WAALWTK 3 SPRANG RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG Schoonmaakartikelen HOEST 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 FEBRUARI 1949 2 W. v. d. Heijden Zonen kransavond, die elke week wordt gehouden, wordt zeer druk be zocht. Toneeluitvoering. De toneelvereniging „Kunst en Genoegen" bracht Zondag 13 Fe bruari in haar clublokaal café M. Achten voor een goed opgekomen publiek het blijspel in drie be drijven: „Je hebt het of je hebt het niet." De liefhebbers van het lichte genre hebben zich er best mee vermaakt. De titel van blij spel, gevoerd door dit toneelstuk, is m. i. niet geheel juist, het had beter klucht" kunnen heten, want alleen in dit' opzicht heeft het niet te miskennen kwaliteiten. Maar eigenaardig doet het steeds aan, dat de auteurs van dergelij ke producten zulk een neiging hebben om er enige dramatische probeersels doorheen te vlechten, wanneer hun de situatie wat al te dol schijnt te worden, en dat dit even zo dikwijls een mislukking wordt t.o.v. de totaal-indruk. Dan liever het nonsensikale volhouden en afstand doen van alle levens echtheid. De aanwezigen hebben enige uren gelegenheid gehad om los te komen, al was het gieren wel niet precies zo erg als in het program, ma was voorspeld. De acteurs en actrices kweten zich, met kunde en ambitie van hun taak en die was voor -som migen niet zo gemakkelijk; de grime was best en de toneelaan kleding prima; de volgende keer is misschien de lampencamouflage wat ooglijker uitgevoerd. Er waren nieuwelingen op de planken, -die het zeer goed deden. Het openingswoord door 't lid Theunissen was door de reactie van het publiek reeds n kluchtje op zichzelf. Regisseur was dhr. Foppele uit Den Bosch. Wij kunnen, na het stuk cri- tisch aanhoord te hebben, niet an ders dan betreuren dat „Kunst en Genoegen" geen hogere greep ge daan heeft, want zij heeft de ca paciteiten om dit met succes te doen, gezien de vlotte vertolking van dit langdradige en spanning- loze stuk, dat. wel enkele geestige zetten had, doch elk greintje ware humor miste. A.s. Zondag wordt een en ander herhaald en zal het de nodige belangstelling wel weer hebben. Vergadering. De Boerinnenbond „Bernadet- te" had Vrijdag 1.1. haar jaarver gadering in café j. v. Oyen. Van de ruim 70 leden waren er 52 opgekomen. De presidente, mej. v. Er.gelen-de Kort, opende en heette welkom. De secretaresse, mej. Marie v. Opzeeland, kreeg haar notulen goedgekeurd en had aller aan dacht voor haar uitvoerig jaar verslag, dat getuigde van de voorspoedige ontwikkeling van de vereniging. Daar zij binnenkort in het huwelijk treedt en het dorp verlaat, werd haar dank gebracht voor al hetgeen zij met grote toe wijding in haar functie heeft ver richt. Als nieuwe secretaresse- penningmeesteresse werd benoemd mej. Mimi Heemstra. Er was een bescheiden batig saldo. Daarna hield mej. Oomen uit Bavel een causerie over ,,Ge- bruiks- en siervoorwerpen", die de volle aandacht had van de aenwezigen. Hierna volgde een onderlinge verloting en een tractatie. Een collecte ten bate van het t.b.c. fonds bracht ruim 39 op. Het 1-actertje ,,De taart van Tante Charlotte" werd vlot ten tonele gebracht door een aantal jcncere leden. Als geest, adviseur sprak ka pelaan Glaudemans de vergade ring toe. Kruisboog. Na de laatste onderlinge vriend schappelijke koppelwedstrijd van het Kruisbooggezelschap „Onder linge Vriendschap", waarbij fel werd gestreden, is de uitslag als volgt 1. M. v. RavensteijnAntoon Timmermans 458 punten. 2. W. v. d. Loo-W. v. Beijnen 450 pnt. 3. Sjef v. Beijnen-Koos Tim mermans 448 pnt. 4. J. Kuijs-L, Koensen 448 pnt. 5. J. Beekmans-J. Eekels 445 p. 6. W. Koks-Fr. v. d. Dungen 444 pnt. 7. A. v. d. Dungen—Jok de Vaan 443 pnt. 8. Th. van Gestel-Bertus van Bokhoven 438 pnt. De voorzitter de heer Antoon Timmermans, hield een hartelijke toespraak tot de deelnemers en spoorde hen tevens aan om veel te oefenen en bracht tenslotte dank aan al degenen die hadden bijgedragen tot steun voor aan koop van de prijzen. Daarna werden de prijzen ge kozen en bleef men nog een tijdje gezellig bijeen. jaarvergadering gehouden worden van de Ned. Herv. Jongelingsver eniging en de Ned. Herv. Meisjes vereniging alhier, waartoe afge vaardigden van zusterverenigingen enz. zijn uitgenodigd. De leiding berust bij de ere voorzitter der J. V., Ds. J. W. de Bruijn. Geref. Kerk. Tot predikant bij de Geref. Kerk alhier is beroepen Candidaat Griffioen te Utrecht. Geref. Knapznvereniging. Tot leider der Geref. Knapen- vereniging Samuël alhier, in de plaats van de heer G. Braspenning die bedankte, is benoemd de heer J. C. Varossieau. Ned. Herv. Mannenverenigingen. Dinsdagavond half acht zal in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier een streekver- qadering worden gehouden van de Ned. Herv. Mannenverenigingen uit Sprang, Capelle, Besoijen, De bijeenkomst zal worden ge- Md door Ds. A. Wisgerhof uit Capelle. Gecombineerde Jaarvergadering. Donderdagavond half acht zal in de zaal van de Chr. Volks bond alhier de gecombineerde Waarde Vrienden, We kennen wel niet al uw namen Al komt g' uit ons geboortestad, t Thuisfront liet ons echter weten Hoeveel mannen Waspik had. Een beschouwing u te wijden Hiertoe ben ik niet in staat, 'n Hartelijk woordje, 'n attentie, Daarmee zijt g' óok meer gebaat. Ik weet uit eigen ondervinding, Wanneer ge in de vreemde zijt, Hoe 'n speldeprik soms pijn doet, 'n Attentie je verblijdt Mocht g' u somtijds eens vervelen Neemt een goede sigaret, Door onze Firma u geschonken, Dit bezorgt weer wat verzet. En mocht er eens 'n dag aanbreken, Dat g' u voelt niet al te wel, Neemt een sterke pepermunt dan Dat bevordert uw herstel! B^te mannen ik moet nu scheiden Te lang wordt anders mijn gedicht Adieu dan en Gods beste zegen Hij sterk' u bij uw harde plicht W. J. M. NOLLEN. Bijlage 31 x 30 British Amer. Cig. en 31 rollen Faam pepermunt Gouden professiefeest. Op Zondag 20 Febr. a.s. hoopt de Eerw. Zuster Constansa van de orde J.M.J. de dag te herden- kendat zij voor 50 jaren gepro fest werd. Zuster Constansa, in de wereld Beredina Geertruida Joh. Stolp, werd geboren te Amsterdam op 22 Juli 1880. Na een verblijf van 'ongeveer twee jaren in een kloos ter van J.M.J. te Nijmegen, kwam zij in 1901 naar Waspik. Zij werd verbonden aan de Lagere Meis- jeschool als onderwijzeres in het handwerken. Naast deze functie maakte zij zich ook zeer verdien stelijk door het geven van cate- "hismuslessen, het voorbereiden van jongens en meisjes op 't ont vangen van de eerste H. Commu nie. en het opleiden van misdie naars. Hierdoor heeft zij zich zeer bemind gemaakt bij 't Was- pikse publiek. Voor haar mede zusters is zij een inlichtingenbu reau, wanneer zij nader wensen ingelicht te worden omtrent een persoon uit deze gemeente: want als door een woord of tijdschrift de aandacht wordt gevestigd op een persoon uit Waspik, dan .wordt er door Zuster Constansa een stamboom opgezet van haar oud-leerlingen tot elke zuster weet wie of van wie hij of zij er een is. Zonder twijfel zullen velen op Zondag 20 Febr. a.s. .gebruik ma ken van de receptie, welke na 't Lof gehouden wordt en .waarop de komst van alle oud-leerlingen en bekenden door de jubilaresse zeer op prijs gesteld zal worden. Maandag zal dit feest in familie kring worden gevierd, terwijl het voor de meisjes van de lagere school en vakschool feest zal zijn op Woensdag 23 Febr. D.G.V.-Nieuws. Dinsdag j.l. zou DGV haar laatste competitiewedstrijd voor de Ned. Dambond le klase A gespeeld hebben tegen Seeuwijk. Op verzoek van Sleeuwijk werd deze wedstrijd uitgesteld tot a.s. Dinsdag. Ook zal Sleeuwijk met haar 2e tiental een vriendschap pelijke wedstrijd spelen tegen het 2e tiental van DGV. De uitslagen van de onderlinge damcompetitie zijn als volgt Groep A. H. Blom-J.. Steigenga 02 G. v. Strien-G. v. Erk afgebr. P. Blom-G. v. Beek afgebr. Groep B. J. Boezer-Jac. Wuijten 1 1 j. Boelaars-A. Blom 02 In de Woensdagavond gehou den jaarvergadering van de har monie Apollo trad, overeenkom stig de bepalingen van het regle ment, het bestuur af, dat zich we derom in zijn geheel herkiesbaar stelde. Blijkens de uitgebrachte stemmen werden alle bestuursle den herkozen, doch het aantal stemmen, uitgebracht op de voor. zitter, de heer Valkesteijn, was van dien aard, dat hij meende de herbenoeming niet te kunnen ac cepteren. De verkiezing van een nieuwe voorzitter werd aange- 'houden. De vergadering besloot een dankschrijven te richten tot de afgetreden voorzitter voor al hetgeen hij in het belang van de vereniging in zijn zittingsperiode heeft gedaan. Algemeen werd betreurd, dat de donaties der ingezetenen zo ontzettend gering waren. Komt hierin geen verandering, dan is de bestaanszekerheid van de ver eniging in gevaar. Pogingen zul len worden aangewend meerdere donateurs aan te werven en de ieden verwachten dat de ingeze tenen van Geertruidenberg wer kelijk hun financiële steun aan deze onmisbare vereniging niet zullen onthouden. Burgemeester Bianchi, die als beschermheer mede ter vergade ring tegenwoordig was, spoorde de leden aan steeds de beste krachten te blijven geven aan de harmonie, en bracht ook dank aan de gewezen voorzitter de hr. Valkesteijn. Uit het door de' secretaris uit gebracht jaarverslag bleek dat de activiteit van Apollo voor de ge meenschap van G'berg het afge lopen jaar zeer groot was geweest. Op initiatief van de Marine wervingsgroep Afd. Breda, wordt door de Mar. voorlichtingsdienst a.s. Donderdag voor de leerlingen der Ambachtsschool alhier een lezing gehouden en een daarop betrekking hebbende film gedraaid Brand in de Grote Kerk te Geertruidenberg. In de St. Gertrudiskerk van de Ned. Herv. Gemeente te Geertrui denberg is Zondagmiddag om ca. 4.30 uur door tot nu toe onbeken de oorzaak brand uitgebroken. Omwonenden zagen rook komen uit het dak en zij waarschuwden onmiddellijk de koster, die op zijn beurt aanstonds maatregelen nam. De gealarmeerde brandweer was spoedig op de plaats van de brand, terwijl even later de brand weer van Raamsdonk assistentie kwam verlenen. Ook de brandweer van de P.N. E.M. rukte uit, maar behoefde niet meer handelend op te treden, daar men het vuur spoedig mees. ter was. Door het tijdige consta teren en het vlugge optreden is wellicht een grote ramp voorko men. Nu beperkt de schade zich tot enige banken en ander hout werk. ABONNEERT U OP DE ECHO VAN HET ZUIDEN GESLAAGD. Op de Maandag 7 Febr. ge houden examens te 's-Herto- genbosch slaagden voor het Diploma Coupeuse Lingerie Riki Rijken uit Capelle, voor het diploma costumière Riet v. Wezel en Ria van Delft uit Drunen, voor het diploma Lingerie Nita Nederveen uit Capelle. Geslaagden genoten haar opleiding bij Mej. N. Gebbing, Lerares, Waalwijk. ZILVEREN JUBILEUM. A.s. Woensdag 16 Februari is de heer L. v. d. Linden, leraar Nederlands en Ge schiedenis, 25 jaar verbonden aan de R.K. H.B.S. alhier. Dit feit zal op Donderdag 17 Fe bruari worden herdacht met een H. Mis, waarna in „Mu sis" huldiging en een spel door de Ghesellen en de Spelewei. NIEUW WOONWAGEN KAMP. De aanbesteding voor de aanleg van een nieuw woon- j wagenkamp aan de verlengde j Veldsteeg over het Afwate- ringskanaal is als volgt: M. Kleyngeld, Waalwijk, ,7862; Fa. de Bont, Raams- donksveer 7960; Wed. A. Aarts, Waalwijk 8340; L. Kooien, Waalwijk 8447; P. van Hilst, Waalwijk 8700; G. Coppens, Waalwijk 8810; A. v. Huiten-Krol, Waalwijk 8875; D. van Oversteeg, Vrij hoeve-Capelle 8982; A. J. de Teuling Waalwijk 9448; Fa. H. Maas, Waalwijk 9800. Het werk is aan de laagste inschrijver gegund. KATHOLIEK THUISFRONT. Het in Januari j.l. gehou den Rik-concours ten bate van Katholiek Thuisfront heeft opgebracht het mooie bedrag van f 252.23. Ingekomen giften gedu rende Januari 1949: L. v. d. Eekert, Besoijen 6.65 Spaarclub „Spaar zaamheid, gevestigd in café Leijten 12.10 Op Donderdag 3 Maart a.s. houdt Katholiek Thuis front afdeling Waalwijk haar jaarlijkse contact-avond in het kleine zaaltje van Hotel De Twee Kolommen. Als gast zal die avond aan wezig zijn oud-aalmoezenier Lam, die zal spreken over zijn ervaringen in Indië. Naast de ouders van onze jongens in Indië die nog een persoonlijke uitnodiging zullen ontvangen nodigen wij gaarne alle belangstel lenden uit deze vergadering bij te wonen. De toegang tot deze bijeen komst is gratis. Wij zullen t.z.t. hierop nog nader terugkomen. COLLECTE. De collecte in de St. Anto- niuskerk voor de Eerw. Zus ter Timothea, die binnenkort naar de missie vertrekt, bracht de mooie som van ruim 522.- op. ALGEMENE VERGADERING K. V. P. De ledenvergadering van de K.V.P. afdeling Waalwijk die vorige week Donderdag in de Gildenbond werd gehouden, was niet bijster druk bezicht (een oude kwaal), zeker niet in verhouding tot het belang van de besproken onderwer pen. De gedachtenwisseling was er echter niet minder ge animeerd en waarschijnlijk vruchtbaar door. De voorzitter, de heer Van Eijl, sprak een kort openings woord. Over de verkiezing was hij tevreden noch onte vreden, Het was gebleken dat er nog al wat verschil van mening bestond in Waalwijk, reden waarom de Voorzitter graag wat meer leden op de vergadering had gezien. Het werk was als steeds weer gedaan door enkelen. Vooral de nieuwe propagan- da-leider, de heer Kooter, had veel gepresteerd, samen met de heer J. Trimbach. Dank zij dezen was het ledental in de parochie St. Jan sterk vooruitgegaan; ook in Baard wijk was het goed. In de An- toniusparochie hadden de pro pagandisten veel mensen niet bezocht, zodat het aantal le- Waalwijk. Tel. 443. den sterk was gedagld. Be soijen hetzelfde:' enkele be stuursleden hadden daar ter elfder ure nog een 100-tal le den bijeengegaard. De finan ciële toestand van de afdeling was niet ongunstig voor het ogenblik. Nu moest de contri butie weer geind worden: 1.die geheel aan het hoofdbestuur moet worden afgedragen, zodat de afdeling van liefdadigheid moet leven. Giften zijn dus zeer welkom. Er werd bepaald dat de con tributie, in verband met de a.s. Gemeenteraadsverkiezin gen, vóór 1 April binnen moet zijn. Vervolgens moesten er twee nieuwe bestuursleden gekozen worden: een voor Baardwijk en een voor Besoijen. Het ge brek aan belangstelling van die kanten noodzaakte echter de vergadering om dit punt maar weer uit te stellen. Het feit was echter een goede aan leiding om zich eens te be zinnen op de oorzaak van deze weinige interesse. Uit de ver gadering kwamen verschil lende suggesties om propa ganda te maken, maar de heer Steemers kwam waarschijn lijk toch wel dichter bij de kern van de zaak, toen hij een vurig pleidooi hield voor po litieke voorlichting, waarvan het bestuur dan ook terdege nota zou nemen. Voor de afvaardiging naar de Statenkieskring Heusden moesten 3 nieuwe leden aan gewezen worden. De heren Kooter, Steemers en Duyve- laar verklaarden zich bereid als afgevaardigden op te tre den. Over de a.s. Gemeenteraads verkiezingen en wat daar mee samenhangt is lang en zeer openhartig gedebatteerd, zo dat, als gezegd, deze vergade ring niet zonder vrucht is ge bleven. Het ging over de vraag of de K.V.P. hier als zo danig aan de verkiezingen zou deelnemen. De een zette redeneringen op die moesten bewijzen dat het beter was van niet, anderen hadden daar weer hun argumenten tegen. Maar ten slotte ble ken bijna allen er voor te zijn dat de K.V.P. in Waalwijk als afdeling aan de Gemeente raadsverkiezingen zou deel nemen. Met debat over de wijze van samenstelling van de lijst kregen we weer hetzelfde ge val: zeer uitvoerig en zeer openhartig, zo zelfs dat men te ver buiten de orde terecht kwam en de voorzitter er een eind aan maakte. Daar nie mand een betere manier wist om de lijst samen te stellen, hoewel de geldende ten enen male onbevredigend is, werd deze laatste bij gebrek aan beter aangehouden. Een voor stel om nogmaals een alge mene ledenvergadering bijeen te roepen om tot candidaat stelling te komen, werd oon- genomen. De leden der K.V.P. die belang stellen in hun par tij en er de waarde van in- zien en haar beginselen ook in de gemeenteraad willen zien doorgevoerd, dienen dus op de volgende vergadering zeker aanwezig te zijn. Moch ten allen hiervan doordron gen zijn! Na drie uur vergaderen en meningen peilen vond de voorzitter het welletjes en liet hij het punt Politieke Me ningspeiling maar achterwege en sloot de vergadering met de Christelijke groet. CHR. HISTORISCHE KIE S VERENIGING „NEDERLAND EN ORANJE" Vrijdagavond hield deze vereniging haar ledenverga dering, In deze voor onze Re gering, ja, voor heel het volk. van Nederland en van Over zeese Gebiedsdelen zo ernsti ge en moeilijke tijden, stemt het nog tot enige voldoening dat het door dè regering on- ontkombare besluit, houdende de bezetting van Djokja, ge nomen is door een regering op brede basis, waardoor de daaraan verbonden ver antwoordelijkheid gedragen wordt door een brede meer derheid van ons volk. De re gering heeft anders de inter nationale wind, wat wel nie mand zo verwacht had, uit Amerikaanse hoek wel tegen. Mede denkende aan de kin deren van ons volk Overzee, is het tot troost en bemoedi ging dat ook thans voor het hele menselijke geslacht het Bijbelwoord van kracht is: „Roep Mij aan in de dag der benauwdheid, Ik zal er U uit helpen en gij zult Mij eren", aldus de voorzitter in zijn openingswoord. De heer v. d. Hoven zet dan op beknopte, bevattelijke wij ze het veelzins moeilijke en kwetsbare vraagstuk inzake „lonen en prijzen" uiteen, waarop een geanimeerde be spreking volgde. Op een vïaag of in de toekomst de prijzen zullen stijgen of dalen, was 't antwoord, dat de mogelijk heid van een prijsdaling van diverse artikelen in de toe komst niet uitgesloten mag worden. De a.s. raadsverkie zing zal in een volgende ver gadering, voorlopig gesteld in Maart a.s., nader besproken worden. Dan zal ook het on derwerp over de Verenigde Naties, dat thans moest blij ven rusten, weer op de agen da komen. Voor alles moet nu gewerkt worden aan een ver betering der financiën van de vereniging, daar de penning meester volslagen op de bo- dem van de kas zit en diverse financiële verplichtingen vol daan moeten worden. Hierna volgt sluiting van deze vergadering die matig bezocht was, met dankgebed. HENDRIK MAAS t Op bijna 77-jarige leeftijd overleed Zaterdag te voorma lig Baardwijk de heer Hen drik Maas, in leven penning meester der Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst", waar van hij meer dan 40 jaar lid en een populaire figuur is ge weest. Zijn mede-zangers zul len hem morgen bij de uit vaart de laatste eer bewijzen. GOUDEN KLOOSTERJUBILé. Frater M. Ludwinus, in de wereld Bernardus Josephus Kleijberg uit v.m. Baardwijk, vierde j.l. Zaterdag onder gro te belangstelling zijn gouden kloosterfeest. Wat deze stille en bescheiden kloosterling in deze 50 jaren gepresteerd heeft op het gebied van het onderwijs, het openbaar gods dienstig leven, de opvoeding en het blinden-onderricht, stempelt hem tot een man met grote paedagogische en organisatorische kwaliteiten, wiens vele verdiensten op zijn gouden feest van vele zijden in het licht zijn gesteld en ge waardeerd. Hij werd 17 Dec. 1881 te Baardwijk geboren. Op 12 Fe bruari 1899 trad hij in de Congregatie der Fraters van Tilburg, waar hij de klooster naam aannam van Frater M. Ludwinus. Hij was 6-jaar werkzaam als onderwijzer en 35 jaar als schoolhoofd, achtereenvolgens in 's-Bpsch, Tilburg, Boxtel, 's-Eosch en Tilburg, in welke laatste plaats hij 25 jaar schoolhoofd is geweest. Tegelijkertijd was hij direc teur resp. van het Fratershuis aan de Capucijnenstraat te Tilburg, van het Fratehshuis te Boxtel en van het Fraters huis aan de Bosscheweg te Tilburg. Zeer veel heeft Frater Lu dwinus in die jaren gedaan voor het onderwijs en de op voeding der katholieke jeugd, doch daarnaast was hij nog oprichter en directeur van de Katholieke Keurraad voor R.K. Jeugdlectuur en lid van de Keuringsraad voor Indi sche jeugdlectuur. Verder was hij voorzitter van het H. Hart- Comité te Tilburg dat jaar lijks de grootse H. Harthulde organiseerde en later was hij op dezelfde wijze werkzaam te Grave bij de Sacraments processie aldaar. Sinds 1942 is de jubilaris directeur van de beroemde Le Sage Ten Broekbibliotheek voor blinden te Grave, die over 40.000 Braille-boeken be schikt. Elke blinde, niet al leen in Nederland, maar over de gehele wereld, mag gratis over deze uitleenbibliotheek beschikken. Welk een genegenheid en waardering deze bescheiden, doch verdienstelijke klooster ling zich in geestelijke- en wereldlijke kringen heeft ver worven, is Zaterdag bij de viering van zijn gouden ju bileum in Grave op treffende wijze tot uiting gekomen, door een stroom van geschenken, bloemen, toespraken en an dere blijken van belangstel ling. Vooral de talrijke fa milieleden van de jubilaris en de blinden uit het gesticht, hebben dit gouden feest op onvergetelijke wijze „mede ge vierd. EEN DAVERENDE W.S.C.-AVOND. De grote zaal „Musis Sa crum" was tot in alle hoeken bezet toen Donderdagavond de voorzitter der Supporters vereniging van W.S.C. de tal rijke aanwezigen het welkom toeriep. De heer v. Engelen zeide o.m. dat hij deze avond met vertrouwen had tegemoet gezien, doch dat zijn verwach tingen nog waren overtroffen, en men kon, aldus spreker, weer duidelijk constateren dat alle W.S.C.-ers geweldig met hun club medeleven, In korte trekken -zette hij nog eens uiteen het doel van het medisch fonds dat door de Supportersclub is gesticht en de eventueel hiervoor te voe ren actie. De opbrengst van deze avond zou geheel ten goede komen aan genoemd fonds. 't Cabaret-programma werd geopend door de band van W.S.C. onder de naam van „De Pechvogels", onder lei ding van Arn. van Engelen. Hun eerste optreden in het openbaar bleek al dadelijk 'n groot succes te zijn en de jongelui met hun prachtige in strumenten musiceerden dat het een lieve lust was. Na „De Pechvogels" kwa men de familie van Engelen met liedjes, witz en voor dracht in een vlot tempo zijn kunnen vertonen en een da verend applaus werd hun deel telkens na elk nummer. Ook enkele muzikale prestaties in soli- en duo-vorm moge met ere genoemd worden, o.a. „Vineta kloken" een piano solo door de pianiste van de avond Mej. Jeanne van Al kemade en enkele goed ge speelde accordeon-duo's van Jan Blok en Adri v. Engelen. Tussen dit programma door kwam de voorzitter van WSC namens zijn vereniging dank betuigen voor het vele werk dat de Supportersvereniging onophoudelijk presteert en be val hij het medisch fonds bij alle aanwezigen warm aan. De prettige stemming in de zaal bereikte haar hoogte toen als slot van het programma Tonny van Engelen, die lang zamerhand zo zijn vader ge heel opvolgt, op trad met een speciaal W.S.C.-lied van zijn hand met een denderend re frein! Toen hij de aanwezigen op gang had met het zingen, voerde hij zijn publiek dus danig op, dat de zaal daverde op haar grondvesten. De band deed er ook nog een schepje op en toen Tonny voor de laatste maal zijn refreintje had laten herhalen, was een donderend applaus zijn belo ning. Zo ging men in een enthousiaste stemming de pau ze in, waarna deze echte WSC- stemming zich overplaatste naar hotel „De Twee Kolom men", waar een allerprettigst bal, eveneens op keurige wij ze door „De Pechvogels" ver zorgd, deze avond tot een on vergetelijke maakte. Gezien de glunderende gezichten van het bestuur der Supporters vereniging, zijn wij er ten volle van overtuigd dat het medisch fonds van W.S.C. op een hechte financieele basis zijn heilzaam werk kan be ginnen, dank zij de prachtige ongeëvenaarde clubgeest die er in de Oranje-Zwarte ge lederen heerst. Deze avond was daarvan, zoveelste bewijs. „ORANJEHUIS". De vereniging „Oranje nuis" zal een algemene jaar verga dering houden op Di'.iSdag 8 Maart in Hotel Ver«*,/iel. ZEIL-AVOFJD. Zaterdagavond had in Hotel Verwiel een avond plaats, ge organiseerd door de Waai- wijkse Zeilverrjniging „De Bergse Maas", waarop ook zusterverenigingen uit Til burg, Breda, Den Bosch enz. waren genodigd en ook vele verdere belangstellenden te genwoordig waren. De hoofdschotel bestond uit het draaien van twee films op het terrein van deze sport en waarvoor vanzelf grote inte resse bestond. Het verdere van de avond werd in prettige sfeer, zoals men dat van zeilers gewoon is, met muziek en dans door gebracht. R.W.B.-NIEUW S. J.l. Zaterdag heeft in zaal Thalia de jaarlijkse R.W.B.- cabaret- en bal-avond plaats gevonden voor leden en do nateurs. Het programma werd op uitstekende wijze verzorgd door het Brabants Cabaret gezelschap der Familie van Engelen, welke met hUn spe ciaal voor deze avond ge maakte R.W.B.-liedjes en aar dige schetsjes, b.v. ,,'t School meisje Jetje", prima cabarét7 werk te zien hebben gegeven, waarover elk der aanwezigen uiterst tevreden waren. Onder de pauze werd offi cieel afscheid genomen van 't lid Piet van Loon, die Vrijdag a.s. met z'n gezin naar Ame rika vertrekt; ook voor deze gelegenheid had Tonny een speciaal liedje met refrein ge maakt, dat er denderend in ging. Bij monde van de vice-voor- zitter werd Pieter toegespro ken, waarna hem een blijvend aandenken aan R.W.B. werd overhandigd. Hierna sprak Piet een kort dankwoord. Rode Hoestpoeders van Mijnhari Doo» 43 cc Vervolgens werd er eèn gratis verloting gehouden. Het bal werd verzorgd door 't gezelschap van de heer Fr. Verstraeten, dat er spoedig de juiste stemming in had én deze tot het laatst toe wist te behouden. Alles bij elkaar een gezel lige avond, waarvan geen dei- aanwezigen enige spijt zal hebben gehad de regen en sneeuw getrotseerd te hebben. Dat de feest-commissie zo nog vele avonden als deze zal mo gen organiseren. Leden en donateurs, steunt de feest-commissie in haar werk, opdat ook 29 Mei zal mogen slagen. SPAR-AVOND. Voor een geheel met ïïpar-- klanten gevulde Gildenbopd- zaal trad het gezelschap,,,Kla veren Vijf" uit Roosendaal Zaterdagavond weer voor hét voetlicht met zijn gevarieerd programma, waarvan de aan wezigen volop hebben geno- ten. De stemming werd nog ver-, hoogd door het verloten,' van een groot aantal aantrekke lijke prijzen, zodat de§è avond zeker bij de Spar-klanten in de smaak zal zijn geyallep, lederdiefstal, De gemeente-politic van Waalwijk heeft drie personen gearresteerd en ingesloten, die verdacht worden van dief-, stal van 200 vt. leder ten na dele van de N.V. Bloch en Stibbe „Hollandia". Zij zullen ter beschikking worden ge steld van de Officier v. Justi tie te Den Bosch. DRIE LEERSMOKKELAARS GEARRESTEERD. Dank zij de vondst van een verfrommeld stukje papier heeft de Rijkspolitie-te-water in Vlaardingen een smokkel- complot ontrafeld. Vier man nen brachten langs slinkse, wegen grote partijen leer naar België. Drie van hen, on der wie een leerfabrikant, zjjni gearresteerd. De zaak kwam aan het rol len bij de controle van eem schip, dat in Vlaardingen ge meerd lag en dat volgens de bevrachtingspapieren geheel leeg moest zijn. Er werd ech ter een grote partij leer aan getroffen. Tussen verpak kingsmateriaal werd een pa piertje gevonden, dat eer factuur van een bekende der-firma uit Rijen bleet zijn. Aan het licht kwa' n* Hnt herhaaldelijk grote ar'tljen eer met een auto na'ar RJot_ terdam werden rebracht. De goederen grnge^ veJ:volgens per schip naar Amsterdam en werden daar verborgen onder fandingenV°'Jr België bestemde SCHAKEN. het kader der wedstrij - d®'u om het provinciaal kam- L ïoenschap van Nederland speelde Zondag 6 Febr. de Breda het vertegenwoordi gend tiental van de Noord- Brabantse Schaakbond tegen het tiental van de Zeeuwse Schaakbond. De gedetailleerde uitslag, luidt: Noord-Brabant Zeeland Mr. P. Rassers M. J. Quakkelaar M. C. Goudberg, Waal wijkK. Becke afgebr. H. Broekmans— P. J. v. d. Sande 01 H. Soeterboek Jr. G. Ruyg 01 J. v. d. BenD. de Vos I0 P. H. Kuijsten, Waal wijkA. Quakkelaar 10 J. v. Ginneken H. Blokpoel 10 H. Donkers A. Stadhouders 01 G. SeynG. Heybous 10 H. Busio—J. J. v. d. Ree 10 Voorlopige uitslag 516-3%

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2