BE LMGSIBMT Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN ELSHOUT HEUSDEN Gemeenteraad RAAMSDONK GLAS MAANDAG 7 FEBRUARI 1949 J. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. BSD TOB 1 72e JAARGANG No 12 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Rede van Burgemeester Prinsen en verslag over het afgelopen jaar Het G.E.B gaat over naar de P.N L M De raad der gemeente Raams. donk kwam op Maandag 31 Jan. j.l. in openbare vergadering bij een, waarin besluiten van zeer belangrijken aard genomen wer den. Alle leden waren aanwezig op één enkele uitzondering na. Van de heer Knaap was bericht van verhindering binnengekomen. Hierop hield de voorzitter een rede, die wij hier volledig zullen laten volgen. Mijne Heren. Het is nog Januari, dus Nieuw- jaarsmaand, en daarom wil ik be ginnen met U en alle ingezetenen alsnog van harte een zalig en ge lukkig Nieuwjaar toe te wensen en hen dank te brengen van wie ik bij de jaarwisseling blijken van belangstelling mocht ontvangen. Alvorens een blik in de toe komst te slaan, meen ik goed te doen even een korte terugblik te werpen op hetgeen het jaar 1948 voor onze gemeente heeft ge bracht. Evenals in de voorgaande ja ren baarde het jaar 1948 grote zorgen ten aanzien van de volks huisvesting. Ik breng dit punt met opzet het eerst naar voren, omdat dit wel het grootste pro bleem van deze tijd is. Het gemeentebestuur heeft al het mogelijke gedaan dit probleem op te lossen, althans de bestaan de woningnood zoveel mogelijk te lenigen. In 1948 kwamen be halve herbouw van huizen van oorlogsslachtoffers en van boer derijen 32 woningen, gebouwd ingevolge het urgentieprogramma 1947, gereed en werden natuurlijk direct betrokken. Met de bouw van nogmaals 32 woningen (bouwprogramma 1948) werd in September een aanvang gemaakt en het laat zich aanzien dat einde Maart reeds een gedeelte daarvan zal kunnen worden betrokken. Ondanks het in gebruik nemen van 32 woningen kan echter niet gezegd worden dat we dichter bij een oplossing van 't huisvestings probleem gekomen zijn. Tegen over een toeneming van het aan tal woningen staat ook een toe neming van het aantal inwoners van de gemeente. Bedroeg het aantal inwoners op 1 Januari 1948 7565, op 1 Ja. nuari j.l. was dit tot 7701 geste gen, een bevolkingstoename dus van 136, Het vertrek-overschot over 1948 bedroeg 2 en het ge boorte-overschot 138. In 1948 werden 264 geboorteaangiften ge- daan, 69 huwelijken gesloten, ter wijl 74 inwoners overleden. In de registers van de burgerlijke stand werden 4 echtscheidingsvonnissen ingeschreven. Een ander probleem, dat ons zeer veel zorg geeft, betreft de vestiging van industrie in deze gemeente. Zoals u bekend zal zijn, verschaffen de in deze gemeente gevestigde industrieën slechts aan een klein aantal inwoners be staansmogelijkheid. In 1948 werden door het ge meentebestuur met verschillende personen onderhandelingen ge voerd over de vestiging van in dustrie, doch tot op heden zon der resultaat, hetgeen uitsluitend te wijten is aan het ontbreken van fabrieksruimten, terwijl ook het gebrek aan industrieterrein daar bij een grote rol heeft gespeeld. Ook thans zijn nog onderhande lingen gaande en zal al het moge lijke gedaan worden om industrie aan te trekken. Nog een ander probleem dat veel aandacht eiste, was de huis vesting van scholen. In het afge lopen jaar kwam hierin echter al een grote verbetering door het gereed komen van de R.K. Lagere Landbouwschool, die de vorige maand in gebruik werd genomen. Eveneens werd de toezegging ontvangen dat in 1949 een bijzon dere U.L.O. jongensschool ge bouwd zou mogen worden. Wat dit punt betreft, kan dus gezegd worden dat hierin in 1948 een gro te verbetering is gekomen, ook al is er dan voor de ULO school nog slechts de toezegging dat er gebouwd mag worden. De vernieuwing en verbetering van straten kon in het afgelopen jaar met kracht worden aange pakt. Zo werden de Hoofdstraat, de Koningstraat, de Nieuweweg en de voormalige Havenstraat ge heel van nieuwe klinkers voor zien, terwijl de Smidssteeg en de beide Forten met afkomend ma teriaal verhard werden. Ook de monding van de Suikerstraat (thans Oranjestraat) ontving een nieuw aanzicht. Voorts kwam de aanleg van de Nieuwe Groenstraat gereed en werd het rijwielpad in de Luiten Ambachtstraat verbeterd. Tevens werd een begin gemaakt met het aanbrengen van beplan tingen in de gemeente. In de Koningstraat, de Nieuwe Groen straat en de Raadhuisstraat wer den n.l. in het afgelopen jaar bo men geplant, waarbij de jeugd werd ingeschakeld om zodoende te bevorderen dat zij meer zorg zou hebben voor de beplantingen, omdat zij deze zelf heeft aange bracht. In 1948 werd voorts een aan vang gemaakt met het aanbren gen van de nieuwe huisnummers en straatnaamborden ter uitvoe ring van het door Uwe raad ge nomen besluit om de oude wijk- indeling van de gemeente te ver vangen door een straatsgewijze huisnummering. Deze werkzaam heden zijn thans nagenoeg gereed. Het uitbreidigsplan blijft een zorgenkind, doch in 1948 werd een belangrijke stap in de goede richting gezet, doordat eerst Uwe raad iri een voorbe spreking en daarna ook de Pro vinciale Planologische Dienst zich met het schetsontwerp konden verenigen. De brandweer werd in het af gelopen jaar gereorganiseerd. De leden van het vrijwillig brand weercorps werden alle van water dichte kleding voorzien, terwijl ook het brandblusmateriaal werd aangevuld. Een groot aantal leden van de vrijwillige brandweer volgde een brandweercursus en legde op een enkele uitzondering na met goed gevolg het examen voor brand wacht 2e klas af. Thans kan dan ook gezegd worden dat de paraalheid van de brandwe_er in 1948 ze er belangrijk is opgevoerd, wat in deze tijd' een grote factor is. De plannen om in deze ge meente een zwembad aan te leg gen, zijn tot op heden nog niet uitgevoerd kunnen worden, daar Ged. Staten deze plannen aanvan kelijk niet ^goedkeurden in ver band met de hoge kosten die de uitvoering met zich zou brengen. J.l, Zaterdag mochten wij echter van Ged. Staten bericht ontvan gen, dat zij thans geen bezwaar meer hebben tegen de geraamde post voor het maken van een schetsontwerp met een voorlopige begroting. De plannen tot reorganisatie van het G.E.B., reeds in 1947 ontworpen, hebben in 1948 aan leiding gegeven tot het voeren van onderhandelingen met de P.N. E.M., die tot een zodanig resul taat hebben geleid, dat in deze vergadering door U zal moeten worden beslist over al of niet overdracht aan de P.N.E.M. Tenslotte kunnen we nog terug, zien op drie heugelijke feiten en wel het jubileumfeest van de Kon. Harm. ,,De Eendracht", de heropening van de brug te Kei- zersveer en de Jubileum- en Kro ningsfeesten ter gelegenheid van het gouden regeringsjubileum van Hare Majesteit Koningin Wilhel- mina en de kroning van Hare Ma jesteit Koningin Juliana. Bij het vieren van het 100-jarig bestaan van de Kon. Harm. „De Eendracht" is nogmaals bewezen welk een voorname plaats een harmonie inneemt in het culturele leven van een kleinere gemeente. Door de opening van de brug te Keizersveer is de grote ver keersweg Breda-Utrecht-Amster- dam weer volledig in gebruik ge nomen voor alle verkeer, wat zeer belangrijk is voor het steeds druk ker wordende autoverkeer. De wijze waarop de jubileum- en kroningsfeesten in deze ge meente zijn gevierd, toonde over duidelijk de grote aanhankelijk heid, ook van de inwoners van Raamsdonk, aan ons Vorstenhuis en stemde tot grote vreugde. Dit luisterrijke feest zal voor de in woners nog lang een aangename herinnering blijven. Ondanks alle zorgen zijn er toch vele redenen om met dank baarheid op het jaar 1948 terug te zien. Of er in 1949 aan deze gemeen te bouwvolume zal worden toege wezen, zal binnen enkele dagen te onzer kennis zijn. Laten we ho pen dat zulks het geval zal zijn. Binnen enkele weken zal de openbare aanbesteding plaats heb ben van de aanleg en verharding van de Beatrixlaan, de Irenestraat en de Marijkestraat, waardoor reeds een flink begin wordt ge maakt met de uitvoering van het nog in staat van ontwerp verke rende uibreidingsplan. Ook de vernieuwing en verbe tering van straten zal met spoed worden doorgezet en het zal uit eindelijk een kwestie van finan ciën zijn, die beslissen zal tot hoe. ver in 1949 kan Worden gegaan. Zoals reeds opgemerkt, zal ho- penlijk met dé bouw van de nieu we R.K, ULO jongensschool kun nen worden begonnen. De voornaamste taak zal ech ter zijn om de industrievestiging te bevorderen. Indien de U be kende plannen met de Boterpolder practisch verwezenlijkt kunnen worden, hoop ik dat nog dit jaar een grote stap in de goede rich ting ter verkrijging van bouwrijpe industrie terreinen zal worden ge zet. Mijne Heren, ik hoop dat wij tesamen in het nieuwe jaar op dezelfde prettige en zakelijke wij ze en in goede verstandhouding veel nuttig werk in hét belang van onze goede gemeente Raams donk mogen verrichten en dat God ons daarbij moge zegenen. De notulen van de vergadering van 31-12-'48 werden in orde be vonden. Wel kwam de heer Ro denburg nog terug op de subsidie van een bepaalde vereniging en gaf zijn algehele goedkeuring hier aan; spr. bekende zijn ongelijk in het standpunt, destijds door hem ingenomen. De voorzitter beloofde hieraan de aandacht te zullen blijven schenken, maai vond de woorden van de heer Rodenburg zeer rid derlijk. W. v. d. Heijden Zonen Waalwijk. Tel. 443. Punt 1 werd vervolgd met en kele mededelingen, o.a. verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim,, heffing van leges gem.-secretarie en goedkeuring van overname grond in de Gr. Kerkstraat voor het doen aanleg gen van trottoirs, alsook 'n schrij ven van Ged. Staten d.d. 10 Jan. betreffende het zwembad, waarbij wij de lezer verwijzen naar de rede van de voorzitter. Alles werd voor kennisgeving aangenomen. Punt 2 was een voorstel van B. en W. om de gemeente te ver. delen in stemdistricten voor de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer, van de leden der Prov. Staten en van de leden van de Gemeenteraad. Eerst was dit ingedeeld volgens de alphabeti- sche huisnummers, die vanaf 1 Jan. van kracht is. De raad nam het voorstel z. h. st. aan. 1 Ook het voorstel met ontwerp besluit tot vaststelling van een verordening tot regeling van het verhaal van bijdragen ingevolge der art. 42 en 42a der Pensioen wet 1922, werden zonder bezwa ren en z. h. st. goedgebeurd. Met de Bank van Nederl. Ge meenten werd een overeenkomst aangegaan tot financiering van de woningbouw 1948. De Bank van Ned. Gem. is bereid een bedrag ter beschikking te stellen van 140,000.voor 32 woningen op een rentevoet van 3%. In het geheel kan een crediet verstrekt worden van 420.000.— voor 120 woningen. Na de opneming van 140.000.— wordt dan een kasgeldlening verstrekt met een looptijd van 1 jaar tegen 1%% rente, waarna weer een crediet volgt zoals eerder vermeld, zolang dit is opgebruikt, afwisselend met een kasgeldlening hierboven om schreven. De raad keurde het voorstel z. h. st. goed. Punt 5 hield in het voorstel tof overname van een strookje grond voor de aanleg van trottoirs in de Grote Kerkstraat. Ook hiermede ging de raad accoord. In de vergadering van 31 Dec. 1948 ging de raad accoord met een voorstel tot aanschaffing van een vrachtwagen. Hiervoor was een crediet beschikbaar gesteld van 9000.De werkelijke kosten liggen echter hoger en ko men op 13000.Hiervoor zal dan een auto worden gekocht met een 3-zijdige installatie en zijbe sturing, zodat deze wagen ook dienst kan doen voor het ophalen van vuilnis; ook zal deze voor zien worden van een afneembare kap. De raad nam hierop het voor stel van 'n gecombineerde vracht vuilniswagen aan. Op de heffing van leges ter ge meentesecretarie kwam enige wij ziging. Voor de afgifte van pas poorten was voorgesteld een be drag te innen van 5.en voor verlenging 2.50. Het voorstel van B. en W. was resp. 3.— en 2.—. Dit punt ging vlot en vlug onder de hamer door. Minder vlug was het echter ge. steld met het voorstel met ont- werp-besluit tot overgave van het G.E.B. aan de P.N.E.M. In aan sluiting hierop gaf de voorzitter n uitgebreide uiteenzetting waar in het besluit tot uiting kwam en de noodzaak die er toe bijdroeg om het G.E.B. over te doen. Na veel overwegingen en schieT eindeloze besprekingen en na voorstellen gedaan te hebben, wa ren B. en W. thans in principe bereid hierop in te gaan. De transformatoren en appara ten zullen worden verkocht aan de P.N.E.M., waarbij de chef monteur en monteur ook zullen worden aangesteld bij deze Mij. In zijn geheel beloopt het te investeren bedrag 458.500.—. De apparaten schat men op circa 100.000.Het was een bonte mengeling van getallen en voor stellen, gedaan door beide par tijen. Het is de bedoeling dit te laten ingaan per 1 Juli 1949. De heer Rodenburg kon zich wel met het een en ander vereni gen, doch vond het erg jammer nu minder zelfstandig te worden. De voorzitter had weliswaar dezelfde gevoelens, maar het is zaak om zo voordelig mogelijk te werken. In eigen beheer houden betekent op de duur mét verlies werken. Het net en de kabels gaan danig verslijten en zouden onderhand vervangen moeten wor den. Ook dit neemt de P.N.E.M. over. De heer Rodenburg stelt de vraag of bij de veranderingen die aan verschillende apparaten zul len moeten worden aangebracht, de particuliere installateurs ook een kans zullen krijgen en of de P.N.E.M. voortaan ook diverse apparaten zal gaan verkopen. Burgemeester Prinssen stelde de heer Rodenburg gerust door te antwoorden dat bij het een en an der aan de installateurs prijsop gaaf zal worden gevraagd. Wat de verkoop door de P.N. E.M. betreft, hiervan zal zo min mogelijk gebruik worden gemaakt. De heer Vermeer wilde zeker heid hebben omtrent de werk zaamheden van de huidige mon teurs en de bezoldiging hiervan. De voorzitter don hierop geen definitief antwoord geven, doch wat de uitbetaling aangaat, deze zal zeer zeker niet slechter wor den. De heer v. Seters bracht de vraag naar voren of de netten bruikbaar zullen blijven voor «Ie industrie. Voorzitter: De industrie vooral zal er mede gebaat zijn, want reeds geruimen tijd zijn er nood- transformatoren in dienst gesteld om de stroom te versterken. Tot slot van deze electrificatie stelde de heer Vermeer voor oin over dit onderwerp te stemmen, gezien de belangrijkheid er van. Met algemene stemmen ging het G.E.B. over naar de P.N.E.M. en was deze kwestie, die al jarenlang hangende was, afgedaan. De nota van aanmerkingen van Ged. Staten op de rekening 1946 met ontwerp-antwoord en besluit tot verdere voorlopige veststelling dier rekening werd z. h. st. aan vaard. De rekeningen van het Gem. Electr. bedrijf, het vleeskeurings- bedrijf en van de gemeente over het dienstjaar 1947 werden voor lopig vastgesteld. De commissie Lankhuizen, Zijl- mans en Rodenburg diende een verslag in en stelde voor de be groting voorlopig vast te stellen, hetgeen z. h. st. gebeurde. Dezelfde commissie gaf ook nog een verslag van de rekening van het Burgerl. Armbestuur over '47. De rekeningen en bescheiden wa ren nagezien en in orde bevonden. Z. h. st. goedgekeurd. Het laatste punt der agenda, in houdende ontwerp-besluiten tot wijziging van de begroting over het dienstjaar 1948, werd geen hindernissen in de weg gelegd en de raad nam ook dit besluit aan. Bij de rondvraag vroeg de heer LangérWerf de aandacht voor de Achterstraat, waar het rijwielpad en de bestrating uitzonderlijk slecht is. De voorzitter beloofde hieraan zijn aandacht te schenken. De heer Lankhuizen bracht de voorzitter hartelijk dank voor al les wat deze in het afgelopen jaar tot stand had gebracht voor de gemeente, waarop de voorz. op zijn beurt de spreker dankte voor zijn woorden. De heer v. Woerden sprak in aansluiting op de woorden van zijn voorganger Woningbouw en industrialisatie zijn onmisbaar en er is veel voor gedaan, maar op agrarische gebied had spr. ernsti ge klachten en wel voornamelijk had dit betrekking op een sloot in de Dombosch, die slecht werd onderhouden, waardoor in de winter het water over het land liep en veel schade veroorzaakte. De voorzitter vond' dat dit een s'amenloop van omstandigheden was; de gemeente had dit geval met het Waterschap bekeken, maar was wegens de grote kosten nog niet tot een overeenkomst kunnen geraken. Nu was er enke le weken terug een bijeenkomst geweest van beide partijen, welke wel tot een gunstig resultaat zal leiden. De heer v. Woerden nam hier mede genoegen. De heer Verschuren wilde gaarne zien dat in de Julianalaan in afwachting van een definitieve verbetering de fietspaden van sin tels zouden worden voorzien. B. en W. hadden dit echter reeds bekeken, doch er was niet aan materiaal te komen, daar de P.N.E.M. alles voor zichzelf no dig heeft in verband met de ver harding van dé weg naar de nieuw te bouwen centrale. Van de verdere rondvraag werd geen gebruik meer gemaakt en de vroede vaderen gingen te kwart over 9 uiteen, na deze be langrijke vergadering. Burgerl. Stand over Januari 1949. Geboren: Antonia M Fr dv A M Klerkx-de Gouw. Maria A H dv A Lommers—Ballegooij. Martinus A zv A W Brands-van Helvoirt. Wilhelmina J M dv C P v Rijn-Joren. Wilhelmus H M zv M P C Klijn-Westerla- ken. - Cornelia A M dv A Smits- Bergman. Adrianus M C zv M J A v Sluisveld-v Sluisveld. Engelina G M dv W E Nelis- Oosterwaal. Adriana H P dv P v d Bosch-Brok. Adrianus M zv Th J v d Bosch-v Son. Marinus H M zv C L Klijn-Brok Hendrika J M dv J L Verdie- sen-v Huiten. Henricus W J M zv H J Veltmeijer-v Erfrijk. Antonius A zv A J Klerks-v Huiten. Wilbertus S P J zv A A de Wit-Smits. Overlijden: Petronella v Kuijk 74 jaar echtgenote van A v En gelen. Adriaan de Vaan oud 76 jaar. Josephus C v Delft 71 jaar echtgenoot v L Elshout. Huwelijken: Leonardus M Fit ters te Heusden en Johanna M v Wijk alhier. Jaarvergadering R.K.J.B. De R.K.J.B. afd. JDrunen hield deze week haar algemene jaar vergadering. Aanwezig waren de geestelijke en technische adviseur en vrijwel alle leden. Na de gebruikelijke opening, en een algemeen welkomstwoord door de voorzitter was eerst het woord aan de secretaris en de penningmeester voor het jaarver slag en het financieel overzicht. Uit het jaarverslag bleek het volgende: 1 Jan. 1948 telde de vereniging 108 leden en 1 Jan. 1949 103. Twee leden zijn de vereniging door de dood ontval len, n.l. C. Oerlemans, die na 'n ziekbed overleed en C. v. Delft, die tijdens de actie in Indonesië sneuvelde. In het bijzonder laatst genoemde werd in het jaarverslag herdacht. Twee bestuursleden moeten we gens het bereiken van de leeftijds. grens de vereniging verlaten, n.l. J. v. Son en P. Brekelmans. Er werden 3 bestuursleden gekozen, n.l. W. v. Delft, L. v. Noort en B. Pulles. Aan de uitgetreden le den werd in het jaarverslag dank gebracht. In 1947 waren er 9 le den in Indonesië, in 1948 14. Er werden 6 bestuurs- en 3 leden vergaderingen gehouden. De ver eniging maakte twee excursies, een naar de vleescentrale export slagerij te Boxtel en een naar de Landbouw Hogeschool te Wage, ningen. Er werden proefvelden aangelegd van Engels Raygras voor zaad- en strowinning en een van aardappelen „ras bintjes" om zelf te selecteren en goed en ge zond pootgoed te winnen. Ook in de komende jaren kan aan de ze proefvelden nog veel aandacht geschonken worden. Er werd Werk verricht bij oud leden, die wegens ziekte zelf hun werk niet konden verrichten. Medegewerkt werd aan de ver kiezingsactie in Italië, De aardappelactie van Pater de Gdeve werd door de Jonge Boeren in Drunen uitgevoerd. In totaal werden voor dit doel 5000 ko. aardappelen vervoerd. .Hulp werd ook gegeven bij het j regionaal grondonderzoek met t steken en opsturen van de mon- sters. j Cursussen werden gegeven, o.a. eên tuinbouwcursus door de heren Vrolijk, v. Herpt en Vinkenvleu. gel. Een cursus in bedrijfsleer door v, d. Broek en een sociale cursus door de geest, adviseur. Verder werd nog deelgenomen aan de vormingscursus, gegeven onder auspiciën van de Kring te Nieuwkuijk. Ook op het gebied van sport sloeg de afd. Drunen in het afge lopen jaar een goed figuur, o.a. te Vlijmen en te Vinkei, waar zij bij de twee besten stond geklas seerd. Deelgenomen werd ook nog aan de Sportdag te Breda. Tot zover enkele grepen uit 't jaarverslag over 1948, wat ge tuigt van een bloeiende R.K.J.B. met actieve leden en bestuur. Het financiële verslag passeerde vlot de agenda. In de kascontrole commissie werd gekozen het lid J. v„ Rooij. Aan de orde was verder be stuursverkiezing. Aftredend wa ren W. v. Delft (herkiesbaar) en de voorzitter M. v. d. Hoven, die wegens het bereiken van de leeftijdsgrens niet herkiesbaar was. In een korte speech bracht de technische adviseur, de hr. Kamp, hulde aan de scheidende voorzit, ter voor 't vele goede werk dat hij voor de R.K.J.B. heeft gedaan. Evenzo deed de geest, adviseur. Namens bestuur en leden sprak W. v. Delft de scheidende voor zitter toe. Algemeen was men van mening dat het niet gemakkelijk zal zijn nog een dergelijk voor zitter aan het hoofd van de ver eniging te krijgen. De scheidende voorzitter dankte voor de vele waarderende woor den, aan zijn adres gericht. Hierna ging men over tot stem ming. W. v. Delft werd herkozen met 65 van de 70 geldige stem men. Tot voorzitter werd met 45 stemmen gekozen J. v. d. Hoven. Toen de uitslag bekend was, volg de een luid applaus. De nieuw gekozen voorzitter dankte voor 't in hem gestelde vertrouwen. De technische adviseur hield hierna een causerie over de ver hoging van de graslandproductie. Spr. besprak hierna ook de tuin bouwschool, die in Drunen zal worden gesticht. Spr. was van mening dat, om op deze school cursussen te volgen, voor oude ren niet die eisen zouden worden gesteld als voor jongeren, die de laatste jaren meer tot studie in staat wa-en. Spr. verwachtte voor deze school een grote belangstel ling. De geest, adviseur sprak hier na 'n algemeen opwekkend woord. Mededeling werd verdér gedaan van het volgende Dat de Jonge Boerendag dit jaar zal worden gehouden in Vught. Dat er gelegenheid is om in de maand Februari een retraite te volgen. Dat er gelegenheid is tot het bijwonen van drie sociale dagen op het tehuis van de R.K.J.B. ,,de Steeg". Dat in Juni of September een Sportdag zal worden gehouden. Dat W. v. Delft werd gekozen tot penningmeester van het kring- bestuur. Dat in het komende jaar in Eindhoven een grote Landbouw, tentoonstelling zal worden gehou den, waaraan de Kring 's-Bosch van de R.K.J.B. ook zal deelne men. Geadviseerd werd om deze tentoonstelling te bezoeken. En ten slotte dat het boek- „Ik verkoos de vrijheid" tegen beta ling van 0.10 te leen is bij de secretaris J. Jehoel. Tijdens de rondvraag werd be sloten om in verband met het ver vallen van de jaarlijkse toneel avond wegens gebrek aan een zaal, daarvoor een onderlinge feestvergadering te houden. Voorgesteld en besloten werd verder nog, nu de sociale cursus is beëindigd, hiervoor in de plaats onderlinge studieavonden te hou den. Hierna sloot men op de gebrui kelijke wijze deze geanimeerde vergadering. Jaarvergadering K.A.B. Een 30-tal leden was aanwezig, benevens de geest, adviseur. In zijn openingswoord spoorde de voorzitter de leden aan om toch trouw de vergaderingen te blijven bijwonen. Dit maakt de taak van het bestuur lichter. Het is tevens een bewijs dat men be lang stelt in het werk der organi satie. De secretaris gaf in zijn jaar verslag een kort overzicht van hetgeen in het jaar 1948 was ge passeerd. Vooral de uitvoeringen van onze eigen toneelclub op 1 en 2 November treden op de voorgrond. Het financieel verslag werd af gesloten met een nadelig saldo. De heer Jos. v. d. Wiel, dié-de kas had gecontroleerd, bracht dank aan de functionaris, daar hij alle boeken en bescheiden in orde had bevonden. Periodiek waren aftredend de heren Joh. v. Venrooij, W. Kivits en C. Pulles. Deze laatste stelde zich niet meer herkiesbaar. De eerste twee werden bij acclamatie herkozen, daar zich geen candi- daten hadden aangemeld. In de vacature C. Rulles had het be stuur twee candidaten gesteld, n.i. P. v. d. Brand en L. Vermeulen. De heer v. d. Brand verwierf 25 van de 30 semmen, zodat deze aan de bestuurstafel kon plaats nemen. Aanbesteding bode. Hiervoor waren vier inschrijvingen, waar van de laagste inschrijver was de heer C. v. Drunen voor de som van 85. De voorzitter bracht dank aan de oude bode, de heer L. v. Dom melen voor de -wijze waarop hij gedurende het waarnemen van zijn functie de belangen van de K.A.B. heeft gediend. Hij hoopte dat de nieuwe func tionaris zijn beste krachten aan de belangen van de K.A.B. zou mogen geven. Benoeming lid der kascommis- sie. Hiervoor gaf de heer M. van Huiten zich op, zodat de kascom- missie thans bestaat uit de heren Jos. v. d. Wiel en M. v. Huiten. Solistenconcours. Door de deelnemers aan het solistenconcours dat is uitgeschre ven door het Woensel's Muziek corps te Woensel op 19 Febr. a.s. worden uitgevoerd Door Mev. de Graag-v. d. Sluis viool afd. 1Thais, Medation van Medenet. Duo P. de Graag-A. de Graag sax. sopraan-tenor afd. 2: Duo de Concert van Canivez. Sax. sopr. solo afd. Uitm. P. de Graag, Vierde Fantasie van Es- cudes. J. Timmermans, piston afd. uit muntendheid: Edelweiss von Sam- mering van Th. Hoch. Dammen. Voor de onderlinge competitie van de damclub V.D. werd ge speeld de Graag—de Hoop 20 voor de matches. C. KlarenBax 0—2. Nieuwkoop—Jonker 1 1 Muziekavond. De Heusdense Fanfare is voor nemens op 26 Februari een mu- ziek-avond te houden in de zaal van „Het Wapen van Amster dam". Deze avond zal in tegen stelling met vroegere uitvoeringen geheel in het teken van de muziek staan. Verschillende soli en duet ten zullen uitgevoerd worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Willy A dv G Kas- telijn-de Bondt. Ernst zv J G Deurloo-dé Koster. Theresïa M L dv G F de Hart-Lankveld. - J M A M zv A G v Co uwen- berg-PulIes. Cornelius P zv A J Govers-Nuijten. Hendrika A R T G M dv M H de Vaan-Sle- gers. Cornelia A Q M dv D W A Krols-Schoenmakers. Jan zv W Schreuder-Vos. - Cor nelia S dv C Nieuwkoop-Bies heuvel. Overleden: Maria Schelle 82 jaar. Maria A J L Kliebisch 76 jaar. Elisabeth M J de Wilt 75 jaar, Petronella van Oud- heusden 81 jaar. Jozina Vrij hoeven 79 jaar. Heusdense Hengelsportvereniging. In café „De Gouden Leeuw vergaderde de Heusdense Hengel sportvereniging. De voorzitter, de heer F. v, Eeuwijk, opende deze bijeenkomst en gaf een overzicht van de districtsvergadering, ge houden te Eindhoven. Besloten werd Zaterdag 26 Fe bruari een feestavond te houden voor de leden met hunne dames. Verder werd besloten een juni orenclub op te richten onder reg lement der H.H.V.; verder om in de maanden AprilMei de gele genheid open te stellen om zon der het verplichte inschrijfgeld lid te worden der vereniging. Verder werd nog een commis sie benoemd, die de rechten der vissers zal behartigen. De voorzitter dankte daarna de aanwezigen voor hun opkomst en sloot de vergadering. Onderscheiding. Bij Kon. Besl. is aan de heer P. N. v. Bommel, sluiswachter van het Waterschap ,,De Alge mene Omkading" verleend de ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester v. Delft overhandigde met een toepasselijk woord de onderschei- ding.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5