r KAAiSHEU VEL LWYR Waalwijkse en Langstra Courant LjlJ L00N-0P-ZAND Voor vel© OUDERS in ons gewest van 't grootste fbeiang. PZTj ff ft ÜWTffSfïf Wf MMHÉÉAyÈAMW mm Toekomstplannen. I DONDERDAG 9 JUNI 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO WH HO ZUIDEN 72e JAARGANG No. 47. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Zoals reeds vroeger mede gedeeld, bracht Minister van den Brink voor enige weken een bezoek aan Noord-Bra bant, om de industriële pro blemen met de Commissaris der Koningin e.a. te komen bespreken. Prof. Dr. J. de Quay hield daarbij een instructieve inlei ding over onderwijs-aange- legenheden en wij willen hier aan een gedeelte ontlenen omdat het van zo eminent be lang is, ook voor onze provin cie en hare bewoners. Men zal goed doen dit met aan dacht te lezen: Het wereldprobleem van de „White collar job" heeft Bra bant danig in zijn greep, en met het oprichten van meer gelegenheden voor M..T.S. en ambachtsscholen alleen zijn we er niet. Ze moeten, wil de industrie van Brabant be langrijk zijn en blijven, uit puilen van leerlingen. We hebben hooggeschoolde ar beidskrachten nodig, nu en morgen nog meer. In alle branches is daar een schreeu- wend gebrek aan. Nu nog on danks de 8455 werklozen, die ons gewest in 1948 telde. De baan met de boord. De ouders zoeken liefst en bij voorbaat een „nette" baan voor hun jongen, die de school gaat verlaten. Zo is het met de notaris gesteld, zo ook in het gezin van de bankwerker. Zoons van beste vaklieden „moeten gespaard worden voor de beroerdigheden in het vak van hun vader". Het heil ;s dan ongetwijfeld gelegen in het kantoor. Daar ziet immers iedere werkman tegen op: propere ruimten, keurige bu reaux, mooie costumes, fijne jurkjes. Hoe zeer de schijn hun be driegt, is hun onbekend. Op het kantoor leven de meest gedesillusioneerde men sen. Men meent immers dat een Mulo- of Handelsschool, liefst één of twee klassen daarvan, voldoende scholing hiervoor geven, terwijl geen enkel vak meer ingespannen en langdurige studie vereist, dan dat van de kantoorman nen. Het hoogste percentage ongeschoolden moet men op de kantoren zoeken. Mensen van dertig jaar vullen staatjes in en verrichten werk van 'n jongen van achttien. Het sa laris is natuurlijk navenant en komen er tijden van depres- sie, dan zijn ze de eersten die verdwijnen. De hooggeschoolde vakman. Er is te weinig respect voor de goede vakman, voor de bankwerker, de wever, de bouwvakarbeider, en voor zijn ambacht. De jeugd dreigt van dit onbegrip de dupe te wor den. Na de lagere school zullen en moeten ze Mulo of H.B.S. of Gymnasium halen, terwijl velen er totaal ongeschikt voor zijn. Onnodig gesukkel, slechte schoolrapporten, ein deloos gemopper en doubleren zijn de gevolgen. Wanneer die kinderen eerst eens naar een beroepskeuze-bureau waren geweest, waren veel onaan gename zaken en heel veel ongelukken voorkomen. Maar ze zullen en moeten naar het kantoor, zonder te weten dat er na de Mulo-jgren nog heel wat jaren hard wer ken en hard studeren volgen voordat ze een goed geschoold kantoor-vakman zijn. In de meeste gevallen komt een am- bachts-vakman heel wat vroe ger met een behoorlijk salaris naar huis, dan de kantoorman. De scholen moeten „om". Van de andere kant is deze verafgoding van de „white collar job" niet enkel op de kap der goegemeente te schui ven. De structuur van ons huidige onderwijs zal eerst 'n gedegen verandering moeten ondergaan. De „goede" lagere school - goed in de opinie van het publiek - moet onmiddel lijk aansluiting geven op Mu lo- en Middelbare scholen. Het moet voorbereiding geven voor een instituut waar de grote massa van de jeugd niet komt of niet thuis hoort. Dit moet natuurlijk voor het am bachtsleven zijn gevolgen hebben. Het industrieel klimaat van ons gewest, moet ook op de scholen weerklank vinden. Daarop moeten het onderwijs primair gericht zijn, de school is er voor het leven. Dit wil niet zeggen dat we het mid delbaar onderwijs moeten ver waarlozen, integendeel. De se lectie der leerlingen wordt vervroegd tot heil van de la gere scholen, van de Ulo scholen, van de middelbare scholen, die van heel wat on nodige ballast bevrijd blijven. Daarnaast, of liever boven al is 't levensgeluk van onze jeugd mee gemoeid in hoge mate. Hen worden heel wat desillusties en mislukkingen bespaard. Verstandige ouders zullen dit inzien en hun ei genliefde en misplaatste trots opzij zetten. Al meent men dat het kantoor alleen „grote Pieten met hersens" bevat, we weten allen dat een goed vakman evenzeer met een groot verstand begaafd is en dat ook volop nodig heeft bij zijn werk. De scholen hebben hier een grote taak te vervullen. Men bezinne zich hier op Het wel en wee van Brabant, van on ze Brabantse mensen en van geheel Nederland is hiermee gemoeid. SPROOKJESBRUID IN MAROKKO. Drie weken feest op bruiloft van de keizer-kalief. In een gouden koets, voort getrokken door vier witte paarden, reed Maandag de 21- jarige prinses Lal-la Fatima Zahra Ben Moeiley abdel- Azis de stad Tetoean (Spaans Marokko) binnen voor de vol trekking van het huwelijk met zijn keizerlijke hoogheid Moei- iey Hassan ben el Mehdi, de 40-jarige kalief van Spaans Marokko. Drie weken geleden begon nen de plechtigheden reeds in het tentenkamp, op 5 kilome ter afstand van het paleis van de kalief, waar de bjuid, een dochter van wijlen sultan Moeiley abdel-Azis van Ma rokko, en thans een doodge woon verpleegster, verblijf hield. Weken lang reden kar renvrachten geschenken aan. Het kamp heeft een gemengd, oud en modern karakter. Een grote tent, tot salon ingericht met luxueuze tapijten, wand- bekleding, divans en omringd door een afrastering van bam boe, is voorzien van een elec- trisch licht in de koninklijke kleuren rood en groen en van telefoon. Thans heeft de bruid, mis schien voor goed, de Europese kleding afgelegd, die zij graag binnenshuis droeg, en zal eni ge dagen recepiëren in de rij ke kleding van de gehuwde vrouw: goud brocaat en met een juwelen bezette tiara. Een jaar lang, theoretisch althans, mag zij het paleis van de Ka lief niet verlaten. Feest voor het land. Vreugdevuren werden op de heuveltoppen van Spaans Ma rokko ontstoken, toen zij laat in de middag het tentenkamp verliet om tegen de avond in Tetoean aan te komen. Door de stoffige straten, opgepakt met een dichte juichende me nigte, reed zij in haar gouden koets naar het stenen paleis met het beeldhouwwerk, fon teinen, gekleurde lantaarns en zolderingen, bestreken met 't wit van één millioen eieren. In het paleis werd het hu welijk van het vorstelijk paar op de traditionele wijze vol trokken: eerst wordt de in 't wit geklede gesluierde bruid volgens de geheime Moham medaanse ritus zonder aanwe zigheid van buitenstaanders door de moeder van de Kalief aan de bruidegom gegeven. Dan worden handen en voeten geverfd en moet de bruid on der een zwaard doorgaan, als symbool van het zich onder werpen aan de wil van haar echtgenoot. Nadat een ver wante van de Kalief het paar uit een bokaal melk te drin ken heeft gegeven, worden Fatima en Hassan alleen ge laten. New Look naast Oosters Satijn. Duizenden gasten in het pa leis zullen nog dagen lang feest vieren. Oost en West ont moeten elkaar op dit huwelijk van een voormalige verpleeg ster met de vrome, modern denkende, sportieve Kalief. Op de receptie stonden rijk geklede Moorse heersers naast Westelijke diplomaten jn ge wone avondkleding. Onder de admiraals, generaals, lueht- maarschalken en buitenlandse diplomaten bevinden zich Sir Kenneth Anderson, gouver neur en opperbevelhebber van Gibraltar, en de Engelse con suls van Tanger en Tetoean. De laatste zomermode uit Londen, Parijs en Madrid vormt een sterke tegenstel ling met de zijde en satijn der Moorse vrouwen. Tachtigdui zend gulden kost dit feest. In de stad vieren de onder danen luidruchtig feest op 't rhytme van de tam-tam en de oorverscheurende klanken van koper-instrumenten dansen meisjes voor de talrijke café bezoekers. Een sprookjes huwelijk als uit de verhalen van 1001 nacht V- fes- CORRESPONDENTSCHAP s J. Tuerlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. AGENTSCHAP» G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. Wie zich de tijd gunt om eens een paar uurtjes te nemen om de plannen in ogenschouw te nemen die in Kaatsheuvel in wording zijn en die dan tevens de gelegen heid te baat neemt iemand in de arm te nemen, die iets weet en kan vertellen van wat de bedoe- lng is in de toekomst, moet en thousiast worden over wat hier gebeuren gaat. Zeker, er moeten nog sancties gegeven worden, er moeten nog beslissingen genomen worden, doch...... als niet alles tegenwerkt, komen die vanzelf, wantwat er in Kaatsheuvel gaat gebeuren, is het scheppen van een werkverschaffingsobject, waarmede een hele streek gebaat kan zijn. Nu geen gevolgtrekkin gen, als zou dit speciaal voor Kaatsheuvel bedoeld zijn; neen, de werkloosheid van een groot deel van de provincie zou hierin opgevangen kunnen worden, want het gaat om de exploitatie van een 100 H.A. Wat wij er momen teel van zien, is slechts de uitvoe ring van een gedeelte van het uitbreidingsplan, door de oude raad reeds goedgekeurd en be doeld de aanleg van de weg, ge projecteerd van de Tramlaan op het Sportpark. Nu toevallig de ^tentoonstelling „De Schoen" 1949 deze zomer daar exposeert, is de ze instelling natuurlijk daarmede gebaat, doch hoofdzaak is uitvoe ring te geven aan het uitbrei dingsplan en zodoende te voor zien in de behoefte aan bouwter reinen, welke in de naaste toe komst hoog nodig zullen zijn foor woningbouw. De totaal begrote kosten met inbegrip van riool, gas-, water- en electriciteitsaan- leg ad 60.500, zijn dus geen uitgaven voor de tentoonstelling, doch drukken uitsluitend en al leen op het uitbreidingsplan, dat noodzakelijk in uitvoering moet komen. Wat onwetendheid of boze opzet hieromtrent anders be weert, zij hiermede gelogenstraft. Wat de verdere uitbreiding van ons Sport- en Wandelpark be treft, waarover we in de aanhef van ons artikel spraken, kunnen we momenteel nog maar alleen mededelen, dat de uitvoering hier van niet ten laste van de gemeen te komt, doch een werkobject wordt, dat met volledige Rijks- steun onze plaats een mogelijk heid gaat bieden, die ons door vele van de grootste gemeenten zal benijd worden. We komen in een der volgen de nummers, mogelijk met schets en tekening, hierop terug. Maandvergadering Kajotters. Vrijdag j.l. hielden de Kajotters van Kaatsheuvel-Berndijk hun maandelijkse vergadering. Om ongeveer 8 uur opende voorzitter Stokkermans met het Kajotters- gebed en de Groet, waarna een pittig lied werd gezongen. Na een hartelijk welkomstwoord van de voorzitter, werd meteen het ver slag voorgelezen van de secreta ris, datzonder op- of aanmer kingen werd goedgekeurd. Hierna was het de beurt aan onze Diocesaan-aalmoezenier Rec tor Janssen, die deze avond sprak over „Waarom zijn wij arbeider". Volgens spreker zijn er teveel ar beiders die met de gedachte rond lopen, het in de wereld niet ver der te schoppen dan arbeider zijn. De gewone arbeidstaak in de fa briek moeten we zien als een per soonlijke roeping. Arbeider zijn heeft een zekere inhoud. Toen Christus immers de mens maakte tot Koning der Schepping, zeide Hij: Maakt deze aarde bruikbaar voor je persoonlijk, maar ook voor de evenmens. Nadat dus een dode stof verwerkt is door de ar beider, kan het pas de evenmens dienen. Onze arbeidskracht, die dus ons persoonlijk eigendom is, moeten we vrijwillig in dienst stel len van de gemeenschap. Arbeider zijn is dus niet iets minderwaar digs. Arbeid immers is niet te missen. Het is niet gezond van de arbeider om te trachten de ar beidersstand te ontvluchten. Het is onze taak om in de arbeid on ze ontwikkeling te zoeken, waar naast we dan onze verstandelijke ontwikkeling niet moeten uitslui ten. Dikwijls wordt de opmerking gemaakt, vooral door mensen bui ten de arbeidersstand: „Het is maar 'n arbeider". Hiervan zijn we gedeeltelijk zelf de schuld. Ons optreden als arbeiders, voor al in gezelschap, is dikwijls min derwaardig. Ook bij personen bui ten de arbeidsstand ligt gedeelte lijk de schuld; immers, zij waar deren te arbeid te laag. Volgens spreker bezit iedere arbeider eeuwigheidswaarde, die wordt ge dragen door iemapd die de functie heeft van arbeider. Wij zijn dus nooit minderwaardig. Wij moeten zelfs blij zijn dat we arbeider zijn. Aan het slot van zijn betoog zei spreker dat we arbeider zijn, om dat we een functie bekleden die voor de samenleving van onze gemeenschap noodzakelijk is. Voorzitter Stokkermans dankte spreker voor zijn keurige uiteen zetting, waarna werd overgegaan tot de traditioneel geworden hersengymnastiek. Na de medede lingen sprak aalmoezenier Strij- bos nog een kort woordje over de verering van het H. Hart in de Juni-maand. Wij moeten als Ka jotters, bewust van onze verant woordelijkheid, in de maand Ju ni veel eerherstel brengen aan Hem die toch al zoveel wordt beledigd. Hoe degelijker Kajotter wij zijn, hoe meer eerherstel wij kunnen brengen. Na een dankwoord van de voorzitter, ook aan het eigen or kest, dat deze avond weer schit terend verzorgde, en aan allen die deze avond hebben doen sla gen, werd de vergadering geslo ten met een gebed en de groet. Wielerclub Kaatsheuvel. Op de 2e Pinksterdag namen vier leden van de Kaatsheuvelse Wielerclub deel aan de grote wedstrijd van Midden Nederland, in Utrecht verreden. Ondanks veel pech alle renners moesten onderweg van band wisselen brachten bet er drie tot de eind streep. Door een verkeerd aan gevraagde licentie waren de jon gens nu niet als groep genoteerd, anders waren ze in aanmerking gekomen voor de clubprijs, daar het de enigste vereniging was, die drie van de vier renners aan de eindstreep bracht. Om beurten was Kaatsheuvel in de voorste gelederen tot de eerste 100 K.M. waren uitgereden. Toen kwam de pech, de een na de ander moest afstappen voor lekke tube. De uitslag was: J. Damen no. 30, A. v. d. Ven no. 40 en A. Snoeren no. 42. Al bij al een resultaat, waarmede we content mogen zijn. Vijf amateurs van de vereni ging trokken er op eigen houtje op uit om de omloop der vijf ei landen bij Rotterdam mee te ma ken. Ook hier boekte Kaatsheu vel succes. Philpsen was vanaf het begin bij de uitlopers. Steeds nam dit groepje, bestaande uit 10 man, meer kilometers, doch ook steeds werd de groep kleiner, daar de een na de ander op gaf. Philpsen hield echter stand en al leen de laatste sprint bracht te leurstelling, daar het versnellings apparaat niet goed functioneerde. Met twee lengten achterstand eindigde hij als derde. Een mooie prestatie Zondag a.s. starten drie nieu welingen en drie amateurs te Hel mond op de Waranda, te weten Fitters uit Waspik, A. v. Boxtel en P. v. d. Ven, Kaatsheuvel als nieuwelingen en Philpsen uit Til burg, J. Damen en J. Snoeren uit Kaatsheuvel als amateurs. De aanhouder wint is het de vies van de Wielerclub Kaats heuvel. Hondensport. Op de internationale honden tentoonstelling, op 6 Juni in de de Veemarkthallen te 's-Bosch gehouden, behaalde de heer P. Smeulders met zijn kortharige St. Bernard reu Cuno van Ruggeli de le pr. U. met kampioenschap en beste St. Bernard en op een na beste der grote rassen met 3 spe ciale prijzen. De heer A. v. Wan- rooij behaalde met Aggy Airedale Terrier de pr. G. Agenda. Donderdag 9 Juni 7,30 u. n.m. repetitie dameskoor Bel Canto. Donderdag 9 Juni 8 uur n.m. repetitie Gem. koor Bel Canto. Donderdag 9 Juni 8 uur n.m. vergadering van alle comité's „De Schoen" 1919. Zondag 10 Juni 12 uur v.m. repetitie Gem. Koor Bel Canto. lino AnimoHieronymus 01 2e Pinksterdag speelde Uno Animo een vriendschappelijk wed strijd tegen hun nieuwe klasgeno ten Hieronymus, welke reeds lan ger in de 3e klasse een goed fi guur slaat. Zij hebben echter de ze wedstrijd met 01 moeten ver- liezen^in de laatste minuten, al hoewel beide partijen goed aan elkaar gewaagd zijn. Wat het technische betrof, speelde Hieronymus beter dan Uno Animo, terwijl het plaatsen van de bal ook duidelijk merk baar beter tot zijn recht kwam. Tot aan de rust, die met een blanke stand ingaat, wordt een fors spel vertoond en kan van geen overwicht gesproken wor den. Na de rust zijn beide par tijen evenwel iets trager, gezien het zonnige weer, en er worden aan beide zijden vele goede kan sen teloor gebracht, tot voor 10 minuten voor het einde Hierony mus prachtig weet door te breken en haar enigste doelpunt weet te maken. Van de beide achterhoeden wordt het meeste gevergd en deze warén dan ook van een prima ge halte, terwijl bij de voorhoeden de schotvaardigheid ontbrak. Het einde kwam dan ook terecht met een kleine overwinning voor Hie ronymus. Begrafenis-onderneming een feit. Alhoewel er in onze parochie* in het afgelopen jaar grote moei lijkheden ontstonden bij een sterf geval van een der huisgenoten, kunnen wij thans definitief berich ten dat dit euvel inmiddels kon worden opgelost en thans als aan spreker de heer G. Heyda werd aangesteld. Deze week had tevens de vorming van een commissie plaats, welke in samenwerking met de aanspreker deze aangele genheid verder tot uitwerking zul len brengen, n.l. de heren H. van Breugel, H. v. d. Velden en G. Mol. Men kan zich voor 15 Juni nog gratis aanmelden als lid, ter wijl na die datum 5.zal wor den gevergd voor onderkoming. - Duivenwedstrijd. Gisteren hield de postduiven- ver. „De Luchtbode" een wed vlucht vanuit St. Quentin, afstand 229 km. Ingemand 100 duiven. De uitslag was als volgt: 1, 13 H. v.'d. Linden 2 M. v. d. Velden 3, 23 C. v. d. Nieu- wenhuizen 4, 10 J. Snoeren 5 M. Wouters 6 C. v. Gompel 7 M. Maas 8, 9, 20, 21 M. Vera; 11, 14 A. Beerens 12, 22 J. v. d. Velden 15 A. v. Leeuwen 16 G. Vermeer; 17, 18 A. Verschuu- ren 19 P. van Gompel24 A. Spapens; 25 H. Beunis. O verduif H. van Abeelen. Junioren 1, 2 L. van Loon. Octaafdag St. Gerlachus. 2e Pinksterdag vierde onze pa rochie de Octaafdag van St. Ger lachus, welke heilige hier bijzon der wordt vereerd. Om 7 uur v.m. arriveerde een talrijke schare, voornamelijk uit Tilburg en om streken, voor wie een plechtige H. Mis werd opgedragen, waaronder door een Pater Capucijn een pre- dicatie over de heilige werd ge houden. Om 9 uur werd brood' en water gewijd, waarna de plechti ge processie werd gehouden en vanaf een rustaltaar de zegen met het Allerheiligste werd gegeven. In zijn toespraak tot de pelgrims herdacht pastoor Schoenmakers een tweetal overleden broeder- meesters, n.l. een uit Tilburg en een uit Berkel. De zang tijdens de processie werd begeleid door de Kon. erk. Harmonie Concordia. H. Subdiacontaat. Onze oud dorpsgenoot, de eerw heer F. C. A. v. Loosdrecht zal op 11 Juni a.s. uit handen van Z. H. Exc. Mgr. Mutsaerts, de wijding van het H. Subdiaco naat ontvangen, ZONDAGSDIENST. 12 Juni 1949 Dr. Kolster. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 12 Juni 10 uur: Ds. van Burgeler. GESLAAGD. Op het op Woensdag 1 Juni te Tilburg gehouden examen Typen slaagde mej. Ria Hor nes. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters van O. L. Vrouw van het H. Hart te Waalwijk. AFD. VOOR SCHILDERS NIJVERHEIDSSCHOOL TE WAALWIJK. Zoals door ons al eens is medegedeeld, is het bestuur der „Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken" voor nemens in het nieuwe school gebouw, 1 October a.s. in ge bruik te nemen, een nieuwe afdeling te vestigen, n.l. voor schilders. Op verzoek van het Ministerie moet daarvoor evenwel tevoren een inschrij ving van leerlingen worden gehouden. Die inschrijving is thans nog geopend. Laten de ouders van jongelui, die schil der wensen te worden, daar om de gelegenheid aangrijpen hun jongens eerst een dege lijke vakopleiding te laten genieten, zowel practisch als theoretisch. Het is ook in het algemeen veel beter een jongen, nadat hij de 6e klasse van een lagere school heeft doorlopen, te plaatsen op een Nijverheids school, dan hem op de lagere school te laten tot zijn 14e (straks waarschijnlijk tot zijn 15e) jaar en hem dan regel recht naar een fabriek of werkplaats te zenden. Op de eerste plaats leert de jongen dan gedurende de tijd dat hij toch nog niet op ambacht mag, dus van zijn 12 tot zijn 14 jaar (op 14-jarige leeftijd kan men pas een arbeidskaart krijgen), op degelijke wijze de grondbeginselen van zijn vak en op de tweede plaats ontvangt hij ook op de Nijver heidsschool aardig wat voort gezet lager onderwijs, meer dan de meeste oningewijden kunnen denken. Dit alles geldt niet alleen voor aanstaande schilders, het geldt ook voor alle andere vakken. In sommige kringen wordt dit goed begrepen, zo als b.v. in ae kringen van tim merlieden en metaalbewer kers. In het algemeen denkt men er daar tegenwoordig niet aan een jongen regelrecht in het vak te nemen, doch laat hem eerst de ambachtsschool doorlopen. Daar heeft men reeds lang ondervonden dat dit nodig is. In andere kringen zoals die der schoenmakers moet men die ondervinding blijk baar veelal nog opdoen, al thans maar al te vaak ont houdt men daar de jongens 't zo nodige ambachtsonderwijs. Ouders beseft, dat van de ko mende generatie geëist zal worden dat ze het vakman schap perfect verstaat en dat een „Jan zonder ambacht" achteraan zal komen. In de strijd om het bestaan zal dit in ons land niet te keren zijn. En daarom terugkerend tot de aanvang van dit artikeltje ouders, geef uw jongen, die ambitie heeft om schilder te worden, thans onverwijld aan bij de Directeur der Nijver heidsschool, Grotestraat 275, (t.o. de R.K. Kerk v. St. Jan) of na schooltijd aan zijn pri- vé-adres: St. Antoniusstr. 14b. Hij zal u alle mogelijke in lichtingen geven, ook over eventuële verdere studie, aan sluitend aan de ambachts school, voor jongens met uit stekende aanleg (decoratie schilder, leraar, enz.) Ouders, zorgt dat de afde ling geopend kan worden per 1 October a.s., dus NU aan gifte doen en niet in de a.s. vacantie, want NU wil de Mi nister weten hoeveel deelne mers er in October zullen zijn, anders staat hij tevoren niet toe de dure leermiddelen enz. aan te schaffen. Ook heren schilders-patroons mogen dit belang voor hun branche wel eens terdege overwegen en er aan mede werken, dat een en ander naar wens slaagt. GOUDEN BRUILOFT OP DE KLOOSTERWEG. Op de Kloosterweg zouden ze dit jaar eigenlijk twee gou den bruiloften hebben, maar door het onverwachte over lijden van de heer Kroot werd noodgedwongen de viering van dit feit tot een echtpaar oeperkt en wel het echtpaar F. Muiders-v. d. Zanden. Zo als wij reeds geruime tijd ge leden bericntten is er een co mité gevormd dat met de sa menstelling en de uitvoering van het programma belast was. Dit comité heeft, met aan net hoofd de ijverige voorzit ter de heer K. Mulders, een mooi programma in elkaar ge steld en de oudjes een dag be reid, waaraan de herinnering hun gehele verdere leven hen nog bij zal blijven. Allereerst was er de mooie versiering; de schitterende boog was door de heer K. v. Huiten gemaakt en iedereen die hem zag moest toegeven, dat de vervaardiger hier wer kelijk iets moois heeft ge maakt. De feestelijkheden begonnen om kwart over acht toen de stoet opgesteld werd die het gouden paar naar de kerk zou brengen. Voorop gingen gar des dhonneur en een heraut, teywijl ook het gehele comité zich in de stoet bevond. Om 9 uur was er een plech tige H. Mis in de St. Antonius- kerk, waarna een tweetal bruidjes onder een aardige toespraak het gouden paar een mooie bloemenmand aan boden. Van J tot 2 uur was er een receptie, waarop velen de krasse oudjes kwamen felici teren, o.m. de Edelachtb. Heer Burgemeester en de Zeereer- waarde Heer Pastoor Verha gen. De heer K. v. Huiten, de voorzitter van het comité, ver tolkte in een treffende speech de gevoelens van da buurtbe woners en hij deed zijn woor den vergezeld gaan van een den vergezeld gaan van twee mooie stoeien ais geschenk van de buurt. Ook de kinderen uit de buurt werden bij dit feest niet vergeten; voor hen werd er pl.m. 3 uur in de Lindenboom een gezellige middag georga niseerd, waar zij getracteerd werden op versnaperingen en enkele leuke films. 's Avonds om 8 uur bracht de Harmonie St. Crispijn een serenade, waarbij het woord gevoerd werd door de heer Smolders en daarna verenig den zich de buurtbewoners, 't comité en de familie van het echtpaar in café de Linden- vboom, waar hen een gezellige avond wachtte. Zo vierde men op de Kloos terweg een gouden bruiloft; het was een mooie huldiging aan het gouden paar en een stijlvolle uiting van zijn vreugde. Ook wij bieden hen onze hartelijke gelukwensen,. VIERDAAGSE IN WAALWIJK. Nijmegen heeft zijn bekende vierdaagse, maar ook Waal wijk krijgt er een, al is het dan een avond-vierdaagse. Voor de eerste maal in de geschiedenis van Waalwijk namelijk, zal er op 15, 16, 17 en 18 Juni a.s. een avond vierdaagse worden georgani seerd door de Wandelkring Tilburg, die is aangesloten bij de Z.W.B. en de N.W.B. De eerste drie avonden wordt er om 7 uur gestart en de

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5