:n huwelijk T H. M. DE KONINGIN I DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 7 JULI 1949 4 MIMI -SB Midden boven Nog maar amper is' op 8 September 1936 de verloving tussen H. K. H. Prinses Juliana der Nederlanden en Z. K. H. Prins Bern- hard van Lippe Biesterfeld bekend geworden of de burgerij van 's-Gra- venhage verzamelt zich bij duizenden voor het paleis Noordeinde om het jonge paar toe te juichen. Prins Bernhard verovert in die dagen met zijn joviaal optreden spoedig het hart van allen, die het Huis van Oranje genegen zijn. Daaronder„Geeft elkaar de rechterhand". De oude hofpredikant, ds. Weiter, zegent het huwelijk van het kroonprinselijk paar in. Links bovenaan Op 31 Januari 1938 werd prinses Beatrix geboren. Een golf van blijdschap ging door ons land. De jonge ouders tonen enkele maanden later de jongste Oranjetelg aan het Nederlandse volk. Rechts bovenaanHet rampjaar 1940 voerde het prinselijk gezin in ballingschap. Daar werkten zowel prinses Juliana als prins Bernhard voor de nationale zaak. Hier brengen zij een bezoek aan een opleidingskamp voor vliegers van het Koninklijk Nederlands Indische Leger. Links midden Z.K.H. Prins Bernhard, opperbevelhebber van de Bin nenlandse strijdkrachten, arriveert met zijn jeep in de juist bevrijde stad Maastricht. Hij wordt er met enthousiasme begroet. Rechts midden Het prinselijk gezin landt in Mei 1945 op het vlieg veld Teuge bij Apeldoorn en neemt daarna zijn intrek op Het Loo. De drie kleine prinsesjes brachten zelf hun lievelingspoppen mee... Midden onder de trouwfoto: Op 19 Februari 1946 was er opnieuw reden tot vreugde en dankbaarheid voor vorstenhuis en volk: prinses Ma rijke werd geboren. Hier zien we de Benjamin op tweejarige leeftijd spe lend in de kinderkamer. Rechts onderPrinses Juliana wordt koningin Juliana. Haar moeder doet hiervan mededeling in een korte toespraak vanaf het balkon van het paleis op de Dam in Amsterdam. „Leve koningin Juliana!!" Midden onder „Zo helpe mij God almachtig". In de Nieuwe Kerk te Amsterdam wordt de jonge koningin ingehuldigd als vorstin van het Nederlandse volk. Links onder Het sprookje van de gouden koets. Door een juichend Amsterdam trekt een lange feeststoet, waarvan de gouden koets het be langrijkste onderdeel vormt. Bijna een jaar is dit thans geleden. Wij gaan, naar de woorden van prinses Wilhelmina, „met opgeheven hoofd de toe komst tegemoet, schouder aan schouder met Juliana". Iiuilill

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 4