Co.mtnunCetoJje.S fè,e.iSaKtCk&&&n De Langstraatse schutters Waalwijkse en Langstraatse Courant ORUNËN VLIJMEN CAPELLE SPRANG-GAPELLE WASPIK RAAMSDONK RAAMSDÖNKSVEER GEERTRUIDENBERG IN HET GEWEER Verwlel's Lederwarenhuis KINDER- en Grote sortering, vanal f 2.25 Vele aardige CADEAUX voor communiekantjes I KEURCOLLECTIE zoals koffers, nécessaires, etui's, weekendtassen, badtassen, damestassen, enz. enz. Voor gedistingueerd reizen... lederen reisartikelen I Ziet onze étalages I MARKT 2 - WAALWIJK MAANDAG 23 MEI 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. ECHO W HEI ZUIDEN 72e JAARGANG No. 42. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.Mr Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Granen, te houden op Dinsdag 24 Mei 1949, te 7.3Ü uur (precies) in de zaal van de heer Th. Elshout. te Dru- nen. x 1 Agenda: Opening Vaststelling notu len vergadering van 3 Maart '49. 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van het R.K. Kerk bestuur te Elshout tot het verle nen van medewerking ingevolge artikel 72 der L.O. wet tot uit breiding van de R.K. Meisjesschool te Elshout met een 7e klas lokaal. 3. Verzoek van het R. K. Schoolbestuur te Elshout tot het verlenen van medewerking inge volge artikel 72 L.O. wet voor het aanschaften van 4 sclioolkas- ten, 1 kaartenkist en 1 bureau lessenaar voor de R.K. Jongens- schooi te Elshout. 4. Verzoek van het R.K. Schoolbestuur te Elshout tot het verlenen van medewerking inge volge artikel 72 der L.O. wet tot - het aanschaffen van leermiddelen voor het gymnastiekonderwijs ten behoeve van de R.K. Jongens school te Elshout. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het beschik baar stellen van een crediet groot maximaal 3500.voor het leg gen van een Lamelvloer in het gymnastieklokaal te Drunen. 6. Verzoek van M. van Dijk- Sipkema, wonende Grotestraat 179 te Drunen om vergoeding van .reiskosten ingevolge artikel 13 der L. O. wet in verband met bezoek door haar kind van de Chr. school te Besoijen. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot toekenning van premie aan J. v. V/ezel, Bosscheweg 37, voor verbetering van de woning Bos scheweg 37, Drunen. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van premie aan A. v. d. Ven, Grote straat 167, voor verbetering der woning Grotestraat 167, Drunen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel grond gelegen aan de Stationsstraat aan J. A. van Dru nen, Wolfshoek 3 te Drunen. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een perceel grond aan de Bad huisstraat aan de N.V. 's-Herto- genbossche Schroevengieterij M. Lips te Drunen. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van het raadsbesluit van 3 Maart '49 betreffende verhoging leges afgif te paspoorten. 12. Voorstel van Burgemees ter en Wethouders tot het in eigendom en eigen beheer over nemen van 29 noodwoningen. 13. Voorstel van Burgemees ter en Wethouders tot het op richten en instandhouden van een landbouwhuishoudschool te Dru nen. 14. Wijziging begroting 1948 en 1949. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een perceeltje grond gelegen ten Zuiden van het afwateringskanaal van J. C. Th. Elshout. 16. Herziening salarisregeling gemeente-ambtenaren. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanvragen en aanvaarden van een bijdrage uit 's Rijks kas in het exploitatie tekort van een viertal te bouwen arbeiderswoningen. 18. Reclame schoolgeld. Opening Zwembad. Het gemeentelijk zwembad „De Pluine Wiel" is Zaterdag j.l. we derom voor het publiek openge steld. De eertijds door de raad goedgekeurde verbeteringen zijn nog niet aangebracht in verband met het uitblijven van de nodige vergunnngen. Niettemin is het bad in een be hoorlijke staat gebracht en indien de bevloeiïng geregeld werkt, is ook de waterverversing veilig ge steld. Moge De Bilt het bad'ook welgevallig zijn. Thuisfront Onlangs werd door het Thuis front besloten om over te gaan tot het uitgeven van een contact blad voor de Drunense jongens overzee. Dezer dagen is de eer ste oplaag van de pers gekomen en onmiddellijk naar de jongens verzonden. Wij trofffen in dit blad aan een geestelijke rubriek, een soldatenrubriek en verder 'n puzzle-, een nieuws- en een feli citatierubriek. Het is een aardig blad, dat er zeer zeker veel toe f i 'i 1 i_ zal kunnen bijdragen om het on derlinge contact te bewaren. Instrumentenfonds. Naar wij vernemen hebben en kele leden van de Kon. Erkende Harm. „De Volharding" met toe stemming van het bestuur het ini tiatief genomen tot de oprichting van een instrumentenfonds, met het doel om de achterstand van de voorgaande jaren in te lopen. Het ligt in de bedoelng van de initiatiefnemers om straks 't be heer van dit fonds over te dra gen aan een speciaal comité. Op Zaterdag 28 Mei a.s. zal de Harmonie „De Volharding" een muzikale wandeling maken door het dorp, waarbij voor het bovengenoemd fonds zal worden gecollecteerd. Er bestaan ook plannen om in September ten ba te van ditzelfde fonds een fancy- fair te organiseren. Wij wensen de initiatiefnemers veel succes. Brandweer. De Vlljmense brandweer nam Zaterdag deel aan de wedstrijden te Uden en behaalde een 7e prijs. Geen slecht resultaat. Gemeenteraads verkiezingen Op 10 Mei 1.1. zijn de navol gende candidatenlijsten ingele verd Lijst 2: C. A. Berkelmans; J. Wijkmans; L. v. d. Broek; A. L. van Heivoort: J. G, Kooien; J. N. Verboord; A. H. Peijnenborgh; M. C. Libregts, allen Vlijmen. Lijst 5: A. v. Son, A. Samuels. Th. Mostermans; Arn. v. Spijk, allen wijk Nieuwkuijk; G. van Eggelen, Vlijmen. Lijst 8: A. H. M. v. d. Mee- rendonk; W. A. G. M. van der Ven, beiden Vlijmen. Lijst 3: L. Walk, wijk Haar steeg; Th. A. de Vaan; F. G. v. Oijen, A. v. Engelen, allen Vlij men. Lijst 4: N. v. Bokhoven; P. J. Dekkers; A. M. A. v. Heivoort; J. L. Spanjers; G. E. Mommer- steeg; B. Oremans; A. J. Boom, allen Vlijmen. Lijst 1: A. A. Spanjers; A. L. v. d. Hout, beiden Vlijmen; C. A. v. Baardwijk wijk Nieuwkuijk. Lijst 7: L. v. Overdijk; A. B. v. Wijk; A. van den D.ungen, al len Vlijmen. Lijst 6: H. A. Werther, wijk Haarsteeg. Voor de Ouden van Dagen. Het dezer dagen op initiatief van de Oranjevereniging „Wil- helmina" onder voorzitterschap van de heer L. Poldervaart ge vormde „Comité Ouden van Da gen", waarin met de heer Polder vaart zitting hebben de heer L. Stein als secretaris en mej. M. Mouthaan als pennigmeesteresse, alsmede de dames Mevr. Gerlach, Mevr. Waverijn-Hollestelle, Me vrouw Poldervaart-Collee, Mevr. Verhoeven-Blankers, Mevrouw Schoondermark-Ockers, Mej. B. Vos, Mej. M. Molegraaf, Mej. M. Versteeg en de heer H. M. J. Kommers, heeft zich met een op roep gericht tot de inwoners dezer gemeente. In deze oproep wijst het comité er allereerst op, dat het wil trach ten de nodige middelen bij elkaar te( krijgen om de ouden van dagen een prettige dag te bezorgen, een dag, waarop deze mensen eens echt „uit" zijn. In de circulaire wordt verder gezegd, dat het co mité, hoewel het ten zeerste over tuigd is van het feit, dat er reeds te veel van de financiële mede werking der inwoners gevraagd wordt, toch nog éénmaal een be roep op de spontane medewer king van allen durft te doen voor een bijdrage volgens ieders draag kracht voor dit möoie doel. Na er op gewezen te hebben, dat vele kleintjes een grote maken en dat het kwartje van de eenvoudige man evenveel waarde heeft als het tientje van de financieel sterke, luidt de circulaire verder: Het ligt ïïVde bedoeling om op Dinsdag 21 Juffi e.k. met de oud jes, die die dag 70 jaar of ouder zijn, of met echtparen, waarvan een van beiden 70 jaar of ouder is, een rondrit door de mooiste gedeelten van onze provincie te organiseren, langs een route, wel ke nog nader zal worden vastge steld. De reis gaat met particulie re wagens, indien de medewer king van auto-bezitters hiervoor verkregen wordt, of/en met een autobus, al naar gelang he.t aantal gegadigden. Met de wensen van de deelnemers zal voor zover mo gelijk rekening worden gehouden. Nadat er ten slotte nog op ge wezen is, dat, al wordt door de Regering thans goed voor de ou den van dagen gezorgd, dit nog niet betekent, dat ze het er goed van kunnen nemen, doet het co mité nogmaals een dringend be roep op de spontane medewer king, onverschillig in welke vorm, teneinde de oudjes een dag te be zorgen, die nog lange tijd bij hen in aangename herinnering zal blij ven voortleven. Oriënteringsrit. De motorsportvereniging „Ma rijke" houdt Zaterdag 25 Juni a.s. over een parcours van ongeveer 160 km. een oriënteringsrit, waar voor inschrijving voor deelname ook openstaat voor niet-leden. In schrijvingsformulieren zijn vanaf Zaterdag 4 Juni a.s. te verkrijgen bij de secretaris der vereniging, de heer H. Michaël Jzn. De in schrijving sluit 11 Juni d.a.v. Gemeenteraadsverkiezing, Na loting zijn de ingediende lijsten van candidaten voor de a.s. verkiezing van leden van de ge meenteraad van Sprang Capelle als volgt genummerd: Lijst C. H. van Caem No. 1; Lijst G. A. S. de Bas no. 2: Lijst H. Maijers No. 3; Lijst Adr. Ros No. 4; Lijst H. Winkelman No. 5; Lijst J. W. Tram No. 6. Voor de lijsten met de lijst - voerders H. H. van Caem en G. A. S. de Bas was een verklaring overgelegd, waarbij zij voor een voorkeurnummer in aanmerking wilden komen, zulks als bedoeld in het 5e lid van art. 50 der Kies wet, waardoor zij reeds verzekerd waren van de nummers 1 en 2. Diamanten Huwelijksfeest. Zondag vierde het echtpaar J. Rijken-van Drunen zijn diaman ten huwelijksfeest. Om half tien werd het diaman ten echtpaar aan het woonhuis afgehaald door het buurtcomité. In een schip, symboliserende het huwelijksbootje, werd het jubile rende echtpaar naar de St. Bar- tholomeuskerk gereden, waar om 10 uur een plechtige H. Mis uit I dankbaarheid werd opgedragen door pastoor Roovers, die ook een feestpredikatie hield. Na de H. Mis trok de stoet, waarbij zich nu ook de harmonie voegde, on der overgrote belangstelling naar 't Vaartje. Rond 12 u. gaf de har monie een serenade. De heer Gijs man, vice-voorzitte'r, feliciteerde namens de vereniging het krasse echtpaar met hun 60-jarig huwe lijksfeest en hoopte dat zij nog vele jaren in gezondheid zouden mogen voortleven. De versiering was goed ver zorgd en vooral 's avonds, toen een verlichting het geheel vervol maakte, hebben de oudjes en vele anderen hiervan genoten. Het buurtcomité is er dan ook ten volle in geslaagd het diaman ten echtpaar en hun familie een onvergetelijke dag te bezorgen. Processie, Zondag kwam voor de 22e maal de Tilburgse processie naar Was- P'9- Ongeveer 300 pelgrims arri veerden om 10 uur aan de 's-Gra- venmoerseweg en trokken onder het spelen van_een processiemars door een Tilburgse harmonie naar de St. Theresiakerk. Om half elf werd hier een plechtige H. Mis met assistentie opgedragen door de Z.E. Pater Rector. Des namiddags was er plechtig lof met processie die over het kerkhof naar de grot trok. Hier werd de zegen gegeven met het Allerheiligste, waarna de plech tigheid in de kerk werd voortge zet. Om half zes vertrokken de pel grims weer naar Tilburg, alwaar de processie werd ontbonden. Bedevaart. De Boerinnenbond ging 1.1. Don derdag ter bedevaart naar O. L. Vrouw van de Elshout, onder lei ding van pastoor van Herpt, die aldaar om kwart over acht de H. Mis opdroeg, waaronder algeme ne H. Communie der leden. Daarna ging het in processie naar de kapel, waar gebeden werd. Opdracht. De bestrating en betegeling (ongeveer 30.000 M2) ten be hoeve der in Augustus te houden landbouwtentoonstelling te Eind hoven, is onderhands opgedragen aan de fa. Schapers-de Bont al hier. Verkennerij. De heer Fr. v. d. Heuvel is we derom toegetreden als vaandrig verkenner bij de Guy de Font galland-groep alhier. Reeds ge- ruimen tijd bekleedde hij deze functie, doch moest zich hieraan onttrekken wegens studie. Kano-club, Enige weken geleden werd er hier ter plaatse een kano-club op gericht, welke de naam kreeg „De Donge". Met een kleine kern werd begonnen. Verschillende nieuwe leden ook uit G'berg traden tot deze vereniging toe. Ons inziens is „de Donge" de meest toepasse lijke naam voor deze club, ge noemd naar de rivier tussen deze twee plaatsen, het beginpunt van alle tochten naar de Biesbosch. De eerste tocht naar dit aan trekkelijke gebied wordt thans uitgestippeld en zal gehouden worden op 2e inksterdag. Nieuwe leden kunnen zich nog steeds aanmelden. Op de tocht zelf komen we nog nader terug. Steun Wettig Gezag, Donderdag j.l. hield het Insti tuut Steun Wettig Gezag een pro- pagandaavond in de Bioscoopzaal van de heer Baars. De burgemees ter opende de maar matig be zochte bijeenkomst en sprak een bijzonder woord van welkom tot de heren Mr. Raaijmakers en van der Hoofd, en bracht hulde voor de vele moeite die zij zich voor dit schone doel getroostten. Ver der sprak de burgemeester een op wekkend woord tot de aanwezi gen. Ter inleiding sprak de heer Mr. Raaijmakers, waarin hij allen wel kom heette en belichtte hij in gro te trekken de noodzakelijkheid van het instituut, met verwijzing naar het grauwe verleden, de bezet tingstijd. Hierna gaf de heer Cor van der Hooft een pracht uiteenzetting van doel en streven van het Instituut. Hij besprak de mogelijkheden, de daaraan verbonden verplich tingen en de voordelen, die de aansluiting biedt. Met vuur en enthousiasme wees spreker op de dringende noodzakelijkheid in ver band met onze vrijheid, waar voor reeds zovele offers zijn ge bracht en die wij met alle ter be schikking staande middelen die nen te verdedigen en te bewaren. Ter illustratie haalde spreker meerdere voorbeelden aan, die hun uitwerking op de fantasie der toe hoorders bijna niet konden mis sen. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen werd een zeer ma tig gebruik gemaakt, hetwelk ook wel overbodig mag worden ge noemd, daar hij glashelder in zijn uiteenzetting was. Na deze uiteenzetting dankte de burgemeester de heren en sprak nog een kort woord tot de aan wezigen waarin ook hij nogmaals de noodzakelijkheid benadrukte. Een tiental personen gaven zich staande deze bijeenkomst op. Geslaagd. Onze stadsgenoot de heer E. A. Rekkers slaagde op de Grafische school te Amsterdam voor letter zetter. Deelname concours. De gemengde zangvereniging Geertruidenberg neemt deel aan hét zang- en muziekconcours te Vianen op 26 Mei a.s. en zal uit komen in de eerste afdeling. Veel succes zij deze vooruitstrevende vereniging toegewenst. Baardwijk heeft er ook bitter weinig van terecht gebracht. Dat zij haar plaats op de ranglijst handhaaft, is ook mede een ge volg van de slechte beurt die Be soijen maakte. Ook hier geldt de gouden regel oefenen en nog eens oefenen om betere resultaten tè bereiken. Ook zij handhaaft haar plaats op de ranglijst Een vol gende ronde beter mannen, want gij zijt tot betere prestaties in staat, S. Jan te Kaatsheuvel deed heel goed werk. Zij wist 17 pun ten bij elkaar te schieten en haar vierde plaats op de ranglijst te behouden met 59 punten. Zij wist 2 punten op Heusden in te lopen, maar raakte door de goede beurt die Herpt maakte, met deze ver eniging 6 punten achterop. In to taal staat zij nu 12 punten op de koplopers achter. Elshout vi-aagt Zeer bijzondere aandacht door haar zeer slecht schieten. Wist zij 14 Mei in Baardwijk 19 punten te schieten, nu moest zij genoegen nemen met 9 punten. Laat het niet aankomen op het laatste uur voor jullie naar het concours gaat, maar benut, als het mogelijk is, een avond in de week, al is het dan maar één uur. Vlijmen heeft zijn laatste plaats overgedaan aan Besoijen. Er werden 6 punten meer geschoten dan op 14 Mei te Baardwijk, een goed resultaat. Deze vereniging kan, aangemoedigd door 't goede' resultaat van vandaag, zeker ver- j der op de ranglijst stijgen. Een eresaluut aan Herpt, dat deze dag 23 van de 24 punten bij elkaar wist te schieten. Uitslag 21 Mei. St. Catharina, Herpt. St. Ambrosius, Baardwijk. Th. Pulles sch. pnt. 4 1 W. v. d. Broek 4 0 G. v. Beijnen 4 0 G. v. Heesch 4 4 J. v. Beijnen 4 0 W. Pullens 4 4 M* Totaal 24 9 St. Crispijn, Besoijen. sch. pnt. W. de Louw 4 0 A. V, d. Gouw 4 1 J. v. Huiten 4 1 G. den Teuling 4 2 v. Muilekom 4 0 P. Berkelmans 4 1 Totaal 24 5 St, Jan, Kaatsheuvel. sch. pnt. B. V. d. Hoven 4 4 H. Meulenschot 4 4 B. v. Heesch 4 1 Th. Sperber 4 2 H. v. NieuwstSidt 4 3 C, Elshout 4 3 Totaal 24 17 Juliana, Vlijmen. sch. pnt. J. Broeders 4 2 M. Luijben 4 1 W. Venis 4 3 A. v. d. Griendt 4 3 Jan Verboord 4 3 Th. Luijben 4 3 Totaal 24 15 O. L. Vr. Schuts, Elshout, sch. pnt. sch. pnt. W. de Kort 4 4 G. v. d. Eijnde 4 4 A. de Kort Nzn. 4 4 A. de Kort Czn. 4 4 Th. Buijs 4 3 C. de Kort 4 4 Totaal 24 23 St. Blasius, Heusden. sch. pnt. G. V. Hemert 4 4 J. v, d. Donk 4 3 Arn. de Kort 4 3 W. v. Rasteren 4 1 M. v, Ooijen 4 3 v. Berge-Henegouwen 4 1 Totaal 24 15 Joh. Klerks J. v. d. Wiel A. Fitters G. v. Keulen Fr. v. d. Wiel C. v. d. Aa 4 4 4 4 4 4 1 2 1 1 2 2 Totaal 24 9 Standenlijst op 21 Mei. 14 Mei 21 Mei Tot. pnt. pnt. pnt. St. Catharina, Herpt 48 23 71 St. Blasius, Heusden 56 15 71 St. Jan, Kaatsheuvel 42 17 59 O. L. Vr. Schuts, Elshout 39 9 48 St. Ambrosius, Baardwijk, 38 9 47 Juliana Vlijmen 27 15 42 St. Crispijn, Besoijen 32 5 37 Bonusconcours van de Lang straatse Bond met daaraan ver bonden personele en corpsprijzen. Begunstigd door goed weer is op Zaterdag 21 Mei het eerste Bondsconcours verschoten. Met enkele korte, maar kernachtige woorden opende de voorzitter van de L. S. Bond, de heer van Bladel uit Oudheusden, dit con cours. De volgende prijzen werden behaald Herpt le corpsprijs, zilveren be ker, St. Catharina Herpt met 23 punten. 2e corpsprijs zilveren lauwer krans St. Blasius te Heusden met 19 punten. 3e corpsprijs, zilveren lauwer tak, St. Jan Kaatsheuvel met 18 punten. 4e corpsprijs, een zilveren me daille, O. L. Vr. Schuts te Els hout met 16 punten. 5e corpsprijs, een zilveren me daille, Juliana Vlijmen met 10 p. 7e corpsprijs, een zilveren me daille, St. Crispijn te Besoijen met 8 punten. Voor de personele prijzen, 45 in getal, is goed geschoten. 76 pessonen namen hieraan deel, waarvan 20 schutters die hun 4 schoten alle wisten te benutten, van de overigen hadden er ver schillenden 3 punten en minder. Na afloop van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt, waarvan we de eerste 20 win naars die 4 punten schoten, no teren. Voordat werd overgegaan tot uitreiking, richtte de voorzit- er van de L.S.B. zich met enkele woorden tot de organiserende vereniging en tot de schutters in het algemeen. Iedere vereniging krijgt om de 7 jaar de gelegen heid en volle steun 'van de L.S.B. om een nationaal concours te or ganiseren. Hiervan hopen we in ons blad van Woensdag 25 Mei een verslag te geven. Onder toe passelijke woorden reikte spreker de prijzen uit. G. v. Hemert le pr.; L. van Berkel 2e pr.; J. v, d. Wiel 3e pr.; M. Buijs, 4e pr.A. de Kort Nz. 5e pr.; W. de Kort 6e pr. M. v. Ooijen 7e pr.; J. Broeders 8e pr.; B. v. d. Hoven 9e pr. G. v. d. Eijnde 10e pr.; Fr. v. d. Wiel lie pr.; W. Fitters 12e pr. C. Elshout 13e pr.; G. v. Keulen 14e pr.; W. Venis 15e pr.; Th. Siegers 16e pr.; C. de Kort 17e pr.; A. v. Bladel 18e pr.J. v. d. Oever 19e pr. W. v. Rasteren 20e prijs. Hiermede is het eerste Bonds concours dat schitterend geslaagd mag heten, geëindigd. Langstraatse Schuttersbond. Zaterdag 21 Mei is de vierde ronde van de L.S.B. voor de wisselbekercompetitie verschoten. De leider van de standenlijst St. Blasius uit Heusden, die met 56 punten stevig aan de kop ging, blunderde er vandaag lustig op los. De voorsprong van 8 pun ten, die zij op St. Catharina te Herpt had, is teniet gedaan. Met ieder 71 punten staan beiden bo venaan, doch door betere pres tatie staat Herpt thans boven Heusden. Een felle strijd tussen de koplopers is te verwachten. St. Crispijn te Besoijen bleef 5 pun ten beneden de wedstrijd van 14 Mei en behaalde nu 5 punten. Een heel povere uitslag, die drin gend om verbetering roept PASTOOR KLUYTMANS. Op 27 Mei a.s. hoopt de ZeerEerw. heer P. Kluytmans, pastoor te Liempde en oud kapelaan der parochie St. Jan alhier, zijn gouden priester feest te herdenken. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. 2 Juli a.s .hoopt de heer M. van de Leur het zeldzame feit te herdenken dat hij vóór 25 jaar werd aangesteld als kos ter der parochie van St. Jan alhier. Hij verleende zijn diensten aan de kerk en kerkelijke plechtigheden onder wijlen Deken N. van Riel, pastoor H. Heezemans en thans pastoor J. Ras en heeft aan de paro chie en parochinanen van St. Jan al die jaren heel wat dien sten bewezen in droeve en blijde omstandigheden. Daarom zal het koster van de Leur zeker op die dag niet aan talrijke blijken van be langstelling ontbreken. f C. DE JONG. t Gisteren overleed in de ou derdom van 73 jaren alhier de heer C. de Jong. De heer de Jong werd ge boren te Breda 2 Jan. 1876, was aldaar 5 jaar werkzaam aan de gemeente-lichtbedrij- ven, waarna hij benoemd werd tot boekhouder aan de ge- meente-lichtbedrijven te Waal wijk. Hier was hij ruim 35 jaar werkzaam, achtereenvol gens als boekhouder, boek houder-kassier en kassier. Hij was vele jaren administrateur van het gemeentelijk woning bedrijf. Vanaf zijn 63e jaar was hij gepensionneerd. Steeds was hij werkzaam op sociaal-charitatief gebied, o.m. als bestuurslid van de St. Paulus-vereniging, van de Veren, voor Eer en Deugd, jarenlang bestuurslid en voor zitter aan de R.K. Spaarbank voor Waalwijk en Omgeving en vele jaren bestuurslid en vertrouwensman der R.K. Re classering. Hy ruste in vrede! OUDEN VAN DAGEN. Dank zij de activiteit van 't Comité „Ouden van Dagen" en de goed opgezette propa ganda, is de collecte van 1.1. Zaterdagmiddag een groot succes geworden. Waar nog enige giften moe ten binnenkomen, is het juiste cijfer nog niet op te geven, maar wel mogen we zeggen dat de prettige uitgaandag voor de oudjes dit jaar weder om is verzekerd. WELK NUT De Waalwijkse correspon dent van „de Volkskrant" hangt onder het veelzeggende opschrift „Ontslagen in de Langstraat", „Kleine schoen fabrieken moeten sluiten", weer een uiterst somber beeld op van de toestand der schoen industrie in de Langstraat. De schoenmarkt is verza digd; de onrendabele bedrijf jes kunnen de concurrentie strijd niet volhouden. Want er staat na de opheffing der prijsvoorschriften een zware concurrentiestrijd tussen de grote fabrieken te wachten. Tientallen ontslagen zijn al gevolgd; de in de oorlog op gerichte gebouwen met dure machines zijn niet meer ren dabel en deze patroons trach ten weer ijlings bij de oude schoenfabrieken onder dak te komenen zo gaat het verder. Al is de toestand minder rooskleurig en al zullen er wel slachtoffers vallen en zal de industrie mogelijk door een en ander wat gesaneerd worden, zó erg ziet 't er echter tot nu toe nog niet uit en tenslotte wat voor nut kan het hebben telkens en telkens maar weer dat sombere beeld voor de lezers in den lande te schil deren? Ons inziens geen enkel; 't kan alleen de streek, de industrie c.s. nadeel berok kenen en een nerveuze situa tie scheppen, die niemand of niets voordeel kan brengen.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5