Waalwijkse en Langstraatse Courant ELSHOUT NIEUWKUIK HEUSDEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG WËmm m Deken Goossens 25 jaar pastoor. MAANDAG 31 JANUARI 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIEREN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO m HEI ZUIDEN 72e JAARGANG No. i« Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Zoals bekend, zal de HoogEerw. Heer Deken Goossens op 1 Febr. a.s. de dag herdenken dat hij^25 jaar geleden be-, noemd werd tot pas toor der parochie van de H. Lamber- tus te Drunen. Het past ons ze ker wel om even stil te staan bij dit zeld zaam jubileum, niet alleen om te wijzen op de grote verdien sten van deze grijze herder (wij wejten dat dit toch niet zijn wens zou zijn) maar meer nog om duide lijk in het licht te stellen de belangrijke plaats welke pas toor Goossens 25 jaar lang temidden van ons heeft be kleed. Eind Jan. 1924 over leed de toenmalige Deken Pastoor Mgr. Selten, en deze werd op 1 Febr. d.o.v. opgevolgd door Pastoor Goossens, destijds kapelaan in de St. Leonard,uskerk te 's-Bosch, waar hij 18 jaar lang kapelaan was. In de 25 jaren dat Pastoor Goossens zich met de leiding van de parochie alhier belast zag, heb ben de parochianen hem kunnen leren kennen als een man van groot geloof en diepe godsdienst zin. En wanneer wij willen memo reren de grote verdiensten van deze grijze herder, dan zullen wij ook reeds bij voorbaat moeten zeggen dat wij onvolledig zullen moeten zijn, omdat zijn werk in Drunen groot en veelzijdg is ge weest. Een van zijn taken, waarop hij zich speciaal toelegde, was wel het verfraaien van het huis van God. De helaas in 1944 verwoeste kerk had in de loop der jaren tal van verbeteringen en verfraaiin gen ondergaan. In 1925 werd de toenmalige nieuwe Kruisweg ge heel afgewerkt, terwijl in 1927 een beeldengroep werd geplaatst van de Moeder van Smarten, die hem toen als cadeau bij zijn 25-jarig priesterfeest werd ge schonken. Nadien werden ook de Kruisarmen door beelden o.a. van de H. Theresia en de H. Familie, alsmede door de afsluithekken der zijaltaren danig verfraaid. In 1934 werd aan de Oostzijde een ingang gemaakt, speciaal voor kinderen, terwijl tevens een cen trale verwarming werd aange bracht in de vorm van hete lucht verversers, twee prachtige verbe teringen. Rond 1936 werden voor de kerk de oude hekken gesloopt en ver vangen door een mooiere afraste ring en werd ook het geheel rond het kerkgebouw danig verfraaid. De kroon op het werk was wel het prachtige H. Hartbeeld, het welk toen op het kerkplein werd geplaatst. De oorlog heeft al het moois dat door de jaren was ge groeid, heel het bezit van een pa rochie, weggevaagd. Het begon reeds in 1942, toen de klakken werden opgeëist. Op 4 November 1944 werd de kerk in puin geschoten en dezelfde dag deed de rode haan de rest. Niet alleen het bezit vap een bloeiende parochie werd hiermee verwoest, maar ook het werk van een man die dit alles liet verfraai en tot meerdere eer en qlorie van God. Ook de jeugd had van Pastoor Goossens steeds de bijzondere aandacht en wat meer zegt, zijn bijzondere liefde. Als een deel van zijn parochianen in de loop der jaren hem na aan het hart heeft gelegen, is het wel de jeugd geweest. Geen arbeid, moei te of zorg was hem te veel wan neer het de jeugd gold. In 1925 werd onder zijn leiding begonnen met de bouw van een R.K, Bijzondere Jongensschool in de tuin van de pastorie, welke school nadien nog tweemaal moest worden uitgebreid. De oprichting en bouw hiervan is een van de grote verdiensten van de huidige jubilaris. In 1927 werd op zijn initiatief begonnen met de bouw van een Patronaatszaal. Deze zaal moet momenteel bij gebrek aan school ruimte voor klaslokalen dienst doen. En in 1936 werd de: gym nastiekzaal gebouwd, een zaal, die in de loop der jaren haar nut wel heeft bewezen. Maar voor de jeugd was hij niet alleen een bouwpastoor maar vooral een goede geestelijke lei der en wat meer zegt een goede vriend. Het zou ons te ver voeren op te noemen en op te sommen voor wie en waarvoor Pastoor Goot. sens een bijzonder beschermer, raadsman en leider was, want hij was dat voor allen, maar 'n groep welke zijn bijzondere aandacht had en nog heeft, mogen wij toch niet vergeten, n.l. de armen. Niemand van dezen die tot hem gingen, zond hij met ledige han den weg en steeds weer opnieuw zocht hij naar mogelijkheden en middelen om de armen en behoef- tigen te helpen. Deze drie deugden, de zorg voor de armen, de liefde voor de kinderen en het verfraaien van 't huis van God, zijn deugden die hem als priester zeker wel sieren, want zij geven een weerspiegeling van Christus zelf. Want wie had er meer zorg voor de armen Wie trok de kinderen naar zich toe en we eiste er eerbied in de tempel 7 Als herder der parochie heeft Deken Goossens steeds in alles het zieleheil van zijn parochianen voor ogen gehad. Als een man Vergadering Zangvereniging, De Zangvereniging „Uitspan ning door Inspanning" is voorne mens haar jaarvergadering te hou den op Woensdag, 2 Februari des avonds om half 8 in het clublo kaal van de heer M. v. Huiten. Op niet bijwonen zonder geldige reden staat 50 cent boete. De zeer belangrijke agenda bevat o.m. Jaarverslag secretaris-penning meester verkiezing bestuur (af tredend de heren W. Jozen en W. Klerks, die zich niet meer herkiesbaar stellen; ook zal tot uitbreiding van het bestuur wor den overgegaan; hier is bedoeld een aanvulling met twee dames- bestuursleden); bespreking feest, avond; bespreking concours; be spreking toneel. Candidatenlijsten inleveren tot aan de vergadering. Een belangrijke vergadering, waarbij ieder lid zeker tegen woordig moet zijn. Vergadering K.V.P. afd. Elshout. Op Woensdag 26 Januari ver gaderde in de Jongens-congregatie de K.V.P. afd. Elshout. Het fi nancieel verslag gaf een voorde lig saldo te zien, waarop geen aanmerkingen werden gemaakt. Aan de orde was verkiezing van een nieuwe voorzitter. De heer C. Klijn werd met 33 van de 41 aanwezige stemmen tot voor zitter gekozen, en de overige af tredende bestuursleden, 6 in ge tal, werden wederom herkozen. De voorzitter dankte voor bet in hem gestelde vertrouwen en hij hoopte zijn beste krachten te kun nen geven voor het belang van de K.V.P. De heer J. de Kruif gaf een kort verslag van de kringvergade ring en het Partijcongres. Ook de resoluties die op het partijcongres waren aangenomen, werden voor gelezen. Formulieren werden uitgegeven ter vergadering om de mening der leden te peilen in de grote soci aal-economische aangelegenheden. Een vijftal punten werden door- het bestuur onder de aandacht der leden gebracht, o.a.: Progressieve kinderbijslag ook voor zelfstandi- gen; gezonde Indië-politiek; we deropbouw; volkshuisvesting; mi litaire politiek en sociale en eco nomische politiek. Nadat door de heer Jos v. d. Wiel op verschillende onderdelen van deze punten was gewezen, werden zij in gewijzigde vorm van groot geloof en diepe gods dienstzin is hij steeds een verwoé*1' de strijder geweest tegen alles wat zweemt naar vervlakking en mo derne decadentie. En dat woord strijder mogen wij hier nog wel eens benadrukken, omdat de wil van zijn overigens volgzame pa rochianen niet altijd zijn wil was. Maar ondanks dat er wel eens moeilijkheden zijn geweest, heb ben allen hun pastoor en herder der parochie steeds gezien als hun geestelijke leider en hem als zo danig gevolgd en geëerd. Dit eren is op ondubbelzinnige wijze gebleken bij de verschillen de jubilea, die Deken Goossens reeds in Drunen vierde, o.a. in 1927 bij zijn 25-jarig priesterju- bilé, in 1937 bij zijn 12J^-jarig pastoraat en in 1942 bij zijn 40- jarig priesterjubilé. En- dit zal ongetwijfeld ook wel blijken en misschien nog wel in sterkere mate bij zijn 25-jarig pas toraat van morgen, 1 Febr. a.s., waarvan het feest a.s. Zondag zal worden gevierd. Ook onze gelukwensen aan Zijn Hoogeerwaarde. Het programma voor de fees telijkheden is als volgt samenge steld Op 1 Febr. 's morgens algeme- beste krachten in het belang van de K.V.P. te kunnen geven. Jaarvergadering K.A.B. De K.A.B. afd, Elshout is voor nemens haar jaarvergadering te houden op Maandag 31 Januari des avonds om 7.30 uur precies in de zaal van het Jongenspatro naat. De agenda bevat de vol de punten 1. Opening door de voorzitter. 2. Notulen. 3. Jaarverslagen secretaris en penningmeester. 4. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn Joh. van Venrooij, W. Kivits en C, Pullens. Deze laatste is niet meer herkiesbaar. 5. Aanbesteding bode. 6. Benoeming lid kascommissie. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Het bestuur vertrouwt dat alle leden present zullen zijn. Culturele Kring „Onsenoort". Als derde in de serie culturele avonden had bovenstaande kring een „Willem Barendsz"-avond georganiseerd met als spreker Dr. A. Melchior die als scheepsarts de eerste tocht van dit schip naar de Poolzee meemaakte en vier maanden getuige was van de op windende walvisjacht. Hebben deze culturele avonden nooit over gebrek aan belangstel ling te klagen een gelukkig verschijnsel in deze tijd van ver vlakking ditmaal was de zaal geheel bezet, want behalve de le. den waren ook talrijke belangstel- 'enden ,uit de drie kerkdorpen der gemeente Groot-Vlijmen aanwe zig. Dr. Melchior wist de aanwezi gen gedurende circa twee en een half uur te boeien, daar hij zijn verhaal (beter zou men het een soort verslag kunnen noemen) kruidde met talrijke geestige, bij na humoristische opmerkingen. Na een korte inleiding over het doelwit van heel de grootse on derneming, n.l. over de walvis zelf, waardoor de aanwezigen een betere kijk kregen op en zich een duidelijker voorstelling konden maken van dit kolossale zeemon ster, werden de belevenissen aan boord van de „Willem Barendsz" uitvoerig „verslaan", vooral ook het opwindende van de eigenlijke jacht, terwijl ook de hygiënische toestanden aan boord, welke, om het zacht te zeggen, verre van rooskleurig waren, critisch be schouwd werden. Tijdens het tweede gedeelte werd alles aan de hand van door hem zelf opgenomen films nog eens verduidelijkt en aangevuld, waarbij de film over de pinguins zeker nog een afzonderlijke ver melding verdient. Zelden ging een publiek zo al gemeen voldaan en tevreden naar huis als na deze Dr. Melchior- avond. Voor de volgende vierde avond op 20 Febr. a.s. is het mogen ge lukken Dr. Paul Juliën te enga geren, waarvoor algemeen ook wee een grote belangstelling be staat niet-leden wordt reeds nu aangeraden zich op de bekende adressen tijdig van entrée-kaarten te voorzien. Opening Huishoudschool. Woensdag had alhier de offi ciële opening plaats van de R.K. Huishoudschool. Des morgens werd tot intentie hiervan door de Zeereerw. heer Pastoor een H. Mis opgedragen. Om 10 uur had in het parochiehuis, dat tijdelijk als huishoudschool is ingericht, de opening plaats door de voorzitter van de plaatselijke N.C.B., de heer A. Mommersteeg. Behalve de leerlingen waren hierbij o.m. (tegenwoordig de Zeereerw. heer Pastoor der parochie, het bestuur van de N.C.B. en afgevaardigden van het gemeentebestuur. Door verschillende sprekers werd het woord gevoerd. De school zal voorlopig met 20 leerlingen be- linnen. Ongeval. Toen de landbouwer H. v. d. Lee zijn paard in de kar wilde spannen, kwam het te schrikken •n sloeg op hol. Van der Lee cwam hierdoor te vallen en ge- 'aakte met zijn hoofd onder een Ier wielen van de kar. De ont- 'oden geneesheer Dr. Verhoeven lit Vlijmen constateerde een flin- te hoofdwonde en inwendige [neuzingen. Hij liet het slacht offer naar het ziekenhuis in den isch overbrengen. R.K. Middenstand. Show-avond in het Patronaat. De show-avond die deze week werd gehouden, is schitterend ge slaagd. Het comité van actie, dat met grote propaganda de winkel- jweek deed slagen en de belofte |4eed aan de kopers, dat er een show-avond zou komen, die zou klinken als een klok, wist beslag te leggen op het bekende Vere nigde Nederlandse Cabaretgezel schap uit 's-Bosch, waarvan de medewerkenden waren: De Ha- waiia-band, Twee vrolijke jon gens, de Bossche Revellers en de revue- en cabaretartist Antoon Kennes. Nadat vorige week voor de kinderen eerst de film „de Spoor, zoekers" was vertoond, waren er nog voor twee avonden kaarten in omloop, dus twee cabaret avonden. De eerste avond was de zaal vol, toen de voorzitter, dhr. Daelmans, allen verwelkomde en de hoop uitsprak dat allen tevre den huiswaarts zouden keren. Dat deze eerste avond geslaagd was, kon men de volgende dag merken, want op alle manieren werd geprobeerd een kaartje los te krijgen om ook de cabaret avond mee te maken. Deze twee de avond waren de 500 zitplaat sen bezet en ruim honderd perso nen moesten zich met een staan plaats tevreden stellen. Het Bos sche gezelschap wist de lachspie ren los te werken, waarin vooral de artist Antoon Kennes het leeu wenaandeel had. Het geheel wist de avond goed te vullen en het applaus was wel verdiend. De medewerkende da mes van de Hawaiia band wer den door de voorz. van het co mité van actie in de bloemetjes gezet, die tevens namens het uit voerend comité een dankwoord sprak aan het publiek van Vlij men voor het vlaggen tijdens de winkelweek. Spr. sprak nog als een wens uitKoopt in Vlijmen. Tot slot sprak de Eerw. ad viseur van de R.K. Middenstand, kapelaan Koenraad, een dank- wood tot het cabaretgezelschap voor het verzorgen van deze avonden en het publiek spoorde Z.Eerw. eveneens aan om in Vlij men te kopen. De R.K. Middenstand kan met genoegen terugzien op de actie, die schitterend geslaagd is en waarvoor een dankwoord aan de voorz. van het comité van actie zeker op zijn plaats is. Buurtfeest. De buurtver. Eendracht maakt macht hield Zaterdag haar jaar lijkse feestavond in café B. Ore mans. Het bestuur had 'n schitte rend programma opgesteld, dat vlot werd afgewerkt. Er was voor elk wat wils. De onderlinge zang wedstrijd viel het best in de smaak en men kreeg enkele mooie duo s te horen. Alles bij elkaar een ge slaagde feestavond, waarop het bestuur met genoegen kan terug zien. Geslaagd. Voor het diploma Machine- schrijven slaagde op 27 Januari -e iilburg onze dorpsgenote mej. Jorrie van de Wiel. R.K. Middenstand. Vrijdag vergaderde de R.K. Middenstand onder voorzitter schap van A. Verschuur. Door de secretaris Jo v. Laarhoven werd het jaarverslag over 1948 voorgelezen, welk verslag een in zicht gaf over de activiteit der vereniging. De secretaris sprak de hoop uit dat alle daarvoor in aan merking komende zakenmensen zich zouden aansluiten bij de Middenstand. De verdere avond werd besteed aan het bespreken van enkele actuële punten, n.l. centrale con tributieregeling en publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie. Deze punten werden nader uiteengezet door de heer H. v. Dördt uit Den Bosch, waarna de geest, adviseur pastoor Mommers enige woorden sprak over principiële aansluiting. Hij wees op de plicht die rust op elk weldenkend zakenman, om samen te strijden voor aller ide aal een sterke middenstand. „Het Hogeland". De lepeltjesverkoop ten bate van „Het Hogeland" bracht in Heusden op 121.50, terwijl aan contributie werd opgehaald een bedrag van 25.92. Collecte. De collecte voor het restaura tiefonds in de Ned. Herv. Kerk bracht op 25.96. Bouw R.K. Kerk. De bouw der R.K. Kerk is op gedragen aan de firma de Bont- v. Huiten te Nieuwkuijk voor de som van ruim 270.000. Gebouwd wordend aan het Burchtplein wordt gebruik ge maakt van de blootgelegde fun damenten van de v.m. Burcht, welke voorheen hier gestaan heeft. Naast dit bedrag komt nog de in richting der kerk, waarvoor de voorlopige raming is 90.000. De kerk zal plaats bieden aan ruim 500 mensen en men hoopt in Februari 1950 met het bouwen klaar te zijn. Dammen. Voor de onderlinge competitie werden gespeeld de Joode-Schaap 20, Bax-de Graag 02. Een drietal matches zullen ge speeld worden door de heren Nieuwkoop-Ger. Jonker, C. Bax- Jos Klaren, en Ant. Fitters.J, Struijk, waarbij Nieuwkoop en Struijk hun tegenstanders als over winnaars beschouwen bij 'n stand van 33. De eerste uitslagen wa ren: Nieuwkoop verliêst van Jon ker en Fitters van Struijk. Wegverbetering, Aan de firma de Veer en Schel- lekens, aannemers alhier, werd opgedragen de wegverbetering in Heusden, Herpt en Oudheusden. Vergadering. De Fok- en Controlevereniging „De Toekomst" hield in café A. Vugts haar jaarvergadering. De opkomst van de leden was zeer goed. Aangesloten zijn 60 leden met 260 stuks melkvee. De voorzitter de heer P. Buijs opende, heette welkom en sprak de hoop uit, dat 1949 een voor spoedig jaar zou zijn voor de le den, zowel voor hun persoon als hun bedrijf. De secretaris, de heer Fr. van Oyen gaf daarna voorlezing van de notulen, die onveranderd kon den worden vastgesteld. Ook het financieel verslag werd door hem uitgebracht, alsmede een keurig verzorgd en uitvoerig overzicht omtrent de uitkomsten van het melkonderzoek. Enige frappante cijfers nemen we daaruit over De 10 beste koeien hadden een gemiddelde van 5160 K.G. melk met een vetgehalte van 3.64 in 316 dagen. De 10 slechtste koeien hadden een gemiddelde van 2896 K.G. melk met een vetgehalte van 3.37% in 321 dagen. De eerste brachten per koe 511 meer op dan de laatste. Het gemiddelde vetgehalte van de 10 slechtste koeien in 1933 was 2.95% en in 1948 3.37%, waar door het nut van de controlever eniging wel ondubbelzinnig wordt aangetoond. Aan dé beurt van aftreden wa ren de bestuursleden P. Buijs, M. van Falier en M. Kok; zij werden met algemene stemmen herkozen. De contributie voor Stierhoude- rij en Fokvereniging werd hierna vastgesteld. Dan kwam ter tafel een punt van belang, n.l. het al dan niet aansluiten bij een groep controle verenigingen, ressorterend onder de Stoomzuivelfabriek te Luttel- herpt. Indien Haarsteeg hiertoe besloot, dan zouden melkonder zoek en administratie, tesamen met de verenigingen van Oud heusden, Herpt en Hedikhuizen, centraal geschieden en zou later eventueel tot K. I. kunnen worden overgegaan. Uitvoerig wordt hierover van gedachten gewisseld en niet allen blijken voorstanders. Tenslotte zou men met het ontwerp accoord willen gaan, als men ook zeg gingschap kreeg in de aanstelling van controleur en adminisrateur, zo niet, dan bleef men liever zelf standig. Na een rondvraag, waarvan weinig gebruik werd gemaakt, had deze belangrijke vergadering weer haar beslag. A. R, Kiesvereniging. Dinsdagavond half acht houdt de A. R. Kiesvereniging alhier een ledenvergadering in de zaal van de Chr. Volksbond. Aan de orde komen o.a.: Verkiezing van twee bestuursleden en Verslag Partijconferentie te Breda. Jeugdavond. In de Geref. Kerk te Vrijhoeve- Capelle hoopt Donderdagavond als spreker voor de jeugdvereni gingen op te treden Prof. Dr. K. Dijk van Kampen met het onder werp: „De Jeugd in de Branding". A.s. Woensdag 2 Februari hoopt voor de Chr. Geref. Kerk op te treden Ds. G. Rijksen van Middelburg. Aanvang half acht. Schaakwedstrijd. Tet tweede achttal van de Schaakvereniging De Vrije Pion speelde voor de competitie van de N.B. Schaakbondte Breda tegen het zeer sterke derde team van Oppositie. Helaas werd er een nederaag, zij het met miniem ver schil, geleden. Met 4J^3J^ toon de het Bredase team zich de meerdere, zodat het mogelijk is, dat het Oppositie-achttal nog voor het tweede achttal van on ze schaakvereniging zal eindigen. De" uitslagen van de gespeelde wedstrijden waren de volgende Oppositie IIIDe Vrije Pion II; K. KokH. Oerlemans 10 G. HulskampJ. Muis 10 W. v. d. CorputW. Goedhart 01 W. Oomen-J. v. Tilborgh V2y2 C. RodewasDancewiecx 10 W. SiemonsM. v. Oversteeg 0— 1 H. SilligmullerP. Dekkers 10 H. LaflaireJ. Dekkers 01 Totaal 4J4VA Operette-opvoering. De Gem. Zangver. ,,'t Roze- knopje zal Dinsdag 1 en Woens dag 2 Febr. a.s. des avonds half acht in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers voor dona teurs met introducés en honoraire leden opvoeren „Marijke van Scheveningen", zangspel in 4 re ten van Mr. M. ter Haar, muziek J. A. Coldeweij. In verband met het grote aan tal kunstlievende leden zullen do nateurs en honoraire leden, wo nende ten N. van het Zuideraf wateringskanaal, uitsluitend toe gang hebben op 1 Febr., terwijl de kunstlievende leden ten Z. van dit kanaal wonende, Woensdag 2 Febr. recht van toegang hebben. Beidé dagen zal tussen vier uur en kwart over vier in de zaal ge legenheid bestaan tot het bespre ken van plaatsen. Bridge-drive ten bate van de NIWIN. Zaterdagavond werd in hotel van Iersel een druk bezette brid- ge-drive gehouden, die onder uit stekende leiding van dr. Wijffels een vlot verloop had. Er waren deelnemers uit Waspik, Oosterhout, Waalwijk, Raamsdonksveer, Rijen, Dussen, enz. De uitslag was als volgt: le prijs PrinsenWillems, Raamsdonksveer. 2e prijs v. d. WouwDekkers, Raamsdonksveer. 3e prijs Baxvan Gorp, Rijen. 4e prijs Van Schijndel Konings, Waspik. 5e prijs de heer en mevr. Don- kers-Kesjes, Waalwijk. 6e prijs ThijssenLips, Geertruidenberg. Donderdagavond 27 Jan. '49 heeft onze dorpsgenote, mej. Gré Konings haar eerste debuut gé- maakt als declamatrice voor de radio in de steravond van de N.C.R.V. Naar onze mening is zij hier in voortreffelijk geslaagd. Met haar eigen talent heeft ze de luisteraars in het land, maar voor al in ons dorp doen genieten van haar eerste stuk door haar zelf geschreven: ,,'t Gebeurde in de lente". Dit werd door haar op sublieme wijze vertolkt, in onze eigen Brabantse taal. Het tweede stuk „De Badkuur", door Man fred Kijber, stelde aan de decla matrice zeer zware eisen, omdat ze zes verschillende personen moest immiteren. Ook hierin is zij bijzonder geslaagd. Mej. Konings van harte proficiat en wij wen sen U nog veel succes. Kolenschip vastgelopen. Donderdagmorgen omstreeks 7 uur liep het vrachtschip „Suzan- na uit Rotterdam, dat toebehoort aan P. Fromm en 1330 ton meet, vast bij de Dongebrug. £)e spoor brug was gesloten zodat het schip dat met kolen op weg was naar de PNEM, moest wachten. In tussen zakte 't water en bevreesd dat het schip vast zou komen te zitten, probeerde men tussen de pijlers van de brug door te varen. Hierbij echter raakte het schip tussen de pijlers geklemd. Het ver keer ondervond geen stremming, want beide bruggen, spoor- en rol- brug, konden worden toegedraaid, maar het scheepvaartverkeer on dervond begrijpelijkerwijze stag natie. Het schip werd hier en daar gehavend, maar maakte niet veel water. Toen het water weer steeg, tegen half vier, kwam het vanzelf weer vlot en werd het door een sleepboot naar de PNEM ge sleept. Right-Oh. In de Woensdagavond in het clubhuis, café van de Heijkant, gehouden vergadering van de R.K. Sportvereniging Right-Oh, heeft de voorzitter, na een nieuwjaars wens het afgelopen jaar de revue laten passeren. In het 'bijzonder memoreerde hij de wederoprich ting van de afdeling gymnastiek- dames en de oplossing van het grote probleem, het voetbalterrein, hetwelk noodzakelijk werd door de promotie naar de K.N.V.B. De penningmeester gaf zijn ge bruikelijk nauwkeurig overzicht van de financiën, hetwelk een redelijk beeld gaf. Het op de agen da vermelde punt omtrent het kiezen van een nieuwe elftalcom missie, werd uitgesteld tot de vol gende vergadering. De afdeling toneel der Sportvereniging heeft een stuk in studie genomen en komt hiermede voor 1 Maart a.s. voor het voetlicht. Verder werd besloten tot het oprichten van een clubblad, waarvan het lid, de heer Schott de redactie zal ver zorgen. Tot slot sprak de geestelijke adviseur tot de vergadering, waarin hij naast de nieuwjaars wens, Right-Oh geluk wenste met de vooruitgang en de hoop uit sprak dat ook in 1949 alles naar wens zou verlopen en de vereni ging in het belang der jeugd, tol nog grotere bloei zou komen. Geslaagd. Op het Woensdag 26 Jan. ge houden examen te Tilburg, slaag den voor Kantoortypen de vol gende dames: J. Zijlmans, Q. Dir- ven, Th. van Gils, H. v. d. Clun- dert, R. Bouwens, J. v. Dongen. De geslaagden genoten hun op leiding bij de Eerw. Zusters al hier. DR. VAN ROYEN NOEMT DE RESOLUTIE OP VERSCHILLENDE PUNTEN ONAANVAARDBAAR en toch is zij aangenomen. De Veiligheidsraad is Vrij dagavond aan stemming toe gekomen, over de door Ame rika, China, Cuba en Noor wegen vorige week ingedien de en sindsdien weer wat ge wijzigde resolutie ter zake van de Indonesische kwestie. De sfeer tijdens de voorbije zittingen was reeds zodanig, dat men welhaast als zeker kon aannemen, dat de reso lutie de vereiste 7 stemmen zou halen, ofschoon er toch wel enige onzekere factoren waren. Het resultaat is echter geweest, dat de resolutie er is doorgekomen. En dit betekent, zoals dr. van Royen, de Nederlandse gedelegeerde, het zeer terecht zei: een pijnlijke slag voor 't Nederlandse volk. Het is niet alleen een pijn lijke slag, maar wij zullen met dit besluit in een ernstige im passe komen. Wat de gevolgen zullen zijn weet niemand. Wig moeten afwachten en om kracht en sterkte bidden voor

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5