w KSSISÏÏEÜVE1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 JANUARI 1949 hockey. 5 ZILVEREN JUBILEUM R.K. BOND VAN WERKMEESTERS. I.' Gemeenteraad Loon op Zand (Slot.) nemen krijgt, die door J. Oomen op keurige wijze wordt ingescho- tent 10. Onmiddellijk na de af' trap komt Uno weer terug en we derom is het een Velocitas-back die de bal met de hand wegslaat. Nu echter weet de Velocitas-kee- per de bal te stoppen. Hierna is 't mooie van de wed strijd er af. Velocitas is een ge slagen ploeg. Er wordt nu nog maar wat raak getrapt en zo komt het einde, zonder dat nog een der partijen weet te doelpun- ten. Door deze overwinning zijn de kansen op het kampioenschap voor Uno Animo aanzienlijk gestegen. Uno heeft nu twee verliespunten minder dan haar naaste concur rent Waspik. A.s. Zondag vindt de grote strijd plaats Uno Animo Was pik. Het is Waspiks' laatste kans, want bij een eventuele overwin- ning van Uno Animo heeft Uno Animo het kampioenschap maar voor het grijpen. Wij verwachten dan ook dat a.s. Zondag hee sportlievend Loonopzand uit zal trekken naar het voetbalveld, om met hun enthousiaste aanmoedi gingen hun favorieten ter zijde te staan. Het gaat er a.s. Zondag om, er op of er onder. We ho pen dat het een goede en spor tieve wedstrijd mag worden. Dames: Waalwijk I Hoco II (Oisterwijk) 4—0. In het begin was het een tame lijk tam spelletje met een doelloos heen en weer getik van de bal en het zag er niet naar uit, dat de Waalwijk-dames deze wedstrijd zouden winnen. Toen na pl.m. 25 min. Waalwijk de leiding nam met een doelpunt van de links buiten, kwam er meer spanning in. De gastvrouwen kwamen nu steeds meer in de aanval en na nogmaals 5 min. werd nogmaals gescoord. Ruststand 20. Na de thee kwam Waalwijk weer opzetten, ofschoon de aan vallen herhaaldelijk stuitten op de hechte Hoco-verdediging. We kre gen nu een meer open spel te zien en de wedstrijd werd op de duur aantrekkelijker. Verschillen de aanvallen van Hoco werden door de backs afgeslagen, zodat de Waalwijkkeeper niet veel te doen kreeg. Door goed samenspel van de linkervleugel en doordat de Hoco-keeper te ver uitliep, werd de stand op 30 gebracht, door de midvoor, die ook het vorige doelpunt voor haar rekening ge nomen had. De linksbinnen scheen ook van plan om te scoren, want we zagen haar meerdere malen al leen het doel bestormen, wat uit eindelijk ook beloond werd. De stand bleef 40, ondanks de ver woede pogingen van de gasten om de ere te redden. Vriendschappelijk, Heren Waalwijk ILiberty II, 2 3. In 't begin was Waalwijk ster ker en drukte dit uit in twee doel punten, die beide vóór de rust ge scoord werden. Hierdoor een wei nig overbluft .bleef Dongen ver dedigen, maar na de rust keerden de kansen en werd door de gas ten vlak na elkaar 2 maal gedoel punt, wat misschien wel te dan ken was aan de wijziging die het elftal had ondergaan. Toch zagen we veel goed opgezette aanvallen van Waalwijk, maar deze werden iedere keer afgebroken, door bui tenspel. Liberty doelpuntte nog eenmaal en met Waalwijk in de aanval kwam het eindsignaal. Eindstand 23. KAATSHEUVEL. Eindstand' Dames Zuid 3e kl. A. K. N. H. B. 10 8 2 18 47—9 10 7 2 1 17 37-8 10 3 3 4 9 16, 10 3 2 10 3 1 10-2 Nuenen 1 Geel-Zw. 1 Tilburg 3 DES 1 Or.-Zw. 3 's Bosch 2 6 31 8 19-17 7 9-35 8 2 4—33 Heren: DES 2,'MEP 3 2-T. Het 2e herenelftal oogstte gis teren zijn eerste overwinning op MEP 3 en brach het daarmee tot 3 punten uit en halve competitie. In de wedstrijd opende DES de score door he totaal falen van de keeper en wij behielden de kleine voorsprong tot even na rust, toen de gelijkmaker wérd gescoord. Hierna een tijd lang geen opwin, dende momenten, waarbij over 't geheel slecht werd geplaatst. Ten slotte maakte de midvoor, die aan de rand van de strafcirkel stond, met een hard schot het tweede doelpunt voor DES. Dit bracht weer meer spirit in de gelederen van de gasten, maar hoe zij ook probeerden, het ging niet meer en Boxtel moest de eer aan DES la ten, die overigens de puntjes hard genoeg nodig heeft. BILJARTEN. KEES DE RUYTER NAAR DE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN 47/2. Ten aanzien van de deelne mers aan het tournooi om 't wereldkampioenschap 47/2 dat op 31 Maart, 1, 2 en 3 April a.s. te Amsterdam wordt ge houden, verneemt het A.N.P. dat de mogelijkheid groot is dat de twee plaatsen, welke naast die voor van de Pol aan Nederland zijn toegewezen, door de Hagenaar Metz en De Ruyter uit Waalwijk zullen worden bezet. De Nederland se Biljartbond zal hierom trent een definitieve beslis sing nemen. ten tot een maximum van 2520.per woning verleend, j waarvan eveneens Vi ten las te van de gemeente komt. Het voorstel, tot vaststelling van de 12e wijziging der ge meentebegroting 1948, hoofd zakelijk administratieve wij ziging inhoudend, wordt goed gekeurd. Door Ged. Staten zijn enige bemerkingen gemaakt op de laatst vastgestelde verorde ning, regelende de rang en de bezoldiging van het ambte lijk personeel in dienst der gemeente. Deze bezwaren golden de administrateur van het gasbedrijf en de boekhou der van het woningbedrijf. De eerste functie dient als een volwaardige te worden ge handhaafd, terwijl de salarië ring van de tweede conform de norm is, welke van rijks wege voor administratiekos ten per woning wordt aange houden, onder aftrekking van kosten voor huur-inning en 10% bureau-kosten. Wordt deze betrekking gekoppeld aan die van ambtenaar van de gem.-secretarie, dan wordt die van boekhouder met 50% ge kort. Met inachtneming van deze kleine wijzigingen wordt de verordening aangenomen. Besloten wordt tot de on derhandse aankoop van de percelen Sectie B. nr. 4997 en en Verdeeld. Er zal overleg ge pleegd worden met de schoolin spectie, waarvan zeker op volle medewerking kan wórden gere kend. Het ligt in de bedoeling voor iedere school een aparte mid dag vast te stellen, terwijl de te beplanten wegen zoveel mogelijk in de kortste nabijheid der school zijn gekozen. Is er iets van U bij Op de post Rijkspolitie te Kaatsheuvel is aangifte gedaan van het vinden van: een bruin lederen boodschappentas; een lak- lederen kinderschoenschacht; een klein bruin lederen portemonnaie met inhoud; een bruin-geel ge blokte dameshalsdoek; een glacé dameshandschoen; een zwart vul potlood; een celluloid zakje met kant en zilverbon; een bruin suède damesschoen; een ring met sleu tels en een paar wollen dames kousen. Heeft U mogelijk gevonden een papiertje waarin gewikkeld 3 zilverbons van 2.50; een bruin lederen actetas; een bruin lederen portemonnaie met geld en textiel- kaart een zwart heren porte monnaie met geld etc.; een grijze vulpen met stalen pen; een zwar te vulpen; een zwart lederen boodschappentas met ritssluiting; een zwart lederen dameshand schoen; een bruin lederen porte monnaie met inhoud; een mantel ceintuur; een bivakkindermuts; 2 stamkaarten met verhuiskaart; een le pr. no. 1127; 2e pr. no. 2409; 3e pr. no. 2753; 4e pr. no. 6; 5e pr. no. 3661; 6e pr. no. 5989; 7e pr. no. 2987; 8e pr. no. 1136; 9e pr. no. 3140; 10e pr. no. 2021; lie pr. no. 5984; 12e pr. no. 1080; 13e pr. no. 1415; 14e pr. no. 237; 15e pr. no. 2477. Prijzen kunnen afgehaald worden t/m 15 Februari 1949 bij de heer H. Pooters, Leo- straat 190 Kaatsheuvel. Na die datum vervallen de prijzen aan de Stichting „Kleuterbosch". Agenda. Maandag 31 Januari 8 u. n.m. Repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 1 Februari 7.30 uur n.m. Repetitie R.K. Kerk koor St. Jan. 8 uur n.m. Contact-verga dering K.J.M.V. en R.K. Middenstand. Woensdag 2 Februari 8 u. n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 u. n.m. Apollo-Theeater „Maria de Bahia". Toegang 18 jaar. Donderdag 3 Februari 7.30 u. n.m. Repetitie Dameskoor Bel Canto. 8.30 u. n.m. Repetitie Ge mengd Koor Bel Canto. Kajotters-agenda. Maandag 31 Januari 7.30 uur n.m. Kajottersgroep in het Patronaat Berndijk en K. A.J.-zaal Gildenbond. Woensdag 2 Februari 7.30 u. n.m. Kajottersgroep in de K.A.J.-zaal van de Gilden bond. Donderdag 3 Februari 7.30 u. n.m. Kajottersgroep in de K.A.J.-zaal van de Gil denbond. 8 uur Bestuursvergadering. 9 uur Leidersvormingscur sus. Zaterdag 5 Februari n.m. Ont spanningsavond in de K. A.J.-zaal van de Gilden bond. Zondag 6 Februari 11.30 uur v.m. Studiekring-bijeen komst in de K.A.J.-zaal van de Gildenbond. Uitvoerig verslag Jaarver gadering Kajotters in 't vol gend nummer. JJCI LCiCH OCV,UC J->. 1 nr. 4916, plaatselijk gemerkt gele handschoen; een gouden vui- Vaartstraat 108 te Kaatsheu- penhouder grijs-zwart; een bruin vel. Dit perceel is gelegen aan jongensjasje; een stamkaart; een de z.g. Omdraaier, ook wel glacé rechter herenhandschoen; n bruin gevlamde vulpen; een lin ker dameshandschoen; een ket tingarmband; een rood lederen damesportemonnaie met inhoud; een gouden kettingarmband; een langwerpig vierkant polshorloge. Eine nacht in Venedig. Als de culturele Kring al eens een gelukkige greep gedaan heeft, waarmede het alle leden heeft voldaan, dan is het zeker geweest door het Tilburgs Gemengd Koor onder leiding van de heer C. van den. De gevraagde prijs van G t£ engageren tot het opvoe- 3500.voor pl.m. 1500 M- ren van de j0hann Strauss ope is verantwoord. rette „Eine Nacht in Venedig", in Telefoonsteeg genoemd en is eigendom van de Wed. Mus- kens- de Kort en kinderen te Elshout. In verband met de plannen tot uitbreiding en verbetering van de weg ter plaatse, is het van belang dat de gemeente over dit perceel de beschik king krijgt, te meer waar dit liet enige bebouwde perceel is dat de verbreding van de weg zou kunnen tegenhou- De afd. Kaatsheuvel van de R.K. Bond van Werkmeesters, feitelijk „Toezichthoudend perso neel" genoemd, vierde Zaterdag zijn zilveren bestaansjubileum. De dag werd op Roomse wijze met een H. Mis van dankbaarheid in gezet in de St. Josephkerk door de geest, adviseur, de ZeerEerw. Heer Pastoor de Klijn opgedragen, Bij de rondvraag informeert dg patronaatszaal op Zondag j.l. waarbij het Jongenskoor St. Jo KV**». AGENTSCHAP G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. CORRESPONDENTSCHAP: J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. Over het agenda-punt; Ver- enig jaar ten laste van de ge zoek van het Bestuur der R. K. Bijzondere Jongens school te Loon op Zand om gelden beschikbaar te stellen voor het plaatsen van twee nieuwe urinoirs, het invoeren van een nieuwe rekenmetho de en het invoeren van een nieuwe katechismus, respec tievelijk begroot op 510. 700.53 en 180.— met gun stig advies van de Inspecteur van Onderwijs, vroeg de heer v. Kuijk het woord. Het komt hem vreemd voor dat momen teel de Raad om subsidie ge vraagd wordt overeenkomstig art. 72 der l.o.-wet, daar het hem voorkomt, dat toch alle kinderen reeds van een nieu we katechismus voorzien zijn, ,die de ouders betaald hebben. De voorz. antwoordt, dat 't hier gaat om een goed recht van het schoolbestuur, hen bij de wet gegeven. Of de kinde ren reeds voorzien zijn of dat daarnaast voor de school zelf die aanschaffing nodig is, wil hij op verzoek van de heer v. Kuijk gaarne informeren. De heer v. d. Heuvel dringt eveneens nog eens op zuinig heid aan. De voorz. merkt andermaal op, dat de Raad in dezen het oordeel van de Inspecteur als advies heeft te waarderen, waarbij hij er nogmaals op wijst, dat in het verrieden vaak niet "op voldoende0 wijze in de behoefte is voorzien. De raad gaat verder zonder stemming met het voorstel accoord. Eveneens wordt 't voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling om trent de toelating van kinde ren uit deze gemeente op de openbare lagere scholen voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Til burg aangenomen, conform art. 19, 4e lid van de l.o.-wet 1920. Het te vergoeden bedrag zal gelijk gesteld worden met het bedrag, dat volgens de ge meenterekening van Tilburg gemiddeld per leerling onder- scheidelij k voor het gewoon lager onderwijs en het uitge breid lager onderwijs over meente Tilburg is geheven. Het te betalen schoolgeld zal in mindering worden gebracht op dit bedrag. Opnieuw wordt besloten tot opheffing van de openbare school aan de Loonsedijk, welk besluit reeds in Januari 1948 werd genomen, zulks om bij Ged. Staten niet de indruk te wekken, als zou het voort bestaan van de school-momen- teel dodr de raad gewenst ge acht worden. De school telde op 16 Januari j.l. 16 kinderen. Het Woningbedrijf van de gemeente werd als tak van dienst aangewezen, met vast stelling der beheersverorde- ning en bepaling van 't boek jaar, waarbij is bepaald, dat behoudens goedkeuring van de Kroon het boekjaar zal lo pen van 26 Juli t/m 25 Juli, de datum waarop de balans wordt opgemaakt. Met het R.K. Sportpark is een ruiling van grond aan gegaan, waardoor de gemeen te de beschikking krijgt over 2.11.90 ha. grond, uitstekend geschikt voor nieuw vuilnis terrein en gelegen aan de weg van de Heikant naar de Efte- ling, tegen een perceel grond, groot 1.48.30 ha., thans vuil nisterrein van de gemeente, grenzende aan het terrein van het R.K. Sportpark, dat een ontsiering is voor de omge ving en uit het oogpunt van volksgezondheid minder ge wenst als vuilnisterrein te be houden is. Het voorstel tot het ver lenen van medewerking aan de „Premieregeling woning verbetering en splitsing" werd geaccepteerd. De premie be draagt voor het verbeteren van woningen 60% der daar aan verbonden kosten, met een maximum van 1440. waarvan ten laste van het Rijk en Vi ten laste van de gemeente komt. Voor 't split sen in twee of meer volwaar dige woningen van panden welke voor bewoning door meer dan één gezin kunnen worden geschikt gemaakt, wordt 60% der splitsingskos de heer v. Nieuwstadt of er in de gemeente ook gebruik ge maakt wordt van steun bij particuliere woningbouw. De voorz. deelt mede, dat binnenkort hieromtrent een prae-advies zal worden toe gezonden. De heer Pooters zou 't zeer op prijs stellen als voor de thans verbrede en geplaveide Prins Hendrikstraat weer het éénrichting verkeer zou wor den ingevoerd, daar hier ern stig gevaar dreigt. De voorzitter zal de zaak laten onderzoeken. De heer Verhoeven infor meert of al iets bekend is om trent toewijzing van bouw volume 1949. De voorzitter kan daarom trent nog niets mededelen. Hierna sluiting met de Chr. groet. Droeve plechtigheid. Er was spontaan medeleven van geheel Kaatsheuvel bij het smar telijk verlies, welk medeleven de Command, v. d. Post Rijkspol. te Kaatsheuvel, de fam. v. d. Beek, mocht ondervinden bij de plechti ge uitvaart op Woensdagmorgen j.l. in de St. Janskerk. De kerk was geheel gevuld, niet door nieuwsgierigen, zoals het bij dergelijke smartelijke gebeurtenis sen maar al te vaak geschiedt, doch door samenvoelenden met de getroffen familie, die zich hun zoon zagen ontrukt, die het leven gaf in dienst voor het vaderland door een noodlottig ongeval op ava. De Hoogeerw. Heer Deken A. v. d. Brekel droeg het H. Mis offer op, gediend door militairen in uniform. Bij de katafalk stond een wacht- peleton met commandant en hoornblazer opgesteld. Bij de vele autoriteiten merkten De opvoering is een groots suc ces geworden voor de heer van Gorp met zijn enthousiast koor, dat schitterend reageerde op de kundige leiding van zijn direc teur. We moeten dan beginnen met de koren de clou van de gvond te noemen. Er zit samen zang en verzorging in, waaruit blijkt, dat er met overgeving en toewijding is gestudeerd, en we mogen het een durf noemen van het gezelschap een werk van der gelijke omvang met alle moeilijk heden, die het voor een dilletan- tencorps biedt aan te pakken en een succes om het op dergelijke wijze te voleinden. Moeten we de koren als het beste van de avond noemen, ook de solisten, tevens alle koorleden, mogen we geen lof onthouden, al zouden we dan voor sommige rol len groter solistische eisen mogen stellen. Mej. Nel Dupont als An- nina en Embregt van Os als Ca- ramello deden het in zang en spel uitstekend. Lambert Donders als Hertog heeft een bekoorlijk spel en heus geen onbehaaglijk geluid. Dictie en mimiek waren zeer goed. Nico Bakker als Pappacoda, Jo Oostelbos als Barbara, An Maas als Agricola en Ciboletta Mej. Jeanne v. Diesen waren kleine stemmen doch gaven goed spel. Ad. Verhoeven was de clou van het toneel en gaf stof tot onbe daarlijk lachen. Voor zijn rol mochten we zijn ruig geluid waar deren, als oude senator, die in Jacobs en v. Baast keurige tegen spelers vond. Het orkest volgde over het algemeen de zang uit- Gtekend, doch was door zijn plaat sing hier en daar voor het solo- werk der mindere stemmen wat te sterk. De costumering en daar naast zeker ook de grime komt alle lof toe. De decors waren hoogst kunstzinnig en getuigden van smaak. Het Tilburgs Ge mengd koor komt zeker in Kaats heuvel terug als het weer iets der- seph op keurige wijze de zang verzorgde. Na de H. Mis verenigden de leden zich aan een goed voorziene koffietafel bij de heer H. v. Dun in Euphonia, waarop de feestver- gadering volgde in de bovenzaal van het café-restaurant. Tal van bloemstukken en vele andere be wijzen van attentie van alle zij den kwamen geregeld binnen, waarbij ook vele telegrammen. Toen allen in de bovenzaal verenigd waren, opende de voor zitter met de chr. groet en gaf n resumé van het ontstaan en het leven in de afgelopen kwarteeuw. Hij roemt niet op volledigheid of volslagen juistheid, als hij op merkt, dat in het jaar 1920 de kring werd gesticht en wel onder de heer Habraken, uit 's-Bosch, toentertijd voorzitter van de lan delijke bond. Na enige tijd van voorbereiding werd de afdeling Kaatsheuvel opgericht en werden de heren M. Zwaans voorzitter, P Broeders secretaris en F. Vloe- doch God zal hun belonen voor wij op Overste Aalmoezenier van gelü,ks te presenteren heeft, het onderdeel in Nederland, waar- I nu toe de gevallene behoorde; de Ge westelijk Commandant der Rijks politie Overste v. d. Vliervoet; de waarnemende distr. commandant Kapitein Bekker uit Breda; burge meester Mr. v. d. Heijden met wethouders en Gem. Secretaris; verschillende Groepscommandan ten der Rijkspolitie van omliggen de Groepen met tal van andere vooraanstaande personen. Het zangkoor zong zeer ver dienstelijk de grote requiemmis van Perosi en als laatste groet het „Wilhelmus". Het was een ontroerende plech tigheid, die velen tot tranen be woog. Boomplantdagen Het is een mooi initiatief, dat Burgemeester Mr. v. d. Heijden genomen heeft en dat ongetwijfeld zal leiden tot meer waarderoing en bescherming voor aanplantin gen op wegen en lanen, om voor de kinderen der diverse scholen in de gemeente boomplantdagen te organiseren. Ter voorbereiding van deze dagen werd Woensdag namiddag in de Theresia-school een bespreking gehouden voor de hoofden van scholen, door de ge meente-architect de heer Hopman en de technisch-opzichter der Ned. Heide-maatschappij de heer Gan- zeman. Uitvoerig werd de bedoe ling van deze actie door de heer Hopman verduidelijkt en met de aanwezigen de plannen besproken Een enthousiast lid bood de di recteur een oorkonde en de voor zitter van de Toren het koor bloe men aan. Duivensport De duivenvrienden van de K. C. C. in Euphonia thuis, houden daar Zaterdag en Zondag een tentoonstelling, waarbij ze ver wachten de liefhebbers van de postduivensport het neusje van de zalm te kunnen presenteren. Voor deze show worden 200 duiven ver wacht, die door de bekende ken ner, de heer Saarloos uit den Haag zullen worden beoordeeld. Het inmanden voor deze ten toonstelling geschiedt op Vrijdag avond tussen 8 en 10 uur. De of ficiële opening der show geschiedt Zaterdag om 6 uur, terwijl Zon dag om 6 uur wordt gesloten. Waar ook deze tentoonstelling weer gratis toegankelijk is, wordt ook hier grote belangstelling ver wacht. Middenstandsvergadering. Er is ons verzocht nogmaals de aandacht te vestigen op de grote contactvergadering, die door de K.J.M.V. met alle middenstanders op Dinsdagavond om 8 uur in de zaal van de heer J. Smit wordt gehouden en waar de jonge mid denstanders hun programma voor 1949 zullen ontvouwen. Kleuterbosch. Trekking loterij „Kleuter bosch" St. Joseph-parochie: mans penningmeester, J. de Gouw en M. Vloemans- commissarissen van het gevormde bestuur. De arbeid van de bond was er geen van veel strijd, doch het bestuur wist toch na enige jaren van ar beid te bereiken, dat een C.A.O. werd afgesloten, waarin een art. was opgenomen ,dat men eerst een examen moest afleggen, alvo rens men in aanmerking voor het minimumloon kon komen. Heden zijn er nog verschillende werk meesters, die in 't bezit zijn van dit diploma. Verschillende bestuurswisselin gen kwamen in de komende jaren voor en de spreker brengt met recht allen, die in de afgelopen jaren zitting hadden, dank voor de arbeid voor de bond verricht. Al is de bond nooit een strijdor- gaan geweest, aldus de voorzitter, toch is in de jaren 1930—1939 heel wat meegemaakt, vooral op gebied van werkloosheid, waar door veel geld is moeten worden uitbetaald aan geheel of gedeel telijk werklozen en later nog uit het z.g. crisisfonds, dat buiten de hierin een voornaam deel gehad, waarom het ook past het bereiken van zo'n mijlpaal feestelijk te her denken. Spreker wil niet ingaan op de taak van de werkmeesters in het verleden of in de toekomst, doch wil opmerken, dat de func tie van de werkmeester in de steeds groter en moderner wor dende fabrieken steeds meer ver. antwoording vraagt. Als in 't ver leden de ontwikkeling door de werkmeesters is bijgehouden, dan is er vandaag reden tot jubileren. Hij wenst bestuur en leden een prettige feestdag, waarbij hij het dagprogramma voorlegt als re- sulaat van de voorbereiding. Komende tot de zilveren jubi larissen van de bond, spijt het hem, dat de heer J. Roestenberg de dag niet kan meemaken, doch hij is er van overtuigd dat hij in gedachten ook thuis medejubelt. Aan de jubilarissen biedt hij ver volgens een artistiek diploma aan, door de heer G. Vrinten uitge voerd, dat deze mogen beschou wen als een bewijs- van dank baarheid van de leden en als ver dienste voor de schoenindustrie. Het doet spr. genoegen hierin ook de voorzitter, de penningmeester en de commissaris H. Sips te mo gen betrekken. Hij hoopt dat de dag naar genoegen zal slagen als een beloning voor het werk dat hiertoe door het feestcomié is verricht. Van de receptie van half twee tot half drie werd een zeer druk gebruik gemaakt. Behalve zeer vele fabrikanten boden ook bur gemeester Mr. v. d. Heijden en wethouder Grootswagers, de H.E. Heer Deken met kapelaans, de voorzitter van de R.K. Bond van Schoenfabrikanten, de heer Wen- nekes, het bestuur van de K.A.B., van de Fabr. Arb. Bond, van K. B., van het Kon. Muz. Gezelschap Euphonia, van de afd. Waalwijk en de voorz. van de landelijke bond van Toezichthoudend per soneel, de heer v. Kouwen uit c., 's Haqe, hun felicitaties aan, be- viseur te mogen profiteren. Sa- autoriteiten en werklozenkas was opgericht. De penningmeester alleen zou ,u hier omtrent een beeld kunnen geven. In het jaar 1936 is een plaatselijke loonactie ingezet met een gedeel telijk succes. In de oorlogsjaren hebben we ogenschijnlijk alle ac tie stop gezet, want we wilden niet onder Woudenberg door. Een enkele geheime bespreking werd gehouden en de geestelijke adviseur bewaarde de contributie, die nog een tijd geïnd werd, eer lijk voor de bond, waarvoor aller dank. Na de-bevrijding kwam er nieuw leven in de afdeling en werd een nieuwe C.A.O. afgesloten, -tot groot profijt van alle leden. Met hoofdbestuur en vakgroep bestuur werd steeds in de beste verhouding samengewerkt en on der de vereniging heerste steeds een geest van samenwerking en solidariteit, die ons tot dit jubi leum gevoerd heeft. De secretaris las hierna 'n jaar verslag voor, dat aller goedkeu ring wegdroeg. Pastoor de Klijn sprak als gees telijk adviseur, waarbij hij dank bracht voor de Roomse wijze, waarmede ook dit feest begonnen werd. 't Is voor Kaatsheuvel een feest; 25 jaar lid te zijn van een organisatie en zijn plicht gedaan te hebben. Voor de ouderen mo- i gelijk hel laatste organisatiefeest, hun werk, vooral in de moeilijke tijden die zij hebben medege maakt. Hij feliciteerde de jubile rende leden, doch ook de vrou wen der leden en hij heeft het 'n mooie geste gevonden ook de dames de gelegenheid te bieden het feest mee te maken. Een bij zonder woord van felicitatie richt hij tot de voorztter en zijn be stuur, wien hij nog jaren lang de leiding toewenst in dezelfde ka tholieke geest, zoals tot heden ais leidraad .gediend heeft. De voorzitter dankt voor het gesprokene, in de hoop nog lang van de medewerking van de ad- menwerking in vereniging is het fundament voor de toekomst. De voorzitter van het feestco mité, de heer G. v. d. Velden, spreekt dan een woord en merkt op, dat de 25 jaren juist daarom van zoveel betekenis zijn voor de plaatselijke industrie, omdat deze een _degelijke evolutie heeft me degemaakt, die een kwarteeuw geleden niet te voorzien was. De Werkmeesters-vereniging heeft particulieren. De avondfeestviering had een zeer geanimeerd verloop, waarbij de heer v. Kouwen de afdeling prees om haar Roomse manieren en de goede geest die er heerste. De hospes, de heer H. v. Dun, komt een woord van hulde toe voor de schitterende wijze waarop hij het feest verzorgde. Gemeenteraadsverslagen Drunen en Geertruidenberg, verschillende berichten en advertenties in het volgend nummer. KORTE BERICHTEN. België zit weer gedeeltelijk zonder gas en stroom vanwege een staking in deze bedrijven. Cacao-poeder gaat mor gen van de bon. Moskou heeft Noorwegen gewaarschuwd tegen een ac coord met het Atlantisch Pact. De Noorse landen hebben geen accoord inzake gezamen lijke verdediging kunnen krij gen. En Engels vliegtuig van Amerika naar Londen met 23 passagiers, is in botsing ge komen met een particulier vliegtuig. Het werd gewoon geramd in de neus. De piloot wist een geslaagde noodlan ding te maken en niemand werd zelfs gekneusd. Broekman en v. d. Kooi hebben op de ijsbaan in Davos schitterende overwinningen behaald, zodat Nederland in 't landen-klassement de lei ding heeft. In de railly van Monte- Carlo hebben mevr. Sprenger van Eijck c.s. de coupe der dames behaald. De proefvlucht van de K.L.M. over KhartoemMau ritius naar Indië is uitstekend geslaagd. Piloot de Haas vloog in 16 uren en sloeg Padang over. Nu komen er weer drie diensten per week op Batavia. MOOIE WOORDEN MAAR NU DE DADEN! Stalin heeft in antwoord op vragen van de „International News Service" (eigendom van de Amerikaanse kranten-ko ning Hearst) verklaard, dat de Sowjet-Unie bereid zou zijn gezamenlijk met de Ver. Staten te verklaren, dat geen van beide regeringen enig voornemen heeft om haar toe vlucht te nemen tot oorlog. Stalin zeide, dat hij geen bezwaar zou hebben tegen een ontmoeting met president Truman om een vredespact op te stellen. RETRAITE VOOR ME4SJES die streven naar hoger godsdien stig leven, in het Cenakel te Til burg van 22—25 Februari a.s. Een retraite dus voor meisjes die „vooruit willen" een retraite voor hen die met grote verlangens de toekomst in zien en die er zo graag iets moois van zouden ma ken, een retraite tenslotte voor allen die graag „willen", maar de moeilijkheid voelen van het „niet kunnen". Zo zijn er velen laten die velen dan eens naar deze retraite komen, dan zullen zij zien en be grijpen dan zullen zij tevens de middelen vinden om temidden van het alledaagse leven van iedere dag, dat ons met zijn vele mise ries zo kan ter neer drukken, te bewaren en te verwezenlijken de grote idealen en de grote verlan. gens die bloeien in ieder meisjes- hart.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 7