DE LANGSIBAAI HAARSTEEG w KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN VLIJMEN SPRANG GAPELLE WASPIK SPRANG-CAPELLE GEERTRUIDENBERG DIAMANTEN BRUILOFT te Waspik DONDERDAG 19 MEI 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO \M HEI ZUIDEN 72e JAARGANG No. 41. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p.. Advertentie-prijs 9 cent per ra.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Koningschieten. De handboogschutterij De Wet's Zonen, houden a.s. Zondag hun jaarlijks Koningschieten op haat clubbanen bij café Pulles-de Wit. Men verwacht dat er weer hard om de titel zal worden gevochten. De Koning van het afgelopen jaar is dhr. Jo de Gouw. Weer terug naar de Missie. Naar wij vernemen zal de eerw. pater missionaris Wilber- tus de Wit, de volgende maand weer naar zijn missiegebied terug keren. De buurtbewoners willen zich opmaken om op éen waar dige wijze afscheid te nemen. Meimaand-viering K.A.V. Maandagavond hield de orga nisatie der Katholieke Arbeiders vrouwen haar jaarlijkse Maria- avond. Geopend werd met een plechtig Lof in de noodkerk, waai de geestelijk adviseur een predi- catie hield. Het zangkoor der meisjes-congregatie zong op keu rige wijze de lofzangen. Daarna gingen allen naar de gymnastiekzaal. Aangezien de voorzitster wegens ziekte verhin derd was, stond deze bijeenkomst onder leiding van mej. Weijters. Uit het welkomstwoord bleek dat naast de Maria-dag ook de viering van Moederdag in de be doeling lag. Voordrachten, zang en declamatie door de arbeiders kinderen en het dameszangkoor der Congregatie en de K.A.V.- vrouwen gaven op deze avond enkele nummers te beste. Onder tussen werden enkele versnape ringen aangeboden. Aan het einde van deze zeer genoegelijke avond had nog een gratis verloting plaats van taar ten en cake onder de aanwezige moeders. Besloten werd ook om deze zomer een reisje te maken. Met recht kon de geestelijk ad viseur tot slot een blij dankwoord spreken. K.A.J.-Sportdag. De K.A.J. afd. Haarsteeg orga niseerde een sportdag, waaraan naast haar eigen twee elftalen, zes elftallen van andere afdelingen zouden deelnemen, om op het voetbalterrein elkaar te bekam pen. De drie elftallen uit den Bosch bleven echter weg, zonder bericht of motief, niet erg spor tief! Nadat de afdelingen naar de beide terreinen waren afgemar cheerd, namen de wedstrijden een aanvang, die na hergroepering een aanzienlijk deel van de namiddag in beslag namen. Als winnaar van de prachtige beker kwam tenslot te uit de strijd Haarsteeg I, ge volgd door Haarsteeg 2. De ver dere volgorde was: Ammerzoden, Vlijmen, Nieuwkuik. Des avonds werd in café Ach ten door de afl. St. Leonardus- parochie 's-Bosch voor een volle zaal belangstellenden een klucht in 3 bedrijven opgevoerd, getiteld: Waar zijn de juwelen Een eigen orkestje kortte de lange wacht tijden. De diverse spelers gaven verrasend goed spel te zien en te horen, vooral de hoofdfiguren ver dienen een* welgemeend compli ment. Jammer evenwel dat het stuk een verzameling nonsens was, zonder de minste ruggegraat, met een opvoedenle strekking be neden pari. Het is een raadsel te achten hoe de verantwoordelijke leider een dergelijke keus kan doen! De grime van onze dorps genoot dhr. Therus v. Bokhoven was keurig. De Bosse Kajotters verdienen intussen beste dank voor alle belangeloos gegeven moeite en toewijding. De voorzit ter van K.A.J. Haarsteeg, de heer Lens de Vaan, die het leeuwen aandeel in de organisatie van deze ontmoeting heeft gehad en aan 't hoofd van een comité alles keu rig regelde, sprak welgemeende woorden van dank aan allen die tot het welslagen hadden bijge dragen. Feestavond Langstraatse Kruisboogbond. Zaterdag j.l. had de Langstraat se Kruisboogbond wegens het 30- jarig bestaan een feestavond in Café Verhoeven te Herpt. De feestavond werd geopend door de voorzitter dhr. Koos Tim mermans, die de aanwezigen pro ficiat wenste en de hoop uitsprak dat de bond nog verder zou mo gen uitgroeien. De secretaris gaf in dichtvorm een overzicht van hetgeen in deze 30 jaren in de bond was voorgevallen. Hierme de oogstte hij de bijval van de aanwezigen. Verder werd nog 't woord gevoerd door dhr. W. v. Engelen, Nieuwkuik, die de voor zitter en de secretaris prees voer alles wat zij met zo grote toewij- W 811 Ut# i «Mütlw WmlMki\MWW ding voor de bond hadden ge daan. Orfder hun leiding groeide hij uit van drie tot zeven aange sloten verenigingen. Onder zang werd het verdere gedeelte van de avond gezellig doorgebracht, tot men om 10 uur zich verenigde aan de koffietafel, die door mej. Verhoeven keurig was bereid, waarvoor zij dan ook woorden van dank namens het bestuur in ontvangst mocht nemen. De Langstraatse Bond is voor nemens om in 't jaar 1950 een groot nationaal concours te ge ven. Koningschieten Haarsteeg. Zondag 15 Mei had op de ba nen van het Kruisbooggezelschap Onderlinge Vriendschap, café v. d. Loo, het jaarlijkse koningschie ten plaats. Bijna door alle leden werd daaraan deelgenomen. Na een spannende strijd wist de heer M. van Ravensteijn de konings titel te behalen met 88 punten, 20 pijlen, na kampen met de heer Th. van Gestel, de vorige koning, eveneens met 88 punten. Kruisbooggezelschap Rozenjacht Zondag 15 Mei had op de ba nen van Rozenjacht, gevestigd in café A. v. Vugt, het jaarlijks ko ningschieten plaats, waaraan dit jaar voor het eerst was verbon den een wisselbeker en een kam pioensbeker. Al deze prijzen werden na spannende strijd door C. v. d. Meijden behaald. Het be haalde aantal punten was C. v. d. Meijden 118, koning; L. Oremans 114; B. van Gestel 112; Jos Kivits 111; H. v. d. Wiel 111; Jan Lammers 110; L. v. d. Griendt 109; Jo Herman 107; C. de Gouw 106; Has v. Beijnen 105; Frans Herman 104; Thijs de Laat 104; H. v. d. Hout 100; Ma- ri de Laat 99; A. Ekels 97; Th. de Ruiter 91. Voor de kampioensronde be haalde C. v. d. Meijden 48 pnt., B. van Gestel 47 pnt. Wisselbeker G. v. d. Meijden. Postduivenveren. „De Zwaluw". Zondag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanuit Noyon, afstand 283 K.M., los 10.15 uur. Aankomst eerste duif 2.23.06 uur, 1133.82 m, per mi nuut, laatste duif 2.52.36 uur, 1004.46 m. per minuut. Noordw. wind. Prijzen als volgt: W. Roestenburg 1H. Brok 2, 20, 60, 65; J. van Baardwijk 3, 9; J. Kivits 4, 27, 37, 41; C. Meesters 5, 23, 57; A. Wijkmans 6, 11; J. Oosterwaal 7, 13; M. van Dal 8; A. v. d. Wel 10, 14, 24; N. v. Esdonk 12; Blankere 15, 32, 67; H. Boom 16, 48, 61; A. v. d. Dungen 17; P. Pulles 18, 19, 26, 35; L. v. Esch 21, 43; G. Sluijmers 22, 42;. A. Parijs 25, 56; L. de Laat 28; L. v. d. Heij den 29; A. Kleijn 30, 31; J. v. Son 33, 50, 66; A, Roestenburg 34; H. Heijmans 36; A. v. Oijen 38, 46, 58; H. v. d. Heijden 39; J. v. Beijnen 40; M. Nicols 44; J. v. d. Dungen 45, 54, 63; J. Ver- schuuren 47; M. de Gouw 49, 55; A. v. Mierlo 51, 52; G. v. Es- donk 53, 62; Jac. v. Overdijk 59; M. de Laat 64. 6, 26, 33; H. van Campen 7, 10; E. Haverhals 8; M. van Peer 9, 22; Adr. Blom 11, 27, 38; C. Broeks 12; B. Pols 13, 31; J. van Raamsdonk 14, 18; C. Smits 16, 21, 39, 42; St. van Peer 17, 19, 35; P. Nieuwenhuizen 20, 28; W. Versteeg 23, 24, 37; H. Verduijn 25, 29; J. Nieuwenhuizen 30, 34; H. Vos 36 en J. de Meter 40, 41. A.s. Zondag wordt vanaf Cor- beil (Fr.) gevlogen, waarvoorde duiven reeds Donderdagavond e.k. tussen 7 en 9 uur in het club lokaal moeten worden ingekorfd. Bevorderd. Bij het aan de Vakschool voor Drogisten te Rotterdam gehouden overgangsexamen werd onze dorpsgenoot, de heer C. van der Waals Dzn. bevorderd van de le naar de 2e klasse. 50 jaar getrouwd. Het echtpaar M. Sprangers-v. Tilborgh, wonende aan de Win terdijk, hoopt, naar wij vernemen a.s. Maandag 23 dezer de dag te herdenken, waarop zij vóór 50 jaren in het huwelijksbootje stap ten. Naar het concours. De muziekvereniging „Kunst na Arbeid" hoopt a.s. Donderdag 26 Mei (Hemelvaartsdag) onder leiding van haar directeur, de hr, A. Dankers uit Loonopzand, deel te nemen aan het muziekconcours van de Ned. -Federatie van Har monie- en Fanfaregezelschappen te Beekbergen (Gld.). Maandag had onder grote be langstelling de trekking plaats van de verloting van de V.V. S.D.O. De prijzen waren als volgt le pr. no. 483; 2e pr. 914; 3e pr. 716; 4e pr. 37; 5e pr. 217; 6e pr. 1617; 7e pr. 1248; 8e pr. 163; 9e pr. 1631; 10e pr. 1122; 11e pr. 267; 12e pr. 1301; 13e pr. 391; 14e pr. 1245; 15e pr. 1635; 16e pr. 781; 17e pr. 1648; 18e pr. 5; 19e pr. 1673; 20e pr. 1050. De gelukkige hoofdprijswinna ressen zijn mej. G, v. Muilecom en mej. R. Roomer. De prijzen kunnen worden af gehaald na 6 uur bij P. H. van Thelen, Dijkstraat 298, Sprang. Naar wij vernemen, is onze vroegere dorpsgenote Mej. H. Gouda met ingang van 1 Juli '49 bevorderd tot administratief amb tenaar le klasse ter provinciale griffie van Utrecht. Wedvlucht Noyon. De in café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart gevestigde postduivenvereniging „De Lucht vaart" hield j.l. Zondag met ou de duiven een wedvlucht vanaf Noyotï (Fr.), waarbij de prijzen behaald werden door: J. v. Dron- gelen 1; Gebr. v. Onzenoort 2; Adr. Klootwijk 3, 32; J. v. Door nik 4, 5, 15; Adr. v. d. Schans Overplaatsing. Onze stadsgenoot de heer A. Adriaanse, adjunct-commies bij de Ned. Spoorwegen, is als zodanig overgeplaatst naar Dordrecht. Biljartwedstrijd. De biljartvereniging D. P. S. heeft voor a,s. Zondag in 't café van de heer Heijkant een biljart wedstrijd georganiseerd op initia tief van de biljartvereniging HKS te Raamsdonksveer, waarbij de biljartmatadoren elkander zullen ontmoeten en wel: Nieuwenhuizen HKS-P. de Jong DOS. Kanters HKS-v. Liempt HVH. de Druijn HKS-J. v. Boxel VIOS Bouwens HKS-A. Fens VOG. Heere HKS-Akkermans OKK. Daar dit allen klinkende na men zijn op het gebied van bil jarten, belooft het een spannende en voor liefhebbers leerzame wedstrijd te worden. R.K. Militair Tehuis. Het R,K, Militar Tehuis, ge bouwd voor rekening van en aan de zaak van de heer W. v. d. Heijkant is thans geheel voltooid en zal op Woensdag a.s. officieel worden geopend en in gebruik worden genomen. Een „krom ei". W. Verhagen moet wel een beetje vreemd hebben opgekeken toen hij op het gewone uur de eiernesten ging lichten en daar in de meest letterlijke zin des woords een „krom ei" vond. Het had juist de vorm, doch iets meer gedraaid als een hoorn van overvloed. Met trots wordt het aan ieder die het wil zien, getoond. Vergadering. De vereniging „Volksvlijt en Volksvermaak" hield Zondag avond in de zaal van hotel van lersel haar jaarvergadering. De heer J. Gijsman, vice-voor- zitter, opende deze vergadering met het geven van een kort over zicht over het afgelopen vereni- gingsjaar. Hierin memoreerde hij het overlijden van de heer P. Dekkers, die tot zijn dood be schermheer was van deze vereni ging. Hierna sprak hij de hoop -uit, dat de heer Brokx, voorzitter der vereniging en de heer P. van Dongen, besturslid, die wegens ziekte niet aanwezig konden zijn, weer spoedig hersteld in hun mid den zouden terugkeren. Ook werd nog medegedeeld dat de harmonie wederom aan een federatief concours zal deelnemen. Hierna gaf de heer de Winter het financieel overzicht. Hieruit bleek dat de rekening over 1947 sloot met een nadelig slot van 500.Het gemeentebestuur van Waspik kende echter een subsidie toe tot een gelijk bedrag, zodat de inkomsten opwogen te gen de uitgaven. De heer Gijsman deelde in zijn slotwoord nog mede dat er plan nen in voorbereiding zijn tot het houden van een loterij voor een instrumentenfonds. Tevens sprak hij de hoop uit dat de harmonie op het concours een even groot succes zal hebben als in Raams donksveer. Ter omlijsting gaf de harmonie o.l.v. de heer Chr. Kuijten een kort concert, dat ook zeer ge slaagd is. Onderscheiding. Bij Kon. Besluit van 12 Mei 1949 no. 4, behaagde het Hare Majesteit Koningin Juliana aan de heer J. v. Eersel, betonwerker bij de fa. C. J. Savelkouls en Zn. alhier, toe te kennen de ere-me- daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons. Op de dag dat hij zijn 40-jarig dienstjubileum bij de genoemde firma vierde, werd hem de on derscheiding door de Burgemees ter uitgereikt. Processie. Zondag a.s. komt de Tilburgse procesie weer naar de St. There- siakerk alhier. Om 10 uur zal zij aan de 's-Gravenmoerseweg aan komen, waar zij wordt afgehaald door de Eerw. geestelijken met 'n kleine stoet van bruidjes en mis dienaars. Om half elf zal er voor de pelgrims een H. Mis met assis tentie worden opgedragen. Des namiddags is het plechtig Lof met processie, die bij gunstig weer over het kerkhof naar de grot zal trekken. De bouw van de Amercentrale. Ten* kantore van de PNEM in Den Bosch is aanbesteed het vol tooien van de^haven en het op spuiten van het centrale terrein met bijkomende werken voor de bouw van de Amercentrale in Geertruidenberg. Hoogste inschrijver T. Looyen Gouda 926.000. Laagste in schrijver A. Prins Thzn., Slie- drecht 639.000. Gunning is aangehouden. MÉamÊÊSÊ 5,\ „In Waspik moet je zijh om bejaarde en krasse mensen te ont moeten", zo wordt dikwijls ge zegd. En daar heeft men dan ge lijk in ook, want tot het vorig jaar kende men er de oudste tweeling van Europa en thans leeft daar nog in alle rust een tweeling van 92 jaar en een twee ling van 82 jaar. Naast deze krasse oudjes, die door de ge boorte zo nauw met elkaar ver bonden zijn, huldigde Waspik in 1947 en 1948 een bruidspaar, dat toen voor 60 jaren in het huwe- tijk trad. Ook dit jaar zal het diamant weer schitteren. Op Zondag 22 Mei a.s. zal het n.l. 60 jaar gele den zijn dat tussen Johannes Rij ken en Arnolda Catharina van Drunen te Raamsdonk het huwe lijk werd voltrokken. Hoewel dit dimanten bruidspaar thans in Waspik woont, zijn zij beiden echte „Veeree", want Raams donksveer was hun geboortedorp en gedurende hun schippersleven de thuishaven, terwijl zij er ook nog aan de wal hebben gewoond. De oorlog bracht hen echter naar Waspik en zij zijn er niet op achteruit gegaan. Wanneer je met Jan Rijken over het schippersleven begint te praten, komt een verhaal los van een veelbewogen leven, om ja loers op te worden. In z'n jeugd was Jan reeds een waterrat en toonde hij veel belangstelling voor schip en schipper. Geen wonder dus dat hij reeds op 11-jarige leeftijd schippersknechtje werd en tot zijn oude dag aan de scheep vaart verbonden is geweest. Vele wateren heeft hij bevaren en ook zijn vrouw heeft dit lange tijd met hem gedaan aan boord van hun schip „Niets zonder God", welke naam ook hun huwelijks bootje siert. Want ondanks de vele moeilijkheden en de grote zorgen, die zij gekend hebben, leefden zij steeds tevreden en hebben zij de koers, die leidt naar de „Eeuwige Thuishaven", behouden. Thans worden zij omringd door een rijke kinderschare, wel ke hen een rustige en aangename oude dag bezorgen. Rustig en aangenaam, omdat zij in hun huisje onder aan de dijk een „he renleventje" mogen leiden. Het oude moederke doet zelf nog het huishoudentje en houdt alles pro per als een jonge schippers vrouw. Ook Jan is op 't Vaartje in zijn element, nu hij een huisje heeft getroffen aan het water, waarom hij „zijn kuier" kan ma ken. Natuurlijk wordt het Zondag 22 Mei een groot feest op het Vaarje, want de buurbewoners spannen zich in om de oudjes 'n onvergetelijke dag te bezorgen. ft, K |L CORRESPONDENTSCHAP t J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. AGENTSCHAP t G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. Een zaken jubileum. Maandag 16 Mei was er feest bij de firma Jan de Gouw en Zn. alhier. Mogelijk zullen er velen zijn, die een zakenjubileum van 30 jaren geen uitzonderlijke titel vinden, doch waar de oorlogsja ren zich slecht eigenden tot de viering van het zilveren jubileum en naast het 30-jarig bestaan der zaak, thans ook tevens het 40- jarig huwelijksfeest van het echt paar de Gouw-Klijberg herdacht werd, was er nu reden te over om tot viering over te gaan. Re den te over, want wat de heer Jan de Gouw vanaf het begin van zijn eigen bedrijf tot heden be reikt heeft is te danken aan eigen initiatief, eigen werkkracht en werklust en... taai volhouden. Vakman in merg en been, doch daarnaast eerlijk en nauwgezet zakenman, was en is het devies van de firma de Gouw: lever nooit iets af, waaraan de winke lier strop kan hebben. De firma kan er zich dan ook op beroemen, nooit een klant te hebben verloren om het artikel dat geleverd werd. Klein begonnen, eerst met de fa bricatie van leestklaar schoen werk, daarop met kinderschoeisel, groeide de zaak uit tot een fabriek van betekenis, waarvan het heden daags product „Dégé" voor luxe dames- en meisjesschoenen en „Beatrix" voor kinderschoenen 'n naam heeft, die elke winkelier aan de firma bindt. Was de heer J. de Gouw de stuwkracht van zijn zaak, steeds ondervond hij de volste medewerking van zijn ge heel gezin, dat meeleefde in de groei en opbloei van de fabriek. Moeder de Gouw en daarnaast alle kinderen, waarvan, jammer, de oudste zoon in 1941 door treu rige omstandigheden een te vroeg tijdig einde vond, hebben gewerkt en gezwoegd voor hun zaak, als een voorbeeld voor ieder. Thans is de nog enige zoon Piet, de rechterhand van vader en met zijn jeugdige werklust is de fabriek thans uitgebreid tot een der eerste zaken van Kaatsheuvel, tot een der beste schoenfabrieken van de Langstraat. Alzo was er reden te over om feest te vieren en de firma de Gouw heeft op waardige wijze èn het 30 jarig bestaan der zaak èn het 40-jarig huwelijksfeest her dacht. Als zeldzaam christelijk ge zin, werd natuurlijk met de ker kelijke viering begonnen. Een plechtige H. Mis van dankbaar heid werd in de St. Jozefkerk op gedragen, waarna zich de familie met het voltallige personeel aan een keurig verzorgde koffietafel in Euphonia verenigden, waarbij de felicitaties van het personeel en de aanbieding der cadeaux ge- ruimen tijd in beslag nam. Tus sen 1 en 3 uur werd gerecipieerd. Een file van vrienden en kennis sen en afnemers van de Dégé- producten uit het gehele land ga ven acte de presence. Een zee van bloemen, ontelbare andere felicitaties in de vorm van tele grammen en cadeaux stroomden in Euphonia binnen. Burgemees ter Mr. v. d. Heijden met de wet houders, de parochiegeestelijken van St. Jozef en vele andere auto riteiten maakten hunne opwach ting. Om 5 uur kwam opnieuw 't voltallige personeel in Euphonia bijeen, waar de verdere dag met een uitstekend diner en een gezel lig samenzijn werd doorgebracht. Wij bieden 't echtpaar de Gouw- Klijberg en de firma de Gouw en Zn. ook vanaf deze plaats onze gelukwensen, aan. Kapelaan Teunissen. Zo juist vernamen we het be richt, dat de Weleerw. heer Teu nissen, kapelaan van de parochie St. Jan, is benoemd tot eerste ka pelaan in de Parochie Ringbaan- West te Tilburg. Vooral de Jeugdorganisaties in Kaatsheuvel lijden door dit heengaan een zeer gevoelig verlies. Kapelaan Teu nissen heeft zich in de bijna drie jaren, dat hij hier werkzaam was als een enthousiaste werker leren kennen van de vrouwelijke vrije- jeugdorganisaties, die een onge kende bloei en ontwikkeling onder zijn leiding beleefden. Het grote werk, waarvoor hij met noeste vasthoudendheid getobd heeft, de stichting van een goed ingerichte blokhut, is juist voltooid de inzegening had eerst 14 dagen ge leden plaats. De K.J.M.V. die en kele jaren van oppervlakkigheid meemaakte heeft hij omgevormd, tot een bloeiende en actieve ver eniging die vele beloften voor de toekomst inhield. Kaatsheuvel, doch vooral de meisjes en jon gens, waarvoor hij zijn krachten met zoveel succes gaf, zien hem zeer node vertrekken. We ver wachten echter ook dat Tilburg in hem een succesvol werker zal kunnen verwelkomen. Wielerclub Kaatsheuvel. Drie van de jongens van de W ielerclub Kaatsheuvel reden Vrijdagavond te Tilburg tussen 'n groep van 16 uitgezochte ren ners van de N.B. Over de pres taties van dit drietal kunnen we hoogst tevreden zijn. In de indi viduele rit over 10 ronden, plaats ten zich Plipse 6; v. d. Ven 6; J. Damen 8. In de koppelkoers v. d. Ven— Phipse nummer 4 en Damen Peijen 6. Zondag werd een bezoek ge bracht aan Oss, waar de Nieu welingen weer niet over overda dig geluk konden roemen, v. d. Ven moet vier maal van rijwiel verwisselen en gaat uit de koers; Fitters wordt even opgehouden en kan ondanks hard werken het hoofdpeleton niet meer halen. Sportief neemt hij Glaudemans mede met als resultaat 14 en 16. Bij de amateurs rijden de Kaats- heuvelse jongens voor wat ze waard zijn, doch ze kunnen het te veel kopwerk nog niet afleren met als gevolg, dat v. d. Ven en Damen na de 65ste en 77ste ron de moeten opgeven. De hoop blijft gevestigd op het groepje van vier achtervolgers, waarvan Plipse in de eindsprint de 5de plaats bemachtigt. Voor Zondag kunnen alle klasserenners een atractie afhalen bij de voorzitter. Donderdag wordt in Eindhoven gereden met 5 amateurs en 5 nieuwelingen. Bij tijdige opgave en voldoende deelname wordt de reis met een bus aanvaard. Opvoering te Kaatsheuvel van „De Blauwe Ster". Het goede toneel is een gewel dige macht, zowel ten goede als ten kwade. Aangewend ten goede is het een stuk volkscultuur, dat een voorname plaats inneemt in het kader van deze tijd. Is het goed-komisch georiënteerd, dan brengt het onschuldige blijheid, die de sufheid van het dagelijks leven uitbant, draagt het een se rieus karakter, dan kan het rijke levenslessen inhouden. Het leven Zelf immers vergt zo overvloedig veel uren van bekommernis, dat het ongetwijfeld een weldaad is, de aandacht te kunnen vestigen op een avond, dat we vrij zijn van drukkende lasten en ons vol op gunnen overgeven aan de gul le lach en de weelde van enige prettige uren, die geest en hart ontspannen. De Blauwe Ster is zulk een stuk van klaterende blijheid, een toneelwerk, dat naast zijn humo ristische zijde, ook levenslessen inhoudt, maar tenslotte een be spotting is van dwaze affecties en sluwe intriganten. De spelers vertolken hun rol op voortreffelijke wijze. Geen on voldragen weergave van bijrollen die soms hinderlijk kunnen zijn. Hoofdzakelijk wordt het spel ge dragen door een drietal spelers, die gestadig ten tonele verschij nen. Meer dan 20 jaar hebben zij zich aan het volkstoneel gewijd en staan nog immer met blakende toewijding voor hun taak, wetend dat zij daardoor een superieur cultureel werk verrichten. Een volgende maal hopen we 'n meer gedetailleerde uiteenzetting te ge ven van spel en spelers. De club kan met welbehagen neerzien op hun eclatant succes en we zijn van oordeel dat de 53e opvoering, ditmaal in Kaatsheu vel, de massa zal trekken, over tuigd, dat de toehoorders een ge notvolle avond zullen beleven. Bedevaart K.A.J. naar Elshout. Dat de K.A.J, ook wel tot iets anders dan toneelspel of sport in staat is, bleek 1,1, Zondag wel, toen onder leiding van aalmoeze nier Strijbos door een flink aan tal Kajotters te voet een bede vaart werd gehouden naar Els- hout. Nadat in Elshout de H. Mis was bijgewoond en de mee gebrachte boterhammen waren opgegeten, werd de terugtocht aanvaard. Om ongeveer half elf kwamen de Kajotters na deze zeer geslaagde bedevaart weer in Kaatsheuvel aan, Excursie Kajotters. Vorige week Donderdag hiel den de Kajotters een excursenaar te Textielschool te Tilburg. On geveer 50 jonge mannen waren hierbij tegenwoordig. Ongeveer 7 uur werd per fiets vertrokken. De rondleiding en daarbij beho rende uitleg waren uitstekend ver zorgd, zodat de jongens van deze avond heel wat hebben kunnen leren. Om ongeveer 9 uur werd de terugtocht naar Kaatsheuvel aanvaard. Al met al mag dit een zeer ge slaagde avond genoemd worden. Weer naar 't Concours. Zaterdag wordt door een groep je van zes Apollisten weer deel genomen aan een solistenconcours Thans gaat de route naar Boekei. We wensen de muzikanten op nieuw veel succes. R.K. Thuisfront. Te laat ontvingen wij de' uit slag der trekking van de grote loterij van R.K. Thuisfront om ze nog in 't nummer van Maandag te doen opnemen, waarom we ze nu nog een plaatsje inruimen. Zo als bekend, waren de meeste prij zen voor deze loterij door de jon gens in Indië geschonken, waar om de voorzitter in zijn openings woord er zijn teleurstelling over uitsprak, dat niet alle prijzen ver kocht waren. De trekking had onder politietoezicht plaats. De uitslag was: 1 4627; 2 4106; 3 392; 4 2929; 5 2987 6 4764; 7 169; 8 3479; 9 2978; 10 3116; 11 3882; 12 4228; 13 421; 14 4885; 15 4485; 16 117; 17 4316; 18 4701; 19 4126; 20 4521; 21 401; 22 4982; 23 3546; 24 4595; 25 4260; 26 4918; 27 3433; 28 4300; 29 3423; 30 4622; 31 4154; 32 3217; 33 3354; 34 276; 35 4845; 36 4373; 37 2923; 38 3735; 39 3538; 40 240. Bij de voorzitter van R.K. Thuisfront kunnen de prijzen te gen overlegging van het winnen de lot worden afgehaald, Hoofd straat 190. Agenda. Donderdag 19 Mei 7.30 u. n.m. repetitie dameskoor Bel Canto in de zaal. 8.30 u. n.m. repetitie en verga dering Gemengd koor Bel Canto in de zaal. Donderdag 19 Mei namiddag examen Vrijwillige Brandweer zaal J. v. Dun, waarna reünie bi) Hotel J. Smit.. 40-jarige huwelijksfeesten. Deze week vierden de echte lieden P. v. d. Velden-Y. d. Vel den en G. Coomans-Vera hun 40-jarig huwelijksfeest. Deze ge beurtenissen werden in de huise- lijken kring gevierd. Mei-uitstapje. Door de Kon, Harm. Sophia's Vereniging werd Zondag 'n Mei uitstapje gemaakt naar 't Maria kapelletje aan de Tilburgse weg, waarmede ons dbrp weer vroeg werd gewekt door de muzikale marsmuziek. Heropening nieuwe zaak. Het geheel door oorlogsgeweld verwoeste pand van de heer J. Th. van Rooij aan de Kerkstraat werd j.l. Zaterdag weer in zijn volle glorie heropend. Een prach tig geheel met een ruime winkel en een uitgebreide collectie van manufacturen en aanverwante ar tikelen stond weer in het middel punt der belangstelling en behal ve de vele bloemstukken, die zij mochten ontvangen, ontbrak het zeker niet aan bezoek. Voor onze jongens in Indië. Op veler verzoek heeft het Kath. Thuisfront evenals ook vo rig jaar is geschied, een bede tocht georganiseerd voor de ko mende weken, waaraan door ge heel de parochie in buurtverband zal worden deelgenomen en tot intentie dat onze jongens behou den uit Indië terugkeren. De re geling wordt in elke buurt afzon derlijk bekend gemaakt. Katho liek Thuisfront vertrouwt dat aan deze bedetochten door de ganse parochie zal worden deelgeno men. Muzikaal eerbetoon. Onder grote belangstelling had Maandag de plechtge uitvaart en begrafenis plaats van wijlen dhr. P. v. d. Sanden. Als medeoprich ter der Kon. Erk. Harm. Concor- dit werd hem door deze harmonie de laatste eer gebracht, waarbij

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5