&e Js&xmh. UI DEGRUYTER'S CHOCOLADE EN &OVEND/EN T/EN was n ciimax Gemeenteraad L00N-0P-ZAND &ULV.e.H.SpOAt DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 AUGUSTUS 1949 Ook zakelijk werden goede resultaten geboekt. Chocolade repen Chocolade flikjes Chocolade mocca Napolitains (doosje) AFRICHTEN VAN JONGE DUIVEN. van voor 10 cent e)van voor 40 cent tjes (doosje) van voor 40 cent van voor 40 cent Chocolade pastilles (100 gram). Chocolade figuren (bloemenserie) Kattetongen (doosje) Chocolade hagel (pak). van ^êékvoor 45 cent van^é0= voor 50 cent vanz^Q^voor 50 cent Yan voor 75 cent De laatste dag vaq „De Schoen" 1949 was een succesdag in suc cessie. Werd reeds om 10.55 de 25.000ste bezoeker genoteerd, voor 3 uur kon dc 31.000ste betalende bezoeker op het gewone toegangs bewijs verrast worden met de ga ven, door diverse standhouders beschikbaar gesteld. En de ver rassingen waren vooral niet mi niem. De 25.000ste kreeg niet min der dan een molvcl bontjasje door dc N.V. I^.i v. d. Ven geschon ken, waarnaast nog meerdere pa ren dames- en kinderschoenen en meer andere verrassingen. Dc ex posanten kor.den zich deze luxe permiteren, want ook de finanti- ele zijde der tentoonstelling is ten volle geslaagd. Niet alleen dat het bezoekers „De Schoen'' binnenstroomde om te genieten van de uniek mooie aanleg, de feeërieke verlichting, de goed verzorgde concerten en al het andere aantrekkelijke, wat de Schoen tot een sprookje heeft ge maakt, doch ook zakelijk was de tentoonstelling een aantrekkings- punt en de honderde winkeliers, die vooral de drie laatste dagen de tentoonstelling bezochten, kwa men om zich op de hoogte te stel len van de prestaties van onze fa brikanten en lieten vele orders noteren, omdat ze deze prestaties naar waarde wisten te schatten. Geen enkele exposant, of hij was persoonlijk hoogst content over de gedane zaken. Zelfs meerdere buitenlandse orders konden wor den ingeboekt, terwijl tevens voor het buitenland vele afspraken werden gemaakt. De officiële sluiting. Om 7 uur Woensdagavond was de officiële sluiting van „De Schoen" 1949 aangekondigd. De commissie en comité-leden met vele exposanten verenigden zich op dat uur in de Show-hal, waar de voorzitter van „De Schoen" de heer Wennekes de bijeenkomst opende met een huidewoord aan het adres van burgemeester Mr. v. d. Heijden, die door ook de officiële sluiting te willen verrich ten opnieuw blijk geeft van het werkdadig medeleven van ons ge meentebestuur en van zijn per soonlijke belangstelling voor onze nijvere bevolking. De Schoen, aldus spreker, is een klaterend succes geworden, dat zich niet alleen uitte in een voortdurende gezellige drukte, in een niet onder stoelen of banken gestoken bewondering, maar ook en vooral in de belangstelling voor het geëxposeerde, in de zakelijke resultaten die er geboekt konden worden. Uit een door het bestuur inge stelde enquête bleek overduidelijk, dat alle deelnemers redenen heb ben tot grote tevredenheid. Onder de industriële exposan ten is er niemand, die met de re sultaten van de Schoen 1949 niet tevreden is. Voor vrijwel een ieder uitte zich dit in directe verkoop en nieuwe cliënten. De meesten ging de verkoop ver boven de ver wachting uit. Er is dan ook niemand, die niet verwacht, dat „De Schoen" 1949 grote vruchten zal afwerpen voor de toekomst. De meeste ex posanten hadden veel buitenlands bezoek en*verschillende noteerden ook buitenlandse orders. Ook de middenstand is hoogst tevreden. „De Schoen" 1949 heeft de ge meente dus een mooi zakelijk suc ces bezorgd, maar dat wil niet zeggen, dat we nu op onze lau weren kunnen gaan rusten. Dan weidt de heer Wennekes uitvoerig uit over hetgeen nodig is om het product steeds in kwa liteit te doen stijgen en de plaats die wij nu voor ons en onze ar beiders opgeeist hebben, met ere bezet te houden. Moge Gods on misbare zegen op ons aller pogen rusten. Dan verleent hij het woord aan Burgemeester Mr. v. d. Heijden om de officiële sluiting te ver richten. Wat beoogd werd, werd bereikt. Mr. v. d. Heijden zegt: „Wij gaan de tentoonstelling nu offi cieel sluiten, ofschoon de poorten nog wel enkele uren open blijven. Wij willen hier thans slechts een officieel eindwoord spreken." Hij releveert dan, daf er drie phasen in „De Schoen" 1949 te bezien zijn. Eerst de grote phase van de maanden van voorbereiding; dan de vijf dagen van hoogtij en daarop de sluiting. Hij mag con stateren dat het beoogde succes volledig bereikt is; de naam van de gemeente is op een hoger plan komen te staan; wij hebben het land laten zien, welke industriële capaciteiten de gemeente bezit en tevens de gelegenheid gehad de duizende vreemdelingen een kijkje te geven op een klein plekje van ons onvolprezen natuurschoon. Dat we dit bereikt hebben mogen we reeds een volledig succes van de tentoonstelling noemen. In hoofdzaak, aldus spreker, hebben we dit succes te danken aan de buitengewone succesvolle samen werking, die vanaf den beginne de leidraad van alle werken ge weest is. Daarvoor niet dan de grootste lof, want juist in die sa menwerking zit een belofte voor de toekomst. Die samenwerking is hier geweest en hij hoopt die in de toekomst nog vaak bereid te zien om voor het welzijn van de gemeente de krachten te geven. Burgemeester v. d. Heijden wil dan ook niet alleen dank brengen voor wat ze hier gedaan hebben, doch hij is overtuigd een uitzon dering te mogen maken. Er was één spil waarom alles draaide, een, die met organisatietalent, met bewonderenswaardige opoffering, zelfs van zijn gezondheid, het om vangrijke werk geleid heeft tot 'n ongekend succes. Mijnheer Wen nekes, aldus de burgemeester: Ik breng U hartelijk dank namens' al len voor al hetgeen gij in die maanden van voorbereiding ge daan hebt. Ondanks uwe zwakke gezondheid hebt ge niet geaar zeld U met de leiding te belasten en gij hebt leiding blijven geven, hoeveel die ook van uwe krachten vroeg. Het succes van „De Schoen" is voor een heel groot deel aan U te danken. Ook U, Mevr. Wennekes, heb ik in deze dagen gade geslagen en uwe zorg en medeleven ge volgd. In de zorg voor uw man en uwe belangstelling in zijn werk hebt gij eveneens een belangrijk deel tot het succes bijgedragen. Ook U breng ik hartelijk dank. (De burgemeester biedt Mevr. Wennekes bloemen aan.) Alvorens dan het eindwoord te spreken merkt de burgemeester nog op, dat de gemeente iets bij zonders gepresteerd heeft; de glo rievolle dagen zijn nu geëindigd, doch hij hoopt dat het niet de laatste zullen zijn. Hij rekent er op in de toekomst, waar het om de belangen van de gemeente gaat op dezelfde eensgezinde sa menwerking te mogen rekenen. Hij hoopt dat dit laatste bij allen een gewillig oor zal vinden en verklaart dan „De Schoen" 1949 officieel gesloten. De heer M. v. Nieuwstadt spreekt namens alle standhouders een woord van dank aan het adres van de heren Wennekes en Kemmeren voor het vele door bei den gedaan om de tentoonstelling te doen slagen. Namens de stand houders biedt hij de heren Wen- nekens en Kemmeren een foto album aan van „De Schoen" 1949 met opname van alles wat hierbij interessant of mooi is. Het einde naderde. Hierbij was de officiële sluiting geëindigd, waarop van het be stuur en de comité-leden een foto werd gemaakt op het gazon bij de zonnewijzer. Intussen waren de uitgestrekte terreinen opnieuw vol gestroomd met duizenden. Laat de schatting moeilijk aÉjn, we geloven niet te overdrijven, als we zeggen dat 't de 10.000 te boven ging. Waren velen gekomen om voor de laat ste maal nog eens een beeld op te nemen van de sprookjestuin „De Schoen", niet minder groot was de belangstelling voor het slot- concert, dat de Kon. Harmonie Sophia's vereniging uit Loonop- zand aanbood. Het prachtpro gramma had een toegewijd gehoor in een avondsfeer die ongekend was. Tijdens het slotconcert werd nog een laatste show gegeven, doch uitsluitend voor de werknemers van de exposanten, die de show verzorgden. We kunnen deze laatste show niet beter betitelen, dan de modernste wijze van vak- onderricht. Mevr. Smit toonde zich hierbij niet alleen de vlotte explicatrice, doch gaf tevens blijk te beschikken over de nodige vak kennis om in een gewaardeerde critiek ook dat naar voren te brengen, wat voor de vakmensen die haar gehoor vormden van nut kon zijn. En nog steeds bleef de drukte aanhouden. Duizenden hadden een zitplaatsje gevonden op de wan delpaden en het gazon voor de kiosk, in de grote restauratietent en show-hal was geen plaatsje onbezet. De wandelpaden zagen zwart van de wandelende bezoe kers, die er niet aan dachten, dat de klok reeds lang het midder nachtelijk uur gepasseerd was. Toen het sluitingsuur genaderd was scheen er nog geen einde te komen aan de stemming die er op alle punten heerste, doch het uur van gaan was gekomen en met zachte drang en keurige tactiek wist de politie alle in de richting van de hoofdpoort te leiden. Voor deze mannen, die dag en nacht hun hoogst gewaardeerde diensten aan „De Schoen," 1949 gegeven hebben, komt hier een woord van welverdiende lof toe. Er is stem ming geweest, van Zaterdagmid dag tot Woensdagnacht, doch nog niet één genblik is deze stemming verstoord geworden, mede dank zij het tactisch optreden van deze mannen. „De Schoen" 1949 is gesloten! „De Schoen" 1949 was een stijgend succes tot het einde. Wat er op „De Schoen" 1949 achterbleef. De volgende voorwerpen zijn als gevonden op „De Schoen" 1949 bij de Rijkspolitie gedepo neerd: 1 wollen shawl 1 por- temonnaie 1 zakmes 1 bal- pointpen 1 zonnebril 1 zil veren armband 1 rechter da meshandschoen 1 gouden speld je- Tevens is een damesrijwiel ver mist en een damesrijwiel gevon den, welk laatste op het bureau van de rijkspolitie staat. Het is niet onwaarschijnlijk, dat iemand een verkeerd rijwiel heeft mede genomen. Willen de dames eens zien of zij hun eigen rijwiel thuis hebben? 4. openstaande Grondaankoop voor uitbreiding en verfraaiing der gemeente. spectie van het Lager Onder wijs werd dan ook reeds meer malen op deze onhoudbare toestand gewezen en op ver betering aangedrongen. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. 6. Voorstel tot aankoop van huizen en grond van de vereniging van de H. Vin- centius van Paulo te Kaats heuvel. Prae-advies: Het ligt in de bedoeling in de toekomst de Markt te ver groten en daaraan een nieuw gemeentehuis te bouwen. Bij de herziening van het partiële uitbreidingsplan voor Kaats heuvel zal de bebouwing aan de Markt nader geregeld wor den. Vooruitlopend op deze re geling hebben B. en W. het bestuur van de vereniging van de H. Vincentius van Paulo te Kaatsheuvel bereid gevonden de panden Heulstraat 2 en 4 alsmede het naastliggend open terrein, -eigendom van deze vereniging, aan de gemeente te verkopen voor de som van 26.200.—. Dit bedrag is samengesteld als volgt: I. Het open terrein, groot 1675 M2, wordt aange kocht a 4.per TVF, hetgeen een bedrag vor dert van 6700.Het prijzenbureau voor on roerende zaken heeft ten aanzien van deze prijs een verklaring van geen bezwaar afgegeven. II. De panden Heulstraat 2 en 4 worden aangekocht voor 19.500.Dit be drag is bepaald over eenkomstig een taxatie rapport van de gemeen te-architect. B. en W. stellen U voor tot deze aankoop te besluiten, waardoor de eerste stap wordt gezet tot het scheppen van een waardige zetel van 't ge meentebestuur en een aan merkelijke verfraaiing van de gemeente. 7. Vergoeding bij vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte. Prae-advies: Ter bevordering van een doelmatige verdeling van de woongelegenheid hebben de ministers van binnenlandse zaken, wederopbouw en volks huisvesting en van financiën bij hun besluit van 31 Dec. 1948 een regeling getroffen, waarbij aan gemeenten een tegemoetkoming wordt ver leend in de kosten, wélke de ze hebben vergoed: a. aan degene, die met het oogmerk aan meer gezinnen dan waarvoor het onroerend goed, zich in de oorspronke lijke toestand leende, woon gelegenheid te verschaffen, voorzieningen aan dit goed laat uitvoeren zonder hierme de gebaat te zijn; b. aan degene, die door mede te werken, dat meer woonge legenheid ter beschikking komt, bij hem in gebruik zijn de woonruimte vrijmaakt en dientengevolge kosten moet maken voor verhuizing. Deze tegemoetkoming be draagt 75% van de door de gemeente werkelijk betaalde vergoeding. B. en W. achten het van be lang, dat ook in deze gemeen te de bevolking in de gelegen heid wordt gesteld steun van overheidswege te ontvangen, indien zij, ten koste van gel delijke offers, vrijwillig me dewerkt aan een doelmatige verdeling van de beschikbare woonruimte. B. en W. stellen derhalve voor, bijgaande regeling vast te stellen. 8. Rondvraag. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Loon op Zand, te houden op Don derdag 4 Augustus 1949, des avonds om 7 uur ten gemeen tehuize. Agenda: Vaststelling notulen. Ingekomen stukken. Onderzoek der geloofsbrie ven van de nieuw benoem de leden van de gemeente raad en beslissing omtrent de toelating van die leden. Verzoek van de heer E. E. G. Verhelst, hoofd der openbare lagere school te De Moer, om het aan hem, wegens 't bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd, met ingang van 1 Sep tember 1949 verleende eer vol ontslag, op te schorten tot 1 Januari 1950. Prae-advies: De heer E. E. G. Verhelst zal 25 Augustus a.s. de 65- jarige, dus pensioengerechtig de leeftijd bereiken. Ingevolge de L.O.-wet werd hem met ingang van 1 Sep tember 1949 eervol ontslag verleend. De laatste zinsnede van ge noemd wets-artikel opent voor de gemeenteraad de mogelijk heid om het ontslag op voor dracht van B. en W. voor een door hem te bepalen termijn op te schorten. De heer Verhelst diende op grond daarvan een verzoek in en vroeg opschorting van het te verlenen ontslag tot 1 Jan. 1950. De Inspecteur van het La ger Onderwijs in de Inspectie Waalwijk adviseerde B. en W. te bevorderen, dat de ge vraagde opschorting wordt verleend, waarmede de goede voortgang van het onderwijs ten zeerste gebaat zal zijn. B. en W. stellen voor, om het aan de heer E. E. G. Ver helst, hoofd der Openbare La gere School te De Moer, met ingang van 1 September 1949 verleende eervol ontslag we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, op te schorten tot 1 Jan. 1950. 5. Verzoek van het bestuur van de R.K. Jongensschool te Kaatsheuvel (Dongense- weg) om ingevolge artikel 72 van de Lager Onder wijswet 1920 gelden be schikbaar te stellen tot het bouwen van een aantal toiletten. Prae-advies: Door het bestuur van de R.K. Jongensschool, Dongen- seweg 156 te Kaatsheuvel, is bij schrijven van 14 Juli 1949 een verzoek tot het gemeen tebestuur gericht om de nodi ge gelden te willen beschik baar stellen voor de bouw van een aantal toiletten. Momenteel heeft men slechts de beschikking over enkele zeer verouderde toiletten, welke daarenboven min of meer werden beschadigd. Hun aantal is niet voldoende, ter wijl daarnaast in genen dele wordt voldaan aan te stellen eisen van hygiëne en volks gezondheid. Vanwege de In- GESLAAGD. Op het in de afgelopen week te Breda gehouden exa men voor het Kappersvak, slaagden de heren P. Orban te Waalwijk en W. van Best te Kaatsheuvel. Voor het vorige week te Eindhoven gehouden examen voor Brood- en Banketbakker slaagde ook onze plaatsgenoot de heer G. A. de Louw. Bij het in Den Haag van 11 tot 23 Juli gehouden exa men voor akte N. O. (leraars akte in 't kleermaken) slaag de o.m. de heer T. de Bont, Tailleur, alhier. Een mooie prestatie als men weet, dat er slechts 5 van de candidaten de titel behaalden. I Onze plaatsgenoot dhr. Harry Stassar behaalde dezer dagen het einddiploma van de Rijkskunst-(nijverheidsschool voor Horlogemakers en Goud smeden te Schoonhoven, met de allergrootste lof. Hoewel de heer Stassar de jongste leerling was van de eind-klas, wist hij niettemin het hoogste aantal punten te behalen en kreeg bijgevolg de eerste prijs. Van harte proficiat! R.K. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL TE WAALWIJK. Op het einde van 't school jaar werden aan de leerlingen van bovengenoemde school diploma's, getuigschriften en rapporten uitgereikt. Hiervoor waren aanwezig enige bestuursleden van de school, de Directrice en Leer krachten, vele Moeders en enige Vaders van de geslaag den. Van de Burgemeester was bericht van verhindering ont vangen. Nadat de voorzitter, Pastoor Ras, de meisjes en de ouders had toegesproken, werden aan de geslaagden de diploma's, getuigschriften en rapporten uitgereikt. Daarna werd gesproken door de Directrice, door één van de oudste meisjes en door een Vader van één van de leerlingen. Er werden stukjes voorgedragen en men was enige tijd gezellig bijeen. Uitgereikt werden: Diploma Huisnaaister. Dina Coppens, met lof, uit Nieuwkuijk. Adri Lankhaar, met lof, uit Babyloniënbroek. Bets v. d. Hammen, Rieki Klerks, Anny Mahieu, Paula van Peer, Cor Pullens, Adri Pullens, Cor van Zeist, Willy Wanten, Nel van Zeist, allen uit Waalwijk; Annie de Bruijn, Jannie Kerst en Jo Werther uit Sprang-Capelle; Corrie Kemmeren en Toos Kemmeren uit Waspik; Johanna Pelders uit Dru- nen en Corrie v. d. Sluis uit Drimmelen. Getuigschrift van de voorbe reidende opleiding. Joke Blok, Josephine Duij- vekam, Joke de Rooij, Lia v. Rooij, Thea van Vliet, Anny Rombouts uit Waalwijk; Jacoba v. Gerwen uit Was pik; Jo van den Heuvel uit Loon op Zand; Trees Rekers, Dina Lambooij en Lammertje Lambooij uit Drunen; Paulien Barel en Wouda Pols uit Raamsdonk;.Henny v. Dongen uit Raamsdonksveer; Sina Boezer, Rika Haver- hals, Toosje Hommel, Cor de Jong, Cootje Nieuwenhuijzen, Mettie Plugers, Coba van der Schans, Rina van Vuuren, Jennie Wittebol en Annie Zwijgers uit Sprang-Capelle; Marietje Verdonk uit Hees been. Getuigschriften Huishoudelij ke Vakken. Corrie Schipper en Truus Verduijn uit Raamsdonksveer. JUBILEUM TIMTUR. Vorige week werden er bij de Timtur weer enkele jubilea gevierd; de heren P. Danckaert chef van de smederij en G. Janson, chef van de zwikke- rij, waren reeds 25 jaren op de fabriek werkzaam. In de cantine werden beide chefs door hun mede-arbei ders gehuldigd, waarbij dhr. Danckaert een cadeau onder couvert en de heer Janson 'n Delfts blauw bord ontving. Op het privé-kantoor wer den beide jubilarissen gehul digd door de directie en hier mochten zij naast hartelijke woorden een geschenk onder couvert in ontvangst nemen. WIELERWEDSTRIJDEN ZOMERFEEST WAALWIJKS BELANG. Wij herinneren er aan dat aangiften voor deelname kun nen geschieden bij: Fa. Speet, Markt, Waal wijk; Bureau van dit blad, Gro testraat 205, Waalwijk. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Alexander F., zv. A. P. van Wees-Brands Lambertus J. C. M., zv. H. W. van Oosterhout-v. Veldhoven Antonius R. A. C., zv. R. H. A. de Ruijter-v. Spijk Jo hannes F. M., zv. L. J. Pul- lens-v. Gooi Jan A. F. M., zv. L. P. J. v. Oudheusden- v. Liempt Adrianus N. P., zv. PM. A. Snoeren-Ver- voort Willem M. A., zv. M. C. Adriaanse-van de Ven Lambertus F. M., zv. H. L. J. v. d. Oever-v. d. Broek Johanna M., dv. G. C.'den Teuling-de Beer Jacobus J. L., zv. R. L. van Loon-van Woensel Jan C., zv. M. J. de Kloe-Kanters te Sprang- Capelle. Overleden: Cornelia M. Du- quesnoy, 76 j., wed. van J. L. van Osch Jan Bakkers 82 jaar, weduwnaar van S. de Bonth. Huw.-aangiften: L. Fokke- ma 36 j. te Culemborg en J. van Gent, 29 j. te Waalwijk Th. van Amelsvoord, 29 j. en A. C. van Dooren 31 j., beiden te Waalwijk G. L. Brokken 22 j. te Waalwijk en F. M. B. van Boxtel 19 j. te Waalwijk. Gehuwd: J. H. Vermeulen 28 j. te Drunen en A. J. Schuurmans 23 j. te Waal wijk W. B. J. Kluck 28 j. te Bussum en M. C. IJpelaar 27 j. te Waalwijk. Ingekomen: P. C. Acker- mans van Oosterhout L. W. W. Ermerins van Den Haag D. G. Langemeijer van Cu lemborg C. H. J. Pullens van Culemborg C. v. Beek van Loon op Znad C. A. van Best van Loon op Zand A. H. J. Klerx van Amster dam L. J. van Mier van Wageningen F. J. Minke van Zwolle A. C. Strijp van Sprang-Capelle A. J. M. van Hest van Tilburg C. W. .Italiaander van Bre men M. T. J. S. Stroom van Maastricht A. H. F. en J. C. M. F. Lambooy van Vaals J. M. Moerman van Den Bosch F. M. B. van Boxtel van Dussen J. T. Leemders en gezin van Ubbergen D. M. Sluijter van Udenhout J. A. M. van Bladel van St. Mich.-Gestel M. T. A. Marcelissen van Oisterwijk A. Tanghe van Harderwijk. Vertrokken: A. de Haan naar Rotterdam J. Rozen- daal naar Bloemendaal E. W. v. d. Nieuwenhuijzen naar Driffield (Eng.) G. P. T. Reijers naar Batavia C. C. Weltevrede naar Sprang-Ca pelle. Wanneer onze jonge duiven drie slagpennen hebben ge ruid, gaat men ze in de om geving africhten^ Éet is niet nodig dit in alle richtingen te doen. Wanneer men de jonge duiven geregeld 's morgens en 's avonds uit laat vliegen en na het terugkomen voedert, zullen zij voldoende rondvlie gen. Zijn ze gezond, dan vlie gen ze naar hartelust en gaan de hoogte in, zodat zij de om geving van alle kanten leren kennen. Het is verkeerd open hok te geven. Zij vliegen niet meer dan wanneer zij slechts twee keer daags uitgelaten worden, maar gaan hier of daar op 't dak of op het veld de tijd zoek brengen en worden vaak met andere vreemde duiven meegetrokken en raken zo verloren. Wanneer zij overdag in het hok blijven, raken zij veel vaster aan het hok gehecht. Men moet zorgen dat elke duif een vast plaatsje heeft, wat zij met energie zal verdedigen en voorkom overbevolking. De duiven moeten dus in 't bezit zijn van een eigen vaste plaats. Ala men de duiven resp. op 2, 5, 10, 15 K.M. heeft afge richt kan men ze met de af richting van zijn vereniging verder meegeven. Het grote bezwaar leveren de grote con- vooien op. Hierbij worden uit verschillende streken vele duiven losgelaten en doet zich de invloed van de massa gel den, n.l. dat zij elkaar mee trekken, vooral met de verder wonende duiven als er een sterke wfnd de vlucht be^ gunstigt. Ook gaan er vele duiven verloren in de begin nende vluchten als een bedek te lucht bij de lossing de oriëntering belemmert, of grote hitte de duiven dwingt de dorst te lessen. Aan de westkust is het water zout en vele duiven versmachten dan van de dorst. Na de oorlog is het aantal jonge liefhebbers enorm toegenomen en deze zijn nog niet goed op de hoog te van de kwaliteit van hun duiven en van de gegevens om een duif te beoordelen of zij door en door gezond is. Een voornaam teken is de vi taliteit, die zich allereerst in de lust tot vliegen openbaart. De te vette duiven zijn niet lang in de lucht. Men moet dan ook voor de voeding vet heid voorkomen. De voeding moet regelmatig plaats vin den en moet direct opgenomen worden. Men voedert de dui ven nadat zij een poos in de lucht hebben gevlogen, dus 2 maal per dag. Het beste meng sel bestaat uit 2 delen groene erwten en een deel uit een mengsel van gerst en mais en desnoods tarwe. (Wordt vervolgd). ZEEPOST NAAR DE OVERZEESE GEBIEDSDELEN, Naar Indonesië vertrekt op 3 Aug. a.s. het m.s. „Kota In- ten" en op 6 Aug. a.s. het s.s. „Polyphemus". Post kan met deze schepen worden verzonden, mits ze uiterlijk op resp. 29 Juli en 4 Aug. op de bus wordt ge daan. Naar de Ned. Antillen ver trekt op 12 Aug a.s. het s.s. „Boskoop". Hiervoor uiterlijk 10 Aug. posten. VOLKSZANG EN VOLKSTONEEL. De Stichting „Ons Eigen Volk", Amstelkade 165 hs, Amsterdam (Zuid), geeft van 2227 Augustus op „Draken- burgh" te Baarn een cursus in Volkszang en Volksspel, on der leiding van Piet Tiggers, Marie Veldhuyzen, Dien Kes en Dr. Jop Pollmann. Van 2327 Augustus wordt in het „Meenthuis" te Blari- cum een kadercursus gegeven voor hen, die leiding moeten geven aan kinder-toneel, jeugd-toneel en toneel voor volwassenen; deze cursus staat onder leiding van de be kende regisseur Anton Sweers terwijl Annie Sweers decia-> matie-lessen geeft en 't kin der-toneel verzorgt.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3