HEUVEL l eerste klas Handwerkers ein HaÉwikker Ridlo „Anno Santo." Doublé Damespolsliorloge W. LAMERS, Laageinde 32 P. J. M. VAN LOON No. 580 Waalwijk. e LEOOER DER WEGEN NET MEISJE FR. VESTERS ZN. N.V. „CRONA" - ROTTERDAM muziekhandel !t 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 31 MAART 1949 VOLLEDIG PENSION GEVRAAGD Mr. van Goothstraat 6-4. BOEKHOUDER bijhouden van administratie. VERLOREN Onze Brandweer Wij VRAGEN voor direct en LUXE SCHOENMAKERIJ Reparatie-Inrichting Torenstraat 1 - DRUNEN heeft voor zijn Clientèle in de Lang- straat aangesteld als Agent TELEFOON 149 W A A L W IJ K die zich door prompte en nette bediening in Uw gunst aanbeveelt. A. H. G. VAN ARK EL Burg. Smeelelaan 4 Waalwijk is thans TELEFONISCH AANGESLOTEN onder De nieuwste GRAMOFOONPLATEN guitaren, banjo's, bladmuziek enz. CRESCENDO - Telel. 457. ONTVANGEN een mooie collectie OVERHEMDEN, KOUSEN, SOKKEN KNIEKOUSEN EN SOKJES. VOOR DE COMMUNIE JONGENS BLOUSJES EN JURKJES. Wij hebben deze week voor RECLAME onze bekende Interlock Herenhemden met mouwen voor slechts II. 3.98; lange broeken voor fl. 3,1 5. Ook volop Hemden zonder mouwen en korte broeken. Beleefd aanbevelend, P. DE JONG heel verjongd elftal uit, dat èen goede wedstrijd speelde en de puntjes in de wacht sleepte. Heel de wedstrijd door was Vlijmen in de meerderheid. Het mooiste doel punt van de wedstrijd werd ge scoord door de Vaan, die een goede wedstrijd speelde. Gaat zo voort, Boys. Vlijmense Boys 1O.S.S. 1. Zondag speelt» Vlijmense Boys haar derde wedstrijd van de pro motie thuis tegen O.S.S. uit Oss, de kampioenen van de vierde klasse. Voor Vlijmen is Oss een onbekende, maar gezien de uitsla gen van de twee gespeelde pro motiewedstrijden is Oss een van de sterkste tegenstanders voor de Boys. Aan de uitslag van deze wedstrijd hangt veel af. Wint Vlijmen, dan versterkt zij haar positie en doet een goede gooi naar de bovenste plaats en blijft derde klasser. Laat ons hopen dat de vele supporters, die Zondag de Boys zullen aanmoedigen, ver rast worden door een goede par tij voetbal en een goede overwin ning voor de jongens van Ver- bunt. Good luck, Boys. HOCKEY. Zondag 3 April: Dames: Waalwijk 2Waranda (12 uur). Were Di 1Waalwijk 1 (3 uur, Tilburg). WASPIK. Korfbal. „Amicitia" speelde Zondag on der steeds toenemende belang stelling haar eerste thuiswedstrijd in deze competitie en in de A- klasse. Als gast trad op het da mesteam uit Zevenbergen, dat vo rig jaar het kampioenschap in de A-klasse behaalde, doch niet pro moveerde. Een 20 nederlaag voor Amicitia zal dus wel nie mand bevreemden. Wel het feit dat het spel der Waspikse dames sneller en hun plaatsen beter was, wat blijk geeft van kundige lei ding en regelmatige training. Vooral voor de rust was Amicitia iets sterker en beheerste zij het spel in hét middenvak, waardoor hun aanvallen talrijker waren. Verschillende mooie aanvallen en goed verdedigend spel maakte de eerste helft zeer aantrekkelijk. Hoe zij dit ook begeerden, geen van beide clubs kon echter tot doelpunten komen. Ook na de rust golfde het spel regelmatig op en neer, doch nu bracht het technisch betere spel van de korfballende Zevenbergse dochters twee doelpunten. Vooral van het tactisch opstellen van de aanvalsters en van de manier waarop zij de bal naar korf wier pen, heeft Amicitia veel kunnen leren, wat hun ondanks de ne derlaag voldaan van het terrein heeft doen gaan. WIELERCLUB KAATSHEUVEL. Zondag was de Wielerclub Kaatsheuvel te gast bij haar zus tervereniging te Oosterhout, waar op de Waranda een gezamenlijke trainingsrit werd gehouden.. De eerste rit was voor de C klasse en ging over 15 ronden. Het wa ren vooral Schollen uit Tilburg en M. v. Wanrooij uit Kaatsheu vel die de hoofdrol speelden, ter wijl J. v. d. Ven, die na de eerste ronde met 4C0 meter achterstand doorkwam (rijwieldefect) deze achterstand door taai doorzetten na 9 ronden had ingelopen en hiermede een buitengewoon mooie prestatie leverde. De sprints wa ren voor Schollen en M. v. Wan rooij. En het waren ook deze twee renners die in de laatste ronden vochten om de le plaats en Schollen kwam als eerste over de meet. De uitslag was: 1 Schol len, Tilburg; 2 M. van Wanrooij Kaatsheuvel: 3 H. van Boxtel, Kaatsheuvel: 4 v. d. Linden, Til burg; 5 J. v. d. Ven, Kaatsheu vel. Om 11 uur startten de ama teurs en 30 seconden daarna werd voor de nieuwelingen het ver treksein gegeven. Dat de strijd spannend zou zijn, wisten we, maar zo interessant hadden we hem ons niet kunen denken. Na drie ronden werden de amateurs door de nieuwelingen ingelopen en zo bleek wel dat in de laatste groep schot zat. Het was een bonte rij, die zich over het pla veisel voortbewoog en het deed ons denken aan de eerste grote ronden die op dit parcours gege ven werden. Nadat de twee groe pen zijn samengesmolten, zijn de uitlooppogingen niet van de lucht en het zijn v. d. Bragt, v. d. Ma de, Driessen of K v. d. Ven die de zaak aan het rollen brengen. Trouwens, de amateurs laten zie'? dan ook van hun beste zijde zien en we zien fraaie demarrages van v. Gils, Goirle, A. v. d. Ven, Kuiten, Damen en zeker niet te vergeten Snoeren, die vandaag wel in prima conditie is. Als er nog 8 ronden te rijden zijn, is het P. v. d. Ven, die een beslissing wil forceren. Hij springt weg, de grote groep aarzelt en v. d. Ven neemt 75 m. voorsprong. Hoe er ook gereden wordt, P. v. d. Ven wint steeds terrein en weet zijn voorsprong tot 200 meter op te voeren. Het zijn dan v. d. Bragt en v. d. Made, die het gevaar zien en alles op alles zetten, maar te laat, want P. v. d. Ven gaat met 100 m. voorsprong over de eindstreep; v. d. Bragt wint de sprint van het peleton. De uitslag is: 1 P. v. d. Ven, Kaatsheuvel; 2 v, d. Bragt, Ma de; 3 Driesen, Terheijden; 4 Aarts, Tilburg; 5 v. d. Made, Lage-Zwaluwe. Amateurs. Als we dan de laatste 20 ron den voor amateurs ingaan, zijn er nog 6 renners over: J. Kuiten, J. Damen, v. Gils, v. Nijnatten, A. v. d. Ven en A. Snoeren. Dus 4 renners uit Kaatsheuvel, v. Gils Goirle en Nijnatten, Breda, waar van de twee laatstgenoemde de beste papieren hebben. Het is A. v. d. Ven, die nu onophoudelijk demarreert; ook Kuiten en Damen voelen er niets voor het °P een sprint te laten aankomen en doen er nog een schepje op. Als we de laatste ronde ingaan, stijgt de spanning; met Kuiten voorop, wiel aan wiel gaat het op de streep aan en als dan v. Nijnat ten naar voren komt, strijdt deze met Snoeren om de zo begeerde eerste plaats; nog 10 meter en dan: Snoeren wint na een formi dabele sprint. Hij was vandaag de sterkste. De uitslag is 1 A. Snoeren, Kaatsheuvel; 2 G. v. Nijnatten, Breda; 3 Damen, Kaatsheuvel; 4 Kuiten te Waspik; 5 v. Gils, Oisterwijk; 6 A. v. d. Ven, Kaatsheuvel. die in alle bewogenheid toch steeds de zuivere maat wisten te bewaren. De „jongere gaven blijk van talent en toonden met veel vrucht geluisterd te hebben naar „de stem van de meester". Alleen Rufus stak enigszins mat af tegen de andere door wat bleu heid in gelaat, zegging en gebaar. Wel zou ik wel eens willen weten, of ook een meester als Sweers geen kans kon zien een meer acceptabele oplossing te vinden voor de weergave van na tuurverschijnselen en het suggere ren van een massa of stoet ach ter het toneel. De traditionele middelen doen en deden ook hier lichtelijk ridicuul aan. Maar deze lichte opmerkingen doen geen afbreuk aan de totaal indruk, dat hier gaaf en indruk wekkend toneel werd gegeven. Grotelijks was dan ook mijn verwondering, dat de zaal slechts half gevuld was, zij het dan met een select publiek; nog groter was mijn verwondering, dat ik er bijna geen toneelspeler van de vier to neelclubs van Kaatsheuvel in ont dekte. Hier toch konden zij vlak naast de deur een les krijgen in „hoe het dan eigenlijk moet". Geen pluim voor de goede to neelinstelling van toneelspelend Kaatsheuvel. Al met al: een toneelavond, die de Ghesellen en de cultuurkring „De Toren" alle eer aandoet en de aanwezigen een avond van waarachtige schoonheid en diep religieuse ontroering heeft ver schaft. Y. P.s. Tot ons groot genoegen vonden we de Zeereerw. Pater v. d. Yssel van het Missiehuis, een toneelkenner van meer dan gewone betekenis bereid een re censie over het spel der Ghesel len te geven. T. Gunning. De uitbreiding van de tabaks fabriek van de heren v. d. Lee is onder architectuur van de heer Hub. Prins gegund aan de firma A. H. Willemse te Sprang-Ca- pelle. De verbouwing van het winkel huis van de heer G. Witlox even eens onder architectuur van de heer Hub. Prins, is opgedragen aan de firma Savelkouls te Was pik. De Lafaard. Het Apollo-Theater presenteert Zaterdag en Zondag in technico lor „De Lafaard", naar de roman van Graham Greene met Francis L. Sullivan, Michael Redgrave, 4 k Jean Kent, Joan Greenwood en Richard Attenborough met meer andere prominente figuren in een Sydney Box productie van vol spannende scènes. Michael Redgrave in de groot ste rol van zijn carrière als Car- lyon, de smokkelkapitein, die een jonge verrader meedogenloos ach tervolgt. Jean Kent, gevaarlijk en verlei delijk als Lucie; Joan Greenwood, als liefelijke, moedige Eisbeth; Richard Attenborough als lafhar tige jongen, die eindelijk na vele gemene daden man wordt door zijn avonturen in „De Lafaard Smokkelaars, in bloedige man- tegen-man-gevechten gewikkeld met 's Konings douaniers. Span nende achtervolging met roman tiek en een en al actie. Toneel „Ons Genoegen" De Gemengde Toneelvereniging „Ons Genoegen" sloot Zondag avond het speelseizoen met een goed geslaagde opvoering van het toneelspel in 3 bedrijven van Joh. van Eekelen „Toen de storm be gon". Er was e'en goed bezette zaal en met aandacht volgde het pu bliek het goed verzorgde spel van Ons Genoegen, dat dit seizoen met een zestal uitvoeringen door dit werk een waardig slot bood. Voorzitter v. d. Assem sprak een woord van dank voor de be langstelling in het seizoen onder vonden. Ons Genoegen is steeds bereid voor het goede doel ter plaatse mede te werken en rekent daartegenover op de steun, zoals het die heeft mogen ondervinden, van het publiek. Agenda t Donderdag 30 Maart 7.30 u. n.m. repetitie dameskoor Bel Canto. Donderdag 30 Maart 8.30 u. n.m. repetitie Gemengd Koor B. C. Zaterdag 2 April 8 u. n.m. en Zondag 3 April 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater „De Laf aard". Toegang 18 jaar. Maandag 4 April 8 u. n.m. repe titie Harm. Apollo. Zoals wij elders mededeel den ligt het in de bedoeling dat Katholiek Nederland aan Z.H. de Paus een kortegolf- zender voor 't Vaticaan ten geschenke zal geven. Daar voor is een stichting in het leven geroepen om één millioen gulden bijeen te bren gen voor een honderd-kilo watt kortegolf-zender voor Radio Vaticana. Dit geschenk zal Z. H. worden aangeboden ter gelegenheid van de vijftig ste verjaardag van zijn Pries terschap, een geschenk ten bate van de gehele christelij ke wereld en een prachtig antwoord op de vervolging waarvan de katholieke kerk in 't Oosten bloot staat. Het comité telt als ere-pre- sidium het Hoogwaardig Epis copaat van Nederland en als stichters o.m. alle katholieke ministers, commissarissen der Koningin, leden van de Hoge Raad, voorzitters K.V.P., K.A. B, Werkgevers enz. enz. Er zal dus een millioen gul- bijeen gebracht door 3.648.620 katholieken van Nederland. Zoals is afgekondigd zal a.s. Zondag in alle kerken voor dit mooie doel een collecte worden gehouden, die door de Bisschoppen-ten zeerste wordt aanbevolen en waarbij wij ons gaarne aansluiten. Nadere bijzonderheden over verdere actie ten deze, volgen nog. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de Heilige Sacramenten der Ster venden, in de ouderdom van ruim 80 jaar, onze lieve zorg zame echtgenote, moeder, be huwd- en grootmoeder CAROLINA LOUISA PEPERKAMP Echtgenote van Pieter Kuisten Wij bevelen de ziel van on ze dierbare overledene in Uwe godvruchtige gebeden aan. Eindhoven Pieter Kuisten Reijen Dina van Eil-Kuisten Janus van Eil en kinderen Eindhoven Anna de Jong-Kuisten Jan de Jong en kinderen Breda Toni Verbaandert-Kuisten Antoon Verbaandert en kinderen Dongen Poula v. d. Wee-Kuisten Rinus v. d. Wee en kinderen Tilburg Riet de Wit-Kuisten Piet de Wit en kinderen Tilburg Willy Jacobs-Kuisten Jan Jacobs en kinderen Eindhoven, 28 Maart 1949. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uit genodigd, zal plaats vinden op Donderdag a.s., te 9 uur, in de parochie van het H. Hart van Jezus, waarna begrafe nis op het R.K. Kerkhof St. Catharina. Heren half 9 aan het sterfhuis, dames 9 uur in de kerk. CATRIEN J. F. LANGENDIJK en FRANS A. J. PULLES hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op Dinsdag 26 April a.s. te 10 uur in de St. Cathrinakerk te 's-Bosch. Geen receptie. Waalwijk, Julianastraat 4 29 Maart 1949. Burgemeester en Wethou ders van Loon op Zand bren gen ter kennis, dat een exem plaar van het door hen inge volge het bepaalde bij de wegenwet opgemaakte ont werp yan de legger van we gen op 28 Maart 1949 op de secretarie der gemeente is nedergelegd. Het ontwerp ligt aldaar van dien dag tot 4 Mei 1949 ter inzage voor een ieder. Bezwaarschriften tegen het ontwerp worden bij Burge meester en Wethouders inge diend en worden bij het ont werp voor een ieder ter in zage gelegd. De bezwaar schriften kunnen worden toe gelicht en bezwaren kunnen mede worden ingebracht in een zitting van het College van Burgemeester en Wethou ders of van een uit hun mid den benoemde commissie. Deze zitting zal worden ge houden in het gemeentehuis op 4 Mei 1949 des voormiddags van 10 tot 11 uur. Na de vaststelling van de legger is de openbaarheid van de weg en de verplichting tot onder houd en tot een bijdrage in het onderhoud van de weg vastgelegd. Wijziging van on juiste vermeldingen te dezer zake, kan dan nog slechts door rechterlijk vonnis be werkt worden. Burgemeester en Wethou ders nodigen belanghebben den daarom uit, zich ervan te overtuigen, of het ontwerp naar hun mening geen on juistheden bevat en zo ja, daartegen binnen de daarvoor gestelde termijn bezwaren in te dienen. Burgemeester en Wet houders voornoemd, De Burgemeester, Mr. R. J. Th. v. d. Heijden. De Secretaris, M. H. J. v. Nieuwstadt. BIJ MIJN VERTREK NAAR INDIË groet ik m'n familie, vrienden en kennissen en de v.v. Sparta- Dpi. Sold. R. A. VAN DER MAST. AANGEBODEN beschaafd millieu, kleine Zit-Slaapkamer. Brieven onder No. 2836 Bureau van dit blad. voor hele of halve dagen heeft nog enkele avonden per week beschikbaar voor Brieven onder No. 2837 Bureau van dit blad. met rood-Ieren bandje tussen Baardwijk en station Waal wijk. Tegen beloning terug te be zorgen. Adres te bevragen aan het Bureau van dit blad. AGENTSCHAP - G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66; CORRESPONDENTSCHAP J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. Een laatste les en 'n slotoefening. Vrijdagavond werd de laatste les gegeven van de cursus voor het personeel der vrijwilige brand weer van de gemeente Loonop- zand-Kaatsheuvel. Om 19.30 uur waren de leden wederom in het geheel belangeloos ter beschikking gestelde lokaal der Theresiaschool verenigd, waar de docent, brand meester v. Boxtel van de beroeps brandweer der gemeente Tilburg zijn laatste les gaf aan de leden van de vrijwillige brandweer van Loonopzand, Kaatsheuvel en De Moer. De leden hadden deze avond speciaal aan de oproep gehoor gegeven en zo waren er 38 van de 40 leden present. Na de lés werden gasmaskeroefenin gen gehouden, waarbij de leden de finesses hiervan nog eens ex tra werden voorgehouden. De do cent deelde mede dat Zaterdag 26 Maart de eindoefening zou wor den gehouden, waarbij de inspec tie tegenwoordig zou zijn. Dhr. v. Boxtel dankte de leden voor hun bijzondere aandacht en trou we opkomst en zei dat hij nog gaarne, zo de dienst het toeliet, de vrijwillige brandweer der ge meente Loonopzand met zijn ad viezen van dienst zou zijn. De commandant van de vrij willige brandweer, de heer Hop man, dankte de heer v. Boxtel voor al hetgeen deze de man schappen had geleerd en zeide de tolk te zijn van allen, wanmerhij deze opkomst noemde een bewijs te zijn van erkentelijkheid van de leden voor de prettige manier, waarop de heer v. Boxtel 15 we ken aan een stuk drie uren les had gegeven. Hij sprak de wens uit dat d heer v. Boxtel zich nog vaak zal komen overtuigen van het in practijk brengen van deze lessen en verzocht ten behoeve van de vrijwillige brandweer een beroep op hem te mogen doen in die gevallen waarin onze kennis tekort schiet. Met een inspectie van het auto materiaal werd deze belangrijke cursus voor de vrijwillige brand weer van de gemeente "besloten. Zaterdagmiddag 26 Maart werd door 't personeel de eindoefening gehouden, welke geheel volgens de nieuwe methode werd uitge voerd. In overleg met Pater Rec tor van het Missiehuis St. Anto- nius te Kaatsheuve werd de druk kerij en de ten Westen daarvan gelegen boerderij als blusobject gekozen. Om 14.59 uur werd alarm ge geven en rukte de autospuit van Kaatsheuvel naar de plaats van de brand uit, waar zij om 15.02 uur arriveerde. Om 15.08 uur werd vanaf de waterleiding met één straal water gegeven en om 15.11 uur waren reeds drie stra len uitgelegd en gaven water met een druk van 5 atmosfeer. Om 15.12 uur werd het commando gegeven telefonisch hulp te vra gen aan Loonopzand, welke groep gemakshalve achter het gemeen tehuis was opgesteld. Om 15,16 uur arriveerde deze groep op de plaats van de branden, sloot aan op de open-boring tegenover de Jong-Loots aan de Kruisstraat. Deze motorspuit leverde haar wa ter aan de autospuit van Kaats heuvel, waarna deze haar druk kon verhogen en zodoende 't wa terleidingnet minder water ont trok toch een veel krachtiger straal aan de mondstukken kon ontwikkelen. De groep Loonop zand legde daarna rechtstreeks van de autospuit nog een slang naar de boerderij uit, terwijl zij aan de eerste slang nog 'n spuit- stuk aansloot en deze in tweeën splitste. Om 15.30 uur waren de gebouwen door vijf stralen om singeld en gaven alle meer als voldoende water met een atmos- feerdruk van 7 bij een aantal om wentelingen van 2400. Alles verliep in de grootste or de en men kon het de manschap pen, evenals de bevelvoerders aanzien, dat zij het systeem onder de knie hadden. De samenweer- king was prachtig. De bevelvoering lag in handen van de heer A. Dekkers Jr. voor Kaatsheuvel en de heer H. Mos voor Loonopzand. De politie onder leiding van opperwachtmeester v. d. Dungen verleende als naar gewoont weer haar onmisbare hulp, waardoor de blussing en het verkeer onge stoord konden doorgaan. Op het terrein van de brand waren aan wezig de plaatsvervangende In specteur der Rijksinspectie Brand- wezen, de heer Kortes, de do cent van de cursus, brandmeester v. Boxtel en nagenoeg alle cursis ten. Ook van de zijde der Paters bestond grote belangstelling, even als van de zijde van het publiek. Om 15.45 werd het commando inpakken gegeven, wat in vol maakte orde en goede samenwer king geschiedde. Nadat het automaterieel en mo- tormaterieel weer uitrukklaar was, verzamelden zich de cursis ten in café J. Smit te Kaatsheu vel. De commandant heette de heren Kortes en v. Boxtel en de heer H. P. Dekkers Sr. hartelijk welkom en deelde mede, dat de burgemeester zeer tot zijn spijt, vanwege de late bekendheid van de oefening, verhinderd was aan wezig te zijn. Hij zeide niet voor uit te willen lopen op het des kundig oordeel van de plaatsver vangende directeur, maar meende toch te mogen verklaren, dat het einde van deze cursus als de eer ste stap in de goede richting hoet worden beschouwd. De heer Kortes deelde mede, dat deze oefening zeer goed was egslaagd en dat hieruit wel bleek, dat de cursus vrucht had gedra gen. Hij sloot zich bij de woorden van de commandant aan en zeide, dat hij hoopte, dat de vrijwillige brandweer van de gemeente op de ingeslagen weg zou voortgaan ter meerdere beveiliging van de bur gerbevolking. Hij dankte de heer v. Boxtel namens de inspectie en deelde mede, dat om organisato rische redenen het examen nog en kele weken op zich liet wachten. Na een gezellig samenzijn en het stellen van diverse vragen, waar uit de belangstelling voor het vak duideliik bleek, werd deze bijeen komst gesloten. Terug naar Gethsemané. De cultuurkring „De Toren' heeft een gelukkige greep gedaan met „Terug naar Gethsemané" van Gabriël Smit, dat Zaterdag door de Ghesellen van de Spele- wei, onder regie van Anton Sweers, in het patronaat werd op gevoerd. Door deze opvoering wilde „De Toren" aan haar leden en aan de parochianen van Kaatsheuvel en Berndijk een kunstzinnige variatie aanbieden op het jaarlijks zelf ensceneren van een passie-avond. En nog eens: haar keuze was voortreffelijk 't Stuk zelf waagt zich niet aan een goedkoop opvoeren van de allerheiligste persoon van Chris tus, zelfs niet van de heilige per sonen rondom dit lijden een waagstuk waartoe minder fijnvoe lende regisseurs zich zo gemak kelijk laten verleiden. De perso nen van dit „drama", in het Evangelie wel vernoemd maar slechts vagelijk naar voren tredend Simon van Cyrene en de jon geling, die de greep der soldaten in de nacht van de gevangenne ming ontvluchtte ondergaan met hun omgeving de geweldige spanning van Jezus' veroordeling j en kruisdood, geven er in een schetsmatige, dramatische intrigue een aannemenlijke „reportage" van. Juist dit eerbiedig afstand ne men van het eigenlijke lijdensge- beuren maakt dit passie-stuk zo aanvaardbaar en stoort nergens het fijngevoelige christen gemoed. De keurig uitgewogen variatie in de vertellende personen geven levendigheid en afwisseling, die het tekort overigens bedoeld aan werkelijke dramatische span ning rijkelijk vergoedt. Het spel. Onder regie van Anton Sweers, die zelf meesterlijk de rol van de oude Elias vertolkte, hebben de Ghesellen zich zonder meer van hun schone plicht gekweten: de intentie van het stuk en de schrij ver gediend in sobere, bewogen dictie, stand en gebaar. Valse pa thos bleef er totaal vreemd aan. Hoe zou dit kunnen, daar deze ideale gemeenschap, wier namen er zelfs niets toe doen,' van bin nen uit spelen. Men kon bij aan dachtig opmerken de reactie op een zodanig spel zelfs in de zaal ervaren als een geheel eigenaar dige, die men anders hier niet jie wend is. Men werd er stil vatgp De drie „oudere" personages Elias, Simon van Gyrene en de schriftgeleerde Ezechiël waren alle drie sterk gespannen spelers, DISTRIBUTIEKRING TILBURG. Na-uitreiking bonkaarten 905, textielkaarten VA 905 en MD 905/906/907 en 908 voor a.s. moeders. De Directeur van de Distributiekring Tilburg maakt het volgende bekend: De Na-uitreiking van bovengenoemde bonkaarten vindt plaats als volgt: Dinsdag 5 April 1949: Dongen, voor de gemeente Dongen. Woensdag 6 April 1949: Waalwijk, voor de gemeenten Waalwijk, Drunen en Heusden. Vrijdag 8 April 1949: Kaatsheuvel, voor de gemeenten Kaatsheuvel, Loonopzand en Sprang-Capelle. "Voor de na-uitreiking moeten worden overgelegd de dis tributiestamkaarten met bijbehorende in wisselingsbon 903 en voor de MD 905 ,enz. het inlegvel CA of CB. De kantoor-uren zijn van Maandag tot en met Vrijdag van 9.00 uur v.m. tot 15.00 uur n.m., des Zaterdags van 9.00 uur tot 11.30 uur v.m. CHOCOLADE MELK - VRUCHTEN LIMONADE ETC. Consultatiebureau voor belastingzaken Willem ll-str. 38 T I L B U R G. Telefoon 2809 n C VA.NlERSELj STATIOnsstpaat 67/" WAALWIJK* Marktstraat 2 KAATSHEUVEL.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 6