miSHEUVEL DRUNEN NEUWKUIK L00N-0P-ZAND 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 6 JANUARI 1949 2 Een prachtig batig saido. De Gasvoorziening. I haar kunstgebit in stukken, waar door zij enkele verbondingen op liep in haar mond. Zij moest wor den binnengedragen in het wacht huis, alwaar eerste hulp verleend werd. Haar fiets werd aanzienlijk beschadigd, doch het kind dat zij op de fietsmeevoerde kwam met de schrik vrij. Schoorsteenbrand. Donderdag om 12 uur werd brandalarm gemaakt voor een schoorsteenbrand in het washuis van de heer M. Vermeulen. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon op vrij eenvoudige wijze de brand blussen. Biljartcompetitie Drunen-Elshout. In de afgelopen week werden de laatste wedstrijden gespeeld om de clubkampioenschappen van Drunen en Elshout. De eindstand en volledige uit slag is als volgt le klas. gsp. car. brt. gm. pt. EEBC 1 8 4477 900 4.97 49 Nooit Ged. 1 8 4392 899 4.88 43 Pr. Bernh. 1 8 3720 935 3.97 28 Iclss Nooit Ged, 2 8 3709 1105 3.40 52 OOO 1 8 3707 1026 3.61 50 DVP 1 8 3663 1082 3.38 48 OOO 2 8 3249 1130 3.38 48 EEBC 2 8 3156 1205 2.61 17 3c klas. DVP 2 8 2504 1175 2.20 54 OOO 3 8 2570 1216 2.11 44 EEBC 3 8 2682 1353 1.98 41 Nooit Ged. 3 8 2558 1329 1.92 40 Pr. Bernh. 3 8 2224 1405 1.58 26 EEBC 1 werd dus in de le kl. winnaar met 49 pnt. Hiermede is deze competitie ten einde. A.s. Zaterdag zullen de prijzen worden uitgereikt. De vol gende week begint de wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap waarvoor 32 personen zich heb ben opgegeven. Zestig en vijftig jaar Gods lof gezongen. 22 November 1.1. zouden 5 le den van het parochiaal zangkoor hun diamanten en gouden jubi leum als zanger herdenken. Zeer jammer genoeg werd echter een der jubilarissen juist op St. Ce- ciliadag ten grave gedragen, waardoor deze herdenking en huldiging kwam te vervallen en tot nader te bepalen datum werd uitgesteld. Thans is bepaald dat deze hul diging der vier overige leden zal plaats hebben op Donderdag 6 Januari a.s. in het parochiehuis. Het zijn n.l. de heren Jan de Bont, die zijn 60 jarig jubileum zal herdenken, en Cornelus de Gouw, Cornelus Hornman en Frans van den Brandt, die elk hun 50-jarig lidmaatschap zullen vie ren. Zestig en vijftig jaar Gods lof te zingen wil heel wat zeggen, temeer nog als men weet dat ze allen stuk voor stuk zeer trouwe actieve en ijvervolle zangers wa ren. De heer de Gouw, die naast zijn lidmaatschap bovendien nog ruim 25 jaar directeur was, komt tot op heden nog dagelijks de H. Mis zingen en velen, ja zelfs alle jongere zangers, is hij nog te knap af, zodat ze ^an hem een voorbeeld kunnen nemen. Het zal de alle nog zeer krasse jubilarissen op deze dag niet aan belangstelling ontbreken en voor 't zangkoor een gezellige dag worden. ben; het zal wellicht zijn: hoe groot wordt de nederlaag. Boys doe uw best en tot het einde toe. Bij voetbal is alles mo gelijk. K.A.B.-avond. Maandagavond hield de K.A.B. afd. Vlijmen een propaganda- avond in het Patronaat. Als spre ker was aangezocht de Weleerw. Pater Peters, bekend uit de voor oorlogse vastenpreek, die als on derwerp had gekozen: De mens in de fabriek. De belangstelling was zeer matig. Welke oorzaak dit nu eigenlijk heeft? Volgens mij zijn velen, vooral de mandenmakers van Vlijmen, nog nerveus over de vooroorlogse handelingen; ver schillende punten worden na zo n spreekbeurt dagelijks aangehaald, zoals op deze vergadering werd opgemerkt, welke opmerking door Pater Peters werd beantwoord, die zeide dat herhaling nooit meer zou voorkomen. Het was voor de organisatie beter dat op zulke avonden de harten eens gelucht werden, mogelijk kwam men dan tot betere resultaten voor een her nieuwde organisatie. Onder de belangstellenden merkten we op B. en W„ enkele notabelen en verder het grootste deel jonge boeren; fabrieksarbei ders waren er zeer weinig. In zeer duidelijke trekken, voor eenieder te begrijpen, gaf Pater Peters een zeer interessante lezing, die buitengewoon bij de aanwezi gen in de smaak viel. Vooral tot de ongeorganiseerde arbeiders richtte hij zich en noemde het een christelijke plicht zich te or ganiseren. Het muzikaal gedeelte kon we gens sterfgeval van de vader van Frater Alberto niet doorgaan. Na afloop dankte de adviseur, de Eerw. Kapelaan Coenraadt, de aanwezigen, en vooral Pater Pe ters voor zijn buitengewoon in- teressante lezing en sloot zich aan bij zijn woorden dat het de hoog ste tijd is om zich te organiseren. Vlijmen III—R.K.D.V.C. II. j Vlijmen III ontvangt de leiders j van de afdeling. Dit wordt een zware ogaaf; Zondag zal met een volledig elftal worden uitgekomen, dus staat er voor de supporters een aardige wedstrijd te wachten. Van het begin af aan flink aan gepakt en een verrassing is niet uitgesloten. Uitvoering. De toneelgroep Steenbergen pre senteert in zaal Toonkunst van Joh. Peijnenburg op Zondag 9 Januari een episode uit het leven van Pastoor Poncke. Toneelspel in 4 bedrijven. Aanvang half 8. Toneelgroep Steenbergen is voor Vlijmen geen onbekende; aan belangstelling zal het Zondag niet ontbreken. Postduivenvereniging De Zwaluw Zaterdagavond om 7 uur verga dering van bovengenoemde ver eniging in café B. Oremans. Met het oog op de zeer belangrijke agenda worden allen zeker op tijd verwacht. Carnaval. Op de laatstgehouden vergade ring in café van den Hout (den Braai), werd door Comité, Raad van Elf en Kastelijns de Carnaval viering besproken. Het voornaamste punt van de agenda, de bijdrage van de Kas telijns was spoedig opgelost. Ze lieten zich van hun beste zijde zien en kwamen royaal voor de dag. Volgens de bespreking was er van de zijde van het Comité en de Raad van Elf weinig animo voor een gecostumeerde optocht. Vermoedelijk zal de Carnaval uit sluitend uit groepswedstrijden voor 's avonds bestaan. Laat ons hopen dat de Carna val in Vlijmen weer als van ouds en met veel groepen doorgang zal vinden en dat de actie in Indië spoedig beëindigd zal zijn, daar we dan verzekerd zijn dat de Carnaval doorgang zal vinden en dat er dan voor Vlijmen en om geving weer enkele mooie dagen te wachten staan. R.K.O.S.C.Vlijmen II. Zondag gaat Vlijmen II naar Orthen om de leiders in eigen huis te bekampen. Veel plezier zal Vlüm»" 'Har wel niet van beb- GOEDKEURING GEMEENTE-REKENINGEN DER GEMEENTE WAALWIJK. Door de commissie tot onderzoek der gemeente- en be- drijfsrekeningen over 1947 is aan B. en W. medegedeeld, dat zij geheel met de aangeboden rekeningen accoord kun nen gaan en de raad voorstellen deze rekeningen voorlopig vast te stellen in Ontvangsten 1.218.258.65 Uitgaven f 1.146.448.69 Batig saldo aldus 71.809.96 Raming op de begroting 53.278.11 De commissie brengt een woord van dank aan het college van B. en W. voor dit beleid. Ook de rekeningen van de Armbesturen over 1947 werden onderzocht en accoord bevonden, zodat de commissie voor stelt ook deze goed te keuren. B. en W. dankten de commissie voor de verrichte werk zaamheden en betuigen dank voor het woord van dank aan het college voor 't gevoerd beleid. Zij stellen de raad voor de gemeente- en bedrijfsrekening en die van de Burgerlijke Armbesturen goed te keuren. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 9 Januari: Ds. Knottnerus (uit Hillegom) ZONDAGSDIENST Zondag 30 Januari 1949 Doktoren: P. J. M. Lenglet. Apotheek: Nijman. GESLAAGD. Voor het van 6 t.m. 8 October j.l. te 's-Gravenhage afgenomen examen „Staatspractijk-diploma voor Handel en Administratie" slaagden onze plaatsgenoten de heren C. van I le pt en G. Pijnen burg. Zij genoten hun opleiding bij de heren H. van Well, J. van Delft, C. P. van den Hoven en v. Tien hoven. KEES DE RUYTER. Naar wij vernemen is Kees de Ruyter aangewezen om deel te nemen aan de Euro pese biljart-kampioenschap pen kader 47/2, die in het Kürhaus te Scheveningen worden gehouden. tEMBERTUS v. TILBURG f Te Gorinchem overleed na een kortstondige ziekte, in de onderdom van 59 jaar, de heer Embertus van Tilburg, een bekende figuur in kringen der lederfabrikanten en -hande laren. De heer van Tilburg was reserve-majoor der veld-artil- lerie, in welke hoedanigheid hij gedurende beide wereld oorlogen lange tijd z'n dienst verrichtte. WAALWIJK IN DE PERS. In z'n jaar-overzicht over 1948 onder de titel „Brabant ontplooi de grote activiteit", begint de Brabantse redacteur van „De Tijd" als volgt: „Een van de belangrijkste ten toonstellingen die in het afgelo pen jaar in Brabant zijn gehouden is wel de schoen- en leder-tentoon' stelling „Waalwijk 1948" die door burgemeester Mr. Lambooy 22 Mei werd geopend. Alles wat in Nederland met schoenen en leder te maken heeft, kwam in Waalwijk congresseren en Brabants Provinciaal Bestuur liet zich bij die gelegenheid in bootjes door de Biesbosch varen En hij besluit dit overzicht al dus: „Begonnen we met Waalwijk, we eindigen er ook weer mee. Be gin Dec. nam daar de burgemees ter het initiatief tot stichting van een internationale groepsbeurs, die voor het eerst in Mei 1950 zal ge houden worden." MUZIKALE RONDGANG. Bij gelegenheid van haar jaar lijkse staatsiedag, houdt de Har monie St. Crispijn Zaterdag a.s. om half 4 een muzikale rondgang door de gemeente. KLAVEREN VIJF. Het bekende gezelschap uit Roo sendaal „Klaveren Vijf" komt Zondagavond in de R.K. Gilden bond met een cabaret-revue. Voor hen die dit gezelschap kennen be hoeft een bezoek aan de Gilden bond geen aanbeveling, de ande ren kunnen wij verzekeren van een prettige avond. R.K. TAFELTENNISVERENI GING „SORRY". Op de onlangs gehouden leden vergadering werden belangrijke punten besproken en tevens werd een nieuw bestuur gekozen. Nadat de vergadering door de voorlopige voorzitter geopend was, wérd het woord gegeven aan dhr. van Hooft van Huijs- duinen. Deze zette enige voor name punten uiteen, die de moge lijkheid bieden om de nog jonge vereniging op een hoger peil te brengen. Ook werd het financiële gedeel te, localiteit en materiaal aange roerd. Het bestuur dat doodde verga dering gekozen werd ziet er als volgt uit: voorzitter dhr. v. Hooft van Huijsduinen, secretaris dhr. C. Bertels, penningmeesteresse mej. R. van Boekei. Op verzoek van de vergade ring stelde de Zeereerw. heer Ste vens zich candidaat als geestelijk adviseur, die intussen zijn aanstel ling van hogerhand afwacht. Tot slot werd door de vergade ring een wedstrijd-, materieel- en perscommissaris benoemd. Nu de eerste helft van de com petitie ten einde is, laten we hier de standenlijsten volgen 4e klasse A: Vice Versa 4 5 5 0 0 10 Sorry 5 3 117 Never Despair 4 5 3 1 1 7 R.J.E.C. 2 5 2 0 3 4 Tempo 2 5 1 0 4 2 Sorry 3 5 0 0 5 0 4e klasse B: Never Despair 3 6 5 0 1 10 R.K.C. 6 4 11 Cor du Buy 5 6 3 0 3 Sorry 2 6 2 2 2 K.T.C. 2 6 13 2 Koekerellen 6 2 13 St. Cathrien 4 6 0 1 5 1 De andere helft der competitie begint 1 Januari. In de loop van de week zullen de volgende wedstrijden worden gespeeld Jan. 7: R.K.C. 2—Sorry 3, 7.30 uur, Jan. 11: Sorry 2Never De- pair 3, 7.30 uur. Jan. 11: Sorry—Tempo 2, 7.30 uur, De thuiswedstrijden worden in zaal „Thalia" gespeeld. Tot deze wedstrijden hebben al le leden en donateurs vrije toe gang. Als donateur kunt U zich te alle tijde opgeven bij het be stuur. Tenslotte hopen we dat Sorry in dit nieuwe jaar veel succes moge boeken. K. J. M. V. Dinsdagavond vergaderde de K.J.M.V. en op deze vergade ring moest de Kerststal-com missie tot de bevinding ko men, dat de actie niet bijster goed was geslaagd. Tegenover grote onkosten staat slechts een ontvangst van 40.on geveer. Het zou zeer te be treuren zijn als deze mooie actie van de K.J.M.V. stop gezet moest worden, omdat de Waalwijkse ingezetenen dit werk niet voldoende steunen. De Sinterklaas-actie daar entegen was goed geslaagd. Medegedeeld werd verder dat de Jonge Middenstanders nog deze maand hun jaarlijk se feestavond zullen houden. Blijkens de mededeling van de Gem. Licht- en Waterbe drijven in dit nummer, moet er rekening worden gehouden met wederinvoering van gas- speruren. De verwachting uit gesproken in ons nummer van 23 December dat gedurende de Kerstvaeantie de moeilijk heden zouden kunnen worden overbrugd, is tot dusver be waarheid geworden. Nu binnenkort' echter de scholen weer gaan beginnen is een belangrijke verhoging van de gas-afgifte te verwach- j ten, die alleen kan worden opgevangen door bezuiniging van andere groepen verbrui kers. De moeilijkheid is, dat bij toepassing van gasloze uren een voorafgaande waar schuwing onuitvoerbaar is, daar niet vooraf kan worden voorspeld hoe groot de afgifte op een bepaalde dag zal wór den. Het is niet ondienstig er aan te herinneren dat de gas- rantsoenering nog steeds van kracht is en dat overschrij ding van de toegestane rant soenen niet is geoorloofd. BRAAF ZO In samenwerking met de gemeente-politie hebben amb tenaren van de Rijks-contröle- dienst Dinsdag in diverse win kels en café's controle uitge oefend op de prijzen. Geen enkei proces-verbaal behoef de te worden opgemaakt. Slechts enkele waarschu wingen werden gegeven. GEVONDEN EN VERLOREN I Gevonden: 2 portemonnaies met inhoud, damesrijwiel, pa- rapluie en boodschappentas, j bankbiljet. i Verloren: portefeuille waar- i in o.a. rijbewijs, muts. MUSIS SACRUM In Musis zullen we van Vrijdag t.m. Zondag een vlot te film zien, getiteld: „De Cowboy en de Lady", de ko- misch-romantische geschiede nis van een eenvoudige Cow boy (Gary Cooper) en een presidentsdochter (Merle Oberon), die de betovering van een prairie-man niet kan weerstaan. De tweede film, die Maan dag en Woensdag wordt ver toond, heet: „De Vechtende werkers", waarin „Zweep slag" La Rue, de Cowboy in 't Zwart, zijn trefzekerheid met de zweep demonstreert in een strijd tegen zwarthandelaren. LUXOR. „Kermisvreugde" heet de film die Vrijdag t.m. Zondag in Luxor gaat. Het zijn de vrolijke avonturen van een familie, die een aantal dagen op een grote tentoonstelling annex Lunapark gaat door brengen. In deze uitbundige kleurenfilm spelen Dana An drews, Jeanne Crain, Vivian Blame en Dick Haymes de hoofdrollen. Toegang 14 jaar. Maandag en Woensdag draait men „De Haaien van Gibraltar", een spannende spionnage-film, waarin een verlopen vrouw als spionne en intriguante optreedt. Niet voor personen beneden 18 jaar. AAA Parochiële balans. Van de kansels der verschillen de kerken werd op 1 Januari zo als gebruikelijk is, een overzicht gegeven van de loop der paro chies. Parochie St. Jan. Doopsels In 1948 147, in 1947 135 overlijden in 1948 328, in 1947 40—6 huwelijken: in 1948 41, in 1947 31 H. Commu niesin 1948 228000, in 1947 228000. Parochie St. Jozef. Doopsels: in 1948 81, in 1947 76; overlijden: in 1948 10— 4, in 1947 19—0; huwelijken: in 1948 24, in 1947 32 H. Communies in 1948 85000, in 1947 85000. Parochie H. Mart. v. Gorcum. Doopsels in 1948 45, in 1947 40 overlijden in 1948 102, in 1947 113; huwelijken: in 1948 16, in 1947 25H. Commu nies in 1948 51000, in 1947 45000. N.B. De splitsing bij overlijden geldt volwassenen en kinderen. DESKWilhelmlna. Zondag a.s. krijgt' DESK 1 wederom een gast te ontvangen in het Sportpark. De Bossche Ka naries komen hun tegenwedstrijd spelen voor de ontmoeting in Den Bosch, toen Wilhelmina in staat bleek een 02 voorsprong van Kaatsheuvel om te zetten in een gelijk spel. De wedstrijden tegen deze faire Bossche club zijn altijd sportieve, gezellige ontmoetingen geweest, waaraan zowel spelers als supporters een aangename herinnering behouden. Zondag zal dat wederom het geval zijn, al zullen beide ploegen er alles op zetten om de winstpunten binnen te halen. Laat de Bossche club dan uit de onveilige zone ont vlucht zijn, laat DESK dan nog slechts theoretisch kampioenskan sen hebben, vooral deze twee te genstanders strijden om de eer, met sportieve opvatting en aan gemoedigd door jsportieve sup porters. Het tweede elftal van DESK gaat op bezoek bij RAC 2 in Rij en. We verwachten van onze re serves dat ze hun naam hoog zullen houden. Biljarten. KOT 2 heeft grote plannen. Maandag ontving het in eigen huis Ons Genoegen en opnieuw werd een overwinning van 80 genoteerd. De volledige uitslag was KOT 2. Smit 100 25 20 4 W. Soeterboek 100 20 17 5 H. Aussems 75 20 16 3.75 v. Gastel 75 25 9 3 Ons Genoegen 1. Dekkers 98 25 14 3.92 M. v. Wanrooij 66 20 7 3.30 v. Susteren 65 20 17 3.25 A. Vugts 44 25 11 1.71 10-jarig bestaan. De Biljartvereniging Ons Ge noegen, gevestigd in café „De Efteling" bij de heer A. Vugts, viert Zaterdag a.s. haar 10-jarig bestaan. Het bestuur heeft voot deze gelegenheid een onderlinge biljartwedstrijd georganiseerd met na afloop hiervan een feestelijke bijeenkomst met de dames der le den. Wij kennen het organisato risch talent van Ons Genoegen met hun eminente voorzitter, dat reeds bij herhaling gebleken is, en zijn er van overtuigd, dat ook deze jubileumviering verzorgd zal zijn in alle opzichten. Terug uit Indië. Met de Grote Beer arriveren deze week weer twee jongens in hun geboorteplaats, n.l. de solda ten Jac, v. d. Broek uit de Markt straat en Hamers uit de Mgr. Völkerstraat. Natuurlijk is men druk doende met de nodige voor. bereidingen om de jongens een hartelijke ontvangst te bereiden. Vooral de Marktstraat zit niet stil onlangs is daar een perma nente commissie benoemd om de festiviteiten der buurt te verzor gen. Waar er nog meer dan 10 jongens uit de Markstraat in In donesië dienen, krijgt dit comité gelegenheid te over om zijn acti viteit te ontplooien. We verne men dat er zelfs een buurtharmo- nie is gevormd, die zich bij die gelegenheid zal laten horen, doch ook de Mgr. Völkerstraat zit niet stil en zal waardig voor de dag komen. Ontwikkelingsavond K.A.B. Vrijdag om half acht houdt de K.A.B. een grote ontwikkelings avond in de Gildenbond, waar als spreker zal optreden de Zeer- Eerw. Pater Jos v. Beek, die bijna elf jaren op Java werkzaam was. Het bestuur van de K.A.B. ver wacht voor deze hoogst interes sante avond veel belangstelling, vooral ook van oe jeugdorganisa ties van de K.A.B. Pater v, Beek is een uiterst gezellig causeur, die zijn gehoor weet te boe'cn door zijn onopgesmukte verhalen uit de tijd onder de Jappenheerschappij in Indië doorgebracht. Hockey. Het eerste elftal van de afde ling heren van de R.K. Mixed- Hockey-club DES kan Zondag weer een stap nader bij het kam pioenschap komen. Op eigen ter rein ontvangen de heren Push uit Breda. We kunnen ons, gezien de prestaties van Kaatsheuvel niet anders voorstellen, dan dat weer met flinke cijfers gewonnen zal worden. Mocht Dongen in Til burg tegen Tilburg 3 niet zo ge lukkig ziin, dan is DES Zondag reeds kampioen van haat afdeling. Weet Dongen ook te winnen, wat we veronderstellen, dan brengt de ontmoeting Dongen— Kaatsheuvel de eindbeslissing, waarbij DES het dan maar tot een gelijk spel behoeft te bren gen. Het dameselftal ontvangt Nuenen, een der sterkste elftal len uit de afdeling. Is DES echter in vorm, dan verwachten we een kleine overwinning van de onzen. Langstraatse Schuttersbond. De Langstraatse Schuttersbond houdt Zondag a.s. in café L. van Berkel, het clubtehuis van St. Jan Baptist, een algemene jaarverga dering. De samenwerking tussen de afdelingen van de bond heeft in het afgelopen jaar tot een zeer i vlotte competitie geleid, waar. i door de onderlinge verhouding zeer bevorderd is en die geleid heeft tot een sportieve ontwikke ling van de schuttersport. Aanbesteding. Onder architectuur van de heer J. A. Prins, architect B.N.A. al hier, werd op 3 Januari aanbe steed het bouwen van 'n schoen fabriek voor rekening van de heer H. Schoenmakers, Tramlaan 135 te Kaatsheuvel. De uitslag was A. Kleingeld, K'heuvel 9239.— M. Kleingeld Waalwijk 8657.— Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel 8549.— Fa. H. J. v. Heesch, Kaatsheuvel 8400.— Fa. A. J. den Teuling 6 Zn., Waalwijk 8350.— Gebr, v. Willigenburg, Sprang 8281.— Fa. S. J. Pepping Kaatsheuvel 8200.— M. W. Verhagen Capelle 7540.- A. Hoefnagel Capelle 7363. Gegund aan de laagste inschrij ver. Kaatsheuvels Belang. De vereniging Raatsheuvels Be lang wendde zich per circulaire tot de burgerij van Kaatsheuvel, in welke circulaire het doel der vereniging, zijn werkzaamheden gedurende zijn bestaan, speciaal weer de laatste jaren, en zijn plannen voor de toekomst worden besproken. Waar gewerkt moet worden, is echter geld nodig en daarom is een beroep gedaan om als lid toe te treden. Vooral de actie, die zich K. B. in de naaste toekomst tot doel heeft gesteld, n.l. de plaats in een goed opge zette reclame-campagne meer be kendheid te geven, zal wel een offer vragen, doch hiermede kan slechts de gehele plaats gebaat zijn. De circulaire geeft de namen van alle bestuursleden, die gaarne de ingevulde strook zullen ont vangen. Het bestuur verwacht, dat de burgerij zich spontaan zal aanmelden en zodoende K. B. weer een ledental zal bezorgen als waarop het direct na zijn oprich ting kon roemen. Herwonnen Levenskracht. Het plaatselijk Comité van Her wonnen Levenskracht is een gro te actie begonnen om leden voor de afdeling te winnen. In een uit voerige circulaire zet het bestuur de voorwaarde uiteen, waaraan voldaan moet worden om tot het ondergaan van een rustkuur op genomen te kunnen worden in t onlangs voor de K.A.B. vrouwen geopende rusthuis „Sonnehaert Wat de K.A.B. doet voor de T.B.C.-bestrijding is algemeen be kend. H. L. exploiteert in Berg en Bosch te Bilthoven een der beste sanatoria van geheel Nederland, waar momenteel meer, dan 6Ó0 patiënten verpleegd worden, wat gerekend op 6.50 per persoon per dag meer dan 4000 vraagt. Daarbij komt nog de nazorg, wat eveneens een kapitaal vergt. Buiten de K.A.B. dragen dui zenden bij in deze kosten door zich als donateur van H. L. op te geven. De K.A.B. leden zelf dragen in de kosten door vrijwil lige contributie jaarlijks meer dan 300.000 bij. Naast de arbeider is ook de werkgever en de midden stander met gezonde werkers ge baat, waarom H.L. vertrouwt, dat velen aan de oproep om donateur te worden gehoor zullen ueven. Fancy-Fair. Al kunnen we het eindresultaat nog» niet mededelen, toch kunnen we nu reeds zeggen, dat het Fan cy-Fair tot steun van de stich ting van de kleuterschool Kleu terbosch uitstekend geslaagd is. Er is drie dagen lang met enthousias me gewerkt en... met succes. Drie dagen lang was en bleef het er druk in en rond café van Hees- wijk. Drie dagen lang werd met goed resultaat een sympathieke aanslag gepleegd op de beurzen van de belangstellende bezoekers, vooral de slotavond stond in aller belangstelling, vooral ook om de uitsla'g der verschillende puzzles, die zouden worden opgelost. Nie mand raadde echter de naam van de pop, die door Pastoor v. Beek Genoveva genoemd was. De vier kante meter peperkoek werd ge wonnen door het commissielid S. Molenschot, die hem aan een klooster overdeed. In de schoen zaten 153 tacks, wat niemand juist raadde, doch waarvan de prijs werd toegekend aan hem of haar, die dit cijfer 't dichtst benaderde. De trekking van de grote loterij is bepaald op 15 Januari, terwijl dezer dagen nog een vergadering wordt ge houden om verschillende nog niet uitgewerkte zaken af te wikkelen. Kleuterbosch is echter zeker goed met dit goed geslaagd Fan cy-fari. Agenda. Donderdag 6 Januari 7 u. n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto. Donderdag 6 Januari 8 u. n.m. repetitie Gem. koor Bel Canto. Donderdag 6 Januari 9 u. n.m. repetitie Mannenkoor Bel Canto. Vrijdag 7 Januari 8 uur n.m. Ontwikkelingsavond K.A.B. Zaterdag 8 Januari 6 uur en 8 uur n.m. Apollo-Theater Frieda, toegang 14 jaar. Zondag 2.30 u. n.m. Jaarverga dering Schuttersbond Langstraat, Café L. v. Berkel. Zaterdag 8 uur n.m. Kerstvie ring R.K. Thuisfront R.K. Gilden bond. Maandag 10 Januari 8 u. n.m repetitie harmonie Apollo. Donderdag 6 Jan. 7.30 uur Kajot- tersgroep. 8 uur Bestuursvergadering. 9 uur Leidersvorming. Vrijdag 7 Jan. 8 uur Muziekgroep. Zaterdag 8 Jan. 7.30 uur Ont spanning. Zondag 9 Jan. 11.30 uur Studie kring. Maandag 10 Jan. 7.30 uur Kajot- tersgroep patronaat Berkdijk. Voor de Jongens in Indië. Zaterdagavond zullen de ouders van de jongens in indië weer eens in de gelegenheid worden gesteld een avond in onderling contact te genieten. Het bestuur van het R. K. 'Thuisfront is er in geslaagd n avond te organiseren, aangeboden door de zangertjes en zangers van de St. Josephparochie, die ter ge legenheid van het 12J^-jarig be staan van hunne parochie in de R.K. Gildenbond voor de paro chianen van St. Jozef een drietal avonden gaven in een goedge slaagde Kerstviering. Zaterdag wordt deze avond voor de ouders van de jongens in Indië gegeven. Steeds bestaat er veel belangstel ling voor deze avonden van R.K. Thuisfront, zeker dus nu onze jongens in de verre Oost meer ac tief werkzaam waren en zijn. St. Jan Baptist. L.l. Zondag hield bovenge- noemde vereniging haar jaarver gadering in café van Berkel. De voorzitter opende de vergadering met een welkomstwoord tot dé leden en wenste hen tevens een zalig en gelukkig nieuwjaar toe, waarbij hij de hoop uitsprak, dat ook het komende jaar voor St. Ian een voorspoedig verenigings jaar mocht zijn. Hierna las de secretaris het jaarverslag voor, waarna de penningmeester reke ning en verantwoording gaf over de onder zijn beheer zijnde gel den. Hieruit bleek dat het met de kas niet zo erg rooskleurig gesteld was. Het volgende punt van de agenda vermeldde de bestuursver kiezing. Dit had tot resultaat dat het bestuur als volgt gekozen werd: M. Kops, voorzitter en H. Moolenschot, H. van Balkom, L. van Cromvoirt, B. van Heesch én H. van Nieuwstad, bestuursleden, wier functie s nog nader zullen worden verdeeld. Tevens werd besloten om A. Elshout welke reeds 40 jaar on afgebroken bestuurslid is geweest, ere-voorzitter te maken en D. Kops, die 30 jaar lid is van St. Jan tot erelid te benoemen. Nadat er nog verschillende plannen waren gemaakt voor het nieuwe verenigingsjaar werd de vergadering door de voorzitter met de Christelijke groet gesloten. Agenda. Vrijdag 7 Jan. 7 uur Patronaar Genoveva Gilde. 7 uur Repetitie van het paro chieel Zangkoor. Zondag 9 Jan. 11.30 uur Pa tronaat Leesbibliotheek. Maandag 10 Jan. 7.30 uur Pa tronaat Kajottersgroep. ST. JOACHIMSMOER. Diefstal. Dezre dagen werd ten nadele van mej. A. Hultermans alhier 'n splinternieuw rijwiel ontvreemd, hetwelk zij 's morgens naast de kerk had geplaatst. De vermoede lijke dader is inmiddels gearres teerd. T oneel-uitvoering. Zondagavond gaf de R.K. To neelvereniging St. Jozef, onderaf deling van de Kath. Arb. Bewe ging, in de zaal van „Concordia" een grote toneelavond, onder regie van de heer Jo de Bont uit Til burg. Opgevoerd werd het toneelspel in 3 bedrijven „Verwaaid Volk door Jac. Keysers. Het gepres teerde viel zeer in de smaak, en ook de verschillende grote rollen waren in bekwame handen. Zeer voldaan keerden allen huiswaarts. A.s. Zondag wordt dezelfde uit voering nogmaals gegeven voor leden en donateurs van de K.A.B. Parochiële Statistiek. Volgens de jaarlijkse statistiek van onze parochie, werden in het afgelopen jaar in onze parochie 168.000 H. Communie's uitgereikt, 92 werden gedoopt, 25 overleden waarvan 18 volwassenen en 7 kinderen, 19 traden in het huwe lijk, terwijl 21 parochianen buiten de parochie huwden, terwijl mo menteel 21 parochianen in Indië verblijven. R.K. Gezinszorg. Dat de afdeling Loon-op-Zand (District Waalwijk) van de R.K. Gezinszorg in onze parochie een goede reputatie geniet behoeft geen betoog. Elke parochiaan voelt deze zo uitermate nuttige en noodzakelijk instelling als onmis baar. En ondanks het feit dat er in het afgelopen jaar weinig ver zorgsters in het district waren, werd er in deze parochie in totaal 316 hele dagen en 281 halve da gen Tiulp verleend in de gezinnen waar dit dringend noodzakelijk bleek, waarvan de kosten op on geveer 1500.— kwamen, waar uit wel blijkt dat de financiële kant van de R.K. Gezinszorg ook een belangrijk onderdeel is. Een ieder zal dus begrijpen dat de bijdragen, zowel groot als klein, alsmede de donateursbij- dragen beslist nodig zijn om de Gezinszorg in stand te kunnen

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2