DE IMGSTHMT KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN VLIJMEN SPRANG-CAPELLE SPRANG WASPIK RAAMSOONK GEERTRUIDENBERG Gemeenteraad Raamsdonk. u V V MAANDAG 1 AUGUSTUS '49 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO W HET ZUIDEN '"N i. 72e JAARGANG No. 62 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux: GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Geslaagd. Aan de grote zomervacantie gaan meestal verschillende exa mens vooraf. Verschillende van onze dorpsgenoten zijn weer een diploma rijk of rijker geworden. De geslaagden zi de volgende: Eindexamen Mulo AA: Mej. Sjaan v. d. Lee en Sjaan de Munnik; tevens slaagde Leo v. d. Sanden. Examen 4-jarige huishoudschool Mej. Johanna Pelders. Eindexamqp H.B.S. Marie Mimpen en Bertus Knip- pels. Aan de Rijksvakschool te Waal wijk slaagde voor de afd. Leder bewerking J. P. v. Rooij en voor de afd. Onderwerk J. G. G. M. v. Drunen. Onze priesterstudent H. Spee Hzn. slaagde in 's-Gravenhage voor staatsexamen. Aan allen onze gelukwensen. De Kon. Erk. Harmonie De Vol harding op concours te Rotterdam. In de eerste afd. met 327 pnt. de eerste p ijs. Zaterdag j.l. trok »'i Kon. Har monie de Volharding naar Rot terdam, waar zij gin 3 deelnemen aan het 19e Rotte -oamse Jaarl. Zang- en Muziekt >ncours, een van de grootste concoursen welke in den lande jaarlijks worden ge houden. De namen van de juryleden, n.l. de heren Eduard Flipse, Otto de Waal en Leo Smuts, resp. uit Rotterdam en den Haag, gaven reeds weer dat men op dit con cours iets moest presteren. De prachtige, maar tevens zeer grotë ccncertzaal „Lommerrijk'' ver grote de inspanning nog meer. üm circa half acht was het de tijd voor „de Volharding". De di rigent, de heer Jo Verhoeven, rus tig als altijd, had de leiding. Als verplicht nummer werd uitgevoerd de Ouverture „Ophtlia van A. Adroit en als vrij nummer de Ou verture „Achilles" van F. Rogis- ter. Onder ademloze stilte werden de nummers zeer verdienstelijk uitgevoerd en een verdiend en da verend applaus viel het gezelschap dan ook ten deel. Maar wat meer zegt, de jury bleek van dezelfde^ gedachte te zijn geweest als het publiek en zoals na <3- ze verdien stelijke uitvoering va ji) deze voor harmoniegezelschappe.i nog uit zonderlijke nummers te' verwach ten was, kreeg de Volhardingen de eerste afd. de eé*ste prijs"^ wel met 327 pnt. In het rapport werd gesproken van een zeer goe de leiding en een zeer bijzondere, sublieme vertolking. De eer van het succes komt hiermede niet alleen a in het ko'-ps maar ook voor eeri gr.x>t deel aan het adres van haar ir4> -ucteur de bekende musicus Jo Vc hoeven. Voldaan en vol V£«. ïgde ging men nu vlug huisvfe£rts, maar nog vlugger was het inricht van het grote succes in Di.inen. Toen de Volharding dan ook Zaterdagavond om plm. elf uur in Drunen aankwam, werd zij op gewacht door haar zustervereni ging de Harm, der Jongenscon gregatie en zeer vele belangstel lenden. Namens de Harmonie der Jon genscongregatie wenste de heer H. Brok de Volharding van harte geluk met het behaalde succes. Hierna ging men vanaf de grens der gemeente naar het club lokaal bij Th. Elshout. Dit werd een ware triomtocht. Voor het clublokaal stond het volledig gemeentebestuur de suc cesvolle vereniging op te wach ten. Namens het gemeentebestuui sprak de Edelachtb. Heer Bur gemeester Snels. Het verheugde spr. acte de precence te kunnen geven en hij wenste het bestuur en de leden van harte geluk met het behaalde succes. Een extra woord van lof had spr. voor de dirigent de heer Jo Verhoeven, die voor de eerste maal met een gezelschap op con cours ging en naar spr.'s mening wel het leeuwenaandeel gehad zal hebben in dit prachtige succes. Spr. sprak de wens uit dat het culturele leven door dit succes nog zou worden aangemoedigd en dat instrumentaal en vocaal de verschillende gezelschappen in de gemeente Drunen nog vele suc cessen beschoren zullen zijn. De vice-voorzitter de heer Jo Vissers dankte de Burgemeester voor de gesproken woorden en hij twijfelde er niet aan of de vereni ging is onder goede leiding nog een mooie toekomst beschoren. De harmonie der Jongenscon gregatie. alsmede het Zangkoor Cantabile brachten hierna in de muziekzaal nog enkele nummers ten gehore. De voorzitter van de Volhar ding dankte ten slotte allen voor hun belangstelling. De zangvereniging Zang en Vriendschap gaf acte de precence in de vorm van een bloemenmand. Bij de talloze gelukwensen die de Volharding ontving, sluiten wij ons gaarne aan. Vlijmito. Op de stand nummer .45 van de heer van Mierlo uit Haarsteeg, was als attractie een fles geplaatst gevuld met erwten. Degene die het dichtstbij zijnde aantal wist te raden, ont ving een prijs. In de fles waren 3190 erwten aanwezig. De eerste prijs behaal de H. v. d. Wiel, expediteur, met 3180; 2e prijs J. Verhoeven met 3220, 3e prijs H. v. d. Linden, Hoge Maasdijk, 3100 erwten. De prijzen kunnen door de winnaars worden afgehaald bij de heer van Mierlo. Gouden Bruiloft. Woensdag 27 Juli vierde het echtpaar A. Kivits van Ingen, Ekerlaarlaan te Vlijmen, zijn gou den huwelijksfeest. De buurt die reeds maanden te voren in de weer was had een prachtige ereboog en versiering aangebracht. Van alle huizen v/aaide de vlag. Men was reeds vroeg in de weer om de laatste versiering aan te brengen. Om 5 uur was 't reveille en werd de laatste hand gelegd aan de praal wagens. Om 9 uur werd de stoet opgesteld. Volgorde: Gardes d'honneur, Wagen Ou den van dagen. Wagen van Son de Boskar, Huwelijksbootje» de Gouden Kroon, Harmonie Con cordia, Bruidspaar met Bruidjes en familie, Kinderhulde, Versier de fietsen, Brabantse hulde, feest vierenden en de stoet werd geslo ten door gardes d'honneur. Onder de vrolijke tonen van de harmonie trok men naar de R.K. Kerk waar om half tien een plech tige H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen. Onder de H. Mis werd het gouden paar toege sproken. Daarna trok men naar de ver sierde woning en werd er door de wagens gedemonstreerd met betrekking op het leven van het gouden paar. Bruidspaar en fa milie waren hoogst voldaan over hetgeen er gepresenteerd werd. De voorzitter van het feest comité de heer Th. de Ruijter, sprak namens de buurt de familie Kivits toe en aan het gouden paar werd een divan met kleed overhandigd. De oudste zoon dankte namens het gouden paar en de familie de buurtbewoners hartelijk voor het mooie cadeau en ook voor het vele werk dat men in die maan den van voorbereiding heeft ver zet en voor het slagen-van deze onvergetelijke dag. Velen kwamen hun gelukwen sen aanbieden, vergezeld van bloemen en cadeaux. Na de middag stelde de stoet zich weer op voor een rondrit door Groot-Vlijmen; de belang stelling was overal groot. 's Avonds werd door de Har monie Concordia en Vlijmens Mannenkoor een serenade ge bracht, de Ekelaarlaan was te klein, er was een ongekende be langstelling, de Harmonie speelde enkele pittige nummers en het Mannenkoor liet horen dat men het nog niet verleerd was, na en kele weken voorbereiding werden de zangnummers goed uitgevoerd. 's Avonds was er gelegenheid voor dansen in enkele café's, waar veel animo voor was. Alles bij elkaar een mooi feest, waar heel Vlijmen bij vertegenwoordigd was. Donderdag had de buurt een avondje in de tent bij fam. Kivits. Het ging er gezellig toe en de verschillende liederen werden nog maals op verzoek herhaald; een waardig slot. Binnenkort wordt de tweede gouden bruiloft verwacht in de Ekelaarlaan; men is reeds met de voorbereidingen bezig. Geslaagd. Voor het diploma steno slaag de Truus Steenland en voor het diploma typen Nelly van Hei voort en Annie van Wagenberg. De geslaagden genoten hun oplei ding bij de Eerw. Zusters J. M. J. te Vlijmen. Op het te Den Bosch gehouden examen voor Mulo B, slaagde M. Berkelmans, voor Mulo A Corrie Sprangers, Jan Jansen, Jo de Laat, Andr. Daelmans en Anny van der Hagen. Op het te Utrecht gehouden examen voor het diploma Vakbe kwaamheid Slagerij slaagde onze dorpsgenoot dhr. Marie Klerkx. Op het te Tilburg gehouden examen voor het diploma Vakbe kwaamheid in het Schildersbedrijf slaagde onze dorpsgenoot de heer H. A. Kivits. Landelijke Rijvereniging „De Margrietruiters". Op 20 Juli werd te Dordrecht een Concours Hyppique gehou den, waarbij bovengenoemde vereniging drie prijzen wist te behalen, n.l.: Achttal 3e prijs, gereden in de zware klasse. Dressuur 4e prijs L. klasse door de instructeur de heer J. van Bruchem. Ie prijs Tally Hv. A. v. Zuilichem. Op het concours te Aknkerk op 30 Juli wisten zij meerdere prijzen te bemeesteren. Deze jonge vereniging, die nu juist haar vierjarig bestaan herdacht, heeft zich aldaar kra nig geweerd. In de 7 rubrieken waarin zij uitkwamen, wisten zij beslag te leggen op 6 prij zen. Hieronder mogen de be haalde bekroningen volgen Dressuur achttallen, tevens kampioenschap van Noord-Bfa- bant, le prijs. Individuele dressuur L. klasse le prijs, tevens kampioensprijs, J. v. Bruchem. Klavertje drie 2e prijs, C. v. Zuilichem, J. v. Bruchem, M. Verhoeven. Vrijheidsdressuur P. v. d. Schans 2e prijs. Keuring type landbouw-rij- paard Mej. W. Haverhals eer volle vermelding. Groepsspringen J. v. Bruchem A. v. Zuilichem, C. v. Zuili chem 2e prijs. Een kranige prestatie, warop zij met recht trots mogen gaan. Wij hopen dat de kameraad schappelijke geest lang bewaard moge blijven in deze vereniging en dat door hun gestadige oefe ning meerdere successen voor hen volgen, die wij hen dan ook van harte toewensen. Geslaagd. J.l. Woensdag slaagde te Til burg voor het examen Algemene Handelskennis (Middenstands diploma) de heer A. de Jong al hier. Proficiat. Chr. Verkenners. De Chr. Verkennersgroep Jan de ooij alhier gaat van 815 Au gustus a.s. kamperen op het kam peerterrein Uilenput bij Nijmegen. Bedankt. Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant alhier, heeft voor het op Z.E. uitgebrachte beroep van Nijkerk bedankt. T.B.C.-dagcn. De plaatselijke T.B.C.-vereni- gingen Herwonnen Levenskracht, Santos en Draagt Elkanders Las ten organiseren op 6, 7 en 8 Au gustus a.s. de jaarlijkse T.B.C.- dagen. In samenwerking met de post duivenvereniging de Reisduif wordt op Zaterdag 6 Augustus 'n postduiven concours gehouden van uit Mons (B.) met als hoofdprijs de wisselbeker van de gemeente Waspik en een nieuwe fiets. De prijzen voor dit concours zijn van af heden te bezichtigen bij de fo. Gebr. Roovers. Duiven buiten clubverband mogen ook mede in- tnanden. Om 5 uur wordt er een voet balwedstrijd gespeeld op het ter rein van de vereniging Waspik. Des avonds is er een amusements avond in hotel Roovers, waaraan o.a. medewerkt onze plaatsgenoot de heer J. van Eersel. Zondag 7 Augustus organiseert de K.A.J. afd. Waspik een grote sportdag, waaraan 350 kajotters deelnemen. 50% van de opbrengst van deze sportdag komt ten goede aan de genoemde TBC-verenigin- gen. Ook deze avond is er weer een amusementsavond in hotel Roovers. •Op Maandag 8 Augustus geeft de Chr. Zangvereniging U.K.K. een kort concert, waarna de prij zen van het duivenconcours be kend gemaakt zullen worden. Hierna wordt er amusements muziek gegeven door enkele Was- pikse muzikanten. Laat heel Waspik dit prachtig werk steunen, zodat het batig sal do van 1200 van het vorig jaar wordt overtroffen. Geslaagd. Onze plaatsgenoten mej. J. v. d. Plas en de heer P. Kouters slaag den voor het diploma Mulo A. Ouden van dagen. Een dezer dagen wordt er een collecte gehouden voor een uit stapje voor Ouden van dagen uit deze gemeente. Mooi succes. Op de brandweerwedstrijden in Wouw behaalde de brandweer Raamsdonk de 3e prijs, na Putte en Fijnaart. De prijs bestond uit een herinneringsvaan en 5. Mooi succes. Op de brandweerwedstrijden te Wouw behaalde onze gemeente lijke brandweer de 4e prijs, die bestond uit een kist sigaren. Een mooi succes temidden der 12 deel nemers. De openbare vergadering werd gehouden op 30 Juli j.l. Burge meester Prinssen opende te half 8. De notulen van 18 Juni werden in orde bevonden en onder dank zegging door de voorzitter gete kend. Ingekomen stukken en medede lingen werden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter stelde een commissie samen bestaande uit de Heren v. Woerden, P. Zijlmans en Rodenburg, om de geloofsbrieven der nieuwe raads leden te onderzoeken, dit in sa menwerking met de gemeente-se cretaris. De heer v. Woerden rappor teerde even later de uitslag: van 11 leden was alles bekend, doch 2 leden, v. Woerden en Langer- werf, hadden verzuimd hun ne venbetrekkingen te vermelden; v. Woerden als lid der Prov. Staten en Langerwerf als lid der Ge- comb. Donge-polders. Deze werden ook toegelaten. Aan het bestuur der Ned. Her vormde school te Raamsdonksveer werd een subsidie verleend van 19.75 per leerling. Het bestuur der St. Aloysius- Mulo school tekende beroep aan tegen de verleende subsidie van 25.50 per leerling. Ged. Staten gingen hier ook mede accoord en vonden een verhoging tot 31.56 niet overdreven. Dit kost de ge meente per jaar 1193.meer. Ook voor de andere Mulo-onder- wijs-instellingen is dit thans van kracht. De K.A.J. te R'veer en R'donk- dorp vroegen resp. 100 en 200 subsidie voor 1950. Komt onder de aandacht bij de begroting '50. Ook de bond ter bestrijding van bet vloeken krijgt ter zijner tijd wat uit de gemeentekas. 1 Punt 3. Voorstel met ontwerp besluit tot vaststelling van een verordening regelende het verhaal van door de gemeente aan het Burgerlijk Pensioenfonds verschul digde bijdragen voor aankoop van pensioenen, werd z.h.st. aan vaard. Punt 4. oorstel met ontwerp besluit tot overeenkomstige toe passing-verklaring op het gemeen telijk personeel van het Kon. be sluit van 3 Mei 1949, houdende toekenning van een tijdelijke bij slag en een tijdelijke kindertoeslag. Z.h.st. aangenomen. Punt 5. Voorstel met ontwerp besluit om de gratificatieregeling 1949 voor het rijkspersoneel van overeenkomstige toepassing te verklaren voor het gemeente-per soneel. Z.h.st. aangenomen. Het verzoek van het R.K. Schoolbestuur O.L. Vrouw He melvaart om de nodige gelden be schikbaar te stellen voor de aan koop van banken, werd ingewil ligd. Was de subsidie 683. thans is deze verhoogd tot 768 voor de aankoop van betere kwa liteit. Met de Bank van Ned. Ge meenten werd een geldlening aan gegaan tot een bedrag van 420.000.koers 100%, tegen 3)4%. met een looptijd van 50 jaar per jaar te voloden. Over dit bedrag werd weinig drukte ge maakt. Punt 8. Voorstel met ontwerp besluiten inzake de noodwonin gen: a. tot het voor zoveel nodig in eigendom en voorts in beheer en exploitatie overnemen van het Rijk der door deze gemeente ge stichte noodwoningen in deze ge meente; b. het beschikbaarstellen, onder voorbehoud dat de van het rijk te vragen geldelijke steun wordt verkregen van het bedrag, 10806.benodigd voor de aankoopkosten van de noodwo ningen. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en Aanbod. Worden gevraagd Div. fabr. stiksters voor schoen en lederw. fabr. Enige schilders. Enige metselaars. Geroutineerde handschoanstik- sters voor lederw. fabr. Twee aank. plaatwerkers. Een jongste kantoorbediende 1415 jaar. Twee jeugdige magazijnbed. Een huishoudster. Een boerenknecht. Een propagandiste-verkoopster (gunstige voorwaarden). Een overleersnijder en een af- lapper voor prov. Utr. ongeh. Jongemannen voor opleiding tot flliaalchef. Thuis-handschoenenstiksters. Twee jeugdige lederbewerkers. Twee ophalers. Bieden zich aan: Een zandvormen Enige landbouwhulpen. Enige chauffeurs. Een machinale houtbewerker. Een leerling meubelmaker. Een constructiewerker. Een radio-monteur. Een boekhouder-corresp. Een vertegenwoordiger. Div. grondwerkers, betonwer kers en een opperman. Twee machinale bankwerkers. Een geroutineerde telefoniste. Een typiste. Thuisstikster met machine. Een hulpmodelleur. Kantenschrooiers, aankloppers en aflappers. Overleersnijders en bijtuigers. Een assistent looimeester. Een aankomende handzwikker. Een verstelnaaister. Aank. mann. en vr. kantoor bedienden voor magazijn- en kan tooradministratie. Aanmelding dagelijks tussen 9- 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau Waalwijk, Grotestraat 339, Tel. 63. Deze bekendmaking is geldig vanaf 1 Aug. t.m. 6 Aug. 1949. Het Arbeidsbureau Waalwijk verstrekt ook inlichtingen aan ad- spirant emigranten. c. het aanvragen en aanvaar den uit 's Rijks kas van een ge lijk bedrag als sub b bedoeld, aan voorschot ter financiering van de kosten, alsmede van een jaarlijkse bijdrage in het tekort op de ex ploitatie, tot een maximum van 90 van dat tekort. De vroede vaderen keurden het bedrag van 10806.goed voor deze 30 woningen. Als het bouw volume hoger wordt, zullen deze „villa's" over 5 jaar hopelijk ver dwenen zijn. Punt 9. Voorstel met ontwerp besluit tot overname van diverse wederopbouwwerkzaamheden, die tot heden competeren aan het Mi nisterie van Wederopbouw en V olkshuisvesting. Z.h.st. aangenomen. Een strookje grond zal aan de P.N.E.M. worden verkocht, dit ten behoeve van de bouw van een transformatorhuisje. Het gaat hier om slechts 40 m2 grond te gen 1.—. Ook de aankoop van 360 m2 van E. G. Rorame, ging vlot on der de hamer door; 240 m2 van 1.25 en 120 m2 van 0.50. Dit is nodig in verband met het uit breidingsplan B en een verbin ding van de BeatrixstraatLange Smidstraat. Een woning aan Stationsstr. 13 zal onbewoonbaar worden ver klaart. Het bestuur der Stichting Ten toonstelling Jeugd van Nederland te Amsterdam, ontvangt een bij drage van 25. Ook het R.K. Sanatorium De Klokkenberg werd bedacht met 769.60, zijnde 10 ct. per inwo ner. Tot slot had het ontwerp-be- sluit tot wijziging van de gemeen te-begroting dienst '49 geen enkel bezwaar en werd overgegaan tot de rondvraag. Verschuuren wenste een onder zoek naar de hoogte kabel in de boterpolder, doch kreeg ten ant woord dat hier reeds door het Waterschap een onderzoek was ingesteld. v.Woerden zag dat de vuilnis belt noodzakelijk beter bijgehouden moest worden nabij de Donge- brug. Het een en ander heeft de aandacht van B. en W. Hierna nam de voorzitter zelf het woord. Het is waarschijnlijk de laatste vergadering van de huidige gemeenteraad. Hij dankte de leden voor de prettige sfeer die steeds van de raad uitging, waar aan het te danken is dat zoveel goeds tot stand kwam, waarna hij een speciaal woord van dank richtte aan de scheidende leden van Elshout, van Strien, van Se- ters en Zijlmans. Tot slot sprak hij een warm woord tot de eveneens gaande wethouder de Bont, die 18 jaar lang lid is van de raad en van '39 af wethouder. Wegens zijn leeftijd nam deze ontslag, De voorzitter dankte nogmaals in warme bewoordingen de heer de Bont en sprak deelnemende woor den over het zware verlies dat hij zijn lieve vrouw thans moet mis sen en betuigde zijn medeleven ook namens de gehele raad. Hierop dankte de aftredende wethouder de voorzitter voor zijn woorden die hem diep troffen. Hij hoopte dat het de gemeente goed mag gaan. Vervolgens spraken in dezelfde geest Lankhuizen en Zijlmans. Hierop sloot de voorzitter de openbare raadsvergadering. i mgi ui AAA CORRESPONDENTSCHAP AGENTSCHAPTO' '"n9,' SdMo1"""" 4 B' T"' '°5, G. van Boxtel. Schoolstraat 11. Tel. 66. Middenstandsdiploma. Deze week slaagden voor het Middenstandsdiploma de dames Ria Brekelmans, Mien Monte en Anny Korthout en de heren Ber tus Beerens, Piet van Beers, Jan Damen, Martien Kemmeren, Jan v. d. Heijden, André Mosselveld, Kees Robben, Frans Steenbergen, Jan v. d. Velden, Piet v. d. Vel den en Ant. Ververs, alle leer lingen van de Middenstands avondcursus alhier. Geslaagd. De Heren P. Mikkers en H. Tuerlings slaagden voor het vak diploma Patroon-bakker, de dames D. Cappetti en J. Pepping en L. v. Riel voor Mulo A en de jon gedame R. Litjes voor het toela tingsexamen Lyceum te Tilburg. Voor het Middenstands-diplo ma slaagden o.m. de heren Theo v. Wanrooij, L. v. Beek, Jos Heijs, J. v. d. Meer, L. Schoen makers en K. Mosselveld alhier, die hun opleiding genoten van de heer J. J. A. v. Drunen te Baard wij k-W aalwij k. Gegund. Heit verbouwen van winkel en lunchroom voor rekening van de heer C. Mathijs-Muscus in de Hoefdstraat, onder archi tectuur van de heer Hub Prins, is gegund aan de aannemers firma Gebr. v. d. Hoven. Wie de winnaars waren op „De Schoen" 1949. Van verschillende zijden werd ons gevraagd om de namen te publiceren van de gelukkigen, die als duizendste bezoeker een of meer cadeaux ontvingen op „De Schoen" 1949. Wij willen gaarne aan dit verzoek voldoen. De 5.000ste M. C. v. d. Berg, Katwijk aan Zee. De 10.000ste H. IJpelaar, Kaatsheuvel. De 12.000ste A. C. Putten, Drunen. De 13.000ste Mej. Kops-Din- gemans, Schaik. De 15.000ste H. Vugts, Loon- opzand. fk De 17.000ste H. v. Eintho- ven, Kaatsheuvel. De 18.000ste G. van Tuyl, Drunen. De 19.000ste Mevr, Faesen, Venlo. De 20.000te H. Weterings, Dongen. De 21.000ste H. Quirijns, Sprang-Capelle. De 22.000ste Fr. Rekkers, Kaatsheuvel. De 23.000ste L. Grieck, Waalwijk. De 24.000ste Mevr. Wols- wijk-Voorbij, Bodegraven. De 26.000ste de heer Roef, Tilburg. De 27.000ste J. Bakkers, Kaatsheuvel. De 28.000ste C. de Nijs, Kaatsheuvel. De 29.000ste de heer v. Rooy Tilburg. De 30.000ste v. Loon-Vesters Enschot. De 31.000ste J. v. d. Bosch, Utrecht. Receptie. Ter gelegenheid van zijn ves tiging in de gemeente hield bud- gemeester Mr. v. d. Heijden Zondag te zijnen huize een re ceptie, waarvoor een alzijdige belangselling bestond. De vere niging Kaasheuvels Belang had de leiding genomen van deze gelegenheid om de Burgemeester met zijne echtgenote bij monde van de heer v. Kemenade wel kom in de gemeente toe te roe pen, waarbij Mevr. v. d. Heij den bloemen als attentie wer den aangeboden. De burge meester dankte voor het gespro kene en de bloemen, die de toe spraak vergezeld gingen. De harmonie Apollo met de har monie St. Jan en die van het Kon. Muz. Gez. Euphonia ga ven ieder een nummer ten beste, terwijl de zangvereniging Bel Canto zich met e«n toast en 'n nummertje bij deze aubade aan sloot. Heropend. Bijna 5 jaren is het geleden, dat een V 1 met groot geraas over de kom van Kaatsheuvel kwam en een ontzaglijke ver woesting aanrichtte in de om geving van het Missiehuis Sint Antonius. Het pand van bakker W. v. d, Oord was een der verwoeste objecten, zo zwaar getroffen dat herbouw niet meer mogelijk was. Thans is op het zelfde punt, Hoofdstraat 41 echter weer een bakkerij, woon huis en winkel verrezen, dat we een verfraaiing mogen noemen van dat gedeelte van de Hoofd straat. Architect Hub Prins heeft opnieuw getoond, smaak en practische zin te kunnen com bineren. Een modern ingerichte bakkerij, met de nieuwste oven van de firma de Boer, moderne machines voor brood- en ban ketbakkerij, doelmatige werk banken, alles hygiënisch en practisch verzorgd, moéten het bakker v. d. Oord tot een lust maken weer in zijn bedrijf te kun nen arbeiden. De knus ingerichte winkel met 'n winkelopstand van de firma Thijs uit Tilburg op 'n betrekkelijk kleine ruimte zo doelmatig mogelijk geplaatst is een bekoring voor het oog. Dat het bij de heropening Za terdagavond reeds overdruk was, zal eenieder willen aanne men. die weet, dat de Hoofd straat West vier jaren ruim zijn bakker heeft gemist. Wij wen sen bakker v. d. Oord opnieuw goede zaken in zijn herrezen pand. Zakenjubileum. De fa. Jan Frederiks, Mag. De Zon te Kaatsheuvel, vierde Za terdag j.l. haar 40-jarig zaken- jubileum en herdacht tevens het feit dat de heer Jan Frederiks 25 jaar in Kaatsheuvel geves tigd is. Het is een goede gedachte geweest om in deze feestviering tevens haar grote klantenkring te betrekken, door de meest schaarse goederen in de verkoop te brengen. De overgrote drukte voor Mag. De Zon, waar de kopers met groepjes moesten worden binnengelaten, bewijst wel, hoe het publiek deze verkoop appre cieert. Met onze beste wensen voor de verdere onwikkeling van het in onze plaats en streek zo be kende Mag. De Zon, feliciteren wij de jubilerende eigenaar, de heer Jan Frederiks met zijn per soonlijk zilveren jubileum en wensen hem nog vele jaren de zelfde energie en vfx>ruttstre- vendheid toe, waarmede hij in die 25 jaar Mag. De Zon tot steeds groter bloei heeft ge bracht. Kajotters Sterrit. De Sterrit die de Kajotters van KaatsheuvelBerndijk organiseer den is dan Zondag j.l. verreden, en we mogen gerust zeggen dat deze eerste sterrit, ondanks enke le technische foutjes, een volledig en enorm succes is geworden. Op de sterrit zelf komen we terug in het nummer van Donderdag a.s. Wel laten we even de officiële uitslag volgen van de prijswin naars die zonde rstrafpunten het traject reden: le prijs P. Klijn, Loons Hoekje, polshorloge; 2e prijs Kap. v. d. Heuvel, rijwiellantaarn met dyna mo; 3e prijs G. Donders, Maria beeld; 4e pr. H. Timmermans uit Helvoirt, mondharmonica; 5e prijs H. van Dun, sigarettenkoker; 6e prijs J. van Iersel uit Helvoirt; 7e prijs J. van Rooij; 8e prijs C. Zwaans; 9e prijs Sj. Stokkermans, 10e pr. A. Rombouts, lie pr. J. Beerens. De extra damesprijs werd bij loting toegekend aan H. Fran ke uit Vlaardingen die het traject aflegde zonder strafpunten. De groep verkenners legde zon der één strafpunt beslag op de groepsprijs.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5