i Wijde Wereldf) WAALWYK DE LANGSTRAAT DRUNEN SPRANG VLIJMEN CAPELLE UIT DE BIOSCOOP-PROGRAMMA I 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 21 APRIL 1949 2 IN; Begin en eindig de dag met IVOROL uni GEEN PAASRUIKER. Wij zouden U graag een Paasruiker aanbieden, een tuil verheffende feiten en gebeurtenissen, bijeenge bonden door het kleurige lint van de vrede. Maar dit is niet mogelijk. Ook Pasen 1949 bood niet het verkwikkende beeld van een wereld zoals wij die graag zouden wensen, trouwens niemand had dit verwacht. Wij hopen nog steeds, maar verwach ten doen we niet meer. Niettemin heeft er een zekere weldadige rust ge heerst op het wereldto neel, al blijven wantoe standen ook tijdens Paas dagen bestaan. EEN PAUSELIJKE BOODSCHAP. Naast de Paas-boodschap van H.K.H. Prinses Wilhelmi- na, die U elders in dit blad vindt, heeft ook Zijne Heilig heid de Paus een boodschap gericht tot de wereld, in zijn Encycliek „Redemptoris Nos- tri", die hij op Goede Vrijdag aan de wereld kenbaar maak te. Er bestaat een groot ver band tussen Goede Vrijdag en Palestina; tijdens de dagen van de Goede Week gaan meer dan ooit onze gedachten naar dit land uit, dat tot op dit ogenblik nog de vloek schijnt te dragen om wat het de Goddelijke Zaligmaker op de perste Goede Vrijdag mis deed. Over dit land handelde de nieuwe Encycliek, getuige van de onvermoeidbare arbeid van de H. Vader. Hij hoopte op een ware vrede in Palestina, dat de wapenstilstand, waar over hij zijn vreugde uit spreekt, bestendigd moge blij ken. Hij vraagt om internatio nalisatie van Jeruzalem en om beveiliging van de heilige plaatsen, vrijheid .voor alle katholieke instellingen en in standhouding van alle rechten van de katholieken. Tenslotte vraagt hij om leniging van de nood van vele vluchtelingen. INDONESIë. Hoewel de voorconferentie tijdens de Paasdagen geen doorgang vond, is er toch over de Indonesische kwestie wel het een en ander te zeggen, al is het alleen maar^dat het eerste punt waarover men het op deze conferentie eens was, de kwestie betrof over het al dan niet uitdoen van de jas sen. En nu de mouwen nog omhoog en dan de hand aan de ploeg. Het B.F.O. heeft nu haar standpunt en haar wensen be kend gemaakt en de republiek de nota in overweging geno men. Interessant is het wel eens te vernemen wat een Ameri kaanse afgevaardigde in het Huis over Indonesië zei: „De op Amerikaanse instig- natie door de Veiligheidsraad aangenomen resolutie eist van de Nederlanders, dat zij de Republikeinse leiders zullen vrijlaten en met hen zullen onderhandelen. Dit zou er toe kunnen leiden, dat de Neder landers genoopt worden de Republiek een plaats in te ruimen in de federale regering van de Verenigde Staten van Indonesië. Dan zouden deze communisten, deze Quislings voor de Japanners van giste ren, op wettige wijze kunnen aansturen op een Sowjet- regering over Indonesië. Kan men er de Nederlanders een verwijt van maken, dat zij po gen hun dit te beletten? Gij allen weet, wat wij zelf in dergelijke omstandigheden zouden doen: Wij zouden har der zijn dan de Nederlanders ooit waren". Er zit veel waars in! SENSATIONELE ONTHULLING. Het proces tegen Kardinaal Mindszenty is voor vele. kran ten een bron van inkomsten geweest, extra pagina's en ex tra edities werden er aan be steed. Om eerlijk te zijn, de zaak werd een beetje op de spits gedreven. Maar nog steeds houdt deze naar sensatie-strevende be- richtgeverij niet op en dage lijks lezen we nog in de kran ten over personen die een soortgelijke behandeling on dergingen als de kardinaal. Zo stond dezer dagen weer het relaas in verschillende kranten van de weduwe van een bekend Hongaars intellec tueel en anti-communist, die door de geheime politie werd gemarteld met het doel hem tot een bekentenis tegen Kar dinaal Mindszenty te dwingen. Wij willen helemaal niet zeggen dat deze berichten niet waar zijn of sterk overdreven, maar wanneer men door blijft gaan met dergelijke onthul lingen te doen, dan loopt men veel gevaar, dan men in een zekere mode verzeild raakt. We mogen misschien niet zeg gen dat het proces tegen de prins-primaat doelbewust wordt aangegrepen als een middel tot het brengen van actuele artikelen, maar vaak verlaagt men zich toch, zij het onbewust,- hiertoe. Wij weten wel dat men niet genoeg de aandacht kan vestigen op het perverse systeem van 't com munisme, maar er zijn gren zen en er zijn andere metho den. NOG STEEDS: GRENSCORRECTIES. Beschouw het niet als een stokpaardje van ons, wanneer wij steeds op dit punt terug komen. Wij doen dit enkel, omdat deze kwestie nog steeds aan de orde is. En zeker nu België en Luxemburg voorlo pig en gedeeltelijk van hun aanspraken op Duitsch grond gebied afzien. De houding van de Neder landse regering is duidelijk; de ervaring heeft aangetoond, zo zegt zij, dat een redelijke oplossing langs de weg van wederzijds overleg niet moge lijk is. De Nederlandse rege ring laat haar gedragslijn niet bepalen door de houding wel ke enkele Duitse politici de laatste tijd, speciaal tegen over Nederland aan de dag leggen. Het algemeen gevoelen van de Eerste Kamer schijnt ech ter anders te zijn. Het verloop van de debatten van gisteren is ons nog niet bekend, maar de regering zal sterke argu menten moeten aanvoeren om de Kamerleden van haar standpunt te overtuigen. EEN TENTOONSTELLING OM VAN TE WATERTANDEN. Van Vrijdag a.s. tot en met Woensdag 27 April wordt in Tilburg een interessante ten toonstelling gehouden, onder de exotisch klinkende naam „Hocaresti", die wel afkom stig zal zijn van Hotel, Café, Restaurant en Tilburg. Deze tentoonstelling wordt georga niseerd door de R.K. Bond van hotel-, café- en restaurant geëmployeerden St. Antonius, afdeling Tilburg, bij gelegen heid van het 15-jarig bestaan. In de zalen van de Nieuwe Koninklijke Harmonie zullen de kellners en obers, en de koks tonen wat momenteel op hun terrein mogelijk is. Er is een culinaire show, een geheel gedekte Brabantse Koffieta fel, er is patisserie werk en een show die het verschil in beeld brengt tussen de tijd voor honderd jaar en thans. Het zal een tentoonstelling worden om van te watertan den. ZONDAGSDIENST. 24 April 1949 Dr. Lenglet. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 24 April 10 uur: Ds. van Burgel^f. (bediening van de Heilige doop). GROSLIJSTSTEMMING K.V.P. Volgens een advertentie in dit bla.d hebben de leden van de K.V.P. gelegenheid hun candidaten voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen in te dienen op Zaterdag 23 April aanstaande. De daarvoor benodigde for mulieren en verklaringen kunnen op de daar vermelde adressen worden afgehaald. Aan de stemming van de groslijst kan door ieder wor den deelgenomen die op 23 April is ingeschreven als lid van de K.V.P. Was de oorspronkelijke slui tingsdatum 1 April, door het K.V.P.-bestuur is deze termijn dus 3 weken verlengd. KATHOLIEKE ARBEIDERSBEWEGING WAALWIJK. Algemene vergadering op Maandag 25 April 1949, 8 uur precies, in de grote zaal van het gebouw der K.A.B. De agenda bevat o.m.: Bespreking Jaarverslag Se cretaris. Bespreking Jaarverslag Pen ningmeester. Vaststelling begroting 1949. Periodieke bestuursverkie zing. Aan de beurt van aftre den zijn: C. P. Didden en A. v. Seters. Mededelingen. De Gemengde Zangvereni ging zal deze vergadering met enkele nummers opluisteren. EXPOSITIE JULES VERSCHUUREN. Waalwijk is niet rijk aan expo sities en tentoonstellingen op het gebied der beeldende kunsten. We hebben de laatste twee jaren enkele exposities gezien van kunsthandelaren, de heer v. Delft heeft eenmaal geëxposeerd, maar dan moeten we, geloven we, te rug naar het verre verleden. Laat er enkele meer zijn ged weest, in ieder geval heeft Waal wijk wat dit betreft weinig te bie den. En de oorzaak hiervan is, dunkt ons, dat de schilders er huiverig van zijn, hier hun stuk ken te exposeren, daar er niet de minste belangstelling voor hun werk blijkt te bestaan, om over de smaak nog maar te zwijgen. Dat de smaak miniem is, bewij zen de stukken, die in de meeste Waalwijkse huiskamers hangen en de enkele muurschilderingen, die hier en daar zijn aangebracht. En dat de belangstelling miniem is, bewijst het uitblijven van be zoekers op de expositie van Ver- schuuren. En toch is het een alleszins bezienswaardige tentoonstelling. Verschuuren is een spontaan, ongekunsteld schilder, we zouden hem sympathiek willen noemen, al is de term weinig gebruikelijk bij een beoordeling van iemands werk. Er zijn stukken bij die iets zeg gen, anderen suggereren slechts, weer anderen zijn slechts een ex pressie in louter kleur. Hij heeft er enkele kinderpor tretten hangen van een tintelende levendigheid, zoals „Frauki" en „Pieter", over een ander ligt weel de getemperde kleur van de ko mende ernst. Zijn landschappen zijn deels harmonisch van toon, deels van een strakke spanning. Licht van kleur en levendig van opvatting zijn ook de meeste van zijn bloemstukken, waaruit de voorkeur van de schilder voor kleurencömpositie blijkt. Duidelijk is er een ontwikke ling waar te nemen in „moderne" richting, hij gaat meer en meer werken met de intensiteit van de kleuren; het meest sprekende voorbeeld hiervan is o.i. „Immor tellen". En dan wordt Verschuu ren de schilder die een afkeur heeft van het „plaatje'-;dië met enige onstuimigheid vaak, zijn impressies weergeeft in kleur en lijn, de ontwerpen voor muurver sieringen demonstreren dit, al is het alleen maar de naam versie ringen. Het ene ontwerp is een versiering voor een bar, „mo dern", waarbij slechts gebruik is gemaakt van 'n lijn en 'n kleu renvlak; het tweede, een allegorie van de oogst, is naar onze smaak een van de beste stukken van de expositie. We willen nog even de aandacht vestigen op „Driekonin gen", een stuk van een zeldzaam coloriet en een bezonken compo sitie. Samenvattend mogen wij zeg gen dat Verschuuren een schilder is die belangstelling verdient en die niet na zal laten die belang stelling ook te belonen. De expositie wordt gehouden in hotel Verwiel in de voor een effectieve en juiste belichting zeer ongunstige achterzaal en duurt tot en met. 24 April. BALDADIGHEID DER JEUGD. Het artikeltje, dat wij vo rige week aan dit onderwerp wijdden, heeft van vele zijden reactie gevonden. Van ver schillenden onzer lezers kre gen wij blijken van instem ming en deze kwamen tot de zelfde conclusie als wij, n.l. dat hier een grote taak ligt voor de ouders en ouderen. Als de ouders hun kinderen bij elke gelegenheid wijzen op het verschil tussen mijn en dijn, op het belang voor ie dereen, dat bloemen en plan ten en eigendommen worden gespaard, als ouderen een goed voorbeeld geven door zelf niet te vernielen, te ont sieren of te verontreinigen, als die ouderen de moed heb ben om kinderen die baldadig heid plegen, bij herhaling te wijzen op hun grote fout, ook al hebben zé kans een brutaal antwoord te krijgen, dan zullen de resultaten zeker niet uitblijven; vooral als onder wijzers en politie daarbij be hulpzaam zijn. De moeite en de kosten die overheid en particulieren zich geven om onze gemeente een prettig aanzien te geven, zal dan door enige waardering be loond worden en de gemeen schap en ook het leven in on ze plaats zal er wel bij varen. GROOT GECOMBINEERD VOETBAL- en HOCKEY-TOURNOOI. Op Maandag 25 April zal er op de terreinen van de voet balvereniging „R.K.C." en van de R.K. Mixed Hockeyclub „Waalwijk" een door de school vereniging der R. K. H.B.S. te Waalwijk georgani seerd voetbal- en hockeytour- nooi plaats vinden tussen een zestal middelbare scholen van Noord-Brabant. Dit Paas-tournooi zal om 10.45 uur door de heer v. Well, waarnemend directeur der ge noemde H.B.S., worden geo pend, zodat de wedstrijden om 11 uur precies beginnen. Aan deze interscholaire sportdag nemen de volgende middelbare scholen deel: St. Jan's Lyceum, 's-Herto- genbosch. St. Odulphus' Lyceum, Til burg. O. L. Vrouwe Lyceum, Bre da. Rijks H.B.S., Den Bosch. St. Joris' Lyceum, Eindho ven (alleen voetbal). St. Norbertus Lyceum, Roo sendaal (alleen hockey). R.K. H.B.S., Waalwijk. De voetbalfinale vindt plaats om 15.00 uur, de hockey-finale om 15.30 uur. Daarna zullen de prijzen op het terrein wor den uitgereikt, FIETSENDIEFSTAL. Nadat het een tijdje rustig is geweest wat het weghalen van fietsen betreft, komt het de laatste tijd nog al eens voor, dat fietsen van eigenaar verwisselen. Ieder zij dus gewaarschuwd; met zette zijn fiets niet onbe waakt of onbeheerd weg. AANRIJDING. Woensdagmorgen had aan het beruchte Hoekeinde weer een kleine aanrijding plaats. Een vee-vervoerwagen van C. reed op een luxe wagen van de heer H., met het gevolg dat de luxe wagen enige materiële schade opliep. De vrachtauto reed door, maar werd door de politie achterhaald. Proces verbaal werd" opgemaakt. MOND- en KLAUWZEER. Bij de landbouwer N. K. werd dezer dagen een geval van mond- en klauwzeer ge constateerd. 1 Het was weer enige tijd ge leden dat deze ziektè hier ter plaatse voorkwam. GEVONDEN én VERLOREN. Gevonden: zakmes; rode ceintuur; grijze step; deksel melkkan; handschoen; zilve ren rozenkrans; bruin lederen motor-handschoen; 'zwarte pprtemonnaie met inh.; bank biljet; bos sleutels; kinderpor- temonnaie; twee vulpennen en vulpen plus vulpotlood in etui; zonnebril; zitting duo; nummerplaat. Verloren: shawl; gummi laars ;handschoen, zilveren schakelarmband; kinderschoen zakmes, herenhandschoen; 2 vulpennen, bruin lederen por tefeuille; sleutels. MUSIS SACRUM. Van Vrijdag t,/m. Zondag a.s. wordt in Musis Sacrum de film „de Desperado's" ver toond. Een western van het zuiverste water, die met zijn daverend hoefgetrappel, hevl ge gevechten en knallende re volvers voor de liefhebbers van sensatie-films niet zonder aantrekkelijkheid moet zijn. Het is een sensationele jacht op misdadigers en op de lief de. „Godin der Wildernis", zo wordt Zieta genoemd, die met een aantal halfwilde amazo nes, blanke meisjes, die na een schipbreuk in de binnen landen van Afrika terecht zijn gekomen over de naburige negerstammen regeert, en ook over de dieren van de jungle. In deze woeste, onstuimige omgeving kan echter ook de liefde nog gedijen. LUXOR. Vrijdag, Zaterdag en Zon dag spelen Errol Flyn en Alexis Smith de hoofdrollen in de film „San Antonio", een spannende western weer, die zich afspeelt in de tijd dat Texas nog werd geregeerd door bandieten .Errol Flyn weet hen er onder te krijgen, terwijl hij hiermede tevens een aardig vrouwtje krijgt. „De Zeewolf" is de verfil ming van de roman van Jack London over een mysterieus schip en zijn wrede, hartelo ze kapitein. Twee schipbreu kelingen worden aan boord genomen van het geheimzin nige schip en beleven daar vreemde avonturen. De film mag gezien worden door per sonen die ouder zijn dan 18 jaar. VERKIEZING GEMEENTERAAD CANDID AATSTELLING. De burgemeester der ge meente Waalwijk brengt ter openbare kennis datr 1. op Dinsdag 10 Mei a.s. de CANDIDAATSTELLING voor de verkiezing van de leden van de raad dezer ge meente zal plaats hebben; 2. op die dag van des voor middags 9 tot des namiddags 5 uur bij de voorzitter van 't hoofdstembureau ter secreta rie dezer gemeente lijsten van candidaten kunnen worden ingeleverd; 3. iedere lijst moet worden ondertekend door ten minste 25 personen, die volgens de kiezerslijst, geldende op het ogenblik van de inlevering, kiezers zijn voor de gemeen teraad; 4. dezelfde kiezer niet meer dan één lijst mag onderteke nen; 5. de candidaten op de lijs ten worden geplaatst met ver melding van hun voorletters (die geheel of ten dele door de voornamen mogen worden vervangen) en woonplaats, in de volgorde, waarin door de ondertekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven; 6. indien de candidaat is een gehuwde vrouw of wedu we, zij op de lijst wordt ver meld met de naam van haar echtgenoot of overleden echt genoot, onder toevoeging van haar eigen naam, voorafge gaan door het woord „gebo ren" of een afkorting van dit woord; 7. op dezelfde lijst ten hoogste 29 candidaten mogen worden geplaatst; 8. dezelfde candidaat niet mag voorkomen op meer dan één van de lijsten; 9. bij de lijst moet worden overgelegd de SCHRIFTELIJ KE. verklaring van iedere daarop voorkomende candi daat, dat hij bewilligt in zijn candidaatstelling op deze lijst; 10. indien een candidaat zich buiten het Rijk in Euro pa bevindt, de onder 9 bedoel de verklaring telegrafisch kan worden gedaan en in dat ge val niet aan het voorgeschre ven formulier gebonden is; 11. elke lijst moet worden ingeleverd persoonlijk door een kiezer, bevoegd tot deel neming aan de verkiezing en dat de candidaten daarbij te genwoordig kunnen zijn; 12. de tot invulling be stemde formulieren voor de lijsten van candidaten en voor de hierboven onder 9 bedoelde verklaringen, ter se cretarie dezer gemeente kos teloos verkrijgbaar worden ge steld gedurende drie weken vóór en op de dag der candi daatstelling, derhalve van 19 April tot en met 10 Mei a.s. Waalwijk, 14 April '49. De burgemeester voornoemd, Mr. R. J. J. LAMBOOY. (Adv.) Jaarvergadering Veilingver. De Langstraat. Dezer dagen hield bovenge noemde vereniging in het Veiling gebouw te Drunen haar algemene jaarvergadering. De vergadering was maar ma tig bezocht. De afd. Capelle I en II was vrijwel geheel aanwezig. In zijn openingswoord wierp de voorzitter een terugblik op het afgelopen jaar. Voor het eerst tij dens het bestaan der Veilingver. werd in het afgelopen jaar een omzet bereikt van boven de twee millióen. Spr. bracht ook dank aan Directeur en personeel der Vei ling voor het goede beheer in 't afgelopen jaar. Spr. drukte de le den vooral op het hart om met het oog op de export van groen ten hun uiterste zorg te besteden aan de producten, daar alleen de allerbeste producten in het bui tenland verkocht kunnen worden. Uit het jaarverslag bleek het volgende: Omzetten der diverse plaatsen. 1947 1948 Drunen 292 810.11 318.427.98 Nieuwkuijk 95.759.45 101.308.76 Elshout 115.242.49 129.903.43 Vlijmen 44.175.39 100.062.34 Haarsteeg 168.982.94 176.434.30 Aalburg 55.995.08 88.181.38 Herpt 55.864.53 80.528.62 Dussen 157.418.72 175.068.07 Capelle I 249.673.50 302.441.13 Capelle II 80.677.22 100.665.08 Waspik 209.880.22 238.149.04 Buitenplaatsen 158.573.95 284.281.21 Hedikhuizen 14.372.97 19.307.74 1.699.390.57 ƒ2.114.759.08 Blijkens het finantieel verslag werd in 1948 een bruto-winst be haald van 26.558.08. De onkos ten bedroegen 55.467.80. Van de winst zal na afschrij vingen 60 worden geboekt op het ledenkapitaal, terwijl 40 aan de leden zal worden uitgekeerd. De periodiek aftredende be stuursleden waren C. Gijsman uit Waspik en H. v. d. Brand uit Haarsteeg. Van de commissaris sen was periodiek aftredend dhr. G. Klijn uit Haarsteeg. Er waren geen tegencandidaten gesteld, waardoor allen zonder stemming als herkozen werden beschouwd. De provisie en emballagehuur werd onveranderd vastgesteld. Voor de machtiging van fust aankoop kreeg het Dag. Bestuur een blanco mandaat. Van de rondvraag werd door sommigen, nog gebruik gemaakt. De voorzitter van de afd. Ca pelle, dhr. J. de Hollander, bracht in fraaie bewoordingen dank aan directeur en personeel voor het goede beheer. Spr. deed dit na mens zijn afd. Hierna volgde sluiting. Drunens Toneel. Drunens Toneel trad Tweede Paasdag voor het voetlicht met een toneelspel getiteld Vliegtuig Vermist. Dat men deze uitvoe- plaatse en met de hulpspuit kon men het vuur blussen. Een grote ramp werd voorkomen; gelukkig was de wind gunstig. De vermoedelijke oorzaak: spe lende kinderen met vuur. Vooral met de vacantie, ouders, let op de kinderen. Uitvoering Vlijmens Mannenkoor afd. Gemengd Koor. Maandag gaf Vlijmens Mannen koor afd. Gemengd Koor vöor de derde maal in de zaal Toonkunst, Joh. Peijnenburg, De Meikonin gin van Geleen. Er was een flinke belangstel ling, vooral van buiten. De aankleding had beter ver zorgd kunnen zijn. De algemene leiding was in goede handen bij de heer Mich, van Heivoort, De voorzitter dankte na afloop de belangstellenden en spoorde allen aan Vlijmens Mannenkoor te steunen. Tot de spelers en speel sters werd een dankwoord voor de grote opoffering gericht. Alles bijeen een geslaagde uit voering. Terug uit Indië. Dinsdagmiddag arriveerde alhier in de ouderlijke Woning de oor-7.7 logsvrijwilliger G. M. de Jong, na een verblijf van ruim 3 jaar in Indië. Door de goede zorgen der buurtbewoners was de gerepatri eerde een „welkom thuis" bereid, waartoe aan de woning versie ringen waren aangebracht, terwijl in de buurt van alle woningen de driekleur wapperde. Van vele zijde mocht de terug gekeerde blijken van belangstel ling ontvangen, in allerlei vorm, zowel bloemen als cadeaux en schriftelijke felicitaties met zijn behouden thuiskomst. Ook namens de buurt werd hem een cadeau aangeboden. onbetwist de beste tandpasta. In alle welvoorziene zaken. ring van Drunens toneel niet wil de missen blijkt wel uit het feit dat er ondanks het zeer prachtige Paasweer toch nog een volle zaal was. Wij zijn van Drunens toneel in de loop der jaren al wat ge wend geworden, zodat onze ver wachtingen wat hoog gespannen waren. Door de opvoering van Vlieg tuig Vermist, heeft Drunens To neel onze verwachtirigéiKgoed-be antwoord en velen met ons een genoeglijke avond bezorgd. Het spel werd goed vertolkt, decor eAi»' g riiriêr:- ï)oed; ryer.Zprgd Mochten er hier en daar enkele fouten zijn geweest, wij willen ze graag door de vingers zien, want het geheel wasi,primg<, ioo>- Lilii ki lü V d 40 jaar De Vooruitgang. Vandaag wordt op enigszins feestelijke wijze het 40-jarig be staan herdacht van dë Coöper. Stoomzuivelfabriek „De Vooruit gang." Aan het jaarverslag, dat in boekvorm dezer dagen verscheen, ontlenen wij dat de melkaanvoer in het afgelopen jaar bedroeg 2566118 kg. (438223 kg., meer dan vorig jaar). Het vetgehalte van deze melk was 3.33%. Inclusief de nabetaling en de bijschrijving van het ledenkapitaal 497374.66 dit is per 100 kg. melk 19.33 of per vet 5.82. Wanneer men de tabel van de geleverde melk over de afgelopen 40 jaar doorkijkt, dan ziet men de grote vooruitgang, die het bestaan der fabriek gekenmerkt heeft, zo dat zij haar naam. eer aandoet. Bedroeg de eerste jaren deze aan voer 400.000~1-.000.000 kg., in 1939 bedroeg deze aanvoer 2.786.808 kg., zodat thans na de inzinking tijdens de oorlog het vooroorlogse aantal ko. weer bij na bereikt is. Dat de vooruitgang haar naam getrouw moge blijven. Gouden Bruiloft. Maandag 25 April viert het echtpaar Dr. en Mevr. Weijers Blom hun gouden huwelijksfeest. Aan belangstelling zal het zeker niet ontbreken. De buurt is reeds druk in de weer voor de optocht die zal worden gehouden en de versiering die zal worden aange bracht. Een ereboog zal worden geplaatst, 's Avonds zullen de Harmonie en Zangvereniging een serenade brengen, 's Avonds is er gelegenheid voor dansen in de danstent bij café Prinsen. Postduivenver. De Zwaluw. Vrijdagavond inkorven voor Vilvoorde België, vanaf 6.30 uur in café B. Oremans, tweede wed vlucht. Africhtingsvlucht vanaf Tilburg inkorven Zaterdag. De extra prijs voor twee aan gewezen duiven vanuit Duffel van de Combinatie VlijmenDrunen is gewonnen door J. Schapendonk met de 10e en 28e prijs. Brand. Dinsdagmiddag loeide de sirene, er was brand ontstaan in een schuurtje bij van Bladel-Faliée. De brandweer was spoedig ter De harmonie Marijke bracht des avonds een serenade, waar voor veel publike belangstelling bestond; bij monde van de voor zitter werden hierbij de beste wensen aangeboden. Bij de vele gelukwensen die de gerepatrieerde bij deze gelegenheid mocht ontvangen, voegen wij ook gaarne de onze. Geref. J. V. Tiniotheus. Op Woensdag 27 April a.s. des avonds half acht, zal de Ge reformeerde Jongelingsvereniging Timotheus alhier in het Geref. Kerkgebouw een feestelijke bijeen komst houden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Een uitgebreid programma is voor deze gelegenheid samenge steld. Uitslag onderlinge competitè „De Vrije Pion". De onderlinge competitie van de schaakvereniging „De Vrije Pion", welker wedstrijden werden gespeeld op de wekelijkse club avonden, gaf de volgende uitsla gen Groep I. In deze afdeling ein digden de heren S. Y. Oerlemans en R. van Dalen ieder met 8 pun ten als nummer 1 en 2, L. Stein met 7J/> punt werd 3, C. Quirijns met 7 punten 4, J. Benschop en H. Bogers, ieder met 6 punten werden no. 5 en 6, J. Rosenbrand met 2]/2 punt 7 en C. Hoeve- naars 8. Groep II. J. Muis met 9 punten I, W. Goedhart met 8J/2 punt 2, J. van Tilborgh met 6J^ punt 3, S. Dancewiecz met 5punt 4, H. van Oversteeg 6, H. Oerle mans 7 en M. van Oversteeg 8„ De heren Muis en Goedhart pro moveren naar de eerste groep. Groep III. In deze groep werd' A. Rijkers met 11 punten 1, W, Kieboom met 10J4 punt 2; P. Nieuwenhuizen met 8 punten -3; Ad. Pruijssers met 7Yi punt 4; Schoenmakers met 6J/> pt. 5, Ad. van Oversteeg 6, C. D. Rempt 7 en A. van Beek 8. De jaarlijkse K. O, competitie, waarvoor een 20-tal spelers heb ben ingeschreven, is thans aan gevangen. Interessante en verras sende uitslagen kunnen weer te gemoet gezien worden. Dammers, opletten 1 Het bestuur van de schaakver eniging „De Vrije Pion" is van verschillende zijden aangezocht een damafdeling aan de schaak club toe te voegen. Indien er vol doende belangstellenden hiervoor zouden zijn, dan is, naar we ver nemen, de mogelijkheid om tot vorming van een damclub over te gaan, niet uitgesloten. In ver band hiermede wordt liefhebbers van de damsport aangeraden de ging op Maandag 25 April a.s. clubavond van de schaakvereni- des avonds half acht in het Stati onskoffiehuis van de heer Pruijs sers bij te wonen. Een en ander kan dan besproken worden en zo mogelijk tot vorming van een damafdeling worden overgegaan. Belangstellenden kunnen zich te voren ook reeds opgeven bij de voorzitter van de schaakverenl-: ging, de heer L. Stein.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2