ÏÏVËL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 MEI 1949 AANGEHOUDEN. CONCERT LIEDERTAFEL „OEFENING en VERMAAK" IN NIJMEGEN. Naar bekend is, ontving de Liedertafel voor kort een uit nodiging van Robinsons-Man- nenkoor tot het geven van een concert in Nijmegen. Dit con cert heeft Zaterdag j.L plaats gehad. In een viertal Musa-bussen troek „Oefening en Vermaak" met dames- en mannenkoor, vergezeld van enkele geno digden, in totaal 130 personen, naar de Keizerstad, waar ge zongen zou worden in het be kende grootse Concertgebouw „De Vereniging". Bij de aanvang werden har telijke woorden gesproken door de respectieve voorzitters van Robinsons Mannenkoor en Oefening en Vermaak, waar na eerstgenoemd koor 't pro gramma opende met twee mooie nummers, waarmede 't zou deelnemen aan het zang concours, eerstdaags aldaar te geven. Het verdere gedeelte van de avond was voor rekening van „Oefening en Vermaak", dat een keurig verzorgd opera- pragramma ten beste gaf van mannen- en gemengde koren met soli door mej. Nel Dupont en de heren P. Dingelhoff, H. Vesters en L. v. Oudheusden, begeleid door de heer F. Wil- mont. De Liedertafel was deze avond buitengewoon op dreef. De koren werden zuiver en met elan gezongen, terwijl ook de soliSïfen groot succes oogst ten, waartoe ditmaal de goede acoustiek van de za&l 't hare nog bijdroeg. De diverse nummers werden alle beloond met een daverend applaus, dat na het slotkoor, het bekende kerkkoor uit Ca- valleria Rusticana, aangroeide tot een ware ovatie. De voorzitter van Robinsons Mannenkoor, dhr. Spijkers, dankte de directeur de heer L. Sars allerhartelijkst voor 't gebodene, dat volgens hem alles overtrof wat op amateu ristisch gebied ooit in Nijme gen was gehoord en hoopte op een spoedige herhaling. Ook de diverse solisten compli menteerde hij onder aanbie ding van bloemen aan Mej. Dupont. De verdere avond werd be sloten met een gezellig bal, waarna de terugreis naar Waalwijk werd aanvaard. De Liedertafel heeft door dit concert getoond wat door eendrachtige samenwerking en goede harmonie bereikt kan worden en tevens weder om op waardige wijze de naam van Waalwijk naar buiten uitgedragen. O.O.G. BRENGT „DE SPOOKTREIN". De toneelvereniging O.O.G. zal, naar wij vernemen, op Maandag en Dinsdag 23 en 24 Mei, vandaag en morgen, op de planken komen met de spannende thriller in drie be drijven: „De Spooktrein Gezien de geruime tijd dat O.O.G. dit spel in studie had en gezien ook de prestaties in het verleden, kunnen we iets goeds verwachten. DIT IS LEVEN. Wanneer de deelname van jonge mensen uit Waalwijk aan de bijeenkomst „Dit is Leven" op Zondag a.s. te Utrecht groot genoeg is, dan is men voornemens met spe ciale bussen te gaan. Deze zouden dan om half één van af de Markt vertrekken. Zij die hier gebruik van willen maken, kunnen zich opgeven bij de heer Jacq Swinkels, Baardwijksestr. 62 Waalwijk, of bij Mej. M. Ver- wiel, Grotestraat 308. Reeds zijn enkele bussen volgeboekt. REPATRIëRENDEN. Met het troepentransport- Met het oog op Hemelvaart- dag op Donderdag a.s., zal 't volgend nummer aanstaande WOENSDAG-MIDDAG ver schijnen. Advertenties en berichten worden ingewacht tot uiter lijk Woensdagmorgen 9 uur. goed konden volgen. Het laatste kregen we de motor hal te bezichtigen. Dit was voor ons wel het interessant ste, want hier zagen we hele rijen draaibanken van ver schillende grootte, liggende en staande. Voor ons was het te veel om alles goed op te ne men, en -zou het goed zijn vóór we van school afgaan, hier nog eens een kijkje te nemen. Toen we om ongeveer 1 uur vertrokken, gingen we eerst een stukje eten en daarna naar de Noordam. Dit is een passagiersschip van de Hol land-Amerika Lijn. Als ik je nu vertel dat er jongens zijn die nog nooit een zeeboot had den gezien en er nu op moch ten om een kijkje te nemen, kun je wel begrijpen dat ze hun ogen uitkeken. Doch ook daar kwam een eind aan en toen trokken we weer naar Schiedam om de Herv. Kerk te bezichtigen en de toren te beklimmen. Eerst de toren in. Nu, die is 67 meter hoog en dus een hele klauterpartij. Voortaan moeten de leiders zo iets maar aan het begin van de dag doen, want dan zijn we nog fris en krachtig en niet moe, velen van ons stonden te zuchten toen ze bovën wa ren, maar eenmaal daar aan gekomen, hadden we een prachtig vergezicht en was 't de moeite ten volle waard om die klimpartij te maken. Na de omgeving vanaf de top van de torefi in ogenschouw te hebben genomen, ging 't naar beneden en werd ons de speeltafel van het carrillon en uurwerk uitgelegd, waarna we nog een rondgang door de kerk hebben gemaakt. In deze kerk hebben zich vele dingen afgespeeld en het zou me te veel zijn alles nog precies te herinneren wat er gezegd is; alleen zij vermeld dat de heilige Ludwina hier begra ven is geweest. Hierna ging het weer naar huis, waar we 's avonds om 9 uur op de Markt aankwamen. Tot slot zij nog vermeld dat we een reuze dag hebben ge had en nog een bedankje voor de chauffeurs, omdat die ons nog door Rotterdam getoerd hebben met het prima mate riaal van Mulders-Sars en we hopen dat we spoedig weer met hun een volledige excur sie zullen maken. Enig deelnomers. KOEMPOELAN R.K. VERKENNERS. Zaterdag j.l. werd de Koem- poelan geopend voor de R.K. Verkenners uit het Diocees Den Bosch. Op het uitgestrek te terrein van het mooie land goed Heydendaal bij Nijme gen, waren talloze Verken ners, leiders en leidsters bij eengekomen om zich te ver diepen in, en te bezinnen op de vraagstukken die meer di rect in verband stonden met de Verkennersbeweging. Ver schillende sprekers, geestelij ken en leken voerden het woord voor de Verkenners, terwijl er ook causerieën voor leidsters en leiders apart ge houden werden. 's Zaterdagsavonds was er een buitengewoon geslaagd kampvuur, 's Zondagsmorgens 'n plechtige gezongen H. Mis, terwijl Zijne Hoogw. Excell. Mgr. Mutsaers, bisschop van Den Bosch, een pontificaal Lof celebreerde. Ook de bur gemeester en de Deken van Nijmen bezochten de Koem- neelgordijn en daar stonden alle kinderen keurig en net jes. Dank aan de moeders die daar zo spontaan aan hebben meegewerkt. Onze presidente mocht op haar toespraak niet zonder rede, een daverend applaus ontvangen. Al de kinderen hebben die avond een keur van declama ties gegeven en ook een paar mooie voordrachten, b.v. „Elf paar Klompjes" was keurig afgewerkt, maar niet minder „de 4 woonwagen-kinderen" deden de zaal daveren van 't lachen. Mej. Reijntjes heeft nog een treffend woord ge sproken, en haar rede was in de stemming van deze avond (de Moeder). Er werd een fijn bakske geschonken met gebak enz. enz. onder muziek en zang, onder leiding van Jos. Remie. Daarna volgde nog een taart-verloting met toespraak door twee kinderen en een samenzang, en hiermede werd de avond gesloten. Laten wij hopen dat vele moeders zjch bij ons zullen aansluiten. BEDEVAART. Gisteren ging de Lidwina- congregatie ter bedevaart naar O. L. Vrouw van Den Bosch. De bedevaart werd door de vele deelneemsters per fiets gemaakt. GEMAK DIENT DE MENS! Gemak dient de mens, maar niet altijd. Dat bleek Maan dagmorgen wel, toen een wiel rijder het zich gemakkelijk wilde maken en achter een vrachtauto ging hangen. Dat ging vlugger, maar of 't vei liger was? Hoort U maar. In v.m. Baardwijk stond een „ijsco-wagentje" van de ge meente, U weet v/el zo'n leuk karretje van de reinigings dienst, langs de weg. Maar dat leuke karretje on derbrak de snelle reis van on ze wielrijder, die het natuur lijk te laat zag staan en door zijn snelheid een botsing niet kon voorkomen. In volle vaart vloog zijn fiets tegen het kar retje op en hij maakte een salto. Zo slecht als zijn fiets er af kwam, zo goed kwam de wielrijder ëh af. Was zijn fiets danig in elkaar gereden, hij mankeerde hoegenaamd niets. AANRIJDING. Donderdagavond had er aan het Hoekeinde wederom een aanrijding plaats. De heer J. K. uit Waalwijk kwam met zijn luxe auto van de richting Markt en maakte een keurige draai. V. uit Tilburg, die van v.m. Baardwijk kwam, probeerde dit ook, maar het lukte hem niet, want door de gladheid van de weg gleed zijn wagen naar links uit, met het gevolg dat hij in aanraking kwam met de wagen van K. De ge volgen hadden ernstiger kun nen zijn, maar niettemin be liep de wagen van de heer K. toch enige schade, terwijl de bestuurder zelf licht aan heP hoofd werd gewond. Of er sprake is van, schuld en wie die schuld heeft, zal de kantonrechter wel uitma ken. De gemeente-politie van Waalwijk hield dezer dagen een zekere W. S. uit 't woon wagenkamp aan, die gesigna leerd stond. S. had destijds 10 dagen hechtenis of 10, boete gehad. Na het betalen van 10.werd hij weer op vrije voeten gesteld. GESLAAGD. De heer Leo v. d. Vijver, ambtenaar ter gein.-secretarie alhier, is geslaagd voor het di ploma-bevolkingsboekhouding. Proficiat. MIDDELBARE SCHOOL VOOR DE SCHOEN EN LEDERINDUSTRIE. Donderdag j.l. ontvingen wij het officiële bericht dat de Rijksvakschool voor de Schoen- en Lederindustrie per 1 September een Middelbare School wordt, een stichting van de industrieën, die in het genot is gesteld van Rijks subsidie. Naar men ons mededeelde zal een uitbreiding zowel van school- als van leerprogram hiervan het gevolg zijn. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK Geboren Maria C dv A W van der Sanden-Sinulders Petrus W M zv F Schoelits-Vriens Josephus W M zv F J Klerkx-van Hooij- doiik Adrianus M J B zv M P G de Ruijter-van Riel Jo seph P J G zv Th C van der Geld-van Oss Theodorus A C M zv C A de Graaff-van Boxtel Adriana H M dv M L Kip- ping-Beex te Loonopzand -Jo hanna H dv R H van Loon-van Woensel Martinus A J M zv J Boom-Heeren. Overleden fceonardus M J van Gelder 10 maanden Herman G E Scho- haus 77 j echtg LAM van den Dungen. Huwelijks-aangiften C J Demmers 22 j en B A T de Louw 23 j beiden te Waalwijk. Huwelijken A Bax 24 j te L-oonopzand en C M W Korthout 24 j te Waal wijk. Ingekomen C J Hombergen van Antwer pen A Dingemans van Ros- kilda (D) J M Smits van Dru- nen J C M Wigman van Voorburg M A IJpelaar van Baarle-Nassau E Th Voss van Ottersum A de Haan van Rot terdam M Vis van Tholen M A Rovers van Veghel. Vertrokken S G Beuzelijnck naar Terneuzen E M Ariëns naar Buren J C G de Peffer naar Veldhoven C A Varossieau naar Vlijmen C J de Vries naar 's-Bosch J H Hamers naar Tilburg J M T Leenheers naar Montfoort C M E Verhoeven naar Geer- truidenberg. CORRESPONDENTSCHAP! j. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. AGENTSCHAPt G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. Geslaagd. De heer P. Frederiks slaagde te Utrecht voor het doctoraal exa men Geneeskunde le deel en de heer W. Vrinten te Delft voor het propaedeutisch examen civil ingenieur. te&TaaL.IFiükiLTJ h. 1 J-. .-'Ui Opening. Er is enorme belangstelling ge- Juni in Amsterdam zal aan komen, komen de volgende militairen naar huis: Korp. H. H. Zijlmans, Gro- testr. 177, Waalwijk; Matr. 1 J. C. van Beek, Nieuwevaart E 262, Oapelle; J. B. van Zon, le Luit. K.N.I.L. en gezm, Meidoorn weg 1, Waalwijk. EXCURSIE NIJVERHEID S SCHOOL. Dinsdag zijn de 2e en 3e klas smeden-bankwerkers on der leiding van de leraren Koog je en v. d. Sloot een ex cursie wezen maken naar Schiedam en Rotterdam. Om 8 uur reden we in twee bussen van de firma Mulders-Sars naar Schiedam, waar we om 9.30 uur aan de fabriek van Wilton arriveerden. Hier werden we onder des kundige leiding rondgeleid door de verschillende afdelin gen, zoals koperslagerij, sme derij, scheepsbouwloods, bouw put drijvende dokken. In de bouwput waren ze een schip aan het repareren en hier werd ons uitgelegd het ver schil in bouwen in een bouw put of op een helling, wat wij uur gesloten werd en die bui tengewoon geslaagd genoemd mag worden. Ook een aantal Verkenners uit het district Waalwijk namen er aan deel. K. A. V. L.l. Dinsdag 17 Mei vierde onze K.A.V.-afdeling Baard wijk haar eerste Moederdag viering. 's Morgens om 6.30 uur was er een H. Mis, waaronder al gemene H. Communie; 's mid dags een plechtig Lof met predicatie door de ZeerEerw. Heer Kraanen, adviseur der K.A.V., en 's avonds feest-bij eenkomst voor alle móeders en opgeluisterd door de kin deren van onze K.A.V.-leden. Onze presidente opende deze bijeenkomst en verwel komde de Diocesane Leidster Mej. Reijntjes, 't bestuur van onze zustervereniging K.A.V. Waalwijk met haar Zeereerw. Adviseur, en verder alle Moe ders in de zaal aanwezig. M. Remie hield een treffen de openingsrede en zette in het kort uiteen het mooie, lid te zijn van de K.A.V. Terwijl zij sprak opende zich het to- de zaak in Goud, Zilver, Uur werken en Optiek van de firma P. J. van Rooij, thans Gasthuis straat 44 alhier. Die grote belang stelling had op de eerste plaats zijn oorzaak in de opvallende en toch stijlvolle verbouwing van het woonhuis tot een deftige juweliers winkel, die èn architect Hub. Prins èn de uitvoerders de firina Luxenberg, maar bovenal de heer L. van Geel alle eer aandoet. Daarnaast kreeg ook het inte rieur een beurt, dat voornaam en practisch aandoet. Zeer doelmati ge en keurig uitgevoerde etalage kasten en opstanden van de firma Mutsaers uit Tilburg, een vak kundig uitgevoerde verlichting, die de kenner de gelegenheid biedt ook bij kunstlicht kleur en kwali teit te beoordelen, alles met een rijkdom van de waardevolle ar tikelen te kust en te keur, mid den in een zee van bloemen, deed de bezoeker in bewondering staan. De grote belangstelling buiten vond zijn oorzaak in de royaal opgezette reclame-campagne, die naar de etalage trok, die op zich zelf reeds de nieuwsgierigen boei de. Kaatsheuvel is een prachtzaak rijker geworden, die de aandacht van iedere wandelaar zal trekken. T afeltennis. Het is de Tafeltennisclub K. A. T. gevestigd in de Gildenbond mogen gelukken om op Maandag 30 Mei a.s. om 7.30 uur n.m. de heren Cor du Buy en Will van Zoelen voor een demonstratie te engageren. Dit is de K.A. Imo gen gelukken door de activiteit van de heer Fijneman uit Waal wijk van het Sporthuis Fides, dat de alleenverkoop voor dit rayon heeft van alle Dubuy tafeltennis- artikelen. Intussen is het bezoek van dit tweetal een hele eer voor tafeltennisliefhebbepd Kaatsheuvel, immers Cor du Buy is de kam pioen van Nederland enkel spel en Du Buyv. Zoelen zijn kampioen van Nederland dubbel heren, zo dat Kaatsheuvel die avond hei beste van het beste te zien zal krijgen. Beide heren zullen enkel en dubbel tegen een en twee van de kampioenen van de Langstraat en die van Kaatsheuvel uitkomen. Om ieder in de gelegenheid te stellen deze demonstraties te zien is de toegang geheel gatis, doch uitsluitend voor personen boven de zestien jaar. Natuurlijk moet er tot goed succes zoveel mogelijk stilte in de zaal heersen. Ophaaldienst. Wij vestigen even de aandacht van de lezers op de in dit blad voorkomende advertentie, waarin wordt aangekondigd, dat deze week de ophaaldienst voor huis vuil voor Loonopzand zal plaats vinden op Woensdag 26 Mei, zulks in verband met Hemel vaartsdag. De ophaaldienst komt in Loonopzand op de namiddag. Voor Mgr. Jan Groen. Een comité uit de parochies St. Jan, St. Joseph en de H. H. Mar telaren van Gorcum alhier, richtte zich in een circulaire tot de bur gerij van Kaatsheuvel, waarin zij de motieven uiteenzet, waarom Z. H. xc. Mgr. Jan Groen Kaats heuvel heeft uitgekozen als de plaats waar hij tot Bisschop wil worden gewijd. In Kaatsheuvel, is Mgr. inwo ner geweest; hij is hier student geweest; hij is hier als priester jarenlang werkzaam geweest; hij is hier overste geweest van het missiehuis; de bevolking is hem hier dierbaar geworden en hier is hij uitverkoren geworden voor de Missie. Kaatsheuvel wil Z.H. Exc. daarvoor zijn dankbaarheid be tuigen en hem als souvenir de bisschoppelijke gewaden aanbie den. Daarvoor is met een collecte aangevangen, waaraan een ieder gaarne zal bijdragen. De K.J.M.V. - Een Afscheid. Zondag na de Hoogmis hield de K.J.M.V. een spoedvergadering tevens een afscheid van Kapelaan Teunissen, die benoemd is tot ka pelaan te Tilburg. Na de ope ning met de jeugdgroet, volgden een paar mededelingen, o.a. de bespreking van de plannen voor een excursie naar de Klokkengie terij te Aarle-Rixtel en 'n bezoek aan de brouwerij van de firma Snieders te Dommelen op Vrijdag- kermis. Wat betreft de voetbal, moest worden medegedeeld, dat Kaatsheuvel van Dongen verloor, terwijl Waalwijk in Tilburg de mindere was, waarop onderhande lingen moeten volgen voor het voortzetten van de competitie. Het collecteren als vereniging kwam ter sprake en er werd be sloten, waar hiervan zo vaak ge bruik wordt gemaakt, dat niet meer te accepteren, dan in bij zondere gevallen, die eerst zullen besproken worden. Op het einde der vergadering sprak de voorzitter een woord tot de scheidende Moderator; hij dankte hem voor al hetgeen hij in de gepasseerde 2]/^ )aar voor de vereniging gedaan heeft. De K. J. M. V. ziet kapelaan Teunissen ongaarne vertrekken, want hij was een leider voor de vereniging die bezieling bracht; hij dankt hem speciaal voor de prettige wijze van samenwerking met 't bestuur en overhandigt hem als stoffelijk blijk van waardering een boek werk en een paar echte Kaats- heuvelse schoenen. Kapelaan Teu nissen antwoordde met een kort woord. Hij verlaat Kaatsheuvel en de K.J.M.V. niet gaarne; vaak zal hij terugdenken aan de mooie K.J.M.V. en de bijeenkomsten, waar een sfeer van vriendschap en vertrouwen heerste. Flij hoopt dat het de K.J.M.V. goed zal gaan. Met een toast en het club lied werd deze afscheidsvergade- ring gesloten. Brandweer. Donderdagmiddag om 3 uur werd in de zaal van de heer Jan van Dun het examen afgenomen voor Brandwacht 2de klasse voor de mannen, die de Brandweercur sus in het afgelopen seizoen mee maakten. Voorzitter van de exa mencommissie was de Districts inspecteur B. Meenhorst uit Bre da; leden kapt. Donders, Cdt. Brandweer 's-Bosch; kapt. van Borrik v. h. Ministerie van Bin nenlandse Zaken, kapt. Kortes Rijksinspecteur Brandweer Breda en Kapt. Nieman Cdt. Brandweer Eindhoven. Na het mondeling examen, werd buiten het aflegsysteem in prac- tijk geëxamineerd. Om 6 uur wa ren alle 29 leden, die zich had den opgegeven geëxamineerd. Na ruim een half uur pauze verenigden zich alle leden van de Vrijwillige Brandweer in de zaal van de heer W. Smit, voor deze gelegenheid gezellig ingericht. Be halve de leden met hunne dames, waren ook de examinatoren met hunne dames, de burgemeester Mr. van der Heijden en de Ge meente-Secretaris M. v. Nieuw- stad, de kringbrandweer Cdt. van Tilburg met echtgenote en de do cent v. Boxtel van de brandweer cursus aanwezig. De Cdt. van de Vrijwillige Brandweer, de heer Hopman open de deze aangename bijeenkomst en zeide blij te zijn, dat na vele ja ren nu eindelijk de Brandweer eens verenigd bij elkaar was, te midden van hun Burgemeester, Secretaris en zoveel Brandweer- autoriteiten. Blij, omdat deze bij eenkomst een blij karakter draagt, daar verschillende leden hun me daille van \2]/2- en 25 jarige trou we dienst zou worden uitgereikt en tevens omdat de voor hem lig gende bescheiden hem deden ver wachten, dat het examen een gun stig verloop had gehad. Hij riep dan ook de Burge meester, de gemeente-secretaris en de brandweerautoriteiten en spe ciaal ook de dames een hartelijk welkom toe, daar deze hun man 15 weken lang ruim drie uur moesten afstaan aan de Brand weer. Hij hoopt dat deze avond een begin zal zijn van een blij vende goede geest van de vrijwil lige brandweer van Loonopzand - Kaatsheuvel en de Moer. Hierna verzocht spreker de Burgemeester de kruizen en oorkonden uit te reiken voor 25- en 12J^-jarige trouwe dienst, n.l. het zilveren kruis met gespen aan H. P. Dek kers, 35 jaar; het zilveren kruis aan M. Brekelmans, G. Koevoets, Fr. Kolsteren en J. de Jong voor 25 jaar en het bronzen kruis aan L. Kemmeren, C. Kolsteren, J. Cornelissen, J. Brouwers, W. Smit, A. Dekkers, A. Akkermans, 11. iviois, J. ivusten, j. v. Koos- malen, L. v. Leest, Lr. v. d. ïvaa, ivl. van Loon en A. van Flest. Rersoonlijk spelde de üurge- meester de jubilarissen de onaer- scneidmg op ue borst en teuci- teeroe hen met een toepasselijk woord. Hij herinnerde aan wat bij de brand verloren gmg en wat toe benoud een goede brandweer kan bijdragen, in de trouwe op- kumst vooral op de cursus con st. teerde hij, nat vooral de animo voor de vrijwillige brandweer meer dan voldoende is, wat echter ook zeker nodig is voor een goed geoelende brandweer. Hij noem de het prettig deze avond hier aanwezig te kunnen zijn en heelt met graagte de onderscheidingen uitgereikt. Hij spoorde de leden aan trouw te oerenen en vooral ook de gemeenschapsband te be waren. Aan de brandmeesters J. van Roosmalen en jtJrekeimans, aan de brandswachts A. Dekkers en van Mest en aan Commandant Mopman werd het brevet „bevelvoerder" uitgereikt. Mierna sprak de Districts In specteur Meenhorst. Hij was blij te kunnen mededelen, dat alle le den het bewijs van het goed af gelegd examen brandwacli t 2de klasse kon worden uitgereikt. Hij spoorde de leden aan de gegeven cursus nog dikwijls door te ne men om er zodoende 100 uit te kunnen putten. De Kring Gdt. de heer Flaming uit Tilburg feliciteerde de Burge meester, de Cdt. en het gehele corps met hun jubilarissen en het behaalde succes; hij zegde toe dat de docent van de cursus zo mo gelijk nog enkele lessen zou ge ven ter vervolmaking van het ge leerde. Nadat een welgemeende dronk op de jubilarissen was genoten, deelde de heer Hopman mede, dat hem bij afwezigheid van de eer ste en enige supporter de heer jo Moonen, die door ziekte was ver hinderd present te zijn, de taak was opgedragen namens de cur sisten- de cursusleider Brandmees ter v. Boxtel uit Tilburg als blijk van waardering voor de moeite en de buitengewoon prettige ma nier waarop hij de cursus heeft gegeven, een vulpen met inscrip tie aan te bieden. Hij sprak de hoop uit, dat Brandmeester van Boxtel nog dikwijls met genoegen aan deze cursus zal terugdenken. De heer v. Boxtel dankte voor de erkenning en zeide dat het hem een genoegen was geweest deze cursus te kunnen geven. Hij her innerde nog aan de moeite welke door de manschappen móest wor den overwonnen en huldigde de beide chauffeurs welke 15 weken lang van 18 tot 23 uur belange loos de cursisten vervoerde naai de diverse leslokalen. Een woord van lof past hier zeker aan de Eerw. Zusters Franciscanessen te Kaatsheuvel, de eerw. Fraters te Loonopzand ,de Eerw. Broeders van Liefde te Kaatsheuvel en het Hoofd der o.l. school te de Moer, die hunne schoollokalen geduren de deze cursus verlicht en ver warmd disponibel stelden. De heer H. Dekkers de nestor van de Vrijwillige brandweer bood brandmeester v. Boxtel een door hem geslagen koperen Brandwa- pen aan, als blijk van waardering voor alles wat deze voor de vrij willige brandweer deed. .De rest van de avond werd in aangename stemming doorge bracht, waarbij bleek, dat de V.B. ook voortreffelijke voordracht kunstenaars en zangers onder zijn leden .telt. Bij een spraakwaterval welke t.o.v. het brandweerwezen werd gehouden won de heer Cor nelissen de eerste en G. v. d. Kaa de tweede prijs. Deze dag is zeker in alle op zichten uitstekend geslaagd en mag voor de brandweer beslist 'n stap in de goede richting worden genoemd. De Brandweer der gemeente Loonopzand gaat zich opmaken om in de rijen van de brandweren der grote steden vooraan te staan. Verloren voorwerpen. Vulpenhouder, grijs, zwart, rood van kleur; bruin jongensjasje; rechter bruin glacé herenhand schoen (gevoerd); ongevoerde zwart glacé dameshandschoen (linker); bruin gevlamde vulpen houder in bruin lederen etui; gou den kettingarmband met slotje en veiligheidskettinkje; rood lederen damesportemonnaie, waarin da mespolshorloge en 3 zilverbons van 1.bruin lederen dames portemonnaie, waarin pl.m. 12.-, tabakskaart en enkele machine naalden; bruin lederen portemon- naie, waarin geld en ziekenbon nen; grijze herenhoed, maat 57. merk „Borsolino"; bruin glacé kinderhandschoen; dameswant, zwart met rood; een paar glacé herenhandschoenen; verchroomd damespolshorloge met plastic bandje; Lips sleutel; bruin lederen boekentas, waarin de naam Ria van Moergestel; een krik en een voetpomp; zilveren kettinkje met kruisje; gouden damesring met 3 witte steentjes; witte schort (plas tic); bruin lederen etui, waarin n vulpen en een vierkleurenpotlood; zwart met grijs gevlamde vulpen houder; damestas (grijs plastic) waarin 2 dozen sigaretten, porte- monnaie met geld, verschillende foto's en toilet-artikelen; pakje, inhoudende een lap zwart satijn en een ldp bruin georgette; bruin Nappa herenhandschoen (rech ter); bos sleutels in lederen etui; bruin rood gevlamde vulpenhou der met gouden pen; zwart lede ren portemonnaie met inhoud 15.60; bril met vierkante glazen; bruin lederen portefeuille, waarin foto's en brieven; bruin glacé da meshandschoen (rechter)loon zakje niet de firma-naam „Schal ken van Vught", inhoud 27 gul den en een ziekenbon; gouden armband met vierkant slot en een doublé speld met pareltjes; bruin lederen portemonnaie, waarin on geveer 31 gulden; rozenkrans in zwart etui; gele enveloppe, waar in 8 bankbiljetten van 25 gulden; bruin lederen portemonnaie, inh. ongeveer 8 gulden; zilveren arm band, waaraan bedeltjes hangen; rood lederen portemonnaie waar in 25 gulden en 2 textielkaarten; loonzakje waarin 9.57 en een ziekenbon; blauwe autoped (klein model); donkergfijze demi; blau we herenportemonnaie, waarin 15 gulden en bonnen. Gevonden voorwerpen. Kleine bruine portemonnaie met geld; ring met 2 sleutels; bruin lederen damesportemonnaie met geld; wit celluloid zakje waarin geld; kist met auto-gereedschap; ring waaraan _4 sleutels; aan ko men lopen een zwart%, hond, groendaler, ongeveer \]/2 jaar oud, reu; kettinkje, waaraan 3 medail les; vulpenhouder; portemonnaie met geld; een paar glacé heren handschoenen; vulpenhouder; vul penhouder met stalen pen; bood schappentas; schakelarmband;, aan komen lopen een rood bonte hond; herenmollière; 4 textielkaar ten; portemonnaie; een bril; bo ventuig voor een paar kinder schoenen (gestikt); portemonnaie met geld; een paar regenpijpen; aan komen lopen een jonge geit; portemonnaie; 2 autopeds; etui, waarin medailles en geld; zilveren kinderringetje; bonkaart voor de lopende periode; etui met rozen krans. Omtrent genoemde verloren en gevonden voorwerpen zijn inlich tingen te bekomen op het Bureau der Rijkspolitie te Kaatsheuvel, op 28 Mei '49 (in de namiddag). De Groepscommandant der Rijkspolitie te Kaatsheuvel. Met vacantie uit de Missie. De Schoolstraat was rijk be- vlagd toen Zaterdagmorgen de Eerw. Zuster Inviolata (Mej. Di- na Pols) voor een eendaags be zoek thuis kwam na bijna 14 ja ren het M.LI.L.O.-onderwijs op Curasao gediend te hebben. Per K.L.M. kwam ze in een schitte rende reis naar Holland gevlogen om na een paar dagen in Schijn- del vertoefd te hebben de gelegen heid te krijgen naar haar geboor teplaats te komen. Bruidjes, die bloemen strooiden, leidden het vriendelijke zusterke in het ouderlijk huis binnen, waar behalve de familie in de loop van de dag de geestelijkheid en vele vrienden en bekenden hun op wachting maakten. Ook R.K, Thuisfront kweet zich hier van zijn plicht en bood bloemen en ge lukwensen aan. De schoolstraat liet zich niet onbetuigd en offreer de het missiezusterke behalve een mooie palm nog een stoffelijk aan denken. Door de. heer Maurits von Tilus, een ambtenaar van de afdeling Sociale Zaken uit Cu rasao, eveneens met verlof in Holland werden alle bijzondere momenten verfilmd ter herinne ring aan deze blijde dagen. Zus ter Inviolata blijft vier maanden in Holland, waarvan deze eerste week in Kaatsheuvel in het kloos ter der Eerw. Zusters te Berkdijk. Bedevaart naar Hoei. Zoals uit de affiches in het ge hele dekenaat Waalwijk verspreid te lezen is, gaat op Zondag 12 Juni een ééndaagse bedevaart naar Hoei, naar 't graf van de stichter van de Artsbroederschap van de H. Familie, de Dienaar Gods Henri Belletable. De reis geschiedt met de autocars van v. Dijks Reisbureau uit den Bosch en zal in Luik aansluiten bij de 2-daagse bedevaart uit alle delen des lands onder leiding van de Zeereerw. Pater Jongbloet uit den Bosch. Tot Donderdaq a.s. kan men zich aan de bekende adressen melden. Agenda. Maandag 23 Mei 8 uur n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 24 Mei 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de school. Woensdag 25 Mei 7.30 uur n.m. repetitie dameskoor Bel Canto en 8.30 uur n.m. repetitie Gemengd koor Bel Canto in de zaal. Woensdag 25 Mei 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 6