VERWIEL's LEDERWARENHUIS GAPELLE WASPIK RUIMT O P I I BIOSCOOP-PROGRAMMA 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 20 JANUARI 1949 2 Last van ®ennwen? MARKT 1 - WAALWIJK AFBRAAKPRIJ ZEN! Led Led F 2.95 10 - 0.29 - 7.85 15.- 0,85 dhr, M. v. Wanooij, met het dis trictsbestuurslid, dhr. W. Kamp, alsmede de wedstrijdleider, dhr. C. Elshout waren bij de eind- wedstrijden tegenwoordig. Na afloop huldigde de voor zitter van het district, dhr. van Schijndel met het behaalde kam pioenschap. Hij sprak nog zeer waarderende woorden tot de vele aanwezige dames om steeds be langstelling te tonen voor onze mooie sport, hetgeen de prestatie der mannen ten goede kan ko men. Dhr, v. jjichijndel wist in dit tournooi op alle beschikbare prij zen, zijnde de medaille v. d. Ned. Biljartbond, alsmede een bloem stuk van het district ,,de Lang straat" en de vereniging „Ons Genoegen", wat hem bij monde van de voorzitter, dhr. P. v. Hui ten, werd overhandigd en tevens de prijs voor het hoogste gemid delde in een partij (12.50) zijnde een fles port, aangeboden door Jac. Passier, beslag te leggen. Dhr. v. Wanrooij had bij slui ting nog een zeer waarderend woord voor „Ons Genoegen" voor de perfecte organisatie en 't goede materiaal wat hier voor onze spelers beschikbaar was. Na een zeer geanimeerd sa menzijn werd deze avond met een opwekkend woord van de voorzitter, om propagandist te zijn voor de Ned. Biljartbond, gesloten. BILJARTBOND WAALWIJK en OMSTREKEN. Nu de clubcompetities bijna ten einde zijn, laten we hier alvast de kampioenen volgen uit de diverse klassen. In de le klas behaalde T.O.P. 1, gevestigd bij J. Vrij hoeven, met vlag en wimpel het kampioenschap. In de 2e klas deed T.O.P. 2 niet voor de grotere broers onder en legde in deze af deling beslag op de kam pioenstitel, na twee wedstrij den gespeeld te hebben tegen Marijke 1, die-in afdeling A kampioen was geworden, doch dit kon niet verhinderen dat zij kampioen werd. De 3e klas bracht na twee wedstrijden tussen afdeling A en B in deze klas, n.l. D.O.B. 1 en Marijke 2, de club D.O.B. 1 uit 't Loons Hoekje de zo zeer begeerde titel van kampioen. Nu rest nog de hoofdklasse, welke bijna ten einde is en waarin volop spanning zit, zo wel tussen W.B.C. en H.B.S. voor de bovenste plaats, als tussen Amusement en K.O.T., wie van hun beide de laatste plaats gaat bezetten. Wij laten hier het standen lijstje volgen: W.B.C. 1 40 52 5.62 H.B.S. I 36 45 5.39 Amusement 1 36 28 4.53 KLOIT. 1 40 27 4.54 GESLAAGD. Voor het in December ge houden examen Associatie Boekhouden, Handelsrekenen en -recht, slaagden onze plaats genoten de heren Frie Jansen en Piet v. d. Wiel. Zij genoten hun opleiding bij de heren H. v. Well en v. Hooff van Huysduynen. ONTWIKKELINGSAVOND K.A.B. Maandag 24 Januari zal in het kader van de Ontwikke- lings-avonden der K.A.B. de heer Dré de Wolf, secretaris van 't Hoofdbestuur, spreken over „fabrieksbemoeiïng en personeelsvereniging". De om lijsting wordt verzorgd door de jongste afdeling van de K.A.B.het gemengd koor. VERGADERING FABRIEKS ARBEIDERSBOND. Op de vergadering die -de R. K. Fabrieksarbeidersbond St. Willebrordus Dinsdag j.l. hield, was de belangstelling minimaal. Voorzitter v. Seters wenste, nadat de notulen waren voor gelezen, de leden een Zalig Nieuwjaar en wierp een korte terugblik op het afgelopen jaar, op de gebeurtenissen op nationaal en internationaal gebied-, op de gebeurtenissen in de Fabrieksarbeidersbond. Het ledental nam steeds toe, in Waalwijk hadden de pro pagandisten weer 40 nieuwe leden gewonnen; ook op so ciaal gebied waren er veel verbeteringen te melden: in de schoen- en lederindustrie was het C.A.O. algemeen ver bindend verklaard .terwijl ook in de lederwarenindustrie betere sociale voorwaarden waren verkregen. De samen werking tussen werkgever en werknemer werd ook steeds beter en de vakraad leder industrie was eveneens een goede vooruitgang. Als lid van de controle commissie werd in plaats van de heer Verdonk benoemd de heer Kuiten. Dan sprak de heer Sehocr- mans over de ondernemings raden, welke stof onze lezers geregeld kunnen volgen in onze rubriek Sociaal Econo misch Hoekje. Met grote dui delijkheid zette dhr. Schoor- mans de zaak uiteen, terwijl hij ook wees op het standpunt van de organisaties, die niet dulden dat ongeorganiseerden verkiesbaar zijn in de onder nemingsraden. De georgani- seerden konden hierin een groot aandeel hebben. Hij deelde o.m. nog mede dat de K.A.B. een blad zou doen ver- i schijnen ter voorlichting van de leden der ondernemings raden. De heer v. Seters sprak een hartelijk dankwoord en onder streepte de opwekkingen tot grote activiteit, die de heer Schoormans tot de aanwezi gen had gericht. K.J.M.V. Dinsdagavond hield de K.J.M.V. een vergadering waarop de heer v. Roy, hoofd van de B.L.O.-School alhier, sen lezing hield over het Buitengewoon Lager Onder wijs. Na een inleidend woord van de voorzitter de heer Lambert v. Bladel, begon de heer v. Roy zijn interessante uiteenzetting en behandelde eerst het type leerlingen, waarbij hij menig vooroordeel bestreed en de aanwezigen sen goed begrip bijbracht over dit buitengewoon moeilijke en veel geduld en tact vereisende onderwijs. Dan ging hij met de K.J.- M.V.-leden naar de school, waar hij de methode^ên leer middelen aanschouwelijk on derwees en 'vele vragen be antwoordde. Buitengewoon goed slaagde hij er in zijn toe hoorders op de hoogte te stel len van dit onderwijs en hun waardering te wekken voor de vele moeiten die zich de onderwijzenden moesten ge troosten. Het dankwoord van de voor zitter kon door alle leden ten volle onderstreept worden. LEERDIEFSTAL. Bij de schoenfabriek N.V. v/h 'A. Pulles van Gerwen en Co. is dezer dagen een partij overleder ontvreemd. De da ders zijn inmiddels gearres teerd, terwijl tegen de helers proces-verbaal zal worden op gemaakt; de politie heeft de zaak nog in onderzoek. GEVONDEN en VERLOREN Gevonden: Diverse dames- en heren handschoenen, kinderporte- monnaie, kerkboekje, shawl, achterstukken van schoenen, zelfbinder, sleutel, bankbiljet, zadeldek, gouden horloge. Verloren: Heren-portemonnaie m. in- hond, handmof. winning. De film eindigt met een grote Indianen-show, Buf falo Bill brengt hen naar het Oosten. „Antoine en Antoinette", of tewel „Geld maakt toch ge lukkig", is ogenschijnlijk een film die weinig om het lijf heeft; het simpele verhaal van een doodgewoon echtpaar in een doodgewone Parijse buurt dat door een doodgewoon lo terijbriefje enkele avonturen meemaakt. Toch is het voor 18-jarigen en ouderen een film, die lang niet van alle waarden verstoken is. AAA kaatsheuvel Een Fancy-Fair voor Pater van Beek. Zoals reeds over de gehele plaats Kaatsheuvel bekend is, gaat de Zeereerw. heer Pastoor v. Beek 24 Febr. weer vertrekken naar de j Missie. Deze Missionaris die reeds 11 jaren in de Missie op Java werk- i zaara is geweest en die daar de moeilijke jaren van de oorlog heeft doorgebracht, die ook ken nis heeft gemaakt met het con centratiekamp, gaat heden zijn werk aldaar weer voortzetten. Het is een eer voor Kaatsheu vel, mensen te bezitten die hun le ven willen geven om dat van an deren te redden. Het leven van 'n Missionaris is moeilijk en het kost dan ook voor deze mensen ont zettend veel moeite om te bereiken wat ze willen bereiken. Dit zijn dan ook op de aller eerste plaats degenen die het meeste onze steun nodig hebben, zowel door ons gebed als op. ma terieel gebied, ook daarom heeft de buurt waaruit de Missionaris afkomstig is het initiatief genomen een fancy-fair te organiseren, waarvan de opbrengst geschonken zal worden aan bovengenoemde Missionaris, een fancy-fair met n daaraan verbonden loterij, waar aan geheel Kaatsheuvel kan me dewerken tot het welslagen daar van, en waar zij ook in kan be tonen 't respect en de waardering die zij voor haar plaatsgenoo' koestert. \Ve weten het allemaal de tij den zijn moeilijk en we horen al verschillende huismoeders, die overbelast zijn met de zorgen van hun huisgezin zeggen: het ene is nog niet voorbij, of het andere- staat weer voor de deur. En toch durven wij op het ogenblik een beroep doen op al de inwoners van Kaatsheuvel om toch dit mooie en edele doel te steunen zo ver in hun vermogen ligt, en het Missiegebied dat door oorlogsom standigheden zo ontzettend veel geleden heeft weer op peil te brengen door onze steun, vooral omdat het hier betreft een Missio naris die uit ons eigen midden afkomstig is, die ook zijn eerste stap tot zijn roeping gezet heeft tag do ajuaauiae uaBia azuo ui M. V., dat op 20 April zal her dacht worden te gaan vieren op een wijze de bloeiende midden stand van de plaats waardig. De eerw. Moderator hield 'n krachtig pleidooi om actief te blijven en vol te houden zoals de laatste maanden gewerkt is. Er kan iets bereikt worden door onze K.J.M. V.-ers, als ze eensgezind en met opoffering van eigenbelang willen strijden voor de belangen van hun stand. Op 15 Febr. zal een ouderavond georganiseerd worden, terwijl op Woensdag 26 Jan. de eerste der drie vormingsavonden zal gehou den worden, om op 15 Febr. te komen tot de aanneming der nieu we leden van de K.J.M.V. De grote plannen van de viering van het 12J^-jarig bestaan zullen eerst na het contact met de R.K. Mid denstandsbond worden bekend ge maakt. De R.K. Werkmeestersbond in het zilver. Op 29 Januari a.s. zal het, als we goed zijn ingelicht, de dag zijn, dat de R.K. Werkmeesters- bond voor 25 jaar is opgericht. Het tegenwoordige bestuur, onder voorzitterschap van een der op richters, de heer Jos Schoenma kers, is druk doende de feestvie ring voor te bereiden. Nog zijn een negental leden van de op richters lid van de bond, doch zo als het vaak gebeurt, men be schikt niet meer over alle gege vens, die konden dienen om een grandioos verslag van de verlo- Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. pen kwarteeuw te bieden. We ho- - pen echter in een onzer volgende nummers iets meer over het ont staan en de werkwijze van deze vereniging, die thans over een 45- tal leden beschikt te kunnen ver- tellen. I - Besloten is het zilveren bestaan- i op Zaterdag 29 Januari te her- 1 denken, waarbij bet de jubileren de vereniging beslist niet aan be langstelling zal ontbreken. Slechts tien dagen sortering prima LEDERWAREN tegen Led. Damestassen 5.— - 10.- 15 Led. Boodschaptassen 11.— Led. Kamétui's met kam 0.14 Idem met portefeuille 1.95 Verder Alle soorten étui's. portefeuilles, horlogebanden, enz. enz. enz tegen spotprijzen. ZIET ONZE ETALAGES I I Van Donderdag 20 Jan 9 uur tot en met Zaterdag 29 Januari. Tijdens deze opuiming gaatda verkoop van onze courante kwal tallslederwaren normee! door- Re'snécessaires Weekendtassen Cig. étui's Portemonnaies Musis Sacrum. Vrijdag, Zaterdag en Zon dag draait in Musis de be kende en gewaardeerde film „Since You went away", Nu je weg bent. Naar de „cast" te oordelen een eerste-klas- film, Claudette Colbert, Jen nifer Jones, Shirley Temple, Joseph Cotten e.a., maar ook het gegeven en de escenering hiervan stempelen deze rol prent tot een boeiende film, die de belevenissen geeft van een Amerikaans gezin gedu rende de oorlog, met zijn lief en zijn leed. Van geheel ander gehalte is „Belle van de Yukon", die Maandag en Woensdag wordt vertoond, een niet onaantrek kelijk verhaal, bedolven ech ter onder veel ballet en een show van revue-girls. Hij heet „sprankelend, ondeugend en meeslepend" te zijn, dus dan weet U het wel. Luxor-theater. Vrijdag, Zaterdag en Zon dag wordt in Luxor vertoond de film „Buffalo Bill". Meer zouden wij eigenlijk niet be hoeven te zeggen, deze naam is een begrip geworden voor allen die van het gezonde avontuur houden; we denken aan uitgestrekte prairiën en gevechten op leven en dood, maar ook aan liefde en over- seminarie van de H. Familie al hier. Wij vertrouwen er dan ook op dat geheel Kaatsheuvel zijn best zal doen, en wanneer een dezer dagen een bezoek zal worden ge bracht aan Uw huis tot het kopen van een lot dat in verband staat met de komende fancy-fair, dat ge dan met milde hand zult bij dragen, dat ge ook zult bezoeken het fancy-fair dat gehouden zal. worden op 567 Febr. in de R.K. Werkliedenbond, opdat we zo door saamhorigheid en onder linge samenwerking een stimulans mogen zijn tot steun voor onze plaatsgenoot, en nog mooier, dat we allen als Katholieke mensen waar we uiterst dankbaar voor mogen zijn, kunnen medewerken tot uitbreiding van het Rijk Gods. Wij danken dan ook allen die reeds hun medewerking hieraan verleend hebben, en danken allen bij voorbaat en hopen en wensen dat dit vooral voor onze Missio naris moge worden een succes. Het Comité. K.J.M.V.-Jaarvergadering. Dinsdagavond hield de K.J.M.V. in Café J. Smit zijn jaarvergade ring. Na de opening door de voorzitter gaf de secretaris zijn jaarverslag en werd een finantieel overzicht gegeven van de kas- stand. Bij de gehouden bestuurs verkiezing werd de heer H. van Dun herkozen en de vacature Jac. Brekelmans aangevuld door de keuze Jos Boons. Besloten werd op 1 Febr. een contactavond te houden met de R.K. Middenst.- vereniging, om te trachten het 12J/2-jarig bestaan van de K. J. Tilburgs Gemengd Koor. Voor de liefhebbers van goede zang mag het van belang zijn te vernemen, dat het Tilburgs Ge mengd koor, dat Zondag 30 Ja nuari a.s. in het Patronaat de Strauss operette „Eine Nacht in Venedig" opvoert, op het grote zangconcours, dat in Hilversum wordt gehouden en waar een zeer strenge maatstaf in beoordeling wordt aangelegd, Zondag' j.l. be kroond werd met de eerste prijs met lof en het hoogste aantal punten van de dag. Een prestatie, die wat betreft de koorzang iets van meer dan gewone betekenis is. Geen wonder, dat de recensie van de uitvoering der Operette omtrent de koren ook unaniem schitterend was. Klaveren Vijf bij Apollo. 't Was niet de eerste keer, dat „Klaveren Vijf" bij Apollo te gast was, doch opnieuw was het een succes avond. Natuurlijk een uit verkochte zaal en een zaal, die genoten heeft, zoals ze wist, dat ze zou genieten, als ze te gast was bij Jac. Mol en zijn ensem ble. 't Was opnieuw een avond van een lach en een traan, doch voor 95 aan de onbezorgde lach gewijd. Klaveren Vijf bracht sketches, liedjes, chansons, ern stig en vrolijk, zo vlot en zo geestig, als je maar verlangen kunt. Er werd gespeeld en gezon gen, dat het een hartelust was. Alles was door en door beschaafd en men zocht het niet in pikan terieën of zouteloze aardigheden, t was alles gezonde humor, be schaafd en toch door en door amusant. Klaveren Vijf bracht cabaretkunst van de bovenste plank, en Kaatsheuvel heeft daar van genoten, zoals een publiek genieten kan dat goed cabaret weet te waarderen. Biljartsport. Nadat het 2e viertal van K.O.T. vorige week hun naas te concurrent T.O.K. uit Berk dijk met 62 versloeg, zijn deze vier kranige jongens er in geslaagd het sterke „Ons Genoegen", gevestigd in café „eten Efteling", met dezelfde cijfers (62) in eigen huis te verslaan. Na 9 wedstrijden staat K.O.T. 2 nog steeds on geslagen bovenaan en zij is door deze overwinning weer een flmke stap genaderd tot het kampioenschap, dat haar haast onmogelijk nog ontno men kan woruen, daar zij reeds 20 punten voor staat op No. 2. Maar zover is zij iiog niet, want de Pallen kun nen nog raar rollen in de vijf nog resterende wedstrijden. De persoonlijke uitstagen zijn respectievelijk: Ons Genoegen: H. Dekkers 99 24 15 4.12 M. v. Wanrooy 75 21 11 3.57 v. Susteren 35 12 7 2.90 A. Vughts 75 36 17 2.13 K O T 2 C. Smit 100 24 16 4.17 W. Soeterboek 100 21 34 4.76 H. Aussems 75 12 19 6.25 A. v. Gestel 71 36 9 1.97 Gaat zo voort: K.O.T.-ers. K.T. C. Tournooi om het kampioen schap van de Langstraat. De uitslagen van 8 Januari zijn: Kring Be Quick 4 tegen K.T.C. 1 1—9 en K.T.C. 2— St. Cathrien 4 55. Vorige week speelde KTC 1 haar laatste uitwedstrijd te gen Never Despair en won hier met niet minder dan 10—0. Het tweede team speelde thuis tegen Sorry 2 uit Waal wijk en verloor met 73. Op Zondag 20 Februari wordt in de zaal van Eupho- nia gespeeld om 't kampioen schap van de Langstraat, waarvoor K.T.C. reeds toe stemming van de Ned. Tafel- tennisbond heeft gekregen. Er is inschrijving mogelijk voor Dames-enkel, Heren-enkel en Heren-dubbel. Iedereen kan hieraan mee doen, daar de bond bij wijze van uitzonde ring heeft toegestaan dat ook niet-leden aan dit kampioen schap mogen deelnemen. Inlichtingen hieromtrent zijn te verkrijgen bij: A. v. Over steeg ,A 357 Sprang en H. v. Nieuwstadt, Hoekje 66 Kaats heuvel. Sportavond. De Sportavond met Home trainerswedstrijden, gehouden in de zaal van de heer Th. van Boxtel en georganiseerd door de wielerclub Kaatsheuvel, had een grote bijval. De prestaties van de renners uit Made en Kaats heuvel waren zeer goed, waarbij echter de routine der Madese wielerclub in deze wedstrijden een zeer grote rol speelde en zij daardoor het meeste succes had den. Jammer was dat Kees Joosen en v. d. Elshout één dag voor de hometrainërswedstrij den een uit nodiging ontvingen van 't Sport paleis te Antwerpen, zodat beiden niet aanwezig konden zijn. In hun plaats was de bekende Bra bantse amateur Wachtmans ge komen, wat natuurlijk door de sportliefhebbers zeer op prijs werd gesteld. De technische uitslagen luiden: Klasse B. Winnaars serie sprint. Finale: 1. Razenberg 28 sec., 2 v. d. Ma de 28.9 sec., 3 Jansen 30 sec., 4 P. v. d. Ven 31.8 sec. Winnaars serie 1 K.M. Finale: 1 Razenberg 57.9 sec., 2 v. d. Made 59.7 sec., 3 Joosen 1 min. 04.5 sec., 4 Jansen 1 min. 15 sec. Winnaars serie 2 K.M. Finale: 1 Razenberg 2 min. 06 sec., 2 v. *d. Made 2 min. 08.1 sec., 3 P. v. d. Ven 2 min. 11.5 sec. Klasse A. Sprint: In de halve finale plaatsten zich de renners Wachtmans, Joosen, v. Wijme^n, Vermeijs, De finale was: 1 Verwijmeren 26.4 sec., 2 Vermeijs 26.5 sec., 3 Joosen 27.5 sec., 4 Wachtmans 27 sec. Winnaar halve finale 1 K.M. tijdrijden: Wachtmans, Joosen, Verwijmeren, Vermeijs. Finale: 1 Vermeijs 55.3 ëec„ 2 Verwijmeren 56 sec., 3 Wacht mans 56.2 sec,, 4 Joosen 59 sec. Winnaars halve finale 3 K.M.: Wachtmans, Joosen, Verwijmeren en Vermeijs. Finale: 1 Verwijmeren 3 min. 11 sec., 2 Vermeijs 3 min. 15 sec., 3 Wachtmans 3 min. 17 sec. 4 Joosen 3 min. 20 sec. Agenda. Donderdag 20 Januari Geen re petitie Bel Canto. Zaterdag 22 Jan. Statiedag Har monie Apollo. Zaterdag en Zondag 22 en 23 Januari Toneel Ons Genoegen, zaal Jan van Dun: „De Filmmani akken". Zondag 3 Januari 6 uu en 8.30 uur n.m. Apollo-theater: „Licht het Anker". Toegang 14 jaar. Zaterdag en Zondag 22 en 23 Januari Duiven ten toonstelling zaal Gildenbond. Maandag 24 Januari 8 uur n.m. Repetitie Harmonie Apollo. Agenda K. A. J. Donderdag 20 Januari 7.30 uur groep in de Gildenbond. 8 uur n.m. Bestuursvergadering. 9 uur n.m. Leiderskring. Zondag 23 Januari geen studie kring. Zondag 12 uur v.m. Bijeen komst patronaat Loonopzand. Maandag 24 Januari 7 u. n.m. Groep in Gildenbond. DANKBETUIGING. Ondergetekende brengt hierbij, mede namens zijn Ouders, Broers, Zusters en Verloofde, hartelijk dank aan Buurt- comité en Buurtbewoners, Muziekgezelschap Indonas en Zangvereniging Bel Canto, voor de schitterende ontvangst en het hartelijk welkom, omlijst door muziek en zang.-ter gelegenheid van zijn terugkeer uit Indonesië. Tevens dankt hij hierbij de Zeereerw. H.H. Geestelijken, het Bestuur van het R.K. Kerkkoor, Katholiek Thuisfront, Familie en bekenden, voor de betoonde belangstelling. Ook voor de vele cadeaux en bloemenJ welke hij ontving, brengt hij hartelijk dank. Soldaat JAC. VAN DEN BROEK, Marktstraat 17, Kaatsheuvel. Schaakver. De Vrije Pion. In haar verenigingslokaal, het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers, hield de schaakvereni ging De Vrije Pion, onder leiding van haar voorzitter, de h,eer L. Stein, haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter de goed opgekomen leden welkom had ge heten, schetste hij de gang van zaken in het afgelopen vereni- gingsjaar, waarbij de gestage groei van het ledental een verheugend verschijnsel was, terwijl ook een geleidelijke stijging van het alge meen spelpeil kon geconstateerd worden. Vervolgens gaf de secre taris de heer S. Y. Oerlemans ci-n jaarverslag, waarin de goede gang van zaken in de competitie van de N.Br. Schaakbond werd ge memoreerd, waaraan drie Capelse teams deelnamen en waarbij het eerste en tweede team prachtige overwinningen mochten boeken. Het verslag van de penning meester de heer C. Quirijns kon ir. majeur zijn, daar de financiën der vereniging er behoorli k goéd voorstaan. De heer C. D. Rempt als rapporteur van de financiële commissie, deelde mede dat de boeken en bescheiden van de pen ningmeester keurig in orde waren, waarna de rekening cn verant woording veerden goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid dhr. S. Y. Oerlemans werd met prac- tisch algemene stemmen herkozen De voorzitter, die te kennen gaf uit het bestuur te willen treden, werd tenslotte bereid gevonden zijn functie verder te blijven waarnemen. Nadat nog enige interne aange legenheden „en detail" waren be sproken, hetgeen nogal enige tijd vorderde, werd het hoofddoel, de -avond met een partijtje schaken' t- beëindigen, toch nog bereikt, zo dat het nieuwe vereniging .jaar op de voor alle schakers aangenaam ste manier kon ingezet worden. Voor de comp. van ric- N. Br Schaakbond speelde 't eerste team een uitwedstrijd tegen het 2e 8-tal van de Waalwijkse Schaakveren, welke Wedstrijd door De Vriie Pion met niet minder daft 5/ 2x/i werd gewonnen. De uitslagen van de onderling gespeelde wed strijden waren de vólgëüde: W aalwijkCapelle: G. Smit-S. Y. Oerlemans-- 31 E. de Vries-J. Benschop 1—0 E, Blanken-R. van Dalen 01 P. v. Nieuwstad-C. Quirijns 01 W. Pruijssen-C. Hoevenaars 1—0 G. Veltman-J. Rosenbrand C. Slaats-L. Stein 01 J. Geers-H. Bogers O1 Totaal 2J/2—5|/2 Uitvoering uitgesteld. De uitvoering van de gemengde zangvereniging 't Rozenknopje, 1 die was vastgesteld op Dinsdag I 25 en Woensdag 26 Jan. a.s. en j waarbij de operette „Marijke van I Scheveningen" zal worden opge- voerd, is een week uitgesteld en i zal nu plaats hebben Dinsdag 1 en Woensdag 2 Febr. e.k. in het Stationskoffiehuis Pruijssers. Feestavond. De motorsportvereniging „Ma rijke" houdt haar jaarlijkse feest- j avond op Donderdag 20 dezer I des avonds acht uur in haar ver- enigingslokaal bij de heer E. C. I Cové aan de Nieuwevaart. Bedankt voor beroep. Ds. Haverkamp te Langerak heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. ge meente aan de Loonsedijk be dankt. St. Vincentiusver. Door de heer G. L. Akkermans is, om gezondheirsredenen, met ingang van 1 Januari l.'l. ontslag genomen als president der St. Vincentiusvereniging alhier; wel. ke functie hij ruim 28 jaren heef, vervuld. Als opvolger van wijlen de héér A. J. de Bónt in Novem ber 1920 tot president gekozen, heeft hij de St. Vincentiusvereni ging door zijn tactische leiding tot hoge bloei weten te, brengen. Een bijzonder woord van dank voor al het goede' door hem als zodanig verricht, is hier zeker op zijn plaats. OFFICIËLE PUBLICATIE. DISTRIBUTIEKRING VHERTOGENBOSCH. Mededeling aan textielhandelaren. De Directeur van de Distributiekring 's-Hertogenbosch maakt be kend, dat in het tijdvak van 22 Januari t.m. 12' Februari 1949 op de voor de textielhandelaren vastgestelde dagen van inlevering van textielpunten, handelscoupures worden uitgereikt voor vergoeding van het geleden puntenverlies tengevolge van de opruimingsregeling en de extra toewijzing wegens omzetvergroting. De handelaren dienen in te leveren de notaris/accountantsverkla ring (M. 6), afgegeven door een notaris of openbaar accountant," terwijl zij de Algemene Vergunning van de. Sectie Distex, voorzien van een der functieletters B, W, Wg, Co, M, P, V, Vh, F, K, of Br, dan wel een combinatie daarvan, dienen over te leggen. VOETBAL. Programa voor Zondag 23 Januari a.s. le Klasse. District IV. Limburgia 14 11 1 2 23 BW 13 10 1 2 21 NAC 15 8 3 4 19 VVV 13 7 1 5 15 Willem II 15 6 3 6 15 Brabantia 13 5 3 5 13 TSC 14 3 6 5 12 MVV 13 3 4 6 10 Juliana 12 4 1 7 9 Helmond 14 2 3 9 7 De Spechten 14 2 2 10 6 BrabantiaN AC VVV—MVV LimburgiaBW TSCDe Spechten Willem II—Helmond Ie Klasse. District VI. Bleijerheide NO AD Eindhoven Helmondia PSV Sitt. Boys LONGA Sp. Emma Kerkrade Maurits De Baronie 16 13 14 14 14 14 13 14 15 13 12 4 21 3 17 1 17 4 15 6 13 5 13 6 12 6 12 8 12 5 11 7 9 EindhovenLONGA KerkradeSp. Emma HelmondiaSitt. Boys MauritsN O AD De BaroniePSV 2e Klasse A. TOP Zwaluw DESK Cone. SVD Kolping SET Wilhelmina Schijndel RKC WSC RKTVV 15 11 2 16 8 4 14 7 4 15 15 15 15 13 14 15 7 4 5 4 4 4 4 24 20 18 15 15 14 13 12 6 11 8 10 9 10 Conc. SVD—RKTVV Zwaluw VFCRKC TOPSchijndel WSC—SET WilhelminaKolping 3e Klasse C. ODC 15 10 3 2 23 Baardwijk 15 9 4 2 22 Sarto 15 8 5 2 21 Gilze 15 5 4 6 14 Haarsteeg 14 6 2 6 14 Ons Vios 16 5 3 8 13 Korvel 17 6 1 10 13 Vlijm. Boys 15 4 3 8 11 Gudok 13 3 3 7 9 Zaltbommel 14 4 0 10 8

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2