L00N-0P-ZAN0 KAATSHEUVEL DE LAKGSTRAA' BERNDIJK DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG GEERTRUIDENBERG 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 4 JANUARI 1949 3 Door een ongelukkige sa menloop van omstandigheden heeft een gedeelte der be richten (o.m. verslag DESK RKC 40) en advertenties ons niet tijdig bereikt, zodat deze in het volgend nummer moeten worden opgenomen. RED. AAA V V V m tm Pr land" alhier heeft de gemeente verzocht, haar te verkopen het in dustrieterrein gelegen tussen hare fabriek aan de haven en de Zo- merdijkweg, zijnde een oppervlal»- te van ongeveer 1 hectare, zulks in verband met uitbreidingsmoge lijkheden van het bedrijf. Mede op grond van een in 1939 gedane toezegging achten B. en W. termen aanwezig aan dit ver zoek te voldoen en stellen zij voor het bedoelde terrein aan de Chroomlederfabriek „Holland' te verkopen tegen 1.30 per M2, waarbij de gemeente zich in dit geval dient te verplichten, het ter rein bij de eerstvolgende haven-, baggering te doen brengen op het peil van de' laatstelijk verkochte terreingedeelten aldaar. Prae-advies nr. 163. Door de minister van wederop bouw en volkshuisvesting is vast gesteld een „regeling betreffende het toekennen van premiën ten behoeve van het verbeteren en/of splitsen van bestaande woningen zulks ter bevordering van het uit voeren van voorzieningen aan be staande woningen in het belang van de leniging van de woning nood. De premie bedraagt: a. voor het bewoonbaar ma ken van leegstaande en onbewoon baar geworden woningen, alsme de b. voor het voorkomen van onbewoonbaar worden van thans nog bewoonde woningen: 60 der verbeteringskosten, wanneer die kosten minder dan 2400 of meer dan 201 bedra gen. c. voor het splitsen in twee of meer volwaardige woningen: 60 der splitsingskosten, on der dezelfde voorwaarden als sub b. Aanvragen om in het genot van een premie te worden gesteld, moeten worden ingediend bij het gemeentebestuur, voor zoveel het de gevallen a en b betreft uiter lijk op 31 December 19488. Reeds werd een tweetal aanvra gen om toekenning van een', pre mie bij e college ingediend, n.l. een aanvrage om een premie voor het verbeteren van een 16-tal wo ningen, van welke verbetering de kosten 10.000 zullen bedragen, en een aanvrage om een premie voor een woningsplitsing waar van de kosten 4200 bedragen. B. en W. zijn van oordeel dat ook in deze gemeente niets moet worden nagelaten, wat tot leniging van de woningnood kan bijdragen en stellen voor: 1. in beginsel uit te spreken, dat de gemeente ter gedeeltelijke oplossing van de heersende wo ningnood toepassing zal geven aan de vorenbedoelde premierege ling. 2. aan 't college van B. en W. de uitvoering van die regeling over te laten, en 3. ten behoeve van het onder- 1 omschreven doel een crediet ter beschikking van het college te stellen tot een voorlopig bedrag van ten hoogste 8520 (60 van 10.000 en 4200). Prae-advies nr. 1558. Bij het voorstel van 24 Septem ber waren B. en W. niet in staat mededeling te doen aangaande de bouwkosten, de huurbepaling en de exploitatie van die woningen. Thans bieden zij sen afschrift aan van het daarover uitgebrach te rapport door de directeur van gemeentewerken, met de inhoud waarvan zij zich volkomen kunnen verenigen. Zoals uit het rapport blijkt, is nader gebleken dat 52 woningen kunnen worden gebouwd inplaats van 50 en dat een aantal aanvan kelijk door het rijksbouwbureau gewenste bezuinigingen op de bouw na gepleegd overleg konden vervallen, omdat deze niet in overeenstemming zouden zijn ge weest met de afmetingen, de huur prijs, enz. van die woningen. Verder blijkt eruit, dat het de bedoeling is om een twaalftal de zer- montagewoningen in te rich ten als grote-gezins-woningen en 24 hoekwoningen als „dupiexwo- ningen", geschikt voor bewoning door 2 gezinnen. De huur, welke aanvankelijk zou zijn bepaald op 6 voor de gewone woningen en 4.20 voor een (halve) duplexwoning, zal tengevolge van de gewijzigde op zet, waardoor de woningen be langrijk aan doelmatigheid en com fort zullen winnen, uiteindelijk moeten worden vastgesteld op 6.20 voor een gewone woning, 6.50 voor een grote-gezins-wo- ning en 4.55 voor een (halve) duplexwoning. Deze huur zal mogelijk zijn, doordat van de meerdere kosten ten bedrage van ongeveer 67000 een bedrag van 40.000 kan wor den gevonden door beschikbaar stelling van het aan de gemeente toekomende architecten honorarium ten bedrage van 15 000 en door een bijdrage uit het reservefonds van het woningbedrijf ten bedrage van 25000. B. en W. stellen voor de no dige credieten beschikbaar te stel len voor de bouw van 52 monta gewoningen, waarvan 12 grote gezinswoningen en 24 dupiexwo- ningen, aan de Oostzijde van de Putstraat. Prae-advies nr. 164. Als resultaat van de voortge zette onderhandelingen met de eigenaars van gronden in het uit breidingsplan is thans overeen stemming verkregen met de Gebrs. A. en J. van Baal alhier over af stand van een Zuidelijk deel van hun perceel Waalwijk sectie B nr.3226, gelegen tussen de Stati onsstraat en de Putstraat. Het aan te kopen gedeelte van genoemd perceel is groot ongeveer 24 are en 5 centiare. De koopsom zal bc- Kerstviering K.J.M.V. De K.J.M.V. hield in de zaal van de heer J. Smit zijn jaarlijkse Kerstviering, dit jaar voor 't eerst met de dames der leden. In zijn openingswoord heette de voorzitter allen welkom, speciaal de dames, die door hun opkomst blijk gaven van belangstelling voor het werk van de K.J.M.V. Hij sprak de hoop uit dat de da mes deze avond nog beter de K.J.M.V. geest zouden leren be grijpen met als gevolg, dat zij hun jongens zouden aansporen tot een trouw bezoek aan de vergaderin gen. Hij gaf tot goed begrip van het doel van de K.J.M.V. een overzicht van hetgeen de vereni ging in het gepasseerde jaar tot stand bracht. De Moderator hield daarop 'n Kersttoespraak en wist in zijn causerie de Kerstgedachte mooi te ontwikkelen. De heer André Ververs las een door hem zelf geschreven Kerst vertelling voor en gezamenlijk werden verschillende passende ge zangen bij de kribbe gezongen. Rond kribbe en kerstboom ont stond een echte sfeer van Kerst mis. Na dit eerste gedeelte, meer speciaal aan de godsdienstige vie ring gewijd, volgde de vrolijke noot van de avond. Een heerlijke koffietafel werd bereid, waaraan de dames der le den de behulpzame hand boden. Het traditionele worstenbrood was als steeds een delicatesse, die de bakker alle eer aan deed. Ceremoniemeester Glaudemans kreeg nu de leiding in handen en hij kweet zich van deze taak op een wijze die boven alle lof is en wist er de geest van vrolijkheid en gezelligheid tot het te vroeg gekomen sluitingsuur in te hou den. Voorzitter R. Heijs gaf een he keldicht, waarin alle leden de re vue passeerden. Een toneelstukje van de heren M. v. Amelsfoort, K. Peters en J. v. d. Linden was een groot succes. Meerdere K.J. M.V. leden volgden en vooral Frank Senatra and his Band, rechtstreeks uit Amerika geïm porteerd, werden de clou van de avond. Namens de dames sprak mej. Annie v. d. Dungen een dank woordje en verzekerde de Mode rator en het K.J.M.V. bestuur dat de dames in het vervolg een aan sporing voor de heren zouden zijn om trouw de verplichtingen van de vereniging te behartigen. De voorzitter dankte aan het slot allen, die hun bijdrage gaven tot het slagen van deze avond. Eine Nacht in Venedig. Na contact opgenomen te heb ben met het bestuur van de Cul turele Kring „De Toren" is be sloten, dat het Tilburgs Gemengd Koor onder leiding van de heer v. Gorp op Zondag 30 Januari onder auspiciën van „De Toren" in het patronaat alhier een op voering zal geven van de Ope rette „Eine Nacht in Venedig" van Strauss. Wielerclub „Kaatsheuvel." Het bestuur der Wielerclub „Kaatsheuvel" vroeg, daartoe ge machtigd door de ledenvergade ring van 12 December j.l. de ko ninklijke goedkeuring aan op de Statuten, om daardoor rechtsper soonlijkheid te verkrijgen. Fancy Fair Kleuterbosch. De actie tot de stichting van een kleuterschool in de parochie St. Jozef heeft de volle belang stelling van alle parochianen niet alleen, doch ook van geheel Kaatsheuvel. Met enthousiasme wordt er aan gewerkt om in de kortst mogelijke tijd de kleintjes van de parochie een schooltje te bieden in de naatse omgeving van ons mooie sportpark, dat in de lang gevoelde behoefte zal voor zien. Door de sympathieke mede werking van fabrikanten, midden standers en boeren is reeds een grondkapitaal gevormd, doch de volledige financiering vraagt na tuurlijk meer kapitaal en met het doel hieraan mede te werken, werd dezer dagen het plan geop perd een fancy fair te geven ter gelegenheid van de inzet van het nieuwe jaar. Slechts enkele dagen van voor bereiding waren er, doch waar een wil is, is een weg, en dat er een wil was, liet de organisatie zien door in café van Heeswijk iets voor elkaar te brengen, dat de interesse van de parorhianen van St. Jozef en die van geheel Kaatsheuvel trok. De heer W. v. Haaren, bijgestaan door de heren H. Pooters, S. en W. Moolen- schot, G. v. Boxtel, J. van Beek, A. Klerks en B. Hamers zijn er in een paar dagen in geslaagd al le mogelijke attracties bijeen te brengen, die de bezoekers in de dragen 1924 (ƒ0.80 per centi are), welke prijs in beginsel werd goedgekeurd door het prijzenbu- reau voor onroerende zaken. B. en W. stellen voor bedoelde grond onder de genoemde voor waarden aan te kopen. gelegenheid stellen op een sym pathieke wijze ontlast te worden van hun overdadig geldelijk be zit. Waren het attracties niet al leen die hiertoe aanspoorden, dan waren het toch zeker de enthousi aste jongedames en de comitéle den, die met zachte drang de beurzen wisten open te krijgen voor het mooie doel de stichting van de kleuterschool „Kleuter bosch". Of is de verkoop van 1500 loten in enkele dagen door één persoon geen prestatie, die genoemd mag worden Het fancy fair is geslaagd voor 100 procent, wat voor een groot deel te danken is aan de sponta niteit waarmede gewerkt is. En als we hierbij hulde moeten bren gen aan de initiatiefnemers en or ganisatoren, dan past ook een woord van hulde aan de werkers en werksters, die drie dagen heb ben klaar gestaan om hun hulp te bieden, aan de prima muziekband uit Loonopzand, die er de stem ming in bracht en de geluidsin stallatie van de firma Jos de Brouwer, die tot ver in de omtrek de stemming ook naar buiten deed horen. 12b2-jarig bestaan der St. Joseph-parochie. Woensdag 29 December vierde de parochie St. Joseph haar XlYi- jarig bestaan. Het knapenkoor „St, Joseph" had op zich genomen de viering van dit feest te verzor gen onder eminente leiding van de Eerw. Broeder Simon, de di recteur van het Jongenskoor. De dag werd ingezet met een H. Mis, opgedragen door de ZeerEerw. Heer Pastoor F. de Klijn. Het koor gaf bij deze gelegenheid een eerste uitvoering van Missa Se- cunda van Andriessen, voor drie stemmig gemengd koor. Na het plechtig Lof om 6 uur werd het feestprogramma in de zaal van de R.K. Gildenbond voortgezet met als eerste deel een grote Kerst viering, waaraan ook het parochi eel Zangkoor zijn medewerking gaf. Deze treffende Kerstviering gaf te zien, hoe God zich ont fermt over hef gevallen mensdom en hoe vurig de mensheid naar de beloofde Verlosser uitzag. Is dit gelukkig ogenblik gekomen, dan zien we de herders van Bethlehem hun kinderlijk geloof gaan betui gen door een massale optocht naar de kribbe. Hier zien we dan hoe deze eenvoudige mensen in al hun „simpelheid" de Verlosser begroeten. In aanbidding neerge knield, worden de herders opge schrikt door de aankondiging van de komst van de Drie Koningen, die uit het Oosten gekomen zijn en Hem hun geschenken aan te bieden. En alvorens de herders om de Zaligmaker te begroeten naar hun velden terugkeren en de Koningen naar hun landen, vraagt Maria om tot afscheid het Kind een huldegroet te brengen en een machtig koor van „Groot is de Heer" weerklinkt over Bethle hem's velden. Het tweede deel van de avond was een bont programma, waarin jongens- en mannenkoor ook hun kunnen buiten de kerk demon streerden. 't Was een programma van ongekunstelde vrolijkheid en van ongekunstelde eenvoud. Geen artistenwerk, maar„Echte jongensblijdschap", zoals onbe zorgde kinderen die kunnen geven en die Kaatsheuvel al zo vaak te genieten kreeg van de jongens on der leiding van de Broeders van Liefde. Natuurlijk was in het pro gramma ruimte gelaten voor een woordje van Pastoor de Klijn, die op zijn manier zijn gevoelens en dankbaarheid wist te vertolken. De jongens, die het feest in hoofd zaak verzorgden, waren niet ver geten. Naast een gulle tractatie ontvingen zij als bewijs van sym pathie en dankbaarheid van de parochianen ieder een keurig cos- tuum, bestaande uit witte blouse met das, blauwe lange broek en baret, zodat de zangertjes van de St. Jozefkerk voortaan in costuum hun diensten in en buiten de kerk zullen presenteren. Onderscheiding. Onder de leden van de Ko ninklijke landmacht, die zich in Indië verdienstelijk hebben ge maakt in de periode, die vooraf ging aan de politionele actie en die bij koninklijk besluit zijn on derscheiden, wordt ook genoemd Mej. A. H. F. Tuerlings, Serg.- Maj. bij het V.H.K., chef telefo niste van de Staf van de 7 Dec. Div. te Bandoeng, die begiftigd werd met de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oran je Nassau, te dragen met de zwaarden. Agenda. Maandag 3 Januari 8 uur n.m. repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 4 Januari geen repeti tie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 5 Januari 8 uur n.m. repetitie Harm. Euphonia. Woensdag 5 Januari 8 uur n.m. Apollo theaer „De Gele Roos van Texas", toegarig 14 jaar. Donderdag 6 Januari 7 u. n.m. rep. Dameskoor Bel Canto. Donderdag 6 Januari 8 u. n.m. rep. Gem. Koor Bel Canto. Donderdag 6 Januari 9 u. nm. rep. Mannenkoor Bel Canto. Agenda. Dinsdag 4 Jan. 7 u. Patronaat. V erkennersgroep. Geestelijk Leven. In de parochiekerk van de H. Martelaren van Gorcum werden over 't jaar 1948 51000 H. Com- 'muniën uitgereikt, dat is 7000 meer dan vorig jaar 44 kinderen ontvingen de eerste H. Commu nie; 45 H. Doopsels werden toe gediend; 11 grote en 2 kleine lij ken werden begraven en 16 Hu welijken werden toegediend. Uitvoering door de Verkenners. Het waren de Verkenners van Berndijk, die Zondag 2 Jan. in 't Patronaat hun eerste uitvoering gaven van dit seizoen. Voor het spel gaven enkele verkenners aar dige goochelstukjes ten beste. Het prachtige Kerstspel van Broeder Gummaris „De Kerstmis van Broeder Thomas en de drie Rovers" werd door de jonge ac teurs goed opgevoerd. De decors waren keurig ver zorgd. Tot slot werd nog het blij spel „Bertus de nieuwe kleerma kersjongen'' opgevoerd. Alleen was het jammer dat nu er in eigen parochiehuis een uitvoering werd gegeven er zo weinig belangstelling was. Burg. Stand van 15-31 Dec. 1948. Geboorten: Cornelia J N dv J Het Lied van Bernadette, A.s. Donderdag zal ten bate van de Kath. Gezinszorg in de gymnastiekzaal de bekende film worden vertoond: „Het Lied van Bernadette". De voorstellingen zullen plaats hebben om 4 en om 7 uur. Prijs eerste rang 1.40, tweede rang 1.Kaartverkoop a.s. Donderdag na de H. Missen van 8.30 en 9.30 uur en 's middags en 's avonds aan de zaal. Wij kunnen deze prachtige film ten zeerste aanbevelen. K. A. B. De K.A.B. organiseert op 10 Januari een oudersavond ver zorgd door de jongens van eigen leden. Het bestuur doet daarom onderstaande oproep aan de leden der K.A.B., in de hoop dat allen indien mogelijk aan die oproep gevolg zullen geven. Geachte Leden, Hierbij wordt U vriendelijk uit genodigd om met al Uwe huisge noten boven de 14 jaar tegen woordig te zijn op de Ouder avond, welke door onze vereni ging gehouden zal worden op a.s. Maandag 10 Jan. 's avonds om 7 uur in de zaal van de Jongens congregatie. Op deze avond zal er door de kinderen van onze le den een Kerstspel worden opge voerd in 3 bedrijven. Wij hopen, dat U allen deze keer eens Uw goede wil zult to nen en dan ook allen, niemand uitgezonderd aanwezig zijt. Het bestuur heeft veel moeite gedaan om deze avond te organiseren; toont U dan ook eens allen uw goede wil en toont dat ge wer kelijk een lid van onze R.K.A.B. wilt Zijn. Brengt allen Uw huisgenoten mee, de toegang is voor allen gra tis, opdat het werkelijk een echte K.A.B.-avond moge worden. Ook is het voor ons en voor de kinderen die dit spel moeten spelen niet bemoedigend als er dan zo goed als geen belangstel ling is, zoals dit wel eens het ge val is geweest. Voor de kinderen zal er op Zondag een extra uitvoering ge geven worden, hoe laat, dat zal nog wel bekend gemaakt worden. Moge deze aansporing, welke wij tot U allen richten, bij U al len weerklank vinden en stelt ons niet teleur. Met vriendelijke groeten, Het Bestuur der R.K.A.B. A v Meer-v d Linden. Johan na G dv A Verduijn-de Roon. Johannes A M zv J J Lammers- de Werd. Johannes G M W zv W P Vera-v Dijk. Marga- retha C M dv J v Roosmalen- Jonkergouw. Cornelis J A J zv J W Brands-v d Wiel. Adriana I M dv P F v Laarho- ven-Dingemans. Johanna M Th dv J J Hooijmaijers-v Dongen. Lambertus C F zv L C van Cromvoirt-Kemmeren. Hendri- ka L M dv L J v Berkel-de Kort. Cornelius F L zv v d Mortel- Beerens. Huwelijksaangiften: Johannes A A M de Mol 27 jaar te Waalwijk en Maria J C A v Gastel 27 jaar alhier. Franciscus A v Broek hoven 32 jaar te Waalwijk en Jo hanna Th Rense 24 jaar alhier. Petrus M v Wel 44 jaar te Waalwijk en Anna C v Huiten 31 jaar alhier. Overlijden: Allegonda M Zijl mans weduwe van H v Gorp 84 jaar. Margaretha C M van Roosmalen oud 1 dg. Godefri- dus v Bladel echtgenoot van J v d Velden 82 jaar. Adrianus Trommelen echtgenoot van K Senge 48 jaar. Johannes v d Velden echtgenoot van Gerdina E v d Velden 59 jaar. Adria nus Aussems echtgenoot van H Snoeren 74 jaar. Huwelijken: Adriaan Verduijn 24 jaar en Maria J de Roon 18 jaar beiden alhier. Jacobus A M Buijs 29 jaar" te Bergeijk en Adriana E J v Loon 28 j alhier. Ingekomen personen: A C A IJpelaar van België. H M F v Hoorn van België. PM Bie- mans van Tilburg. PM Snap haan-Steenbergen van Waalwijk. J W Aussems van Dongen. L S M v d Velden v Maasbree. Vertrokken personen: J M Bou- man-Damen naar Waalwijk. P J Brekelmans naar 's-Bosch. LOONSEDIJK. Ds. J. Haverkamp, beroepen predikant a. d. Loonsedijk, hoopt heden Dinsdag een bezoek aan deze gemeente te brengen. Des middags hoopt Z.Eerw. kennis te maken met kerkeraad en kerkbe stuur, terwijl hij des avonds om 7 uur in een godsdienstoefening hoopt voor te gaan. Lezing Gildewezen. Woensdagavond 5 Jan. 1949 te ,7.30 uur zal een lezing worden gehouden over het ontstaan en de gebruiken van de Schuttersgilden in Nederland. Deze lezing zal worden gehou den in het clublokaal van O. L. rouwe Schuts, der Gez. Klerks, Café „Den Hoed" te Elshout. De heer v. d. Mortel uit Vught, voorzitter van de Maaslandse Schuttersbond zal het woord voe ren. De heer v. d. Mortel is de man, die hierover veel kan ver tellen. Volkomen beheerst hij de ze materie. Zeer velen weten zeer weinig of in het geheel niets van het gildewezen en zijn gebruiken en gewoonten af. Zelfs zeer vele schutters zijn hiermede onbekend. Daarom is het zo goed gezien van het voortvarende bestuur om over dit onderwerp een lezing te laten houden. Welaan dan .schutters, toont gij op de eerste plaats uwe belangstelling en laat uw bestuur geen vergeefse oproep doen. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Vooral zij die in de gemeente en parochie leiding hebben te geven worden verwacht en hun bezoek wordt zelfs op zeer boge prijs gesteld en daarom hopen wij dat de zaal vol zal zijn. Het is de be doeling dat het Schuttersgilde dat al van zo n oude datum dateert, meer en meer naar buiten bekend heid zal krijgen. Houdt dus Woensdagavond vrij voor deze lezing. Het bestuur vertrouwt op een grote opkomst. Opening nieuw café. Op Zaterdag 8 en Zondag 9 Jan. zal dhr. A. van Vugt, Melie- straat, zijn café openen. Vanaf 25 October 1944, toen de eerste gra naten Vlijmen troffen, werd zijn café en winkel totaal vernield. Het duurde lang eer een aan vang met het bouwen kon ge maakt worden, op dezelfde plaats mocht het niet meer, die grond werd onteigend. Met de oorlogsdagen werd hij van de ene naar de andere kant verjaagd en gelukte het hem ten slotte onderdak te krijgen in de oude looierij van de heeren Hees- been; daar werd alleen de win kel aangehouden, voor café was er geen ruimte. Enkele jaren moest hij zich daar zeer primitief behel pen. v. Vugt zat echter niet stil en tenslotte werd hem vergunning voor het bouwen gegeven maar telkens was het te breed of te lang. Eindelijk is toch na ruim 4 jaar zover gekomen dat Zater dag en Zondag het café geopend kan worden. Een vrolijk stukje muziek zal het bezoek meer aan trekkelijk maken, dat volgens mij zeker groot zal zijn. Antoon proficiat. Toneel. De Verenigde Spelers V.G.T. gaan Zondag 9 Jan. naar Oir- schot met het toneelspel in drie bedrijven „Marjatta's Kerst". Aanbesteding. Donderdag werd ten gemeente huize voor rekening van de ge meente Vlijmen aanbesteed het transport en vervoerwerk voor 't jaar 1949. Inschrijving met prijs per uur: A. met vrachtauto. B. met paard rn wagen. C. met paard en kar. Gebr. van Gpzee a ï.it, .VTjmen A 6.—, B l. C 2.-. H. van tiet Wiel, Vlijmen A 4.50. A. van Eggelen, Nieuwluik B 1.73, C 1.73. M. Boelen, Nieuwkuik id 1.60, C 1.40. H. Boom, Vlijmen A 3.86, B 1.50, C 1.38. J. van Engelen B 194, Vlijmen B 1.25. Gunning volgens voorwaarden. Aanbesteding. Op Maandag 27 December v.m. 11 uur werd ten gemeentehuize de aanbesteding gehouden voor de bouw van vier woningen voor re kening van de gemeente Vlijmen onder architectuur van de heren A. van Huiten te Waalwijk en N. de Bont te Vught. De navolgende inschrijvingen hadden plaats J. Olyslagers, Vught 53.552 J. v. Bokhoven, Vlijmen 46.900 J. Blankers Zn., Nieuwkuik 46.582 A. de Grauw 6 Fitters, WasDik 45.990 N.V. Futura, Tilburg 44.000 P. der Kinderen, Rosmalen 42.000 Th. v.d. Zandt, Flintham 41.880 J. v. Oosterhout, Haarsteeg 41.500 L. L. Verboord, Vlijmen 41.440 Gebrs. Brekelmans, Udenhout 41.000 Adr. v. Oyen Zn., Vlijmen 40.492 Fa. Joh. v. Boxtel, Vught 40.348 Adr. v. Esch, Udenhout 40.200 Joh.Verspeek, Udenhout 40.010 J. van Heijst Zn., Udenhout 40.000 H. v. Dongen, Udenhout 39.997 Gebrs. Vereamen, Udenhout 39.995 W. v. d. Aa, 's-Hertogenbosch 38.000 Fa. L. Klerks, 's-Hertogenbosch 37.238 Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. Onze ZeerEerw. heer pas toor J. Heesakkers O. Praem., zal op 20 December 1949 zijn 25-jarig priesterschap herdenken. Toneel en zang. Verleden week gaf Zangver eniging „Vriendenkring' en Da meskoor „Levensvreugd" alhier in de zaal van hun clubcafé M, Achten, drie dagen, telkens voor een goed opgekomen publiek, uit voering van de grote Haarsteegse Revue „Tjè, en gij geleuft dè?" Toen men eenmaal begonnen was, werd het program tamelijk vlot afgewerkt, al moest Pastoor op de kansel nog even herinneren aan de afspraak dat het einde niet om elf uur maar om tien uur zou zijn. Verschillende zangnummers werden keurig ten gehore gebracht Onder leiding van de kundige di recteuren J. Koenraadt uit Rijen voor Liedertafel en P. v. d. Schoot, Hedel, voor Dameskoor is serieus geoefend en we kunnen zeggen dat de prestaties op dit gebied op hoog peil staan. De scetches, die de eigenlijke revue uitmaakten, waren qua kunst niet bijzonder hoogstaand, doch oogstten bij het publiek wel bijval, vooral waar de plaatselijke toestanden en gebeurtenissen on barmhartig aan de kaak werden gesteld. Het waren weer de twee oude toneelrotten A. Beekmans en T. Theunissen die daarin het leeu wenaandeel hadden. Een spontane hulde werd hen gebracht, waar deze avonden voor hen een defi nitief afscheid betekenden van het toneel, hetwelk zij, vooral in het komieke genre, lange jaren met grote toewijding en kunde gediend hebben. Maandagavond had men ook de Burgem. met zijn echtgeno te in het midden en deze schenen zich best geammuseerd te hebben. Als algemene opmerking zou men willen wensen, dat de orga nisatoren bij volgende gelegenhe den er op uit zullen zijn: kunst te geven boven ersatz, humor boven lol, gereserveerdheid boven ba- naal-zijn. In die geest is deze re vue, die vlot werd geschreven door dhr. H. Stasser uit Raams- donksveer, en geredigeerd door 't lid W. v. Bokhoven, alhier, geen vooruitgang te noemen, tenminste als men de zangnummers buiten beschouwing laat. IJspret in Vlijmen. Onder deze titel ongeveer las ik een bittere klacht over het ont breken van een gelegenheid in het dorp lijmen tot beoefening van de schaatssport. Deze cri de coeut acht ik alleszins gerechtvaardigd. Aan mijn collega-correspondent, wiens naam mij intussen niet be kend is, doe ik dan ook graag de volgende mededeling Reeds geruime tijd worden door mij pogingen aangewend om te komen tot een verha'rde ijsbaan in deze gemeente, waar men reeds na één nacht vriezen terecht kan. Bij het gemeentebestuur zijn daar toe aanvrage en beraming reeds ia dossier aanwezig, maar... de moeilijkheden van terreinkwestie enz. schijnen intussen zó groot te zijn, dat het onmogelijk is te voor spellen wanneer een en ander tot uitvoering zal komen. Daar ik het nuttig acht, dat het probleem in de publieke belang stelling komt, wil ik nog medede len, dat de opzet is: tennisvelden, ijsbaan, wielerbaan, alle drie ge combineerd in één baansysteem, afmeting 100 x 20 mtr.. Een lonende exploitatie wordt verwacht, de gemeentekas behoeft niet belast te worden. Waarom langer uitstel, indien dé materia- Ienpositie het althans toelaat? Waarom maar steeds verbod door Natuurbescherming, Plano logische Dienst enz.? Men ziet blijkbaar de waarde van sportbe oefening niet in, en wat heeft Vlij men op dit gebied nog méér dan een voetbalveld en een zwembad in aanleg? Hopelijk dat ik binnenkort kan verklaren: er zit schot in. Kerstuitvoering. De Kerstuitvoering in de Ned. Herv. Kerk, gegeven door de Ge mengde Zangver. „Hallelujah" is bijzonder goed geslaagd. De zang. nummers werden goed ten gehore gebracht, evenals de verschillen de soli, zodat de aanwezigen vol op genoten hebben. Ned. Herv. Kerk. Bij de Ned. Herv. Kerk is men begonnen met het plaatsen van 'n ijzeren klokkesoel, en al verlangen alle Heusdenaren naar een herrij zen der Grote Kerk mettoren, dit provisorisch werk brengt ons toch weer een stap dichter hij wat eens was „Klokgelui" bij de aan vang der diensten in dit kerkge bouw en op en bij andere gele genheden. Dammen. Voor de onderlinge competitie der namclub V.D. werden ge speeld NieuwkoopC. Bax 2-0. De Graag—G. Jonker 20. Op 11 Jan. zal de club haar laatste competitiewedstrijd voor de N.D.B. spelen en wel tegen G.D.G. I te Eindhoven. Woningvraagstuk. Door het gereed komen van 16 wonigen aan de Demer komt het woningvraagstuk in Heusden in een beter stadium. Al wil dit nog niet zeggen dat de woningnood nu opgeheven is, toch vinden ve len weer een eigen huis, waar reeds jaren op gewacht werd. De gemeente begrijpt de moeilijkhe den volkomen en doed wat zij kan om alles goed en billijk te re gelen. We zijn er nog niet, maar we komen er wel. Collecte. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk, ten bate van de Kinderzorg bracht op 120.-. De opbrengst der 3-maandelijkse collecte bedroeg 71.38. Prot. Interkerkelijk Thuisfront. Voor enige weken werd alhier een streekvergadering gehouden van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront, waarin Majoor Ds. Nijenhuis de aanwezigen over tuigde van de noodzakelijkheid tot medewerking hiervan ten bate_ van onze jongens in Indië. Daar de opkomst op bedoel de vergadering niet groot was, zal a.s. Vrijdagavond in de consisto riekamer der Ned. Herv. Kerk een tweede samenkomst voor deze streek worden gehouden. Deze vergadering begint om half 8. De samenroepers verwachten dat alle verenigingen en kerkeraden hier vertegenwoordigd zullen zijn, ook de vrouwelijke jeugdverenigingen worden verwacht. Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant al hier zal op deze bijeenkomst het doel van het P.I.T. uiteenzetten. Burg. Stand over de 2e helft van December 1948. Geboren: Dirk Wilhelmus z.v. W. Baan-Sinx. Franciscus Al- bertus Wilhelmus z.v. A. Moviat- Crane. In tegenwoordigheid van de Burgerlijke en Militaire autoritei ten werd Donderdagmorgen een solemnele H. Mis opgedragen voor de zielerust van onze stadsgenoot Jan van der Made, die ongeveer 3 jaar geleden als vrijwilliger naar Indië vertrok en aldaar bij het vervullen van zijn plicht, op 21 December 1948 sneuvelde op het veld van eer. Bij de baar, waarover de natio nale driekleur lag, hielden twee soldaten de wacht. De belangstel ling en het medeleven der inwo ners met dit voor zijn moeder zo smartelijk verlies was enorm. Hij ruste in vrede.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3