Waalwijkse en Langsiraaise Courant DE FABRIEK 1001 PRODUCTEN De Langstraatse schutters P&uiiMee. IN HET GEWEER Land- en Tuinbouw. MET DE EEN KIJKJE BIJ VAN GENT Co. DONDERDAG 12 MEI 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO m HEI ZUIDEN 72e JAARGANG No. 39. Abonnemeni 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Z' Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. BureauxGROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Wanneer wij in de kop schrijven duizend en een producten, dan is dit geen overdrijving, maar in tegendeel nog ver beneden de werkelijkheid, want toen wij de Fa. van Gent en Co. bezochten om er het een en ander te vernemen en te bekijken dat onze lezers zou interesseren, was men toe aan het 1085e product. Bescheiden als een-manszaak door de heer A. van Gent begonnen in 1918 als handel in fournituren, is het bedrijf nu uitgegroeid tot een firma met pl.m. 100 man personeel, een bedrijfsruimte die onlangs werd uitgebreid, maar nu weer te klein blijkt, zodat plannen voor een nieuwe, grote fa briek niet overbodig waren. DE GESCHIEDENIS. Was aanvankelijk het be- Was aanvankelijk dus het bedrijf niet meer dan een han del voornamelijk in cam- breurs, in de loop van de ja ren 19201930 nam de heer v. Gent zelf de fabricage van dit artikel ter hand, in zoverre het cartonnen gedeelte van de cambreur door hem werd ver vaardigd, terwijl de stalen veer uit Duitsland moest ko men. Deze afhankelijkheid van een ander bevredigde de heer v. Gent echter; niet en in 1937 werd de eerste stalen veer in eigen bedrijf gefabriceerd; dit was het begin van de metaal bewerking, zoals deze tot op heden, zij het op veel uitge breidere schaal, in dit bedrijf wordt toegepast. Toen echter bleken de moei lijkheden pas voor goed te komen, Duitsland kwam op de hoogte van zijn plannen en zette de leveringen stop, dumpte de Nederlandse markt via andere afnemers. Eigen fabricage kon niet aan de vraag voldoen; de Duitse kwa liteit bleek moeilijk te evena ren en bovendien waren de fabricage-middelen ontoerei kend. Een rotsvast vertrouwen in het uiteindelijke succes van zijn onderneming deed dhr. v. Gent volhouden, de fabri cage werd onverminderd voortgezet en tenslotte mocht de heer v. Gent succes boe ken; de productie verliep vlot en einde 1939 was men de moeilijkheden volledig te boven en men moest zelfs gaan zoeken naar verruiming van afzetgebied, ook in het buitenland. Jammer genoeg kwam toen de oorlog de handel met het buitenland verstoren en met inspanning van alle krachten kon het bedrijf door leverin gen aan de Nederl. Schoen industrie in stand worden ge houden. Na de bevrijding in Nov. 1944, kwam de grote kente ring in het bedrijf; de zaak werd omgezet jin een ven nootschap onder firma en de heer v. Gent associeerde zich met de technicus J. van Nij- natten en zijn boekhouder de heer K. de Geus. Vanaf 1 April 1945 was het voortaan „Nederlandse Stalen- Veren-industrie Van Gent Co." Sindsdien ging dit in snel tempo bergopwaarts en het personeel dat aanvankelijk 18 man bedroeg, moest uitge breid worden tot ongeveer 100 man. NIET ALLEEN VEREN! Hoewel de zaak Stalen Ve ren-industrie heet te zijn, is het bij de vervaardiging van dat product niet gebleven, al vormt het nog wel de hoofd schotel van het metalen menu dat de Fa. v. Gent Co. da gelijks op tafel zet. Maar daarnaast ging men geleidelijk aan over tot de fa bricage van alle soorten tech nische en platte veren, stalen druk- en trekveren en massa stamp-artikelen voor de schoen-, leder-, lederwaren-, matras-, kleding-, textiel-, rubber-, houtbewerkings-, rij wiel-, meubel-, machine-, au tomobiel-, cartonnage-, kunst zij, zuivel- etc. industrie. 1085 verschillende producten worden er momenteel, meest al op bestelling, gemaakt. De huismoeder gebruikt voor haar weckflessen beugels van v. Gent en heeft in haar cor set baleinen van dezelfde zaak, zij trekt haar schoenen aan met behulp van een schoenentrekker die in de fa brieken aan de Grotestraat 193 te Waalwijk vervaardigd zijn, de tas die zij gebruikt heeft een beugel van v. Gent, haar fiets heeft mogelijk on derdelen, vervaardigd door v. Gent, haar meubels hebben scharnieren van v. Gent en bij tijd en wijle verwenst zij de rinkelende deurbel die ook al door v. Gent werd venvaar- digd. En zo zouden we door kunnen gaan, maar het zou U gaan vervelen misschien. In elk geval, er worden hier in Waalwijk in deze industrie artikelen gemaakt, waar de meesten. geen notie van heb ben en die deze industrie ken merken als één van de meest veelzijdige. OOK VOOR HET BUITENLAND. Niet alleen voor het binnen land vervaardigt de Fa. haar artikelen, maar via export agenten worden ook belang rijke orders geplaatst in vele buitenlandse landen, met na me in België waar men, wan neer de Benelux definitief in werking is getreden, een groot gedeelte van de markt in handen zal krijgen, naar men met stelligheid meent te mogen verwachten. En ook op andere markten zijn heel goe de kansen, maar dan moet 't fabricage-tempo kunnen wor den opgevoerd teneinde een snelle levering onder alle om standigheden mogelijk te ma ken. UITBREIDING NOODZAKELIJK. Enkele producten waarvoor momenteel reeds uitbreiding der fabricage noodzakelijk is, zijn: leestennippels, corsetba- leinen en -sluitingen, schar nieren, sloten en conserven- galsbeugels. Er worden jaarlijks b.v. in Nederland 5.000.000 stuks ba leinen verwerkt; van Gent Co. fabriceert er ongeveer 1.000.000, de overige moeten geïmporteerd worden. Door plaatsing van enkele machines is het mogelijk op korte ter mijn de fabricage op te voe ren, zodat de gehele Neder landse markt kan worden voorzien. Maar om machines te plaat sen is er ruimte nodig en wie even een kijkje gaat nemen in de fabriek, zal spoedig tot de bevinding komen, dat er geen plekje meer vrij is. Met de ruimte is in de meest let terlijke zin gewoekerd, over al waar maar een klein stuk je vrij was, is een machine geplaatst. Daarom is ook uit breiding van de bedrijfsruim te noodzakelijk. Plannen hier toe zijn reeds in een vergevor derd stadium. De firma heeft namelijk een gedeelte van 't op te spuiten industrie-terrein aan de Haven gekocht, waar t.z.t. een fabriek zal verrijzen die 8 maal zo groot is als de huidige. De stalen neuzen, welk artikel men korte tijd ge leden is gaan vervaardigen, maken deze uitbreiding even eens noodzakelijk. Met de hui dige middelen is men bij lange niet in staat aan de vraag in het binnenland te voldoen, laat staan in het buitenland, waar voor de firma die een goedkoop artikel levert, ook grote mogelijkheden zijn. Daarenboven staan nog en kele andere nieuwe artikelen op het program, waaromtrent momenteel geen verdere me dedelingen konden worden gedaan. N.V. GEROLANDA. Wie v. Gent zegt, zegt ook Gerolanda, althans sinds ruim een jaar. Want deze centrale fourniturenhandel is pas een jaar oud. Maar in dit jaar heeft zij zich ontwikkeld tot een verkoop-organisatie die in veelzijdigheid van artikelen de firma waaruit zij is ont staan, verre overtreft. Oorspronkelijk voerde van Gent Co. zelf ook de han del, maar de steeds verdere uitbreiding van het bedrijf, liet niet toe dat men zijn aan dacht ging verdelen over twee objecten en daarom werd de N.V. Gerolanda opgericht, die zich bezig hield met de ver koop in Nederland en België van de v. Gent-producten en daarnaast optrad als vertegen woordigster van verschillende andere industrieën uit binnen- en buitenland, zodat zij mo menteel in de handel brengt fournituren voor de Schoen-, Lederwaren-, Koffer-, Rij wiel-, Rubber-, Corset- en Meubelindustrie, voor de Le derhandel, de Boekbinderijen enz. Met 16 mensen bemiddelt men daar bij verkopen, drijft men er handel en verricht men al de beslommeringen mét de duizenden artikelen die deze handel kent. Maar ook hier is men voor namelijk afgestemd op de schoen- en lederwarenindu- strie, waarvoor men alles le vert behalve leer en machi nes. Of eigenlijk is dit ook niet juist, want v. Gent maakt ook enkele kleinere machines, terwijl men ook enkele spe ciale soorten leer verkoopt. Toen wij de directie, be staande uit de heren v. Hui ten en v. Roessel naar hun mening vroegen over het eer ste levensjaar van hun onder neming, spraken zij hun gro te tevredenheid uit over de gang van zaken gedurende 't afgelopen jaar. Het behoeft natuurlijk geen betoog dat deze handel tot op zekere hoogte parallel loopt met de schoen- en lederwaren- industrie, waarin momenteel zulke grote verschuivingen gaande zijn. Toen wij hen hierover vroegen, zeiden zij als hun mening, dat het met de schoenindustrie nog al mee viel; bij de lederwarenindu- strie echter was de terugslag beduidend groter. Men had de indrpik dat men momenteel een zekere afwachtende hou ding aannam, waarvan ook de kleiner wordende orders ge tuigden. Zo hebben wij kennis ge maakt met een op en top Waalwij ks bedrijf dat, hoewel in oorsprong gericht op de Schoenindustrie, zich heeft ontwikkeld tot een bedrijf dat thans voor zeer vele andere industrieën de fournituren en onderdelen levert en dat in zijn veelzijdigheid in onze om geving zijn weerga niet vindt. KON. NEDERLANDS ZANGERSVERBOND. Sinds de bevrijding ontwik kelt het Kon. Ned. Zangers verbond een grote activiteit. Thans zijn 160 Mannenkoren hierbij aangesloten, tellende ruim 11.000 zangers. De bi bliotheek werd verrijkt met een groot aantal nieuwe wer ken en het Verbond heeft zelf vele composities aangekocht en uitgegeven, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Op 26 Mei heeft te 's-Her- togenbosch in de grote hal van het Veemarkt-complex de Eerste officiële Verbondswed strijd plaats, uitgeschreven volgens de nieuwe en zeer strenge reglementen ter ver betering van het peil en de betekenis van de koorzang. Hieraan nemen 15 mannenko ren deel met totaal 1.100 zan gers. Tijdens dit concours geeft de Kon. Zangver. Rotte's Mannenkoor; uit Rotterdam 'n 2-tal model-concerten. De ju ry bestaat uit de heren Henri Heijdendael, Maastricht; Aug. Vörding, Hengelo en Jos Vranken, 's-Gravenhage. Deze wedstrijd staat dan ook in de algemene belangstelling. Van 1618 Juli heeft er op Drakenburgh te Baarn een zangersweekeind plaats, waar op door prominente sprekers de vele vraagstukken, de mannenzang en de mannen koren betreffende, worden be handeld. Hieraan nemen 80 dirigenten en bestuursleden van mannenkoren deel. Spre kers op dit weekend zijn: Dr. Th. A. M. Schreurs, psycho loog te 's-Gravenhage, Frans v. Amelsvoort te 's-Hertogen- bosch en Piet Versloot, Nij megen, beide mannenkoor dirigenten. Dit Verbond heeft een eigen orgaan „Het Ned. Zangersblad", hetwelk reeds 6.000 abonné's telt. Alle grote en voorname mannenkoren zijn lid van dit Verbond. Natuurlijk en kunstmatig broeden. (Vervolg). Behandeling der btoedkip. Het verdient aanbeveling de kip niet onmiddellijk de broed- eieren toe te vertrouwen, maar in het broednest eerst een paar ste nen eieren te leggen. Blijft de hen hierop 24 uur rus tig zitten dan kan men haar de daarvoor bestemde eieren geven Het aantal regelt zich naar de grootte van de hen. Men neme nu de kip dagelijks van het nest en wel op hetzelfde uur. Eten en drinken moet dan in de ren klaar staan, bij voorkeur mais en schoon water, nimmer week voer of groen. Er is dan gelegenheid 't broed nest te inspecteren; eventueel ge broken of bevuilde eieren worden in lauw water gewassen en het nest schoongemaakt. In de regel zal de broedkip weer spoedig het nest opzoeken. Doet zij dit niet dan drijve men haar na 5a 6 minuten kalm naar haar nest en sluite haar weder op. De kip zal aan het dagelijks af nemen spoedig wennen en na een paar dagen reeds zelf het nest. verlaten, zodra dit wordt ontslo ten. Dit dagelijks uitstapje kan, wanneer het tenminste niet al te koud is, na 10 a 12 dagen ver lengd worden tot 10 a 15 minu ten. Gaat de kip uit eigen bewe ging eerder naar haar nest terug, dan laat men haar kalm haar gang gaan. Op de 5de of 6de dag schouwe men de eieren en worden de on bevruchte verwijderd. Men houde daartoe de eieren tegen het lamp licht. Onbevruchte eieren zijn ge heel doorschijnend, in de be vruchte kan men de kiem duide lijk zien. Heeft men meerdere broedkip- pen gelijk gezet, dan kan men misschien een of meer vrijmaken en deze weer nieuwe eieren toe vertrouwen. Een kip die goed ver zorgd wordt, kan zonder bezwaar zes weken aaneen broeden. .(Wordt vervolgd). De lente is begonnen, Bloem en struik herleeft, Ons pluimvee kan zich koestren In wat de zon nu geeft. KIPPENVRIEND (Nadruk verboden). RODE KRUIS. Uw Rode Kruis is geen verzorgings-organisatie. Het heeft wel een oorlogs- taak als er oorlog is. In vredestijd heeft Uw Rode Kruis alleen vredestaken. HET STRIJDT VOOR DE VREDE. De vredestaken van Uw Rode Kruis beogen het welzijn van het gehele Nederlandse volk, zonder aanzien van persoon of onderscheid naar godsdien stige of politieke overtuiging. Steunt daarom Uw Rode Kruis naar vermogen. Bestrijding van ritnaalden of koperwormen. Het mag algemeen bekend worden verondersteld, dat de schade, die deze insecten aan de meest verschillende ge wassen als grassen, bieten, bonen, sla, kool, tomaten etc. veroorzaken, zeer groot is. De meeste landbouwers en tuinders zullen derhalve deze dunne, wormvormige larven met een harde huid en in een kleur, variërende tussen geel achtig wit tot geelbruin, uit eigen ervaring wel kennen. Er zijn verschillende soor ten, waarvan de meeste van levende plantenwortels leven. Zij verblijven 3 a 4 jaar in de grond, totdat zij volgroeid zijn en zich verpoppen. Uit de poppen verschijnen na een zekere tijd de volwassen ke vers. die als kniptorren be kend zijn. Deze kevers vliegen naar geschikte terreinen om daar hun eieren af te zetten, waar uit zich dan later weer nieu we ritnaalden ontwikkelen,, die het schadelijk werk van de vorige generatie voortzet ten. Vooral de jonge plantjes; hebben het meest van de aan tasting te lijden. Veelal ster ven zij spoedig na aantasting af. Aangezien in graslanden, vooral op slechte gronden, in de regel een groot aantal rit naalden voorkomt en dit aan tal bij of na het scheuren van deze landen niet vermindert, is het geen wonder dat deze larven aan de op de pas ge scheurde graslanden te ver bouwen gewassen grote scha de berokkenen. Wat nu de bestrijding be treft, moet worden opge merkt, dat tot voor korte tijd tegen ritnaalden geen af doend middel bekend was. Wel beschikte men over en kele middelen, die op ritnaal den een dodelijke werking vertoonden, doch die het na deel hadden tevens de plan ten te schaden. Thans heeft men gelukkig een nieuw bestrijdingsmiddel gevonden, dat dit nadeel niet heeft. In de grote reeks van insecticiden is dit het enige middel, waarmede reeds in talrijke proeven uitstekende resultaten zijn bereikt. Wij doelen hier op de stof liexachloorcyclohexaan, ook wel 666 genoemd, zoals dit in Hexyclan voorkomt. Uit de laatste onderzoekin gen en praktijkervaringen is gebleken, dat met een relatief lage hoeveelheid n.l. 1 kg. Hexyclan 5% per are, een ef fectieve bestrijding van de rit naalden kan worden verkre gen, zonder dat de planten van de behandeling schade on dervinden. Men kan het poeder uit strooien met de hand of door middel van een kunstmest strooier (desgewenst gemengd met niet-basische kunstmest stoffen), waarna men 't met schoffel of eg in de grond werkt. Met het oog op eventueel smaakbederf, dient men ge durende 1 jaar na toepassing van bovengenoemde bodem behandeling geen voor men selijke consumptie bestemde wortel- of knolgewassen op de behandelde percelen te ver bouwen. Dit product kan overigens nog tegen een groot aantal andere parasieten worden toegepast, 'doch hierover in een volgend artikel. Vragen en meningen van onze lezers Langstraatse Schuttersbond. Zondag 8 Mei is de tweede ronde voor de wisselbeker van de L.S.B. verschoten. Als gastvrouw fungeerde Juliana te Vlijmen. Om 2 uur namen de wedstrij den een aanvang. Bij zonder goed is er niet geschoten. Heusden heeft het meeste punten gescho ten, n.l. 19. Hier handhaafden de goede schutters zich, n.l. 4 schut ters wisten van de 16 schoten 16 treffers te plaatsen, de overige 2 schutters behaalden samen 3 punten. Heusden blijft dus de lei ding behouden. Herpt behaalde 14 punten. Dit kan stukken beter. Jammer dat twee goede schutters een veer lieten vallen. Enkele an dere schutters daarentegen haal den iets op, zodat evenveel ge schoten werd als op 10 April. Elshout kwam met eenzelfde aantal punten uit de bus als op 10 April. Het wordt tijd dat hier betere schutters komen, om een behoorlijke plaats te gaan bezet ten. 10 punten was de uitslag. Baardwijk wist zich niet alleen te handhaven, maar wist aan haar puntental van 10 April 7 punten toe te Voegen. Is dit ge meend, heren Proficiat. In Besoijen is ook enige beter schap te bespeuren, al is het niet veel. Twee punten meer dan de vorige keer, het resultaat was 12 punten. Kaatsheuvel, dat nu voltallig uitkwam, handhaafde haar 12 punten, dus hier een achteruit gang. Juliana Vlijmen herstelde zich een weinig, met 4 punten meer dan op 10 April behaalden ze nu 11 punten, dus op de goede weg. Hier volgt de uitslag St. Blasius, Heusden. schoten pnt. G. v. Hemert 4 4 J. v. d. Donk 4 2 Arn. de Kort 4 4 W. v. Kesteren 4 4 J. v. d. Oever 4 1 M. V. Leeuwen 4 4 Een muziekliefhebber be tuigt zijn grote instemming met en waardering voor het geboden concert van „Concor dia" uit Loon op Zand, een culturele ontspanning, die bo ven veel "andere uitgaat. Hij hoopt dat zoiets in het a.s. seizoen meermalen zal worden herhaald en hij meent dat W. B. zich daardoor aan velen zal verplichten. Een Abonné schrijft ons naar aanleiding van het be richt voor enige weken om trent de weg aan het Dronge- lense Veer, die tot B-weg is gedegradeerd en daardoor te smal is voor de meeste vracht auto's tengevolge waarvan vele processen volgen, dat de ze toestand nog steeds voort duurt. Talrijke aanhoudingen en processen hebben plaats, die soms tot vreemde verwikke lingen aanleiding geven. Deze week in schemerdonker reed 'n vrachtauto uit Sprang over bedoelde weg, toen plotseling een perjsoon verscheen die zich midden op de weg plaat ste. Daar hij geen uniform aan had, noch enig onderschei dingsteken, reed men gewoon door, want misschien was hier sprake van een overval of aanranding. Maar neen, de man die later een ambtenaar bleek te zijn, sprong in een wagentje en plaatste zich voor de vrachtwagen en zo ging dat spelletje door tot op de weg Drongelen-Waalwijk, zuiver een wild-west-vertoning. Onze abonné vraagt zich af of dat hier zo door moet gaan, om het de vrachtrijders, die zeer verbitterd zijn, moeilijk en kostbaar te maken en of dit tot de taak van de amb tenaren van de Waterstaat be hoort. Wie weet een weg, zo vraagt hij, om uit de impasse te geraken, want het gaat toch niet aan om telkens over Heusden of Keizersveer te moeten omrjjden! De voortgaande industriali satie van Nederland is een waar lijk nationale zaak. Het is mede om deze reden, dat de Minister er toe is overgegaan een afzon derlijk directoraat-generaal voor de industrialisatie bij zijn depar tement in te stellen, terwijl een centrale adviescommissie voor de industrialisatie eerlang zal wor den ingesteld, waarin naast amb telijke leden vertegenwoordigers woordigers zitting zullen nemen, van het bedrijfsleven, onderne mers zowel als arbeidersvertegen- Totaal 19 St. Catharina, Herpt. schoten pnt. A. de Kort Nzn. 4 2 W, dé Kort 4 2 A. de Kort Czn. 4 1 G. v. d. Eijnde 4 4 Th. Buijs 4 4 C. de Kort 4 1 Totaal 14 O. L. Vr. Schuts, Elshout. schoten pnt. Joh. Klerks 4 4 Ant. Fitters 4 1 C. v. d. Aa 4 0 A. v. Logten 4 2 W. Klerks 4 2 G. v. Keulen 4 1 T otaal 10 St. Ambrosius, Baardwijk. schoten pnt. Th. Pulles 4 4 J. Baaijens 4 2 G. v. Bijnen 4 4 A. v. Buul 4 3 W. Pulles 4 3 G. v. Heesch 4 1 Totaal 17 St. Crispijn, Besoijen. schoten pnt. A. v. d. Gouw 4 3 J. v. Huiten 4 1 A. Duquesnoij 4 4 Berkelmans 4 3 G. den Teuling 4 1 J. v. d. Meijs 4 0 Totaal 12 St; Jan, Kaatsheuvel. schoten pnt. B. v. d. Hoven 4 3 W. Mikkers 4 1 C. Elshout 4 2 B. v. Heesch 4 3 M. Kops 4 1 H. Meulenschot 4 2 Totaal 12 Juliana, Vlijmen. schoten pnt. J. Broeders 4 1 M. v. d. Griendt 4 2 M. Luijben 4 1 J. Verboord 4 2 J. Luijben 4 3 F. Luijben 4 2 Totaal 11 Standenlijst op 8 Mei. wds. pt. St. Blasius, Heusden 2 35 St. Catharina, Herpt 2 28 St. Ambrosius, Baardwijk 2 27 St. Jan, Kaatsheuvel 2 24 St. Crispijn, Besoijen O.L.V. Schuts, Elshout 2 20 Juliana, Vlijmen 2 18 Groot Schuttersfestijn te Herpt. Op 21 en 22 Mei a.s. zijn drukke dagen te verwachten voor het schuttersgilde St. Catharina te Herpt, gemeente Heusden. Niet alleen zal op Zaterdag 21 Mei een Bondsconcours gehouden worden, waaraan al de vereni gingen van de Langstraatse Schuttersbond deelnemen, ook zal dan tevens door deze vereniging geschoten worden voor de com petitie, waaraan een wisselbeker verbonden is. De deelnemende verenigingen uit de Langstraat £ijn, ook voor de wisselbeker le. de organiserende vereniging St. Catharina te Herpt 2e St. Blasius te Heusden; 3e O. L. Vr. Schuts te Elshout; 4e Prinses Ju liana te Vlijmen; 5e St. Ambro sius te Baardwijk; 6e St. Cris pijn te Besoijen en 7e St. Jan, Kaatsheuvel. Het Bondsconcours vangt aan op Zaterdagmiddag 2 uur. Dan volgt op Zondag 22 Mei de hoofdschotel, een groot natio naal concours. De opening hier van begint te 1 uur n.m. Aan dit grote nationale concours zijn schitterende prijzen verbonden. Om de verenigingen enigszins op de hoogte te brengen van de te behalen prijzen, volgt hier de lijst. Korpsprijzen Inleggeld 2.per viertal, waarvan een schutter kan deel nemen aan de kampioensverschie- ting. Kring Maaslandse Bond. Ereprijs, massief zilveren me daille, geschonken door de Wel- Ed. heer C. de Kork, hoofdman der vereniging S. Catharina. Ie prijs massief zilveren me daille, geschonken door de Wel- Edelgeb. heer A. de Haan, in dustrieel te Heusden. 2e prijs massief zilveren me- daile, geschonken door de Edel- achtb. heer A. v. Delft, burge meester van Heusden. 3e prijs massief zilveren me daille, geschonken door de Zeer- Eerw. heer Timmermans, pastoor te Herpt. 4e prijs massief zilveren me daille, geschonken door de Wel- Ed.Gestr. heer Mr. L. H. A. Verhoeven, advocaat-procureur te Heusden. 5e prijs massief zilveren me daille, geschonken door de Edel- achtb. heer Th. Buijs, wethou der te Heusden. 6e prijs massief zilveren me daille, geschonken door de Kon. Erk. Handboogschutterij „Ons Genoegen". Buitenkring Maaslandse Bond. Ereprijs massief zilveren me daille, geschonken door de Wel- Ed.Gestr. heer notaris Duyne te Heusden. le prijs massief zilveren me daille, geschonken door de Wel- Ed.geb. heer L. van Wagenberg, industrieel te Heusden. 2e prijs massief zilveren me daille, geschonken door de Wel- Ed. heer Chr. v. Herpt, voorz. van de N.C.B. afd. Herpt. 3e prijs massief zilveren me daille, geschonken door de Wel- Ed. heer J. v. Berge-Henegouwen El'ectro-technisch bureau, Heus den. Langstraatse Bond. Extra $rijs, prachtige beker, geschonken door de Amstel Bier brouwerij. Koningskruis, massief zilveren geëmailleerd ereteken, geschon ken door de WelEd. heer A. van Bladel, hoofdman van het Gilde St. Blasius te Heusden. Verst komende verenigingen (l.r.) massief zilveren medaille, geschonken door de Kon. Erk. Harmonie ,,De Eendracht" van Herpt en Bern. Meeste viertallen. Massief zil veren medaille, geschonken door 't kruisbooggezelschap „Al doen de leert men." Kampioensprijzen; le pr. 7.50 2e pr. 5.—. Personele prijzen Hieraan kan eke schutter deelnemen a 0.25 per 3 schoten; 3 series recht op kampen, 5 series, steunserie; le pr. 25.—; 2e pr. 20.— 3e pr. 15.4e pr. 12.50; 5e pr. 10.—; 6e pr. 7.50; 7e pr. 5.— 8e pr. 2.50. De Regering zal Donderdag a.s. om 13 uur de Tweede Ka mer bijeenroepen voor het aan horen van een regerinasverkla-

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5