AISHEUVEL DE LSHGSimi JpOAt. TENNIS-SCHOENEN L00N-0P-ZAND ST. JOACHIMSMOER SPRANG GAPELLE ELSHOUT KORTE BERICHTEN BIOSCOOP-PROGRAMMA m Zoo juist ontvangen H. SPEET, Markt 3 WAALWIJK. i UW BLAD VOETBAL 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 28 APRIL 1949 2 U V li Oezonde liuid EEN ZENDING M m DE „ECHO" OOK WAALWIJKSE KRING VOOR K. en W. Op uitnodiging van de Waalwij kse Kring voor Kunst en Wetenschap zal op Don derdag 12 Mei, als sluiting van het seizoen, „Het Rotterdams Toneel" optreden met het to neelstuk van Arthur Miller „Mijn Zoons"; hieraan ver lenen o.a. hun medewerking Richard Flink, Willy Haak, Joan Remmelts, Ennie Meu nier e.a. Vanavond geeft, zoals be kend, Cor de Groot, de be faamde Chopin-vertolker een piano-recital in Musis. RECTIFICATIE. In ons verslag van de proces sie naar Handel in het nummer van Maandag staat abusievelijk een nadelig slot van 145.97 ver meld. Dit moet 'n. batig saldo zijn. HOPMAN HARRY SPIJKERMAN ONTVANGT EEN HOGE BRITSE ONDERSCHEI DING. In 't district Den Haag had de viering van de St. Joris-dag een bijzonder karakter, door dat deze werd bijgewoond door de commissaris voor het buitenland van het Britse hoofdkwartier, de heer Glad 1 iincham en de secretaris van dat hoofdkwartier de heer B. Thomas. In de namiddag heeft dhr. Glad Bincham uit naam van Lord Rowallan, de hoofdver kenner van Groot Brittannië- en het Gemenebest, op 't na tionaal hoofdkwartier van de N.P.V. aan de Zeestraat in Den Haag de hoogste onder scheiding, welke de padvin dersbeweging kent, te weten de „Zilveren Wolf" uitgereikt aan hopman H. J. Spijkerman (geboren Waalwijker) de se cretaris van het hoofdkwar tier van de N.P.V. en tevens secretaris van de Nationale Padvindersraad. IHopman Spijkerman, die reeds in 1914 tot de padvinde rij toetrad, heeft zich niet al leen voor de Nederlandse, doch ook voor de internatio nale padvindersbeweging bij zonder verdienstelijk gemaakt Daarvan getuigde zowel dhr. Glad Bincham, als de voorzit ter van de Nat. Padvinders- raad en hoofdcommissaris der V.K.J.B., H. F. M. baron van Voorst tot Voorst en de hoofd commissaris der N.P.V., W. C. Röest van Limburg. Ph. baron van Pallandt van Eerde bood hopman Spijkerman namens de hoofdkwartiers- en de dis trictscommissarissen een gou den polshorloge aan. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door de heer A. Oosterlee, hoofd van de afde ling vorming buiten school verband van het ministerie van O.K.W. in zijn kwaliteit van ere-hoofdcommissaris der N.P.V. en door de volgende leden van de raad der vereni ging mr. Jac. Duthil, de heer L. Neher, directeur-generaal van de P.T.T., en vice-admi- raal b.d. J. F. Osten. Voordat de onderscheiding werd uitgereikt defileerden ongeveer 5000 padvinders van de N.P.V. en de V.K.J.B. langs het nationaal hoofdkwartier. De „Zilveren Wolf" is een onderscheiding, welke slechts éénmaal per jaar, op St. Joris- dag, door de hoofdverkenner van Engeland aan één niet- Brit wordt toegekend. In Ne derland werd deze onderschei ding indertijd verleend aan wijlen Hoofdverkenner Ram- bonnet en aan zijn opvolger, de hoofdcommissaris Ooster lee. MUSIS SACRUM. „Dans-invasie" heet de film die van Vrijdag t.m. Zondag in Musis op het doek komt. Een dans- en showfilm met Rita Hayworth en Fred - As- taire in de hoofdrollen. Een film die zich grotendeels af speelt in een soldatenmillieu waar een dergelijke dans- invasie gul ontvangen wordt. Maandag en Woensdag wordt als eerste film ver toond „De wet van het Noor den", het relaas van een ser geant van' de Canadese bere den politie, die een strijd moet voeren tegen gewetenloze blanken die de Indianen hun vüurwater leveren. Hij wint niet alleen de strijd, maar ook de liefde van een aardig meis je. 18 Jaar. De tweede film „De doden de Wil" is een echte gruwel- film, een lugubere film, met nagemaakte vrouwenhoofden, groene maskers en blinddoe ken. Voor personen boven 18 jaar. LUXOR. In „Titanenstrijd" (van Vrij dag t.m. Zondag) zien we een Amerikaans ingenieur (John Wayne) tegen een achtergrond van opgeblazen tunnels en wilde elementen vechten te gen de natuur om zijn werk, een grote brug gereed te krij gen, vechten ook voor de lief de van een vrouw (Laraine Day). Ook deze film is slechts voor personen boven 18 jaar. „Joan de Onverschrokkene" (Joan of Paris) is een verzets- geschiedenis uit Parijs, waar een aantal boven bezet Frank rijk neergeschoten vliegeniers zich in veiligheid stellen. Zij worden hierbij uitstekend ge holpen door een dienstertje (Michèle Morgan) en tussen haar en Paul (Paul Henreid) ontwikkelt zich een liefde, die echter moet eindigen als Jo an's liefde voor Paul, voor 't vaderland en voor de ande re piloten „gestraft" wordt met de kogel. Ook hier boven 18 jaar. RODE KRUIS DAG OP 8 MEI. Programma van de Rode Kruis-dag, te houden op 8 Mei 1949 ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der afd. Waalwijk, waarbij aangeslo ten de plaatsen Drunen, Sprang-Capelle, Waspik, en 't 15-jarig bestaan der colonne. 2 uur: Marche door Waal wijk der deelnemende co lonnes Den Bosch, Oister- wijk, Tilburg, Heusden en Waalwijk. Tijdens de mar che défilé voor bestuur en genodigden op het Raad huisplein om pl.m. kwart over twee. 3 uur: Aanvang der ploeg- wedstrijden voor helpers en helpsters op het Vredes- plein. Prijs-uitreiking. 6 uur: Koffietafel in Hotel „De Twee Kolommen", door bestuur aangeboden aan ge nodigden. Daarna bijeenkomst met bal in zaal Thalia. Z. Exc. Luitenant Generaal van Oyen, Commandant Ned. Rode Kruis-korps, Majoor Meuleman, commandant korps helpers en Kringcommissaris Dr. van Rooy, kring Noord- Brabant, zullen bij de huldi ging aanwezig zijn als ver tegenwoordigers van 't Hoofd bestuur Ned. Rode Kruis Den Haag. Als bijzonderheid dient ver meld, dat niet als tot heden gebruikelijk bij de wedstrij den de patiënten voorzien worden van een kaart waarop het ongeval is aangegeven, maar deze ongevallen zullen zo getrouw mogelijk worden voorgesteld door de patiënten te schminken. Ook zullen de patiënten bij behandeling de natuurlijke reacties tonen. Wij kunnen allen dringend aanbevelen deze wedstrijden te gaan zien. OPENLUCHT FILMVOORSTELLING. Op Maandag 2 Mei a.s. van ongeveer 8.30 tot 10 uur zal de eerste Nederlandse Lucht- projectie-onderneming „Air- ghost" een openlucht-film voorstelling geven op 't Raad huisplein. GEVONDEN en VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: etui, riem, bood schappentas, zakmes, maat stok Pnem, bruine rozen krans. Verloren: boodschappentas m. inhoud, zilveren rozenkrans, beige kinderschoentjes, gou den ring met steentje, dou blé polshorloge en zwarte vulpen. V. AGENTSCHAPi G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. CORRESPONDENTSCHAP t J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. Katholieke luisteraars van Kaatsheuvel. Hoewel de radiostrijd een voor de K.R.O. gunstig aspect heeft gekregen sedert de terugkeer van de omroepverenigingen in de aether, kan de steun van de Ka tholieke luisteraars nu minder dan ooit worden ontbeerd. Nog steeds is er geen definitieve regeling voor de radio-omroep. Zcjang de ze er nog niet is, moeten de ka tholieke luisteraars waakzaam zijn. Van bepaalde zijde tracht men nog steeds de idee van een „een heids-omroep" doorgevoerd te krijgen. Dit zou een groot ge vaar kunnen zijn voor de zelf standigheid van de K.R.O., om niet te spreken over de gevaren op zich, die aan de uitvoering van een dergelijk idee verbonden zijn. De huidige regeling voor de Omroep is maar een voorlopige. De Kamers der Staten-Generaal zullen straks hebben te beslissen over het toekomstige (definitieve radio-bestel). Dan zal het er dus om gaan welke plaats de K.R.O. in dat radio-bestel zal innemen. Binnenkort kan aan de K.R.O. gevraagd worden: Wat staat ach ter U? Hoe groter dus het aantal leden (abonné's), des te sterker zal de K.R.O. staan. Elk abonne ment op de „Katholieke Radio Gids" is dan als het ware een stem, uitgebracht voor een auto nome K.R.O. De K.R.O. ziet dan ook de vele abonné's als een waarachtige vriendenkring, die er naar streeft de K.R.O. voor Katholiek Neder land te behouden. Elke abonné wordt dan ook beschouwd als lid van de K.R.O. De daad is dus ook aan U, katholieke luisteraars van Kaats heuvel. Geeft U op als abonné (lid) van de Katholieke Radio Gids. Dit wordt U al zeer ge makkelijk gemaakt. In de komende weken zal een propagandist van de K.R.O. U komen bezoeken. Ons devies is: Bij elke luid spreker in Kaatsheuvel behoort een Katholieke Radio-Gids Aanbesteding. Op Maandag 25 April 's avonds te 8 uur-werd bij de heer G. de Jong, Hoofdstraat 53, alhier, een onderhandse aanbesteding ge houden tot het bouwen van een werkmanswoning aan de Hoofd straat 53 en onder architectuur van de heer Hub. Prins. Aan de laagste inschrijver, de aannemersfirma W. den Teuling alhier is het bouwwerk gegund. Biljartfestijn. Van de Biljartvereniging K.O.T. te Kaatsheuvel ontvingen wij een zeer goed verzorgd programma boekje van de nationale biljart wedstrijden om de Marathon coupe in de grote zaal van Bel Canto op 13, 14 en 15 Mei a.s. Er is in Kaatsheuvel met de nodige toewijding gewerkt aan de organisatie van dit grote sportge beuren, waarop niemand minder dan de grote biljartcraks Piet v. d. Pol, Piet de Leeuw, A. Jacobs, H. Metz en Kees de Ruijter el kander zullen bekampen. De Bil jartfabriek „Wilhelmina" plaatst in de Bel Canto-zaal, die voor deze gelegenheid van tribunes wordt voorzien, een grote match tafel en zorgt verder voor het no dige prima materiaal. De leiding van de wedstrijden is in handen gelegd van de heren W. Kamp en A. Hamers, terwijl als arbiters beide genoemde heren en J. Pas sier, A. v. Cromvoirt en P. van Huiten zullen optreden. De officiële opening geschiedt door de Weledelachtb. heer Mr, R. J. Th. v. d. Heijden, burge meester der gemeente, die een waarderend voorwoord in het boekje schreef, op Vrijdag 13 Mei om 18.30 u. n.m„ waarop de eer ste partijen worden gespeeld lus ten A. JacobsH. Metz en P. v. d. PolKees de Ruijter. Vlaggen uit. Zaterdag a.s. vieren we Konin ginnedag. De eerste verjaardag van onze geliefde Koningin Julia na. Groot is het programma van de feestviering niet, doch spon taan kunnen wij onze sympathie betuicfen, door van alle huizen de driekleur te doen wapperen. Kaatsheuvel moet Zaterdag een vlaggenzee zijn. Wielerclub. Had de Wielerclub Zondag 17 April in Steenbergen pech, ook Zondag 24 April kon Kaatsheuvel nog niet van geluk spreken in de ronde van Etten. Twee onzer renners gaven er echter al goed werk, n.l. Damen uit Kaatsheu vel en Kuijten uit Waspik. Ge- ruimen tijd wisten zij zich te handhaven bij de eersten en zelfs geruimen tijd trokken zij mede de kopgroep. In de tweede laatste ronde moest Damen, jammer genoeg door kramp minderen, waardoor hij als 16de geplaatst werd. Na 72 kwam Kuijten in een valpar tij en kwam jammer buiten de koers. v. d. Ven kwam reeds bij de start te vallen en kreeg daar door te grote achterstand. Hij moest met de 25ste plaats genoe gen nemen. Philipsen werd na 78 km. uit de koers genomen: hij dokterde voortdurend met z'n tube. A. Snoeren kwam reeds.in de eerste ronde te vallen en werd uitgeschakeld. Zondag a.s. wordt vermoede lijk in Oosterhout getraind. Daar de trainingrit om 10 uur aan vangt wordt vanaf het clublokaal om 10 uur afgereden. Even kijken. In de etalage van „Au bon Marché" der firma Chavanu heb ben de vrienden van dokter Ver- cauteren de blijken van waarde ring geëtaleerd, die aangekocht zijn door de vele sympathieke bijdragen van vrienden en pa tiënten. Naast een prachtig pols horloge prijkt een artistiek Delfts blauw wandbord, in opdracht vervaardigd. De levertijd Was echter zo ruim, dat nu eerst de souvenirs zullen 'kunnen worden aangeboden. Agenda. Donderdag 7.30 uur n.m. repe titie Dameskoor Bel Canto in de zaal. Donderdag 8.30 uur n.m. repe titie Mannenkoor Bel Canto in de zaal. Zaterdag 30 April 2 üur n.m. aanvang Sportwedstrijden ter ge legenheid van Koninginnedag. 3.30 uur n.m. muzikale rond wandeling Euphonia. 7 uur n.m. muzikale rondwan deling Apollo. Zondag 1 Mei 6 uur en 8.30 uur n.m. 2e deel: „Zorro's Zwar te Zweep" en als extra: Guerilla- strijders. Toegang 14 jaar. Maandag 2 Mei 8 uur n.m. Re petitie Harm. Apollo. D.E.S.K.-programma. Nu de voorronde beëindigd is en de officiële bekerronde een aanvang neemt, komt DESK meteen al voor een zeer zware karwei te staan. Zondag moet zij n.l. in het Sportpark de strijd aanbinden tegen de eerste klasser NAC uit Breda. Nu zal er alles op alles gezet moeten worden om als triomphator het Sportpark te verlaten. Dat onze jongens hiertoe in staat ?ijn, weten we nog van enkele jaren ge leden in de strijd tegen Lon- ga. Als Rijvers c.s. aanstaande Zondag de Dessers ook in zulk een toestand aantreffen, dan staan hun papieren heus nog niet gunstig. Dessers, de tanden op el kaar en laat de beker-illusie niet te gauw in rook vervlie gen. TAFELTENNIS. Het is aan de spelers van KTC niet gelukt om bij de Brab. kampioenschappen j.l. Zondag een prijs naar Kaats heuvel mee te brengen. Dit vindt zijn voornaamste oorzaak in het ontbreken van de nodige wedstrijd-routine. Alleen de heer Dancewicz wist zich in zijn klasse bij de eer ste 16 te plaatsen, doch werd toen ook kansloos in twee sets geslagen. Ook in het dubbel werd niets bereikt. Hieruit is weer gebleken dat, wil men iets in de tafeltennissport be reiken, er getraind en nog eens getraind moet worden. Indien mogelijk iedere dag, al is het maar een half uur. Al leen op deze manier zal men een vaste hand van slaan krij gen. Voor a.s. Zondag staan de persoonlijke kampioenschap pen op het programma en het belooft een spannende strijd te worden. Er wordt in vier klassen gespeeld, n.l. dames en heren enkel, gemengd en heren-dubbel. Er zijn een zeventigtal in schrijvingen binnengekomen, terwijl er in totaal een 120 wedstrijden gespeeld moeten worden. Deze kampioenschap pen worden georganiseerd door K.A.T. in de grote zaal van de Gildenbond, met me dewerking van alle plaatse lijke tafeltennisverenigingen (7). Er wordt gespeeld op 5 tafels en alles wordt precies volgens tijdschema afgewerkt. Iedere speler(ster) krijgt be- Besloten werd om op 22 Mei deel te nemen aan de feestelijkheden t'e Nuland, terwijl 2 viertallen zullen deelnemen aan de schietwedstrij den op Zondag 12 Juni te Vught, terwijl meerdere leden aan an dere wedstrijden wensen deel te nemen. Besloten werd het jongst geko-' zen lid W. v. d. Hoven als vaan drig aan te stellen voor de tijd van een jaar, mits inmiddels geen andere nieuwe leden worden aart- genomen. Bij de rondvraag rezen stem men op tegen de datum der te houden tentoonstelling te Kaats heuvel, welke samenvalt met de Gildefeesten te Loonopzand op 23 Juli. Door wederzijds gebrek aanbekendmaking waren de plan nen van beide zijden reeds in een te ver gevorderd stadium geko men om hierin nog verandering te kunnen brengen, door het af huren van tenten en het engage ren1 van exploitanten. Na nogmaals een beroep te hebben gedaan op alle medewer king der leden, werd deze zeer geanimeerde vergadering gesloten. Uitslag stemming. Zondag had alhier de voorver kiezing plaats voor de gemeente raadsverkiezing, die door 3 groe pen op initiatief der K.V.P. was voorbereid, waarvan de uitslag was als volgtUitgebrachte stem- vrij van alle onzuiverheden. Purol doet wonderen. men 765, waarvan geldig 657, on geldig 108. J. van Nooye 586, Fr. van Tilborg 491, J. v. d. Lee 485, J. de Kort 285, A. v. Esch Pzn. 214, M. Snoeren 209, J. van Don gen 165, Jo Moonen 149 en B. Vroomans 44 semmen. Grote Ruiterwedstrijden. Door de plaatselijke rijvereni- ging R.O.S. wordt a.s. Zondag een groot concours hippique ge houden op de prachtig gelegen terreinen achter de Kloosterstraat. Een groot aantal rijverenigingen heeft reeds ingeschreven, 't Con cours, dat om 12 uur aanvangt, wordt geopend met achttallen- wedstrijden, terwijl verschillende andere nummers de gehele mid dag zullen vullen. Het belooft dus weer een drukke Zondag te wor den. Duivenwedstrijd. Zondag hield de duivenvereni- ging „De Luchtbode" een wed vlucht vanuit Vilvoorde, afstand 84 K.M. Deelname 218 duiven. Los 9 uur. De uitslag was als volgt L. v. d. Sanden 1, 2; H. v. d. richt hoe laat hij (zij) moet spelen, zodat er niet onnodig gewacht hoeft te worden. Wanneer men gespeeld heeft, krijgt men weer precies de tijd op, wanneer er weer ge spééld moet worden. Hieraan moet echter door spelers (sters streng de hand worden gehou den .aangezien men bij niet aanwezig zijn onherroepelijk gedisqualificeerd wordt. De wedstrijden beginnen om 12.15 uur met het afspe len der poules. Aanvang halve finales pl.m. 17.30 uur, zodat dus om pl.m. 18.30 uur de finales gespeeld kunnen worden. Iedere sportliefhebber komt dus a.s. Zoncfeg naar de Gil denbond om ook eens met de tafeltennissport kennis te ma ken. De entré is zo laag moge lijk ,n.l. 0.25 voor de gehele dag, zodat verwacht wordt dat de wedstrijden veel belang stelling- zullen trekken. Gilde St. Ambrosius. Zondag hield het Gilde St. Am brosius een algemene ledenverga dering in haar gildehuis bij de Wed. Wijtvliet. De Overdeken opent deze bijeenkomst en waar deert het dat de commissie haar werkzaamheden voor de viering van het 165-jarig bestaan van het Gilde St. Ambrosius op 23 Juli reeds in een vergevorderd stadium heeft gebracht en ver zoekt alle leden hun volle mede werking te willen verlenen aan het slagen der feesten. Tevens deelde hij mede dat alle mede werking zal worden verleend door de Edelachtb. heer burgemeester v. d. Heijden, die bij de opening en bij het uitreiken der prijzen aanwezig zal zijn en tevens zijn goedkeuring heeft verleend aan een verloting, waarvan de eerste prijs een Philips radio zal zijn. Bij de te houden feesten zal te vens een feestgids worden uitge geven. Vier nieuwe leden werden met algemene stemmen gekozen. Linden 3. 43, 46, 52; J. Snoeren 4, 6, 18, 39,40; M. v. d. Ven 5, 10, 15, 29, 38; P. van Gompel 7, 19, 31 A. Beerens 8, 9, 49, 55; C. Nieuwenhuizen 11; M. v. d. Velden 12; F. Damen 13, 44; A. van Leeuwen 14, 48; W. van Nooye 16, 24, 37, 45; E. Dan- nenberg 17; A. v. d. Velden 20, 30, 33; M. Vera 22; M. v. Abee- len 23; Jos van Dongen 24; A. Verschuuren 25, 53; Chr. van Gompel 26; M. Maas 27, 42; H. v. d. Velden 28, 36; A. Jansen 32, 51; J. v. d. Velden 34; C. v. d. Velden 35; G. Vermeer 41; G. Schoenmakers 47, 50; M. Wouters 54. Overduif M. v. d. Ven. Uitslag junioren: C. v. d. Vel den 1; Jan Vera 2; L. van Loon 3, 4, 5. Overduif L. van Loon. R.K.V.V. Uno Animo. A.s. Zondag zal voor Uno Animo de grote beslissing vallen; deze heeft in haar pro motie-wedstrijden nog één wedstrijd te spelen, n.l. tegen Zaltbommel. Het is wel de zwakste club volgens de rang schikking en wordt hiervan a.s. Zo'ndag gewonnen, dan wordt zij opgenomen in de 3e klasse. De kampioenscandida- ten zijn reeds uitgespeeld, n.l. Vlijmense Boys en Oss, en 't zal er naar onze mening aar dig moeten gaan wil Uno Ani mo deze kans welke voor het grijpen ligt, niet benutten. Door de overwinning van Oss op Vlijmense Boys heeft Oss toch nog een theoreische kans, doch Uno hoopt a.s. Zondag met de vlag te gaan strijken, wat zij dan ook ten volle heb ben verdiend. Succes, Uno-jongens! Muzikale successen. Zaterdag en Zondag namen verschillende leden van de Kon. Harm. Sophia's Vereniging en van de Kon. Erk. Harm. Concor dia deel aan het solistenconcours te Udenhout en wisten daar zeer mooie resultaten te behalen, o.a.: Duo A. Brands en C. Brands le prijs met 112 punten; J. van Loon le pr. 96 pnt.; Kwartet W. van Iersel, H. Stokwielder, P. Brands en C. Brands 2e pr. met 106 pnt.; W. Meijer le pr. 97 p.; Kwartet A. de Kort, M. IJpelaar, J. IJpelaar, Jac. v. Esch 2e prijs 91 pnt.; A. de Kort 2e pr. 90 pt.; M. IJpelaar 2e pr. 91 pnt.; P. Brands le pr. 99 pnt.; Jac. van Esch 2e pr. 89 pnt; M. v. Leeu wen 2e pr. 78 pnt.; P. van Iersel 2e pr. 90 pnt.; C. Spapens lepr. 100 pnt.; C. van Loon le pr. 99 pnt.; 2e solo C. van Loon le pr. 97 pnt.; Jo Hamers 2e pr. 80 pnt.; H. van Breugel 2e pr. 78 pnt.' C. v. d. Sanden le pr. 100 pnt.; Duo J. v. d. Velden, G. v. d. Louw 2e pr. 85 pnt.; Kwartet C. v. Loon Lzn., C. v„ Loon Wzn. P. van Loon Lzn., H. van Breu gel le prijs met lof 130 punte; P. van Loon 2e pr. 83 pnt.; B. v. d. Sanden 2e pr. 78 pnt.; A. C. van Loon Jaczn. le pr. met lof 120 max.; C. van Breugel 3e pr. 69 punten. Feestelijkheden Koninginnedag. Het bestuur der „Oranje-Wijk- Vereniging" heeft wederom een programma weten samen te stel len voor a.s. Zaterdag, hetwelk is als volgt 9.30 uur Amusement met at tractie, declamatie, zang enz.; de toegang is voor leden boven de 14 jaar. 12.30 uur. Opstelling van alle voetballiefhebbers. 2 uur. Bijeenkomst van de schoolgaande kinderen voor kin derspelen en tractatie. 3.30 uur. Bijeenkomst van de jongens en meisjes boven 14 jaar die deel wensen te nemen aan de stoelensport. Daarna wordt door de plaatselijke Rijvereniging een kort nummer gegeven. 6.30 uur. Dansen tot 11 uur des avonds, vrij toegankelijk voor al le leden. Laat St. Joachimsmoer tonen de verjaardag van onze Koningin op waardige wijze te kunnen vie ren, zodat oud en jong deze dag nog lang zal mogen heugen. Dus Zaterdag de vlaggen te voorschijn en allen medegewerkt om er een geslaagde feestdag van te maken. Schoolverzuim. Blijkens het verslag over 1948 van de commissie tot wering van schoolverzuim in de gemeente Sprang-Capelle, dat aan het ge meentebestuur werd gezonden, kwam de commissie 9 maal in vergadering bijeen. Opgeroepen werden 18 ouders; de verzuimen betroffen: 88 verzuimen door 13 jongens en 36 verzuimen door 9 meisjes. Slechts in een drietal ge vallen kon de commissie het ver zuim alsnog geoorloofd beschou wen. Het vorig verslagjaar waren er 500 verzuimen door 70 kinderen. Het schoolverzuim is dus sterk teruggelopen sinds 1947, wat waarschijnlijk een gevolg is van de strengere wetsbepalingen, waardoor geen waarschuwingen meer worden gegeven, doch door de Kantonrechter bij het eerste ongeoorloofde verzuim reeds boe te wordt opgelegd. Voor het Studiefonds. De in de Ned. Herv. Kerk ge houden extra collecte ten behoe ve van het Studiefonds van de Geref. Bond heeft 107.88 op gebracht. Mooie prestatie. Een zesal leden van de Sprang- Capelse motorsportver. „Marijke" nam j.. Zaterdagmiddag met een schitterend succes deel aan de internationale voorjaarsrit, geor- ganseerd door de Bredase Motor club. Bij deze sterrit, waarvoor 83 deelnemers startten, wisten de Sprang-Capelse deelnemers niet minder dan vier prijzen te beha len, n.l, C. v. Oosterhout met 7 strafpunten 5e prijs, Johan Ko- nings met 10 strafpunten de 6e prijs, H. Verduijn met 11 straf punten dé 9e prijs en Th. v. Beek met 19 strafpunten de 11e prijs. Nutsbibliotheek. In verband met Koninginnedag zal de bibliotheek van de afd. Capelle van de Mij. tot Nut van 't Algemeen niet Zaterdagmiddag tussen half vijf en half zes, doch Vrijdag a.s. des avonds tussen 7 en 8 uur geopend zijn tot het in nemen en uitreiken van boeken. 40-jarig jubileum. Onze dorpsgenoot, de heer A. Hoefnagel, wonende Hogevaart C 34, hoopt Zondag 1 Mei a.s. het feit te herdenken dat hij 40 jaar als stalknecht in dienst is bij de N.V. Adr. Oerlemans Zn. Houthandel te Vrijh.-Capelle, Labbegat. Ongetwijfeld zal het deze oude getrouwe knecht op z'n jubileumdag niet aan belangstel ling ontbreken. Oranjeveren. „Wilhelmina". Programma Koninginnedag, Ter gelegenheid van de 40ste verjaardag van H. M. Koningin Juliana is door de Oranjeveren. „Wilhelmina" 't volgende feest programma ontworpen. 's Morgens trekken de leerlin gen van de beide lagere scholen in optocht naar het feestterrein aan de Nieuwevaart, waar onder leiding van het onderwijzend per soneel en bestuursleden van de Oranjeverén. kinderspelen zullen plaats hebben. 's Namiddags zullen volksspe len worden gehouden, o.m, hard lopen 100 m. voor dames en he ren, paren kruien, zaklopen voor paren, stoelendans, waarbij de heren als stoel fungeren, blaas- trappen e.a. Na afloop van de volksspelen te ongeveer 5 uur volgt 'n voet balwedstrijd om de jubileum-wis selbeker tussen de schoolelftallen der Chr. School in dé Nieuwstr. en de Openbare school in de Kom. De oorspronkelijke opzet is geweest deze wedstrijd in de morgenuren te houden, maar in Verband met het niet doorgaan van de wielerronde is de voetbal wedstrijd naar de namiddag ver schoven. Tot besluit van de feestdag zal des avonds om 8 uur een concert worden gegeven, verzorgd door de muziekveren. „Kunst na Ar beid" en de Gem. Zangvereniging ,,'t Rozeknopje" gevolgd door massazang. „Per Zeepost". Bij de familie J. Zwart te Ca pelle ontving men dezer dagen 'n brief van een juffrouw uit Kat wijk aan Zee, die aan het strand een aangespoelde fles vond", waarin een brief zat van hun zoon Henk, die met de Volendam naar Indië is vertrokken. Motorclub „Marijke". Donderdag 28 April a.s. des avonds 8 uur wordt in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart een algemene leden vergadering gehouden van de mo torsportveren. „Marijke". Aan de orde komt o.m. bespreking van de Zaterdag 14 Mei a.s. te orga niseren „Voorjaarsrit", waarvoor men zich tijdens de vergadering reeds voor deelname kan opge ven. Neuwe leden met automobiel of motorrijwiel kunnen zich thans ook weer opgeven, hetzij op deze vergadering of bij een der be stuursleden. Opening der Meimaand. A.s. Zondag is het de eerste Zondag van de maand Mei, toe gewijd aan de Wonderbare Moe der van Elshout, waarnaar dui zenden pelgrims uit de omgeving optrekken. Is er ooit een tijd ge weest dat het bidden tot Maria nodig is voor ons katholieken, dan toch zeker thans. Met vuri- gen aandrang bidden in deze Mei maand tot Gods Moeder is drin gend, maar dan ook dringend no dig voor behoud van ons geloof en ons dierbaar vaderland. A.s. Zondag zijn de H, Missen te 6 uur, half 8, 9 uur en half 11. Aan alle bedevaartgangers veel en goede devotie, Moskou is bereid de blok kade van Berlijn op te heffen als de Westerse mogend heden een datum vaststellen voor een nieuwe conferentie der Grote Vier, aldus een boodschap, die het Russische nieuwsbureau Tass bekend maakte. Op Schiphol is Dinsdag avond een lestoestel neerge stort. De vijf inzittenden wer den op slag gedood. De Belgische socialisten dreigen met algemene staking als koning Leopold terugkeert. Op 1 Mei zijn nieuwe tex tielpunten geldig. Vlees en vet gaan in de herfst van do bon en kaas en koffie zullen spoedig volgen. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 1 MEI. Kampioenschap van Nederland. HeerenveenS.V.V. Noad—A.G.O.V.V. V.S.V.—B.V.V. Promotie Degradatie. District 4 TopHelmond. R.B.C.de Spechten. District 6 Chevremontde Valk. de BaronieLonga.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2