a a a a a a a a a «4? a a a a a a Waalwijkse en LangsCourant Verbeten STRIJD D fl B 8 ELSHOUT 35 nieuwe - taate grote winsten ten koste der arbeiders? Textielpunten HET RUHRGEBIED onder controle DINSDAG 4 JANUARI 1948 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukker ij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO \M HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 2 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTE STRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Onder bovenstaande titel be vat „De Tijd" van 1.1. Vrijdag een belangrijk artikel, waaraan wij 't volgende ontlenen Is de situatie, zoals, deze zich tot dusver aftekent, werkelijk bij zonder slecht voor Nederland Voorop moet men stellen, dat Nederland vooraf heeft geweten, dat het door woestijnen van moeilijkheden vooral in internatio naal opzicht, heen zou moeten gaan, zodat de inderdaad verre van aangename situatie, die wij in de Veiligheidsraad ondervin den, op zichzelf nog niet onthut send werkt. Gezien het gebruike lijke gebrek aan eensgezindheid, dat de Veiligheidsraad vertoont, kan het zelfs tot de mening over hellen dat men erger kón zijn, maar ook afgezien van de Veilig heidsraad en zijn uitspraken is onze positie nog altijd geenszins hopeloos. Zij is dit zoals wij de laatste tijd reeds bij herhaling betoogd hebben, nog nooit geweest en zij wordt het ook niet, omdat zij in zichzelf daarvoor te sterk is. Zij is dit niet alleen door de innerlijke gerechtvaardigdheid van ons mi litair optreden in Indonesië, die overweging kan hoogstens be vorderlijk zijn voor de zelfgerust- heid van ons eigen geweten, voor recht koopt men in de internatio nale politiek heel weinig. Onze positie is echter ook factisch sterk omdat dezelfde Westelijke mo gendheden, die met zoveel mis baar tegen ons te keer gaan, in hun hart zeer bevreesd zijn door de krachten, die zij zelf tegen ons op gang hebben gebracht, ge noopt te worden sancties tegen Nederland te nemen, die mèt Ne derland het gehele Westelijke verdedigingsstelsel ten gronde zou den richten. De Amerikaanse re solutie, die wel spreekt van „staakt het vuren" en van het bevel om de troepen terug te trek ken op hun punt van uitgang, is zo listig om niet alleen geen ver oordeling uit te spreken, maar bovenal over sancties helemaal te zwijgen en dit feit is veelbeteke nend genoeg. Weliswaar is men dwaas ge noeg geweest om de E.C.A.-hulp aan Indonesië maar direct stop te zetten, dwaas inderdaad, omdat men toch de E.C.A.-hulp nooit bedoeld heeft, naar men steeds heeft verzekerd, als een middel om politieke pressie uit te oefe nen. Nu mag men beweren dat de maatregel niet bedoeld is als een straf doch uitsluitend door econo mische overwegingen is ingege ven. Wanneer men echter een ar me drommel laat verhongeren, dan is het erg moeilijk hem ge voelig te maken voor het subtiele onderscheid tussen honger als straf en honger als economisch zuiveringsmiddel. En de partij die in dit geval rechtstreeks getroffen wordt door dit economisch middel is het Indonesische volk, datzelf de volk, dat de Verenigde Staten zo ten koste van alles willen be. schermen tegen het brute geweld van de tyrannieke Nederlanders. Tot zulke dwaasheden komt men inderdaad, wanneer men een onberaden politiek voert, die in de eerste plaats de feiten niet kent, die zelfs de sterke indruk maakt de feiten niet te willen kennen en vervolgens zo weinig overwogen is als de politiek van het State Department wel blijkt te zijn, Men vraagt zich met groeiende verbazing af wat dan toch het motief kan zijn, dat dit departement speelt het in dit opzicht werkelijk gelijk met het ministerie van Defensie tot een houding als het thans aan neemt, beweegt. De vrees inder daad, dat men door deze militaire actie het communisme in Azië nog feller prikkelt Wat zou het State Department dan niet op gang gebracht dienen te hebben, toen het fiasco van zijn politiek in China, waar het communisme meer dan de helft van het land heeft veroverd, aan de dag trad. Of is het werkelijk het naïve ge loof, dat de Republik Indonesia een bolwerk vormde tegen het communisme Jn dat geval is het State De partment van de meest elemen taire feien niet op de hoogte. Er is in Indonesië slechts één gebied waar het communisme welig tier de, het Republikeinse. En als men nog een heel ander motief van de Amerikaanse regering zou willen noemen, dan zou men denken aan de beduchtheid van het State De partment voor de publieke opinie, weermee men al zo vaak ge schermd heeft. Doch de publieke opinie in de Verenigde Staten blijkt zich in het geheel niet bijs. ter warm te maken voor de zaak en de Amerikaanse pers in ons volstrekt niet onverdeeld ongun stig gezind. Ditzelfde merkwaardige feit kan men constateren in Engeland, waar, afgezien van de liberaal rode „Manchester Guardian" de pers over het algemeen zeer ge matigd is, voor een gedeelte zelfs zich duidelijk op Nederlands hand verklaart. 'n Hoofdartikel van Daily Ex press' kiest in de meest onverbloem de woorden stelling v. Nederland met een scherpe verwijzing naar de schipbreuk van de Britse socia listische politiek in Birma. Ook in andere landen zijn pers en pu blieke opinie van die aard, dat zij Nederland voor het minst geno men volstrekt niet unaniem ver oordelen en in tamelijk vele ge vallen, meer dan men had mogen hopen, ons steun verlenen. Dit alles zijn even zovele be moedigende tekenen, die er op kunnen wijzen, dat Nederland de ze stormen, door wonderlijke po litici in de Veiligheidsraad ont ketend, nog wel te boven kan ko men. De ondergrond waarop onze tegenstanders staan is waarijk niet heel hecht. Nederland daarente gen steunt op zijn recht voor zijn eigen geweten en voor de buiten wereld op een voor de tegenpar tij zelf onmisbare positie hier zo wel als in Zuid-Oost Azië. Het moet dit met evenveel vastbera denheid en strijdvaardigheid uit spelen tegen zijn belagers en liefst niet met al te veel juridische ar gumenten. Want de kwestie waar het hier om gaat, is er niet een van abstract staats- en volken recht. He is een strijd van harde politiek, waarin het Nederland volstrekt niet zou misstaan, om met volledige handhaving van zijn eerste verantwoordelijkheid op 't toneel van de staatkundige om wenteling, die in Indonesië plaats grijpt, de mogendheden van gan ser harte uit te nodigen er vooral bij te komen toezien om zich er van te overtuigen, hoe wij Indo nesië de volle vrijheid en zelfsan- digheid geven, zoals wij het be loofd hebben. Soepelheid, tact, waar het mo gelijk is, onwrikbare vasthoudend heid en zelfs politieke strijdlust, nu het dan eenmaal tot deze strijd is gekomen, met die middelen moet Nederland zijn bekwaam heid en zijn kracht bewijzen aan een wereld waarin men onher roepelijk door de wolven wordt opgegeten wanneer men zich tot schaap maakt Maken de bedrijven Wie wel eens „De Waarheid" onder ogen krijgt, wordt stelsel matig de mening opgedrongen, dat de ondernemers slapende rijk wor den en de arbeiders als een citroen worden uitgeknepen. Dit heeft dan soms weer tot gevolg, dat in een bedrijf spanningen worden opgewekt en komt het zover, dat in een fabriek een proteststaking van één uur wordt afgekondigd, dan kan men uit daverende kop pen lezen, dat de zaak is „plat gelegd". Ofschoon wij er niet aan den ken de tegenwoordige zorgen van „de kleine man" te veronachtza men, kan het z'n nut hebben ook eens de andere kant van de me daille te tonen. Stem der industrie. In het begin van dit jaar heeft prof. Brouwers, directeur-generaal van de prijzen, een onderzoek doen instellen naar de rendements inkomsten van de Nederlandse in dustrie over het jaar 1947. Het resultaat van dit onderzoek was de conclusie, dat de industrie ge durende dit jaar gemiddeld een winst had geboekt van 5.7 pet. van de omzet. Prof. Brouwers gaf als zijn mening te kennen, dat een nieuwe prijsverlagingsactie, vooral met het oog op de kapitaalseisen, die in de toekomst aan de indus trie moeten worden gesteld, on doelmatig moet worden geacht. Het weekblad „De Industrie" wijst met betrekking tot dit on derzoek op het feit, dat vrijwel al le industriëele ondernemingen in ons land ondergekapitaliseerd zijn. Vermogensaanwas kwam, zoals uit een door de Hoofdgroep In dustrie ingestelde enquête is ko men vast te staan, practisch niet voor. Vrijwel alle industriële on dernemingen werken nog met het bedrijfskapitaal, waarover zij in 1939 beschikten. Het blad merkt o.a. het volgende op: Tot nog toe heeft dit in dé prac" tijk nog geen al te grote moeilijk heden opgeleverd; immers de ab normale omstandigheden van na de oorlog brachten mede, dat men nog geen grote voorraden kon aanleggen, dat debiteuren prac tisch niet voorkwamen, omdat de afnemers de goederen uit de fa briek kwamen afhalen zodra ze klaar waren; dat de fiscus nog 'n belangrijke achterstand heeft bij de inning der aanzienlijke belas tingbedragen; dat, ten gevolge van de schaarste aan deviezen en de lange levertijden der pro ductiemiddelenindustrieën, over 't algemeen nog weinig vernieuwin gen en zeker slechts geringe uit breidingen en nieuwe vestigingen in de industrie konden plaats vin den, en tenslotte dat er bij de ex port in vele gevallen nog grote winsten werden gemaakt. Langzamerhand komt er echter aan deze abnormale omstandig heden een einde: de concurrentie begint weer het hoofd op te ste ken; er moeten dus weer ver koopkosten worden gemaakt om de afzet te pousseren; de prijzen dalen (reeds zeer duidelijk te be merken op de buitenlandse markt) tengevolge waarvan eerst de ex portwinsten en straks ook in vele gevallen reeds geringe winsten op de binnenlandse verkoop nog ver der zullen dalen; de grondstoffen- voorziening wordt beter, men moet weer grotere voorraden aan leggen en ook wat de eindproduc ten betreft een groter assortiment gaan voeren; het debiteurencijfer stijgt; de fiscus presenteert zijn rekening; noodzakelijke vernieu wingen kunnen thans niet langer meer worden uitgesteld, en dan zal blijken, dat vele bedrijven voor een aanzienlijk gebrek aan vlot tende middelen komen te staan. Dan wordt het grote gat, dat er tengevolge van de algemene prijsstijging in het vermogen is geslagen, pas goed zichtbaar, en dit gat zal niet kunnen worden gestopt met credieten van de Her- stelbank of een obligatielening, doch het dient, waar het hier ri sicodragend kapitaal betreft, door eigen middelen te worden gefi nancierd. R. Het C.D.K. deelt mede, dat 35 punten van de textielkaart VA 804 worden geldig verklaard. Met ingang van 1 Januari 1949 zullen geldig zijn de bonnen gemerkt „Textiel Q 1 punt", „Textiel R 1 punt", „Textiel Q 5 punten", „Textiel Reserve Q ter waarde van 10 punten en „Textiel Re serve R" eveneens ter waarde van 10 punten. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat deze puntenaanwij- zing practisch geen verruiming betekent vergeleken bij de voor gaande aanwijzingen van 25 pun ten, daar het niet in de bedoeling ligt vóór 1 Mei 1949 wederom punten geldig te verklaren. De thans aangewezen punten zullen dus voor de periode van vier maanden in plaats van voor één kwartaal moeten strekken. Beneluxlanden krijgen elk één stem, Grote Drie en Duitsland elk drie. Amerika, Frankrijk, Engeland en de landen van de Benelux heb ben thans officieel de belangrijke industrieën in het Ruhrgebied on derworpen aan een internationale controle, haar alle oorlogsproduc tie verboden en opgedragen voor de vrede te werken. Deze beslis sing is gisteren in een officieel communiqué in de zes hoofdsteden bekend gemaakt en vormt het hoogtepunt van een conferentie van zes weken te Londen, welke is bijgewoond door vertegenwoor digers van de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk, België, Ne derland en Luxemburg. DR. A. PHILIPS OPENT FABRIEK TE ROOSENDAAL. Dr. A. Philips, president-com missaris der N.V. Philips, heeft Woensdagmorgen te Roosendaal een nieuwe moderne fabriek ge opend, waarin gasontladingslam pen, autolampen en starters ge maakt zullen worden. Ruim 400 arbeiders zijn in dit bedrijf werk zaam. De Commissaris der Konin gin in de provincie Noord-Bra bant, prof. dr. J. E. de Quay, wees op het belang van industrie spreiding voor de provincie Nd.- Brabant. Burgemeester Freijters wees op het snelle tempo, waarin de indus trialisatie van Roosendaal zich voltrekt. Deze fabriek is reeds de vierde, die dit jaar in bedrijf is gesteld. PM VOETBAL. lste klasse. DISTRICT IV. NAC-BW 0—2 HelmondTSC 22 BrabantiaWillem II 01 VVVLimburgia 01 MVV—Spechten afg. DISTRICT VI. BleijerheidePSV 2—0 EindhovenKerkrade 11 LONGA—Sitt. Boys 1—1 Sp. EmmaHelmondia afg. MauritsDe Baronie afg. 2e Klasse A. Cone. SVDKolping 19 ZwaluwWilhelmina 21 WSC—Schijndel 2—1 SET—RKTVV 2—0 DESK—RKC 4—0 (gest.) 3e Klasse C. Korvel—ODC 1—6 SartoHaarsteeg 81 Vlijm. BoysBaardwijk 46 ZaltbommelOns Vios afg. GudokGilze 21 4e Klasse C. Oss '20Berch. Sport 12 Maliskamp—RKDVC 0—3 4e Klasse D. Veerse B.Uno Animo afg. RWBRaamsdonk 21 Velocitas—Right 'Oh 3—2 RKFSV—Waspik 0—1 W.S.C.—SCHIJNDEL, W.S.C. heeft het nieuwe jaar goed ingezet, door van Schijndel met 2-1 te winnen, hetgeen weer twee kostbare punten heeft op geleverd. Als scheidscrechter Majoie, die deze middag geen zware taak had, daar deze wedstrijd in de beste verstandhouding gespeeld werd, beginnen blaast, is het direct Schijndel dat met de sterke wind in de rug het W.S.C.-doel bele gert, maar de achterhoede van W.S.C. weet van geen wijken. De eerste 25 minuten zijn voor Schijndel, maar dit weet niet te doelpunten, daar de achterhoede van W.S.C. in prima conditie is. Hoe langer hoe meer weet WSC zich los te werken en na 30 mi nuten spelen is het Duquesnoy die weet door te breken, v. Heijst de bal op z'n voeten legt en deze WSC de leiding geeft, 10. WSC, door dit doelpunt aange moedigd, is niet meer van het Schijndel doel weg te krijgen, maar heeft geen succes. Na de rust heeft WSC de wind mee, hetgeen iets voor Fr. Kools was geweest, die 't de keeper van Schijndel met z'n harde schoten en z'n gevaarlijke doorbraken heel wat moeilijker zou hebben gemaakt. Het voordeel van de wind laat zich wel terdege mer ken als men ziet dat Adelberg van goal tot goal trapt. Het is steeds WSC dat aanvalt, maar het duurt ongeveer 25 minuten in de tweede helft voordat J. Mus- kens, die deze middag een buiten gewone partij speelde, de stand voor WSC op 2—0 bracht. Schijndel is door deze achter stand helemaal niet neergeslagen en zet een offensief in, wat door de linksbuiten met een prachtig doelpunt wordt bekroond, 2—1. Schiindel blijft aanvallen, maar WSC weet toch het spel te ver plaatsen en we zien daar pracht kansen verloren gaan die de toe schouwers doen rillen. Het einde komt met van beide kanten ge vaarlijke aanvallen, maar er werd niet meer gedoelpunt. En zodoende heeft WSC weer twee zeer kostbare puntjes bin nen, Één ding moet ons van het hart en dat iswaarom is het zelfde elftal niet opgesteld dat bij RKTW heeft gewonnen RWB—RAAMSDONK 2—J. Na een serie gelijke spelen is het de thuisclub thans weer gelukt een overwinning te behalen, al was het dan met de oneven goal. De sterke wind deed veel afbreuk aan het spel, terwijl het plaatsen bij beide elftallen zo zwak was, dat de beide verdedigin gen steeds op tijd konden in grijpen. Een enkele maal dat er eens zuiver geplaatst werd dreigde er ook gevaar, want de RWB-midvoor schoot een maar half weggewerkte bal van de Raamsdonksverdedi- ging hard in; 10. De bezoekers waren niet ontmoedigd, doch ook hun aanvallen waren te doorzich tig om succes te behalen. Ver der dan een afgekeurd doel punt brachten zij het niet. Ruststand 10. Na de hervatting had r.-half half Snels zich door een bles sure laten vervangen. De wij ziging in het elftal bleek een verbetering te zijn en de aan vallen waren thans stukken beter. Bij één van deze aan vallen was het de rechtsbui ten die met een schitterend schot scoorde; 20. Nog gaven de bezoekers zich niet gewonnen en zij kregen een strafschop toegewezen, die ze hopeloos misten. Een minuut voor het einde wisten zij een misverstand in de RWB-verdediging af te straf fen, 21, waarbij het bleef. Het derde elftal was buiten gewoon productief en stuurde DESK met een 162 neder laag naar huis toe. Mooi werk, Boys. VRIJH.-CAPELLE. V.V. Sparta. Na een rustperiode van en kele weken begint Zaterdag a.s. de competitie weer te draaien. Voor Sparta staat op het programma een uitwed strijd tegen SBO uit Ulven- hout. Op papier lijkt dit geen zware opgave, maar toch moe ten wij deze ontmoeting niet te licht opnemen. Wij weten het bij ondervinding in de wedstrijd tegen NEO. Dus Sparta, van het begin tot .het einde werken, dan geloven wij wel dat er kans op succes is. Denk om uw prachtige 2e plaats op de ranglijst. Boys, Good Luck. Vlijm, BoysBaardwijk, 46. Zondag speelde Vlijm. Boys een thuiswedstrijd tegen Baardwijk. De belangstelling was groot. Deze wedstrijd bracht ondanks de vele doelpunten niet veel moois te zien en wanneer van beide zijde de kansen waren benut, zou de score nog hoger zijn geweest. Vanaf de aftrap gaat Vlijmen op hetv doel van Baardwijk af, maar het schot van de linksbin nen gaat naast. Baardwijk komt in de aanval en heeft spoedig succes, de doelman wordt de bal ontnomen en Baardwijk komt ge makkelijk aan de leiding, 01. Even later, bij een volgende aanval, komt de bal voor het doel van Vlijmen, de verdediging wacht af wegens vermeend buiten spel en Baardwijk vergroot de voorsprong, 02. Vlijmen pakt hierna flink aan en oefent een zware druk uit op het doel van Baardwijk, maar doelpunten blijven uit. Wanneer de wedstrijd een half uur oud is, is het Baardwijk die even net spel forceert en weer gevaarlijk komt opzetten en met goed samenspel de voorsprong vergroot, 03, en enkele minuten later ligt num mer 4 in het net. Vlijmen speelt moedig verder en tenslotte heeft de rechtsbuiten succes met een goed schot, 14. Bij een volgende aanval brengt de paal redding. De bal wordt cor ner gewerkt, deze wordt door van Overdijk goed genomen en de rechtsbuiten van Helvoirt benut de kans en het is 24, waarmede de rust komt. Na de rust is Vlijmen weer in de aanval, maar bij een uitval van Baardwijk komt het eerste succes en het is 25. Wanneer Vlijmen enkele kansen heeft gemist, komt Baardwijk weer gevaarlijk opzetten en nummer 6 wordt in de touwen gejaagt, 2-6. De doelman van Vlijmen taakt qeblesseerd en valt uit; de rechts half van Overdijk gaat in 't doel, het elftal wordt gewijzigd en Vlij men wordt weer sterker. De rechtsbuiten brengt de bal voor het doel, maar de mooie kans gaat weer verloren, dan een aan val van links, een mooie voorzet en H. van Overdijk schiet fraai in, 36. Even later, bij een scher mutseling, plaatst de rechtsbuiten naar de vrijstaande linksbinnen en de stand is 46. Baardwijk ziet het gevaar in en stormt op het doel van Vlijmen af, maar de rv a, HULDE AAN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN". „De Echo van het Zuiden", alom gelezen blad, Heeft aan de groei van Waalwijk, een werkzaam deel gehad. Zij kweekte bij ons allen het optimisme aan, Bracht geur en kleur in 't leven, in 't donkerste bestaan. Twee en Zeventig jaren, was zij voor elke stand, Voor Langstraat en omgeving, de aangewezen courant. In die twee en zeventig jaren zag men steeds bovenaan: Stoomdrukkerij van Antoon Tielen staan. Doch niet alleen voor vorm, die lange levenstijd, Zij droeg ook voor de inhoud, de verantwoordelijkheid. Zij leefde met alles mede: Handel, Industrie en Kunst, Die naar vooruitgang streefde, viel zeker in de gunst. Door reclame en verslagen, droeg zij tot groei steeds bij, Lang leve „De Echo van het Zuiden", lang leve de drukkerij. En nu zij is gekomen, toti groter formaat, Doet zij vele beloften; wij wachten op de daad. Ook wij wensen U een jaar van voortuitgang, van voorspoed en van vree, Dit is in kreupelrijm, de wens van een getrouwe abonné. k&SZSSSSSlSSSS sss (Wij ontvingen van een getrouw abonné bovenstaan de ontboezeming, die wij gaarne een plaatsje inruimen. RED.) nieuwe doelman is op zijn post en redt fraai. Na enkele malen zijn talenten getoond te hebben is het met Baardwijk gedaan. Vlijmen komt weer in de aanval, maar de kansen worden niet benut en de stand blijft 46 in het voordeel van Baardwijkwanneer de scheidsrechter einde blaast, tot grote verlichting van de spelers, die door de zwakke leiding van beide zijde wat al te fors aan pakten. Sarto, TilburgHaarsteeg, 81. In een matige gespeelde wed strijd won Sarto, dat de leiding heeft in z'n afdeling, verdiend met 81. Sarto, dat beter gebruik maakte van de kansen, was aan vankelijk sterker, doch keeper Achten wist zijn doel voorlopig schoon te houden. Haarsteeg kwam er hierna wat beter in, doch de voorhoede speelde te peu terig om succes tegen de achter hoede van Sarto te boeken. Er was ruim een half uur gespeeld, eer Sarto de leiding kon nemen, maar voor de rust wis: Haarsteeg uit een vrije trap de gelijkmaker te scoren. Kort na de hervatting wist Sarto in 10 minuten tijd een 4—1 voorsprong te nemen, waar door het spelpeil aanmerkelijk daalde. De buitenspelers van Haarsteeg kregen nog vele opge legde kansen, doch schoten slecht en het verband in de achterhoede en middenlinie was hopeloos slecht. Hierdoor kreeg Sarto vele niet te missen kansen en het was voor hen dan ook geen kunst nog viermaal het Haarsteeg-doel te vinden en met een 81 nederlaag konden de bezoekers te terugreis aanvaarden. Haarsteeg 3 leed in Drunen een 41 nederlaag tegen de R.K. D. V. C.-reserves. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Woéden gevraagd Een aankomend kantoor, en magazijnbediende. Flinke mannen voor opleiding tot mijnwerker. Een bezorger, wordt tevens op geleid tot winkelchef. Een magazijnbediende, pl.m. 20 jaar. Twee jeugdige magazijnbedien den voor levensm. bedrijf. Een loopjongen. Een ervaren stikmeester voor schoenfabriek. Een hulpsnijder voor Iederwa- renfabriek. Een aankomend kleermaker. Enige ervaren handschoenen naaisters. Een werkster voor het schoon houden van een kantoor. Enige dagmeisjes en werksters. Twee meisjes voor expeditie op een lederwarenbedrijf. Een goede thuisstikster. Een machinenaaister voor con- fectie-industrie. Bieden zich aans Een boekhouder-correspondent. Een assistent stikmeester. Een chef in de finishafdeling. Enige oudere bekwame admi nistratieve krachten. Een ervaren chauffeur. Een leerling verkoopster. Een meisje met middelbare op leiding. Een meisje met Mulo-opleiding en enige jaren practische kantoor ervaring. Aanmelden dagelijks tussen 9 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau, Grotestraat 339 te Waalwijk, Tel. nr. 63. Deze bekendmaking is gel dig gedurende het tijdvak van 30 Dec. 1948 t.m. 5 Jan. 1949. Uitvoering ten bate van Kath. Thuisfront. De Zangverenignig „Uitspan ning door Inspanning" heeft het aangedurfd om een uitvoering te geven, welks opbrengst geheel ten goede kwam aan onze plaatselijke kas van Katholiek Thuisfront. Onnodig in details te treden over de uitvoering van spel en spelers. Deze zijn genoegzaam be kend uit ons vorig nummer. De zaal was vrij goed gevuld, al moeten we toevoegen dat de opkomst beter had kunnen zijn. Tussen het tweede en derde bedrijf werd een declamatie aan geboden door de heer Joh. van Venrooij, welke hij zelf had ver zorgd. Omdat het een Kerst- en Nieuwjaarsgroet aan onze jon gens in Indië was laten we ze hieronder volgen. Kerst- en Nieuwjaarswens aan onze leden overzee. VriendenMakkers, Thans nu dan gaan onze gedachten Uit naar U daar over zee, En wij leven allen samen Vrienden, nu dan met U mee. Kon U even met Uw ogen Ons nu zien hier saam vereend Weet ik zeker dat ze zagen Dat het is hier welgemeend. Meer dan ooit gaan onz' gedachten Naar U uit op dit moment, Want de woorden, die ik uit spreek Is een wens, die onz' vereniging U zend. Toen in de schone kerstnacht Er klonk dan hier het stille nacht, En wij hier ter kerke gingen, Stond gij ginds dan op de wacht. Ginds onder de ruisende palmen. Onder de brandende tropenzon, Hebt gij het Kerstfeest moeten vieren, Omdat het nu eenmaal niet an ders kon. Maar wij hebben voor U gebeden Tot het Kerst- en Vredeskind, Dat, al zijt ge ver verwijderd Ook U allen zeer bemint. En wij hebben voor U gezongen, Glorie aan God en vrede op aard, Wij allen hebben het dan be zongen Vooral voor U die ginder waart. Bijna dan, is dit jaar verstreken En een nieuw dat is op komst En wij hopen in dit nieuwe Dan op U aller goede komst. Ja, gij kunt op ons dan rekenen, Wij blijven in gedachten steeds bij U Heel het jaar blijven wij aan U denken Zoals wij dit deden toen en nu. Moge deze simpele woorden Die ons uit t hart gegrepen zijn Aan U allen dan bewijzen, Dat wij allen met U zijn.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5