i Wijde Wereld! püuémuee Waalwijks Belang ELSHOUT FEUILLETON HET RIJDEND MYSTERIE Leo Lorre helpen Ridder Radbout UIT DE DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 19 MEI 1949 Wordt het Oorlogsmonument dit jaar nog geplaatst? o. het hart van de Bosschenaar, met geen geweld lijkt die lief de uit zijn hart te slaan; de Maria-devotie is er gegroeid tot een onverwoestbare tradi tie, die ook vele uit de Meierij en de Langstraat en uit de verdere omtrek nog in ere houden. Deze onvergankelijke, kin derlijke liefde tot de „Zuute Lieve Vrouw" leeft ook in 't spel „Bosch Marieke", dat ge durende deze Mei-maand in Casino wordt opgevoerd. Vele duizenden hebben het de voorbije Mei-Zondagen al ge zien en allen zijn er door ont roerd. Het wordt gespeeld door 't gewone volk uit Den Bosch, jongens en meisjes, mannen en vrouwen uit de St. Catha- rina-parochie, mensen die even uit de nauwe straatjes schij nen weggestapt om Maria deze hulde te brengen, om de toeschouwer te overtuigen van hun devotie en om bij hem ook die liefde te doen groeien. Gij moet hier geen toneel- speelkunst gaan zoeken, geen hoogtepunten van dramatiek, of uitblinkende talenten, geen raffinement of techniek; als gij gaat, gaat dan slechts zien naar het Bossche volksleven rond de Lieve Vrouw, naar die ingegroeide devotie, die hen telkens weer tot de Lieve vrouw terughaalt. 't Is een gegeven zoals er zoveel zijn: een jonge man die om een meisje het slechte pad opgaat, ondanks het smeken van zijn moeder en haar bid den tot Maria; tenslotte echter volgt toch zijn bekering. Dit gegeven wordt geplaatst in het Bossche leven met zijn eigenaardigheden, zijn Drie koningen en Carnaval-viering, zijn B.V.V.-verering en zijn Omgang; mooie reidansen zijn er tussengevoegd en zo wordt het spel meer dan een louter moraliserende geschiedenis, zo wordt het spel een spel over, voor en door het volk en zo bezien kunnen we het niet an ders dan tenvolle geslaagd noemen. Naast onze eigen ervaring is daar het zeer groot aantal be zoekers om dit te bewijzen; steeds is de Casino-zaal geheel uitverkocht. En zo zal dit spel, Zondag 22 Mei om 2 en 8 uur en 29 Mei om 2 uur, nogmaals aan velen de grote liefde tonen van Den Bosch, voor „Leut" en plezier, maar voor al ook de diepe, levende devo tie voor de Zuute Lieve Vrouw. Natuurlijk en kunstmatig broeden. (Vervolg). Copyright Ramad Press Met een gemene grijns op zijn gezicht. Jceek de waard naar de dalende Leo en Lorre. „Ze weten niet dat ik hier ben peinsde hij „maar wellicht spreken we elkaar straks nog welen hij voelde naar zijn kromme zwaard. De twee vrienden hadden het schip ook ontdekt en waren wat blij. Hehè ge lukkig weer mensen in de buurt ver zuchtte Lorre en Leo riep: tfDie zullen ons tenminste kunnen redden nu we in zee vallen De bemanning van het kaperschip hoor de het motorgeronk ook en rende naar het dek. Wat een vreemde vogel zei er een en een ander voegde er aan toe: ,Het lijkt wel een vleermuisHet mo torvliegtuig met Leo en Lorre kwam lager en lager. Plotseling liepluid gesis een vleugel leeg. „Pech dacht Leo,maar we blijven toch wel diy- ven." „Plons!'* daar vielen ze in zee. Door de slag duikelden ze van het mo torvliegtuig af en kregen een koud bact Met forse slagen zwom Leo naar di drijvende vleugel toe en Lorre vloog kletsnat mee. Terwijl ze op de vleugel zaten uit te blazenzei Leo: „We hebben niet te klagen over badgelegenheidLorre. Eerst jij een melkbadtoen gingen we samen onder een meer door en nu zit ten we op zee. Kijk maardaar is een schip." Het ziet er anders akelig zwart uit merkte Lorre op. Jaantwoordde Leo „je hebt gelijk. Maar het lijkt me het bestedat we noodsignalen geven, aan zien ze ons wel en komen ons redden. Dat ronddobberen gaat ook vervelen. (Wordt vervolgd.) Met het dagelijks van het nest laten der broedkip ga men door tot de eieren aan gepikt geraken, hetgeen in normale gevallen de 20ste dag het geval zal zijn. Gedurende het uitkomen bedwinge men zijn nieuwsgierigheid en late men moeder en kroost rustig zitten. Beschikt men over enige ervaring, dan kan men, zonder de kip te verplaatsen, de leeg gekomen schalen verwijderen. In de avond van de 21ste dag behoort het proces te zijn afgelopen. Laat de kloek en kuikens dan nog 24 uur in 't broed- nest en voedert niet. Rust en warmte is het enige wat het jonge goedje nodig heeft. Na dit tijdstip verhuist de kloek met de kuikens naar de kuikenren en kan men 't eer ste voeder toedienen. Heeft men meerdere broed- kippen gelijktijdig gezet, dan kan men de kuikens over en kele kloeken verdelen. Plaats nooit meer dan twin tig kuikens bij een kloek, in het vroege seizoen nog liever iets minder. De vrijgekomen broedkip- pen kunnen doorgaans op nieuw van een broedsel eieren worden voorzien. Kunstmatig broeden. De voor- en nadelen van kunstmatig broeden zijn bij de bespreking van het natuurlijk broeden reeds uiteengezet. Voor de grootfokker is het practisch vrijwel onmogelijk zonder broedmachines zijn hoenderstapel op sterkte te houden. Voor het kiezen van 't tijd stip van broeden geldt het zelfde als bij natuurlijk broe den is aangegeven. Wenst men kuikens voor de slacht te fokken, dan beginne men vroeger. De kuikens moe ten dan slachtrijp zijn voor de massa aan de markt komt. (Wordt vervolgd). Mijnheer B„ mijn dank voor Uw attentie Het gaat dus met Uw pluimvee goed En Uw kind'ren, zij genieten Van dat' jonge wier'ge broed. WINST VOOR ENGELSE CONSERVATIEVEN Bij de vorige week in En geland gehouden gemeente- raads-verkiezingen hebben, voor zover de uitslagen be kend zijn, de conservatieven een netto-winst gehaald van 1.176 zetels, waarvan 842 op Labour. Met de graafschapsverkie zingen mee heeft Labour tot nu toe 942 zetels verloren. VAL VAN SJANGHAI AANSTAANDE. Steeds precairder wordt de toestand rond de Chinese stad Sjanghai. In de stad zelf heerst vrijwel een grote chaos en treffen de regeringstroepen voorbereidingen tot het toe passen van de tactiek der ver schroeide aarde. Steeds duidelijker wordt 't gebulder der kanonnen hoor baar, die deelnemen aan de hevige gevechten die reeds op 8 kilometer van de stad wor den gevoerd. Volgens een of ficiéél regeringscommuniqué zijn 5000 communisten in de eerste phase van de grote slag rond Woesoeng gesneuveld. Het centrum van Sjanghai wordt overstroomd door vlqch telingen uit de buitenwijken. EVACUATIE VAN DJOKJA. De toegestane terugkeer van de republikeinen naar Djokja zal een vrij omvangrijke eva cuatie ten gevolge jhebben; 30 a 40.000 mensen zouden hierbij betrokken zijn. De Nederl. regering schijnt 't als haar plicht te zien, hen, die tot samenwerking met de Ne derlanders bereid waren en zich thans niet willen bloot stellen aan mogelijke repre sailles van de terugkerende republikeinse troepen, desge wenst in veiligheid te bren gen. Anderen die zich niet in republikeinse ogen compro mitteerden, zien evenmin wei nig heil in een terugkeer van de republikeinse troepen en willen ook liever in federaal gebied wonen. Ondertussen heeft de repu- blikense noodregering op Su matra zich, aldus Roem de voorzitter van de republikein se delegatie, accoord verklaard met de cease-fire-overeen- komst. Verder vernamen wij dat een Nederlands militair vlieg tuig op weg van Djokja naar Batavia Zaterdagmiddag is neergestort, waarbij de 8 in zittenden om het leven kwa men. BESPREKINGEN GROTE VIER. De handelsbesprekingen van de Grote Vier, de eerste vier- fnogendheden-besprekingen in Berlijn sinds voorjaar 1948, schijnen een vrijwel volledige Overeenstemming met de Rus sen te hebben opgeleverd over de werkwijze voor de hervat ting van dehandel tussen Oost- en West Duitsland. Woensdag verwachtte men de volledige overeenstemming en de ondertekening van het accoord, dat de handel in Duitsland met sprongen om hoog zou doen gaan. De be sprekingen verlopen in een aangename sfeer. SPAAK SPRAK IN AMSTERDAM. Op een meeting, belegd door de Amsterdamse Federatie van de P. v. d. A„ heeft o.m. ook de Belgische premier Paul Spaak het woord gevoerd. Zijn rede was wederom een getui genis voor de doeltreffendheid van het Atlantisch Pact, toen hij zei „sedert in W.-Europa een krachtiger politiek ge voerd wordt, is de internatio nale toestand aanmerkelijk verbeterd. Ik ben er van overtuigd dat deze merkbare verbetering een direct gevolg is van de krachtige, Europese politiek, die de enige juiste is". De jongste ontwikkeling in de Indonesische kwestie noem de Spaak een opluchting voor de gehele wereld. Hij waar schuwde echter voor een over dreven optimisme. welke actie haar bekroning en hoogtepunt zal vinden in een bijeenkbmst van de jonge Katholieken in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht op Zon dag 29 Mei a.s. Hier zal het woord worden gevoerd door Pater Wesseling, Henri de Greeve pr. en Hans Vélu. Deze zu)len „blinddoeken af drukken en de ramen open- smijten", om buiten te smij ten wat niet deugt en 't licht binnen te laten. De jongeren willen een diepere beleving van hun geloof, dat uit al hun daden moet spreken en uit heel hun houding moet blijken. Zij weten dat er veel niet deugt in de wereld; ern stig zullen zij trachten dit te verbeteren. Ook uit onze omgeving zul len jonge mensen aan deze massale bijeenkomst deel ne men. KATH. WERKGEVERS VERENIGING DIOCEES DEN BOSCH BESTAAT 30 JAAR. Dertig jaar geleden verenig den zich de Katholieke werk gevers in het Diocees 's-Bosch in een organisatié. Maandag werd dit zesde lustrjum stijl vol herdacht in de Brabantse hoofdstad. In de morgenuren droeg Z.H.E. Mgr. W. Mut- saerts, bisschop van 's-Herto- genbosch in de Kathedrale Basiliek van St. Jan een pon tificale H. Mis op. Vervolgens werd het gezelschap op het provinciehuis ontvangen door professor de Quay, de com missaris der Koningin in Nrd.- Brabant. En het hoogtepunt van de dag werd ongetwijfeld de belangwekkende middag zitting, 's middags in 't Casino gehouden, waar Mr. B. van Spaendonck, secretaris van de Kath. Werkgeversvereniging in het Diocees Den Bosch een rede hield. De dag werd be sloten met een diner in „De IJzeren Man" te Vught. zeker de goedkeuring van een ieder zal wegdragen. Wanneer dit met voortvarendheid wordt aangepakt, dan kan 't monu ment dit jaar nog geplaatst worden. Zodra de tekeningen gereed zijn, zullen zij in onze etalage getoond worden. Bij de rondvraag werd de aandacht gevestigd op de Kunstkring, die in min of meer zorgelijke omstandig heden was geraakt. Eén van de leden suggereerde een vorm van steun of mogelijk 'n samenwerking met de soort gelijke vereniging te Kaats- heuvel. Men zou eens afwach ten of de circulaire die het Kunstkringbestuur tot de le- den gericht had, succes zou hebben of niet. Ook werd gewezen op de weg naar het Drongelens Veer waarover wij in dit blad reeds meermalen schreven. Het lag toch zeker! op de weg van W. B. in deze stappen te doen tot verbetering. Zulks zou geschieden. Hierna werd de vergade ring, die een prettig verloop had, na een kort dankwoord van de voorzitter, gesloten. DE JONGERE KATHOLIEKEN NAAR UTRECHT. Pater Piet Wesseling, de geestelijke voorman van de Karaktergroep, de organisator van de uitstekend geslaagde huizen-actie en de veel be luisterde radio-spreker heeft een grote Mei-actie voor de jonge Katholieken ingezet, on der het motto: „DIT is leven", DALENDE WERKLOOSHEID. Eind April 1948 bedroeg 't aantal werklozen in Noord- Brabant 5235, eind Maart 1949 was het aantal 9343, eind April 8936, n.l. 15 per 1000 mannelijke inwoners. WONINGBOUW IN MAART. Over het gehele land wer den in Maart 3384 woningen voltooid( in Februari 2821). In Zeeland waren er het 225 (in Februari 302), in Noord- Brabant 464 (in Febr. 343). Het verdagen der vergade ring en de circulaire die 't be stuur van Waalwijks Belang® tot de leden gericht had, heb ben ongetwijfeld bijgedragen tot een drukker vergadering- bezoek dan gewoonlijk, al moest dhr. J. Timmermans, de voorzitter der vereniging, nog bekennen dat de opkomst in vergelijking met het leden tal nog bescheiden was. Nadat de notulen waren goedgekeurd, bracht de secre-1 taris de heer Jan Tielen, ver slag uit over het afgelopen verenigingsjaar. Een jaar dat gekenmerkt werd door grote gebeurtenissen, waarvan de organisatie wel niet direct in handen was van Waalwijks Belang, maar waaraan de ver eniging toch haar. volle mede werking had verleend, n.l. de grote tentoonstelling en de Nationale Kroningsfeesten. Toch was ook de vereniging op menigerlei terrein actief geweestdodenherdenking, concerten, oorlogsmonument: Comité Ouden van Dagen, nieuwe leden-actie, bus-ver- binding met het Land van Heusden en Altena, enz. Na dit uitvoerige jaarver slag werden de periodiek af tredende bestuursleden J Spijkerman en J. Timmermans met nagenoeg algemene stem men herkozen, terwijl de heer G. Verwiel werd vervangen door de heer J. Bergmans. Een woord van welkom tot de heer Bergmans en een woord van dank aan het adres van de heer Verwiel, beslo ten dit agenda-punt. Onder het punt mededelin gen werd, nadat de voorzitter gezegd had dat men zou trach ten enkele concerten meer te geven en dat het ledental met 40 a 50 leden vermeerderd was, het vraagstuk van het Volksfeest ter sprake ge bracht. In vroeger jaren was dit Waalwijks feest steeds op 15 Augustus door W. B. georga niseerd, maar door de viering van Koninginnedag op 31 Au gustus waren deze feestelijk heden enigszins in het ge drang gekomen. Deze feesten die voornamelijk de bedoeling hadden mensen van buiten naar Waalwijk te trekken, waren steeds een groot succes en bestonden in bals-champe- tres, voetbalwedstrijden, kin derspelen, concerten etc. Vanuit de vergadering kwa men verschillende suggesties om deze feesten aantrekkelijk te maken, zoals een open lucht-film, wielerwedstrijden, paardensport, wedstrijden van een Waalwijks elftal tegen 'n le klasser, reclame-optocht van de Waalwij kse zakenmen sen, een wandeltocht in de omgeving enz. In ieder geval, het bestuur meende te mogen concluderen dat de leden het eens waren met het plan dit feest wederom in te voeren en het beschikte over voldoen de suggesties om er een vast programma uit samen te stel len. Nadat de voorzitter; er op gewezen had hoe de Fokvee- dag steeds meer recht van be staan ging krijgen en 'n steeds groter succes werd, werd de volle aandacht van de verga dering gevestigd op de col lecte van het Comité Ouden van Dagen, die Zaterdag a.s. wordt gehouden. Aan het tennistournooi en de cross-country werkte Waal wijks Belang ook mee door 't beschikbaar stellen van een beker, resp. wisselbeker. Betreffende de verlangde bus-verbinding van de Lang straat met 't Land van Heus den en Altena, had men zich in verbinding gesteld met de ALAD, die zich gewend had den tot de bevoegde instantie in Den Haag, waarvan men nog geen antwoord had ont vangen. Men zou ook een request indienen bij de N. S. tegen t feit dat de expresse trein Am sterdamMaastricht 's-Bosch passeerde zonder er te stop pen. Het oorlogsmonument, aldus de voorzitter, staat in gips klaar en zal dezer dagen naar de bronsgieterij gaan. Het beeld op zich was door de Prov. Commissie goedgekeurd, maar zij wenste nadere in lichting betreffende 't base ment en de situatie. Ook het bestuur heeft besloten de be langrijke kwestie van t base ment en de situatie voor te leggen aan een architect. Ar chitect prof. Hold heeft nu de eerste schets gemaakt, die Koningschieten. L. Vrouwe Schuts. Zondag j.l. 15 Mei heeft O. L. Vrouwe Schuts Koning gescho ten. Was met de ker(k) misvie ring Konngschieten voor de Gil- dekoning, nu is er geschoten voor de Koning van het corps, dus voor de schutters, wat helemaal los staat van het Gilde, want de Koning van het corps heeft zijn eer te verdedigen tegen de Ko ning van andere corpsen bij Bondsconcoursen of andere schut tersgelegenheden. Onder gunstige weersgesteld heid dan is men Zondag begon nen met schieten voor de korps koning. Ieder schutter moest vier keer schieten. Al spoedig waren de goede schutters te onderschei den. Over het geheel genomen is er maar matig geschoten. De meeste schutters hadden een ge middelde van 2, één van 3 en twee van 4 punten. De twee 4- punters moesten ieder 1 kamp schot lossen. Joh. Klerks schoot roos, Frans v. d. Wiel echter miste, zodat eerstgenoemde ko ning werd. Hier volgt de uitslag van hen die 2 punten schoten en hoger. Ieder schoot 4 maal: A. van Logten W. Klerks Jan Merks P. Lommers Jos Geclen J. v. d. Wiel 2 pnt. 2 pnt. 2 pnt. 2 pnt. 2 pnt. 2 pnt. Vaandrig 4 pnt. koning 4 pnt. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN EEN OORSPRONKELIJKE AVONTURENROMAN door d'ARGENT Y, 10) En nu hield zij onafgebroken de voordeur van dit dunbevolkte hoofdkwartier in het oog met de kennelijke bedoeling, iemand, die op 't punt stond naar buiten te komen, op te vangen en aan te klampen. De voortekenen bedrogen ae geroutineerde mensenkenner niet. Nauwelijks waren de holle voet stappen van mej. Lijnders in de hoge gangen uitgeëcho'd en bons de de zware eikenhouten voordeur terug in haar sponningen, of I i- ang-sjin kwam met een opgeto gen gezichtje en uitgestoken hand je op de in haar nieuwe blauwe uniform gestoken conductrice toe huppelen. Een paar tellen later waren beide vrouwen, in druk gesprek gewikkeld, verdwenen. De bedaagde Kareltje vergat zijn jarenlange gelukkige echtver bintenis en haastte zich naar de stoep, om de twee lieftallige jon gedames met intense belangstel ling na te kijken. Pas nadat zij een hoek hadden omgeslagen, daalde hij van zijn verheven voet stuk en zette hij strategisch een achtervolging in. „O, wat toevalligriep het vreemde meisje uit, toen ze haar verwonderde slachtoffer hartelijk de hand drukte. „U bent natuur- lijk die gelukkige, die het baantje voor m'n neus weggekaapt heeft! „Het baantje?" vroeg Lola, ter wijl ze de ander vergeefs trachtte thuis te brengen in het herinne ringsalbum van al haar buspas sagiers, waarvan de foto s in haar hoofd dagelijks werden aan gevuld en even geregeld-vervaag- üja, u bent er zeker uitgepikt voor die heerlijke rit dwars door Europa? U moet me toch eens vertellen hoe u dat hebt aange legd. Ik kon het bij die Ravebek niet gedaan krijgen. „Dat verwondert me niets meesmuilde no. 418, die de ytu- atie nu meende te begrijpen, „me neer Ravebek is een vervelende oude zeurpiet met onbeschofte manieren en niet veel verstand in z'n kersepit. U bent zeker een collega van mij?" Liang-sjin knikte. „Welke kant gaat u op? Dan loop ik even een eindje mee, want ik ben razend nieuwsgierig." Geamuseerd stemde Lola toe. Zij was nog niet in de gelegenheid geweest met haar collega s kennis te maken en greep graag de zo onverwacht geboden kans aan om iets meer te weten te komen over de W.E.B. en de omstandigheden bij de maatschappij, waarmede zij veertien dagen te malden zou heb- „Mogen jullie zonder uniform lopen?" was haar eerste vraag. „O, nee", klonk weer dat lieve geluid met de typische tongval, „maar ik heb vacantie, U eigen lijk ook nu. Hoe heet u eigenlijk? „Zeg maar Lola en zeg asje blieft geen u tegen me. Dat ben ik helemaal niet gewend onder collega's! En hoe heet jij?" „Noem mij maar Li... Liselot- te. En Lola? Lola hoe? Lijnders" glimlachte de ge vraagde, wen als je nu toch alles wilt weten: ik ben drie-en-twintig en ben niet getrouwd, verloofd of verliefd, ik houd erg van zwem men en tennissen, doe niet aan politiek en woon heel prettig met m'n vader in een klein huisje in Hilversum", „Hilversum?" riep de ander verrast, „daar kom ik vaak! Je moet me je adres geven, dan kan ik eens aankomen!" Vrolijk pratend over elkanders liefhebberijen liepen ze door de poort onder de Domtoren en door de Zadelstraat naar de Maria- plaats. In uitgelaten stemming stapten ze „De Poort van Cleve binnen om de gloednieuwe vriend schap met een kop koffie te be zegelen. „Keken die ogen van Ravebek jou ook zo vijandig aan? vroeg Lola tussen twee happen van haar gebakje door. „Hij schijnt t niets op me begrepen te hebben. „Nee, op mij ook niet ant woordde Lang-Sjin met n vreem de blik op haar overbuurvrouw aan het vierkante tafeltje, „maar1 waarom koos hij jou dan juist uit?" „Weet ik dat? Die vent zit vol grillen, geloof ik. Ze besloot haar nieuwe vrien- din nog maar niet in te wijden in de ware redenen van maat schappij en C.I.D. Ten eerste had zij absolute stilzwijgendheid moeten beloven en tweedens hield ze liever een beetje verborgen dat ze in China geboren was en de taal der mandarijnen beheerste. Een ex-collega uit Bussum had haar daarom eens voor „pinda vrouwtje" uitgemaakt en dat hoopte ze in de nabije toekomst toch te voorkomen. „En krijg je nu ook extra-sa- laris?" „Ja, ik verdien op t ogenblik heel wat meer dan jij, Liselotte. Ze geven me vijftig piek per week als vergoeding voor de ge miste fooien. Nou, ik zal onder weg evengoed wel wat opstrij- ken''. Het tere wezentje in de haast Oosters aandoende kleren zucht te tragisch. „Honderd gulden voor die onnozele veertien dagen En dan te weten dat ik nau welijks rond kan komen van m n centen." „Daar zie je anders niet naar uit", glimlachte het gelukkige ge zicht onder de donkerblauwe ba ret. „Wil je geloven, dat ik je benijd om die jurk die je daar aanhebt? Dat is altijd het ongeluk met ons, vrouwen. We proberen steeds zoveel mogelijk te verdie nen en als we eens een extra tje beet hebben, gaat het tien, twin tig keer over de balk voor a'Ls wat we er van kopen willen. En op 't laatst zitten we nog dieper in de schuld dan we ooit voor mogelijk hielden. „Nee, nee, deze jurk heeft mij niets gekost verontschuldigde t vreemde meisje zich, „ik kreeg hem van een vriend „Poch" zei Lola, „rijke vrien den hou jij d'r op na! Kun je mij ook niet eens een keer aan hem voorstellen?' Liselotte scheen te schrikken en maakte een afwerend gebaar. „O, nee! Dat... dat kan niet!" „Kan niet?" vroeg 418 geamu seerd. „Vertel .hem maar, dat een aardig meisje van drie-en-twintig met bruin haar en donkere ogen zich voor hem interesseert, dan komt de rest van zelf wel! Twee wijdopen ogen staarden haar angstig aan. „Wil je...", „Nee, wees maar gerust, ik wil je'hem niet afkapen. Als ik een man zocht, had ik keus genoeg!" Ze dacht opeens weer aan jhr. A. G. L. F. van Natteluur tot Droogenbroeck en schoot in een lach om het beteuterde gezicht toen hij in de verwarring om haar toezegging veel te vroeg uitstap te en zichzelf aan de uiterste rand van Hilversum terugvond. Nee, daar hoorde ze niet meer van. Zeker bekoeld in zijn liefde, of bang eeij slechte beurt te ma ken met z'n Chinese taaltheorieën. Liang-sjin lachte niet mee. Ze begreep niet goed, wat die con ductrice bedoelde met dat „aan hem voorstellen". Wat wist zij van hun verhouding en waarom wilde zij zo graag kennismaken met het gouden masker? „Wat heb je toch?" vroeg Lola verwonderd. „Niets" zuchtte haar nieuwe vriendinnetje. Ze keek even om zich heen. Schichtig, als een op gejaagd dier. Daarop, in een plot selinge vlaag van heimwee en zielsverdriet wilde ze dit onschul dige kind deelgenoot maken van haar verschrikkelijke geheim: haar waarschuwen voor de gevolgen van een al te grote nieuwsgierig heid naar haar organisatie. Ze boog zich over het kleine café tafeltje en fluisterde de ander in 't gretig toegedraaide oor: „Hij wil me doodmaken! Een stille ontzetting maakte zich van het meisje tegenover haar meester. Doodmaken! Iemand wilde dit lieve poppetje in haar mooie kleren doodmaken! „Liselot!" kreet ze uit. „Weet je dat zeker? Wat is er dan tus sen jullie? Wat heb je hem mis daan? Wat verbeeldt hij zich wel"? (Wordt vervolgd). Joh. Klerks 1 kampschot is 5 Frans v. d. Wiel 1 kampschot 0 is 4 A. Fitters 3 pnt. De nieuwe koning is een prach tige voorschutter voor het eerste zestal. Goed voorbeeld doet goed volgen. Koningschieten HanUboogschutterij „Victoria", Ook „Victoria" heeft Zondag een aanvang gemaakt met haar koningschieten. Zo goed als alle werkende leden namen hieraan deel. Bij de jonge krachten blijken prima schutters te zitten. Een be wijs hiervoor is dat bij het kamp pijlen schieten der zeven laatste 'schutters 4 jonge krachten waren. Van deze zeven bleven 3 jonge en 1 oude schutter over, welke laatste er is in gebleven tot de laatste twee, waarvan tenslotte de jonge schutter koning werd. Me een prachtige roos als laatste schot werd tenslotte de heer Aar. v. Herpt koning van het gezel schap. De uitslag van de eerste 40 pijlen Th. v. d. Besselaar 49 pnt. G. v. Engelen 108 B. Wolfs 28 Adr. v, Herpt 92 Adr. Merks 52 A, Veltman 37 L. v. d. Sanden 68 Joh. Merks 42 L. Verhoeven 80 P. v. Balkom 15 (niet uitgeschoten) M. Smetsers 47 H. Wolfs 59 L. v. Dommelen 3 H. v. d. Loo 10 E. de Haan 5 De uitslagen van 't kampen: 20 pijlen G. van Engelen 65 pnt. C. van Herpt 47 pnt. L. Verhoeven 48 pnt. L. v. d. Sanden 39 pnt. H. Wolfs 29 pnt. A. Merks 30 pnt. Th. v. d. Besselaar 24 pnt. 10 pijlen G. van Engelen 32 pnt. A. van Herpt 25 pnt. L. Verhoeven 23 pnt. L. v. d. Sanden 20 pnt. G. v. Engelen, 6 pijlen 18 p. Adr. v. Herpt, 6 pijlen 22 p. Intussen zijn ook de zestallen bekend geworden: le Zestal G. v. Engelen 108 pnt. A. v. Herpt 92 L. Verhoeven 80

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2