DE LENESimi ELSHOUT SPRANG HAARSTEEG unitnFM 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JANUARI 1949 2 de W. M. De leden van de W. M. vallen organisatorisch onder de grote vakorganisatie van de K.A.B., alleen de groeps- en standsbelangen worden door de W. M. be hartigd. Voor de W. M. komen in aanmerking hoofdarbei ders-leden van St. Petrus (P.T.T.), St. Christoffel (han delsreizigers) St. Raphael (Spoor- en Tramwegperso neel), werkmeesters, H.K.W., A.R.K.A. Na een korte pauze werd op zeer geanimeerde wijze van gedachten gewisseld. Tenslot te dankte de voorzitter de spreker en de aanwezigen voor het aandachtig gehoor en de trouwe opkomst en het op richtingscomité voor de vele moeite die het zich getroost had, deze vergadering zo uit stekend te doen slagen. Hij verzocht 't oprichtingscomité als bestuur te blijven funge ren tot er definitief een be stuur gekozen was. De aan wezigen gaven zich, voor zo ver zij het nog niet waren, spontaan als lid op, zodat de afdeling, die reeds een 50-tal led.ei© telde, nu weer met tientallen leden is verrijkt. Dat de achterblijvers hun be lang inzien en zich alsnog aanmelden voor de jonge or ganisatie, die in Waalwijk reeds goed begonnen is. BEGROTINGS BEHANDELING WAALWIJK. De Raad der gemeente Waal wijk komt bijeen in openbare vergadering op Donderdag 27 Januari 1949 om 7.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van de bedragen, welke voor 1949 per leerling zul len worden beschikbaar gesteld voor scholen voor g.l.o., v.g.l.o. en n.l.o., met voorstel inzake toepassing artikel 55 quater der lager onderwijswet 1920. (Prae- advies nr. 167). 4. Voorstel tot wijziging der begroting 1948. 5. Vaststelling gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor 1949 en beslissing omtrent goedkeuring van de aange boden begrotingen der bur gelijke armbesturen voor dat jaar. Frae-advies nr. 167. Bedragen L.O. Gezien de stijgingen, welke het bedrag der vergoeding voor het g.l.o. de laatste tijd reeds heeft ondergaan en mede gezien het betrekkelijk grote verschil met hef bedrag voor het jaar 1948, stellen B. en W. voor een meer geleide lijke verhoging na te streven en de vergoeding daarom voor 1949 voor het g.l.o. te bepalen op 18.per leerling. Voor het u.l.o. is de sprong ineens nog groter. Zij stelden voor een bedrag van 25. per leerling voor de R.K. Meisjes-u.l.o.-school en één van 22.50 per leerling voor de Nuts' u.l.o.-school. Van de Inspecteur van het L.O. vernamen B. en W., dat de voorgestelde bedragen van is.voor het g.l.o. en 25.- voor het u.l.o. te accepteren zijn, indien de geleidelijke verhoging, die in uitzicht is gesteld, verwezenlijkt wordt. V.g.l.o. wordt momenteel practisch in deze gemeente niet onderwezen. Voor 't ge val het hier in 1949 tot een practische toepassing van dit onderwijs mocht komen, stel len zij voor, de vergoeding per leerling voor dit onderwijs be schikbaar te stellen, overeen komstig de richtlijnen van de Inspecteur van het L.O. DRIE ZILVEREN JUBILARISSEN. Zaterdag herdachten bij de N.V. Stoomschoenfabriek A. H. van Schijndel drie leden van het personeel, de heren M. W. Fijneman, M. v. d. Heu vel en L. v. d. Lee de dag van hun 25-jarig dienstjubi- leum. De jubilarissen werden door de directie toegesproken en verrast met geschenk onder couvert en het diploma van de Ned. Mij. van Nijverheid en Handel met zilveren leg penning. Ook hun collega's nebben hen met hun geluk wensen en geschenken mede hulde gebracht voor hun ar beid voor bedrijf en onder linge goede verstandhouding. STILLE OMGANG. De afdeling „Waalwijk en Omstreken" van het Genoot schap van de Stille Omgang zal de bedetocht dit jaar op Zondag 27 Maart houden. De deelnemers zullen de H. Mis bijwonen in de Papegaai-kerk in de Kalverstraat. „DE HERBERGIERSTER". Op Dinsdag 8 Februari a.s. krijgen we in „Musis Sacrum" de toneelgroep „Comedia" met „De Herbergierster", een stuk met uitnemende recencies van Carlo Goldini (La Locandie ra). Cor Hermus, Mimi Boes- nach, Ellen Vogel, Ellen de Thouars, Han Bentz e.a. zul len ons in dit blijspel weer een avond brengen, zoals we dit van „Comedia" kennen. GRATIS K.L.M.-VLUCHT Dank zij Niwin-wedstrijd. Blijkens bericht van het Centraal Bureau Niwin, be horen tot de 10 prijswinnaars van de Niwin-vliegtuigkaar- tenwedstrijd o.a. de navolgen de personen uit onze naaste omgeving: No. 1. Mej. Jacquline Ma- hieu, Stationsstraat 98, Waal wijk. No. 2. Mej. W. v. d. Waals, C 193, Capelle. No. 8. N.V. Schoenfabriek „De Horizon" te Kaatsheuvel. Deze gelukkigen komen in aanmerking voor een gratis vlucht per K.L.M. Eindhoven- Amsterdam of omgekeerd. KANARIES. Op de kampioenstentoon stelling te Einhoven behaalde de heer L. Blom, Westeinde alhier, met zijn kanaries de le prijs en tevens werd hij kampioen in klasse 2 met niet minder dan 171 punten. „DE POSTDUIF" WAALWIJK. De leden die voor voeder toewijzing in aanmerking ko men en zelf over hun bon wensen te beschikken, wor den verzocht vóór 15 Februari a.s. hun voederbon bij de se cretaris af te halen. De kos ten zijn 15 cent. Leden die vroeger nog geen voedertoewijzing hebben ge kregen, komen thans nog niet voor voedertoewijzing in aan merking. Dit zijn de leden die na 1 Maart 1948 lid zijn. Moeder redt haar kind. Zaterdagmiddag viel het kind van de familie Herman in de Pa- relsloot in de Heistraat. Kinderen waarschuwden de moeder, die met veel moeite het kind uit de diepe sloot wist te halen. Bewus teloos werd het in de woning ge dragen en door de dames Koks uit de Heistraat, die ter hulp kwa men en kunstmatige ademhaling toepasten, werden na ruim 10 mi nuten de levensgeesten wederom opgewekt. Een extra woord van dank is hier zeker op z'n plaats. Biljarten. Uitslagen van het persoonlijk biljartkampioenschap Drunen Elshout. 'e uitslag. Hoofdklasse. pt. pt. brt. C. v. d. Hoven-Er. Spierings 150 77 16 P. Maas-C. v. Riel 150 148 41 L. Ku::pers-H. Brok 150 117 27 T. de Munnik-J. Vissers 150 106 25 H. Brok-C. v. d. Hoven 150'149 31 L. Kuijpers-Fr. Spierincis 150 148 28 7. de Munnik-P. Maas 150 78 24 Vissers-C. v. Riel 150 138 30 1e klas.se. M. V. Delft-P.Pulles 125 112 33 7.. v. Ravenstijn-M. KWkx 125 98 29 C K!omp-P. v. d. Wiel '25 106 39 W. v, d. Wiel-G. Klerkx 125 109 26 M. v. Delft-L. v. Ra' 7<>nstiiT3 125 93 28 kf. Mc-kx-P. P.ullps 125 118 29 W. v. d. Wiel-C. Klomn 125 118 37 V v. d. Wiel-G. Klerkx 125 101 36 2e klasse. H. de Munnik-A. Merkx 100 92 22 M. v. d/ Wi«l-J. Ve't™a„ 100 33 18 r-. Vis-e- T. Danklof 100 5" I-1 Klerk--!. VeltrBari ino 97 37 Danklof-M. v. d: Wiel 100 32 19 A. Me'kx-G. Vissers 100 75 25 pi S"e_ G P„!lee H Portier 75 84 31 H. Rrok-G. P1sho,,t 75 73 29 M. Elsljput-Th. Elshour 75 41 27 H. Kruiizen-H. Kuijpers 75 77 C. Pui'es-Th. Elshout 75 40 M. Elshout-H. Portier 75 44 H. Kuiipers-G. Elshout 75 50 H. Kruijzen-H. Brok 75 55 Zilveren feest. Verleden week werd een ere- comitc en een feestcommissie sa mengesteld, welke de feestelijk heden ter gelegenheid van 't zil veren iubilé van de HoogEerw. Hr. Deken Goossens zullen orga niseren. Zoals bekend zal dit feest oevierd worden op Zondag 6 Fe bruari a.s. De jui.ste-**"datum van het jubilé is 1 Febr. en niet 2 Februari, zoals ons eerst werd op gegeven. Over een en ander ho pen wij nog nadere mededelingen te kunnen doen. Broederschap Meerseldreef. Bovengenoemde Broederschap hield dezer dagen haar algemene jaarvergadering in het café Th. Elshout. Na opening door de voorzitter werden door de secr. de nieuwe statuten voorgelezen, welke door de leden werden goedgekeurd. Periodiek aftreden de bestuursleden waren de heren W. Viveen, voorz., A. van Rooij en W. Luijpen. Inplaats van de heer W. Luijpen werd gekozen de heer L. v. Sluisveld. De beide an deren weden herkozen. De voor zitter bracht dank aan de leden voor het vertrouwen in het be stuur gesteld en sloot de verga dering met de chr. groet. Algemene vergadering K.V.P. Alqemene vergadering van de K.V.P. afd. Elshout op Woens dag 26 Januari des avonds 7.30 uur in de Jongenscongregatie. Agenda Opening en notulen Financieel verslag Verkiezing van een voorzitter; Verkiezing van 6 bestuursleden (alle aftre dende leden zijn herkiesbaar Kort verslag van Kringvergade ring en Partijcongres Menings pij ling. Ter kennisgeving en be studering geeft het bestuur de volgende punten in overweging 36 29 34 35 30 progressieve kinderbijslag ook voor zelfstandigen, gezonde Indië- politiek, wederopbouw, volkshuis vesting, militaire politiek, sociale" en economische politiek Rond vraag Sluiting. Vergadering Handboogschutterij „Victoria". Bovengenoemde vereniging in haar clublokaal van de Gezus ters Klerks in vergadering bijeen. Ue oude gilde bestond nog uu 11 leden. Thans heeft zij een reu- zesprong gemaakt en telt n.l. 20 /eden. De negen nieuwe leden zijn alle jonge krachten, zoda,. Victo ria energiek de toekomst tegemoet kan zien. Met algemene stemmen werden ze dan ook tot het gilde toegelaten. Tot en met 3 Febr. wordt de gelegenheid nog open gesteld om zich als lid aan te melden. Die zich in die tijd op geeft, behoeft geen intredegeld te betalen. Het schieten dat sinds de oor logsjaren volkomen heeft stil ge legen wordt zo mogelijk de le Zondag in April hervat. Indien mogelijk zal hieraan enig feestelijk vertoon gegeven worden. Het be stuur dat thans zitting heeft is als volgt samengesteld: Th. v. d. Bes- selaar, voorzitter, Joz. v. d. Loo, secretaris, de heren L. Wolfs en G. v. Engelen .fungeren als com missarissen. Vergadering Spaarclub. Zondag j.l. vergaderde de Spaarclub gevestigd in café M. v. Huiten. Hier kreeg men de gele genheid om het spaartegoed te overzien. Verschillende spaarders maakten hiervan gebruik. Aan de orde was verder het organiseren van een feestavond. De heer van Huiten zette uiteen wat er dan zou gebeuren en vroeg hiervoor de goedkeuring der spaarders. Tot 5 Febr. kan men zich voor deelneming aan de feestavond opgeven. De feest avond werd vastgesteld op 12 Fe bruari, daar met andere feest avonden werd rekening gehouden. Tot slot werd de heer Frans v. Wezel benoemd in de commissie die iedere laatste Zaterdag van de maand de gelden uit de kassen naziet. Jaarvergadering Vlijm. Boys. De gehouden jaarvergadering van de R.K.V.V. Vlijm. Boys in café H. Boom, die ditmaal met n feestprogramma gepaard ging, trok flinke opkomst. De voorzit ter, de heer A. v. d. Meerendonk, opende met een welkomstwoord, waarin hij vooral de dames ver welkomde, welke deze avond ook waren uitgenodigd. Daarna gaf de secretaris een uitvoerig verslag over het algelopen jaar, waarin vooral onderstreept werd dat geen enkele speler van de elftallen uit het veld gestuurd of gewaar schuwd was. Het verslag van de penning meester was .uitvoerig en ver meldde tot «lot een flink batig saldo. De opbrengst aan belasting j voor de gemeente bedroeg een groot bedrag. Bij de bestuursver kiezing werd H. Berkelmans, die aftredend was, met algemene stemmen herkozen. Tot jeugdlef ders werden aangesteld W. Moo- nen en C. Coensen. De voorzitter sprak de hoop uit dat zij zoals voorheen hun beste krachten zou den geven. De heer H. v. Kessel bedankte als lid van de elftalcommissie, waarna deze commissie tot 5 le den werd uitgebreid. Hierin kre gen zitting H. Berkelmans, H. v. d. Meerendonk, C. Coensen, M. Parijs en L. Oremans. De leden werden aangespoord om vooral de trainingsavonden trouw te be zoeken. De dames, die deze ver gadering aandachtig hadden bijge woond, werden toen verrast op een vrolijk walsje door het orkest Coen v. Orsouw uit 's-Bosch hetgeen de gezelligheid verhoog de. Het werd een gezellig slot en het klokje van gehoorzaamheid sloeg te vroeg. Gemeente-omroeper. Wegens het bedanken van de heer C. Coensen als gemeente-om roeper is in zijn plaats aangesteld W. v. Wijk, Ekelaarlaan. Deze benoeming gaat in 19 Jan. 25-jarig bestaan van de N.V. Mommersteeg's Zaadhandel. De feestdag in verband met t 25-jarig bestaan dezer zaak werd ingezet des morgens om 8 uur met een H. Mis van dankbaar heid. De directie en het gezamen lijk personeel waren hierbij tegen woordig. Na afloop van deze H. Mis gingen allen naar café A. v. Vugt, waar een BrabantJe koffie tafel werd aangeboden. Een wel komstlied werd door het gezamen lijk personeel gezongen, toen de heer H. Mommersteeg en zijn fa milie binnenkwam. Ir* M. A. Ex- hauzier sprak namens het perso neel de directie toe en wees op de prettige samenwerking tussen werkgever en werknemers. De heer Jos v. Heivoort werd ook gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als meesterknecht. Hartelijke woor den werden gsepoken en bloemen en geschenken werden aangebo den. De oude zaak en de prachtig beschilderde nieuwe zaak kwa men ook ter tafel, wat op hoge prijs werd gesteld. Hierin was de vooruitgang duidelijk uitgebeeld. Het dochtertje van de familie Mommersteeg sprak de jubilaresse toe, wat haar goed af ging. Daar na gingen allen naar de woning ran de heer H. Mommersteeg, waar de harmonie Concordia een serenade bracht. De secretaris de hee P. Achten, hield een toe spraak, waarna de jubilaris een dankwoord sprak. De receptie werd druk bezocht. Daarna ging de familie Mommersteeg met het gezamenlijk personeel om onge veer 5 uur naar 's-Bosch met 2 extra bussen, waar in het Oranje- Hotel de avond onderling gezel lig werd doorgebracht met muziek en zang. Tot slot werden voor de' kinderen van het personeel ver rassingen aangeboden. Het einde van deze gezellige en onvergete lijke dag kwam te vlug, maar zal nog lang in herinnering blijven. Show-avond R.K. Middenstand. Dinsdag- en Woensdagavond zal door de R.K. Middenstand de reeds eerder aangekondigde show avond wordën gegeven voor de leden der Winkelweek en de hou ders van de 4ca£rtjes met opdruk „Show-avond" in het Patronaat. Deze twee avonden stonden reeds lang in het teken van ieders be. langstelling en zijn ondanks vele moeilijkheden en gevoerde corres pondentie tot stand kunnen ko men. De Commissie van de Win kelweek. heeft geen tijd of moeite gespaard en heel wat vergaderd, om dezetwee avonden voor de kopers van de Winkelweekactie te verkrijgen. Voorgegaan werd reeds met de vertoonde kinderfilm „Spoorzoe kers", welke voor de kinderen een schitterend geslaagde film was en die de kinderen een paar mooie uurtjes heeft bezorgd. Wij twijfelen niet of de show avond zal ook de grote belang stelling, die er van uit moet gaan, aan het bezoekende publiek mede delen. Wij zijn er van overtuigd dat alles gedaan is om te slagen en wij hopen dat deze avonden èn voor de leden van de R.K. Middenstand èn voor het publiek avonden zullen zijn, waarop nog dankbaar zal worden teruggedacht en gesproken. Naar wij uit de bekendmakin gen hebben gelezen, beginnen de ze avonden om 7 uur. Tijdens de pauze hoopt de Commissie nog enkele gratis afgestane prijzen te verloten, wat de stemming ze ker nog zal verhogen. Bij afgifte van de kaart ontvangt hiervoor iedereen 'n gratis lot, wat hij of zij dus wel bewaren zal tot na de pauze. De damclub V. D. speelde haar laatste competitie-wedstrijd, hoofdklasse Ned. Dambond, en wel tegen E.D.C. te Eindhoven, welke wedstrijd met 155 ver loren werd. De Gymnastiekclub der R.K. J. B. hield haar jaarvergadering in café Verhoeven. Bij de opening waren o.m. aanwezig de geeste lijk adviseur Pastoor Timmermans en de voorzitter der afd. N.C.B. De inkomsten over 1948 waren 243.85, de uitgaven 124. batig saldo 119.85. De leden werden getracteerd op sigaren en consumptie. Aan P. v. Gerwen werd opgedragen het maken van een prijzenkast, daar op de sport dagen te Vlijmen en te Vinkei en Breda prijzen bemachtigd waren, en het bestuur alles in 't werk zal stellen om de prestaties nog op te doen voeren. reis. Een menigmaal herhaald ap plaus beloonde spreker voor het gebodene. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd geen noemenswaardig gebruik gemaakt, wel een bewijs dat een en ander duidelijk was -uiteengezet. Pater Radboud ver tolkte de gevoelens der aanwezi gen door éen hartelijk dankwoord aan Dr. Melchior voor zijn ge heel belangeloze spreekbeurt. Het geheel was een genoeglijke en leerzame avond die onverdeeld in de smaak is gevallen. Burgemeester v. Hout liet zich wegens ziekte verontschuldigen. gonnen met de uitgeschreven on derlinge koppelwedstrijden van 't Kruisbooggezelschap „Onderlinge Vriendschap", gevestigd in café W. v. d. Loo. Deze kóppelwedstrijden zullen over 5 Zaterdagen worden ver schoten. Er we^l heftig en moedig ge streden om de hoogste plaatsen van de eerste avond. De uitsla gen zijn als volgt: 1. M. v. Ravensteijn-Ant. Tim mermans 109 punten. 2. W. v. d. Loo-W. Beijnen 105 punten. 3. W. Koks-Fi v. d. Dungen 102 punten. 4. J. Kuijs-L. Koensen 101 pnt. 5. Th. v. Gestel-B. v. Bokho ven 97 punten. 6. A. v. d. Dungen-J. de Vaan 97 punten. 7. Sjef v.: Beijnen-Koos Tim mermans 96 punten. 8. J, Beekmans-J. Eekels 95 pt. Zaterdag a.s. heeft de tweedi ontmoeting plaats. K.A.B.-vergadering. De afd. Haarsteeg van de K.A.B. organiseerde voor hare leden en verdere belangstellenden in café v. Oyen een vergade ring met als spreker Pater Arts uit Tilburg, die een- causerie zou houden over het onderwerp pu bliekrechtelijke bedrij fsorganisatie. De arbeiders hier schijnen al ontwikkeld genoeg te zijn, want er waren nog geen tien man aan wezig. Gelukkig zorgden Jonge Boeren en Kajotters nog voor 'n tamelijk bezette zaal, zodat de ■•eis van Pater Arts misschien zijn geld toch nog waard was. Wat de inhoud van de inleiding betreft was zij het zeker waard, want op j cretaris de' heer L. ~A. de Jong, zeer duidelijke en te volgen wijze bleek dat het ledental tot 73 was behandelde hij het moeilijke on- gestegen. derwerp. Hij koos hiertoe de me- j Ais bestuursleden werden her- thode van lesgeving. De aanwe- kozen de heren J. C. Maijers en zigen volgden met de grootste be- H. Koenen. Gebouw Chr. Volksbond. De restauratie en uitbreiding van het gebouw Chr. Volksbond alhier is thans door het bestuur aanbesteed en gegund aan de laagste inschrijvers, de Gebrs. van Willigenburg alhier. Ned, Herv. Mannen vereniging. Vergadering van de Ned. Herv. Mannenvereniging „Troffel en Zwaard" op Dinsdag 25 Jan. des avonds half 8 in de Consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk. Aan de orde is een onderwerp over i Romeinen 7, in te leiden door de j heer A. J. 'van Thielen. Chr. Bouwarbeiders. J.l. Donderdagavond kwam de afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond in 20e jaar vergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter de heer H. Bogers, die in zijn openingswoord mocht gewagen van de zegen des Heren die de afd. in het voorbije jaar heeft ondervonden. Uit het jaarverslag van dé se- langstelling de uiteenzetting en i wanneer straks een en ander in de Kamers behandeld wordt, zul len zij al vrij goed op de hoogte zijn. De voorz. bracht dank aan de gewijde spreker en gaf gelegen heid aan de zaal tot het stellen een flink aantal personen gebruik gemaakt en allen werd door van vragen. Hiervan werd door Pater Arts naar genoegen geant woord. De voorz. spoorde ook nog aan tot het bijwonen van de driejaarlijkse ontwikkelingscursus de K.A.B. in 's-Bosch en sloo de bijeenkomst, nadat de geestelijke adviseur, kapelaan Glaudemans, nog een opwekkend woord tot de aanwezigen had ge sproken. Ontwikkelingsavond. Als derde in de serie ontwik kelingsavonden werd in de Aula van klooster Mariënkroon een causerie gehouden met film do"- de bekende Dr. Melchior ui' Haarlem. Nauwelijks had deze 't woord verkregen, of hij ontpopte zich als een geestig en onderhou dend spreker, die in grote lijnen de belevenissen schetste van de walvisvaarder de Willem Ba rents op z'n eerste reis, welke reis hij als scheepsdokter per soonlijk heeft meegmaakt. Wat de mistoestanden, vooral op hygië nisch gebied betreft, nam hij geer blad voor de mond, maar schi'- derde deze in felle kleuren af. In een vlotte en boeiende cau serie voerde hij de ca. 200 aan wezigen mee naar de Zuideze, waar de jachtboten dagelijks een tiental walvissen buitmaakten. Vooral interessant was zijn be schrijving van de walvis zelf en het vangen daarvan. Na het gesproken woord wer den nog een aantal zelfvervaar digde films gedraaid, die een goe de kijk gaven op de gebeurtenis sen en bijzonderheden van de De feestelijke herdenking van het 20-jarig bestaan werd vastge steld op Vrijdag 25 Febr. De nieuwe C.A.O. voor het. bouwbedrijf maakte een punt van uitvoerige bespreking uit; hierbij bleek dat de vergadering unaniem afwijzend tegenover het aanvaar den dezer C.A.O. stond. Door de heer H. Koetsveld, districtsbestuurder van de bond, werd een referaat gehouden over: „Nieuwe'vormen van Sociale Ver zekering waarvoor veel belang stelling bestond. Nieuwe organist. Tot organist der Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk is be noemd dhr. G. A. Kerst Vv'.Hz. Propaganda-vergadering. In de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk wordt Woensdag 26 dezer des avonds half acht door de aldaar bestaande Ned. Herv. Jonfjelings- en Meisjesvereniging een propagandavergadering ge houden, waarop als spreker zal optreden Ds. J. J. Mol uit Gen- deren, die doel en zin van de Jeugdbeweging zal uiteenzetten. Actie Herv. Sanatorium. De te dezer plaatse gevoerde actie tot stichting van een Herv. Sanatorium in het Zuiden heeft een mooi resultaat gehad. Tot op heden is voor dit doel bijeenge bracht 445. Ruiteravonden. Naar wij vernemen zal de Lan delijke Rijvereniging „De Mar- grietruiters" uitsluitend voor leden en donateurs in de zaal van de heer Ant. van Dijk aan het Brug getje te Vrijhoeve-Capelle een 2- tal feestavonden organiseren en wel Dinsdag 1 en Donderdag 3 Febr. a.s. Gezien het succes, dat deze vereniging het vorige jaar boekte met haar ruiteravonden, twijfelen wij ér niet aan, of de belangstelling voor deze beide avonden zal groot zijn. Kruisboog. Zaterdag 15 Januari werd bt- VOETBALUITSLAGEN. lste klasse. DISTRICT IV. i BrabantiaJuliana 50 VVV—MVV 0—1 LimburgiaBW 32 XSCDe Spechten 63 Willem IIHelmond 32 DISTRICT VI. EindhovenLONGA 13 KerkradeSp. Emma 02 HelmondiaSitt. Boys 30 MauritsNO AD 12 De BaroniePSV 25 Tweede klasse A. Concordia SVDRKTVV 01 Zwaluw VFCRKC 42 TOPSchijndel 21 WSC—SET 0—1 WilhelminaKolping 31 Derde klasse C. ODCBaardwijk 22 GudokOns Vios 42 GilzeSartó 11 KorvelVlijm. Boys 11 Vierde klasse C. RKSVA—RKDVC 4—1 Maliskamp N. Gedacht 13 HVCH—OSS '20 0—4 (Oss kampioen) OpijnenHeusden 33 DVGBerghem Sport 11 Vierde klasse D. WaspikRight 'Oh 12 Veerse BoysU. Animo 02 NeveloVelocitas 00 VOABRaamsdonk 31 W.S.C.—S.E.T. .Onder zeer grote belang stelling en bij prachtig weer had Zondagmiddag het tref fen plaats tussen WSC en SET. Men kan deze wedstrijd delen in twee gedeelten; voor de rust was het SET die het meest in de aanval was en na de rust was het WSC. De wedstrijd stond onder zwakke leiding van scheids rechter Meijvis, die o.i. de juiste kijk op het spel miste. SET mag aftrappen en WSC speelt met zon en wind mee, maar het is direct SET die fel op de bal zitten gevaar lijk doorbreekt. De WSC-ach- terhoede is nog niet trapvast en er ontstaan nog al eens critieke momenten. Geleide lijk aan komt WSC er beter in, doch we missen het en- thonsiasme van de vorige wedstrijden. We zien 't WSC- doel aan een doorboring ont snappen als de SET-rechts- buiten keihard vóór langs het doel trapt. Daarna krijgt Kools een kans, maar hij heeft schijnbaar z'n dag niet en z'n schot heeft dan ook geen suc ces. SET blijft maar aanvallen en heeft na ongeveer 32 min. spelen succes als haar rechts buiten prachtig voor geeft en de linksbinnen weet te doel punten; 01. Met deze stand gaat de rust in. Na de hervatting komt een heel ander WSC in het veld en met volle overgave werpen zij zich in de strijd, maar de SET-achterhoede is in prima conditie en staat als een rots in de branding met haar mid- half aan 't hoofd. Toch den ken we Fr. Kools te zien doel punten als deze de bal prach tig inkopt, maar de keeper weet met kunst en vliegwerk toch nog de bal te keren. Het is WSC dat blijft aanvallen en het wordt haar bijna nood lottig als de SET-voorhoede weet door te breken, maar Adelberg trotseert gelukkig 't gevaar op keurige wijze. WSC zakt ie.ts af en er wor den enkele veranderingen in het elftal aangebracht en zo begint het slot-offensief. We dachten dat de gelijkmaker kwam, maar Jac. Muskens kopt juist over. Dan hééft Fr. Pullens nog een kans, maar trapt in de grond. Onder zeer grote spanning komt het ein de en heeft SET deze faire wedstrijd gewonnen. Misschien was een gelijk spel juister geweest. ZwaluwR.K.C. 42. Het was een zware opgave voor R.K.C. om de Vughtenaren in eigen huis te bekampen en ze is dan ook voor de Waalwijkers te zwaar gebleken. Door deze neder laag is ook RKC in de gevaar lijke zone beland, maar gezien het spel der laatste weken, geloven we niet dat v. Gemert en zijn mannen daar genoegen mee zul len nemen en zij zullen de komen, de wedstrijden alles in het werk Stellen beter resultaat te bevech ten. Over de wedstrijd in het kort het volgende: Zwaluw loopt al direct hard van stapel en weet na 5 min. reeds de leiding te nemen, alhoe wel beide partijen goed tegen el kaar opgaan en R.K.C. heus niet de mindere is, kan Zwaluw voor rust driemaal scoren. Een der achterspelers van Zwaluw hielp R.K.C. nog iets mee en trapte in eigen doel; met een 31 achter stand moest R.K.C. aan de twee de helft beginnen. Vol vuur voch ten zij om de achterstand te ver kleinen, tot het Stanley gelukte door een mooie kopbal uit een goed genomen corner te doelpun ten, 3—2. Het zag er al beter uit en enthousiast wierpen de RKC- ers zich in de strijd, maar niets lukte en succes kwam aan de an dere zijde, als de rechtsbuiten Tak is doorgebroken en Span ver rast, 42. Hiermede was het pleit be slecht .en moesten de R.K.C.-ers met lege handen huistoe. A.s. Zondag krijgt R.K.C. Kol ping thuis- en we vertrouwen dat dan beide punten in Waalwijk blijven. Jongens doe je best en er is nog niets verloren. O.D.C,Baardwijk 22. Circa 5000 toeschouwers, waar onder een record aantal Juliana- supporters, woonden deze uiterst belangrijke match bij. Het is gé worden een zeer spannende, op tweede klas peil staande ontmoe ting, waarbij het spel zich snel verplaatste en fors doch fair voet bal vertoond werd. Reeds vanaf het beginsignaal startten beide teams in een hoog tempo. Na we derzijds terreinverkennen kwamen de bezoekers iets in de meerder heid. Toch scoorde de thuisclub het eerst. Een tamelijk ongevaarlijk uit ziende aanval werd besloten met 'n schuiver, die via de paal in t doel caramboleerde, 10. Lang had men hiervan echter geen ple zier. De uit vier man bestaande voorhoede der geel-zwarten, waar bij rechtsbinnen Aarts constant onmiddellijk achter zijn aanvals- linie opereerde, overspeelde het stopperende ODC. Linksbuiten H. van Gelder bracht met een om haal de bal voor de voeten van rechtsbuiten Klerx, die reeds in dezelfde minuut de partijen op ge lijke voet bracht, 11. Zo bleef de stand, ondanks diverse kan sen aan beide zijden, tot de rust. Na de hervatting hetzelfde spel- beeld. Om beurten moesten de resp. verdedigers hun grootste troeven in het spel zetten. Beide teams stelden alles in het werk om de leiding te nemen. Het was weer ODC die dit gelukte. Een razend snelle aanval bracht de rechtsbinnen een doelrijpe kans. Lanqs de uit zijn doel qekomen v. Os scoorde hij, 21. Er volg de nu een periode, waarbij de Waalwijkers een lichte inzinking doormaakten. Doch het was juist in deze fase van de strijd, waarin de Baardwijk-keeper zijn prima kwaliteiten liet zien. Dit offensief van de gastheren bleef dan ook zonder succes. Daardoor gesterkt

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2