WMLWYK VOETBAL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 16 JUNI 1949 Dames-enkel: 1 Mej. T. Tref fers K.T.C.: 2 Mej. R. Swartjes B.S.M. en 3 Mej. Kneepkens Sor rij. Heren-dubbel: 1 S. Dancewicz en A. van Oversteeg van K.T.C. en 2 Pietraszka en Lux van We re di. Des-Nieuws. De D.E.S.-Veteranen treden Zaterdag a.s. voor het eerst voor 't publiek op. Er wordt een wed strijd gespeeld tegen de scheids- rechtersvereniging groep Lang straat. Feitelijk is deze ontmoeting bedoeld als een deel van het ne- derlaagtournooi, dat de scheids rechters geven. Het DES-elftal is als volgt opgesteld: A. Vloemans Koos Roestenberg - A. v. Boxtel - Th. v. d. Hout W. Muskens - W. Didden H. v. Nieuwstadt - M. Damen - H. de Nijs - .A v. Laar hoven - Th. v. Es. Alzo een elftal bestaande uit veteranen van de laatste tijd, een elftal waar we voor Zaterdag veel verwachtingen van hebben. De wedstrijd vangt om 5 uur aan. De heer Jan Verhoeven, ook al geen onbekende op en langs de lijnen, heeft de spelers deze week getraind. Het ligt in de bedoeling straks ook nog andere wedstrijden te gaan spelen. DES-Jaarfeest. Op Zondag 26 Juni viert de R.K.V.V. DES zijn 19-jarig be staan. Zoals de laatste jaren de gewoonte is, wordt deze verjaar dag met een flink programma ge vierd en tevens de jaarvergade ring gehouden. Óm half negen H. Mis in de St. Jozefkerk; om half tien geza- melijk ontbijt bij L. v. Berkel en om half elf jaarvergadering. Agenda: 1 Opening; 2 Jaarver slag secretaris; 3 Jaarverslag pen ningmeester; 4 Bestuursverkiezing; 5 Verkiezing elftal-commissie inet reserve-lid; 6 Benoeming controle commissie; 7 Rondvraag en Slui ting. Wielersport. Op de Zondag gehouden wed strijd te Helmond, waar de Wie lerclub Kaatsheuvel met 2 nieu welingen en 3 amateurs aan deel nam, kan Kaatsheuvel weër met trots terugzien. Op dit ontzettend zwaar parcours, met 400 maal af remmen en weer aanzetten, waar meerdere renners van naam we gens oververmoeidheid moesten opgeven, wist Fitters uit Waspik bij de nieuwelingen de 12e prijs te bemachtigen, terwijl Snoeren bij de amateurs de 15e prijs won. Flipsen, die als nummer 7 bin nenkwam werd gedeskwalificeerd, wegens uit de baan te zijn ge weest bij machine-defect. Donderdagnamiddag om 2 uur worden alle renners in sportkle- ding met rijwiel in de Schoolstraat verwacht om deel te nemen aan het defile voor Z. H. Exc. Mgr. J. Groen. Donderdag om 6 uur samen komst in het clubhuis. Het bestuur wijst er de leden nogmaals op, dat bij trainen, zo wel in als buiten clubverband het rijwiel moet voorzien zijn van een wit spatbord, bel en goede rem men. Naleving hiervan voorkomt onaangenaamheden met de auto riteiten, terwijl bij niet-naleving in clubverband niet zal worden toe gestaan om te starten en bij over treding door het bestuur een maand schorsing wordt opgelegd. Neem steeds de verkeersrege ling in acht en overtreed haar niet. Houd je kalm en rustig zo wel onderling als tegenover de toeschouwers of andere wegge bruikers. Zij hebben evenveel recht op de weg als de renners. Een verzoek aan het publiek: Geef aan de renners bij een even tuele training de weg vrij en blijf zelf op het trottoir; laat geen honden los lopen en uwe kinderen niet zonder noodzaak de weg oversteken. De renners zullen U dankbaar zijn voor uwe mede werking. Naar we vernemen hebben voor a.s. Zondag de renners A. Snoe ren, A. v. d. Ven en J. Flipsen ingeschreven op de gevreesde Couwberg wedstrijd 154 km. Kam pioenschap Nederland. We wensen de durvers veel succes, rekenen nog niet op een overwinning, doch zoals we reeds gewoon zijn, op taai volhouden, tot het einde. De Bisschopswijding, Er wordt ontzettend veel be langstelling verwacht bij de Bis schopswijding op Donderdag 16 Juni van Z. H. Exc. Mgr. J. Groen MSF. in de parochiekerk alhier. Er is bij lange niet voldaan kunnen worden aan de vele ver zoeken om gereserveerde plaatsen in de kerk. De kerk gaat eerst om half 10 open en het publiek wordt dringend verzocht de gereserveer de plaatsen geheel vrij te laten en zich aan de wenken van de ordecommissarissen te houden. Waar de Schola-cantorum van het Missiehuis op het zangkoor plaats neemt en ook het parochi ale Zangkoor hier zijn taak te vervullen heeft, kan verder geen plaats meer aan anderen worden afgestaan, ook niet op vertoon van de lidamatschapkaart der St. Gregoriusvereniging, daar het koor overvol Is. Vragen en meningen van onze lezers ERE WIEN ERE TOEKOMT. De „mening" in Uw blad van 13 dezer wil ik als cor respondent van Loon op Zand graag even rechtzetten, want werkelijk, de geachte inzen der moet geëerd worden om z'n stiptheid. Het bericht als zou Ceesje Spapens de ere-prijs hebben behaald is wel juist, maar schijnt ons inderhaast wel wat onvolledig te zijn opgegeven van een zijde, die we als zeer betrouwbaar kennen; dit is ook thans eerst gebleken; al hoewel in 't geboorte-jaar werkelijk een fout is geslopen, maar gaarne willen wij dat rectificeren. Eenieder zal wel eens een foutje begaan, maar zo groot is deze toch niet geweest. De geachte inzender had o.i. beter gedaan het juiste be richt even aan de correspon dent door te geven, daar hij vermoedelijk dicht bij 't suc ces betrokken is; iemand die in de partij zit, kan dat ook beter weten dan een partij loze. Het ware ook beter geweest dat hij z'n naam genoemd had, dan had ik hem even per soonlijk mijn excuses kunnen aanbieden. Corr. van Iersel, Loon op Zand. (Wij menen dat onze corres pondent geen geweldige blaam treft en hij niet getracht heeft de waarheid geweld aan te doen en hiermee basta.) Red. Behalve de genoemde Bisschop pen, die de H. Wijding toedienen en assisteren, zal ook Mgr. Pes- sers, die momenteel in Tilburg verblijft de plechtigheid bijwonen, terwijl we vernemen, dat onder de vele hoge bezoekers ook Z. Exc. Minister Maarseveen en het lste Kamerlid Luit. Gen. Bajetto zullen tegenwoordig zijn. „De Schoen" 1949. De exploitatie van de restaura tie van „De Schoen" 1949 is naar wij vernemen verpacht aan de heer Vos uit Tilburg, eigenaar van Hotel Victoria. Wij zijn er van overtuigd, dat hierdoor de Verzorging van dit deel van de expositie in zeer goede handen is. De Kon. Mil. Kapel. Ook de culturele zijde van de expositie „De Schoen" 1949 heeft de aandacht van het bestuur. De commissie belast met de verzor ging van de vermakelijkheid is er in geslaagd de Kon. Militaire Ka pel voor een avondconcert te en gageren. Een attractie, die door de muziekliefhebbers zal gewaar deerd worden. Kaatsh. Postduivenver. Zondag a.s. wedvlucht voor oude duiven van Pont St. Maxen- ce, afstand 310 km. Deze vlucht geldt voor het kampioenschap midden fond. Inmanden Vrijdagavond a.s. in café M. van Wanrooy van 7- 9 uur. Wielerclub „Kaatsheuvel". Naar we vernemen zal de wie lerclub Kaatsheuvel wederom in eigen omgeving haar wekelijkse oefenrit houden. Deze week zal de rit Donderdagavond plaats vinden. Bijeenkomst in het club lokaal, waarna gezamelijke afrit. De afstand zal 100 km. zijn, zo dat de renners gelegenheid krijgen om zich te prepareren op tempo en uithoudingsvermogen. Vooral zullen deze ritten de leden sterken en harden voor de ver schillende wedstrijden, waaraan zij Zondags gewoonlijk deelne- en. Leven in de Wielersport. Vele sportliefhebbers schijnen de wielersport zeer genegen te zijn. En wat meer zegt, zij willen de Kaatsheuvelse renners helpen dor omiddel van supportersver enigingen. Konden we eerst melden dat er een supportersclub voor J. Damen was opgericht, thans kunnen we berichten dat ook de renners An- toon Snoeren en Henk van Ree de steun zullen ontvangen van enthousiaste wielerliefhebbers. Voor ieder afzonderlijk is een supportersver. opgericht. Vergadering. De afdeling van de- Midden stand van de Tentoonstelling „De Schoen" 1949 houdt Donderdag 16 Juni in Euphonia een vergade ring ter afwikkeling en bespre king van verschillende belangrij ke zaken. Agenda. Donderdag 16 Juni 12 uur Receptie Z.H.Mgr. J. Groen in t Patronaat. 2 uur n.m. Défilé voor het Mis siehuis. Donderdag 16 Juni 7.30 u. n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8 uur n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Vrijdag 17 Juni 79 uur n.m. inmanden vlucht St. Maxence, café M. v. Wanrooij. Zaterdag 18 Juni 5 uur Voet balwedstrijd Des-Veteranen Scheidsrechtersgroep. FINLAND—NEDERLAND. A.s. Donderdag wordt in Hel sinki de interland wedstrijd Fin landNederland gespeeld. Het Nederlandse elftal ziet er als volgt uit DoelDe Munck. Achtervan Bun en Schijve- naar. Midden van Schijndel, Ter louw en de Vroet. Voor: v. d. Tuijn, Schaap, v. Roessel, Wilkes en Clavan. Zoals men ziet heeft de voor hoede nogal veranderingen onder gaan sinds er Zondag met 21 van Denemarken is gewonnen. Zo heeft v. d. Tuijn z'n plaats behou den, Schaap komt op de plaats van Wilkes en Wilkes gaat links binnen spelen; Brandes is als midvoor vervangen door van Roessel van Longa en Clavan staat op de plaats van Lenstra. Het is natuurlijk heel moeilijk om hiervan een voorbeschouwing te geven, daar we helemaal niet van de kracht der Finnen op de hoogte zijn; de eerste en laatste wedstrijd die Nederland tegen Fin land speelde was in 1912 en Ne derland won toen met 90; hier na zal er wel het een en ander veranderd zijn. De wedstrijd wordt uitgezon den over Hilversum I en vangt aan om vijf minuten voor zes, ver slaggever Aad van Leeuwen. NEDERLAND—BELGIë. De „Sportkroniek" meldt, dat de voetbalwedstrijd Ne derlandBelgië op Zondag 6 November zal worden ge speeld. WILKES NAAR ITALIë. Volgens een A.P.-bericht heeft de directeur van een voetbalclub te Milaan, de F. C. Ihtun, verklaard dat Faas Wilkes naar die club zal overgaan. Het contract is om „technische redenen" nog niet getekend, doch dit zal één dezer dagen, wanneer de Rot terdammer van de Scandina vische toer is teruggekeerd, geschieden. ABE GESCHORST. Naar „Sport" bericht, heeft t K.N.V.B.-bestuur Abe Len stra geschorst voor de tijd van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar in verband met de aanbeve lingen, die Lenstra in een advertentie heeft gegeven voor een bepaald merk schoe nen. Ook Abe denkt er. over naar Italië te vertrekken. NEDERLAAG-TOURNOOI SCHEIDSRECHTERS- VERENIGING. A.s. Zaterdag spelen de Scheidsrechters een wedstrijd tegen de DESK-veteranen te Kaatsheuvel. Willen de onzen deze wedstrijd winnen, dan zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden dan j.l. Zaterdag tegen WSC, want jullie kunnen veel beter, dat hebben jullie al bewezen. Dus jongens, a.s. Zaterdag de volle 100%, dan kan succes niet uitblijven De wedstrijd vangt aan om 5 uur precies op het terrein gelegen \aan De Horst bij café van Berkel. Het elftal van de scheids rechters ziet er als volgt uit: Doel: J. de Man. Achter: A. Blom en A. Peij- nenburg. Midden: P. Dalmeijer, W. Swinkels en W. Duquesnoy. Vóór: F. Munster, L. v. d. Heuvel, J. Jansen, J. v. Veld hoven en F. Timmers. Reserves: P. Stubbe, de Pef- fer en G. v. Veldhoven. Scheidsrechter is de heer Druits, Tilburg. DE JULI ANA-VETERANEN KOMEN IN ACTIE. Zaterdag a.s. spelen op het RWB-terrein de veteranen- elftallen van RWB en Juliana een wedstrijd. Het is de eer ste maal sinds lange tijd dat we de Geel-Zwarte „oudjes" in actie kunnen zien. In ver band met het in de komende weken af te werken program ma van dit Baardwijk-elftal, is deze match van veel belang. Het aanvangsuur is half 7. VRIJH.-CAPELLE. Sparta. Sparta ondernam Zaterdag de reis naar Dongen om daar de belangrijke beslissingswed strijd te spelen tegen Vobba uit Breda, om het kampioen schap van Noord-Brabant. Sparta heeft deze reis niet alléén gemaakt, want niet minder dan 400 supporters wa ren op het terrein aanwezig. Met allerlei voertuigen, waar onder bussen, auto's, motoren, fietsen en zelfs te voet waren zij hierheen gekomen, om toch maar getuige te zijn hun ver eniging te zien zegevieren. De verwachtingen zijn ge heel anders uitgekomen, want met niet minder dan 41 wist Vobba te zegevieren. Het is een sportieve wedstrijd, ge worden, die rijk was aan spannende momenten. Boys, toch rhoeten wij proficiat wensen met Uw prachtige tweede plaats, want deze bent U waardig. En nu. gaan wij weer ver der met voetballen, want voor a.s. Zaterdag, staat op 't pro gramma de reis naar Good Luck te Raamsdonk; hier spe len onze jongens een wed strijd voor het nederlaag- tournooi. Boys, stel nu Uw supporters niet teleur. De wedstrijd begint om 5 uur. Vertrek vanaf 't Brugge tje om kwart over vier. WASPIK. De White Boys speelden Zon dag hun laatste wedstrijd van dit seizoen. Dit was een beslissings wedstrijd in depromotiecompeti tie tegen Right-Oh II op het voet balveld van Raamsdonk. Al direct na de aftrap toonden beide clubs door het fanatiek aanvallen dat zij op een overwin ning belust waren. Na vijf minu ten spelen namen de Boys de lei ding door eep doelpunt van H. v. Etten, die na een afgemeten voor zet van Bakx onhoudbaar in schoot. Right-Oh kwam hierna sterk opzetten eh de Waspikse verdediging moést alle zeilen bij zetten om hun „kist" gesloten ce kunnen houden. Na 20 minuten kreeg Right-Oh een mooie kans door een fout in de achterhoede, die dar. ook afgestraft werd met een doelpunt, L;1. Blijkbaar nog niet geheel van - de schrik beko men, laten de backs zich weer passeren en moet keeper Hooij- maijers voor de tweede maal toe staan dat de bal over zijn doel lijn rolt, 12. Kort hierop weet v. Beek na mooi samenspel de stand gelijk te maken, waarmee de rust ingaat. Toen de tweede helft 10 minu ten oud was, bracht Verhoofstad na een voorzet van de rechtsbui ten de stand op 3—2. Als kort hierop voor het doel der White Boys een schermutseling ontstaat weet Right-Oh hieruit een doel punt te forceren, 33. De White Boys komen hie'rna sterk opzet ten, maar de doelman van Right- Oh Was op zijn post en keerde de soms harde en gevaarlijke schoten. Een schot van mdden- voor v. Beek was voor hem ech ter te machtig en de bal belandde in het net, 4—^. Dit bleek het winnende doelpunt, want toen enkele minuten -voor het einde Right-JDh een penalty kreeg te nemen, ging de bal naast 't doel. Met deze overwinning promo veerde het le elftal van de ver. White Boys naar de 2e klasse van de Brabantse Bond, WAALWIJK. ATHLETIEK. Zondag a.s., aanvang 2 uur, vinden op het Juliana-Sport- park grote atletiekwedstrij den plaats. Hieraan nemen deel de dames-athleten van de verenigingen O.S.S. 1920, Pr. Hendrik, Adelaar, O.S.S. Vo- lo, R.K.C. en van het organi serende Juliana. Met Pinkste ren werd een dergelijke ont moeting gehouden in Vught. Toen werd daar onder grote publieke belangstelling uit stekende -sport te zien gegeven met vele spannende finales. Onze indruk is, gezien de in schrijvingen, dat de prestaties nog beter, de spanning nog groter zal zijn. En wat de pu blieke belangstelling betreft, in Waalwijk komt een dames- athletiek-ontmoeting slechts heel spaarzaam voor. Het is dus een unieke gelegenheid om ook eens hiermede kennis te maken. Wie weet hoe lang het zal duren eer ons weer eens een dergelijke kans ge boden wordt. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. Wedvlucht Noyon op 12-6- 49. Afstand 272 Km. In concours 528 duiven. Eerste duif 11 .uur, 37 min. 46 sec., laatste prijswinnen de duif 12 uur 6 min. 48 sec. De eerste 25 prijswinnaars zijn: 1 en 4 Jan v. Heeswijk; 2 en 16 Ch. v. Heeswijk; 3, 12 en 22 Mr. 't Manneke; 5 L. v. Boxtel; 6, 13 en 20 A. Schrauwers; 7 Jos Luchters; 8 C. Laros; 9 A. Hof man; 10 Jos Damen; 11 L. van Mosselveld; 14 M. J. y. Wan rooij; 15 C. Labee; 17 C. de Bondt;V 18 Kees Snoeren; 19 L. v. d. Wouw; 21 Ben v. Heesch; 23 J. v. Wanrooij, Hil; 24 H, van Nieuwstadt; 25 J. van Riel. Wedvlucht Chateauroux op 12-6-'49. Afstand 598 K.M. In concours 298 duiven. Eerste duif 6 uur 41 min. 6 sec., laatste prijs winnende duif Maandag 11 uur 13 min. 15 sec. De eerste 25 prijswinnaars zijn: 1 Ant.Snoeren, Hil2 Ch. Steenbergen; 3, 5, 26 A. Schrau wers; 4 P. v. d. Velden; 6 en 19 G. Remmeren; 7 en 16 de Linco; 8. L. Ververs; 9 M. v. Boxtel; 10 A. v. Mosselveld; 11 M. van Dongen (Dr.)12 H. Dekkers; 13 Frans Damen; 14 Th. v. d. Ven; 15 M. Mesch; 17 H. Hen driks; 18 W. Oomens; 20 C Mor- val 21 A. v. Kuijk; 22 Ant. Hof man; 23 J. P. Brouwers; 24 L. v. Ree; 25 W. Aussums. A.s. Vrijdag, van 7—9 uur in manden voor Pont St. Maxence. LOON-OP-ZAND. Duivenwedstrijd. Zondag hield de duivenvereni- ging een wedvlucht vanuit Char- tieuse, afstand 583 km. Deelname 25, los 7.45 uur v.m. De uitslag was: Zondag 1 H. v. d. Velden, aan komst 7.18.56. Maandag 2 .A J. v. Dongen; 3 A. Beerens; 4 M. v. d. Velden; 5 A. Beerens; 6 A. J. van Dongen; 7 M. Maas, overduif. Junioren Zondag, 1 J. Vera Mzn. aankomst 7.52.05. DRUNEN. De uitslag van de duivenvlucht die de combinatie Drunen-Vlij- men Zondag 12 Juni vanuit Noy on hield, is als volgt Jac. v. Overdijk 1P. Pulles 2, 19, 49; H. Pelders .3, 51, 58; J. Schapendonk 4, 37; B. Oremans 5; J. v. d. Dungen 6, 60; M. de Laat 7G. de Man 8; J. v. Son 9; A. v. Son 10, 70; M. Pelders 11; M. v. Sluisveld 12; A. van Mierlo 13; P. van Gestel 14; L. van Esch 15, 27, 41, 56; H. van Hul ten 16; N. van Esdonk 17, 52; A. Spee 18; J. v. Baardwijk 20, 61; G. Pelders 21; A. van Haider 22; A. Roestenburg 23; W. van Kuik 24; H .Oosterwaal 25; W. van Ravenstijn 26; G. v. d. Sanden 28; A. Klijn 29, 48, 66; A. van Dal 30; M. van Dal 31, 32; L. v. d,. Heijden 33, 54; J. Kuijs 34; v. d. Hoven-v. Hul- ten 35; A. v. d. Wiel 36; K. Ki- vit 38, 57; A. L. v. Helvoort 39, 69; J. v. d. Veer 40, 53, 59; Brok- Pulles 42; H. Boom 43; A. v. d. Heuvel 44; G. Sluijmers 45; C. Meesters 46, 63, 65; J. Verschu ren 47; P. Pulles 49; Gebr. van Ravensteijn 50; G. v. Esdonk 55; P. Willemse 62; G. v. Hulten 64; A. van Oyen 67; L. de Laat 68. VLIJMEN. Postduivenver. De Zwaluw. Uitslag wedvlucht Qiateauroux, afstand 602 km, van Zondag 12 Juni. Eerste duif Zondag 6.32; laat ste duif Maandag 10.22. P. v. Gestel 1, 18; H. Blankers 2, 8; P. Pulles. 3, 7, 15, 17, 24; A. v. d. Wiel 4, 9, 25; A. van Oijen 5, 11; J. van Son 6; G. v. d. Sanden 10; L. de Laat 12; M. Esdonk 13, 14; J. v. d. Ven 16; Jac. v. Overdijk 19; G. v. Esdonk 20; C. Meesters 21; M. Libreqt 22, 23, 26. Zondag wedvlucht van Pont St. Maxence, afstand 322 km. Inkorven van 6.30 tot 8 uur in café B. Oremans. Wedvlucht Chateauroux. Com binatie Drunen-Vlijmen. 600 Km Los 7.45. Zondag: P. v. Gestel 1; G. de Man 2; Blankers 3, 10; Pulles 4, 9; A. v. d. Wiel 5; M. Pelders 6; A. v. Oijen 7; J. v. Son 8. Maandag: A. v. d. Wiel 11, 35; G. v. d. Sanden 12; Schapen donk 13; G. de Man 14; v. Dom melen 15; A. v. Oijen 16; L. de Laat 17; N. v. Esdonk 18, 19; P. Pulles 20, 23, 34; J. v. d. Ven 21; G. Maas 22; A. van Haider 24, 31, 32; P. v. Gestel 25; Jac. v. Overdijk 26; G. v. Esdonk 27; C. Meesters 28; M. Liebregts 29; 33, 36; J. v. d. Veer 30; M. Pel ders 37. t Eerste en tweede overduif'J. Schapendonk. EEN BENOEMING EN EEN AFSCHEID. Per 1 September is aan de Gereformeerde School te Am sterdam als onderwijzer be noemd de heer Wachtels-v. d. Berg, die thans onderwijzer is aan cle Christelijke School al hier. In hem verliest de school niet alleen een bekwaam on derwijzer, maar het Protes tantse verenigingsleven voor al ziet een bekwaam en ijve rig lid vertrekken. Hij was ouderling en scriba van de Ger. Kerk, secretaris van de A. R. Kiesvereniging en lid van de Kamerkieskring Den Bosch, hij was voorzitter van de Ger. Jongelingsbond in Noord-Brabant, waarvan hij meer dan 30 jaar lid was en in welke hoedanigheid hij ook zitting heeft in het comité voor de Koperen Bruiloft van het Koninklijk Paar. Dit zijn enkele functies die de heer Wachtels-v. d. Berg o.m. gedurende zijn 20-jarig verblijf in Waalwijk heeft waargenomen op een dusda nige manier, dat door zijn ver-, trek een gemis zal ontstaan. Wij wensen hem gaarne het beste voor de toekomst. ALWEER EEN TIMTUR-JUBILEUM. We kunnen binnenkort wel een aparte „Timtur-jubileum rubriek" in ons blad opnemen, want wederom was er giste ren een jubilaris. De heer J. Bataille, de pro curatie-houder, vierde name lijk zijn zilveren jubileum. 's Morgens werd hij op het privé-kantoor gehuldigd door de directeur de heer J. Klij- berg, die hem de gouden me daille uitreikte en hem een geschenk onder couvert ter hand stelde. Voor Mevr. Ba- taille waren er mooië bloe men. De heer Baars sprak na mens het kantoorpersoneel, de bedrijfsleiding en de sociale verzorgster en bood de jubila ris een haardstoeltje aan. On der enkele toepasselijke woor den bood mej. R. v. Engelen de jubilaris bloemen aan. Nadat men nog enige tijd gezellig bij elkaar was ge weest, werd het feest verder in huiselijke kring voortgezet. 's Avonds was er een feest avond voor het kantoor- en ander hoger personeel. Het ontbrak de heer Batail le niet aan vele andere blij ken van belangstelling, waar bij wij ons gaarne aansluiten. ST. ANTONIL"S-FEESTEN. De jaarlijkse St. Antonius- feesten vinden steeds hun hoogtepunt op de dagen, waar op de processies van buiten de gemeente deze Heilige ko men vereren in zijn Waalwijk- se devotie-kerk. Zo kwamen ook op Dinsdag 14 Juni vele pelgrims naar Waalwijk, in processie-verband, met bussen of anderszins, 's Morgens was er om 10 uur een plechtige Hoogmis, waarna men in pro cessie met het H. Sacrament over het H. Hartplein trok. Om 3 uur was er een plechtig Lof met predicatie, waarvóór de jubilarissen de ere-medail- le van de broederschap in ont vangst namen. Er heerste een grote devo tie-hij de-verschillende plech tigheden. JAARVERGADERING VAN W.S.C. getuigde van grote clubgeest. Op Maandag 13 Juni hield W.S.C. haar jaarvergadering in Hotel De Twee Kolommen. Er waren een kleine 100 leden aanwezig toen voorzit ter Spijkerman de vergade ring opende en het korte wel komswoord sprak. Spr. was blij zovele oudere gezichten te zien en hoopte dat in een prettige sfeer goede besluiten zouden worden genomen. Er was bericht van verhin dering binnengekomen van 3 leden. De notulen va nde vorige vergadering werden onver anderd goedgekeurd en vast gesteld, waarna de secretaris de heer v. Leeuwen, het jaar verslag voorlas. Een opeén- somming van feiten en het wel en wee van W.S.C. gleed als in een film weer voorbij in dit keurig verzorgd jaar verslag, waarvoor de secreta ris een dankbaar applaus in ontvangst moest nemen. Ook de penningmeester gaf z'n jaarverslag. Alleen de gro te kosten aan accomodatie en terreinen wogen zwaar in dit financiële verslag. Een drin gend beroep deed de voorzit ter dan ook op alle leden, na dat hij dit verslag nog nader toegelicht had, om alles in 't werk te stellen om de ver eniging, waar mogelijk, van dienst te zijn. Hij dankte bij zonder de heer v. d. Brand voor het correct beheer der financieën. In de Kas-commissie voor dit jaar zullen zitting nemen de heren J. v. Kempen, L. v. Oudheusden en B. v. Hees been. Als 5e agenda-punt stond op de agenda de bestuursverkie zing. Het gehele bestuur dat aftredend was, stelde zich herkiesbaar, met uitzondering van de heer v. Nijnatten, die wegens te drukke bezigheden een nieuwe candidatuur niet kon accepteren. Intussen kreeg hij de dank van voorzitter, bestuur en leden voor de vele en goede diensten aan W.S.C. bewezen. Dë uitslag van de verkie zing wees de volgende be stuursleden aan: Voorzitter: J. Spijkerman; Vice-voorzit- ter: Chr. Aarts; Secretaris: J. v. Leeuwen; Penningmeester: J. v. d. Brand; Comm.: H. Westerburger, J. Sars, A. Zeckendorf, Th. Verhoofstad en H. Snijders. De voorzitter dankte de ver gadering voor het vertrouwen in hem gesteld en zegde toe het komende jaar wederom zijn geliefde W.S.C. aan te voeren met al de kracht die in hem was. Hij hoopte daar bij de steun te ondervinden van zijn medebestuurderen en alle leden. Hij bracht dank aan de scheidende bestuurs leden voor alles wat zij had den gedaan en sprak het ver trouwen uit, dat zij zouden blijven wat zij steeds geweest zijn: echte W.S.C.-ers. In de elftal-commissie wer den dit jaar gekozen: C. Aarts, P. v. Eethen en M. Brok. Enige discussies leidden de stemming in, waaruit echter slechts dit resulteerde: „Be spaar de elftal-commissie Uw (ongezonde) critiek, want Uw vereniging wordt er door ge schaad". Bij de mededelingen zag de voorzitter zich op de eerste plaats gesteld voor het feit om bekend te maken, dat Jac. v. d. Ven vanaf heden de W.S.C:-kleuren op het veld niet meer zal verdedigen. Hij stelde deze sportman als voor beeld voor allen, speciaal voor de jongeren, voor wat club- liefde en sportmanschap be treft. „Jouw spel" zo zei hij letterlijk, „was geen publiek- spel, maar hield in het „die nen". Dienen van de vereni ging, en daarom was het zo mooi". Hij vroeg aan de heer v. d. Ven ook aan zijn vrouw de dank van geheel W.S.C. over te brengen. Een mooi souvenir werd hem aangeboden door 't bestuur, als aandenken aan de schone tijd op het veld van W.S.C. Een ontroerd dank woord van v. d. Ven besloot dit gedeelte. De terreinkwestie kwam ter sprake en in ploegen per elf tal zal weer het nodige des avonds gedaan worden, om 't W.S.C.-veld eén zo fleurig mo gelijk aanzien te geven. Verdere mededelingen wer den gedaan betreffende 't op zeggen van het contract met de heer v. Gelder als trainer en uitkijken naar een nieuwe oefenmeester. Ook het leiderschap bij de diverse elftallen kwam ter sprake, waarbij verschillende nieuwe mensen als leiders aangemeld werden. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt, o.a. door de voorzitter van de vete ranen-vereniging de heer Pot, die blij was twee van zijn medebestuurderen over te zien gaan in het W.S.C.-be- stuur. Hij bracht namens de vergadering dank aan de voorzitter en bestuur voor hun beleid in het afgelopen jaar, waarna op verzoek van dhr. Wiesman de vergadering door allen staande werd besloten met het prachtig W.S.C.-club lied. De voorzitter dankte hier na voor de grote opkomst en goede belangstelling, speciaal van het ere-lid de heer v. Eijk en sloot deze zeer geanimeer de vergadering. In de beste stemming werd in „De Twee Kolommen" nog enkele uurtjes nagepraat, waarbij men zich kon overtui gen van een gezonde en goe de clubgeest in de oudste Waalwijkse Voetbalvereniging W.S.C. LEDENVERGADERING CHR. STREEK-H.B.S. r Op deze vergadering, die door de voorzitter met gebed en schriftezing werd geopend, werd in de vacature van voor zitter, ontstaan door het ver trek van Ds. A. Wisgerhof te Capelle, tot voorzitter geko zen Ds. J. J. Moll van Gen- deren. Verder werd in de vacatu re, die ontstaat door het ver trek van Ds. H. Harkema te Wijk, gekozen de heer J. v. d. Bosch, gem.-secretaris van Sprang-Capelle. De beide vertrekkende be stuursleden werd bij monde van Ds. J. J. Moll en de heer J. Buddingh een woord van hartelijke dank gebracht voor alles wat zij met zoveel toe wijding voor deze komende middelbare streekschool op Prot. Chr. grondslag gedaan hebben. De beste wensen wer den mede voor hun gezinnen in hun nieuwe gemeenten er aan toegevoegd. Vanuit de vergadering rezen meerdere vragen o.a. in ver band met de huisvesting, wan neer deze school met 3 klas sen gaat beginnen. De voorzitter zeide, dat door het gemeentebestuur van Waalwijk 2 lokalen voor de school beschikbaar zijn ge steld. Met een derde lokaal hoopt het bestuur spoedig te kunnen slagen. Voor de beantwoording van vragen, rakende het wezen van het onderwijs, zal de di recteur de heer Schouten voor belanghebbenden een spreek uur houden en wel op Zater dag 25 Juni a.s. van half twee

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2