WRALWÏK DE LMGSTHMT KAATSHEUVEL ELSHOUT HEUSDEN CAPELLE L00N-0P-ZAND HERIJK MATEN EN GEWICHTEN een Boerderij JACHTHOND, OPENBARE AANBESTEDING. openbaar aanbesteden Hef verbouwen van hei bestaande pand Elfhuizen nr. 1 iot brandweerhuis met kantoorruimte. DE ECHO YAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 JULI 1949. VERGADERING BOERENLEENBANK BAARDWIJK. HET MAATCORSET bij uitnemendheid Bustehouders ^95 Maatcorsetten Corsetgordels 1875 Corsetière Mevr. A. Sterk Burgemeester en Wethouders van GEERTRUIDEN- BERG zullen op 18 Juli 1949 te 16 uur ten gemeente huize Bestek en tekening zijn vanaf heden te» gemeente secretarie verkrijgbaar ad F 2.50 per stel. Inlich.ingen en aanwijzingen op 14 t/m. 16 Juli 1949 bij A. G. RENNIERS, gemeente-opzichter. Burgemeester en Wethouders van Geertruidenberg J. BIANCHI. De Secretaris, M. DE VISSER. verre verwacht worden, op buitengewone wijze zal weten te vermaken. Het zal er vrolijk toegaan in de „Albergo dei fiori", de bloemenherberg temidden van 't Oisterwijkse natuurschoon. Vóór de première op 24 Ju li a.s., waarvoor thans reeds uit de binnenkomende aan vragen bij de V.V.V. grote be langstelling blijkt te bestaan, zal nader op de inhoud van het stuk worden teruggeko men. Ofschoon goede wijn geen krans behoeft, raden wij onze lezers aan deze zomer in elk geval de Oisterwijkse Open luchtspelen te bezoeken.. Het blijft de moeite meer dan waard! JAARVERGADERING WIT-GELE KRUIS. Woensdag j.l. hield de Nrd.- Brabantse Bond van het Wit- Gele Kruis in Den Bosch zijn jaarvergadering. De provin ciale voorzitter dr. Mol uit Etten hield een belangrijke rede, waarin hij sprak over de plannen die er op stapel staan om het werk van de Kruis verenigingen efficiënter te maken. Hiertoe zou een sa menwerking tussen de diver se afdelingen noodzakelijk zijn; nauwer contact tussen Bondsbestuur, Bondsbureau en plaatselijke afdeling was eveneens noodzakelijk. Men was met de gemeente Tilburg in contact getreden om daar het eerste districts centrum te vestigen; tevens zal daar het nieuwe provin ciale bureau gevestigd worden in het geboortehuis van Mgr. Mutsaers. De financiële toestand was niet erg gunstig. Men hoopt dat de nieuwe regeling aan de onbillijkheid die er t.a.v. de salariëring der verpleegsters is, een einde zal komen. De heren Chr. Mol uit Et- ten, C. Witlox uit Waalwijk, J. Verbeek uit St. Anthonis en F. v. d. Kimmenade uit Gel drop werden als bestuurs leden herkozen. DRIE DODEN BIJ AUTO-BOTSING. Vorige week kwam op de Rijksweg HeezeGeldrop bij Eindhoven een luxe personen auto in botsing met een auto bus van de Spoorwegen. Drie van de vier inzittenden van de personen-auto werden op slag gedood. Het zijn de 39-jarige mevr. A. M. P. Kuilaars uit Am sterdam, de 38-jarige heer P. Kruitbos uit Amsterdam en de bestuurder, die tot nu toe niet geïdentificeerd kon wor den. De vierde inzittende, ze kere Pelders uit Eindhoven, werd ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. De personenauto werd totaal ver nield. De autobus kwam uit de richting Heeze toen het onge val plaats greep. De personen auto, die uit de andere rich ting kwam, moest voor een wielrijder remmen, ging daar op glijden op de nat geregen de weg en werd door de bus in de sloot naast de weg ge drukt. Men verneemt nog dat de toestand van het enige over levende slachtoffer, L. J. Pel ders, vooruitgaande is. De twee Amsterdammers waren in deze streek geen on bekenden. Gezien de feiten, dat de au to onder valse naam te Eind hoven was gehuurd, voorts in de auto nog lege zakken wer den aangetroffen en boven dien de inzittenden over veel contanten beschikten, is het wel zeker, aldus de rijkspoli tie te Heeze, dat de auto voor een smokkelaffaire was ge huurd. GESLAAGDEN VOOR DE NAAISCHOOL. Aan de Naaischool in de St. Antoniusparochie werden exa mens afgenomen. De geslaagden zijn, voor lingerie, de dames: G. Wage- makers, G. Jansen, J. A. Jart- sen, G. Schapendonk, C. Kete laars, H. Brok, A. Veraa, L. de Wit, A. Braspenning, A. v. Brunschot, A. v. Kuik, A. Hobbelen, J. Snijders, M. Fij neman, J. Lommers, M. Hurk- mans, A. Verhoeven, Ph. Maas, A. v. d. Broek, L. v. d. Linden, C. Klerks, D. v. d. Meijdenberg, M. de Werd, J. Vissers, W. Kroot. Voor costumière slaagden, de dames: G. v. d. Geld, J. Jansen, M. v. d. Wilden, M. Klerkx, W. Steenbergen, G. v. d. Heijden, A. Goedhart, A. A. Hamers, E. de Haan en M. Mulders. CHR. H.B.S. Na afgelegd toelatings-exa- men zijn tot de eerste klas van de Chr. Hogere Burger school toegelaten: H. R. de Hoop, S. de Jong, B. W. Knier, E. B. Manden makers, J. S. van Seist, allen uit Waalwijk. M. J. Citroen, Eethen. Th. G. Scherff, J. v. Buuren uit Meeuwen. J. Bouman, Waspik. A. M. Rijken, G. de Man, J. Nieuwenhuizen, C. v. Don gen uit Sprang-Capelle. F. J. A. Meijer, J. G. Knaap, J. Spuybroek uit Raamsdonk. C. J. Vos, A. J. Vos uit Den Bosch. P. v. d. Dussen, Dongen en P. C. Smits, Heusden. Afgewezen: 5. BOUWLUST. Uit óns raadsverslag en verdere berichten heeft men kunnen zien dat het gemeen tebestuur grootse plannen heeft of tot werkelijkheid gaat brengen. We mogen ook wel eens wijzen op de bouwlust die onder particulieren ont waakt. Zo zijn aan de Juliana- straat, aan 't Vredesplein, Wil- helminastraat en Kloosterweg tal van bouwterreinen ver kocht, of is men reeds met de bouw bezig; alles gunstige tekenen voor de uitbreiding onzer gemeente. Donderdagavond hield de Boerenleenbank „Baardwijk" haar jaarlijkse algemene ver gadering in café ,,'t Vosje" te v.m. Baardwijk. Na een kort welkomstwoord door de directeur de heer N. Klerx, die de vergadering praesideerde, en het voor lezen van de notulen, bracht de kassier de heer W. v. d. Mee verslag uit over het af gelopen jaar. De winst over 1948 bedroeg 1191.81. Aan de belastingreserve werd 350. toegevoegd, zodat die thans 840.20 bedroeg, 399.534.32 was er aan spaargeld inge legd; het reserve-fonds was groot 12.374.15 en de debi teurenreserve 605. Het ledental gaat ook ge stadig vooruit, waaruit blijkt dat de noodzakelijkheid van de bank steeds meer wordt ingezien. De voorzitter dankte de heer v. d. Mee voor het vele werk dat hij in het afgelopen jaar weer in het belang van de Bank had verricht en hij hoopte dat de heer v. d. Mee nog vele jaren in goede ge zondheid zijn krachten aan de Bank zou kunnen geven. Op voorstel van het bestuur werd besloten een deel van de winst te gebruiken voor 'n gezamelijke reis naar de grote landbouw-tentoonstelling in Eindhoven, waarvoor zich staande de vergadering een 60-tal leden opgaven. De voorzitter, dhr. Klerx, werd als bestuurslid herkozen, evenals de heer H. v. Nooy als lid van de Raad van Toe zicht. Tot slot hield de heer W. v. d. Mee nog een uiteenzet ting over het doel van de Boe renleenbank, waarbij vanzelf sprekend een propagandistisch woordje hoorde, waarin hij bij de boeren aandrong op een goed gebruik van de Bank, speciaal ook voor het giro- verkeer. De ppaarba,nk was bovendien niet alleen voor de leden zelf, maar ook voor hun kinderen. Zij moesten allen samenwerken om de Bank groot te maken. Hierna werd de geanimeer de en goed bezochte vergade ring gesloten. STOPPEN EXPRESSE- TREINEN IN DEN BOSCH? De mogelijkheid is niet uit gesloten dat na 1 October de expresse-treinen Amsterdam- Maastricht v.v. ook in Den Bosch zullen stoppen, althans de Nederlandse Spoorwegen hebben laten weten aan de instanties die destijds protes teerden, dat deze Den Bosch niet aandoen, dat zij bereid zijn bij de nieuwe dienstrege ling het onderhavige geval na der te bezien. TENNIS. Van 23 t/m 31 Juli zal op de banen van Hotel Ver wiel het Waalwijkse B- en C-tour- nooi 1949 worden gehouden. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Josephus F., zv. H. v. Loon-Slaats Marti- nus F. M., zv. J. C. M. Wes- terburger-v. Ham Collin J. M., zv. J. A. A. Shoolbred- Beerens Cornells, zv. C. v. Boxtel-v. Osch Josephus N. H. M„ zv. H. A. A. Mut- saers-de Rooij Franciscus G. M., zv. J. C. M. Bohnen- Negenborn Justinus A. M., zv. L. v. Riel-Verhoeven Petronella A., dv. A. J. Roo mer-Borodawka Johannes C., zv. A. v. d. Schans-Stolk Johanna C. M., dv. C. A. v. Hulten-v. CromvoiKt. Overleden: Hendrina W. Hamers 71 j., echtg. van P. Emmers te Loonopzand Petrus K. van Brunschot 66 j., weduwnaar van C. J. v. Herpt Arnoldus M. Bergmans 86 j., weduwnaar van C. P. Schorro, daarvóór van H. v. Drunen. Huw.-aangiften: J. H. Ver meulen 28 j. te Drunen en A. J. Schuurmans 23 j. te Waal wijk F. M. Verharen 24 j. en J. Leijtens 25 j., beiden te Waalwijk L. J. Slaats 37 j. te 's-Bosch en C. J. Vesters 35 j. te Waalwijk. Gehuwd: C. M. Vesters 28 j. en M. B. N. v. d. Heijden 24 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: A. J. Klouwen en gezin van Heusden J. H. A. van Eijk en gezin van Tilburg W. I. Baltissen van Vierlingsbeek G. A. Tel- kamp van Houten N. M. v. Dongen van Utrecht B. C. A. Klerkx van Heerlen A. J. Rietveld van 's-Bosch T .C. A. Brekelmans van Am sterdam T. Benckhuijsen van Zeist L. H. Veels van Gendringen D. M. van den Broek van Tilburg. Vertrokken: J. A. Blom naar Lichtenvoorde K. v. Loon naar Gemert Th. M. v. Mier naar Loonopzand J. A. Konings naar 's-Bosch P. G. Tap naar Kleef A. A. W. Aleven naar Doetin- chem A. van Delft naar Drunen J. W. J. Veltman naar Veghel A. M. v. d. Geld naar Drunen A. De- vera naar Uden. Geslaagd. Op Woensdag 5 Juli slaagden voor het diploma Lingerie de vol gende dames: A. Klijn, F.- v. d. Staak, A. de Gouw, A. Moonen, B. Geelen, R. v. Kuik, L. Hereij- gers en R. van Delft. Voor het diploma costumière de dames1: C. van Drunen,D. de Kort, A. Muskens, C. Merkx, M. de Gouw, J. van Son, B. van den Besselaar en F. van Ooijen. Zij allen genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters te Elshout. In de tweede week van Sep tember zullen de nieuwe cursus sen wederom een aanvang nemen.- Op verschillende bedrijven in het Land van Heusden en Altena zullen avondcursussen gehouden worden, om na te gaan hoe de beste resultaten verkregen werden bij schurftbestrijding. Voor Heus den en omgeving wordt op 13 Juli a.s. des avonds1 6.30 uur een cursus gegeven op het bedrijf van dhr. C. van Everdingen te Hees- been, door de Rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst. Burgerlijke Stand over Juni. Geboren Wilhelmina A M dy J van Bommel-Merkx Wilhel mus K zv F Hilwig-Klip Jo hanna H M dv M v d Staak-v d Broek Jan H zv W Anker- Ballegooijen Catharina J dv C J de Kort-Slegers Cornelis A zv J J Timmermans-de Graag. Overleden: Martinus Fitters 87 j Jan de Haan 86 j. Dammen. Door de damclub Verenigde Dammers is het plan gemaakt om bij genoegzame belangstelling een cursus te geven in technische dam- problemen en de mogelijkheden die het damspel in zich houdt. De leiding berust bij de Meende Heusdense problemist C. y5chaap en zal gegeven worden in een der lokalen der voormalige mulo- school. Liefhebbers voor deze cur sus kunnen zich opgeven bij een der bestuursleden van de V. D. Opbrengst collecten. De dezer dagen in de gemeente Sprang-Capelle gehouden collecte voor het huwelijkscadeau aan H. M. Koningin Juliana en Prins Bernhard ter gelegenheid van het 12J^-jarig huwelijksfeest en de Anjercollecte voor het Prins Bern- hardfonds hebben in totaal opge bracht 185.04. De collecte werd gehouden door leerlingen van de diverse Lagere scholen in de gemeente. De kinde ren der Koningin Julianaschool (O.L. school) in de Kom collec teerden 66.87, die van de Chr. school in de Nieuwstraat 44.84 en die der Chr. school te Sprang 73.29. Burg. Stand Sprang-Capelle over Juni 1949, Geboren: Geertje T dv L Koe- nen-Vermeulen Zegerina T dv L van der Made-Knaap Jo hannes M zv M van Baardwijk- Verduijn Cornelia dv M Boe- ser-Faro Josephus P J C zv A M Brokx-van Riel Maria A dv P C Treffers-van Pelt Ma- rinus zv M Rijken-Konings Jan J zv M van der Schans-Mes Helena dv J Hoefnagel-Snijders Pieternella C dv T van Baard wijk-van der Schans Jan P zv J J de Man-voor de Poorte. Gehuwd A van der Beek 44 j en W Verhagen 33 j J v d Made 29 j en M H Smits 26 j W Kammenga 33 j en G J Man- demakers 29 j C Haverhals 30 j en A W Mandemakers 28 j J Nieuwkoop 25 j en J W Riet veld 22 j J Michaël 36 j en J Warns 23 j. Overleden: C. Roza 73 j echtg van A van Herwijnen D Bo- gers 83 j echtg v A van Diemen A Konings 73 j wedn v J van Campen P Rosenbrand 60 j echtg van H P Mes. Gevestigd: C M de Bruijn van Dussen T A de Graaf van Hoge en Lage Zwaluwe. Vertrokken: A den Hollander naar Willemstad J Brouwerens naar Vlijmen A P Christ naar Katwijk J M Versteeg naar 's-Gravemoer A J Rekkers n Dongen W Verhagen- naar Eethen C W Bommelje naar Woerden MC Vos naar Am sterdam M van Campen en ge zin naar New Low Wel Ontario (Canada) KJ Both naar Am sterdam J Boeser naar Loon- op-Zand S A de Cloe naar Winterswijk A. Tactor naar 's-Hertogenbosch J. van Loon en gezin naar 's-Gravemoer A Wisgerhof en gezin naar Olde- broek BH van Achterberg naar Amersfoort E Koenis naar Hoogkarspel J H Kuijsten naar Raamsdonk C G H Kuijsten naar Raamsdonk W Bos- schaart en gezin naar Dirksland H. Dekkers naar Pijnacker. fciïs. CORRESPONDENTSCHAP s J. Tue clings, Schoolstraat 4B. Tel. 105. AGENTSCHAP» G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. EERSTE STEEN-LEGGING TOEGANGSPOORT. De Stand der B.V.P. Donderdagavond had aan de ingang van het Sportpark, aan 't eind van de nieuwe weg, een plechtigheid plaats van zeer bijzondere betekenis. Rond de in aanbouw zijnde drie-delige toegangspoort van de 15 meter frontbreedte, wa ren de Bouwvakpatroons van de afdeling Kaatsheuvel ge schaard om acte de presence te geven bij de eerste steen legging, die door burgemees ter Mr. v. d. Heijden zou ge schieden. De burgemeester werd met zijn echtgenote aan 't begin van de weg afgehaald, waar op een bruidje aan Mevr. v. d. Heijden bloemen aanbood. Mede aanwezig waren de Hoogeerw. Heer Deken A. J. v. d. Brekel, ere-voorzitter; de Zeer eerw. Heer F. J. de Klijn, Pastoor, comm., de Weled. Heer C. Vloemans, voorz. van de Stichting R.K. Sport- en Wandelpark en vanzelfspre kend de Weleerw. Heer Ka pelaan -E. Rietra, directeur, met de heer Hopman en zijn assistent op de Kamp van Pu blieke Werken. Na de eerste begroeting sprak de heer Bertus van den Hoven, voorz. van de Bond van Bouwvakpatroons afd. Kaatsheuvel, de aanwezigen toe: Edelachtb. Heer Burgemees ter, Mevrouw, Hoogeerw. Heer Deken, Zeereerw. Heer Pas toor, Mijne Heren, „Wij zijn hier vanavond bij een gekomen voor de eerste steenlegging van de toegangs poorten van het Sportpark, tevens voor de Tentoonstel ling „De Schoen" 1949. U zult van mij niet ver wachten dat ik een opsom ming zal geven van de ver schillende besprekingen en beraadslagingen, Welke zijn voorafgegaan voor de grote beslissing viel. De Industrie- en Handels tentoonstelling gaat werke lijkheid worden. Daar het voor de aanne mers bezwaarlijk is op deze tentoonstelling met een stand ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Diverse vrouwelijke huishou delijke krachten. Diverse fabrieks-stiksters voor schoen- en lederwarenfabriek. Een chauffeur. Enige schilders. Enige metselaars. Een flinke bezorger pl.m. 20 j. Geroutineerde handschoenen- stiksters voor lederw. -fabriek. Pantoffelstiksters voor de fa briek. Een goede steno-typiste. Twee aankomende plaatwer kers. Enige werksters voor bijzon dere gelegenheid. Enige timmerlieden. Een jongste kantoorbediende 14 tot 15 jaar. Twee jeugdige magazijnbe dienden. Nachtwakers voor bijzondere gelegenheid. Controle-personeel voor bijz. gelegenheid. Personeel in algemene dienst voor bijz. gelegenheid. Bieden zich aan: Een zandvormer. Enige landbouwhulpen. Een chauffeur. Enige meubelmakers. Twee leerling-meubelmakers. Een constructiewerker. Een radio-monteur. Boekhouder-correspondent. Een vertegenwoordiger. Enige grondwerkers. Een hulpmodelleur. Kantenschrooiers, aflappers, zwikkers, aankloppers, over- leersnijders en een bijtuiger. Twee machine-bankwerkers. Een geroutineerde telefoniste. Een typiste. Aankomende steno-typiste. Een assistent looimeester. Aankomende handzwikker. Een verstelnaaister. Aanmelding dagelijks tussen 912 uur v.m. op het Ar beidsbureau Waalwijk, Grote straat 339, tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig van 11 t.m. 16 Juli 1949. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten. uit te komen omdat 80% van de materialen later waarde loos zijn, wilden zij toch gaar ne hun bescheiden steentje bijdragen om de tentoonstel ling zo goed en zo groot mo gelijk te doen zijn. Daarom heeft men mede door de stuwkracht van onze geestelijke adviseur, die zorg vuldig waakt over onze gees telijke belangen, doch er ook voor zorgt dat we op tijd van wat aardse dingen worden be vrijd, besloten de toegangs poorten, die nu in aanbouw zijn, aan te bieden aan het Sportpark, welke tevens be schouwd mogen worden als de collectieve stand van de aan nemers op „De Schoen" 1949. Dat U, mijnheer de Burge meester zich spontaan bereid heeft verklaard de eerste steenlegging te willen doen, wordt door ons zeer gewaar deerd. En dat U, mevrouw, door Uw aanwezigheid blijk van medeleven geeft met de plaatselijke belangen, on danks U nog slechts enkele dagen hier een huis bewoont, waar de aannemer nog hoogtij viert, wordt door ons zeer op prijs gesteld, en ik geloof, me vrouw, dat de aannemers er trots op zijn, U als eerste in hun midden te mogen zien. De tegenwoordigheid van onze Hoogeerw. Heer Deken en Pastoor de Klijn, wordt door ons eveneens gewaar deerd. Ik spreek de hoop uit dat de Tentoonstelling „De Schoen" 1949 en het Sportpark mag worden wat men er van droomt: iets geweldigs". Burgemeester v. d. Heijden drukte daarop zijn bewonde ring uit ,dat hier door parti culier initiatief iets is tot stand gebracht, dat bijna ner gens elders te vinden is: een Sportpark met een uitgebreid heid en inrichting, die de plaatselijke jeugd gelegenheid te over tot gepaste ontspan ning biedt en door zijn in richting een aantrekkingspunt geworden is voor ontspanning zoekenden uit het gehele land. Hij hoopt dat de wens van de spreker in vervulling zal gaan wat „De Schoen" 1949 betreft, omdat dan ook de plaatselijke aannemers hiervan hun deel zullen genieten, door 't werk dat hen dan ongetwijfeld zal worden opgedragen. Hij prijst het idee van de aannemers: hun medewerking in een blij vend werk, zoals deze monu mentale toegangspoort, uit te drukken, die bij voortduring zowel hun sympathie voor „De Schoen" 1949 als het Sport park, door de eerste steen zal demonstreren. Gaarne zal hij voldoen aan het tot hem gerichte verzoek om de eerste steen te plaatsen. Met behulp van een twee tal aannemers, wordt dan de grote Savoière steen op z'n plaats gebracht. Hij draagt 't opschrift: Me Posuit Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, Praefectus loci MCMXIIX (Ik ben geplaatst door Mr. R. J. Th. v. d. Heijden, Bur gemeester alhier, 1949). Nadat de steen geplaatst is, wordt de oorkonde getekend, die luidt: „Op Donderdag 7 Juli in 't jaar 1949 na de geboorte van Christus, in het elfde jaar van het Pontificaat van Z.H. Paus Pius XII, in het eerste Regeringsjaar van H.M. Koningin Juliana, toen de HoogEerw. Heer A. J. v. d. Brekel, Deken van Waalwijk, de ZeerEerw. Heer F. J. de Klijn, Pastoor van de Parochie St. Joseph te Kaatsheuvel en de Wei- Eerwaarde Heer E. Rietra, Directeur van het Sport park was, werd door de Edelachtbare Heer Burge meester Mr. R. J. Th. v. d. Heijden de eerste steen ge legd, aangeboden door de Bond van Bouwvakpatroons afd. Kaatsheuvel. Na de ondertekening, waar op de Directeur van 't Sport park een dankwoord sprak, werden de tentoonstellings terreinen bezichtigd en een verfrissing aangeboden in het Witte Huis. Geslaagd. Bij het te Tilburg gehouden examen Boekhouden-Handels- rekenen slaagden o.m. de vol gende dames: Coby de Brouwer, Miet de Jong, Corry van Riel, Jet Snoeren, Anny Verhoeven en Jopie Verhoeven. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zuster Firmata alhier. Aanbesteding. Vrijdagavond 8 Juli 1949 werd in de Gildenbond een onderhandse aanbesteding ge houden tot het bouwen van twee bovenwoningen met uit breiding van winkel en kan toren voor de R.K. Coöpera tieve Vereniging „Broeder hulp" te Kaatsheuvel, onder architectuur van de heer Hub. Prins. Uitslag: Fa. Adr. Kleingeld, Kaatsheuvel 34.700.- Fa. S. J. Pepping en Zn. Kaatsheuvel 35.670.- Fa. Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheuvel f 35.690.- Fa. den Teuling, Kaatsheuvel 35.950.- Fa. L. Luxemburg, Kaatsheuvel 36.000.- Fa. A. Rozenbrand, Sprang-Capelle 36.990.- VAN Burgemeester en Wethouders der gemeente RAAMSDONK, brengen ter keinnis van belang hebbenden, dat dit jaar voor de herijk van maten en gewichten zitting zal worden gehouden te Raamsdonksveer in het Vereni gingsgebouw „Rehoböth aan de Julianalaan 57, en wel voor hen, wier geslachtsnaam begint met de letters A t.m. J op Maandag 11 Juli 1949 K t.m. R op Dinsdag 12 Juli 1949 telkens van 1012 uur en van 1316 uur, en S t.m. Z op Woensdag 13 Juli 1949 van 1012 uur en van 13 —15 uur. Bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, bestaat gelegenheid maten en ge wichten te laten herijken aan het IJkkantoor te 's-Hertogenbosch, Wolvenhoek 2, elke Woensdag en -Donderdag van 912 uur en van 1416 uur. Voor verdere gegevens wordt verwezen naar de openbare ken nisgeving op de gebruikelijke plaatsen aangeplakt. Daar men later, in geval van verbalisering wegens nalatigheid, zich niet kan beroepen op het niet-ontvangen van deze persoon lijke kennisgeving, wordt verzocht hieraan bij andere belanghebben den verder bekendheid te geven. Raamsdonk, 6 Juli 1949. Burgemeester en Wethouders van Raamsdonk, De Burgemeester, J. PRINSEN. De Secretaris, WILLEMS. Ouderavond. Woensdagavond had in de grote zaal van het parochiehuis de heropvoering plaats voor de ouders der kinderen welke onder leiding van het schoolpersoneel zulk een groot succes mochten boeken bij het gouden feest der Eerw. Zusters, waarin waren op genomen de huldiging door de schoolkinderen met afwisseling van rijdansen, voordracht, decla matie en zang. De ouders alsmede de Eerw. Zusters waren zeer voldaan over het gebodene en een woord van dank door de Zeereerw. heer Pas toor was dan ook zeker op zijn plaats. Voor ouden van dagen. Ook voor de bewoners van het Liefdegesticht, hetwelk grotendeels uit ouden van dagen bestaat, is het gouden feest der Eerw. Zus ters niet ongemerkt voorbij ge gaan, en hebben het feest in de intieme kring op gezellige wijze mede gevierd. Ter opluistering hiervan maakte zich de heer A. Versteden uit Tilburg onder lei ding van dhr. L. Koopmans zeer verdienstelijk, door met zijn prach tige jongenssopraan en muziekspel het feest te verhogen en voerde o.a. werken uit, als Wiener San- gerknaben, Schlafe Mein Prin- schen, De Heilige Stad en Het Angelus klept in de verte. Hiermede werden de feestelijk heden der Eerw. Zusters op een gezellige en leerzame wijze beslo ten en kunnen wij met genoegen en trots op zulk een feest terug zien. Een woord van dank voor deze medewerkers is ook hier op zijn plaats. vanaf 'T vanaf OI«" vanaf Putstraat 115, WAALWIJK ledera dag thuis. TERSTOND TE KOOP GEVRAAGD van 2 tot 4 H.A. in de omgeving 's Hertogenbosch R. K. gezin. Wegens ziekte aan vaarding November of eerder. Brieven onder No. 2949 Bureau van dit blad. TE KOOP tagan billijke prija reu, 1 V2 jaar oud. Adres te bevragen Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5