KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JANUARI 1949 3 De Rex- Schoenf abrieken te Drunen hervonden de bezoekers zichzelf weer en kwamen zelfs in de meer derheid. Midhalf van Tuijl, ver opgedrongen, trok de bal vanaf de outlijn voor doel, waaruit mid- voor A. v. Tuijl fraai doelpuntte, 22. Het was nu met ODC ge daan. Aanval op aanval onderna men de Geel-Zwarten. Tot twee-, driemaal toe moesten de backs voor de reeds gepasseerde keeper redding brengen. Met een kogel van Aarts, juist over het doel, fluit de uitstekend leidende J. Dreimuller voor het einde, net- geen voor de Boxtelnaren een wa re opluchting betekende. Door ciit gelijke spel boekte de thuisclub het eerste verliespunt in haar thuiswedstrijden van dit seizoen. KAATSHEUVEL. D.E.S.K. 4—S.V.G. 2, 3—2. Aangezien het eerste elftal van DESK een Zondag vrij-af had, om op verhaal te komen van de laatste zware wedstrijden, waren wij in staat eens een kijkje te gaan nemen bij het reserve-mate riaal van de Kaatsheuvelse ploeg. Hiervan kozen wij uit het vier de elftal, dat vorig jaar als kom- pioenselftal van de Junioren-af deling in zijn geheel is overge plaatst naar de Senioren-afdeling en nu meteen opstevent naar het kampioenschap in de 2e klasse B.V.B. Met slechts één verloren wed strijd werd deze middag de strijd aangebonden tegen het Tilburgse S.V.G., hun ergste belager. Ook deze wedstrijd is door Desk tot een goed einde gebracht, al moet er meteen aan worden toegevoegd, dat Desk meer kreeg dan haar toekwam. De hardwer kende SVG-ploeg kon haar door lopende veldmeerderheid maar niet in doelpunten uitdrukken, om dat de goed stopperende Desk- spil en rechtsback hen telkens de voet dwars zetten. De taak van deze twee goedwerkende knapen werd nog extra verzwaard door het volledig falen van links-back van Gorp, die deze middag totaal de kluts kwijt was en ook de di recte oorzaak was van de beide Tilburgse doelpunten. Het eerste Tilburgse doelpunt werd na een kwartier spelen door de snelle rechtsbuiten gescoord, die ongedekt geen moeite had keeper Klijsen van dichtbij te pas seren. Desk, hierdoor een beetje op gewarmd, trachtte het spel te ver plaatsen, wat hen de laatste tien minuten van de eerste helft in derdaad gelukte, mede door ver moeidheid der Tilburgenaren. Uit een van deze aanvallen kopte Jo Damen de bal meester lijk achterover in de hoek, 11. En spoedig hierop kon DESK weer juichen, want een schot van af de rechtervleugel, werkte de Tilburgse keeper in eigen doel, T^l. De rust scheen de Tilburgena ren goed te hebben gedaan, want een onophoudelijk offensief, waar aan de Desk-mannen nauwelijks te pas kwamen, door slecht opstel len en dito plaatsen, werd richting Desk-doel afgevuurd. Oh, wat werd die kaalhoofdige aanvallen de spil van Tilburg toch vrij spel gegeven. Steeds kon hij zijn voor hoede aan het werk zetten. Toch kwam succes aan de andere zijde. Uit één van de sporadische Desk- aanvallen kreeg J. v. d. Velden de kans van zijn leven, maar zag toch kans de bal aan de verkeer de kant van de paal te plaatsen. Maar bij een terugkerende aan val, was hij met betere voorne mens bezield, want nadat het schot van de goed spelende H. v. Riel van de staander terugketste, legde hij beheerst de bal in de Tilburgse touwen, 31. Tilburg in het geheel nog niet geslagen, gaf de moed niet op en keer op keer rolde een aanvals golf op de Desk-veste af. Succes kon niet uitblijven en toen linksback van Gorp nogmaals blunderde maakte Tilburg in de laatste minuten er zeer verdiend 32 van. Jammer dat we de a.s. kampioenen deze middag niet in een al te beste bui aantroffen. Ondanks dat, hebben ze hun naaste concurrent toch aan hun zegekar gebonden en staan hun paoieren zeer goed. De andere uitslagen van D. E. S. K. zijn Taxandria 2Desk 2 02 Desk 6Korvel 4 16 Desk 7Desk 5 13 Berndijk 1Desk 8 13 (kampioen). Desk 9Nieuwkuik 1 41 White Boys 2Desk 10 0- Desk 11Baardwijk 3 61 R.K.V.V. Berndijk. J.l. Zondag speelden twee elf tallen van bovengenoemde ver eniging een competitiewedstrijd. Berndijk 3 speelde in Waspik tegen White Boys 2 en verloren deze zeer onverdiend met 21. Nadat invaller midvoor voor Berndijk de score geopend had, maakte "Waspik kort daarop ge lijk. Tien minuten voor het einde wist Waspik ondanks sterk Bern- dijk-overwicht de winnende goal te maken, waarmede het einde kwam. Berndijk I speelde tegen Gudok 3, Tilburg, nummer 2 op de rang lijst. Dit was een spannende en faire wedstrijd, waarin vooral het taaie, volhouden der Tiiburegrs zeer opviel. Berndijk had twee in vallers, die echter zeer goed vol deden. Na ongeveer 10 min. spe len maakte de midvoor met een prachtschot het eerste doelpunt direct daarop de rechtsbuiten in valler na een prachtige ren no. 2 Hiermede ging de rust in. De thee scheen de Gudok-lui goed gedaan te hebben. Verschil lende malen moest de achterhoe de handelend optreden, wat hen echter bijzonder goed afging. Dit scheen de Bernaijkers te bar en zij gooiden er een schepje boven op. Paal en lat brachten enkele keren redding. Diverse corners werden op het Gudok-doel geno men en uit een daarvan wist de linksbinnen met een fraaie kop bal no. 3 in de netten te depone ren. Dit doelpunt was het 100ste in deze competitie, waaruit blijkt dat de Berndijk voorhoede zeer schotvaardig is geweest. Dit aan tal vonden zij waarschijnlijk vol doende, want met deze stand, 3-0, kwam het einde met Berndijk in de meerderheid. SPRANG. SEOLTO—N.E.O. 1—0. Zaterdagmiddag heeft N.E.O. 'n itwedstrijd gespeeld tegen Seolto te Zevenbergen, een plaats waar het zich laat aanzien dat ten op zichte van de voetbalsport de be schaving nog niet is doorgedron gen. De uitlatingen die men hier van publiek en spelers te horen kreeg, waren zodanig dat een fatsoenlijk mens de haren ten be'r- ge rezen. ;de dreigementen die de Neo-spelers naar het hoofd werden geslingerd, zowel door de spelers als vanuit het publiek, worden mischien nog niet gebruikt in 't land der kanibalen, zodat hier dan ook nog een heel ter rein braak ligt om te beschaven. Wat de wedstrijd betreft 't vol gende: Direct na de aftrap werd door beide ploegen een flink tempo in gezet, met N.E.O. het meest in de aanval. Er deed zich dan ook al vrij spoedig een goéde kans voor, wanneer de bal scherp voor t doel geplaatst zijnde, door de Seolto-doelman wordt gemist en de bal alzo bij een N.E.O.-speler terecht komt, die alleen voor open doel staat, doch jammerlijk mist. Dit bracht de gemoederen bij Seolto in onrust en zij begonnen een hard en riiw spel te spelen, waartegen de scheidsrechter niet durfde op te treden, daar deze, vermoedelijk door hetgeen langs de lijn geroepen werd, de moed in de schoenen liet zinken. Het spel was nog geen 15 min. oud, toen hij Seolto een penalty toewees, voor een bal die tegen de arm van de Neo-rechtshalf werd getrapt toen deze op de grond lag. Toch mocht het Seolto niet geluk ken hieruit te doelpunten, daar de strafschop, hoewel in de uiter ste benedenhoek gegeven, op meesterlijke wijze door doelman Ophorst werd wegewerkt. Als NEO nog enkele malen ten aan val trekt, wordt haar voorhoede door de Seolto achterhoede zoda nig „bijgewerkt", dat zij niet meer durfde te spelen, zodat de bal, wanneer hij op de Seolto-speel- helft kwam, vrij spoedig op de NEO-speelhelft terug was. Doch hier bleek dat de achterhoede zich door niemand liet intimideren en zij speelden alsof hun leven er van afhing, zodat Seolto ook geen kanse kreeg om maar één enkel schot te lossen. De rust trad dan ook in met blanco stand. Na de rust zagen we NEO di rect in 't offensief, doch haar voorhoede speelde nog een te bange partij, zodat ook 't Seolto- doel niet direct in gevaar kwam. Toen er pl.m. 30 min. gespeeld was, wist Seolto door haar rechts binnen met een flink schot op af stand te scoren, doordat de Neo- doelman, door de zon verblindt, de bal pas zag toen deze langs zijn hoofd in 't net verdween. N.E.O. bracht toen enkele wijzigingen in haar elftal aan en wist toen ook een veldmeerderheid te forceren. Uit een van de vele schermutse lingen voor 't Seolto-doel, loste een Neo-speler een schot, dat dooi de Seolto-doelman achter de paal werd gestopt, doch de scheids rechter, die er haast bovenop stond, liet gewoon doorspelen als of er niets gebeurd was. Het einde van deze door Seolto vuil gespeel de wedstrijd kwam dan ook met een 10 nederlaag voor N.E.O., dat met lege handen en kapotte benen naar Sprang werd gestuurd. CAPELLE. Longa 4Wit-Zwart, 10. Wit-Zwart trapt af en weet di rect een paar gevaarlijke aanval len op te bouwen, maar de scho ten gaan rakelings over of naast het doel. Longa probeert het spel te verplaatsen, maar komt niet door de verdediging heen en het is steeds Wit-Zwart dat voor hel doel opereert, maar de mooie kan sen gaan reddeloos verloren. In de 25e minuut denken we de rechtsbuiten te zien scoren, maar zijn schot gaat rakelings over. Mèt blanke stand gaat de rust in. Na de hervattipg hetzelfde spelbeeld, met Wit-Zwart steeds in de aanval, maar Vrouwe For- tuna hebben ze deze middag niet mee. De midvoor weet verschil lende malen prachtig door te bre ken, maar zijn harde schoten wor den steeds prachtig gestopt door de Longa-keper; 10 min. voor het einde weet de linksbuiten van Longa door te breken en zijn club de leiding te geven, 10. Hierna volgt een belegering van het Lon ga-doel, maar het juiste schot ont breekt. 1 min. voor het einde krijgt de linksbuiten de kans om de stand op gelijke voet te bren gen, maar weet deze niet te be nutten. Hiermede komt het einde van deze faire en sportieve wed strijd. De leiding was in handen van de heer van Stabel, die cor reet leidde. Het 2e elftal deed het beter en stuurde Sprangse Boys met lege handen naar huis en won met 3-0. Het B-elftal der Junioren ver loor met 10 van Sprangse Boys. WASPIK. Voetbal. Onder schitterende weersom standigheden had Zondag de ont moeting WaspikRight-Oh plaats Aanvankelijk gingen de elftal len goed tegen elkaar op en moes ten beide keepers hun kunnen to nen. Na een kwartier spelen had het spel zich echter geheel naar de Right-Oh helft verplaatst en bleef Waspik voortdurend in de aanval. Het was weer de Klijn, die in deze periode veel opbou wend werk verrichtte en met zijn technisch spel herhaaldelijk ver warring stichtte in de achterhoe de der Bergenaren. Tot doelpun ten kwam het echter niet. Met ^n foutieve beslissing van de grens wachter van Right-Oh ging deze, aanvankelijk sportieve wedstrijd over in een partij onbeheerst voet bal, waarbij beide clubs de spor tiviteit, die een voetbalmatch al leen aantrekkelijk.-kan maken, ver gaten. Ook na de rust was Waspik sterker. Hurt schieten was meer malen onbeheerst en trof daarom ook geen doel. Voor Waspik was het jammer dat deze wedstrijd hoe langer hoe ruwer werd en hun voorhoede hierdoor geheel uit el kaar gespeeld werd. De Right-Oh mannen hadden meer geluk, toen hun rechtbuiten van een misver stand in de achterhoede gebruik maakte, door hard in te schieten, 01. Even hierna ging een mooie kopbal van Kerst juist over het Bergse doel en had de bewaker van dit doel pech, toen hij tegen de Klijn schoot en de bal via de ze speler in het doel belandde, 11. Mooi voetbal kregen we hierna helemaal niet meer te zien. Waspik bleef wel sterker, doch was niet bij machte de stand op te voeren. Toen reeds vele toe schouwers het terrein verlaten hadden, kreeg Bakx de bal aan gespeeld en wist met een fraai schot het winnende doelpunt te scoren, 12. Even hierna blies de scheidsrechter voor het einde en waren zij de overwinnaars over efen Waspik, dat in haar ver dediging van Etten mistte, alhoe wel Rekkers als half goed vol deed. RAAMSDONK. Veerse BoysUno Animo 02. Veerse Boys bracht het er in deze wedstrijd niet zo goed af. Ir. de aanvang van de wedstrijd wa ren de Boys heer en meester op het gehele veld, maar lang bleef dat niet. De Uno-jongens waren vlugger met hun ballen, de onze veel voorzichtiger, zij speelden hun ballen niet regelrecht door, al maar wachten, en dan werd 'het dikwijls te laat en een van de bezoekers ging er dan met het leder vandoor. De voorhoede was veel te langzaam en ook hierdoor zijn opgelegde kansen verloren gegaan. Met de achterhoede was het beter gesteld. Zij hebben zich krachtig verzet tegen de toene mende aanvallen van Uno Animo, vooral keeper H. Fens was goed op dreef. Na 25 min. spelen kre gen de bezoekers hun kans, een verre pass tot voor onze goal; een van de backs in het nauw gedre ven wilde de bal naar zijn eigen doelman terugköppen, deze was er echter niet op berekend en in de uiterste hoek verdween de bal in eigen doel, 01. Na dit goedkope doelpunt ging het in versneld tempo verder. Keer op keer belaagden de onzen het Uno-doel, doch hun schoten waren niet goed gericht. Na de rust dacht men een her boren Veerse Boys op het veld te zien, doch later bleek dit een vergissing. Wel was het tempo iets vlugger te noemen, echter het oude Boys spel was ver te zoeken. Aan outballs bij beide partijen was geen gebrek, wat het spel danig ontsierde. Het werd 'n verwbed heen en. weer getrap. Een kwartier vóór het einde was dit offensief op zijn hoogtepunt gekomen. Van Hulst gaf een verre pass, maar had niet genoeg geluk: rakelings langs de paal. Maar het geluk was wederom met de gas ten (of was het onkunde van de Boys?) toen er voor het doel een scrimage ontstond. Vele trokken reeds van het terrein af, toen 2 minuten voor het einde Lino Ani mo een puntje te scoren kreeg, 02. Hiermede eindigde een on genietbare wedstrijd, waarin bei de partijen in krachtsverhouding gelijk bleven. Van de Boys had den we weliswaar meer verwacht, maar ligt de schuld niet bij onze eigen mensen, ofwel de elftal commissie? Kijken we onder de wedstrijd 't lijntje na, dan ontdek ken we ook vele spelers. Zijn daar geen betere onder? Enfin Boys, de volgende keer beter en maak dat je bovenaan blijft. VLIJMEN. Korvel 1Vlijm. Boys 1, 11. Zondag speelden de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen Kor vel. De belangstelling van de zijde van Vlijmen was voor deze zeer belangrijke wedstrijd groot. Ruim 100 supporters van Vlijmen wa ren getuigen van deze harde wed strijd op een zeer slecht terrein, en ik vraag me af: kan zon ter rein goedgekeurd worden. Even over half drie laat de scheidsrechter beginnen en 't was terstond te zien dat beide ploegen zich inspanden om de puntjes in de wacht te slepen. Om beurten kwamen de doelen fn gevaar, maar door onbesuisd spel van Korvel gingen vele mooie kansen verloren. Vlijmen was minder ge lukkig met haar schot en doel punten bleven uit. Onder grote, spanning gaat de strijd verder. Na een overwicht van Korvel worden enkele corners geforceerd, waaruit de midvoor er een tegen de lat schoot. Dan komt Vlijmen opzetten; goed samenspelend gaai de voorhoede er vandoor, de mid voor geeft door naar de vrij staan de linksbinnen en zijn vliegend schot gaat juist naast. Vlijmen blijft even in de aanval, maar suc ces blijft uit. Wanneer beide par tijen om beurten in de aanval zijn geweest en beiden enkele kansen hebben gemist, komt de verdiende rust. Na de rust hetzelfde spel; al leen Korvel gooit er nog 'n schep je op, waarbij de linksbinnen en midhalf wat te. fors te werk gin gen, wat op dit slecht terrein zeer gevaarlijk was en waartegen de scheidsrechter onvoldoende op trad ;alleen waarschuwen is niet voldoende. Tenslotte gaat de te genpartij wat forser spelen en is er van voetbal geen sprake meer. Korvel is het eerst in de aanval en wanneer de linksbuiten een kans krijgt, kogelt deze onhoud baar in, 1—0. Wanneer de rechts buiten van Korvel nog een kans heeft -gemist, is Vlijmen weer aan bod; de linksbinnen maakt het de verdediging vaak lastig, maar de kansen die hieruit ontstaan wor den niet benut. Vlijmen gaat het elftal wijzigen en een kleine ver betering is het gevolg; enkele cor ners worden geforceerd, v. Over- dijk plaatst deze voor doel en midhalf Heesbeen kopt prachtig in, 11. De wedstrijd bereikt zijn hoogtepunt. Om. beurten moeten beide doelmannen optreden wat hen goed afgaat. Onder spanning komt her einde. C. v. Overdijk wordt in de laatste seconde flink geraakt en wordt naar het kleedt lokaal gebracht waar hij verder werd verbonden. In het begin liet het zich ernstig aanzien. Mogelijk zal het toch nog meevallen. De uitslag gaf de verhouding goed weer. Beiden hebben winst kansen gehad. De verdeling van de punten komt misschien voor beiden goed te pas. HOCKEY. WAALWIJK. Zondag 23 Jan., Herent Waalwijk IWere Di I, Tilburg, 26. Begunstigd door het prachtige weer werd deze faire wedstrijd gespeeld door Waalwijk I en het sterke Were Di, die in een 62- overwinning voor Tilburg eindig de, wat o.i. wel verdiend was. Ze overspeelden de Waalwijkers vol komen door betere techniek. Toch duurde het nog pl.m. 25 minuten, voordat Were: Di gebruik nam van de onrust, die er heerste in de Waalwijk-verdediging, door 2 maal vlak na elkaar te doelpun ten. Waalwijk kreeg ook enkele fraaie kansen, die door slecht schieten werden gemist. Overigens werden ze vóór de rust geheel, door de gasten ingesloten. Na de hervatting trok Waal wijk zich weer terug in de verde diging en hiervan maakte Were- Di dankbaar gebruik door de sco re op te voeren tot 60. Dit liet Waalwijk niet op zich zitten en na een wijziging in de opstelling, begon het zich enigszins te her stellen. Uit een schermutseling voor het Tilburgse doel, werd door de rechtsbuiten een bal, die hem door de midvoor was toege speeld, keurig ingeslagen. Vijf minuten vóór het einde, kreeg Waalwijk een straf-bulley toege wezen, doordat een Were-Di back de bal met zijn voeten trachtte weg te werken. Deze kans werd door de gastheren benut en in een doelpunt omgezet. Hiermede kwam het einde. KAATSHEUVEL. Dames! den Bosch-Des, 04. Herent Des 2—Mop 4, 11. De dames speelden gisteren haar laatste competitiewedstrijd in den Bosch en wonnen zeer verdiend. Onder 't motto „wie komt er in m'n hokje", liet de Bosse keepster er vier door. Na deze stand ver slapte de energie van de Des dames nogal wat, anders hadden er zeker nog wel 'n paar bij ge kund. Het tweede herenelftal speelde haar 6e wedstrijd en heeft met een 11 gelijk spel haar eerste puntje behaald. Laten we hopen dat er, nu 't eerste schaap over de berg is, nog meer puntjes vol gen en dat ze dan ook de onder ste plaats aan 'n ander overdoen. Aaa hebben groie plannen Naar men ons mededeelt heeft de directie van de Rex- schoenfabrieken in Drunen grote plannen voor de bouw van een modern geoutilleerd schoenfabriek met kantoren Hiervoor is reeds 5000 M-' in dustrie-terrein aangekocht on der de gemeente Drunen. Nadere mededelingen kon den nog niet worden ver strekt. Minister-president Drees is Zaterdag op Schiphol terug gekeerd en zeide dat de Indo nesiërs streven naar een op lossing in eigen huis. In Memoriam. Geen woorden zijn in staat uiting te geven aan de verslagen heid die Jezer dagen weer een onzer eerste burgers trof, toen bekend werd, dat hun zoon op het slagveld van eer zijn leven liet in dienst van het vaderland. Geheel Kaatsheuvel leeft weer mee met de grote slag die een zijner meest respectabelijke bur gers trof. De commandant, opper wachtmeester v. d. Beek, van de Rijkspolitie, moest dezer dagen de treurige tijding, door de mond van Burgemeester Mr. v. d. Heijden ontvangen, dat zijn zoon Gerard van der Beek, Sergt. bij de Kon, Landmacht, op Java, het leven liet op het veld van eer. Onge twijfeld gaan aller gedachten uit naar de zwaar beproefde ouders, die hun zoon zagen heengaan vol idealen en met de gedachten hem na afloop van dienst terug te zien in de intieme familiekring. God beschikte het anders. Moge de Heer hun sterkte geven om in Christelijke berusting de slag te aanvaarden in de overtuiging, dat hun zoon, niet alleen voor zijn land, doch ook voor Hem, die het lot beheerst van alle mensen, gevallen is. Voor geheel Kaatsheuvel een In Memoriam" voor zijn ziele- rust! Woensdag a.s. zal de plechtige Requiemmis voor de gevallene worden opgedragen. Biljartsport. In de 2de klasse libre van het district Kaatsheuvel wordt met veel ambitie in de competitie ge streden. De stand is momenteel; Vereniging gesp. pnt. K.O.T. II 8 53 Groene Laken I 9 44 N.A.S. II 9 41 D.E.S. II 9 38 T.O.K. II 9 34 Ons Genoegen I 8 30 Altijd Raak I 9 27 Centrum II 9 13 Uitslag Ons Genoegen,K.O.T. nog niet ingekomen. De wedstrijdleider verzoekt dringend de uitslagen van de thuisspelende clubs tijdig te mo gen ontvangen. Dit geldt ook vooral van de. 3de en 4de klasse, waarvan vele achterblijven, zodat de stand niet opgemaakt en ge publiceerd kan worden. „Laetitia". 'n Nieuwe toneelver. werd de zer dagen onder bovengenoemde naam opgericht, waarvan tot het voorlopig bestuur de initiatiefne mers, de heren W. van Dongen en A. van Trier werden benoemd, terwijl de Weleerw. heer Teunis- sen z'n volle sympathie betuigde, door zich beschikbaar te stellen als „Sensor" (geestelijk adviseur) dezer gemengde toneelvereniging. Dat er spirit zit in deze jonge club, getuigt het feit, dat de keu ze der eerste opvoering, welke wij nog dit sëizoen tegemoet kunnen zien, is bepaald op het machtige toneelspel „De Klokkengieter" van de overbekende schrijver Ant. Coolen. Gezien de krachten waarover zij reeds thans beschikt, alsmede de bekwame regie van de heer H. v. d. Bosch, kan' het niet anders of wij zijn reeds bij voorbaat van succes overtuigd. Van harte proficiat en „Good- Luck". Duivensport. In dè R.K. Gildenbond werd Zaterdag en Zondag een tentoon stelling gehouden van postduiven van de vereniging „Onder Ons aangesloten bij de K.C.C. alhier. De heer de Laat uit Vlijmen kweet zich op voorbeeldige wijze van de zware taak om hier als arbiter op te treden. Beide dagen was er veel belangstelling zowel van in als buiten Kaatsheuvel. De uitslag van de keuring was: Oude Duiven, boven 400 km.: 1 Jac. Hoevenaars, 2 J. Evers, 3 Alb. v. Wanrooij, ZEV J. van Dongen, EV A. v. Kuijk. Oude Doffers boven 400 km: 1 P. Adriaansen, 2 A. Pijnen burg, 3, 6 en 7 C. Labee, 4 Jac. Hoevenaars, 5 H. Pooters, ZEV J. Brent, EV A. Pijnenburg. Oude Duiven onder 400 km.: 1 Jac. Hoevenaars, 2 C. More- val, 3 A. Priems, 4 en 10 en EV H. Klein, 5 W. Oomes, 6 L. v. d. Ven, 7 A. Pijnenburg, 8 en 9 P. Adriaansen, ZEV P. Ligtvoet. Oude Dóffers onder 400 km.: 1 en 7 J. Wellens, 2 en 3 A. Priemens, 4. H. Klein, 5 L. v. d. Ven, 6 Jac Hoevenaars, ZEV C. Moreval, EV W. Jansen. Jonge Duiven: 1 H. Pooters, 2 en 12 Jac. Hoe venaars, 3 L. Mosselveld, 4, 6 en 9 J. Evers, 5, 10 en 13 P. Adri aansen, 7 J. van Dongen, 8 J. Wellens, 11 C. Moreval, ZEV L. v. d. Ven, EV A. Pijnenburg. Jonge Doffers: 1, 2, 3, 7 P. Ligtvoet, 4 en 9 Jac. Hoevenaars, 5 A. Priems, 6 T. v. Beers, 7 A. Pijnenburg, 10 H. Klein, 11 H. Emmers, ZEV W. Oomes en EV J. Evers. Mooiste vogel der tentoonstel ling oude duif J. Wellens. Mooiste doffer en hokkampioen Jac. Hoevenaars. Lezing N.C.B. Door de heren Vinkevleugel en v. Erp wordt op Woensdagavond 26 Januari om half 7 in de R.K. Gildenbond een lezing gegeven over: Groententeelt en Fruitbouw. Deze lezing is toegankelijk voor alle leden van de N.C.B., zowel uit Kaatsheuvel als Loonopzand en de Moer. Kajoters-jaarvergadering. De Kajotters houden Vrijdag avond 28 Januari hun jaarverga dering om half 8 in de Gilden bond. Op die avond zullen de be stuursleden laten horen hoe de stand in het algelopen jaar was. De secretaris en penningmeester doen dat door hun verslagen en de voorzitter zal dat in zijn ope ningsspeech ter tafel brengen. Ook zal die avond de bestuurs verkiezing plaats vinden voor de vacatures der aftredende leden. Candidatenlijsten kunnen door de leden worden ingediend onderte kend door minstens 5 leden. Deze lijsten moeten worden bezorgd bij de aalmoezenier de bestuursleden of de leiders, natuurlijk uitslui tend schriftelijk. Het ligt in de bedoeling op die avond ook een spreker te laten optreden. Daar de onderhandelingen hieromtrent nog lopende zijn, kan de naam van de spreker en het te behan delen onderwerp nog niet worden geannonceerd. Natuurlijk is van de aalmoezenier te verwachten dat hij ook een woordje spreekt. Na afloop van het zakelijk ge deelte zal het amusementsgedeeite een beurt krijgen. Ons hernieuwd orkestje zal zich laten horen en bij trouwe opkomst en medeleven van alle leden, kan de jaarver gadering weer een gezellig ver loop hebben. Het bestuur rekent op allen. Naar T.O.P. Zondag a.s. komt voor DES de grote gang naar Oss .Met Top-cijfers werd T.O.P. in Kaatsheuvel geklopt. Wil Kaatsheuvel zijn kans behou den, dan moet ook in Oss ge wonnen worden en dat dit mogelijk is weet D.E.S. en daarvan is ook T.O.P. over tuigd, ja, zelfs voor bevreesd. Zelfvertrouwen, zonder over schatting moet Zondag de leiddraad zijn van de aanval op de Osse veste. Ejpch daar naast moet, om dat zelfver trouwen te steunen, geheel Kaatsheuvel mede optrekken naar Oss. De Supportersclub" zal tijdig zorgen voor reisge legenheid, als zij, die de reis mee willen maken, ook tijdig hun plaatsen voor de bus be spreken. Niet wachten tot de laatste dag is nu vooral de boodschap. Wie niet teleurge steld wil worden, geve zich direct bij de bekende adressen op; alleen dan kan reisgele genheid worden gewaarborgd. R.K. Werkmeestersbond. Zoals we reeds mededeelden viert de R.K. Werkmeesters- bond Zaterdag 29 Januari zijn zilveren jubileum. De dag zal worden ingezet met een H. Mis in de St. Joseph-parochie om 9 uur. Na een koffietafel in Euphonia wordt een intie me feestvergadering gehou den met huldiging van de ju bilarissen. Om 2 uur zal ge recipieerd worden, om daarna met de dames het feest voort te zetten in een goed ver zorgde avond. K. G. V. Kaatsheuvel heeft zich jaren lang kunnen beroemen op een bloeiende en actieve Gymnastiek vereniging. Elk jaar kwam de vereniging, oorspronkelijk alleen uti heren samengesteld, later uit gebreid met een keurige dames- groep met roem beladen, uit de diocesane en andere wedstrijden huiswa^fts. Geen feest van enige betekenis kon Kaatsheuvel vieren of de K.G.V. bood spontaan en sportief hare medewerking aan en bij de demonstraties, die gegeven werden ontbrak het de Gymnasten vooral niet aan belangstelling. Dezer dagen togen we eens ter onderzoek hoe het momenteel met de K.G.V. geschapen is. We mis ten onze gymnasten reeds bij de gehouden feesten van het konin klijk Huis. Er bleek ons, dat er nog wel een actieve damesgroep bestaat, doch dat van de heren afdeling weinig meer over is. Als we goed zijn ingelicht, dan ont breekt het de K.G.V. aan een ac tief, jong bestuur. We kunnen ons niet voorstel len, dat er in Kaatsheuvel, waar de sport zo intensief beoefend wordt, geen jonge mannen zou den te vinden zijn, onder de oude K.G.V.-leden, die de moed be zitten om onder deze mooie sport opnieuw hunnen schouders te zetten. Ze kunnen er van over tuigd zijn, dat Kaatsheuvel een herleving van de K.G.V., ook on der de jongens spontaan zal be groetenen de actieve dames- groep zou er mede gebaat zijn. Een zeldzaam jubileum. Piet Bisselink 40 jaar directeur van Apollo. Zelden vallen jubilea te her denken als Kaatsheuvel Zaterdag j.l. vierde. De harmonie Apollo hield zijn statiedag en gebruikte deze gelegenheid om een jubileum te herdenken dat zelden voor komt. De heer P. B. Bisselink her dacht n.l. Zaterdag de dag van zijn 40-jarig jubileum als directeur van Apollo. Behalve dit jubileum werd het 25-jarig lidmaatschap van de heer L. Stube herdacht. Alles bijeen reden te over om in vol ornaat uit te rukken, eerst om de zilveren jubilaris aan zijn wo ning in de Berkdijk af te halen en daarna onder het brengen van de gebruikelijke attenties, waaronder een aan moeder Steenbergen, de jubilerende directeur onder schet. terende fanfares naar de Apollo- zaal te begeleiden. In de zaal werden de jubilaris sen door Apollo's voorzitter, de heer Jan v. Woensel, toegespro ken. Waar de toespraak ons een beeld geeft van Apollo's beleve nissen, zullen wij deze in 't vol gend nummer in z'n geheel weer geven. Na het gesprokene door de voorzitter huldigde de heer J. v. d. Heijden als oudste werkend lid de directeur en bood namens deze enkele muziekliteraturen aan. De heer Bisselink dankte voor de hem gebrachte hulde. In zijn dankwoord prees hij met recht de clubgeest van Apollo, waaraan hij het grootste succes der harmo nie dankt. Als die clubgeest zo blijft, is hij van de toekomst van Apollo verzekerd. Agenda K.A.J. Maandag 24 Januari 7.30 uur n.m. Kajottersgroep Patronaat Berkdijk en K.A.J.-zaal Gilden bond. Woensdag 26 Januari 7.30 ,uur n.m, Kajottersgroep K.A.J.-zaal Gildenbond. Donderdag 27 Januari 7.30 uur n.m, Kajottersgroep K.A.J.-zaal Gildenbond. 8 uur n.m. bestuursvergadering. 9 uur n.m. leidersvormingscur sus. Vrijdag 28 Januari 7.30 uur n.m. Jaarvergadering K.A.J.-zaal Gildenbond. Zaterdag 29 Januari 7.30 uur n.m. ontspanningsavond KAJ-zaal Gildenbond. Zondag 30 Januari 11.30 uur v.m. Studiekring K.A.J.-zaal Gil denbond. Agenda. Maandag 24 Jan. 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 25 Jan. geen repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. Woensdag 26 Jan. 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 6.30 uur n.m. lezing: Fruit en groenteteelt, in de Gil denbond. 8 u. n.m. Apollo Theater: „Licht het Anker"; 14 jaar. Donderdag 27 Jan. 7.30 uur n.m.repetitie Dameskoor Bel Canto. 8.30 uur n.m.: repetitie Man nenkoor Bel Canto. De Brandweer Actief. Onze plaatselijke brandweer maakt haar tijd zeer productief en geen week gaat voorbij ot er wer den lessen gegeven, zowel in theorie als practijk. Diverse keren hebben zij aan brandweerwed strijden deelgenomen en zij het dan dat zij niet met de hoogste lauweren werden bekroond, hun werk werd toch zeer geapriceerd, terwijl met vol vertrouwen de toekomst tegemoet kan worden gezien. Zo werd gisteravond om streeks 8 uur een gefingeerde brand gemeld en het wilde bij toeval dat de brandweerlieden juist een avondles in theorie had den. Wij stonden versteld van 't zeer vlugge optreden op het Marktplein, hetwelk een tijdsduur van 6 minuten nodig had, terwijl in 11 minuten met 2 stralen water kon worden gegeven op de motor spuit. Alles verliep vlug en keu rig. Hierbij waren ook de brand weerlieden van St. Joachimsmoer aanwezig. Het corps stond on der leiding van de commandant de heer van Rosmalen. Griep-epidemie. Alhoewel de griep in geheel het Zuiden van ons land heerst, wordt de ziekte niet overal even ernstig aangetroffen. In onze plaats ech ter zijn zeer vele van deze ziek teverschijnselen, welke echter ge lukkig geen kwaadaardig karak ter draagt en tot heden hebben zich nog geen ernstige gevallen voorgedaan, hoewel de school klassen maar zeer matig bezocht worden en in verschillende gezin nen 5 a 6 personen ziek zijn. Wanneer de ziekte zich niet verder uitbreidt, zullen de scholen haar gewone werkzaamheden kun nen blijven voortzetten. In Memoriam Ad. Wartenberg. Woensdagmorgen had onder grote belangstelling de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van wijlen de heer Ad. Wartenberg, in leven werkend lid van de zang vereniging Echo der Duinen, waarvan hij ruim 40 jaar lid was en een trouw bezoeker van repe tities. Tegen 9 uur zette de grote stoet zich in beweging, vooraf ge gaan door het bestuur en leden der zangver. met het omfloerst vaandel. Pastoor Schoenmakers droeg de Requiem Mis op en verrichtte de absoute, terwijl aan het graf door de gemengde zangver. onder lei ding van de heer F. Wilmont uit Waalwijk werd uitgevoerd het vierstemmige koor ,Ecce Quomo- do Moritur" van Handel. Onder de indruk verlieten allen de dodenakker. Hij ruste in vrede.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3