallen, maar toch weet RK TVV zich wat van de druk op haar doel te ontdoen en en kele malen zeer gevaarlijk door te breken. De achterhoe de houdt het hoofd koel en zorgt er voor dat er niet ge doelpunt wordt. Als er onge veer 30 minuten gespeeld zijn maakt Kools aan alle gevaar een einde en het is 13. Hiermede is het lot beslist en heeft WSC 2 zeer kostbare puntjes behaald. Een goed slot aan het einde van het jaar. Laten we hopen dat het nieuwe jaar nog meer van zulke successen zal bren gen. WILHELMINA—R.K.C. 0—0. Zondag toog RKC naar Den Bosch om de Kanaries partij te gaan geven, 'n Hoogstaan de strijd is het niet geworden, het was een puntloze uitslag, want geen van de beide voor hoedes bleek zoveel kracht te bezitten om te scoren. Voor rust was Wilhelmina het meest in de aanval, maar de enkele gevaarlijke schoten kon Span op keurige wijze wegwerken. RKC deed ook nog eens een snelle uitval, maar aan de afwerking man keerde het steeds weer. Na de rust werd de strijd meer hard dan mooi, doordat beide ploegen alles in 't werk stelden om het winnende doel punt te maken. Met een doel puntloze uitslag kwam ten slotte het einde van deze strijd, welke de verhouding goed weergaf. KAATSHEUVEL. ZWALUW—DESK 2—0. De laatste hoop op een her nieuwd kampioenschap van DESK werd Zondag j.l. defi nitief de bodem ingeslagen door het Vughtse Zwaluw. De voorsprong van TOP is nu zo groot geworden, dat feitelijk de beslissing reeds gevallen is. De Dessers hebben de overwinning niet cadeau ge geven, maar het doelpunt dat de Vughtenaren enkele mi nuten na het beginsignaal scoorden, waarbij de DESK- achterhoede bleef staan om dat zij er van overtuigd was dat de bal de achterlijn ge passeerd was, is o.i. beslis send geweest voor 't verdere verloop van de wedstrijd. Voor de rust bleven de gastheren, mede door de steun van de sterke wind in het algemeen het meest in de aanval. Dat wil echter in het geheel niet zeggen dat DESK maar bij de pakken ging neer zitten. Integendeel, enkele prachtige schoten van A. v. d. Ven werden door de Vugh*se keeper met de grootste moei te gestopt. Zwaluw weet ech ter uit een goede aanval de voorsprong tot 20 te ver groten. Na de thee zijn de bordjes verhangen. De thuisclub wordt geheel op eigen helft teruggedrongen en de Vught se achterhoede moet extra versterking laten aanrukken om de DESK-aanvallen te weerstaan. Schoten van v. d. Ven, Soeterboek en v. Nieuw- stadt worden steeds voor een Zwaluw-been of -rug van richting veranderd, of in het andere geval weet er de Zwa luw-keeper wel raad mee. In het laatste gedeelte van de wedstrijd is Zwaluw geheel ingesloten. De DESK-backs staan ver over de helft, maar wat men ook probeert, het blijft 20, een uitslag die zeer zeker voor de thuisclub sterk geflatteerd is. SPRANG. N.E.O.Sparta, 41. Het is N.E.O. Zaterdag gelukt haar grote concurrent met een ge voelige nederlaag naar huis te sturen. Zij heelt deze overwin ning grotendeels te danken aan haar technisch en zeer snelle spel, alsmede aan het hoge tempo waar mede werd ingezet en dat N.E.O. tot het einde wist te handhaven. Sparta, dat de toss gewonnen had en van wind af speelde, kreeg na 4 min. spelen reeds een pe nalty tegen zich, daar haar links back, na een gevaarlijke N.E.O.- aanval de bal met de hand weg werkte. Deze strafschop werd door Versteeg onhoudbaar in een doelpunt omgezet en de stand was 10 in het voordeel van N.E.O. De Spartanen, door deze goal niet ontmoedigd, zetten er toen een hoog tempo in om zodoende de stand weer op gelijke voet te brengen. Hoewel zij 'n klein veld- overwicht wisten te forceren, kon den zij toch niet gevaarlijk voor het N.E.O.-doel komen, daar zij hun aanvallen steeds door de N.E.O.-achterhoede, die in prima conditie was, zagen afgebroken en het gevaar alzo steeds in de kiem werd gesmoort, door zich oedg opstellen en op 't juiste mo ment ingrijpen. Het Sparta-doel daarentegen be leefde nogal eens hachelijke mo menten. Toch wist na 20 min. de Sparta-midvoor van Oversteeg, door een toegespeelde bal van de rechtsbinnen, de stand op gelij ke voet te brengen, daar de Neo- back voor buitenspel bleef staan. Met deze gelijkmaker bleek ook 't meeste kruit van Sparta ver schoten te zijn, daar zij het in gezette tempo niet meer konden volhouden en N.E.O. steeds ge vaarlijker op kwam zetten en men dikwijls deze aanvallen ten koste van enkele vrije trappen de kop wist in te drukken. De rust trad in met gelijke stand, 11. De rust scheen de Spartanen even goed gedaan te hebben, want zij wisten het eerste kwartier het tempo, dat nu door N.E.O. werd ingezet, goed vol te houden. Het spel golfde dan ook aardig op en neer, doch ook nu kon Sparta niet gevaarlijk voor 't N.E.O.-doel komen. Het gelukte hen slechts eenmaal een gevaarlijk schot te lossen, doch doelman Ophorst was op zijn quivive en wist dit ook meesterlijk te houden. I Veel gevaarlijker waren de aan vallen van Neo, daar deze dikwijls zeer goed opgezet waren door haar midhalf, die zich hersteld had, daar deze voordien nogal eens miste en nu ook goed afge werkt werden. Er waren 22 min. gespeeld in de 2de helft, toen de Neo-linksbinnen Treffers een voorzet onhoudbaar inkopte. Deze goal luidde het grote of fensief van N.E.O. in. Men wist door er nog een schepje bovenop te doen de Sparta-lui als het ware murw te spelen. Steeds maar weer zat men voor het Sparta-doel, waar men op het laatst de kluts kwijt raakte en niet meer wist hoe de spelers af te dekken en hen een schietkans te ontnemen. Dat doelpunten niet uit konden blij ven begreep de grootste Sparta- chauvinist en het was dan ook de midvoor Chabot, die uit een van deze vele aanvallen een boogbal- letje van zijn midhalf met 't hoofd van richting wist te veranderen en de onthutste Sparta-doelman voor de derde maal het nakijken gaf. N.E.O. bleek met deze stand nog niet tevreden te zijn en speel de er nog lustig op los als waren zij pas begonnen, terwijl vele Sparta-spelers geheel uitgespeeld waren. Toch kwam het vierde doelpunt pas twee min. voor het einde, toen P. Chabot, na eerst een duel te hebben gewonnen van de links-back, een onverwachte kogel onhoudbaar invuurde. Het einde van deze spannende en harde strijd kwam met een vol komen verdiende overwinning voor N.E.O., welke zich hierme de op de bovenste plaats heeft weten te werken en hiermede 't bewijs geleverd heeft dat zij onder de zeer bekwame leiding van haar trainer Stancewiss, tot heel wat in staat zijn. CAPELLE. Noad4Wit Zwart 1 63. Zondag speelde Wit Zwart een uitwedstrijd tegen Noad4. Wit Zwart moest de strijd aanbinden met enkele inval lers. Over het verloop van de strijd het volgende: Wit Zwart trapt af en is di rect in de aanval en een hard schot gaat rakelings over de lat. Noad heeft meer geluk en als een achterspeler door de gladheid over de bal heen trapt, is het de linksbuiten die maar voor het inschieten heeft; 10. Dit herhaalt zich driemaal achter elkaar en hiermede kreeg Noad een voorsprong van 30. Wit Zwart laat zich echter niet ontmoedigen en probeert om het spel te verplaatsen, wat haar dan ook gelukt en het is de midvoor die hard inschiet; 31. Wit Zwart blijft in de aanval en na 17 minuten spelen krijgt de mid voor een vrij schop te nemen die hard wordt ingeschoten, doch de keeper stopt de bal, maar krijgt hem niet goed on der controle en het is de rechtshalf die onhoudbaar in schiet; 32. Kort voor de rust vergroot Noad haar voor sprong, 42, en hiermee is 't rusten. In de tweede helft komen beiden beurtelings in gevaar en na 10 min. spelen is het Wit Zwart dat de achterstand verkleind door de linksbinnen met een prachtige kopbal uit een corner. De Wit Zwarten proberen nu alles om de stand op gelijke voet te bren gen, maar het geluk is aan de andere kant en Noad ver groot haar voorspa ong door haar midvoor cn rechtsbin nen, die de stand op G3 brengen. Hiermede komt het einde van deze spannende en faire wedstrijd. De leiding was in goede handen van de heer Heuveling. De Junioren 2 verloren met 30 van Sprang. DRUNEN. D.V.C.-nieuws. Het eerste elftal ontving DVG uit Liempde en wist het een 1 0 overwinning de beide puntjes in Drunen te houden. Veel valt er over deze wedstrijd niet te zeg gen, want van beide zijden werd slecht gespeeld. Reeds voor de rust bezorgde de linksbinnen van Drunen zijn club de leiding. Dit was de rust- en tevens de eind stand. RKDVC 3 ontving RKOSC 3 en wist ook nu haar ongeslagen stand te handhaven. Met een 7-1 nederlaag werd OSC 3 naar Or- then teruggestuurd. Reeds voor de rust wist Drunen viermaal het net te vinden, midvoor en links binnen ieder tweemaal. OSC wist in dien tijd de eer te redden. Of schoon nog veel kansen werden gemist, wisten de DVC midvoor, linksbinnen en rechtsbuiten ieder nog eenmaal de bal in de touwen te leggen. HAARSTEEG. Haarsteeg-Zaltbommel 61 Na een goed eerste kwartier met afwisselend gevaar voor de beide doelen, daalde het tempo bij beide ploegen zienderogen en ontwikkelde zich een spel met veel gemiste kansen, met de gas ten iets in de meerderheid, waar na zij met een prachtgoal de lei ding konden nemen, 0—1. Haar steeg antwoordde hierop met felle tegenaanvallen en de nieuwe midvoor P. v. d. Schoot stichtte herhaaldelijk verwarring in de Bommel-verdediging en met inooi open spel worden telkens de vleu gelspelers aan het werk gezet. De gelijkmaker laat niet lang op zich wachten en B. v. d. Heijden zorgt er voor dat de balans in evenwicht komt. Nog voor de rust weet Haarsteeg door vol treffers van v. Engelen en v. d. Schoot de stand op 3—1 te bren gen. Na de hervatting had Haar steeg wederom het beste van het spel en de doelman van Bommel moest op zijn bekende wijze zijn talenten meermalen tonen. Kwa men de gasten dan eens tot de aanval, dan wist de Haarsteeg achterhoede best raad en zo niet, onmachtig te scoren. De druk op dan was de Bommel aanvalslinie het Bommel doel hield aan en uit een lange voorzet van B. Boelen, doorgekopt door v. d. Schoot, kon B. v. d. Heijden de bal langs de uitgelopen doelman plaatsen. 4—1. Thans speelt Bommel een verloren wedstrijd en Haarsteeg wist nog twee doelpunten aan de score toe te voegen door 'n harde kogel van midhalf Th. Boelen en en kopstoot van P. v. d. Schoot, waarmede de Haarsteeg-aanhang een verdiende overwinning kon vieren. Haarsteeg 2, te gast bij Zwa luw 3 te Vught, bracht met een 4—1 overwinning de beide pun ten mee naar huis en Haarsteeg 3 kraakte de Vlijmense Boys even eens met 4.1. Voorwaar een succesvolle Zondag voor Haar steeg. VLIJMEN. Gilze 1Vlijm. Boys 22. Zondag speelde Vlijm. Boys een uitwedstrijd tegen Gilze. De Boys telden twee invallers voor de doelman en de rechtsbinnen, die beiden door ziekte verhinderd waren. Het elftal was hierdoor flink gewijzigd en toen de wed strijd een kwartier oud was, ver wisselden de rechtshalf en de rechtsback van plaats en toen had Vlijmen de juiste opstelling te pakken. Om half drie stelden beide elf tallen zich op. Gilze wint de toss en Vlijmen trapt tegen wind in af. Gilze is het eerst in de aanval en forceert een corner, die goed ge nomen wordt, doch door de doel man van Vlijmen wordt wegge werkt. Vlijmen stelt even de ver maar deze zet terstond met flinke dediging van Gilze op de proef, trappen de voorhoede aan 't werk en goed samenspelend gaat de rechterwing er van door, de rechtsbuiten zet mooi voor, de midvoor vangt de bal op en schiet onhoudbaar in, 1—0. Gilze blijft in de aanval en het duurt niet lang of de linksbinnen vergroot de voorsprong, 20. Vlijmen, niet ontmoedigd, speelt verder en zet goed samenspelend een serie aanvallen op, maar de meeste qaan door buitenspel verloren. Wanneer Vlijmen weer een kans krijgt, schiet de midvoor in, maar de linksback redt met een kopbal,, hoewel de doelman reeds was ge passeerd. Vlijmen, die steeds be ter gaat spelen, is niet voor het doel van Gilze weg te slaan, de midvoor breekt door en wordt in het beruchte gebied vastgehou den. De toegekende strafschop wordt door linksbinnen Verschu ren ingeschoten, 2—1. Vlijmen blijft sterk en het samenspel wordt steeds beter en mooie aanvallen worden opgezet, doch het juiste schiF ontbreekt. Met deze stand komt de rust. De hoofdstad werd bezet en alle kopstukken geïnterneerd. Om vijf uur Nederlandse tijd zijn Zaterdag de Neder landse troepen de demarcatie lijn overschreden, nadat de Republiek geweigerd had dui delijk haar standpun* uiteen te zetten op een vraag van de Nederlandse regering. De regering zag zich ver plicht onder deze omstandig heden het bestand met de Re publiek op te zeggen en tot actie over te gaan. In Indië was het middernacht toen on ze troepen to* de aanval over gingen. De landmacht over schreed op tal van punten op Java en Sumatra de voorma lige demarcatielijn, de mari niers voerden een landing uit op de Noord-Oostkust van Ja va, Nederlandse paratroepen landden kort na middernacht (Ned. tijd) op het 8 kilometer van Djokja, de Republikeinse hoofdstad, gelegen vliegveld Magoewo en bezetten ach* en een half uur later de hoofd stad. Alles geschiedde onder persoonlijke leiding van Ge neraal Spoor, de opperbevel hebber van de troepen in In donesië, die boven Djokja bleef vliegen tot „all clear'' werd geseind. President Soekarno, vice- president Moh. Hatta, oud premier Sjahrir, de minister van Buitenlandse Zaken Had ji Agoes Salim, de comman- dant van de Indonesische luchtstrijdkrachten Soeriodar- ma en een twaalftal andere Republikeinse autoriteiten werden geïnterneerd, terwijl gistermorgen 't bericht kwam dat Soedirman, de Republi keinse opperbevelhebber even eens gevangen was genomen. Ook vanuit Gombong, pl.m. 4 kilometer ten Zuid-Oosten van Poerwa Kerta, trokken gemechaniseerde eenheden Republikeins gebied binnen, waarvan pantserwagens Maan dagmorgen Keboemen reeds waren gepasseerd. Ook op Sumatra werd tot de aanval overgegaan en op verschillende plaatsen de s*atus-quo-lijn overschreden en hier vorderde men 100 ki lometer. Op Java gaan de Nederlan- dei's voort troepen het gebied van Djokja binnen te voeren, militaire waarnemers ver wachten een spreiding naar 't Oosten naar de grootste stad van de Republiek Soerakarta. Ook uit Oost-Java kwamen gunstige berichten. Dagorders en rede-voerin gen hebben het s*andpunt van de Nederlandse Regering uit eengezet en de soldaden aan gespoord hun plicht te doen. Heden om half elf verga dert de Veiligheidsraad te Pa rijs op Verzoek van Amerika en Australië over de Indone sische kwestie WATERSTANDEN. hoog laag 21 December 10.50 6.20 22 December 11.35 7.10 23 December 12.25 8.05 24 December 1.20 9.10 25 December 1.55 10.25 26 December 3.05 11.40 27 December 4.20 0.45 Na de rust, met wind mee, is Vlijmen weer in de aanval, doch vele kansen gaan verloren, meest al door pech; telkens wordt juist over of naast geschoten. Gilze zit ook niet stil en komt nu en dan gevaarlijk opzetten ci^ maakt zelfs een doelpunt da tterecht wegens buitenspel wordt geannuleerd. Wanneer Vlijmen weer voor het doel van Gilze komt, wordt de midvoor hardhandig gevloerd wat de scheidsrechter omgaat. Ten slotte komt uit de vele aanvallen de verdiende gelijkmaker, de bal wordt mooi vrij gespeeld, de links binnen krijgt een kans en maakt gelijk, 2^-2. Beide partijen pak ken daarna flink aan en beiden krijgen nog enkele scoringskansen en twee minuten voor het einde schiet de rechtsbuiten van Vlij men van grote afstand naast. Onder grote spanning komt 't einde van deze goede wedstrijd onder bekwame leiding. De invallers van Vlijmen vol deden goed. Het elftal vormde 'n beter geheel en de grote fout die steeds gemaakt werd om de bal te lang bij zich te houden, werd in deze wedstrijd niet gemaakt. Gaat zo voort. WASPIK. WASPIK-VEERSE BOYS. Het is merkwaardig, maar een feit, dat deze ontmoetingen altijd iets weg hebben van een derby en dus spannend zijn van het be gin tot het einde. Een duizend toeschouwers hebben dan ook weer kunnen genieten van een wedstrijd, waarin de spelers zich tot het uiterste hebben gegeven. Al direct na de aftrap kregen we wederzijdse aanvallen te zien en kwam Veerse Boys gemakke lijk aan een doelpunt, door ge bruik te maken van een misver stand in de Waspikse achterhoe de, 0' 1 Na dit doelpunt werd Waspik iets sterker, doch 't spel bleef vrij regelmatig op en neer gaan. De Veerse aanvallen wa ren breed en stichtten hierdoor ook meer verwarring, terwijl de Waspik aanvallen voor de rust hoofdzakelijk over links geleid werden. Kort voor de rust werd Waspik iets sterker en wist De Hond van een goed aangegeven bal gebruik te maken door fraai, doch niet onhoudbaar in te schie ten. De keeper liet de bal echter tussen zijn benen schieten en de stand was 1 1. Na de rust was de thuisclub aanzienlijk sterker en was het vooral rechtsbuiten Donks, die veel fraaie kansen schiep en mooi spel te zien gaf. Middenvoor Kerst treuzelde echter veel te lang met het afwerken van deze voorzetten en ook andere spelers schoten dikwijls te laat, waardoor de keeper en de backs van de Veerse Boys kans kregen zich weer op te stellen. De Veerse Boys aanvallen waren na de rust klein in aantal, doch niet minder gevaarlijk. Meer dan eens kon de verdediging van Waspik maar op het laatste nippertje wegwer ken. Harry de Wit was in deze verdediging de grote man en maakte zich vooral verdienstelijk' door de technicer Verhulst bijna geheel uit te schakelen en wist daarbij met Kamp en de Klijn nog verschillende aanvallen op te bou wen.. Het eindsignaal van de leiding, welke in zeer goede handen was, was voor Veerse Boys een op luchting en voor Waspik een kleine teleurstelling, omdat hun positie door dit gelijk spel enigs zins verzwakt is. RAAMSDONK. Victoria 1Velonicitas 1 Deze wedstrijd leverde wei nig fraais op en beide partijen hebben de punten gedeeld met 11. Voor de rust was Victoria he* meest in de meer derheid, maar toch maakte Velonicitas na 20 min. spelen een doelpunt, dat vanaf de rechtervleugel met de wind mee in de touwen gedepo neerd werd; 01. Dit gaf voor de onzen aanleiding om flink aan te pakken en zij speelden dan ook de bal met verre trappen naar voren, waardoor vele schemutselingen voor 't Velonicitas-doel ontstonden, maar steeds weer werd de bal naas* of over het doel ge schoten, totdat tenslotte na een reeks gevaarlijke aanval len R. Omen de bal aan de linksbuiten van Disseldorp voorschotelde, die zonder aar zelen via de vuisten van de keeper de bal in het doel deed belanden; 11. Het verdere verloop vóór de rust bracht geen bijzonderheden meer. Na de hervatting was het spel nog minder dan voordien. Door beide partijen werd slecht samenspel ver*oond. Dit was mede te danken aan de koude en de harde wind die dwars over het veld stond. Vandaar dat ook de opkomst van het publiek zeer gering was. In de stand kwam echter geen verandering meer, zodat deze wedstrijd in een gelijk spel eindigde. BILJARTEN. Van de Pol ongeslagen kampioen 47/2 Van de Pol is ongeslagen kampioen van de nieuwe speelsoort 47-2 geworden. Hij won gedecideerd van de Ruy- ter in 21 beurten .De eind stand is: 1 v. d. Pol 7 2800 80 206 35.— 2 Metz 5 2344 131 137 17.89 3 de Ruyter 5 2319 143 219 16.21 4 van Vliet 3 2227 84 160 26.51 5 Sweering 3 1904 121 107 15.73 6 de Leeuw 2 2138 143 145 14.95 7 Teegelaar 2 2184 147 102 14.85 8 Jacobs 0 1929 151 151 12.77 De beste prestatie in dit tournooi geleverd: hoogste ge middelde in een partij 100 (v. d. Pol), alg. gem. 35 (v. d. Pol) en hoogste serie 219 (de Ruyter) gelden als Neder landse records. Geen enkele deelnemer zal degraderen. De moyenne-grens wordt nader vas*gesteld. Jacobs verloor Zondag van Sweering en Zaterdag van de Ruyter en de Leeuw. De Ruy ter sloeg Zaterdag ook Teege laar. De radio-reporter de heer Keijzer roemde zeer 't prach tig spel van Kees de Ruyter, die het publiek telkens in ex tase bracht, zo zei hij. WAALWIJK. HOCKEY. Hockey-wedstrijd K.M.H.C. Waalwijk. Waalwijk 1Zwart Wit 4 (Breda) 3—2. Heren. In een fors gespeelde wed strijd werd door Waalwijk 1 verdiend gewonnen. In de le helft zagen we goed opge bouwde aanvallen van Waal wijk, waarvan er één, in de eerste 10 minuten, leidde *ot het eerste doelpunt. Waalwijk was vóór de rust ver in de j meerderheid, maar het bleef j 10. De aanvallen die de j Zwart-Witten ondernamen, stuitten bijna iedere keer af, öf op de hechte verdediging, óf op off-side. Na de rust scheen het of Waalwijk uitgespeeld was en Breda haar krachten to* nu toe opgespaard had. Waalwijk ging zich bijna uitsluitend toeleggen op verdedigend spel Kort na elkaar werd door Zwart Wit tweemaal gedoel punt. De Waalwijkers kwa men langzamerhand hun tij delijke inzinking te boven en we kregen weer hetzelfde Z.-Wit3 10 6 Liberty 18 4 Push 3 9 3 Rapide I 10 2 Tilb. 3 9 1 3 13 4 1 2 6 6 1 8 1 17-13 - 12 16-8 5 7 14-11 10-29 8-30 In de de klasse A Dames be vestigde Nuenen I nogmaals haar onbetwiste suprematie door Til burg 3 met 80 te kloppen. Oranje-Zwart won van den Bosch met 10 en nam daarme de de derde plaats van D.E.S. over. De verdere strijd gaat nu practisch tussen Nuenen en Geel- Zwart, die een aantal punten ge haald hebben dat voor de andere onbereikbaar is. Wie zal promo veren en wie speelt de promotie? De stand is hier: Nuenen I Geel-Zw. I Or.-Zw. 3 D.E.S. I Tilburg 3 2—14 42-6 2—14 30-9 1 4 7 8-27 2 4 6 14-15 3 4 .5 9-31 2 6 2 4-24 Den Bosch 3 8 In de onderafdeling Zuid 2e kl. A staat Waranda uit Oosterhuot met 'n beter doelgemiddelde bo ven Waalwijk en hebben ieder 8 punten. Tot en met Zondag 12 December waren er nog maar 5 van de 12 wedstrijden gespeeld en er kan dus nog alles gebeuren. De stand per 12/12 was: Waranda I 5 4 1 8 23-8 Waalw. I 5 4 1 8 11-14 Den Bosch 3 5 3 1 1 7 16-11 M.E.P. 3 5 1 3 1 5 18-14 Zw.-Wit 4 5 2 1 2 5 12-7 M.O.P. 4 5 2 1 2 5 9-10 D.E.S. 2 5 5 0 4-28 Wielerclub „Kaatsheuvel. In de zaal van de heer Th. van Boxtel had de vergadering plaats van bovengenoemde wielerclub. De voorzitter de heer A. v. d. Ven gaf een overzicht over het ontstaan der wielerclub en de werkzaamheden door het voorlo pige bestuur verricht. Daarna werden de kampioenen der A. en B. klasse gehuldigd voor hun schitterende prestaties. De renners A. v. d. Ven en M. Glaudimans werd een ovatie ge bracht door het talrijke aanwezi ge publiek voor het behaalde Kampioen klasse B. Marie Glaudemans spelbeeld van vóór de rust. kampioenschap 1948. Ook A. van Weldra maakte Waalwijk ge- Boxtel en Rombouts Waalwijk bjk, 2—2. Na een corner van deelden bjj de A. klasse in deze Zwart Wit, zagen we een huldiging voor hun bijzondere prachtige solo-ren van een prestaties, evenals J. v. d. Ven Waalwijkse voorhoede-speler, bij de B. klasse, maar deze kwam in duel me* Na de hervatting der vergade- de Breda-keeper, die het ge vaar niet wist te bezweren. Vijf minuten voor het einde werd door Waalwijk het win nende doelpunt gescoord. Eindstand 32. KAATSHEUVEL. Hockey. In de afdeling D.E.S. I is Zon dag de belangrijke wedstrijd Z'wart-Wit 3Liberty I gespeeld en wij geloven dat er voor Liber- tij wel de minste aanleiding is om over het gelijk spel 00 onte vreden te zijn, immers de gasthe ren waren vooral in techniek en in spel verre de meerderen en er waren talloze prachtige aanval len. Zwart-Wit was echter erg onfortuinlijk met haar schot en de Libertianen trokken steeds met al len in de verdediging. In de onderste regionen van de 3de klasse A vochten Cusli 3 en Tilburg 3 om de puntjes die Cush met gemak inpalmde door met 4-0 te winnen. De stand is nu: D.E.S. I 8 7 1 15 *1-5 ring werd de agenda vlot afge werkt. Het reglement en de statuten werden zonder aanmerking goed gekeurd. Het voorlopig bestuur werd bij acclamatie herkozen, zo dat de nog jonge wielerclub ge toond heeft vertrouwen te heb ben in de bestuursleden die het moeilijke beginwerk hebben opge knapt. De volgende heren heb ben thans zitting: A. M. van den Ven, voorzitter, L. van Meeuwen, secr., Fr. v. d. Linden Sr., pen ningmeester, G. van Boxtel, wed strijdleider, A. van Boxtel, comm. Na vaststelling der contributie over 1949 en nog enkele andere punten, die ter afhandeling in handen van het bestuur werden gesteld, werd deze geanimeerde vergadering met de Chr. groet ge sloten. In de deze weck gehouden be stuursvergadering werd het win- terprogramma besproken. De renners werden in 3 klassen ingedeeld. Twee klassen zullen, wÊBÊBammÊBÊM Kampioen klasse A André van der Ven om in vorm te blijven, cyclo-cros- sen, terwijl één klasse het sprin ten zal beoefenen. Half Januari zullen hometrai nerswedstrijden georganiseerd worden in Kaatsheuvel en omlig gende gemeenten, met eigen ren ners. Tot slot van het wintersei zoen zullen de renners in het sportpaleis te Antwerpen onder leiding van het bestuur de «zes daagse" bezoeken. Ook kunnen zich hiervoor supporters bij het bestuur opgeven. De renners krij gen deze reis gratis aangeboden, mits de wintertraining goed be zocht wordt, zulks ter beoordeling vdn het bestuur. Verder werd besloten de Ko ninklijke goedkeuring aan te vra gen en zich aan te sluiten bij de N.W.U. Als afgevaardigde ter bespreking in Breda van de te houden wegwedstrijden in Noord- Brabant werden 3 bestuursleden aangewezen, die tevens zullen trachten de mogelijkheden te on derzoeken voor het houden van de- Ronde van Kaatsheuvel met als deelnemers de beste Amateurs véin Nederland. Pogingen zullen worden aangewend om deze te doen houden op 30 April, Konin ginnedag, om de „Grote Konin- ginneprijs van Kaatsheuvel". We zullen hopen dat de bur gerij van Kaatsheuvel hieraan hun volledige medewerking zal geven om dit evenement in de wieler sport voor Kaatsheuvel succesvol te doen slagen, wat ongetwijfeld in Kaatsheuvel veel volk op de been zou brengen. Kaatsheuvel kan dan ook bij zon gelegenheid tonen een sportief volk te zijn, waar het gezellig is te „verkeren" tussen onze sportmensen. Daarom hulde aan de initiatief nemers, veel succes en alle mede werking toegewenst. Biljartsport - Districtsvergadering Het district „De Langstraat" van de Ned. Biljartbond hield in Café Jac. Passier te Waalwijk 'n zeer geanimeerde ledenvergade ring. In zijn openingswoord drukt voorzitter M. van Wanrooij er zijn spijt over uit, dat nog enkele verenigingen absent zijn. Vervol gens memoreert hij, wat het be stuur reeds deed in het afgelopen jaar om de toestand in het dis trict verbeterd te krijgen en hij mag constateren, dat reeds veel bereikt is, in het belang van de N.B.B. en het district weer op hoge- peil komt. Hij releveert in het kort hel dispuut dat hij op de Bondsver gadering met de administrateur van de Bond, de heer v. Haaren had, waarbij door deze zijn te kortkomingen tegenover het dis trict recht duidelijk werden ge maakt. Ook de candidaatstelling van Mr. Pius Arts, die door de Bond niet werd aanvaard wegens voer- schrijding van leeftijdsgrens, wat de zuidelijke afdelingen menen te moeten aanvechten op grond van tegenstrijdigheid van de bepaling dienaangaande opgenomen in het huishoudelijk reglement en de be palingen in de statuten, werd na der belicht. De contributieverho ging voor afdracht aan Bonds- contributie vond veel aanvech ting, daar de Bond, volgens meer dere sprekers te weinig deed voor de afdelingen. De voorzitter be nadrukte echter dat deze geringe verhoging niemand een beletsel moet zijn, daar een goede organi satie veel geld kost en de Bond op dat gebied veel presteert wat geprezen moet worden. Besloten werd dit punt aan te houden tot 1 Mei a.s. Na de afwerking van enige punten van meer interne aard, het vorige bestuur betref fend, werd overgegaan tot de ver kiezing van een nieuw bsetuurs- lid, wegens bedanken van de heer A. v. d. Gouw. Met grote meerderheid van stemmen werd de heer Kommers gekozen, die 'n felicitatie van de voorzitter voor het in hem gestelde vertrouwen mocht incasseren, waarbij hij de hoop uitspreekt, dat hij zijn er kende krachten opnieuw ter be schikking zal stellen voor de mooie biljartsport. Van de rondvraag werd een zeer druk gebruik gemaakt, meer dere kwesties kwamen ter tafel, doch de voorzitter behandelde deze met een gemak en ruimheid van blik, die alle sprekers vol deed. Er werd nog mededeling ge daan, dat wegens overtreding een vereniging was beboet en twee spelers waren geschorst. Wij moe ten de sport op hoger peil bren gen, aldus de voorzitter en alle onregelmatigheden die de groei en bloei in de weg staan de kop in drukken. De heer Hamers sluit zich bij deze woorden van de voorzitter aan in de vaste overtuiging, dat als allen hun schouders zetten onder het opbouwend werk dat thans is aangevangen, zowel het district „De Langstraat" als de N.B.B. er wel bij zullen varen. Met een woord van dank sluit de voorzitter de vergadering. Zangveredeling. In café van Heeswijk werd Za terdag en Zondag onder veel be langstelling van in en buiten de plaats, een tentoonstelling gehou den van Kanaries, voorafgegaan door een keuring der vogels op zangcapaciteit. De heer Meeuwse uit Goirle had de taak van keur meester aanvaard en naar genoe gen van alle kwekers van Zang veredeling volbracht. Zondagmor gen opende de voorzitter, de heer van Wanrooij, officieel de ten toonstelling, waarbij hij woorden van dank sprak aan de hospita, mevr. van Heeswijk, de heer van Riel voor de prima verzorging van zijn mooie stand en keur meester Meeuwse voor zijn kun dige keuring. De uitslag van de keuring was: Klasse I, 4 vogels eigen teelt: 1 Jo Damen 314 pnt., 2 H. Da- men 297 pnt. Klasse II, 2 vogels eigen teelt: 1 Jo Damen 124 pnt., 2 A. van Wanrooy 111 pnt, 3 A. Donders 105 pnt. Klasse III, 1 vo gel eigen teelt: 1 Jo Damen 72 pnt., 2 H. Damen 61 pnt., 3 H. Damen 48 pnt., 4 L. v. Dongen 43 pnt. Klasse IV, 2 vogels open klasse: 1 H. Damen 159 pnt., 2 Jo Damen 150 pnt., 3 B. van Heesch 141 pnt en 4 Lina van Heesch 135 pnt. Klasse V, 1 vo gel open klasse: 1 W. Netten 72 pnt., 2 A. van Dongen 57 pnt., 3 bij loting W. Netten 51 pnt. en 4 L. van Dongen 51 pnt.. Meesterzanger Jo Damen met 82 pnt. Jantje jubileert. We kennen hem alle, de be diende uit Café Jan van Dun. De meeste onzer kennen hem niet an ders dan „Jantje", die op 4 Jan. a.s. twaalf en een half jaar zijn glaasjes en borreltjes presenteert met het altijd zelfde humeur, klaar met een antwoord op elk gezegde, voorkomend zowel voor de toe vallige bezoeker van het hoek- café op de Markt, als voor de vele stamgasten, die er avond op avond hun kaartf* komen leggen, of hun partijtje biljart komen spe len. Dat de gasten van café van Dun de „onmisbare" zullen hul digen, staat als een paal boven water. Kelner Jan Damen heeft allen aan zich verplicht en wordt wordt niet vergeten. Jaarvergadering Euphonia. Zondagmiddag hield het Kon. Muz. Gez. Euphonia zijn jaarver gadering, die een zeer geanni-

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 6