De Langstraatse schutters UW IN HET GEWEER BIOSCOOP-PROGRAMMA in de Nederl. Schoen- en Lederindustrie DË ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 30 JUNI 1949 6 4 DE PLAATS van c/e gemeente LOONOPZAND belonin^n w.s.c. SDO 2—Drunen 2 DE „ECHO" OOK BLAD ikkam en spiegel ei, voetbalschoen, gent je, bankbiljet J. ;n: handschoen, ledi ge ,st, drie levensmidde lenkaarten, een paar zwarte dameshandschoenen, kerk boek, duimstok, witte jas zon der ceintuur, trouwring, blau we step. MUSIS SACRUM. Van Vrijdag t/m Zondag wordt er de veelbesproken en opmerkelijke film van Powell en Pressburger vertoond: „De rode Schoentjes". Een meisje, een danseresje, moet kiezen tussen het ballet en de man die zij lief heeft, maar-evenals.- in het sprookje van Andersen, waaraan de film zijn naam en één van de mooiste stukken ontleent, voert het ballet haar van haar liefde en haar geluk naar de dood. „Een huis in de Dulcimer- straat" heet de film die Maan dag en Woensdag in Musis hen die moeten samenwonen met anderen kan leren hoe verdraagzaamheid en begrip voor elkaar de bewoners van een huis als een grote familie maakt, die een lijn trekt wan neer één van hen in gevaar verkeert. LUXOR. In Luxor wordt van Vrijdag tot en met Zondag de film „30 Seconden boven Tokio" vertoond. Een historische film over het eerste Amerikaanse bombardement op Tokio en de avonturen die de vliege niers daarna meemaakten voor zij Amerika weer bereikten. Spencer Tracy, Van Johnson, Robert Walker e.a. spelen de hoofdrol in deze spannende film. De Western die Maandag en Woensdag wordt, vertoond heet „Go West" en handelt over Cowboys, gelukzoekers en bandieten, die betrokken zijn bij de grondaankoop voor een spoorweg. Dit gaat met de nodige avonturen gepaard, zo dat er heel wat gevochten overwinningen behaald moe ten worden, alvorens alles in kannen en kruiken is. zoolleer, dat is 100 gram per hoofd van de gehele bevolking. Met recht gaat men er dus een tentoonstelling organiseren, een vaktentoonstelling van een enkele gemeente, wat een uniek feit in de Nederlandse schoenenwereld ge noemd kan worden. Een bewijs ook voor de intensieve samenwer king die er tussen de fabrikanten bestaat. We hebben al vaak in grotere en kleinere berichten over deze tentoonstelling geschreven, maar niettemin willen wij er nog maals op wijzen, omdat wij met de andere vertegenwoordigers van de Nederlandse pers, die Dinsdag in Kaatsheuvel bijeenkwamen, het enthousiasme hebben kunnen con stateren waarmee er gewerkt wordt, en de wil hebben waar genomen de betekenis van deze gemeente te accentueren en het recht op een goede naam te be wijzen. Hiervan getuigt alles, de per fecte organisatie, de unieke aan leg en vooral de show. DE SCHOEN IN HET CENTRUM. Ook over de belangrijkheid van deze show in het middengenre, waarvan de heer van Mierlo de grote stuwkracht is geweest, schre ven wij ook reeds. 12 maal zul- Zondag 26 Juli is de 5e ronde voor de wisselbeker v. d. Lang straatse bond verschoten. St. Bla- sius te Heusden was ditmaal de gastvrouwe. St. Blasius betrad zelf als eer ste het strijdperk. Haar nuttige voorsprong die te Herpt was ver loren gegaan, werd ten dele we derom heroverd. Met 4 punten voorsprong op St. Catharina te Herpt gaat zij nu alleen aan de kop van de ranglijst. Zij wist dit maal 23 uit de 24 te behalen punten te veroveren. Even zoveel punten als Heus den nu won, verloor St. Catha rina uit Herpt. Met een resultaat van 19 punten beëindigde zij deze bekerwedstrijd en heeft nu 90 punten. Er zijn echter nog twee wedstrijden te schieten, zodat de 4 punten voorsprong van Heus den nog niet veilig te noemen is. Voorlopig staat St. Catharina op de 2e plaats. St. Jan Kaatsheuvel moest een veer laten en schoot n.l. 13 pun ten. Ze heeft nu in totaal 72 pun ten en bezet een goede derde ulaats. St. Ambrosius Baardwijk heeft het ene puntje verschil met Els- hout genivelleerd. Ze bezitten thans even veel punten, n.l, 65. St. Ambrosius behaalde 17 pun ten. Ze hielden er de moed goed in door 8 punten meer te schieten dan on 21 Mei te Herpt. O. L. Vr. Schuts schoot 7 pun ten meer dan in haar voorlaatste wedstrijd. Ook weer op de goe de weg dus. Vlijmen behaalde 14 punten, 1 punt minder dan vorige keer. Ze bezetten de voorlaatste plaats. Besoijen is verschrokken. Uit pure schrik schoot men 6 punten meer dan de voorlaatste, wed strijd. Hiermede is de 5e ronde be ëindigd en een mooie sportdag besloten, door Heusden goed ge organiseerd. Het verloop van het Bondsconcours komt in ons blad van Maandag a.s., daar het an ders te veel plaatsruimte in be- slaq neemt. Het volgende Bondsconcours is te Elshout op 31 Juli, waar we allen weer hopen aan te treffen. Hieronder volgen de uitslagen van de wisselbekerwedstrijd met de standenlijst van 26 Juni. Uitslagen wissclbekercompetitie te Heusden. O. L. Vr. Schuts, Elshout. sch. pnt. J. v. d. Wiel 4 4 Chr. Klerks 4 4 Fr. v. d. Wie! 4, 2 Joh. Klerks 4 4 Jan Merkx 4 0 G. van Keulen 4 2 St. Blasius. Heusden. sch. pnt. G. van Hemert 4 4 M. v. Ooijen 4 4 M. de Kort 4 3 Sjef v. Eeuwijk 4 4 W. v. Kasteren 4 4 M. v. Leeuwen 4 4 Totaal 23 St. Ambrosius, Baardwijk. sch. pnt. B. v. Beijnen 4 3 J. Baijens 4 3 Th. Pullens 4 2 Ant. v. Buul 4 3 G. v. Heesch 4 2 W. Pullens 4 4 Totaal 17 Juliana, Vlijmen. sch. pnt. B. v. Eggelen 4 3 M. Luijben 4 3 J. Luijben 4 3 Fr. Luijben 4 2 A. de Vaan 4 0 J. Verboord 4 3 Totaal 14 St. Catharina, Herpt. sch. pnt. W. de Kort 4 3 A. de Kort Czn. 4 4 Th, Buijs 4 G. v. d. Eijriden 4 3 A. Verhoeven 4 4 C. de Kort Czn. 4 1 Totaal 19 St. Crispijn, Bescijen. sch. pnt. W. de Louw 4 0 H. de Louw 4 3 C. v. Muilekom 4 2 P. B-r keimans 4 4 J. v. Huiten 4 2 H. v. Dongen 4 0 Totaal 11 St. Jan, Kaatsheuvel. sch. pnt. B. v. d. Hoven 4 2 H. Molenschot 4 4 B. v. Cromvoirt 4 3 Th. Sperber 4 2 H. Kops 4 1 C. Elshout 4 1 Totaal 13 Standenlijst op 26 Juni. Totaal 16 pnt. St. Blasius, Heusden 5 94 St. Catharina, Herpt 5 90 St. Jan, Kaatsheuvel 5 72 O.L.Vr, Schuts, Elshout 5 65 St. Ambrosius, Baardwijk 5 65 Prinses Juliana, Vlijmen 5 56 St. Crispijn, Besoijen 5 48 Wanneer van 23 t.m. 27 Juli a.s. de tentoonstelling de Schoen 1949 in 't Kaatsheuvelse sport park zal worden gehouden, dan zal de aandacht van alle bij de schoenhandel en de schoenin dustrie betrokkenen gericht zijn op deze plaats in het Lang straatse schoenengebied, die niet zo'n klinkende naam heeft als andere plaatsen, maar waarvan het product in kwaliteit en de bevolking in werklust bij geen enkele andere plaats ten achter staat. ENKELE CIJFERS. Laat ons dit artikel beginnen met enkele cijfers die duidelijk zullen aantonen welke voorname' plaats de Kaatsheuvelse Schoen en lederindustrie op dit gebied in Nederland inneemt, Zoals we reeds eerder berichten wordt in deze gemeente Vb ge deelte van de totale Nederlandse productie van lederen schoeisel vervaardigd. Het is dan ook na Waalwijk de 2e gemeente in de Nederlandse schoenindustrie. Jaar lijks worden er 2.200.000 paar schoenen vervaardigd, terwijl het totaal in Nederland 10.500.000 paar is. Van de 6000 arbeiders die in de Langstraat in de schoenin dustrie werkzaam zijn werken er 2000 in Kaatsheuvelse fabrieken, terwijl de gemeente 13000 inwo ners heeft. Een bewijs ook voor de grote conjunctuur gevoeligheid van Loon-op-ZandKaatsheuvel. In Loonopzand zijn het voorna melijk de leerlooierijen die de aan dacht vragen. Deze verwerken jaarlijks een millioen kilogram len de mannequins van Mevr. Smid, die ook de grote shov/s in Scheveningen, Amstrdam, den Haag en Utrechj verzorgde, ge durende een uur aan de belang stellenden tonen van hoe groot belang de schoen is voor 't toilet. Men is van de schoen uitgegaan. Ze zijn apart voor deze manne quins gemaakt en ook de toiletten die deze zullen dragen, en die een deel uitmaken van de najaarscol lectie van twee van de meest be kende Nederléndse modehuizen, zijn hierbij aangepast. Bij de or ganisatie van deze show bedient men zich van het waardevolle ad vies van de hëêr Kruidering, re dacteur van „de Pasbank die op dit gebied veel ervaring heeft. Dit waren nóg enkele aspec- gten van de Schoen 1.949, die nu in de moeilijke tijd die de schoen industrie ongetwijfeld doormaakt (wij vernamen van de stijging van de leerprijzen van de ledêr- fabriek Oisterwijk, de toonaange vende leerlooierij, waardoor de moeilijkheden van de fabrikant, ook en vooral i.v.m. de prijs nog zullen toenemen) nog meer bete kenis krijgt. Daarom is het te ho pen dat deze .tentoonstelling een groot succes wordt, en de voor tekenen rechtvaardigen deze ver wachting. AAA CORRESPONDENTSCHAP i J. Tue rlings, Schoolstraat 4B. Tel. 105. AGENTSCHAP G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel, 66. Zondagmorgen geeft dit orkest een Matinee-Dansante. Apollo enga geerde voor kermis 1949 „The Rambling Moochers" een dans- show en Amusementsorkest met een uitstekende bezetting onder leiding van H. Mastenbroek ook reeds door vorig optreden bij Apollisten gekend. Ook hier is een Zondagmorgen-matinee aan gekondigd vol afwisseling. Benoeming Notaris. Bij K.B. is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Breda, ter standplaats Kaatsheuvel, de heer L. P. H. M. van Baar, no taris te Urmond. Kermis. Weer staat de kermis voor de deur; weer krijgt Kaatsheuvel en Loonopzand zijn jaarlijkse vier dagen van vermaak en ontspan ning, zoals dat speciaal Brabant kent. En Kaatsheuvel kan kermis houden en bewijst jaar op jaar dat het dat doen kan in gepaste vrolijkheid en in goed fatsoen Wij verwachten ook dit jaar niet anders. En als dan Burgemeester Mr. v. d. Heijden dit jaar voor het eerst een proeve doet met een verlenging van het dans- en slui tingsuur ook voor de gewone ca- fé's, terwijl dit vroeger beperkt bleef tot de zalen met eigen leden, dan verwachten wij, dat deze voorkomendheid zal gewaardeerd worden en deze waardering zich zal openbaren in dezelfde netheid en fatsoen ook in deze latere uren. Laat iedereen in zijn kermisvieren verantwoord zijn tegenover zijn eigen geweten, zijn huisgezin, de kerk en de maatschappij. Aan amusementsgelegenheden is ook thans weer geen gebrek. Het Marktplein met het terrein van de St. Vincentius vereniging daar naast wordt volgebouwd met amu sementsgelegenheden van allerlei aard. Vooral de jongere generatie zal daar zijn hart weer kunnen ophalen en zijn centen kunnen kwijt worden, doch daar is het nu eenmaal kermis voor en... kermis is het maar eens in 't jaar. In de diverse zalen en café's viert Terpsichore natuurlijk weer hoogtij. Als we de ronde eens gaan doen, treffen wij bij de mo len in café de Wed. van Berkel een prachtig mortier-orgel met 'n spiegelgladde dansvloer, en verder in 't Hoekje doet Nic. Verschure hiervoor al niet onder; caM de Efteling zal trachten bezoek te trekken om na een gezonde wan deling eveneens bij een goed or gel verpozing te vinden in een lustige dans'. De Steenbakker heeft zijn gezellige tuin schitterend in orde, terwijl er in de danszaal eveneens een goed mortierorgel staat. De Gildenbond met ruime zaal zal trachten zijn leden te trekken en heeft beslag weten te leggen op een pirement, dat in de zaal past; The Victorie Stars zijn het dansorkest dat bij Klijssen op de Horst de danslustige voor een dansje nodigt; in café De Sport wereld van de heer M. v. Wan- rooij, vroger Café de Bondt is de achterzaal ingericht en is een groot orgel geplaatst met hetzelf de doel. Alleen café C. v. Wan- rooij in de Mgr. Volkers'tr. biedt verpozing aan in andere vorm; daar opereert het amusementsor kest van Filip de Ouden dat er 't vorig jaar veel succes oogstte als cabaret; Nolleke Donders komt in Café Th. v. Boxtel in de Kruisstraat met een groot mortier orgel om zijn klanten kermisver maak op de dansvloer te bieden. In twee van onze zalen treffen we dezelfde mensen aan als 't vo rig jaar. In de Bel Canto-zaal bij de heer Jan van Dun is het voor de zoveelste maal Alb. Gerritsen uit Leiden met zijn Show- en Dansorkest om te trachten het zelfde succes te oogsten dat hem telkens op de Kaatsheuvelse kre- mis ten deel valt. Zondagmorgen wordt er met medewerking van de Gemengde Zangvereniging Bel Canto het traditionele Volksmati- née gegeven dat altijd nog een der hoogtepunten van de kermis vormt. En Euphonia komen „The Georgians" onder leiding van J. v. Baal en met Lady crooner W. Vriens terug, een zeer verzorgd en attracitef Show en Dansorkest, dat het publiek kent en door het Euphonia-publiek gekend wordt; Harmonie St. Jan. Zoals op de raambiljetten te le zen is, houdt de Harmonie St. Jan ook dit jaar wederom het tra ditionele Matinée ter gelegenheid van de kermis op Vrijdag 1 Juli a.s., om 10 uur in de zaal van de heer J. van Dinteren te Berkdijk. Het Cabaretgezelschap „The Lucky Stars" zal hieraan zijn me dewerking verlenen. Dat St. Jan groeit en bloeit hebben we dit jaar al verschil lende malen kunnen horen, als zij onder het spelen van pittige mar sen door Kaatsheuvels straten trokken. Ook de Moer hebben zij op de laatste Zondag in Mei van hun heerlijke marsmuziek laten genie ten. Op 11 Juni gaf zij een open luchtconcert in Berkdijk en op Vrijdag 17 Juni een zeer goed ge slaagd concert op het Missiehuis ter ere van Mgr. J. Groen. Op 29 Juni verleende zij haar medewerking bij de Anjercollecte. Ook op de Schoen 1949 zal een concert gegeven worden. Een flink programma is hiertoe aan de se cretaris van de Schoen ingezon den. Op de laatst gehouden algeme ne vergadering werden de twee vacatures die in het bestuur wa ren aangevuld door de verkiezing van de heren C. Oosterwaal eri C. Labé. Een tiental leerlingen is flink aan het studeren en meer deren wachten nog op een instru ment, die jammer genoeg niet meer voorradig zijn. St. Jan doet zijn best, dus laten wij allen dat ook doen door dona teur te worden. Wielerclub Kaatsheuvel. In Dordrecht mocht de Wieler- cluD Zaterdag j.i. weer succes boeken. J. Elipsen was van t be gin tot het einde bij de uitlopers, doch kwam heiaas in de voor laatste ronde te vallen, waardoor hij de kans op de eerste verloor. Door zeer vlug opleggen van een atgelopen band en een geweldige spurt bereikte hij echter toch nog de derde plaats. Een mooi suc ces'! Ook A. Kuiten uit Waspik reed het hele parcours uit. Bij een der laatste ronden raakte hij door een kleine onoplettendheid achter en eindigde op de 14e plaats. A. v. d. Ven en Danven konden het parcours niet uitrijden. Zondag werd St. Willebrord bezocht. Daar de Nieuwelingen hier met de veteranen starten, was de cours onoverzichtelijk. Van der Linden moest wegens zadelbreuk opgeven; Fiters reed zijn ketting stuk. Glaudehians zette te hard in en kon het: na 60 km. niet meer houden tegen: zijn concurrenten. P. v. d. Ven had nog herinne ringen aan een paar valpartijtjes en bleef te lang in de achterhoe de hangen orr^ nog een behoorlijke plaats te kunijen bezetten. Hij ein digde als nummer 14. De ama teurs Damen en Kuiten hadden pech met hun vehikel Snoeren raakte van de weg in de sloot en werd 'uit de cours genomen. A. v. v. Ven reed om te winnen, doch de laatste loodjes' wegen het zwaarst en zo raakte hij bij de laatste beslissende km. naar ach ter om op de 15e plaats te eindi gen. Meer tactiek had hem meer succes bezorgd. Op de wegwedstrijd Amsterdam Arnhem vice-verse op 9 Juli a.s. komt A. v. d. Ven uit. 't Is een brokje van een dikke 200 km. Schoolreis. Donderdag, de eerste kermisdag maken de leerlingen van de drie hoogste klassen van de St. Jans- school en de Bernardusschool, te samen ruim 160 jongens, onder leiding van het schoolpersoneel n reis naar Antwerpen. Door tussen komst van de Broeders van Lief de uit Antwerpen wordt toegang verkregen voor de bezichtiging van het Stadhuis, terwijl tevens 'n bezoek wordt gebracht aan de Lieve Vrouwekrk en een Schelde- tocht wordt gemaakt met e der boten van de Flandria. Natuur lijk wordt de Scheldetunnel door gewandeld en nog meer beziens waardigheden bezocht, zodat de jongens een prettige en leerzame dag wacht. Bij de Broeders van Liefde in Antwerpen zijn de jon gens te gast, terwijl op de terug tocht het grote klooster van de zelfde broeders bij St. Job in Goor wordt aangedaan. De reis geschiedt met vier grote bussen van van Dijks Reisbureau uit Den Bosch. Uitstapjes. Niet alle centen worden in ker misvermaak opgemaakt. De Ka- jotters maken een excursie naar Eindhoven en omstreken, om daar verschillende grote bedrijven te gaan bezichtigen. De K.J.M.V.-ers gaan Vrijdag,eveneens naar Zuid- Brabant om een kijkje te gaan nemen naar de klokkengieterij te Aarle-Rixtel en de Dommelse Bier brouwerijen. De St. Genoveva- gijde maakt een grote reis' naar Apeldoorn en omgeving om daar van het vele natuurschoon te gaan genieten. Ook deze reizen lopen over van Dijk» reisbureau. Kermis in 't land. De gemeente Loonopzand staat weer aan de vooravond van de jaarlijkse kermis, van Donderdag tot Zondag 3 Juli. De zorgen worden weer eens voor enkele dagen aan de kant gezet, en zijn zowel voor- jong als oud de da gen van ontspanning en jolijt. De kermiswagens rijden druk af en aan en vaardige handen zijn druk bezig hun tenten op te slaan. Traditiegetrouw geven de beide harmoniegezelschappen op Donderdag en de zangvereniging op Vrijdag hun matinée's voer leden en donateurs en 's avonds gratis bal. Als het weer blijft zo als het is, dan zal er weer van 'n gezellige drukte gesproken kunnen worden zoals we dat gewoon zijn. Voorzichtig in bos en heide. Dat men nog steeds op zijn hoede moet zijn in bos en heide, en vooral de kinderen, bewijst wel dat er nog menige keer gra naten worden gevonden, waarvan aangifte moet worden gedaan. Zo werden dezer dagen nog op en kele plaatsen gevulde granaten gevonden, zelfs nog met 3 stuks bij elkaar. Men zij dus steeds op zijn hoede en laat zijn kinderen niet alleen op stap gaan naar bos en hei. Duivenwedstrijd Zondag hield de postduiven vereniging een wedvlucht vanuit Corbeil. Afstand 377 K.M. Deel name 47, los 7.55, aankomst le duif 1.59.24. De uitslag was als volgt: J. Snoeren 1, 2; C. v. Dongen 3; M. Wouters 4; Jos v. Dongen 5, 7, 10; M. v. d. Velden 6; II. v. d. Velden 8; C. v. Gompel 9; M. Vera 11; M. Ven 12. P. v. d. Velden overduif. P. v. d. Velden: Serie II en serie III. ABONNEERT U OP DE ECHO VAN HET ZUIDEN DE STllNT VAN HET N.V.V. Het bestuur van het N.V.V. heeft, op de rede van de heer Vermeulen verklaart dat het geen aanval was op het Nederlands Episcopaat, maar een verweer te gen een grievende en onrechtvaar dige bejegening van het N.V.V. Zij critiseren verder Pater Stok man, afgevaardigde van de rege ring, die het tegen de heer Ver meulen opnam en beweerd zou hebben dat een katholieke arbei der zijn geloof zou verliezen, wan neer hij lid werd van het N.V.V. (Sic.). Dinsdagavond hield de heer Serrarens, technisch raadgever van de Nederlandse delegatie een rede voor de K.R.O. waarin hij zeide, dat hij nog geen deelnemer aam de conferentie getroffen had, die het optreden van de heer Ver meulen billijkte, zij die hij sprak waren het wel volkomen eens met pater Stokman. Hij noemde de uitlatingen van Vermeulen niet alleen een aanval op het Neder lands Episcopaat, maar ook op de Ned. Regering en op ons land. DE LEDER-INDUSTRIE IN 1948. Het centraal buréau voor statistiek heeft een onderzoek ingesteld naar de Nederland- Lederindustrie in 1948. De 94 ondernemingen, waarop de gegevens betrekking hebben, gaven in totaal aan huiden en vellen, looistoffen, oliën en vetten, brandstoffen en hulp diensten uit 82.390.000 tegen 63.711,000 in 1947 (92 onder nemingen), 33.399.000 in 1946 (76 ondernemingen) en DE „ROERMOND". Dezer dagen gelukt het een Ita liaanse duiker in het wrak van de verongelukte „Roermond te dringen. Hij trof daar echter geen van de 10 nog vermiste lijken aan, zodat men vermoedt dat deze door de sterke stroming zijn wegge spoeld. De motor van het vlieg tuig is reeds opgehaald. Vandaag begint men met het lichten van de romp, die op ongeveer 30 meter diepte ligt. De lijken van de Ne derlandse slachtoffers, voor zover gevonden, zijn naar Amsterdam overgebracht, terwijl de stoffelijke resten van de vier Egyptenaren reeds naar Cairo zijn gebracht. KABINETSFORMATIE IN BELGIË. In België heeft de Katholieke minister'van staat Paul van Zee land, de opdracht gekregen een kabinet te formeren. Deze keuze wijst, aldus meent men, in de richting van een ka tholiek-liberale coalitie, terwijl de katholieken toch hun samenwer king met de socialisten wilden voortzetten. België is politiek in een moei lijke situatie geraakt. De Katho lieken willen allereerst een oplos sing van de koningskwestie, de li beralen willen een belastingverla ging en geen van de partijen zal met een andere samengaan, die haar program niet deelt. Op veler verzoek sluit de inzend termijn niet op 2 Juli doch op j 2 Augustus a.s. Voor een vlotte vaststelling der beloningen is het aan te bevelen niet tot de laatste dag te wachten met inzending van Uw formulier. N V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN 16.915.000 in 1938 (89 onder nemingen). De vervaardigde producten, iii'cl. het bedrag ontvangen voor hulpdiensten, vertegenwoordigen een totale waarde van 123.321.000 tegen ƒ96.718.000 in '47, ƒ51,622.000 in 1946 en ƒ24.153.000 in '38. Op 30 September 1948 hadden deze ondernemingen 4575 menaen in dienst. Alhoewel het voetbalseizoen gesloten is, zo geldt dit niet voor de Veteranen der meeste verenigingen. Juist in het zo merseizoen komt de oude gar de in actie. Vanzelfsprekend blijven de oud-spelers van W.S.C. hierin evenmin achter en reeds a.s. Zaterdagmiddag om half vier zal er wederom met het nodige vuur acte de présence gegeven moeten wor den tegen de oud-spelers dei- voetbalvereniging „FORD" uit Amsterdam, van de Ford-Au- tomobielenfabrieken. R.W.B. Léden van RWB, a.s. Maan dag zal de jaarvergadering gehouden worden in 't club lokaal. Aller opkomst is dringend gewenst, daar er diverse be langrijke punten behandeld zullen worden en de verkie zingen voor bestuur en ver dere commissies zullen plaats vinden. De vergadering vangt aan om precies 8 uur; leden denkt ér om: deze keer geen laat komers; bent allen op tijd present, dan behoeft het niet zo vreselijk laat te worden. Het bestuur rekent op Uw aller medewerking. SCHEIDSRECHTERS. A.s. Zondag gaan de Lang straatse Scheidsrechters naar het landelijk tournooi te Rot terdam, om aldaar deel te ne men aan 't Nationale Scheids rechters Voetbal-tournooi. De Langstraat komt uit in de le ronde tegen Arnhem, Ensohe- de, Rotterdam en Almelo; deze vormen dan een afdeling en zullen vechten om een plaats voor de volgende ronde. Het geheel is verdeeld in 10 af delingen; in totaal worden er circa 200 wedstrijden gespeeld van 20 minuten, verdeeld over 8 voetbalvelden op het com plex Varkenoord rondom Fije- noord-Stadion. Het elftal van de Langstraat wordt pas in Rotterdam be kend gemaakt, doch wij wen sen onze mannen veel succes toe. Doe je best en zet je beste voetbal-benen vooruit. Wij hopen dat de Lang straatse Scheidsrechters met de eerste prijs uit Rotterdam zullen terugkeren en wensen aanvoerder Pijnenburg en z'n mannen veel succes. Volgende week Donderdag zullen wij enkele verslagen over de gespeelde wedstrijden geven. SPRANG. S.D.O. SDO speelde haar 2e wed strijd voor het Nederlaag- tournooi tegen WSC 2. Hoe wel WSC technisch beter is, wist SDO toch een gelijk spel te behalen: 11. Heden (Donderdag) speelt SDO 2 tegen WSC 4. A.s. Zaterdag krijgen we Drunen '1 en 2 op bezoek. Daar Drunen over een goede ploeg beschikt, verwachten we Zaterdag weer een paar mooie wedstrijden. Om 4.30 uur: Om 6 uur: SDO 1Drunen 1 WAALWIJK. TENNIS. Uitslagen van de Maandag en Dinsdag gespeelde wed strijden om 't kampioenschap Waalwijk 1949 op de banen van Hotel Verwiel. Dames Singel. Mevr. Eibers sl. mej. v. d. Reijdt 63, 60. Mej. N. de Kort sl. Mevr. v. Eijl 6—0, 6—2. Dames Dubbel. Mevr. Italiaander en Mevr. Koeken sl. mevr. v. Loon en mej. Timmermans 62, 60. Gemengd Dubbel. Mej. N. de Kort en T. de Kort sl. de heer en mevr. v. Eijl 6—1, 6—0. Mej. v. d. Wee en H. de Kort sl. de heer en mevr. v. Iersel 62, 6—4. Heren Enkel B. J. van Iersel sl. H. de Kort 1—6, 6—3, 6—2. Van Heijst sl. B, Weyers 6—0,' 6—1. Heren Enkel C. Franssen sl. Muldèrs '63, 6—3. Heren Dubbel. Borowicz en v. Heijst sl. Weyers en A. v. Loon 6—0, 6—0. POSTDUIV EN VERENIGING „DE POSTDUIF" WAALWIJK Bovengenoemde vereniging is voornemens' haar jaarlijkse t.b.c.- vlucht te houden op 17 Juli a.s. Het publiek wordt beleefd ver zicht dit mooie doel te steunen door het kopen van een duiven- ring, die door de dames van het t.b.c.-comité worden aangeboden. Vorig jaar konden Wij ruim 800 gulden afdragen aan het plaatse lijk t.b.c.-comité. Dit jaar moet dit bedrag hoger zijn, vooral door 'het schenken van ereprijzen en financiële hulp der ingezetenen. Doet allen mee, de duiven zor gen voor de rest der t.b.c. Het Comité, Postduivenver. „De Postduif". Uitslag wedvlucht Corbeil, af stand 388 K.M., in concours 159 duiven. Eerste duif 1.47 uur, de laatste prijs 3 uur. G. v. Helvoirt L H. Pullens 2; P, Colijn 3; D. v. d. Boomgaard 4, 25; Groene veld 5, 17; L. Mul der 6; L. v. d. Bogaert 7; P. v. Helvoirt, 2e Zeine, 8, 14; Jos van Bladel 9, 22, 28; J. Verhogen 10; A. Stokwielder 11; L. de Bruine 12, 16; Jos v. d. Pas 13; Schoemans Jr. 15; J. L. Treffers 18; M.i v. d. Griendt 19; A. Tim mermans 20, 30; H. Knippels 21; W. Duquesnoij 23; de Ronde 24; G. v. Huiten 26; Lombarts 27. 3.7; A. Schuwer 29; H. v. d. Wiel 31; G. Kooijmans 32; A. van Es 33; Jos Hensen 34; M. Verhulst 35; W. v. Bokhoven 36; C. van Beijnen 38; A. v. Eijck 39; H. v. d. Pennen 40.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2