KAATSHEUVEL r L00N-0P-ZAND VOETBAL ffW fflf 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 APRIL 1949 3 1 AAA f. - V U I- u ■iHÉHiiiifiiU y v m niet goed durven zeggen. Ook de grabbelton neemt haar plaats in. Het geheel is piekfijn verzorgd, terwijl al het nodige door ver sterkers aan het publiek wordt bekend gemaakt. Het geheel is meer dan de moeite waard er een bezoek te brengen, met bovendien de wetenschap aan een goed doel te hebben medegewerkt. IfvBH s AGENTSCHAP i G, van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. CORRESPONDENTSCHAP t J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. De Toren verdient uv.' steun. Vanuit Waalwijk hoorden wé een paar weken geleden een klacht: de culturele vereniging zou aldaar te weinig waardering on dervinden om zijn prachtig werk te kunnen volhouden. Jammer ge- nog moeten wij eenzelfde klacht uiten, wat betreft de bestaansmo gelijkheden van „De Toren" in Kaatsheuvel. Maakten we in Waalwijk deze winter een hoog staande avond mede, waarop het verwachte publiek schitterde door afwezigheid, Zaterdag j.l. troffen we in de zaal van de heer J. van Dun ook slechts een 75-tal toe hoorders, om te komen luisteren en zien naar het waarlijk interes sante werk dat Lode van Gent, de kenner bij uitnemendheid van Midden Afrika, spéciaal Belgisch Congo, daar ontplooide. Waarom die weinige belangstelling? Van te hoge entrees mag niet gesproken worden, de nodige variatie heeft De Toren zeker geboden, doch feitelijk uitsluitend alleen het min der ernstige, wat gepresteerd is, werd geapprecieerd en daardoor wordt juist het doel dat De To ren zich gesteld heeft, meer ont wikkeling op cultureel gebied te leren waarderen, miskend. Zo kan 't niet blijven doorgaan. Slechts oppervlakkigheid in de keuze van ons amusement of ontspanning voert ons niet hoger op en laat slechts onbevredigdheid en leegte achter. De Toren is uw steun waard en heeft bewezen zijn taak te begrijpen. Schaart U achter zijn pogen uw gemoed ook toe gankelijk te maken tot het genie ten en waarderen, wat uw belang stelling nog niet had, doch uw oog en oor opent voor een U onbekende wereld, die ge niet waardeert, omdat ge ze niet kent. Lode van Gent bezorgde het aandachtige publiek, dat zijn volle belangstelling schonk, waarvoor spreker uitdrukkelijk zijn waar dering uitsprak, een zeer interes sante avond. Zijn diepe kennis van, speciaal de Belgische Congo, waar hij jaren met de camera rondzwierf en het leven van de minst -ontwikkelde en meest be schaafde negerstammen meeleefde, om daardoor in de mogelijkheid te ■komen, ingewijd te worden in hun zeden en gebruiken, wist hij in woord en beeld uit te drukken. Zijn prachtseries opnamen gaven een kijk in de weelderige rijkdom van Afrika's flora en fauna, doch ook, en wat nog wel het meest interessant was, in het voor ons onbekende leven en gebruiken van de vele volksstammen, die er wonen. 't Was een prachtavond, die, jammer genoeg, velen gemist, heb ben. Een plechtige inzegening. Dat het feit van de inzegening van de Blokhut van de vrouwe lijke Jeugdbeweging een feit van grote betekenis was, zagen we al leen reeds aan het voorname ge zelschap, dat acte de presence gaf bij deze plechtigheid. Daar wa ren o.m. Deken van den Brekel met zijn kapelaans en de pastoors der andere parochies, burgemees ter Mr. v. d. Heijden, het com plete kerkbestuur van St. Jan, af gevaardigden van de Dioc. Staf van de vrouwelijke Jeugdbewe ging, de leiders van de plaatselij ke mannelijke jeugdbeweging en veel meer andere belangstellenden. Natuurlijk ook het complete le ger van gilden en gidsen voor wie het de grote dag was. Aalmoezenier Theunissen leid de de plechtigheid in, deze dag een mijlpaal noemende voor de vrouwelijke Jeugdbeweging van Kaatsheuvel, waarvoor destijds door kapelaans Siegers en Strij- bosch de eerste stoot gegeven is met de goed geslaagde fancy-fair. Hij dankt voor deze steun en te vens voor die van de Deken en zijn Kerkbestuur, die door hun milde houding de uitvoering der plannen hebben mogelijk gemaakt. De Hoogeerw. Deken verricht dan de inzegening van gebouw en voorwei-pen, volgens de litur gische voorschriften, waarop een der meisjes een passende decla matie „Staat op" voordraagt, ge volgd door de koorzang in canon- vorm „Gouden Zonne". Natuurlijk sprak de Deken daarop eeg passend woord. Van daag, aldus spreker, is dan door deze plechtige inzegening werke lijkheid geworden, wat reeds ja ren ons aller belangstelling had, de ingebruikneming van een te huis voor de Kaatsheuvelse vrou welijke jeugdbeweging. H. schetst de moeilijkheden die de uitvoe ring van dit werk door allerlei omstandigheden gehad heeft. Doch hij mag zeggen, dat met de steun van het kerkbestuur nu niet een „hut" doch een flink „Tehuis" voor de beweging is gesticht. Hij brengt dank aan allen die tot de totstandkoming hun steun gaven en hoopt, dat de inrichting zal beantwoorden aan het vooropge stelde doel, onze meisjes, op gods dienstig, zedelijk, lichamelijk, so ciaal en cultureel gebied, te vor men tot goede burgeressen en de gelijke katholieken. Hij is ver zekerd, dat de reinheid tot blij heid zal leiden, die God en de mensen aangenaam is en de meis jes zal maken tot steunpilaren van Kerk en Maatschappij. Een spontaan „Hij leve lang", dankte de Hoogeerw. Deken voor zijn sympathieke woorden. Na de opvoering van een ka rakteristiek spel, „De vier Jaar getijden" in declamatie, zang en reidans, sprak burgemeester Mr. v. d. Heijden zijn groot genoegen uit bij deze plechtige inzegening tegenwoordig te kunfnen zijn. Hij betiteld de „hut" als een „paleis", want hl? zag op. meerdere plaat sen veel minder geschikte „onder dakjes" voor de jeugdbeweging. Hij hoopt dat de Deken met zijn zorg thans van slapeloze nachten zal bevrijd blijven. Hij waardeert dat er in Kaatsheuvel zoveel ge daan wordt voor de verzorging van de jeugd, hij vertrouwt, dat ook de jeugd deze waardering zal delen door zich de offers, die ge bracht zijn waardig te maken. Als hij de inrichting met de vele versieringen aanschouwt, treft zijn oog ook het wapen der gemeente. Laat de drie hamers de arbeid zaamheid uitduiden, dan mogen de jachthoorns de ontspanning in de natuur betekenen, want arbeid geeft recht op ontspanning. Na die ontspanning zal het dan goed rusterf zijn in uw nieuw tehuis. Weer volgde een reidansnum mer, waarop oud-kapelaan Siegers onder een daverend applaus bin nenkwam, om ook dg plechtigheid mee te vieren. Pastoor de Klijn van de St. Jo- sephparochie bracht dank aan Deken en Kerkbestuur, aan de initiatiefnemers kapelaan Slagers en Strijbosch en hoopte, dat ook zijn meisjes een blijvend onder dak zouden vinden bij St. Jan, daar hij zijn parochie te arm noemt om iets dergelijks tot stand te brengen. Een lid van ,de diocesane staf bracht dan de gelukwensen van het hoofdbestuur over, er verze kerd van zijnde, dat waar Kaats heuvel tot heden al voor 99 als model demonstreerde, dit nu wel 100 zou worden. Mej. Beekmans voerde nog het woord als oud-leidster. Kapelaan Strijbosch, de aal moezenier van de mannelijke jeugdbeweging sprak namens de jongens, op samenwerking reke nend waar deze, b.v. in goed te organiseren oudersavonden enz., mogelijk is. In een lied zongen de meisjes hun dank uit aan Deken, kerk bestuur en verdere milde helpers bij 't jeugdwerk, waarna Aalmoe zenier Theunissen met een harte lijk woord sloot, zowel voor de gesproken woorden als de bloe men en wensen, die ontvangen waren. Hij vertrouwt dat de vrou welijke jeugdbeweging het devies „moedig en trouw" zal beant woorden en dat de foto die nu zal genomen worden een blijvende herinnering zal zijn aan de be lofte bij deze plechtige inzegening gegeven. Brandweervereniging. In de op 22 April 1949 in de zaal van de heer J. v. Dun ge houden vergadering door de le den der vrijwillige brandweer der gemeente Loonopzand', waarvan de opkomst zeer goed was te noemen, werd allereerst 'n brand weervereniging opgericht, waar van allen lid wensten te worden. Eerst werd oyergegaan tot het kiezen van een bestuur. Tot voor zitter daarvan werd volgens de statuten van de vereniging aan gewezen de commandant van de brandweer, de heer Joh. Th. H. Hopman. Tot secretaris werd ge kozen de heer J. R. C. Hauwé en tot bestuursleden de heren M. Brekelmans, J. van Roosmalen en A, de Kort, respectievelijk verte genwoordigers voor Kaatsheuvel, Loonopzand en De Moer. Hier van werd M. Brekelmans met al gemene stemmen tot penning meester benoemd. De gekozenen namen hun be noeming aan. Hierna werd overgegaan tot af handeling van de agenda. Mededeling werd gedaan dat zal worden deelgenomen aan de brandweerwedstrijden in de B of C klasse. De eerste wedstrijd zal plaats hebben te Kaatsheuvel op 28 Mei a.s. De leden van de brandweer, die deelgenomen hebben aan de cursus voor brandwacht 2e klas, zullen in de tweede helft van Mei deelnemen aan het in de zaal van de heer J. v. Dun te Kaatsheuvel te houden examen. Na afloop van het examen zal een koffietafel in de zaal van de heer W. Smit worden gehouden, Waaronder de uitreiking van de diploma's zal plaats hebben. De commandant drong er bij de leden op aan toch vooral veel Vragen en meningen van onze lezers J. P. A. Biemans, Directeur Biemans' Bioscopen, Burgem. Canter slaan 254, Oisterwijk, schrijft ons als volgt: In. antwoord op het ingezon den artikel in het blad van Maandag 11 April j.l. over de vernieling van de ruit in de reclame-kast van het Apollo- Theater,» zouden wij het vol gende willen opmerken: Elke film die wij in Kaatsheuvel vertonen, is Katholiek gekeurd en goedgekeurd. Iedere foto, die wordt opgehangen, draagt het stempel van de filmkeu ring. Wijzelf stellen daar prijs op, want ook wij zijn Katholiek en voelen wel degelijk onze verantwoording. Daarom dan ook houden wij geregeld contact met onze R.K. Geestelijkheid ook in Kaatsheuvel en aan enig verzoek of enige suggestie van deze zijde voldeden wij tot op heden zonder bezwaar onzer zijds en met de grootste waar dering. Daarom ook is er op le Paasdag geen filmvoor stelling. Hoewel wij er niet van hou den en zeker niet rond één van onze hoogste feestdagen scherp te zijn, moet ons toch de afkeuring van 't hart niet alleen over het vandalis me, gepleegd aan de etalage kast van het Apollo-Theater, maar meer nog over 't roddel artikel betreffende onze goe de naam. Wij zijn het vol komen eens waar het betreft: „Beter een gebroken ruit dan een geschonden ziel", maar wij zijn het niet eens met het schrijven van een smaad- artikel zonder ondertekening. Dat gaat ons teveel naar „Een geschonden ziel" toe. Inmiddels „sans rancunes". te oefenen, nu het examen en de wedstrijden zo kort voor de deur staan. Nadat nog enige vragen wa ren beantwoord, werd deze bij eenkomst gesloten en gingen al len weer voldaan over deze avond huiswaarts. Koninginnedag. In een vergadering door de ver eniging K.B. Vrijdagavond gehou den, werd een programma voor de komende Koninginnedag vastge steld. De drukke voorbereidingen welke de organisatie der komen de tentoonstelling vergt, maakt 't moeilijk thans*"een groot program ma te presenteren, waarom be sloten werd uitsluitend de namid dag voor de feestviering te be stemmen. Om 2 uur zullen er in het Sportpark ruiterwedstrijden worden gehouden, waarvoor deel nemers zich alsnog kunnen mel den bij de heer Jos Rombouts in de Hoofdstraat. Daarna zal een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen een Des-elftal en een te inviteren club. De harmonie van het' Kon. Muz. Gez. Euphonia zal om half vier een muzikale wande ling inzetten met als doel een be zoek aan de voetbalmatch om tijdens spel en rust voor een mu zikaal intermezzo te zorgen. Daarna trekt Euphonia door de straten van het Oostelijk deel van Kaatsheuvel. Waar Kaatsheuvel momenteel niet over een kiosk beschikt moet de harmonie Apol lo zich ook- tot een muzikale wan deling bepalen, welke 's avonds om 7 uur aanvangt en loopt door het westelijk deel. Kegelsport. Bijna een volle week hebben de kegelballen gerold op de banen van Euphonia in de Kegelronde Van het district Tilburg, waarbij een competitie gespeeld wordt over alle banen van de bij het district aangesloten kegelclubs. 't Was weer een echt kegel- festijn, zoals alleen door kegelaars kan genoten worden. Na de wedstrijden in Kaatsheu vel volgt nog een bezoek in Wablwijk, terwijl sommige clubs nog moeten gooien in de Rode Haan, wegens niet afwerking in de Goede Week. Kegelhuis Waal wijk is deze week aan de beurt. De stand geven we in 't e.v. nummer. Verslag feestvergadering K. J. M. V. volgend nummer. Agenda. Maandag 25 April 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 26 April 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor van St. Jan. Woensdag 27 April 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 27 April 8 uur n.m. Apollo-theater „De man met de zweep" en „De man met de zweep keert weer terug". Toe gang 14 jaar. Koninklijk goedgekeurd. De Wielerclub Kaatsheuvel ontving ingaande 1 April de ko ninklijke goedkeuring op de sta tuten der vereniging. In verband met dit feit en in verband met de besprekingen voor het programma van 1 Mei, houdt de club een ledenvergadering in haar clublokaal op Dinsdag 26 April om 8 uur n.m. K.A.J. Maandvergadering. Kajotters, deze week op Vrij dag houden wij weer onze maand vergadering. Deze keer zal er 'n bijzondere spreker komen, n.m. Geert Simons van het Nationaal Bestuur. Tevens willen wij deze avond ons Zomerprogramma be spreken en openen. Natuurlijk vertrouwen bestuur en aalmoe zenier er op dat allen hierbij te genwoordig zijn. Dus tot a.si Vrij dag half 8 in de Gildenbond. Agenda K.A.J. Maandag 25 April 7.30 uur Kajottersgroep in de K.A.J.-zaal van de Gildenbond en Patronaat te Berndijk. Dinsdag 26 April 7.30 uur Pioniersgroep K.A.J.zaal Gilden bond. Woensdag 27 April 7.30 uur Kajottersgroep K.A.J.-zaal Gil denbond, Donderdag 28 April 7.30 uur Kajottersgroep K.A.J.-zaal Gil denbond, Vrijdag 29 April 7.30 uur Algemene Maandvergadering in de Gildenbond. Zaterdag 30 April 7.30 uur Ontspannings-avond K.A.J.-zaal Gildenbond. Zondag 1 Mei 11.30 uur Stu diekring K.A.J.-zaal Gildenbond. Loon-op-Zands Belang. Woensdagavond hield het be stuur van Loon-op-Zands Belang met de afgevaardigden der ver schillende buurtschappen een ver gadering in de zaal Wijtvliet. Na opening door de Voorzitter kwam aan dè orde de viering van Koninginnedag op 30 April. Doordat een muziekgezelschap die dag elders de feesten gaat opluisteren, en mede door het ont breken van een muziekkiosk, werd besloten deze dag niet officieel te vieren, doch alle bewoners wor den verzocht uit aanhankelijk heid aan het Vorstenhuis die dag de vlaggen uit te steken. Verder was deze vergadering belegd voor de viering van het gouden jubileum der Eerw. Zus ters op 30 Juni en zal na intieme besprekingen in de loop der vol gende week een comité worden gevormd, waarin alle buurtschap pen vertegenwoordigd zullen zijn, dat naast Loon-op-Zands Belang en enkele leden van het onder wijzend personeel de werkzaam heden ter hand zullen nemen. Nadat enkele vragen naar ge noegen waren beantwoord sloot de voorzitter deze vergadering met éen dankwoord voor de op komst. Ongeval. Gisterenavond had het dochter tje van J. v. R. bij het spelen het ongeluk te struikelen over een steen, waardoor zij haar enkel brak, en in het ziekenhuis moest worden opgenomen. NEDERLAND—FRANKRIJK 4—1. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AGO V VV S V 3—1 Promotie 2e klasse. District IV. HelmondRBC 00 (RBC prom.) De SpechtenTOP 03 District VI. De Valk—LONGA 1—2 De BaronieChevremont 20 Promotie 3e klasse. ODC—Mulo 0—2 Tivoli—WSC 1—0 Promotie 4e klasse. Oss '20—Vlijm. Boys 3—1 ORANJEPLOEG OVERTROF ZICH ZELF. NederlandFrankrijk 41 Vrijwel iedereen in Neder land was een beetje huiverig van deze wedstrijd, een na veel wikken en wegen samen gestelde Oranje-ploeg, waarin veel matigen, tegen het bril- lante, tourbillonerende team der Franse profs. Maar deze Franse profs hebben hun meerdere moeten erkennen in de Nederlandse amateurs, in de meesterlijk voetballer Wilkes, op wie zij geen vat hadden, en de debu tant Timmermans, die zijn in ternationale voetballoopbaan begon met drie goals in een wedstrijd, in een Lenstra, die niet de voetballende Ueber- meps waszoals men langza merhand van hem ging ver wachten, maar een enthou siast, flitsend speler, die zijn plaats volkomen waardig is; zij hebben hun meerdere moe ten erkennen in doelman de Munck, die de grondlegger was van een doelpunt en stijl vol en uiterst betrouwbaar 't Nederlandse doel verdedigde. Zij hebben het moeten afleg gen tegen een Nederlandse voorhoede, die hen met hun eigen wapen, de switch, sloeg, tegen een middenlini die voor al na de rust hun spel vol komen lam legde, tegen een achterhoede die hun langza merhand afzakkende spel doorzag en er naar handelde. Zo won Oranje met 4—1, en verdiend; zij die hiertoe be voegd zijn, verklaren dat dit de beste wedstrijd was van 't Nederlandse team sinds de be vrijding. Het begin van de wedstrijd te Rotterdam was reeds zeer sensationeel. Na een aanval op het doel der Franse haan tjes en een mooie corner van v. Overbeek, flitste plotseling het spel naar de overkant, Terlouw maakte een fout, Ba- ratte kwam alleen voor de Munck en dat betekende een doelpunt; 01. Zoals zo vaak reeds gebeur de, putte de Nederlaijdse ploeg haar enthousiasme uit 't succes van de tegenpartij. De Munck trapte uit met één van die uittrappen waar hij patent op schijnt te heb ben, de bal kwam bij Brandes, die gaf door naar Timmer mans en beheerst maakte de debutant voor Nederland ge lijk. Van een overwicht van één der partijen was in de komen de minuten geen sprake; om beurten vielen beide ploegen aan, maar de verdedigingen beheersten het veld. Totdat Wilkes met één van zijn be faamde solo-rennen, waarvan hij soms een te druk gebruik maakte, de Franse verdedi ging uit elkaar speelde; hij gaf een schot dat een Frans been op zijn zoevende baan vond, maar van dat Franse been sprong de bal in de rich ting van Timmermans en deze bevestigde met een kalm schot zijn opstelling in het Oranje-team en de voor sprong voor Nederland; 21. De Fransen lieten zich hier door niet ontmoedigen; zij bleven aanvallen, maar zij vonden een de Munck onder de lat, ook een debutant, maar met een reageer-vermogen, een kijk op de situatie, een grijp vastheid die hen verhin derde de achterstand in te lopen. De Munck bereikte 't summum van zijn kunde toen hij in 2 seconden tijd twee ge vaarlijke schoten hield. Aan de andere kant blunderde Lenstra en schoten anderen over of naast ot in de veilige handen van de keeper, xotdat v. Overbeek enkele Fransen omzeilde, naar Brandes door gaf, die op zijn beurt Tim mermans een kans gaf en voor de derde maal scoorde onze debutant voor Neder land. Het enthousiasme om dit doelpunt, om deze hattrick kende geen grenzen. Na de rust was Nederland nog beter en Frankrijk begon geleidelijk aan aanmerkelijk minder te worden. Ook achter hoede en middenlinie,, vóór de rust af en toe onzekér, kwa men na de rust op toeren en de amateurs speelden met de profs, terwijl wij ons zo bang hadden gemaakt voor het om gekeerde. Toen Lenstra een diepe pass gaf tussen de Franse backs, kreeg Wilkesv nog eens gelegenheid zijn snelheid te tonen en voordat een Fransman het hem lastig had kunnen maken, lag de bal vpor de vierde maal in liet net der Fransen en ging Ne derland spelen als een triom- phator. Er was prachtig op bouwend werk; er waren vlot te combinaties, en als de Fran sen nog eens een enkele keer gevaarlijk dreigden te wor den, dan was daar Terlouw, geflankeerd door de Vroet en v. Schijndel, die de Franse aanval resoluut de pas af sneden. Zo won Nederland op over tuigende en verdiende wijze. TIVOLI—W.S.C. Het is WSC in de return match in Eindhoven bij Tivoli op het prachtige Sportpark van Eindhoven, niet mogen gelukken revanche te nemen voor de geleden nederlaag op eigen terrein. WSC kwam in het veld met een gewijzigd elftal, wat o.i. thans nooit had mogen ge beuren, waar er van deze wed strijd zoveel afhing. Men moet natuurlijk wel eens een proef nemen, maar in zo'n wedstrijd is dat wel wat te gewaagd. Het WSC vóór of na de rust was een groot verschil; na de rust werd met veel meer en thousiasme gespeeld. Was dat vóór de rust eveneens het ge val geweest, dan had WSC ze ker niet behoeven te verlie zen. Over het verloop kunnen we kort zijn: Om beurten on dernemen beide elftallen aan vallen, maar het is voorname lijk Tivoli dat de boventoon voert. Deze zitten er beter op en zijn veel actiever en weten dan ook na een half uim spe len het enige doelpunt te sco ren. Hierdoor was WSC ech ter nog niet wakker geschud en het bleef hetzelfde spel- beeld tot aan de rust. Na de hervatting van 't spel zien we direct een geheel an der WSC. Aanval op aanval wordt op het Tivoli-doel on dernomen. Als WSC is door gebroken en dan zeer ge vaarlijk voor het Tivoli-doel staat, slaat één der backs de bal met de hand, wat een zuivere penalty .was, maar ar biter van Eist laat doorspelen. WSC blijft aanvallen en het Tivoli-doel wordt door geheel WSC belaagd, doch dit levert geen succes op en als 't einde komt heeft WSC deze zeer be langrijke wedstrijd verlogen. Na afloop van de wedstrijd tekende WSC protest aan te gen het toegekende doelpunt van Tivoli. Juliana 2Roosendaal 2 22. In deze promotiewedstrijd bleef de geel-zwarte ploeg ver beneden haar normale vorm. Vooral in de eerste speelhelft was het plaatsen en positie kiezen zwak. Juist deze onderdelen waren bij de gasten beter verzorgd. Mede daardoor kwamen de Roosendalers na enig terrein verkennen spoedig in het offensief. Lang duurde het dan ook niet of de roodhemden open den de score door een hard schot van hun rechtsbinnen, 0—1. Het benutten van een strafschop we gens hands kort daarna voerde de stand op tot 0—2. Het was de grote verdienste van Juliana dat zij zich hierdoor niet Tiet ontmoe digen. Haar aanvallen werden zelfs kort voor rust talrijker. Ver andering in de stand kwam er echter niet. Na de thee waren de .sportparkbewoners er beter in. Gesteund door de wind plaatsten ze de Roosendaal verdediging soms voor ihoeilijke ogenblikken. Een pracht kopbal van W. van Corstanje had beter lot „verdiend dan juist langs de ver keerde kant van de paal te gaan. De gasten zaten echter intussen evenmin stil. De verdediging der thuisclub had er thans ook goed het oog op. Met nog tien minu ten voor de boeg liep de thuisclub haar achterstand in. Een hands bal binnen het beruchte gebied had- een strafschop tot gevolg. Onhoudbaar benutte aanvoerder van Corstanje deze kans, 12. We zagen nu het enthousiaste deel van de strijd. .Baardwijk kwam terug. En nadat diverse kansen teloor waren gegaan, was het tenslotte rechtshalf Leijtens, die uit een doelworsteling tussen een kluwen van spelers door de gelijkmaker ter wereld bracht 2-2. In de nog resterende tijd werd er niet meer gedoelpunt. DRUNEN. Het Secretarie-personeel en de politie van Drunen en Waalwijk liepen Donderdag avond in een vriendschappe lijke wedstrijd ten bate van Kath. Thuisfront achter de bal aan. De partijen gingen buitengewoon goed tegen el kaar op en doelpunten vielen om beurten. De wedstrijd bleef tot aan het einde zeer vriendschappe lijk en de 8 goals deelde men precies met 44. In de kas van Thuisfront kwam 11. VLIJMEN. OSSVlijmense Boys 31. Vlijmen verspeelde haar laatste kans en wordt vierde klasser. Vergezeld van een groot aan tal supporters ging Vlijmen naar Oss. Ruim half drie stelden de elftallen zich op> Vlijmen wint de toss en Oss trapt tegen wind in af. Vlijmen is het eerst in de aan val en forceert enkele corners, die, hoewel goed genomen, niéts opleveren. Oss komt nu en dan gevaarlijk opzetten, maar door slecht schieten gaan enkele kan sen verloren. Dan is Vlijmen weer voor het doel van Oss en de paal brengt redding. Bij een volgende aanval heeft de invaller De Vaan de jfcfel, loopt op het doel af en geeft prachtig door aan de links binnen die fraai inkopt, 0— 1 Vlijmen blijft aanhouden, maar met wind mee worden Vele ballen te hard gespeeld, die daardoor niets opleveren. Oss brengt het niet verder dan de verdediging van Vlijmen en met 0l komt de rust. Na de rust zet Oss alles op de aanval. Even ontkomt Vlijmen aan de druk, maar spoedig wordt het harde werken van Oss be loond en de midvoor maakt ge lijk, 1 1. Door dit succes aan gemoedigd, pakt Oss nog steviger aan en de midhalf krijgt zelfs een verdiende vermaning van de scheidsrechter. Wanneer 20 mi nuten is gespeeld, is het weer de midvoor, die er met een onhoud baar schot 21 van maakt. Oss blijft aanhouden en de linksbinnen vergroot de voorsprong tot 3—1. Vlijmen wordt hierna pas wak ker en nu wordt er even hard ge werkt, wat geen succes brengt. De rechtsbinnen wordt gebles seerd, de invaller gaat rechtsach ter spelen, waardoor het elftal wordt gewijzigd, wat echter geen verandering meer brengt. Hier mede komt dan het einde van de ze wedstrijd. Vlijmen, die in het begin de mooiste kansen had, zag nu haar laatste kans verloren gaan. Oss heeft nu nog een klein kansje. Als Uno Animo, wat haast on mogelijk is, verliest van Zaltbom- mel, is Oss derde klasser. Uno zal er wel anders over denken en zal het zekerste wel nemen door van Zaltbommel te winnen. GEERTRUIDENBERG. Bekerwedstrijd, In het kader van de bekerwed strijden was vanmiddag Advendo uit Breda te gast bij Right-Oh 1. Al spoedig na het begin bleek dat .Advendo weinig tegen Right- Oh had in te brengen. Voortdu rend werd hun doel door de on zen belaagd, hetwelk na enige minuten ook resultaat opleverde door de opening van de score door Thuring, die eerst tegen de lat schoot en de terugkaatsende bal netjes in kopte. Nog geen 3 minuten later verhoogde. Koos Bax de voorsprong door 'n pracht voorzet van rechts In te schieten. Right-Oh speelde een mooi breed spel, waardoor de verdediging van Advendo uit elkaar werd ge speeld en het voor Right-Oh niet moeilijk was om de 2—0 voor sprong door een kopbal van Koos Bax uit een voorzet van Huskus te brengen op 3—0. Elke aanval die door Advendo werd opge bouwd, werd even snel weer door onze verdediging, afgebroken, om weer onmiddellijk onze voorhoe de aan het werk te zetten. Voor de rust verhoogde Koos Bax uit een voorzet van Henk Smits de voorsprong tot 4—0, terwijl Henk Smits na het passeren van vier tegenstanders de voorsprong op 5 0 bracht. Na de rust nam Right-Oh het wel wat te gemak kelijk op. Veel werd geriskeerd1, waarvan één keer door Advendo gebruik kon worden gemaakt. Zij redden de eer door een tegenpunt zodat de stand 5—1 werd. Tot het laatst bleven de Advendo spelers alles in het werk stellen om hun athterstand in te halen, doch zij stuitten telkens op onze verdediging, erwijl ook Vrouwe Fortuna wel eens om de goalpaal kwam kijken, want het terugspe len op de keeper kan wel eens nodig zijn, doch het leek zo nu en dan of men onze nieuwe keeper Waalwijk, die wij enigen tijd hebbep moeten missen, weer aan het inspelen waren. Ondanks het zware verzet van Advendo scoorde Thuring na de rust nog eenmaal, waardoor Ad vendo met een nederlaag van 1-6 genoegen moest nemen. WAALWIJK. HOCKEY, Promotie Dames. Den Bosch IIIWaalwijk III 1-1, Hoewel Waalwijk beslist ster kef was dan Den Bosch, is het hen niet gelukt om beide puntjes mee naar huis te brengen. De hele wedstrijd door zijn de gasten het meest in de aanval geweest en Den Bosch stond dikwijls met 6 man in de verdediging. De le helft was doelpuntloos. Ook na de rust bleef de stand blanco. Waalwijk wist, ondanks haar talrijke kansen, het balletje niet in de goal te werken. Ook de anders zo gevaarlijke midvoor miste vandaag haar juiste slag. Het eerste doelpunt kwam van Waalwijks linksbuiten, na pl.m. 10 minuten gevolgd door het te genpunt. Een tweede doelpunt van de bezoekende club werd wegens buitenspel geannuleerd. Eindstand 1.1. Den Bosch III, dat 2 wedstrij den verloren en 1 gelijk gespeeld heeft, is in deze promotie-compe titie uitgeschakeld en 't gaat hier dus nog tussen Forward III, dat 1 punt meer heeft, en Waalw. I. Voor Zondag a.s. is vastge steld Waalwijk I-Den Bosch III. KAATSHEUVEL. Een beker en een lauwerkrans. De dames en heren van D.E.S. hebben gisteren deelgenomen aan het jubileumtournooi van Hoco uit Oisterwijk. Zowel de dames als de heren hebben hier mooie resultaten behaald. De dames wonnen de 2e prijs na in de be ker-finale met 1—0 verloren te hebben van Oranje-Zwart. De le wedstrijd speelden zij tegen Ho- co 2. Deze wedstrijd eindigde on beslist (0—0). De doelschoten welke genomen werden brachten een 20 overwinning. In de winnaarsronde tegen Li berty werd weer geen beslissing verkregen en na doelslagen was het 10. In de finale vonden zij in de Or.-Zwart-dames haar meerde ren en plaatsten zich daarmee op de tweede plaats. De heren kregen het al direct zwaar door Rapidity te moeten bekampen, die er op gebrand wa ren revanche te nemen. (In Sep tember j.l. moesten zij in Dongen aan Des de eer van de le prijs laten). Na een spannende strijd wist Des de 1—0 voorsprong te behou den die zij in de eerste minuten al hadden veroverd na een verwar ring in de achterhoede van de Ossenaren. In de winnaarsronde kwamen de heren tegen Liberty. Ook hier werd al gauw 1—0 genoteerd, maar 2 minuten voor einde kwam de gelijkmaker voor Liberty. De doelslagen brachten 'n 42 over winning. De schoten van de Des- sers waren allen prima. De rechtsback kon het niet enkel bij

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3