DE LMGSimi ISwmtmr" LET WEL: I DM ELSHOUT HEUSDEN VLIJMEN WAALWIJK z: GROTESTRAAT 299 - 301 (Naast postkantoor) TEL. 222 (Naast St. Janskerk) H DE GROOTSTE MEUBELSHOW 1 VAN N.BRABANT 111 I 150MODELKAMERS Niets riskeren iaat Piet Kierkx installeren 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 19 APRIL 1949 3 m M WONINGINRICHTING frTWjr ff 67 GESLAAGD. Voor het te Utrecht gehou den exafnën Apotheek-assis tenten slaagde onze plaatsge- note Mej. M. A. J. Th. v. d. Pol. Zij ontving haar oplei ding in- apotheek Nijman al hier. As GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Om het grote belang, ves tigen wij nogmaals de aan dacht op de publicatie van het bestuur der Kath. Volkspar tij, afdeling Waalwijk in dit blad: le Zorge men dat men zich tijdig, opgegeven heeft als lid, om later te kunnen meestemmen voor de sa menstelling van de candi- datenlijst. 2e Late men de kalis niet voorbij gaan om geschik te candidaten te stellen. Men overwege goed wie men als candidaat wenst en waarom; mén overleg- ge onderling, opdat de sa menstelling een weergave worde van hetgeen leeft in onze gemeente en om te bereiken dat elk onder deel zo goed mogelijk worde vertegenwoordigd. Van de samenstelilng van de а.s. gemeenteraad hangt van 't wel en wee onzer gemeente, die vooruit moet, kan en zal, immers veel af, vooral in deze periode. Daarom nogmaals: laat nie mand onzer onverschillig blij - ve ten deze, maar 't zijne er toe bijdrage dat we een gros lijst en later een candidaten- lijst krijgen, die de toets der critiek in elk opzicht kan doorstaan en voor het gods dienstige, culturele, sociale en economische leven onzer ge meente alle waarborgen biedt. WAALWIJKS BELANG. Algemene vergadering der vereniging Waalwijks Belang op Maandag 25 April des avonds 8 uur in Hotel Ver- wiel. Aan de orde: 1. Opening en notulen. 2. Jaarverslag van de Secre taris. 3. Verkiezing Bestuursleden wegens periodieke aftre ding der heren Jacq. Spij kerman, J. Timmermans en Gerard Verwiel. 4. Mededelingen en bespre king plannen seizoen 1949. 5. Rondvraag en sluiting. Wij vertrouwen dat talrijke leden deze algemene vergade ring zullen bijwonen en zul len deelnemen aan de discus sies over de plannen voor 1949 en de aangelegenheden, die van belang zijn voor onze ge meente. Er zijn zeker onder werpen te over, waaromtrent men de opinie der ingezetenen zal horen. HET GROENE KRUIS. Ledenvergadering op Woens dag 20 April 1949 om half 8 in het Wijkgebouw. Agenda: 1. Opening door de voorzitter. 2. Notulen van de vorige ver gadering. 3. Jaarverslag van de Secre taris. 4. Jaarverslag van de Pen ningmeester. 5. Rapport van de kascommis- sie. Verkiezing bestuursleden. Aftredend zijn de heren Ds. van Burgeier, Muis en Rugge. 7. Rondvraag. 8. Film over 't Groene Kruis werk. 9. Sluiting. PAARDENSPORT. Op 12 April j.l. slaagde onze plaatsgenoot de heer C. v. d. Broek voor springruiter en voor commandant. De heer v. d. Broek is lid van de Landelijke Rij-vereni ging Prinses Ifene. BRIDGEDRIVE. Zaterdag 23 April organi seert Hotel Verwiel een brid ge-drive ten bate van 't Co mité „Ouden van Dagen". Met dit goede doel voor ogen zal de drive zeker een record-aantal deelnemers tel len. De bedoeling is dit jaar een uitstapje te maken naar één van Brabants mooiste plekjes ,,'t Liesbosch". „ROSSINANT". Donderdag 21 April geeft de Waalwijkse Rijvereniging „Rossinant" voor leden en ge nodigden een uitvoering in de manége der familie Timmer mans. VREEMDE TOESTAND bij Capelse en Drongelense Veer. 't Is, geloven we, altijd nog iets geweest met de Veer- verbindingén naar de over kant. Eerst was er het getob met de ponten en nu de ponten weer in orde zijn, hebben ze het laatste stukje weg van Bel tot het Drongelense Veer tot een B weg gemaakt en ook aan de kant van Drongelen deden ze precies hetzelfde, terwijl dit ook zo gebeurde bij het Capelse Veer. Zodoende is het rijden op die weg verboden voor vracht auto's die breder zijn dan 2.10 en practisch iedere fatsoen lijke vrachtwagen is breder, zodat men dan begrijpelijker wijze zeer tot zijn nadeel over Heusden of Keizersveer om moet rijden. En dat terwijl 't vrachtverkeer op de weg zeer toeneemt en de capaciteit van de ponten zeker voldoende is. Maar ze hoeven het niet te wagen om maar twee wielen op de weg te zetten of ze hebben een proces verbaal te pakken van 30.40.en dan is men van de regen in de drop. Zou het nu absoluut onmo gelijk zijn deze. weg een klein stukje breder te maken? Moet de verbinding tussen Lang straat en Land van Heusden en Altena nu altijd het stief kind der betreffende instan ties zijn? Of nog meer be moeilijkt worden? Hier is een belang mee ge moeid van alle vervoerders in deze streken en verre omge ving; sterker nog, hier is het belang van de gehele streek mee gemoeid. Wij .vragen dringend de aandacht, de actieve aandacht van de betrokken instanties voor dit euvel. RADIO ANNO SANTO. De eerste collecte voor het geschenk aan Z. H. de Paus heeft de stoutste verwachtin gen overtroffen. Er is in alle kerken van Nederland om streeks 600.000.gecollec teerd, Wie had dit durven denken Men kan nu gerust zeggen de- zaak komt geheel in orde. Geef nog eens de helft van uw vorige gave en het millioen is vol. Men kan hiertoe bijdragen door stor ting op giro 533000 Amster dam of per postwissel Radio Anno Santo, Amsterdam, of extra 1.- aan postzegels op een briefkaart, of overmaking op Th, Gillesen's Bank, Doe lenstraat, Amsterdam. De stem des Pausen zal over de hele wereld gehoord kunnen wöfd'én.W BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petronella H., dv. C. J. H. van Daalen-Muskens Cornelia J., dv. J. Knulst- Rehm Hendrikus M„ zv. H. B. v. Heeswijk-Maas Alex ander W. M„ zv. C. A. G. de Jongh-Spapens Peter, zv. J. van Tilborg-Bakkeren He lena J., dv. J. van Balkom- Grootswagers Laurentius C. M„ zv. M. Beerens-Pullens Johanna C., dv. F. C. van Tuijl-Verbunt. Overleden: Johannes J. Schambergen, 58 j., echtg. van A. C. Brakke Jacoba J. M. Bohnen, 69 j„ echtg. van R. Th. van Mil Johanna Krol, 77 j., wed. van J. A. Pullens. Huw.-aangiften: H. J. Coen- raad 24 j. en Th. M. v. Rijs wijk 20 j„ beiden te Waalwijk J. A. Th. van Delft 29 j. en M. C. Gragtmans 25 j„ bei den te Waalwijk Gehuwd: C. A. Kanters 26 j. te 's-Bosch en M. Duques- noy 29 j. te Waalwijk F. A. J. Pulles 53 j. en C. J. F. Lan- gendijk 43 j„ beiden te Waal wijk. Ingekomen: Geen. Vertrokken: J. M. Leijtens naar Vollenhovë A. C. J. A. v. d. Burg naar Heer. 75.000.— GULDEN VOOR EETHEN. De hulp-actie die de N.C.R.V. op touw zette voor de slacht offers van de brand te Eethen, is een groot succes geworden. Aan geld en natura is bin nengekomen voor een totale waarde van 75.000. Direct na het bekend wor den van de ramp zond het Ned. Rode Kruis bedden enz., daarmee tonend, dat de hulp verlening in vredestijd tot haar voornaamste taken be hoort. En zodra het nieuws van de actie bekend was stroomden de giro-strookjes -binnen, waren de toezeggin gen niet van de lucht, allerlei gebruiksvoorwerpen werden met grote gulheid beschikbaar gesteld, overal hield men on derlinge inzamelingen; U hebt het meermalen op de radio kunnen horen hoe spontaan ieders medewerking was en hoe royaal. En morgen zal het comité naar de Bossche markt koeien gaan kopen. Zo werden de slachtoffers door een prachtig voorbeeld van naastenliefde en samen werking „uit den brand" ge holpen. TOOGDAG GEREF. JEUGD van Noord-Brabant en Limburg. Tweede Paasdag werd in het Ned. Herv. Kerkgebouw aan de Haven de jaarvergadering gehou den van de Afdeling Noord-Bra bantLimburg van de Ned. Bond van Jongelingsverenigingen op Geref. Grondslag. Zoals gebruikelijk was de Geref. jeugd uit alle delen dezer provin cies opgekomen om deze toogdag bij te wonen. Des morgens wérd een huishoudelijke vergadering gehouden, onder leiding van de voorzitter der afdeling de heer Wachtels van den Berg. Des middags half drie had een openbare vergadering plaats, waarin als sprekets optraden de heren J. Schouten, leider der A.R. Partij en Ds. Roest uit Den Haag. Het prachtige kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellen den toen de voorzitter de bijeen komst opende en de talrijke scha re welkom heette, in 't bijzonder de sprekers en de afgevaardigde der Hongaarse jeugdbeweging. De heer Schouten sprak hierna over de politieke vorming van de jeugd en zette daarbij de volgende punten op duidelijke wijze uiteen: 1. Vorming; 2. Politiek; 3. Politie ke vorming in het algemeen; 4. Politieke vorming der jeugd. Aan het slot van zijn op duide lijke wijze uiteengezette betoog, wekte de spreker krachtig op tot begir^selstudie. De afgevaardigde der Hongaar se Calvinistische jeugd, theolo gisch student aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, sprak ver volgens de vergadering toe, waar na de voorzitter hem verzocht zo nodig langs illegale weg aan de Hongaarse Calv. jeugd de groeten der vergadering te doen toekomen, hem daarbij verzekerende van de steun van Calv. Nederland voor de verdrukte Hongaren. Ds. Roest sprak tot slot een krachtig opwekkend woord, onder het motto: Waarom Jong? Na 'n dankwoord van de voor zitter aan de sprekers en aan al len die hadden medegewerkt tot het welslagen dézer bijeenkomst, waarin hij o.m. ook dank bracht aan de Kerkvoogdij voor het be langeloos afstaan van het schone kerkgebouw voor de vergadering, ging dhr. Schouten voor in dank- gebed, waarna spontaan twee cou pletten van het Wilhelmus ge zongen werden en de vergadering uiteen ging. Door de bereidwiligheid van Pastoor Ras, waren de deelne mers (sters) in de gelegenheid ge steld de toren van de 'St. Jan te beklimmen en van. het schone vergezicht te genieten, waarvan na afloop der vergaderingen een druk gebruik werd gemaakt. KONINGINNEDAG 30 APRIL 1949. RONDE VAN WAALWIJK. Op verzoek van 't Centraal Oranje-comité heeft de popu laire Waalwijkse zesdagen- renner Frans Slaats vari de burgemeester de opdracht ge kregen de leiding te nemen van een op Koninginnedag te organiseren Ronde van Waal wijk voor jongens van 13 t/m 17 jaar. Er zal gereden worden in 2 groepen, t.w. Groep 1. Jongens van 13 en 14 jaar. Groep 2. Jongens van 15 tot en met 17 jaar. Voor deze ronde zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld, terwijl de volgende voorwaar den gelden: le. Er wordt gereden op ge wone fietsen (geen race-mo del). 2e. Deelnemers moeten zich vóór Dinsdag 26 April des avonds 8 uur opgegeven heb ben bij één van de onder staande adressen (liefst schrif telijk). 3e. Alleen degenen die de ronde geheel uitrijden, dingen mee in de prijzen. De heer Slaats heeft zich intussen reeds verzekerd van de medewerking van een kleine commissie, terwijl hij in het op die dag aan te bie den programmaboekje verde re bijzonderheden geeft over de wedstrijd. Onnodig te zeg gen dat geheel Waalwijk zich straks van een boekje voorziet. Adressen waar de deelne mers zich kunnen opgeven: Antonius-parochie: F. Slaats, Antoniusstraat 4. Centrum: A. Hamers, Groen straat 14. V.m. Besoijen: Faro, Rijwiel handel, Grotestraat 15. V.m. Baardwijk: P. Klerks, Laageinde 123. Opgaven die na Dinsdag binnen komen worden niet meer geaccepteerd. Van harte hopen we, dat Frans Slaats en zijn commis sie met deze organisatie zul len slagen en aan de deel nemers wensen we straks veel succes. HANDBOOGSPORT. Wisselbekercompetitie L. S. B. te Vlijmen. Op Zondag 24 April zal de wisselbekercompetitie voortgezet worden. Ditmaal zal Prinses Ju liana als gastvrouwe optreden. Lag het aanvankelijk in de be doeling deze wedstrijden te ver schuiven, van officiële wordt thans medegedeeld, dat deze wed strijden wel doorgang vinden. Heusden met zijn inzet van 16 punten zal goed moeten oppassen om zich zijn naaste concurrent Herpt, die met 14 punten no. 2 op de ranglijst is, van het lijf te houden. Dan volgt als no. 3 Kaatsheuvel met 12 punten, maar daar staat tegenover dat deze vereniging maar met 5 schutters uitkwam. Deze 3 koplopers ge ven, gezien de prestaties van 10 April, elkaar weinig toe. Besoij en, Baardwijk en Elshout be haalden ieder 10 punten, dus hier was tot heden weinig krachts verschil. Elshout daarentegen kan beter als er maar geoefend wordt. Zij zijn sterk genoeg om zich bij de kopgroep te voegen. Baard wijk en Besoijen, alsmede Vlijmen moeten zich hard op oefening toeleggen, anders bijven zij in de onderste gelederen zweven. Komaan, gildebroeders, allen flink de oefening ter hand geno men, want de hoogste punten, door Heusden geschoten (16) zijn nog te weinig. Op deze dag zal de wind echter wel veel afbreuk aan de prestaties hebben gedaan, doch met goed weer kunnen we weer een prachtige sportdag te gemoet zien. rri ze- Ambtenarenvoetbal. Donderdagavond om half ven zal een Drunen's gemeente ambtenaren- en politie-elftal een match spelen tegen het elftal van het Waalwijk's gemeentelijk per soneel. Deze wedstrijd, die ge speeld wordt op het D.V.C.-ter- rein, is voor iedereen toeganke lijk. Onder de strijd echter zal gecollecteerd worden voor het Katholiek Thuisfront. Collecte Thuisfront. Het Thuisfront afd. Drunen zal in de komende week een huis-aan- huis-collecte houden, teneinde haar werk in het komende jaar te kun nen financieren. Naast geldelijke bijdragen worden aangenomen de verschillende gebruiksvoorwerpen die onze jongens in Indië goed kunnen gebruiken. De activiteit van het Thuis front afd. Drunen neemt steeds toe. Er staan grote plannen op stapel voor een maandelijks con tactblad voor onze Drunense jon gens overzee. In Mei hoopt men het eerste blad te kunnen laten verschijnen. Het grote nut van een eigen contactblad behoeft geen betoog. Natuurlijk brengt een der gelijke nuttige actie ook grote kosten mee. Bedenkt daarom in de komende week het Thuisfront van Drunen. 't Is voor onze Dru nense jongens. Installatie. Mej. Hoffmans uit Waalwijk, ass. districtscommissaris, instal leerde dezer dagen als welpen leidsters mej. Fr. Boelen, Akela en mej. R. v. Huiten, Bagheera. Ook aalmoezenier v. d. Berg was bij de plechtigheid tegenwoordig. Koningschieten O. L. Vr. Schuts. Op Dinsdag 26 April begint O. L. Vr. Schuts met haar jaar lijks terugkerend koningschieten. Dit is een grote dag voor het schuttersgilde, vooral als men het bekijkt uit een oogpunt van de aloude folklore. Die dag begint volgens de oude .traditie met een H. Mis voor het Gilde. Alle gil debroeders nemen hieraan deel. Zovéél mogelijk naderen alle gil debroeders ter H. Tafel. De gildebroeders komen in het stamcafé bijeen, om vandaar op te trekken naar de kerk, waar dan aan de H. Mis zal worden deel genomen. De tamboers en de standaard zullen de gildebroeders voorafgaan, waarachter de hoog waardigheidsbekleders. In dezelfde volgorde trekt men weer terug naar het stamcafé, om daar als vanouds aan een ge meenschappelijke koffietafel deel te nemen. Daarna wordt de stoet weer opgesteld om naar de schutsboom op te trekken. Daar zal dan tot het laatst gestreden worden om óf de oude koning te onttronen of een eventuele nieu we koning te huldigen. De thans regerende gildekoning is de heer J. v. d. Wiel te Drunen. Aan ieder wordt de kans ge boden, om koning te worden. Een slechte schutter, kan evengoed ko ning worden als een goede. Daar voor is geluk nodig om 't laatste restje van de vaste vogel omlaag te schieten. Wij wensen allen Veel geluk en veel pleizier. Dammen. In hotel Central speelden voor de onderlinge matches de -volgen de partijen Klaren-—Bax 20. JonkerSchaap 1-1. Bekerwedstrijden. Voor de bekerwedstrijden, uit geschreven door de Laugstvaatse Schuttersbond, behaalde St. Bia- sius 18 punten en Sf. Catharina 14 punten. Dierenmishandeling. Naar wij vernemen, werd door de politie proces-verbaal opge maakt inzake ernstige dierenmis handeling. De gebr. de H. gingen een koe van de landbouwer Th. de W., die in hun weide was ge komen, op een beestachtige wijze met z.g. mesthaken te lijf, zedat de veearts er bij moest komen. Hopenlijk krijgen de daders een lesje, zodat zij in de toekomst, een meer redelijker m inier bedenken zullen om andermans vee uit hun weide te drijven. Prot. Kiesvereniging,, Woensdag 20 April vergadert de Prot. Kiesvereniging. Op de agenda komt o.a. voor bestuurs verkiezing, daar het geheie be stuur aftredend is. Verder be spreking candidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezingen. T oneeluitvoering. Op 24 April zal de R.K. To neelvereniging uit Tilburg onder regie van de WelEerw. heer J. Burghouts een toneeluitvoering geven. Opgevoerd zal worden „Thuisfront". De baten zijn be stemd voor onze jongens in Indië uit Heusden, Herpt en Oudheus- den. Naar Meerseldreef. Pelgrims die de reis mede wil len maken naar Meerseldreef op 19 Juni kunnen kaartjes bekomen bij J. Kivits, Touringcarbedrijf B 115 Vlijmen. Paasactie voor T.B.C.-lijders en zwakke kinderen. Dit jaar is een begin gemaakt door verschillende hulpvaardige personen, een Paasactie voor T. B. C.-lijders en zwakke kinderen op touw te zetten, die buitenge woon geslaagd is. Hoewel er maar bij enkele per sonen is aangeklopt, werden toch ruim 200 eieren opgehaald, .welke onder 14 T.B.C.-patiënten en en kele zwakke kinderen werden verdeeld. Volgend jaar zal een grotere actie opgezet worden. Aan schen kers en initiatiefnemers is een dankwoord zeker op zijn plaats. Geslaagd. Op het gehouden examen te Utrecht slaagden onze dorpsgeno ten Walter Covers en W. Dael- mans voor vakbekwaamheid groothandel in kruidenierswaren. De Sirene loeide. Donderdagavond ruim half 10 loeide de sirene en werd brand gemeld in de looierij van Wagen berg-Festen. Gelukkig was het 'n vergissing; doordat er een brand lucht werd waargenomen, dacht dhr. Alb. Wagenberg dat er in de fabriek brand was, omdat het reclamelicht van de GeeBee in de fabriek scheen. De brandweer was spoedig ter plaatse en binnen vijf 'min. na de melding lag alles klaar, maar men kon weer inrukken, alles bleek 'n vergissing. De Burgemeester en de politie waren eveneens spoe dig ter plaatse, evenals vele be langstellenden^ die de nieuwe spuit in werking wilden zien. Alles bijeen een mooie oefening voor de brandweer. Inbraak. In de nacht van Donderdag op Vrijdag werd ingebroken in de woning van v. Helvoort-Kivits, Hoge Maasdijk. De dievefi hadden gelegenheid om rustig te werk te gaan, omrede de bewo ners niet thuis waren. Een radio en vele kledingstukken werden meegenomen. Men is zeer geraf fineerd te werk gegaan. De po litie heeft de zaak in handen. Feestvergadering. Zaterdag 2 April feestvergade ring van de fabrieksarbeidersbond St. Willebrord in café P. v. Eg- gelen voor leden met hunne da mes. Ter opluistering het bekende orkest B. Óremans. Een gezellige avond toegewenst. Vrienden van de Arbeidsjeugd. Dinsdag 19 April vergadering van de vrienden van de arbeids jeugd. Plannen om wederom als andere jaren een reis te gaan' ma ken zullen worden besproken. 40-Jarig bestaan Coöp. Stoom- zuivelfabriek „De Vooruitgang". Op Donderdag 21 April 1949 ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Twee mannelijke jongste be dienden, 1518 jaar. Een schilder, leerling of half was. Een effectenbediende voor bankbedrijf. Enige prima overledersnijders Twee ophalers. Een bedrijfsleider voor schoen fabriek. Een stikmeester voor leder- warenfabriek. Enige mannelijke adm. krach ten tot pl.m. 20 jaar voor Overheidsdiensten, Mulo of gelijkw. opleiding. Een schoenmachine-monteur. Enige adspirant-agenten van politie te Tilburg. Een werkster voor Café-Hotel en Restaurantbedrijf. Een serveerster voor cafetaria. Twee vrouwelijke kantoorbe dienden pl.m. 18 jaar. Diverse vrouwelijke huishou delijke krachten. Adspirant Mijnopzichters voor Z.-Afrika. Een gedipl. badmeester. Een gedipl. badjuffrouw. Bieden zich aan: Een timmerman. Een ervaren chauffeur. Een modelleur. Een leerling auto-monteur. Twee schoenontwerpers. Een overhaler-aanklopper. Een ervaren magazijnbedien de voor schoenfabriek. Een boekhouder-correspon dent. Een reclame-ontwerper-teke naar. Een vertegenwoordiger. Enige thuisstiksters met ma chine. Een steno-typiste (Ned. Taal). Een broodbakker. Enige grondwerkers. Een meubelmaker. Aanmelding tussen 912 u. v.m. op het Arbeidsbureau, Grotestraat 339 te Waalwijk, Tel. No. '63. Deze bekendmaking is gel dig van 18 t/m 23 April 1949. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten wordt dit feit feestelijk herdacht. De agenda luidt; 's Morgens om 10 uur H. Mis. 's Avonds om 7 uur algemene vergadering bij H. Boom. 1. Opening door de voorzitter. 2. Notulen der vorige vergade ring. 3. Rekening en verantwoording over 1948. 4. Diverse sprekers, o.a. de Hoogedelgestr. heer H. v. d. Zan den uit Eersel. 5. Vaststelling entreegeld nieu we leden. 6. Llittreding leden. 7. Machtiging tot aangaan van een crediet tot 50.000 bij de Boerenleenbank. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Op Donderdag 21 April zal aan de fabriek 2 uur vroeger de melk ontvangen worden. In de nieuwe encycliek „Re- demptoris nostri", gericht aan het Episcopaat, dringt de Paus aan op internationalisatie van Jeru zalem en de bescherming der rechten van pelgrims naar de hei lige plaatsen in Palestina. PIET KLERKX m p? iJ.A, t»

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3