WMIWÏK DE LmGSTRa Waalwijkse en Langsiraatse Courani DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HEUSDEN SPRANG CAPELLE GEERTRUIDENBERG RAAMSDONKSVEER VERF BIOSCOOP-PROGRAMMA W. v. d. Heijden en Zonen DONDERDAG 31 MAART 19411. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. 72e JAARGANG No. 27. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES„ECHO". ZONDAGSDIENST. 3 April 1949 Dr. Lenglet. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 3 April 1949 10 uur: Ds. van Burgeler. TERUGGEKEERD. Ook de soldaat Johan Bak keren uit de Besoijensestraat keerde Zondag j.l. in de ou derlijke woning weer. De buurt had ook hier voor een versiering gezorgd en velen toonden hun belangstelling. Zo ook de Chr. Gem. Zang vereniging Hallelujah, waar van Johan lid is, die Maandag avond een serenade bracht, waarbij de voorzitter harte lijke woorden van welkom tot hem sprak. Johan Bakkeren dankte de zangers en zangeressen en al len die belang stelden bij zijn thuiskomst. COLLECTE KATH. THUISFRONT. De bus-collecte die Katho liek Thuisfront Zondag vóór en na alle H. Missen hield, bracht in de parochie St. Jan 62.50 op. UNIVERSITEITS- COLLECTE. De 1.1. Zondag in de kerk van St. Jan gehouden collec te ten bate vaji de R.K. Uni- versiteit, bracht het mooie be drag van 700.op. VAKGROEP R.K. BOND VAN POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONPERSONEEL „ST. PETRUS" Afdeling „St. Jan" Waalwijk en Omstreken. Vergadering op Zaterdag 2 April 1949 om 4.30 uur na middag ,in de zaal „Thalia", Stationsstraat. Agenda: 1. Opening door de voorzitter. 2. Voorlezing notulen vorige vergadering. 3. Behandeling ingekomen stukken. 4. Bondsbestuurder de heer v. Oijen bespreekt Herz. B.B. '48 en fusie. PAARDENVERZEKERING WAALWIJK. De Paardenverzekering hield in café C. van Heesbeen haar jaarvergadering. De voorzitter opende de ver gadering met de Chr. groet en een welkomstwoord tot de aanwezige leden. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Vervolgens werd het jaar verslag uitgebracht, waaruit bleek dat er op 1 Jan. 1949" een batig saldo was van 864.30. De verzekering telde 1 Jan. 1949 92 leden met 110 paarden, verzekerd voor 59480.—. In het afgelopen jaar werden uitbetaald 7 paar den en 1 veulen. Het aftredende bestuurslid de heer A. v. Tuijl werd met algemene stemmen als zoda nig herkozen. Wat de verkoop der afge schreven paarden betreft, werd besloten dit op de oude manier te handhaven; wel zullen deze dieren in het ver volg van een brandmerk wor den voorzien. Vastgesteld werd dat leden die jonge paarden weiden buiten de gemeente, deze die ren eerst ter schatting moeten aanbieden. De leden die met hun paarden niet ter schatting verschijnen, vervallen in een schatloon van een gulden. Besloten werd ook de jaar vergadering boetplichtig te maken wegens de slechte op komst en deze voortaan in •Jan.Febr. te houden. Daar er verder niets meer aan de orde was, werd de ver gadering door de voorzitter gestoten met de Chr. groet. GEVONDEN en VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: blauw zakje met ham; kinderschoentje, bruine portemonnaie met inhoud; verchroomde polshorloge en blauwe gebreide wanten. Verloren: doublé dames polshorloge; portemonnaie; pakje met textiel; blauwe :step; portemonnaie met rij- ibewys. KIPPEN-MOORDENAAR. Dezer dagen zijn op het Laageinde weer enkele kip pen het slachtoffer geworden van een loslopende hond. Ter geruststelling van de daar wonende kippenhouders kunnen we mededelen dat de politie de hond heeft gear resteerd en zonder vorm van proces het doodvonnis aan hem heeft voltrokken. BEGIN VAN BRAND. Bij J. V. in de Nieuwstraat brak gistermorgen brand uit in de gang en in de keuken. Buurtbewoners wisten 't vuur echter spoedig te blussen. Er werd nog al enige schade aan gericht aan de huisraad, ter wijl de vrouw des huizes brandwonden aan haar been opliep. BEKENDMAKING. Het tennis-seizoen komt aan. Haal tijdig Uw rackets te voor schijn om deze te laten repare ren. Kunnen zij niet meer gere pareerd worden, maak dan een keuze uit onze collectie franse rackets welke wij U onder ga rantie leveren. Ook nieuwe bespanningen zet ten wij op Uw oud frame. Wij beschikken over een eigen reparatie-inrichting. H. Speet, Markt 3, Waalwijk. Adv. LUXOR. „Het geheime commando" is het verhaal van een professor die de opdracht krijgt te as- sisteren in een zeer uitgebreid recherche-onderzoek, waar aan zeer vele gevaren zijn verbonden. De professor (Ca- ry Cooper) ontpopt zich ech ter als een ras-detective, die verliefd wordt op de .vrouw die hij moet beschermen. Hij slaagt er tenslotte in haar in veiligheid te brengen. Deze film wordt Vrijdag t./m. Zondag vertoond. Voor veertien jarigen en ou deren draait Maandag en Woensdag in dit theater de film „Cheyenne" met Denis Morgan en Jane Wyman, een spannende Wild-West-film die zich afspeelt in het Amerika van de vorige eeuw, waar een bende huishoudt, die door een particuliere detective opge rold zal worden.Natuurlijk gaat dit gepaard met veel re volvergevechten enmet liefde. MUSIS SACRUM. „Het Gesprek van de Stad" is de titel van een veel be sproken geschiedenis. Het be treft hier een fabrieksbrand die op de schouders gescho ven wordt van iemand, die er part, noch deel aan heeft ge had. De verdachte moet zich verborgen houden en komt in contact met een advocaat die tenslotte zijn zaak zal gaan behartigen en de ware schul dige opspoort. Hij komt ook in contact met een vrouw, met wie hij een nieuwe toekomst onbevreesd nu tegemoet gaat. Vrijdag tot en met Zondag. „Nalatigheid" is de originele titel van een George Formby- film die Maandag en Woens dag in dit theater voor veer tienjarigen en ouderen wordt gedraaid. Een film, zoals alle filmen met Formby; voor de liefhebbers dus een avond van ontspanning met gezonde lachtbuien. Veeverzekering „St. Isidoor". Bovengenoemde verzekering hield dezer dagen haar jaarver gadering. Uit het jaarverslag bleek dat er 34 ongevallen had den plaats gevonden, waarvoor 13570.werd uitgekeerd. De opbrengst was 3329.28, de op brengst van levend vee 247:72. Gemiddeld waren verzekerd 808 stuks vee. I December j.l. werd een record behaald, er waren n.l. 862 stuks vee verzekerd. Uit het financieel verslag bleek dat er per 1 Jan. 1949 een saldo was van 158.10; het verslag sloot met een nadelig saldo van 1871.24. De periodiek aftredende be stuursleden M. Jehoel en R. van Drunen werden beiden bij accla matie herkozen. Operette „Goudhaantje". De Jeugdverenigingen (Verken ners, Gidsen, Welpen) uit Deur- ne waren naar Drunen overgeko men om daar de operette „Goud haantje en haar Troubadour" op te voeren. Tweemaal was de zaal goed bezet èn jeugd èn ouderen hebben van een waarlijk goede uitvoering ten volle genoten. Toen Aalmoezenier Klijn de uitvoering opende met in zekere zin clementie in te roepen, omdat het geen „koor" was dat optrad, maar slechts verkenners, welpen en gidsen, deed hij een overbodig, werk. Het was goddank geen koor, het was meer. Naast de goede zang kwam er nog bij de spontaneïteit van de jeugd. Het noodtoneel in de Drunense gym nastiekzaal hinderde soms merk baar de levendigheid van 't spel. Wat een prachtige, sterke altstem had de vrouwelijke troubadour Daarbij waren ook uitspraak en voordracht keurig in orde. Het zelfde compliment kan gegeven worden aan de sopraan, het to- vervrouwtje. Het duet van Trou badour en Goudhaantje was een prachtig klinkend besluit van de Operette. Een dankbaar applaus kon niet anders betekenen dan een oprecht tot weerziens. Handboogschutterij Victoria. Onder voorzitterschap van de heer Th. v. d. Besselaar hield „Victoria" haar algemene leden vergadering in haar clublokaal „de Gekroonde Hoed" van Gez. Klerks alhier. kuik het vervoer gegund van de materialen voor de bouw van de kerk in Heusden en van het ge meentehuis in Drunen. Eerste punt ter bespreking was het vaststellen der vergaderingen. Na enige discussie besloot men om de vergaderingen vast te stellen op de eerste Zondag van de maand na de Hoogmis te half 12 in het clublokaal. Lang heeft men stil gestaan om de tijd vast te stellen voor de verplichte schietoefeningen. Deze werden op boete van 5 cent ver plichtend gesteld op iedere Zon dag na de H. Mis om half 12. Een bespreking te Herpt met een bestuurslid van de Ned. Bond van Handboogschutterijen, bracht aan het licht, dat, indien men aan enigerlei concours wil deelnemen, men aangesloten moet zijn bij de Ned. Bond van Handboogschut terijen. Hiertoe werd dan beslo ten. Met de bond van „Gezellig Samenzijn" is men reeds in on derhandeling om als lid toe te treden. De bijdrage van ereleden heeft men na rijp beraad besloten vast te stellen op 7.50 per jaar. Hier voor hebben zij dan het recht om met een introducé deel te nemen aan de teerdag. Verder werd nog aangenomen een voorstel om bij event, sterf gevallen van leden of ereleden ter begrafenis te gaan. Vervolgens zal dan door alle leden 3 achtereen volgende dagen de Rozenkrans worden gebeden voor de ziele- rust van de overledene in 't club lokaal. Op de teerdag wordt voor alle overleden leden een H. Mis voor hun zielerust opgedragen, waaraan ook alle leden zullen deelnemen. A.s. Zondag 3 April is als da tum vastgesteld voor de officiële opening. Alle leden moeten dan na de Hoogmis te half 12 pre sent zijn. De voorzitter zal deze opening verrichten met het uitspreken van een rede. Na de vergadering bleef het bestuur bijeen om de onderlinge functies te verdelen; dit geschiedde als volgt: Th. v. d. Besselaar, le voorzitter; G. van Engelen, 2e voorzitter; Jos. v. d, Loo, le se cretaris, Adr. v. Herpt, 2e secre taris; M. Smetsers, penningmees ter; B. Wolfs en P. Veltman, commissarissen. Sluiting Tuinbouwcursus. Vrijdag a.s. zal de officiële eindles gegeven worden van de Tuinbouwcursus, die gedurende 2 jaren gegeven werd door de he ren v. d. Brink, v. Herpt en van Son. Opdracht. Aan de Transportonderneming „De Opbouw" alhier is .door de fa. de Bont-v. Huiten in Nieuw- Eerste woning van het nieuwe bouwplan. Maandag werd een begin ge maakt met de eerste woning voor het nieuwe bouwplan, n.l. een kapperssalon met woning voor de heer H. Herman, op dezelfde plaats op de Akker, waar de ou de zaak door mijnen werd ver nield. Volgens aannemer P. Ver boord hoopt men met Augustus klaar te zijn. Het wordt gebouwd onder architectuur van P. C. Ver boord. Boerderij. Onder architectuur van P. C. Verboord te Vlijmen is het bou wen van een boerderij te Haar steeg voor de heer P. Mommer- seeg, gegund aan de firma v. Ma ren te Boxtel. Kruisbooggezelschap Rozenjacht. Zondag 3 April vergadering van het Kruisbooggezelschap Ro zenjacht in café A. v. Vugt. Met het oog op de aanvang van het schietseizoen worden alle leden verwacht. Enkele concoursen staan op het program. Aanvang 7 uur, Buurtvergadering in verband met de gouden bruiloften. In café Boom werd een verga dering belegd in verband met de twee gouden bruiloften van de echtparen Adriaan Kivits-v. In- gen en Willem Hasselaar-Stren- gers in de Ekelaarlaan. De buurt had een grote uitgestrektheid in verband met het feit dat Kivits altijd op de Akker gewoond heeft en om die reden werden de be-" woners daarvan in de gelegenheid gesteld het gouden feest mede te vieren. De opkomst had groter kunnen zijn, maar er waren vol doende heren aanwezig om door het kiezen van een bestuur een begin te maken met dè voorbe reiding van de grote feesten. De stemming hiervoor had het vol gende resultaat: Thomas de Rui ter, voorzitter en verder de heren P. Zeeuwen, A. Parijs, W. v. d. Wiel, Christ Brok en Nol de Graaf, welke heren de bestuurs functies op de eerstvolgende ver gadering verder zullen verdelen. Wegens de aanwezigheid van te weinig dames werd de bestuurs verkiezing hiervan uitgesteld tot de volgende algemene vergade ring. Verschillende punten wer den besproken en staande de ver gadering werden reeds wagens opgegeven voor de optocht, die werd vastgesteld. Na de bestuurs vergadering, die zo spoedig mo gelijk zal worden gehouden, zal een algemene vergadering wor den opgeroepen en een program ma worden vastgesteld. Postduivenveren. „De Zwaluw". Zaterdagavond om 8 uur alge mene vergadering van bovenge noemde vereniging in het café B. Oremans. Op deze zeer belang rijke vergadering, waarop allé leden worden verwacht, zullen de plannen voor het vliegseizoen 1949 worden voorgelegd en be sproken, terwijl verschillende commissies zullen worden be noemd. Denkt aan de hoklijsten, uw laatste kans enz. enz. Dus al len op tijd aanwezig. ling bij de Geref. Kerk. Het stof felijk overschot zal Donderdag middag ter aarde worden besteld. Excelsior. De Chr. Gemengde Zangver eniging Excelsior alhier kwam j.l. Maandagavond in de Consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk in 64e jaarvergadering bijeen. De vergadering droeg een feestelijk karakter. De ere-voorzitter der vereniging, Ds. J. W. de Bruyn, opende de samenkomst en sprak in een kort openingswoord de vergadering toe, waarna de se cretaris, de heer W. Braspenning, ii een goed verzorgd jaarverslag de wederwaardigheden van het voorbije jaar de revue liet passé ren. De penningmeester, de heer Adr. Versteeg bracht verslag uit omtrent de financiële toestand der vereniging. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden, de heren A. de Bie, W. Bras penning en W. Nieuwkoop, her kozen. De avond werd verder op ge zellige wijze doorgebracht met zang en voordracht. Ondertussen werd koffie met gebak enz. rond gediend. Met een dankwoord door de voorzitter, de heer W. Timmer mans, werd de goed geslaagde feestvergadering gesloten. A.s. Zaterdag zal ter gele genheid van het 40-jarig bestaan der Scheepswerf de Haan Oer- lemans eeen feestavond gegeven worden in de zaal van Hotel Het Wapen van Amsterdam, voor het personeel en hun dames. Receptie ten kantore der scheepswerf des namiddags van 3.304.30 uur. Andr. v. Spijk en Th. de Vaan slaagden voor het toela tingsexamen ambachtsschool te 's-Bosch. Zaterdag 2 April zal in de zaal van het Casino in den Bosch een congresvergadering gehouden worden van de federatie Stichtin gen Oorlogsgetroffenen. Door een 3-tal sprekers zullen de belangen der oorlogsgetroffenen worden be licht. Onnodig te zeggen dat oorlogs getroffenen deze belangrijke ver gadering behoren bij te wonen, het gaat hier over en om hun be langen. De vergadering begint om 2 uur. H. de Korte, f Maandagmiddag overleed al hier op ruim 82-jarige leeftijd de heer H. de Korte. Gedurende vele jaren was de overledene ouder- Gediplomeerd. Bij het deze dagen gehouden eindexamen werd het diploma Tweejarige Tuinbouwcursus be haald door onze dorpsgenoten, de heren Ad Timmermans en Adr. Verhoeven. Benoeming niet aangenomen. De heer H. Michael Jzn., die in de laatst gehouden ledenverga dering van de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" in de plaats van de heer L. Poldervaart tot bestuurslid werd gekozen, heeft deze benoeming niet aangenomen. Ledenvergadering. In het gebouw „Elthato", staan de achter de Ned. Herv. Kerk, zal Maandag 4 April a.s., des avonds acht uur een algemene le denvergadering worden gehouden van de vereniging tot oprichting en instandhouding van een Streek H.B'.S. op Prot. Chr. grondslag voor de Langstraat en omgeving. O.m. zal aan de orde komen de bespreking over de benoeming van een directeur en het doen van een oproeping voor leraren en leerüngen. gadering stemde hier ten volle mee in. De kas der K.J.M.V. is niet toereikend genoeg om zelf al les te kunnen bekostigen. Het be houd van onze vereniging, aldus drukte een lid zich kernachtig uit, hebben we te danken aan de Jon ge Middenstand. De geestelijk ad viseur Kap. v. Luyck dankte hier op uit naam der K.J.M.V. voor deze milde gave, iets wat de sa menwerking tussen deze twee ver enigingen nog mear zal bevorde ren. Daarna sprak deze nog een geestelijk woord. Er gaan geruch ten dat men in onze gemeente in de toekomst een Marktdag wil gaan houden. De Midden standsvereniging is hier en niet zonder rede op tegen. Mochten de geruchten waarheid worden, dan zal hiertegen krachtig stelling worden genomen. Het stemde tot grote voldoening dat door B. en W. het verzoek van de Gebrs. de Vries voor hun rijdende tex tielwinkel standplaats te verlenen, i was afgewezen. De tentoonstelling 1949 kwam ter sprake. Vorig jaar kon de ten toonstelling een groot succes ge noemd worden. In de volgende vergadering zal men over het al of niet doorgaan hiervan een be slissing nemen. Op deze bijeen komst zal als spreker optreden de prediker van de vastenmeditatie, de bekende pater Peters. Van de rondvraag werd geen gebruik meer gemaakt, waarna sluiting volgde met de Chr. groet. Boeken-Show. De Boeken-tentoonstelling te R'veer mocht zich in een druk bezoek verheugen. De inleiding van dhr. Heijmans en declamatie van mej. Greet Ko- nings vormden de hoogtepunten. Laatstgenoemde heeft vooral be kendheid verworven door het uitnemende radio-debuut dat zij maakte. Ook Zondag mocht de tentoonstelling zich in een druk bezoek verheugen. Het geheel was 'n succes. Stille omgang. Het aantal deelnemers aan de stille omgang bedroeg dit jaar 65 personen. Zaterdagavond 11 uur vond er een kort lif plaats, waar na te 23.40 de extra trein ver trok naar Amsterdam. Behouden thuiskomst. In de Julianalaan wapperde dit maal weer de Ned. driekleur, ter verwelkoming van een der buurt bewoners, de oorlogsvrijwilliger Marinier Verduin. Hij maakte zijn thuisreis met de Grote Beer. Het muziekgezelschap de Schorre Fan- ten, bracht de thuisgekomene j.l. Maandagavond een serenade. Film. De Johannes-stichting geeft op Zondagavond een filmvoorstel ling in het Henricusgebouw. Hier zal worden vertoond de prachtige film „Golgotha". Oranje-Comité. Nadat zich nog enige inwoners spontaan beschikbaar hebben ge steld om zitting te nemen in het Oranje-Comité, is het thans vol ledig. De samenstelling is nu als volgt: F. Hartong, VoorzitterP. Hofman, vice-voorzitterF. van Gelderen, secretaris, P. Vermeer, penningmeester, B. Baars, A. Draaijer, J. le Noble, A. Ren- niers en C. de Voogt, leden. Dit comité heeft zich per circu laire tot de bevolking gericht, waarin het een dringend beroep doet op aller medewerking. Ver der heeft zich het comité op het standpunt geplaatst geen leden te werven, doch uitsluitend een lijst- collecte te houden. In verband hiermede heeft het comité in zijn circulaire de inwoners er op at tent gemaakt, niet de grootte van hun bijdrage te bepalen naar het verleden, doch naar de toekomst. Opening IJssalon. Zondag opende de heer B. de Bont een nieuwe ijssalon aan het adres Veerstraat 1. Deze zaak is naar de eisen des tijds ingericht en biedt een gezellig zitje voor iedereen. Met de opening van deze salon is Waspik weer een mooie zaak rijker. Wij wensen de heer de Bont goede zaken en ho pen voor hem dat het drukke be zoek van Zondag j.l. mag blijven aanhouden. Middenstandsvergadering. De R.K. Middenstandsvereni ging St. Franciscus alhier hield een vergadering in Hotel De Jongh op Donderdag 24 Mrt. j.l. te 8 uur. De opkomst kon welis waar groter geweest zijn. De K. J. M„ V. was goed vertegenwoor digd. De heer Nollen opende de vergadering met een korte inlei ding. De notulen van de laatst gehouden jaarvergadering werden voorgelezen en in orde bevonden. De voorzitter dankte nogmaals de Jonge Middenstand, die deze jaar vergadering ten volle liet slagen door hun spontane medewerking van zang, muziek en toneelspel. Hierop kwam de spreker van deze avond aan het woord, Pater Hubertinus (capucijn), die als on derwerp had: Standsbegrip, stands eer en standsplicht. In gloedvolle bewoordingen wist de talentvolle redenaar zijn woorden een aan dachtig gehoor te geven. Het be grip stand is voor de meeste spre kers steeds een moeilijke opgave geweest om dit duidelijk en nader uit te leggen. Deze gewijde spre ker mocht hierin ten volle slagen. Zijn rede moest enigszins bekort worden door zijn vervroegd ver trek. Vervolgens kwam aan de orde de verkiezing van 2 nieuwe be stuursleden, wegens periodiek af treden van de heren Stoops en v. Strien. Deze werden beiden her bazen. Van de K.J.M.V. was een dringend verzoek binnengekomen to beschikbaarstelling van een be drag groot 100, als bijdrage voor de aankoop van nieuwe stoe len voor hun clublokaal. De ver- R.W.B.-NIEUWS. De voor a.s. Zondag vastge stelde bekerwedstrijd RKFSV RWB wordt op verzoek van de Flora sport-vereniging a.s. Zaterdag om 4 uur te Tilburg gespeeld. RWB-ers, er wacht jullie a.s. Zaterdag wederom een harde strijd; reeds twee maal kwamen jullie tegen deze ploeg in 't geweer en beide malen waren het goede wed strijden. A.s. Zaterdag komen jullie wederom met enkele reserves in het veld, die, naar wij vertrouwen, niet teleur zul len stellen. Geef je allen voor de volle 100% en succes is aan onze zijde. Ook het 3e elftal speelt zeer waarschijnlijk a.s. Zaterdag de return-match tegen Kor- vel 4. Indien deze wedstrijd door jullie gewonnen wordt, kan je niets meer gebeuren en is het kampioenschap definitief in onze handen. Jongens, speel flinker dan 1.1. Zondag, want indien er niet vlotter en beter gespeeld wordt, is de overwinning nog lang niet binnen. Speel vooral de ballen vlot door en schiet gerust eens op behoorlijke afstand en indien je dit doet, is RWB a.s. Zater dag een kampioen rijker. Verder is het a.s. Vrijdag in verband met de wedstrij den voor a.s. Zaterdag geen zaal-training. De training zal nu gehou den worden hedenavond op 't veld en begint om 6.15 uur. Supporters voor de wedstrij den in Tilburg kunnen zich t.m. Vrijdag-avond opgeven bij de heer M. v. Vugt. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.-programma. DESK 1 gaat Zondag in een bepaalde formatie naar Was pik om daar de club van de zelfde naam haar derde neder laag in successie toe te bren gen in de Bekerronde, waar mee we weer een stapje dich ter komen bij de officiële ron de, waarin het waarschijnlijk niet meer zo gemakkelijk zal gaan. Of zijn er boze plannen op touw gezet? DESK 3 gaat naar Uden- hout op visite bij de jongens, die door de sport gestaalde spieren hebben gekregen. RKSSS zal zich zo maar niet gewonnen geven. DESK 4 gaat bij Hierony- mus twee puntjes halen, maar het kampioenschap is gevlo gen. DESK 5 ontvangt thuis het tweede elftal van Berkdijk. Er zit een overwinning in, maar dat kost 90 minuten hard voetballen. DESK 6 ontvangt de aan la ger wal .geraakte club Nevelo uit Oisterwijk. Maar of ze nu zo aan lager wal geraakt zijn dat ze de punten hier laten, valt nog te bezien. DESK 7 neemt het thuis op tegen het derde elftal van Berkdijk, waarvan ook geld te verdienen is, maar aanpakken, lui. Waalwijk. Tel. 443 SPRANG. S. D. O. Zaterdag speelde SDO I een uitwedstrijd voor de KNVB-beker tegen Noordschans. De wedstrijd begon met SDO in de meerder heid, de Noordschans-achterhoede moest alles inzetten om het doel schoon te houden. Reeds na 10 min. wist onze midvoor te doel punten. Hierna kwam Noord schans opzetten en de druk op 't SDO-doel werd zwaar, maar on ze achterhoede verrichte uitste kend werk. Na de rust een snel op en neer gaand spel; 15 min. na rust maakt Noordschans de stand gelijk en deed er nog een schepje op om tot een overwinning te komen en succes bleef niet uit, want 2 min. voor het einde maakte hun mid voor 21. Zaterdag a.s. speelt SDO een I thuiswedstrijd tegen de NAC-ve- teranen. VLIJMEN. VOETBAL. Herptse Boys 1Vlijm. Boys 2 1—4. Zondag speelde Vlijm. Boys 2 een uitwedstrijd tegen Herptse Boys. Vlijmen kwam met een ge-

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5