ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG KORTE BERICHTEN SPRANG GAPELLE RAAMSDONK RAAMSOONKSVEER DUSSEN éP' 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 FEBRUARI 1949 2 m VOETBAL. Jaarvergadering. Op Zondag 20 Febr. des n.m. om 3 uur werd de jaarvergadering gehouden van de Langstraatse Schuttersbond onder voorzitter schap van de heer A. v. Bladel te Heusden, in café van de kinderen Klerks. Verslag in het nummer van Donderdag. Feestvergadering Zangvereniging. Zaterdag 19 Februari hield de Zang ver. Uitspanning door In spanning" haar jaarlijkse feest vergadering voor leden en eree- den in de zaal van M. v. Huiten. Door droevige familieomstandig heden was de voorzitter de heer Joh. van Venrooij verhinderd de ze feestavond bij te wonen. De waarn. voorzitter, de heer Frans v. Wezel, opende te ruim 7 uur deze feestelijke bijeenkomst en heette allen van harte wel kom. Spr. betreurde het dat dhr. v. Venrooij door 't overlijden van zijn vader niet aanwezig kon zijn. Het deed hem genoegen dat de zaal zo goed gevuld was, wel een bewijs dat men met de vereniging medeleeft. Hij wenste allen een p. ettige avond toe. Een schrijven van de voorzitter werd voorgele zen, waarin hij dank bracht aan hen, die zoveel blijken van be langstelling en medeleven toon den met het verlies van zijn va der. Ook hij wenste allen een prettige avond. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door „Marijke's Band" uit Kaatsheuvel. Al aanstonds wisten deze mannen de vrolijke stemming te brengen die er heel de avond heerste. Ook de inwendige mens werd op een behoorlijke wijze verzorgd. Al met al hebben allen kunnen genieten van een genotvolle avond, waarop de Zangver. met genoegen kan terugzien. Vermeld zij nog, dat het vol tallige bestuur der Zangver. deel genomen heeft aan de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig pastoraat van de HoogEerw. heer Deken Goossens te Drunen, waarbij door de voorzitter een geldelijke bijdrage werd geschon ken voor de opbouw ener nieuwe parochiekerk te Drunen. Fabrieksarbeidersbond. De vergadering van de Fabr. Arbeidersbond in café P. v. Eg- gelen, was flink bezocht, toen de spreker de heer Schoormans, Hoofdbestuurslid van de bond, een duidelijke uiteenzetting gaf van de na-oorlogse jaren en roem de de wijze waarop thans samen wordt gewerkt tussen werknemer en werkgever en hoopte dat dit zal blijven. Spreker toonde aan dat Nederland hierin boven an dere landen stond. Spreker lichtte de Bedrijfs- en Publiekrechtelijke organisatie toe. Daarna werd het bestuur uit gebreid met twee leden, namelijk de heren N. de Gouw en M. v. d. Linden. Op de godsdienstplichten werd terdege gewezen. Verder kwam ter tafel een feestavond voor de leden, waar bij de dames worden uitgenodigd. Deze avond wordt met muziek opgeluisterd. Harmonie Concordia. De deze week gehouden feest dag van de Harmonie Concordia in café Boom, is schitterend ge slaagd. De inzet werd gemaakt Liet een rondgang door het dorp. 's Avonds werd het feest voort gezet waarbij de huldiging plaats vond van de jubilarissen, die by monde van de Edelachtb. heer Burgemeester van Hout werden toegesproken en een prachtig in gelijst diploma werd aangeboden, waarvoor allen hartelijk dankten. De jubilarissen waren L. Dael- mans 60 jaar lid, G. van Hees been, oud-voorz. 50 jaar, Th. Boom, 50 jaar, Joh. v. d. Uden- hout 40 jaar en A. Boom 40 jaar, en verder de heren G. v. Hei voort, M. Scheij, J. v. d. Hagen, T. Boom, M. Mommersteeg, H. de Vaan, A. Boelen, allen 25 jaar lid. Verder werd de avond door gebracht met zang en muziek. Uitvoering De Volharding. Zaterdag 19 Febr. 1949 gaf de Toneelvereniging De Volharding haar 2de winteruityoering voor donateurs en belangstellenden in café B. Oremans. Opgevoerd werd het vrolijke spel van jonge liefde, 't Was in Mei, spel in drie bedrijven door J. Buis, Holl. ver taling G. J. Pieters, met mede werking van het vrolijke orkest de Rigo Boys uit Waalwijk. Na een welkomstwoord door de voorzitter, tevens regiseur van Volharding, Cor van Engelen, nam het spel een aanvang. Dit blijspel viel terstond bij het pu bliek in de smaak en door hei goede spel kwam de mooie in houd van het stuk tot zijn recht. Want werkelijk, de Volharding heeft wederom bewezen over goede krachten te beschikken, want de twee nieuwelingen die mee speelden, vervulden hun rol op voortreffelijke wijze; de boerin speelde tevens lustig en was rol vast. De tweede nieuweling, een boerenzoon Rieks, had een moei lijke rol die door hemzeer goed werd gespeeld. Zijn uiterlijk en manieren pasten mooi aan; als hij zo nuchter blijft zal hij niet ge makkelijk aan de vrouw komen. De overige rollen waren in han den van dames en heren die het vak verstonden en meermalen hebben bewezen uit het goede hout te zijn gesneden en de naam Volharding weer eer hebben aan gedaan. Het gulle applaus na elk bedrijf was ten volle verdiend, extra dankwoord aan de regisseur is zeker op zijn plaats. Dit blijspel is bij de vele donateurs waarover de vereniging beschikt, buitenge woon in de smaak gevallen en ik twijfel niet of van de zomer in verband met het 10-jarig bestaan van Volharding zal een tweede uitvoering zeker noodzakelijk zijn om donateurs die zich nu zeker zullen aansluiten om het 10-jarig bestaan mede te kunnen vieren. Verder werd de stemming nog verhoogd door het vrolijk orkest, dat met groot succes verschillen de mooie nummers ten gehore bracht en een extra nummer dat op verzoek nogmaals werd ge speeld. In het Kampvuur oogstte veel succes. Gaarna zien wij de Rigo Boys weer in ons midden voor de goede zang en muziek. De grima was bij dhr. Herman in goede handen. Goed afgelopen. Zaterdagmiddag ongeveer 4.30 uur kwam mej. van den Heuvel per rijwiel uit de Kromstraat en wilde de weg oversteken, toen juist een luxe auto uit de richting Waalwijk paseerde. Een aanrij ding was onvermijdelijk. Mej. v. d. Heuvel werd van de fiets ge slingerd en kwam voor op de kap van de auto tegen de voorruit terecht, waarna ze op de weg viel. Wonderlijk kwam zij er met enkele schrammenaf; de iiets werd nogal beschadigd. De chauf feur uit Drunen, die geen. schuld trof, was bereid in de kosten van het rijwiel tegemoet fe komen. Jaarvergadering K.A.B. afd. Vlijmen. Donderdag 24 Febr. zal in 't café P. v. Eggelen een vergade ring worden gehouden, welke toe gankelijk is voor alle georgani seerde arbeiders. Aanvang 7.30 uur. Enkele belangrijke punten staan op het program, terwijl drie bestuursleden aan de beurt van aftreden zijn, van wie de voor zitter zich herkiesbaar stelt. Can- didaten worden ingewacht bij 't bestuur. Carnaval 1949 te Vlijmen. Zondag 27 Febr. wordt Carna val te Vlijmen ingezet met het inhalen van Prins Carnaval en zijn gevolg bij café A. van Vugt onder de vrolijwë tonen van de harmonie Concordia. Daarna wordt de Prins en gevolg toege sproken ten gemeentehuize door de Edelachtb. Heer burgemeester v. Hout, waarna gezamenlijke vergadering ten gemeentehuize onder aanbieding van de erewijn aan de Raad van Elf, comité en gevolg. Om 3 uur grote gecostu- meerde voetbalwedstrijd tussen Concordia en Olympia. Voor de wedstrijd zal er een attractie ge. geven worden om de lachspieren los re krijgen. De opselling van de elftallen zal de namen ver tegenwoordigen van de spelers en oprichters van beide elftallen. Concordia. Doel: M. Librigts; achter: G. v. d. Hout, H. Nieu- wenhuizen; midden; W. Prijs, M. Parijs, J. v. d. Linden; voor: Janus v. Heivoort, Piet de Vaan, W. v. d. Wiel, H. Kooien en Tinus Meesters. Olympia. Doel: C. de Laat; achter: Fr. v. d. Linden en H. v. Kessel; midden: Chr. van Kessel, Mari de Laat en P. Dael- mans; voor: H. Berkelmans, M. v. Esdonk, Jantje v. d. Linden, Norbert v. Esdonk en M. de Kroon. Als reserves zijn verschil lende goede krachten aangezocht. Na afloop bijeenkomst in café Boom, waar het verdere program voor de avond zal worden bekend gemaakt. Maandag en Dinsdag grote ge- costumeerde groepenwedstrijd. Volgens inlichtingen zijn er 12 groepen aan het repeteren, om zo goed mogelijk voor de dag te ko men. Hoge prijzen zijn beschik baar gesteld, zoals de le prijs 75.— en zo vervolgens. Dat er onder de groepen zijn die extra voor de dag willen komen, is het bewijs dat de kasteleins verzocht zijn extra verlichting aan te bren gen op het toneel voor het be. oordelen van de grime van deze groepen, waaraan de kasteleins zeker zullen voldoen. Het is te hopen dat Carnaval verloopt zoals andere "jaren en gaarne wensen wij allen een ge paste en gezellige Carnaval 1949 toe. Groenten en Fruithandelaren. De afd. Vlijmen van de Ned. Bond van Commissionairs in groenten en fruit hield in de loop van vorige week een algemene ledenvergadering in café Dek kers, die geleid werd door de voorzitter de heer P. Prinsen, die in zijn openingswoord de hoop uitsprak dat men dit jaar van een vrijere handel verzekerd kon zijn. Men besloot dit jaar geen feestavond of excursie te houden, omdat de kas dit niet toeliet. N. C. B. Woensdag had afd. Haarsteeg van de N.C.B. haar jaarvergade ring in café van Oyen. Voorzit ter Fr. van Beijnen opende en heette welkom, speciaal geestelijk adviseur en dhr. Jos. v. d. Broek uit Waalwijk. Secretaris Jan van Delft kreeg zijn notulen goedgekeurd en kon Vanaf 28 Februari is er weer een geregelde dienst per K.L.M. naar Batavia v.v. Bij Medan is een 0verval gepleegd op een onderne ming, er werden 3 personen gedood en 4gewond. Dienstplichtigen van de lichting 1949 kunnen zich ver binden bij het corps Maré- chaussée. als penningmeester mededelen, dat er een batig saldo was. De aftredende bestuursleden A. v. Veluw en Jac. Pulles, waarvan de eerste al 28 jaar in functie is, werden herkozen. Door de voorzitter werd daar na de contributieverhoging nader toegelicht. Geconstateerd werd ook dat de melkprijzen bevredi gend waren, doch dat de akker bouwproducten op te lage basis waren vastgesteld. In de teelt van suikerbieten zag men perspectief. Hierna hield dhr. v. d. Broek een causerie over de Exportcen- tralen te Boxtel en raadde hij de leden aan, zich daarbij aan te sluiten, staande' de vergadering gaven zich 17 leden op. Bij de rondvraag werden ver schillende vragen naar genoegen beantwoord. De geestelijk adviseur Pastoor Serrarens, sprak de vergadering toe aan de hand van een bro chure door de Paus gericht aan de Italiaanse boeren. Film. Vrijdag en Zaterdag werd in Café van Oyen een filmvoor stelling gegeven ten bate van de Missie van Zuid-Amerika door de Paters Montfortanen, over het leven van de H. Teresia van Li- sieux en haar invloed op de we reld. Beide avonden was de zaal slechts matig bezet. Lezing Paul Juliën. Als vierde in de reeks van cul turele avonden had Zondag op Mariënkroon Dr. Paul Juliën, de bekende Afrika-vorser, zijn spreekbijeurt voor een talrijk au ditorium. Na door Pater Rector verwelkomd te zijn, gaf hij een vlot relaas van enige van zijn interessante bevindingen, speci aal over de geheimzinnige Pyg- meeënstammen in Equatoraal Afrika. Niet alles daaromtrent is bekend, want het onderzoek wordt ten zeerste behoeilijkt door het feit, dat de Pygmeeën in de dichte oerwouden leven en steeds van verbjijf veranderen. Door lichtbeelden werd een en ander aanschouwelijk voorgesteld. Na de pauze, waarin enige vragen naar genoegen werden be antwoord, vroegen enige films nog de aandacht van de aanwe zigen. Dr. Paul Juliën, bekend ook door zijn optreden voor de radio, gaf aan een en ander een toepasselijke en interessante toe lichting. Het geheel was een avond, die aan allen een goed gedocumen teerd beeld heeft gegeven van het leven en de gewoonten van deze primitieve dwergstammen. De aangegeven leeftijdsgrens had o.i. hoger mogen zijn. Als vijfde en laatste in de rij komt op 13 Maart de voordracht kunstenaar Bernard Verhoeven, - met als onderwerp: Guido Gezel- Ie als mens en dichter. Toneel. T oneel vereniging «Ernst en Luim", gevestigd in café v. Oyen presenteert a.s. Woendag en Za terdag voor de donateurs van de Harmonie St. Cecilia, het blijspel in drie bedrijven: „Haar laatste wil" door J. W. v. d. Heijden en Henk Bakker. Des Zondags daarop voor betalend publiek. Door dhr. J. Nieuwenhuizen werd een onderwerp behandeld getiteld: De radio staat aan: mu ziek. Door de afgevaardigden van verschillende zusterverenigingen enz. werden felicitaties en goede wensen overgebracht, waarvoor werd dankgebracht. De avond werd verder op ge zellige wijze gevuld met zang en voordracht. Ds. de Bruijn dankte tot slot voor de medewerking aan deze geslaagde feestvergadering. In de pauze werden tractaties rondge diend. Een gehouden collecte voor het Prot. Interkerkelijk Thuisfront bracht 22.15 op. Beroep. Ds. J. W. de Bruijn, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, ontving een beroep naar Putten (3e predikantsplaats). Ned. Herv. J. V. en M. V. Donderdagavond kwamen de Ned. Herv. Jongelingsvereniging Timotheus en de Ned. Herv. Meisjesvereniging Persis, in de zaal van de Chr. Volksbond al hier in gecombineerde jaarverga dering bijeen, onder leiding van de erevoorzitter, Ds. J. W. de Bruijn. In zijn openingswoord heette Ds. dé Bruijn allen hartelijk wel kom, in 't bijzonder de oud-leden, en wees er op dat door Gods ge nade het jeugdwerk hier nog rus tig voortgang kan hebben, wat niet meer zo vanzelfsprekend is, nu men in Oost-Europa de gods dienst probeert ten onder te bren gen. De dienaren van God wor den opgesloten en verbannen. Wat onderscheidt ons van hen? Wij mochten door Gods genade nog weer een heel jaar elkander opwekken om verder te gaan in de vreze des Heren. Ds. de Bruijn wees hierbij op 't gelezen Schrift gedeelte uit Daniël 6. Hij wekte op.tot actief medewerken aan het jeugdwerk; het gaat niet om ons werk, maar om de dienst des Heren. Nadat de jaarverslagen door de resp. functionarissen der J.V. en M.V. waren uitgebracht, die ge tuigden van een opgewekt ver enigingsleven, werd door mej. T. Nieuwenhuizen een onderwerp in geleid over Daniël 6, waarop een goede bespreking volgde. Benoeming aangenomen. Mej. A. C. Oldekamp te Poort vliet (Zld.) heeft haar benoeming tot onderwijzeres aan de Konin gin Julianaschool in de Kom aan genomen. Jaarverg. 't Rozeknopje. Dinsdag 22 Februari a.s. des avonds acht uur houdt de ge mengde zangvereniging 't Roze knopje in het Stationskoffiehuis van de heer Pruijssers haar alge mene ledenvergadering, waarop behalve de verslagen van secre taris en penningmeester o.m. aan de orde komt de verkiezing van 2 bestursleden, wegens periodieke aftreding van Dr. N. L. Gerlach en M. H. van Dongen. Oranjevereniging. In de zaal van de heer Pruijs sers wordt Woensdag 23 dezer 's avonds acht uur een ledenver gadering gehouden van de Oran jevereniging Wilhelmina. Gezien de belangrijke agenda, waarop o.m. voorkomt de bespreking over het organiseren van een uitstapje voor ouden van dagen op een nader te bepalen dag in de zomer, verwachten we een grote belang stelling van de zijde der leden. In verband met het feit, dat Koninginnedag dit jaar reeds op 30 April valt, dus heel wat vroe ger dan voorheen, zal de inning van de contributie door de Oran jevereniging Wilhelmina reeds in het begin van Maart geschieden. Bevolkingsloop Sprang-Capelle. Geboren: Antonia L J dv A Roosenbrand-Burghout Alida dv W v Driel-v d Stet Jo hannes A zv J A v Son-de Bodt Johannes F W zv J H van Gorkum-Köhnke Johannes zv M Rijken-Konings Jenneke dv M T Kruijf-Trefférs Adriana dv J de Rooij-van Oers. Gehuwd: Geen. Overleden: M Wagemakers 85 j echtg v A D y Berkel C L j v Campen 2 j <Jv M J v Campen en A A Rijken J M Verhoeven 79 j echtg van A v Wijlen J J Sterrenburg 70 j echtg v A Sprangers. Gevestigd: A. Bentem en gezin van Schiedam AH Verduin van Raamsdonk D Wagema kers van Waalwijk CP Vugts van Waalwijk. Vertrokken: H Ros en echtg naar Roterdam J L de Jong en echtg naar Breda J van Tiggelen naar Breda J M Oc- kers naar Wageningen. Bevestiging ouderling. Na beëindiging van de ochtend dienst in de Ned. Herv. Kerk al hier, werd Zondagmorgen de her benoemde ouderling de heer A. Smits, die nog niet als zodanig bevestigd was door de plaatse lijke predikant Ds. A. Wisgerhof tot zijn ambt ingeleid en, daarir: bevestigd. Bedankt. Naar we vernemen heeft de heer G. Paans bedankt als diaken en de heer G. de Rooij als ouder ling der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse. Landelijke Rijvereniging. In de zaal van de heer Ant. v. Dijk aan het Bruggetje te Vrij- hoeve-Capelle zal Donderdag 24 dezer des avonds 8 uur onder leiding van de heer J. van Bru- chem de algemene vergadering worden gehouden van de Rijver eniging De Margrietruiters. De dezer dagen voorlopig vastgestelde kiezerslijst der ge meente Sprang-Capelle ligt vanaf 22 Febr. a.s. tot 16 Maart d.a.v. ter gemeente-secretarie te Vrij- hoeve-Capelle ter inzage. Ieder stemgerechtigde kan zich dus gaan overtuigen of zijn of haar naam op deze lijst voorkomt en indien dit niet het geval mocht zijn verzoeken er alsnog op ge plaatst te worden. Geslaagde uitvoering. In haar verenigingslokaal in de zaal van de heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve- Capelle, gaf het Fanfare-corps Sirena j.l. Maandag 15 en Dins dag 16 Febr. met medewerking van de Toneelvereniging Oefe ning en Vermaak uit Dussen een uitvoering. De verschillende muzieknum mers, welke onder leiding van de heer P. B. Bisselink uit Kaatsheu vel, werden uitgevoerd, waren vooral de eerste avond goed ver zorgd, in aanmerking nemend de veel te kleine plaatsruimte, waar moest worden geconcerteerd. De uitvoering van deze nummers gaf blijk van ernstige studie onder bekwame leiding en een welver diend applaus hadden directeur en werkende leden na ieder num mer in ontvangst te nemen. Het optreden van de Toneel vereniging Oefening en Vermaak, dat „Zijn eerste schot", een to neelspel in drie bedrijven opvoer de, is een waar succes geweest. De rollen werden op verdienste lijke wijze vertolkt en hiervoor alle eer aan de spelers. Het stuk werd natuurgetrouw weergegeven Aan het slot van beide uitvoe ringsavonden werden de tonelis ten door de voorzitter van de muziekvereniging gecomplimen teerd. Hij wenste hun proficiat mét het succes van hun spel, dankte Oefening en Vermaak na mens Sirena en het bezoekende publiek en eindigde met de wens deze vereniging nog meerdere malen in Vrijhoeve-Capelle te mogen ontmoeten. De eerste avond, welke alleen voor donateurs toegankelijk was, was de zaal buitengewoon goed bezet, wat jammer genoeg niet van de tweede avond kan wor den gezegd. Toch mogen deze beide avonden voor Sirena als volkomen geslaagd worden be schouwd. Aanbesteding. Het gemeentebestuur van Raams donk heeft aanbesteed de aanleg van een viertal straten, n.l. de Beatrixlaan, de Irenestraat, de Marijkestraat en de Margrietstr. Laagste inschrijver was J. v. d. Elshout en Fr. de Bont, Raams- donksveer voor 34951. Hoogste inschrijver P. J. v. d. Zanden te Breskens voor 53132. Uitvoering harmonie. De harmonie St. Bavo heeft Zaterdag- en Zondagavond in t hotel Koppelpaarden met leden van de eigen vereniging een to neelavond eorganiseerd, wat o.i. een daverend succes is geworden. Na een kort openingswoord door de voorzitter de heer C. Langerwerf, konden we genieten van een concert, onder leiding van de heer C. Kuijs. Na dit mu zikaal genot kregen we de hoofd schotel in de vorm van een to neelstuk, getiteld: „Adel in Li vrei" blijspel in 3 bedrijven door Henk Bakker. Beide avonden was de zaal stampvol en heeft deze vereniging bewezen dat zij met eigen krachten iets kan bereiken en presteren. Dit stuk, dat zich op een slot of kasteel afspeelt, werd op fenominale wijze voor 't voetlicht gebracht. Decors, costu mes en verlichting met deze plaats in overeensemming, deed het pu bliek van het begin af kennelijk genieten. Ook de inhoud van dit stuk bevat een prachtige strek king. De werkelijke adel, het z.g. „blauwe bloed" wordt gesteld te genover de adel van de arbeid, waaruit dan blijkt, dat de laatste de meest waardevolle is en meer levensvreugde biedt. Voordat zij echter tot deze conclusie gekomen waren, is er natuurlijk door ver schillende verwikkelingen veel aan voorafgegaan, en werd door ge zonde humor de lachlust dikwijls opgewekt. De spelers hebben een parchtig debuut gemaakt, Vooral als men in aanmerking neemt dat van de negen spelers er 7 voor het eerst voor het voetlicht verschenen en er twee spelers bij waren die het toneelspelen al jaren hadden vaar wel gezegd, n.l. J. Snijders Sr. en Sj. Kuijsters. Ook hebben deze laatsten een leeuwenaandeel in de oprichting van deze vereni ging en zij durfden het zelfs aan nog een rol te vervullen. Dit geldt wel in het bijzonder voor de heer J, Snijders Sr., die op zijn. hoge leeftijd met zo jeugdig vuur be zield was en zonder aarzelen de rol van Oom op sublieme wijze heeft vertolkt. Ook Sj. Kuijsters, die een van de hoofdrollen speel de, gaf blijk een klassespeler te zijn. Deze heeft niet alleen zijn eigen vereniging door zijn prach. tig en talentvol spel eer aan ge daan-, maar ook de toneelvereni ging uit zijn geboorteplaats Was pik, die allen aanwezig waren en waar Sj. K. vroeger lid is ge weest, hoorden we in onze nabij heid harop denken, wel een bewijs dus. Maar wij zouden tekort schieten als wij de andere zeven spelers vergaten, want ook zij hebben er uitgehaald wat er uit te halen was. iedere rol, stuk voor stuk, werd op uitmuntende wijze voor het voetlicht gebracht. Het publiek beloonde hun prestaties dan ook met een daverend op- 'plaus; tot tweemaal toe moest 't gordijn worden opengetrokken voor het aanhoudend geklap. Een felicitatie namens de inge zetenen van Raamsdonk is hier zeker op zijn plaats. Tot de volgende maal. Fancy-Fair. De Johannes-stichting organi seerde in het Henricusgebouw ri grote fancy-fair, welke zeer druk bezocht werd. Alle drie de dagen was de zaal tjokvol. Het toneel was omgetoverd tot een gezellig zitje, alwaar men iets kon ge bruiken. Het rad van avontuur was geweldig actief en de gehele avond ratelde hét wiel rond, voor één dubbeltje kon men de mooi ste begerenswaardigheden in zijn bezit krijgen, tenminste, voor zo ver het geluk hen mee was. Waardevolle prijzen w.o. gebak, kolen, strijkijzers, electr. scheer- apparaat, - naaitafeltjes, enfin te veel om op te noemen, stemden menigeen hoogst tevree; ontelba re ontbijtkoeken verlieten de zaal. Sjoelbakken, ringgooien, touw trekken enz. waren de spelen die de grootste aantrekkingskracht vormden, terwijl men ook zijh schutterscapaciteiten kon tonen. Met een pittig stukje marsmu ziek of een ander mooi plaatje, hield men er de stemming in. In het kleine zaaltje werd er een cineac-programma gedraaid. De Johannes-stichting kan om trent het verloop van deze fancy- fair goed tevreden zijn. Een bij zonder woord van dank is wel op zijn plaats voor onze plaat selijke middenstand, die door de milde geschenken dit succes ver zekerd heeft. De opbrengst zullen wij zo mo gelijk nog nader mededelen; deze komt geheel ten goede aan de jeugdverenigingen. Met algemene stemmen is de WelEd. heer Jos. van Heijst tot voorzitter van de St. Vincentius- vereniging te Dussen gekozen. UITSLAGEN. District IV. le klasse. VVV—BW 0—1 LimburgiaJuliana 55 BrabantiaNAC 20 MVV— Spechten 4—1 TSC—Willem II 1—2 District VI. PSV—Sitt. Boys 2—2 NO ADEindhoven 21 (Noad kampioen) HelmondiaLONGA 22 MauritsDe Baronie 21 Tweede klasse A. Concordia SVDWSC 30 Zwaluw—RKTVV 0—2 WilhelminaTOP 21 DESK—Kolping SDW 7—3 RKCSchijndel 24 Derde klasse C. Zaltbommel—Ons Vios 0—2 GudokHaarsteeg 33 Vierde klasse C. OpijnenNooit Gedacht 31 Vierde klasse D. WaspikVOAB 11 Uno AnimoNevelo 60 Right Oh—Veerse Boys 1—2 CONCORDIA S.V.D.—W.S.C. Door deze 3—0 nederlaag bij Concordia SVD is het lot over WSC bepaald en zullen ze weer de zo gevreesde en zware degradatie-wedstrijden moeten gaan spelen. Vooral dit jaar zijn ze zo zwaar nu er 8 wedstrijden gespeeld moeten worden. De 3e klas- sers zijn reeds bekend, n.l. Mulo (Helmond), Tivoli (Eindhoven) en ODC (Box tel) en hier komt nog bij een 2e klasser; voor deze plaats zijn er nog heel wat Candida- ten; bekijkt U maar eens de ranglijst. Het is en blijft al tijd een moeilijke opgaaf om degradatie-wedstrijden te spe len, maar als we nu achteraf bekijken hoe of WSC dit sei zoen z'n wedstrijden heeft gespeeld, dan zien we de toe komst niet zo somber in en zijn we de mening toegedaan dat het ons niet zou verwon deren als WSC als overwin naar uit de strijd zal komen. Nu over de wedstrijd Con cordia SVDWSC Als de scheidsrechter begin nen blaast is het direct SVD dat flink aanvalt en de WSC- achterhoede moet direct han delend optreden, wat haar wel toevertrouwd is. WSC weet zich iets los te werken en be gint het SVD-doel te belagen maar zonder succes; het ge brek aan schutters heeft zich deze middag weer duidelijk laten zien, anders zou WSC zeker met enkele puntjes voorsprong de rust zijn inge gaan. Na de rust is het weer SVD dat alles op alles zet om te doelpunten, maar Adelberg schijnt niet te passeren te zijn want zeker schijnende doel punten weet hij op prachtige wijze te stoppen. Na 15 minuten spelen is 't de WSC-achterhoede die niet voldoende wegwerkt en het is 1o. Nog niet bekomen van deze tegenslag blijft weer de achterhoede staan, valt niet aan en weer heeft SVD succes 2—0. Nu is het WSC dat in eens is wakker geschud en aanval op aanval onderneemt, maar het levert niets op. Alle mogelijke veranderingen wor den togeepast,-maar deze blij ken ook al geen verbeterin gen te zijn. Adelberg verricht weer een pracht-safe, maar krijgt de bal niet onder con trole en de SVD-rechtsbuiten maakt er 30 van, met wel ke stand het einde komt. R.K.C.—SCHIJNDEL 2—4. We zagen RKC pas voetbal len toen Jan v. Herpen van Schijndel, Span voor de 4e maal kansloos passeerde en toen was het ook met Schijn del gedaan, maar voor RKC' was het reeds te laat om deze 40 achterstand geheel in te lopen. De verdediging van RKC was er voor de rust geheel uit en bleek niet in staat de snelle voorhoede van Schijndel, waarin v. Herpen een schitterende partij speel de, te bedwingen, terwijl de voorhoede juist speelde of. er aan deze wedstrijd niets ge legen was. Toch zal RKC in haar laatste wedstrijd anders moeten aanpakken, willen ze niet in gevaar komen om nog degradatie-wedstrijden te spe len. De eerste 10 minuten van de wedstrijd loopt RKC hard van stapel en in de eerste 5 min. krijgt Steenbeek een pracht kans tot doelpunten als Stan ley de bal schitterend voor' 't doel plaatst, maar Steenbeek" miste. Even later weer een dot van èen kans uit een vrije trap die goed door v. Gemert wordt genomen. Stanley kopt keurig in, doch de Schijndel- keeper kan de bal nog juist keren en slaat hem voor de voeten van Jos Duquesnoy die jammerlijk naast schiet. Twee kansen die evenveel doelpunten op hadden moeten leveren, maar door niet snel genoeg reageren verloren gin gen. Hierna neemt Schijndel het heft in handen en gevaar lijk komen zij steeds voor het RKC-doel. Na ongeveer 20 minuten spelen komt de bal tegen de hand van Jac. de Bruin. Scheidsrechter v. d. Eist kende hiervoor een straf schop toe, die, alhoewel niet kansloos voor Span, in een doelpunt wordt omgezet. O.i. was dit handsgeval te zwaar gestraft, maar v. d. Eist floot voor de rust overal voor en onderbrak 't spel meermalen voor ieder klein akkefutje, dus moest hij voor genoemde overtreding ook fluiten. Schijndel, gesteund door dit succes komt geweldig op zetten, waartegen de achter hoede niet snel genoeg in grijpt en als het rusten is heeft v. Herpen van Schijndel kans gezien om Span nog tweemaal te verrassen en zodoende Schijndel een vei lige 30 voorsprong te be zorgen. De wedstrijd was na rust nog geen 2 minuten oud als Schijndel no. 4 laat aanteke nen. Hierdoor werd RKC blijkbaar wakker geschud en - na de aftrap stormen zij ge lijk op het Schijndel-doel af en na goed opbrengen van Jos Duquesnoy kan Steen beek met een goed schot voor RKC het eerste doelpunt sco ren. Nu domineert RKC over alle linies' en vooral de klei ne v. d. Gouw als zwerver verrichte prachtig werk. Hij was overal te vinden waar gevaar dreigde en bracht dik wijls de bal keurig voor het doel. 20 Minuten na rust wordt het al 24 als Jos Du quesnoy de bal naar voren speelt en de Schijndel-keeper in plaats van naar de bal naar Jos vangt en de bal tergend langzaam in de verlaten doelmond rolt. Schijndel trekt nu begrijpelijkerwijze alles in de verdediging terug en geeft, ondanks dat RKC gevaarlijk blijft opdringen, geen kans meer om te doel punten. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.—KOLPING S.D.W. 7—3. In de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen, heeft Desk een zege met korfbalcijfers weten te beha- lpn op het Helmondse Kolping. Dit is de eerste keer dat op eigen veld van Kolping werd gewon nen. Hoewel er voor de thuis club geen prikkel meer was om zich tot het uiterste in te span nen, zagen we bij vlagen zeer goed spel, waarop de Helmon- ders maar geen vat konden krij gen. De Desk-achterhoede was niet zoals we dit van haar ge wend zijn, maar dit kon ook moei lijk als men weet dat H. v. Es niet fit was en J. v. d. Ven zo n last had van een blessure, dat hij na de rust zijn plaats afstond aan invaller Pijnenburg. De voorhoede kan op een goe de wedstrijd terug zien en voor al, en dat liet dit seizoen nog al eens te wensen over, men was productief. Kolping weet de leiding te ne men met een uitstekend schot van haar linksbuiten, die, zoals in het verdere verloop van de wedstrijd zou blijken, een bijzonder goed schutter was, 01. Langzamerhand komt Desk er echter beter in en spoedig ligt de gelijkmaker in het Helmondse net

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2