KORTE BERICHTEN ook UW De Echo DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 JANUARI 1949 IRENE ring R.K. Hockey-club Des. Woensdag 12 Jan.: 8 uur n.m. Apollo-Theater „Frieda" toegang 14 jaar. Donderdag 13 Jan. 7 uur n.m. Repetitie Dameskoor Bel Canto. 8 uur Repetitie Gem. Koor Bel Canto. K.A.J.-agenda. Pioniersgroep Dr. Poels. Dinsdag 11 Jan.: 7.30 uur Pioniersgroep Dr. Poels. Woensdag 12 Jan.: 7.30 uur Kajottersgroep. Donderdag 13 Jan.: 7 uur Patronaat Culturele groep. 7.3j0'uur: Kajottersgroep. 8' uur: Bestuursvergade ring. 9 uur: Leiders vorming. Vrijdag 14 Jan.: 7.30 uur Muziekgroep. Zaterdag 15 Jan.: 7.30 uur Ontspanning. Zondag 16 Jan.: 11.30 uur Stpdiekring. Maandag 17 Jan.: 7.30 uur Kajottersgroep Patronaat Berndijk en K.A.J.-zaal. VOETBAL, lste klasse. DISTRICT IV. BW MVV 1—0 TSCBrabantia W1 Willem IIJuliana 61 LimburgiaHelmond 21 De SpechtenNAC 11 DISTRICT VI. BaronieBleijerheide 23 KerkradeLONGO 13 HelmondiaMaurits 20 NOADSp. Emma 21 Sitt. BoysEindhoven 11 Tweede klasse A. RKC—Concordia SVD 3—1 DESK—Wilhelmina 3—1 RKTVV—Ziyaluw VFC 0—1 SchijndelKolping 32 TOP—WSC 1—1 Derde klasse C. ODC—Sarto 2—1 GilzeOns Vios 00 BaardwijkKorvel 41 HaarsteegGudok 10 Vierde klasse C. Opijnen—OSS '20 1—8 Heusden—RKDVC 1—0 Nooit Gedacht—DVG 3—1 Vierde klasse D. VOAB—RWB 3—1 Raamsdonk—Waspik afg. VelocitasVeerse Boys 34 T.O.P.—W.S.C. Het is W.S.C. gelukt, dank haar achterhoede met Adelberg, van Meeuwen en Jac. Muskens aan het hoofd, bij Top gelijk te spelen. Wat de achterhoede van W.S.C. deze middag heeft gepres teerd kan men met deze woorden omschrijven: WSC stond met bo vengenoemde spelers met de rug tegen de muur. Het is dank zij de wil van W.S.C. om deze wed strijd tot 'n goed succes te bren gen beloond met 'n gelijk spel, 1—1. Als T.O.P. aftrapt onderneemt het direct gevaarlijke aanvallen, die het WSC-doel direct op de proef stellen, maar zonder succes. W.S.C. weet het spel enigszins te verplaatsen, maar kan ook geen succes, behalen. T.O.P. zet zeer gevaarlijke aanvallen op, maar zonder succes en de rust gaat in met 00, wat de verhouding goed weergeeft. Na de rust is het direct Top dat gevaarlijk aanvalt, maar W S. C. weet" het spel te verplaat sen en gevaarlijke aanvallen te lanceren. Kools heeft daarbij suc ces en WSC heeft de leiding, 0-1. Top trapt af en WSC heeft geen kans meer, want Top zet 'n of fensief in dat een doelpunt moet opleveren en na 20 min. spelen weet Top door haar linksbinnen gelijk te maken. Top, gesteund door dit succes onderneemt aan val op aanval, maar zonder suc ces. W.S.C. weet gelijk te hou den en heeft 'n punt verdiend, wat vriend en vijand verrasttte. R.K.C.—CONCORDIA SVD. Onder grote belangstelling had Zondag bovengenoemde wedstrijd plaats. De R.K.C.- ers tapten uit een geheel an der vaatje dan in de laatste wedstrijden het geval was. Het publiek heeft dan ook ge noten van een snelle en ui terst fraaie wedstrijd, waaruit R.K.C. verdiend als overwin naar te voorschijn kwam. Vanaf de aftrap is RKC in de meerderheid, maar tot doelpunten komt het nog niet. Wel dachten we van Gemert uit een vrije trap te zien sco ren, maar de lat kwam de Bossche keeper te hulp. Na ongeveer een half uur spelen krijgt SVD 'n corner te nemen en weet ondanks een RKC- overwicht, hieruit met een mooie kopbal de leiding te nemen. RKC niet ontmoedigd, speelt haar beste partij, al komt de rust met een 10 achterstand. Na de hervatting komt RKC echter zo opzetten, dat Gail- lart c.s, tenslotte voor een kogel van Stanley moet zwich ten en reeds 2 minuten na de rust is de stand gelijk. Hier door aangemoedigd domineert RKC over alle linies en het is weer Dancewics die RKC de leiding geeft. Tien minuten voor het einde stelt Jan Du- quesnoy de overwinning vei lig, door met een mooi schot de stand op 31 te brengen, waarmede het einde komt. Door deze overwinning klimmen de RKC-ers enkele plaatsen op het ranglijstje en verlaten daarmede de gevaar lijke zone. KAATSHEUVEL. Desk—Wilhelmina 31. Met een slotoffensief, waarin Jan Balvers zijn doelpuntenhonger weer kori stillen en Desk twee punten rijker werd. Met een bijna traditioneel ge worden kwartiertje over tijd, bracht de Bosse midvoor de bal aan het rollen. De wederzijdse verkenningen bleven nietuit en snel werd de bal het veld over gedirigeerd, met Wilhelmina aan vankelijk het meest in de aanval, maar waaruit geen doelpunten konden geboren worden, door te weinig stootkracht in de Bosse vuurlinie en tevens door de pa raatheid van de DES-achterhoe- de, met laatste instantie keeper de Vries, die door zijn rustig en kalm weldoordacht optreden, zo n betrouwbare indruk maakte. Het duurde een kleine 10 min. voordat DES zich uit de fanatieke greep der fel-op-de-bal-zittende, maar uiterst faire Bossenaren kon los worstelen. Dit was -mede oorzaak doordat de halflinie van Des enigszins gewijzigd was, door on gesteldheid van A. van Es. Zijn plaats werd ingenomen door A. Pijnenburg, die we al meer aan het werk hebben gezien en aan wie Des een goede speler krijgt, als zijn techniek nog wat opge voerd wordt. Over zijn spel kun nen we niet ontevreden zijn. Hij heeft bergen werk verzet, jam mer dat tegen het einde zijn schot wat te slap werd, zodat hij de ballen niet meer over de spelers heen kon krijgen. Des kreeg lang zamerhand een klein overwicht, maar vaak door te kort spel, kwa men er geen doelrijpe kansen, tót dat ongeveer na 25 minuten spe len een mooie aanval over links werd opgebouwd en magnifiek door P. Balvers aan zijn broer Jan werd opgeschoteld. Met een dankbaar gebaar liet hij deze kans niet glippen en de eerste voltref fer was een feit, 10. Nu kwam er nog meer vuur in het spel. Een heftig trommelvuur op het Bosse heiligdom is er het gevolg van. En we daïhten niet anders of Desk gaat in de kortste keren de overwinning veilig stel len. Toon v. d. Ven kogelt kei hard over de kruising. Een voor zet van links neemt Sjef van Nieuwstadt ineens op zijn slof, maar niet in de roos! Een nieu we aanval golft op de Bosse ves te af. Een strakke voorzet van Sjef, een kogel van Toon v. d. Ven, zijnet! Wilhelmina kan nu weer even ruimer ademhalen en gaat op haar beurt even op vi site bij keeper de Nijs, maat' zon der pardon houdt hij de deur ge sloten en besluit de 'scheidsrech ter dan maar in het kleedlokaal te gaan theeën. Na de thee neemt de wedstrijd in aantrekkelijkheid af. Van Des zijde werd het te gemakkelijk op genomen. Men gaf eeh soort ga- lerij-play te zien, wat weinig zo den aande dijk zette. Het korte tik-tik-spelletje was koren op de molen van de Bossenaren. En zo kon het gebeuren dat de rechts buiten van Wilhelmina in goede positie de bal kreeg toegespeeld en de achterhoede van Des te slim af was. Het gevolg was dat de stand met 11 op gelijke voet kwam. De Dessers schenen even van hun positieven te zijn, maar spoedig werden ze weer wakker geschud, toen Jo v. d. Ven de alarmklok begon te luiden en hiermede werd een zeldzaam mooi slotoffensief Ingezet, dat de Bos senaren niet bij konden benen. De Des-voorhoede was niet voor de Bosse kooi weg te slaan en met de rug tegen de muur trachtten de Bossenaren stand te houden, maar hun uitputting was dermate dat in enkele minuten hun vonnis geveld was. Van links en rechts werden de aanvallen opge bouwd die moordend waren voor de Bosse verdedigers en Jan Bal vers die deze middag nog niet genoeg scheen gesmuld te hebben van de doelpuntentafel, wrong zich op zijn bekende manier door de Kanarie-defensie en voor dat de goed-spelende Bosse keeper 't gevaar inzag, kon hij de bal uit het net grabbelen, 2—1. Nu brak er een ware furie los. Men zig zagde, kopte en schoot van alle plaatsen en in alle standen op het Bosse doel. En na een magnifiek driehoekspelletje op de linker helft, geeft Cor Soeterboek de bal afgemeten voor de voeten van Jan Belvers, die zich geen mo ment bedenkt en als een raket suist nummer drie langs de ont hutste keeper, 31. En hiermee was het pleit beslecht. Met een aanvallend Des, fluit scheidsrechter Schot uit Dordrecht die een prima indruk achterliet, het einde van deze .uiterst spor tieve strijd. Desk-Uitslagen. Desk IWilhelmina I 3—0 Desk 3Set 2 0—1 R.W.B. 4—Desk 4 1—5 Junioren: R.K.C. I—Desk I 0—3 Desk 2—RKC 2 1—0 Desk 3Wit Zwart 2 10—0 WAALWIJK. JULIANA—KORVEL 4-1. Een goede, zeer spannende ont moeting, wharin de thuisclub van meet af aan "de toon aangaf en een verdiende overwinning be haalde. Reeds in de eerste fase van de wedstrijd ontkwam 't doel der bezoekers enige malen ternau wernood aan doorboring. Het was dan ook enigszins tegen de ver wachting in dat Korvel de score opende. Uit een corner kopte Ag- sems volkomen onhoudbaar voor v. Os in, 01. In deze stand kwam voor de rust geen veran dering. Korvel had in deze eerste helft vrouwe Fortuna wel zeer op haar hand en op onbegrijpelijke wijze werden doelpunten voorkb- men. Na de hervatting pakten de Waalwijkers nog beter aan. De breed opgezette aanvallen rukten de Tilburgse verdediging keer op keer uit haar verband. Spoedig was het dan ook midvoor A. van Tuijl, die de score inevenwicht bracht. Uit een kluwen van spe lers -werd de Korvel keeper ge passeerd, 1.1. Baardwijk bleef ook na dit doelpunt terugkomen. Linksbuiten H. van Gelder bracht de geel-zwarten aan de leiding. Na een soloren trof zijn hard schot roos, 21. De Tilburgena- ren deden thans enige felle aan vallen, echter zonder succes. De thuisclub liet zich niet meer ver rassen, integendeel, het was weer haar midvoor, die uit een goede voorzet fraai inkopte, 3—1, om even daarna no. 4 er aan toe te voegen, 4.1. Het was'een waar dig slot van de thuismatches der geel-zwarten, die door deze over winning tot de runners-up blijven behoren. v VOAB—R.W.B. 3—1. Op een zeer slecht en moeilijk bespeelbaar veld is 't R.W.B. niet mogen gelukken de punten mee naar Besoijen te brengen. Voab heeft deze wedstrijd volkomen verdient met 31 gewonnen, daar zij haar aanvallen resoluter af werkte dan R.W.B., ofschoon R. W. B. vooral voor de rust in 't veld geenszins de mindere was. R.W.B. kwam met een geheei gewijzigd elftal in 't veld, 't welk twee invallers telde, die echter, niettegenstaande de geleden ne derlaag, behoorlijk voldaan heb ben. Over de wedstrijd 't volgende. Na enig verkennen van 't ter rein is RWB 't meest in de aan val en niemand zou de eerste 25 minuten gedacht hebben dat R. W. B. met een nederlaag huis waarts gezonden zou worden. Diverse aanvallen worden door RWB opgezet, doch door reso luut ingrijpen der Voab-achter- hoede, weten zij erger te voorko men. Enkele corners worden door onze rechtsbuiten goed genomen, waarvan Schalken er één prima inkopt, doch de keeper weet door snel ingrijpen een doelpunt te voorkomen. Geleidelijk aan weten ook de Voab-lui zich los te werken, doch ook hun aanvallen strandden op de hechte RWB-verdediging waar ook de invaller-stopper zich da nig roert en 't de Goirlse jongens lastig maakt. Tijdens een der aanvallen be gaat een der R.W.B.-ers een overtreding vlak buiten 't beruch te gebied. De vrije schop wordt door Voab goed genomen en suist rakelings naast. Verschillende malen zien wij R.W.B. dan goed combinerend ten aanval trekken, doch allengs komt ook Goirle er beter in; de rechtsbuiten speelt de bal goed vrij en komt plots alleen voor doelman Snels te staan, doch de rechtsbuiten weet niet beter te doen dan de bal naast te schie ten. ■®aarna volgen weer enkele aanvallen der tricolores, maar toe een behoorlijke schietkans weten ze 't niet te brengen. In deze pe riode werden de ballen behoorlijk op de vleugels geplaatst en onze aanvallen zijn dan ook niet van gevaar ontbloot; de hoekschop goed genomen door v. d. Anker, wordt niet op de juiste manier afgewerkt door de voorhoede. Na 35 min. weet Voab uit een schermutseling voor 't R.W.B.- doel met een hoog schot de R.W. B.-keeper te verrassen en Voab leidt met 1—0. Direct hierop denken wij R. W. B. te zien gelijkmaken en 't Voab- doel kruipt bij de schoten van v. Huiten en Schalken door 't be kende oog van de naald. Deze hadden gezien 't tot heden vertoonde spel beter lot verdiend. Vlak hierop is 't rusten. Direct na de thee zet Voab er een hoog tempo in en van nu af aan wordt het duidelijk dat R. W. B. alle zeilen bij zal moeten zet ten om erger te voorkomen; aan val op aanval volgt en onze kee per krijgt ruimschoots gelegenheid om z'n talenten te tonen, 't welk hem goed af gaat. Daarna maakt een onzer achterspelers een fout en de scheidsrechter kent zeer te recht een elfmeter schop toe, wel ke in een doelpunt wordt omge zet, 20. Hierna speelt RWB enigszins teleurgesteld verder, toch worden nog diverse aanvallen opgezet, waarbij 't spel jammer genoeg vaak tekort gehouden en de vleu gelspelers te weinig in 't spel be trokken werden; ook ontbrak weer de nodige durf om te schieten. Viak hierop weet Voab haar voorsprong te vergroten tot 30. 15 min. voor 't einde weet W. Valk uit een penalty, als een on zer spelers ietwat hardhandig van de bal gelopen wordt, de eer te redden. Wederom aangewakkerd door dit succes trekt RWB enkele ma len ten aanval, doch zowel 1. als r. buiten kunnen de weinige bal len welke zij krijgen behoorlijk af werken en elke aanval loopt te pletter zo gauw men de grote mulle zandvlakte voor 't doel be reikt heeft. Daarna moet Snels en de ach terhoede nog enkele malen han delend op te treden en met Voab in de aanval fluit de scheidsrech ter einde en heeft Voab deze wedstrijd verdiend gewonnen. R.W.B. 2 verloor van P.S.V. 4 met een zwaar gehavend elftal met 40. R.W.B. 4 moest in Desk 7 haar meerdere erkennen. Alles bij elkaar geen succesvolle dag voor onze jongens, doch maar moed houden mannen, vol gende maal beter. Ook is 't Vrijdagsavonds voor taan trainen voor 't eerste elftal In 't gemeentelijk qvmnastieklQ- kaal, om 8.30 uur. Allen present. Afgesproken?? SPRANG. N.E.O.—S.D.O. 4—1. Zaterdag speelde N.E.O. een thuiswedstrijd tegen haar plaatse lijke rivaal S.D.O. Doordat S.D.O. de toss gewon nen had en de harde wind mee had gekozen, wisten zij in 't be gin een klein veldoverwicht te krijgen, doch zij wisten van 't windvoordeel geen profijt te trek ken N.E.O. wist herhaaldelijk ge vaarlijk voor 't S.D.O.doel te# ko men, hoewel het schot ontbrak, evenals 'bij de SDO-voorhoede. Het leek alsof diverse spelers voor 't doel gekomen hun zelfver trouwen kwijt wqren; zij schoten meestal in 't wilde weg. Ook het plaatsen was slecht. Slechts één keer werd door de NEO-links- buiten een goede aanval met een prima schot besloten, doch de paal bracht voor de SDO-doelman nog redding. Bij S.D.O. vlotte 't ook niet in de voorhoede, daar vérgat men ook maar al te dik wijls te schieten. We hebben dan ook slechts enkele goede schoten kunnen noteren, doch deze wer den'op sublieme wijze door doel man Ophorst gestopt. De rust trad dan ook in met blanke stnad. Na de rust kreeg NEO de wind mee en scheen men in de voor hoede elkaar ook beter te gaan begrijpen. De eerste 10 min. golfde 't spel aardig op en neer, doch waren beter opgezet. Het was dan ook de NEO-aanvallen gevaarlijker en uit een van deze aanvallen dat de linksbuiten van Oosterhout de bal in vrije positie kreeg toegespeeld en met een zuiver schot voor Neo de leiding nam. Slechts enkele mi nuten later was het rechtsbuiten die met een hard schot de keeper voor de tweede maal 't nakijken gaf. Dit scheen blijkbaar de NEO- midvoor te inspireren en hij wipte er even later alleen door om 't 3e doelpunt te scoren. Met deze goal kwam er ook enige verandering in het spelbeeld. De wedstrijd, die toch al hard gespeeld werd, kreeg een ietwat ruwer karakter door dat uien nogal eens op de man speelde en de scheidsrechter moest verschillende malen optreden. In de voorhoede van NEO ver gat men om de buitenspelers in 't spel te laten delen, zodat de S. D. O.-achterhoede steeds tijdig kon ingrijpen. Toch wist de Neo- linksbinnen nog eenmaal achter hoede en keeper van SDO te ver schalken en de stand op 40 te brengen, waarna het spel geheel afzakte. Uit een corner wist v. d. Hoek nog voor S.D.O. de eer te redden door deze direct in te schieten en kwam 't einde van deze harde en door de wind min der mooie wedstrijd met een 41- overwinnig voor NEO. De NEO-junioren wisten in Waspik beide puntjes te bemach tigen en mee naar Sprang te bren gen, .21. Zodoende wisten zij zich aan de kop van de ranglijst te plaatsen. Bravo, jongens. VRIJHOEVE-CAPELLE. V.V. Sparta. De tweede ronde van de com petitie heeft Sparta buitengewoon goed ingezet. Met niet minder dan 52 wisten zij van S.B.O. in Ulvenhout te winnen. Dit feit is vooral noemenswaardig, om reden zij met een gehavend elftal de strijd moesten aanbinden, daar twee van haar beste spelers niet van de partij konden zijn. Door deze verzwakking toch niet ont moedigd, heeft zij een prachtige partij voetbal gespeeld; vooral de linksbinnen was zeer productief. Na 9 gespeelde wedstrijden staat Sparta nu op de tweede plaats met evenveel verliespunten als no. één. Zeer zeker een mooie prestatie. Voor Zaterdag a.s. staat op het programma een thuiswedstrijd tegen P.C.P. uit Breda. Vol goe de verwachtingen zien wij deze ontmoeting tegemoet. Maar denk er om, uw tegenstander niet on derschatten. Voetballiefhebbers Zaterdag kunt U dan Sparta I weer zien in eigen huis. Aanvang 3 uur. Boys, Good Luck. WASPIK. Onder de rubriek „Sport" in ons blad van Donderdag j.l. stond vermeld, dat Waspik Zondag 2 Jan. met 10 had verloren van R.K.F.S.V. De Waspikse blauw- witten hgbben toen echter gewon nen met 10 en behoordden met 18 punten uit 13 wedstrijden bo ven aan het ranglijstje te staan. CAPELLE. Wit-Zwart INOAD 5, 42. Deze zeer sportief gespeelde wedstrijd is in een volkomen ver diende overwinning voor Wit- Zwart geëindigd. Het eerste kwar tier golft het spel op en neer en krijgen beide partijen enkele mooie kansen die niet 'benut werden. In de 25ste min. loopt de links binnen van Wit-Zwart door de verdediging heen en geeft Wit- Zwart de leiding 1D. Noad gaat nu tot de aanval over, doch de achterhoede weet iedere aanval af te slaan. Met ^en 10-vcorsprong gaat de rust in. Na de hervatting is Wit-Zw. iets in'tie meerderheid en als haar linksbuiten een mooie voorzet geeft is het de rechtsbuiten die met een listige kopbal de voor sprong vergroot, 2—0. Hierna kre gen wij een paar gevaarlijke aan vallen van Noad en het is de rechtsbuiten die de achterstand verkleinde 21, doch van korte duur, want als de rechtsbuiten de bal mooi voorzet, is het de mid voor die met een harde schuiver er 3—1 van maakte. Doch de No- ad-mannen geven de moed nog niet op en bouwen een paar prachtige aanvallen op, ,die weer een doelpunt opleverden voor hen door haar linksbinnen, 32. Er zijn nog 4 min. te spelen en Noad orobeert alles om de stand op ge lijke voet te brengen, doch als on ze linksbuiten de bal krijgt toege speeld, brengt hij aan alle onze kerheid een einde en kogelt hij de bal onhoudbaar in het net, 42. Hiermede komt het einde van de faire en sportieve wedstrijd. De leiding was in goede handen van de heer P. Dalmeijer, die keu rig leidde. WAALWIJK. HOCKEY. Zondag 9 Januari. Dames. Waalwijk 2-Pelikaan 2 Roosendaal 20. In deze spannende wedstrijd behaalde Waalwijk 2 haar eerste verdiende overwinning door met 20 van het sterke Pelikaan-elf- tal te winnen, ofschoon deze wel een tegenpuntje verdiend hadden. In de eerste helft kon Waalwijk haar vorm niet vinden en moest het zich beperken tot verdedigend spel. We zagen hachelijke mo menten voor het Waalwijk 2-doel welk gevaar steeds door krachtig ingrijpen van keeper en backs werd geweerd. Toch kon Peli kaan dit overwicht niet in* doel punten uitdrukken. Na de thee kwam Waalwijk 2- opzetten en zagen we prachtige aanvallen speciaal van de linker vleugel, die pl.m. 15 minuten na de rust hun werken beloond za gen door het eerste doelpunt. Doordat de Pelikaankeeper uit liep en de bal miste, werd deze door de linksbinnen keurig in de touwen gejaagd. Waalwijk begon steeds enthousiaster te spelen en na pl.m. 25 minuten werd onver wacht voor de tweede maal ge doelpunt. In deze tweede helft was het Pelikaan, dat zich bijna uitsluitend op verdedigen moest toeleggen. Vlak voor het einde braken de gasten nog enkele ma len door, maar er werd niet ge scoord. Ruststand 0—0. Eindstand 2-0. KAATSHEUVEL. HOCKEY. HEREN ONGESLAGEN KAMPIOEN. Dames: DES 1Nuenen 1 1-2. Heren: DES 1— Push 3 1 1. Tilburg 3Liberty 1 3—1. De dames speelden gisteren hun op een na laatste competitie wedstrijd tegen het sterke Nuenen dat bovenaaif staat. Niettemin waren de verwachtingen hoog ge spannen, temeer daar ons ter ore was gekomen dat Nuenen ernstig rekening hield met een nederlaag. De Nuense dames zetten dan ook alles op alles en zij openden de score met een goede goal. Maar de voorsprong behielden zij niet lang daar Gerdy v. d. Wee al voor een niet minder goede goal zorgde en daarmee het evenwicht voor lange tijd herstelde. Aan weerszijden kwam pech, maar ook geluk voor, zodat we dit veilig buiten beschouwing kunnen laten. Nuenen deed ten slotte nog een duit in het zakje en trok zich daarna sterk in de verdediging, om de voorsprong veilig te stel len. Ondanks de verbeten aanval len van onze dames gelukte dit ook en behaalde Nuenen daar mee weer twee kostbare punten. Ook de heren speelden hun voorlaatste wedstrijd tegen Push 3 en ook hier waren de verwach tingen wel zeer hoog gespannen om de belangen die hieraan vast zaten. Om 12 uur klonk het beginsig. naal en al direct werd er aan beide kanten een spel te zien ge geven dat een spannende en in teressante wedstrijd voorspelde. De aanvallen waren vlug en ge vaarlijk en de resp. achterlinies moesten dan ook menigmaal reso luut ingrijpen om onheil te voor komen. Bij een van de vele DES- aanvallen plkatst rechtsbuiten v. Heesch mooi voor de doelmond. De midvoor staat keurig opge steld vlak voor doel, maar mist jammerlijk. De linksbuiten echter is ook op zijn post en pusht de bal zonder aarzelen weer terug naar de midvoor, die nu weinig moeite heeft om het initiatief te nemen, 1—0. De heren van DES blijven ge vaarlijk en veel in de aanval en er worden veel strafcorners tegen Push toegekend. De Bredase kee per was in bijzonder goede vorm en redde dikwijls prachtig. Push trok zwaar in de verdediging en verkleinde daardoor de schietkan sen van DES niet weinig. Toch moest er een goal van komen, maar steeds was het de doelman die zijn heiligdom schoon hield. Intussen was al een deel der tweede speelhelft om en nog steeds was het 1—0. Van liever lee komt Push mer in de aanval en steeds weet de achterhoede 't gevaar te bezweren. In een onbe waakt ogenblik echter doet Push een snelle uitval en voor er ie mand aan te pas kan komen bokt de bal achter de keeper tegen de planken. Nog vijf minuten zijn te spelen en de Dessers willen hét lang verbeide goaltje nu gaan ma ken. Er komen weer gevaarlijke aanvallen. Rechtsbinnen Mallens geeft opeens een hard en hoog schot op goal. De keeper graait hem er nog net uit en zoals hij later vertelde, volkomen per ge luk. Hij was verblind door de zon en had op goed geluk zijn hand in de vermoedelijke richting opgesto ken, Zo kwam met een gelijk spel het einde van deze niet alelen spannende, maar ook zeer goed gespeelde wedstrijd. De Bonds- scheidsrechter Bielaers en een ei gen scheidsrechter leidden buiten gewoon keurig. Intussen was voor DES de zaak zo dat, al had DES gewonnen, zij toch a.s. Zondag in Dongen 1 punt moest halen om kampioen te zijn, er van uit gaande dat Liber ty in Tilburg met de hekkenslui ter wel weinig moeite zou heb ben. Wie beschrijft echter de vreugde die er in de hockeyclub heerste, toen om 5 uur het bericht kwijm dat Liberty 1 met 3—1 van Tilburg 3 verloren had. Dit bete kende dat het kampioenschap vei lig was en dat Heren 1 van H.C. DES 2e klasser zijn. BILJARTEN. Europees kampioenschap cadre 47/2. De strijd om dit kampioen schap, die vier dagen in Sche- veningen gevoerd, werd, heeft het verrassende resultaat dat de Fransman Galmiche kam pioen is geworden, hoewel lange tijd v. d. Pol als dusda nig was aangemerkt. Kees de Ruyter bezet de 5e plaats, hoewel hij ook heel mooie dingen heeft gedaan, n.l. door v .d. Pol te verslaan. De eindstand is als volgt: 1 Galmiche (Frankr.) gew. 6 h.s. 128 alg. 18.49 2 van Hassel (België) 5 194 41.29 3 Van de Pol (Ned.) 5 336 38.17 4 Gabriëls (België) 5 221 23.51 5 De Ruyter (Néd.) 3 139 21.47 6 Metz (Ned.) 3 149 15.66 7 Dufetelle (Frankr.) 1 124 10.37 8 Nussberger (Zwits.) 0 87 9.58 De volgende Europese re cords zijn gevestigd: hoogste serie 336 Van de Pol; hoogste partij gemiddelde 100.Van de Pol en Gabriëls; hoogste algemeen moyenne 41.29 Van Hassel. Er zijn in totaal 39 series boven de 100 gescoord: 10 door Gabriëls, 9 door Van de Pol (waaronder 336, 237, 201 en 200), 7 door Van Hassel, 6 door Galmiche, 5 door De Ruyter en 1 door Metz en Dufételle. DRUNEN. VOETBAL. R.K.D.V.C.-nieuws. Alle drie de elftallen waren op uitreis. R.K.D.V.C. I bezocht Heusden I en moest met een 01 nederlaag de puntjes aan de gast heren laten. Het was een forse maar faire strijd, spannend, tus sen twee gelijkwaardige ploegen. Ruststand 0—0. 20 min. na de rust wist Heusden uit een penal ty wegens een handsgeval he£ kostbare winstpunt te scoren. Een gelijk spel zou de verhouding be ter hebben weergegeven. R.K.D.V.C. 2 was bij Vlijmen- se Boys 3 op visite en wist een kostbare 0—2-zege mee naar Deu nen te brengen. Ook hier was de ruststand 00. Maar na de thee wist de linksbuiten eens met een schot en eens met een kopbal liet Vlijmense doel te doorboren. R.K.D.V.C. 3 was te gast bij Haarsteeg 4 en zag daar zijn grote overwinningsreeks gestuit. Met 1-0 bleef Haarsteeg de meer dere. De Drunen-voorhoede had haar schot thuis gelaten. Generaal George Marshall, de Minister van Buitenlandse Zaken der Verenigde Staten, de grote generaal in de we reldoorlog, de man $!an het Marshall-plan, is om gezond heidsredenen .afgetreden. Zijn opvolger is Dean Ache- son. Ook" de vice-minister heeft ontslag genomen, n.l. Lovett, die in 't zakenleven teruggaat. Hij wordt vervangen door James Webb. Truman heeft gezegd dat de buitenlandse politiek onver anderd blijft. Negen republikeinse lei ders zijn in veiligheid gesteld in Indonesië, Soekarno, Hatta. Sjahrir en Hadji Aagoes Sa- lim hebben vrijheid van be weging,»maar mogen 't eiland Banka niet verlaten. De piloot der K.L.M. Viruly, die met 3000- kg. post aan boord naar Indië vloog, is op het vliegveld Dahran in Saoudie Arabië geland. Toen hij wilde opstijgen werd hem dit door de Arabieren belet. Het is niet goed te begrijpen dat Viruly deze route nam, daar Arabië landingsverbod had uitgevaardigd. Tengevolge van het spelen met een mortiergranaat zijn in Leiden twee kinderen om het le ven gekomen. Een nieuwe waar schuwing om dit gevaarlijk speel goed te mijden. Luchtpost voor Indonesië mag weer gepost worden. Uitsluitend postbladen en luchtpostbrieven van max. 5 gram. Er zullen dit jaar 40.000 woningen gebouwd worden voor een bedrag van 400 mil- lioen gulden, aldus deelde de minister mee. Er zal een wetsontwerp worend ingediend, waarbij 't verlofs- en vergunningsrecht wordt verhoogd. Pater Herman Bouwens S.J. is door de terroristen tus sen Djaca en Magelang ver moord. Vijf Britse jagers zijn door de Israëlieten neerge schoten; de Engelsen beweren boven Egypte, Israël zegt boven de Negeb-woestijn. Er is heel wat over te doen. Dinsdag komt Indonesië weer voor de Veiligheidsraad. Er is een ongunstig rapport over de Nederlandse houding ingekomen van de C.v.G. D. Het zal er dus weer snetteren. Ondertussen zet Dr. Drees zijn besprekingen voort en wil Asfahan direct aansluiten bij Oost-Sumatra. De republi keinse leiders hebben harte lijke dankbrieven geschreven over de uitnemende behande ling in elk opzicht tijdens hun internering. GEBOREN: tot grote vreugde van J. WILDEMAN Jr. L. WILDEMAN—BREDE CHRISTA JANNIE. Waalwijk, 9 Januari 1949. Grotestr. 389 Tijdelijk: St. Nicolaas-Ziekerhuis. Burgemeester en Wethouders van RAAMSDONK maken bekend: dat ter bestrijding van ratten in deze gemeente van gemeente wege gratis bestrijdingsmidde len ter beschikking zullen wor den gesteld. Vanaf heden kan men deze be strijdingsmiddelen dagelijks van 9—12 uur voormiddag afhalen aan het kantoor van Gemeentewerken, Schoolpad te Raamsdonksveer. Raamsdonksveer, 8 Januari 1949. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester. J. PRINSSEN. De Secretaris, WILLEMS.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3