mimi SCHOENFABRIEK St. Joris-Gilde OLIESTOOK. OPEN ik mijn NIEUWE ZAAK 1 PRIMA THUISSTIKSTER 1 LEERLING STIKSTER Koite Berichten. HOUTEN WONINGEN LANDBOUWSCHUREN. een (linke DIENSTBODE ONSENOORT en de vraagt: Ter overname GEVRAAGD met complete inventaris en vol ledige personeelsbezetting op nader overeen te komen voor waarden. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 28 JULI 1949. 6 LEIDEKKER VALT VAN 25 METER HOOGTE OP EEN VROUW. A.S. ZATERDAG AAN DE VICTORIESTRAAT. ALS RECLAME EEN FIJN KOEKJE Fa. „RENÉ" Sprangseweg 9 AMSTERDAM (C Aanbiedingen binnen 8 dagen. GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDERTROUWBRIEVEN EN -KAARTEN in de nieuwste modellen en modernste uitvoering leverbaar. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELEN Mgr. Groen aan het Missiehuis af en onder enorme belangstel ling van duizenden, die de Bis schop met luid hoera en hand geklap begroetten, schreed hij tussen de voorz. de heer Weii- nekes en Deken v. d. Brekel naar het gazon voor de kiosk, waar just St. Jan uit Berkdijk concerteerde. Direct na het be ëindigen van het muzieknummer zette St. Jan een „Hij leve lang" in, waarop het publiek ander maal zijn sympathie in een luid handgeklap aansloot. Door de geluidsinstallatie sprak toen Je heer Sj. Smit Mgr. toe. Hij sprak: Dames en Heren. Het is voor het bestuur van de tentoonstelling een uitzon derlijke eer U te kunnen mede delen, dat zo juist op het terrein van de tentooonstelling is aan gekomen Z. H. Exc. Mgr. J. Groen, Bisschop van Shiba en titulair Bisschop van Bandjer- massin. Was het voor onze in dustrieplaats reeds een groot gebeuren, dat de plechtige bis schopswijding hier voor enkele weken kon plaats vinden, ook heden heeft Mgr. Groen door het bezoeken van de stands en zijn aanwezigheid bij het con cert getoond ten volle mede te leven met het streven om de nijvere Kaatsheuvelse industrie te stimuleren in de strijd om het bestaan. Deze Kaatsheuvelse tentoonstelling, waarop het kun nen van Kaatsheuvel en Loonop- zand in al zijn geledingen wordt gedemonstreerd, moet voor ons allen een aansporing zijn om in de toekomst nog meer ons best te doen. Dat wij de belangstel ling van de Paters' van de H. Familie aan. onze zijde weten, zal voor U een grote stimulans zijn. Hoogeerw. Exc., gaarne brengen wij U dank voor Uwe aanwezgheid op onze tentoon stelling. Een daverend hoera volgde op de toespraak van de heer Sj. Smit. De stemming op de prachtig verlichte terreinen was er schijn baar door gestegen, 't Was weer een zee van mensen en er is maar een ding jammer, volgens de steeds aanwassende stroom van bezoekers, dat „De Schoen" 1949 reeds Woensdagavond sluit. De belangstelling is nog steeds groeiende, al mag geconstateerd worden, dat die reeds boven alle verwachting en begroting is heen- gegroeid. En vooral de Schoenen show blijkt een goede gedachte geweest te zijn. De heer H. van Mierlo komt daarvoor een extra compliment toe. Vooral de bezoe kers van de weekse dagen blij ken voor de show geïnteresseerd te zijn. Ijverig worden tijdens de explicatie van mevr. Smit, die de ze demonstraties op uitzonderlijk keurige wijze met veel vakkennis leidt door de honderden winke liers aantekeningen gemaakt van firmanaam en artikel-nummer, om direct na de show in verbinding te komen met de exposanten. Dat Kaatsheuvel hier pionierswerk verricht heeft voor de gehele Ne derlandse schoenindustrie, zoals Mevr. Smit reeds bij de Gala show verklaarde, wordt hier met feiten bevestigd. Dat de belang stelling ook in de kringen van het hoofdbestuur van Luxe groep Schoenen doordrong, moge blij ken uit het feit, dat Dinsdag zo wel de voorzitter als de secreta ris van deze groep, de heren Bons en Bitter op de show present wa ren. En de stroom van bezoekers stijgt. Dinsdagavond passeerde reeds de 24.000 ste bezoekster de controle. Een verrassing voor de dame uit Zandvoort, die een vier tal paren damesschoenen en di verse andere gaven in ontvangst mocht nemen, omdat ze even een kijkje wou gaan nemen op wat ze aangekondigd gezien had over Kaatsheuvel. Dat Mgr. met alle sympathie een paar schoenen ac cepteerde van de firma Jac. Klerkx is zowel voor deze firma als voor de tentoonstelling een eer. En nu wacht Woensdag de ge lukkige onbewuste koper van het 25 duizendste entree-bewijs een verrassing, die elke dame zal doen watertanden: een bontmantel van de N.V. Dora v. d. Ven uit Til burg, die op zo unieke wijze bij deze demonstratie van Herfst- en Winterschoenen haar meest ge soigneerde najaarscollectie van pelterijen beschikbaar stelde. Wij wensen reeds bij voorbaat de ge lukkige proficiat. Wat de volgen de duizendsten allen wacht wordt meer en meer een verrassing. We halen de 30.000, waarvoor een compleet costuum beschikbaar is van niemand minder dan de firma Schrauwers en Zn. Het Sprookje „De Schoen" 1949 is 'n succes geworden zijn op bouw waardig. v Agenda. Zaterdag 30 Juli Apollo-Thea- ter 8 uur namiddag en Zondag 31 Juli 6 uur en 8.30 uur n.m. „Giftige lippen". Toegang 18 jaar. Gegund. Aan de firma A. Kleingeld alhier is 't verbouwen van de winkel van de Coöperatieve Vereniging Broederhulp al hier, met de bouw van twee bovenwoningen, gegund voor 34.700.—. Wielerclub Kaatsheuvel. De Wielerclub Kaatsheuvel nam Zondag j.l. deel aan de ronde van de Hasselt te Til burg. De nieuwelingen had den weer geen geluk. De een na de ander moest terugtrek- 'ken en het succes aan een an dere overlaten. De amateurs deden het beter. Snoeren, die ook in Den Bosch goed werk leverde, deed ook hier weer prima werk. In de 7e ronde waren het uitsluitend Kaatsheuvelsen die de kop hielden. Bij een val partij werd v. d. Ven uitge schakeld. Damen kreeg twee maal achtereen pech; ook Kuiten had geen geluk, zodat per slot van rekening alleen Snoeren overbleef. In de 24e ronde hield hij in de 2e groep stevig z'n plaats. Ook de slot- faze werd in deze volgorde ingezet. Hij eindigde op de 9e plaats. Zaterdag start Snoeren in Rotterdam, terwijl acht ande re renners naar Grauw in Zeeuws-Vlaanderen gaan. Schoenenbeurs. In de zaal van de heer J. van Dun loopt een schoenen- beurs, georganiseerd door een 15-tal kleinere schoenfabri kanten. De Bel-Canto-zaal is voor deze gelegenheid in boxen verdeeld, die zeer keu rig zijn ingericht. Wat deze kleinere fabrikanten de vele bezoekers die hier komen, to nen, doet al niet onder voor wat „De Schoen" 1949 zelf laat zien. Ook hier wordt 't bewijs geleverd dat Kaatsheu vel momenteel in staat is dat-, gene te leveren, wat degelijk heid en elegance paart aan concurrerende prijs. De stand houders in de Bel-Canto-zaal maakten goede zaken. LOON-OP-ZAND. Duivenwedstrijd. Zondag hield de Duivenvereni- ging De Luchtbode een wedvlucht vanuit Neuville. Afstand 135 km. Deelname 284. De uitslag was als volgt: A. van Esch 1; Jos van Dongen 2, 19; G. Vermeer 3; C. van Dongen 4, 9, 20, 32, 36; A. j. van Dongen 5, 37, 60, 71; A. Verschuuren 7, 39, 43; H. v. d. Velden 8, 10, 38, 65, 67; G. van der Velden 6, 22, 46; H. van A- beelen 11, 64; L. v. d. Sanden 12, 29, 48, 52; A. van Leeuwen 13, 14, 44; M. Vera 15, 49; G. Schoenmakers 16, 18; C. Nieu- wenhuizen 17, 40, 57; Jac. Vera 21, 33; P. van Gompel 23, 34, 53, 63, 70; J. Monsieurs 24; A. Beerens 25, 54, 56, 69; M. Maas 26; H. v. d. Linden 27; J. Snoe ren 28, 31, 41, 55; A. Dannen- berg 30; G. IJpelaar 35, 58, 68; P. Vera 42; H. Leermakers 45; F. Damen 47; M. v. d. Velden 50; A. van Broekhoven 61; A. Spa pens 62, 66; J. Monsieurs over- duif. Uitslag junioren: G. v. Berkel 1, 4, 6; L. van Loon 2, 3, 8, 10, 11; P. v. d. Velden 5; Sj. Hui- brechts 7; Jos Vermeer 9; O ver duif Sj. Huibrechts. Uitslag Douraan 406 km. Jos van Dongen 1, A. Verschuuren 2, P. v. d. Velden 3, P. v. Gompel 4. M cningen Ileb eerbied en ontzag voor andermans zaken; dit geldt, zeker niet op de laatste plaats, ook voor het boven ons ge stelde overheidsgezag. In de z.g. duistere middel eeuwen zaliger gedachtenis kwam het wel eens voor, dat een of andere dolle ridder met zijn paard en meute het koren van een of andere horige boer vertrapte en deze moest het dan maar met lede ogen aan zien en gedogen. Dergelijke rechtsverkrach- tende daden lieten niet na op de duur geweldige woelingen en gistingen teweeg te bren gen; de verschillende boeren oorlogen of Jacquerieën, de Franse en Russische revolutie zijn er meer dan bloedige ge tuigen van. Om meer up to date te zijn, als terroristen in Indonesië sawahs platbranden, dan zijn wij hoogst-beschaafde en zeer verlichte twintigste eeuwers vol van afgrijzen en af schuw over zulke hemelter gende vergrijpen. Maar men vindt het blijk baar heel normaal dat in v.m. Baardwijk bij de sportvelden het koren door de jeugd stel selmatig wordt platgelopen, ja platgetrapt. Zozeer heeft deze rechte loze tijd, deze crisis van het recht, ons al aangetast, dat we niet schromen de „justi- tia" of de gerechtelijkheid met voeten te treden. Moet de weinige cultuur grond die de boer nog gela ten is, wat de gewassen be treft, vernield worden. Wat heeft het voor zin of men grootse fokvee-dagen en landbouwtentoonstellingen or ganiseert, met pracht van slo gans als: Geen volk is ster ker dan zijn boeren, terwijl het koren vertrapt wordt! Had en heeft de Overheid en degenen, die voor de jeugd aansprakelijk zijn geen ge voel meer voor één van de meest elementaire beginselen van de natuurwet in ieders hart gestort en in de tien ge boden gecodificeerd, n.l. de gerechtigheid, waar overheid en individu aan gehouden is! Is het gevoel voor „mijn en dijn" zo afgestompt? Laten we toch hopen dat het niet zo het geval is, want dan ziet 't er droevig, intens droevig voor ons uit. Laten wij streng voor ons zelf zijn, de rechten van een ander ontzien en eerbied hebben voor al wat leeft en groeit; dat is beter en heil zamer dan over de „samba" of de „Tour" te praten en om een haverklap te zeggen: „Och, we zijn maar te goeder trouw". Heus, het kan geen pochen lijden; wij kunnen ons de weelde niet veroorloven om met een pharizese hoogmoed en misplaatst dédain te dis cussiëren over Duitsland en de Balkan, terwijl wij per slot van rekening ook een vrij be hoorlijke balk in ons oog heb ben. Dit is geen cultuurpessi misme, maar harde realiteit. ESQUIRE. Bij een autobus-ongeluk in de Noord-Oostpolder zijn 2 inwoners van Dinteloord ge dood. De vierdaagse te Nijme gen is Dinsdag begonnen met 7204 deelnemers. In het nabij Madrid ge legen stadje Tarancon is een munitie-magazijn van het Spaanse leger ontploft. Der tig personen vonden hierbij de dood en 60 werden er ge wond. Een commissie ter be studering van de T.B.C.-be- strijding, ingesteld door de Stichting van de Arbeid, heeft voorstellen gedaan ten aan zien van aanvullende uitke ringen vanwege de uitvoe ringsorganen der ziektewet, een tegemoetkoming in de kosten van extra-voeding ten behoeve van thuis-verpleeg- den en een verdere tegemoet koming in de kosten van sa natorium-verpleging. Gratie is verleend aan H. Krikke en C. Bout, die resp. door het Bijzonder Ge rechtshof te Leeuwarden en dat te Amsterdam ter dood waren veroordeeld. WAALWIJK. OUDEN VAN DAGEN. De uittocht der Ouden van Dagen belooft een groot suc ces te worden. Niet minder dan 150 oudjes en 58 bege leiders, n.l. Comité, Rode Kruis, H. v. Engelen met de „Pechvogels", chauffeurs met 55 particuliere auto's zullen de stoet vormen, die vanmid dag om 1 uur vertrekt en voorafgegaan wordt door rijks motor-politie. De heer Schuurman zal het gehele verloop filmen, welke film later wordt vertoond ten bate van de kas van het Co mité Ouden van Dagen. VERBETERING KIOSK. Naar wij vernemen zal in de kio9k op 't Raadhuisplein een klankbord worden aan gebracht, wat de acoustiek, die niet gunstig was, zeker aanzienlijk zal verbeteren DROEVE TIJDING. Dezer dagen ontving de fa milie v. Ravenstein, 2e Zeine 28, het ernstige bericht dat hun zoon A. W. A. v. Raven stein, Marinier 2e klas, die in Indonesië zijn militaire dienst plicht vervulde, sedert 23 Juli als vermist is opgegeven. Wij wensen de ouders troost en sterkte toe in deze moei lijke dagen en hopen met hen, dat hun zoon spoedig weer bij zijn onderdeel zal zijn. TENNIS. Uitslagen van de Maandag en Dinsdag gespeelde wed strijden van het Waal wij ks Invitatie-toux'nooi Dames-enkel B: Mej. Hubert si. mej. A. van Berkel 6—4, 6—4. Dames-dubbel: Mej. v. Berkel en mej. Hu- bert sl. mevr. Koeken en me vrouw Italiaander 63, 62. Gemengd dubbel: Mej. Hubert en Otten sl. mej. v. d. Reijdt en R. Klip pers 63, 62. Heren-enkel B: A. v. Heijst sl. Iterson 61, 62; J. de Rooy sl. J. v. Ier- sel 61, 63; A. v. Heijst sl. T. de Kort 6—1, 6—3; J. de Rooy sl. W. v. d. Burg 62, 6—8, 6—4. Heren-enkel C: H. Greve sl. Küppers 75, 6—3. Zondagavond heeft de offi ciële prijsuitreiking plaats. Met grote blijdsohap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje, die bij het H. Doopsel de namen ontving van Antonlui Rochus Cornells Albertus. Wij noemen hem TONNY. R. de Ruijter D. de Ruijter-van Spijk Waalwijk, 23 Juli 1949 St. Antoniusstraat 53. Tijdelijk St. Nicolaaszlekenhuis Hiermede betuig ik mijn harte lijke dank aan Ouders, broers en zusters, vrienden en kennissen, buurtbewoners en de Buurtvereen. „De Sticht", Katholiek Thuisfront en de H.H. Geestelijken voor de mooie cadeaux en de hartelijke ontvangst bij mijn thuiskomst uit lndië. W. P. RAAIfMAKERS Korp. TE KOOP AANGEBODEN en Te bevragen: M. VAN WIJNEN Maasdijk 49, VEEN. L REISBUREAU „MUSA EXPRESS" Op Zondag 31 Juli Naar Scheveningen fl. 5.— Valkenburg fl. 6. Volendam A'dam fl. 6 A MULDERS SARS Telefoon 141 Stationsstr 95 WAALWIJK GEVRAAGD: voor dag of voor dag en nacht. Loon 160.— ptr maand MEVR. MULDERS Kerkstraat 87 WAALWIJK 2 Schrijfbureau's, 1 spinnenwiel 8 oude bordei!, 1 oakficts, Itnnen- kaslen, bufeiten, dressoirs, tafels, stoelen, 4 ciuds, ledikanten 1-2 persoons, spit gels, bloementaf> lij- s, bankschrott, slijpsteen, rooktafeltjes, enzenz. G. v. d. Sluys Laageinde 92 Waalwijk In ons artikel van 25 April j.l. hebben wij U een beknopte ge schiedenis gegeven van de St. Jo- risgilde te Nieuwkuijk. We heb ben daarin enige punten belicht, vooral bewijzen aangehaald, dat deze schuttersgilde reeds van zeer oude datum is. Onder de verschillende schut tersgilden, als die van een St. Martinus, St. Barbara, Blasius, Catharina en O. L. Vrouw neemt deze laatste wel de eerste plaats in betreffende haar oudheid. De meeste van deze opgerichte schut tersgilden dateren van de twaalf de en dertiende eeuw. Na dien kregen we een tijdperiode van schuttersgilden toegewijd aan di verse heiligen. Men ging echter daar zo maar niet willekeurig me de te werk. Over het algemeen volgde men de volgende maatstaf. Als patroon van een pas opge richt gilde koos men óf de pa troonheilige van de parochie óf die heilige, die hiervoor speciaal was aangewezen door onze Moe der de H. Kerk, zoals St. Joris. Deze was de grote en algemene patroon van de schutters. Wanneer de schuttersgilde van Onsenoort-Nieuwkuijk ontstaan is, valt niet met zekerheid te bepa len. Stichtingsbrieven of voor werpen uït de stichtingstijd zijn niet meer aanwezig. Voor het overgrote deel van deze schut tersgilden is dit het geval. Enige tijd nadien zijn er wel bewijsstuk ken aanwezig. Voor de vaststel ling van het ontstaan van deze gilde moet men dus noodzakelijk andere bronnen aanboren om enigszins het stichtingsjaar te be wijzen en zo nodig te benaderen. Allereerst kunnen wij dit aan de hand van het ontstaan van an dere schutters korpsen, waarvan wel de stichtingsbrieven bewaard zijn. Vervolgens kunnen we na gaan de geschiedenis en de ont wikkeling van de plaats zelf, of deze geen aanwijzing van iets geeft en vooral echter de grote schuttersfeesten zelf, waar men dan in de omtrek van heinde en ver naar toetrok en waaruit men in deze verslagen ongetwijfeld veel kan opmaken. We zouden hierbij nu een voorbeeld kunnen aanha len van het pas schitterend ge slaagde landjuweel te Vught, waar duizenden gildebroeders uit diver se plaatsen geweest zijn, en waar van men te Vught een volledige lijst heeft van de daar aanwezig geweest zijnde verenigingen. Men noemt nu in deze dagen een bestaan van het St. Jorisgilde van vierhonderd jaar. Haar stich tingsjaar zou dan plaats hebben gehad in 1549. Wanneer we dit stichtingsjaar eens nader bezien in het licht van de tijd van ons land je, wijzen er wel tekenen op, dat het nooit hiervan ver zal zijn af geweest. Zowel binnen onze landsgrenzen als daarbuiten viel een grote verslapping van geloof waar te nemen. Reeds toonde zich hier en daar tekenen van een op komende hervorming en wanneer we het doel vooral van deze ge- stichtte vereniging beschouwen, zullen we alras bemerken, dat het dan ongetwijfeld daarvoor juist de geschikte tijd was om tot de op richting van zulk een vereniging over te gaan. Het doel van de schuttersgilde was op de eerste plaats de ver dediging van de H. Kerk en haar geestelijkheid. Wat was er in die tijd harder nodig dan een keur korps van schuttersbroeders voor de vrijheid van de Kerk. We kunnen dan ook gezien de bewijsstukken met recht de stich ting van deze St. Jorisgilde in die tijd aannemen. Ongetwijfeld zal de heer van Wijck van de Heerlijkheid van Onsenoort hier toe het zijne hebben bijgedragen in natura om deze schuttersgilden tot stand te brengen. Daarvoor werd zijn naam met ere vermeld in de stichtingsoorkonde en droeg het vaandel ook mede zijn wapen. Zoals menig andere schutters gilde heeft ook de St. Jorisgilde jaren gekend van bloei, van zeer hoge bloei, maar ook van verval en zelfs diep verval. Bij de oprichting nu van deze schuttersgilde had zij vanzelf sprekend ook een stamhuis, waar- zij thuis was en waar tevens ook haar ornainenent bewaard bleven. Naar aanleiding daarvan is men deze straat gaan noemen de St. Jorisstraat, want in die straat was de gilde thuis. De naam van deze straat is dus ontleend aan het gilde. Zij lag en ligt nog aan de rand van het dorp aan de Zuid zijde. In verband dus met het ko- ningschieten was dit ook gemak kelijk dan te verklaren: De St. Anna gilde, die ook haar domi cile had in Onsenoort-Nieuwkuijk was gevestigd aan het Hei-eind waarover later eens'. Met grootse luister werd ieder jaar natuurlijk het feest van hun heilige patroon gevierd. Reeds in de vroege morgen werd alles daar voor in gereedheid gebracht en dan, nadat allen in hun clubhuis verenigd waren trokken zij in schitterende processie en in vol ornaat op naar de kerk alwaar voor hen een plechtige gezongen H. Mis werd opgedragen. Was Gods zegen voor het komend jaar afgesmeekt, dan trok men na de Mis in dezelfde volgorde terug naar het clubhuis, waar inmiddels met ijverige handen een koffietafel in de versierde zaal was aange bracht en alwaar de deken van het gilde gewoonlijk een toespraak hield. Zo vierde men in die jaren St. Joris. Lange tijd heeft deze gilde nu op non activiteit gelegen. Tot in het voorjaar nieuw leven is in geblazen en zij zich wederom tracht te herstellen in haar oude luister. Zorgvuldig heeft men het bewaarde zilver weer eens voor den dag gehaald en van het eeu wenoude stof ontdaan om thans wederom te laten prijken voor elke toeschouwer. Onder deze versier selen bemerken we ook o.a. Een St. Joris met wapen van Half- Wassenaar geschonken de 17 October van het jaar 1772. Ook bezit men nog een vaan met paars schuinkruis, randen en ornament met de naam Onsenoort en Nieuwkuijk 1866. Door de vrijge vigheid van Jhr. Jos de la Court, heer van de heerlijkheid Onsen oort, kreeg men in het jaar 1900 de koningsplaten terug, die enige jaren tevoren uit winstbejag ver kocht waren aan de heren van het kasteel van Heeswijk. Moge de St. Jorisgilde die voor enige tijd wederom opnieuw is* gaan leven een bloeitijd tegemoet gaan en dat ook Nieuwkuijk met haar schuttersgilde steeds blijve bewaren de St. Jorisstraat, die een zo diepe en betekenisvolle naam heeft uit het verleden. Dinsdagmiddag omstreeks 1 uur is een leidekker, die be zig was op het dak van de R.K. Kerk „De Zaaier" aan de Rozengracht te Amsterdam naar beneden gevallen, omdat de ladder welke hij in de dak goot had gezet, wegschoof. De. man brak zijn val door twee keer op een platje terecht te komen en viel daarna op de bewoonster van het perceel A. Colijnstraat 1, die op de binnenplaats van haar woning bezig was met de was. De vrouw brak een arm, de lei dekker enkele ribben. Beide zijn eerst naar een zieken huis en later weer naar huis vervoerd. Je moet maar geluk hebben. DERTIG PERSONEN GEDOOD, ZESTIG GEWOND BIJ ONTPLOFFING. Het nabij Madrid gelegen stad je Tarancon is getroffen door de ontploffing van een munitiemaga zijn van het Spaanse leger. 30 Personen vonden hierbij de dood en 60 gewonden worden thans in ziekenhuizen verpleegd. Grote rotsblokken van meer dan 400 pond, werden meer dan een kilometer ver door de lucht ge slingerd en kwamen neer op her fragiele stadje, waar zij grote schade veroorzaakten. Een kleine heuvel, waaronder het munitiemagazijn was gelegen, verdween geheel en ver in het rond was geen teken van planten groei te bespeuren. Men meent dat de 200 ton hoogexplosieve granaten, die het magazijn bevatte, door de hitte van de laatste dagen ontbrand is. BESPREKINGEN: STAAKT HET VUREN. Dinsdag is te Djokja door republikeinse en Nederlandse gedelegeerden, alsmede de leden der UNCI, bijgestaan door hun militaire adviseurs, een begin gemaakt met de be sprekingen over het uitvaar digen van de order tot het staken van het vuren. Terwijl de betrokken partijen allen de noodzakelijkheid inzien van een zo spoedig mogelijke tot standkoming hiervan, opdat de machine voor de Ronde- Tafel-Conferentie te 's-Gra- venhage in beweging kan worden gezet, was er niets dat er op zou kunnen wijzen, of de besprekingen spoedig zul len kunnen zijn beëindigd. voor 50 cent per half pond. Aanbevelend, J. LEIJTEN, Vicioriestraat en a. d. zaak voor een vlugge, gehele opleiding tot bekwame stikster. Zwanenburgwal 82-84. Tel 49133 (K 2900) Brieven onder No. 2964 Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 6