KMTsHEUVEL L00N-0P-ZAND DE LMGSTmï Jf/PAf:. Waalwijkse en Langsiraatse Courant ST, JOACHIMSMOER DRUNEN ELSHOÜT CAPELLE WASPIK Prinses Irene wordt 10 jaar. Ronde van Zwitserland. DONDERDAG 4 AUG. 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. ECHO m HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 63 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Morgen 5 Augustus ver jaart Prinses Irene; 't lief schuchtere prinsesje wordt dan al 10 jaar en er zal feest zijn in ons gelukkig Koninklijk gezin. Het Nederlandse volk zal dit feest meevieren, want het prijst zich geluk kig een koningin in zijn midden te hebben en een Prins en vier lieve Prin sesjes, een koninklijk ge zin, dat deel uitmaakt van het Nederlandse volk, dat met zijn noden en belan gen meeleeft en er grote belangstelling voor toont. Zelden is daarom een. ko ninklijke familie zo geliefd geweest bij een volk, als nu bij ons het geval is. Daarom kunnen wij oprecht delen in de vreugde die mor gen weer in het koninklijk paleis zal heersen, daarom kunnen wij het jarige prinsesje, haar vader, haar moeder, fchaar zusjes en haar grootmoeder onze hartelijke geluk wensen aanbieden. Irene, dat betekent vrede; moge ons prinsesje steeds de vrede om haar heen vinden, waarvan haar naam spreekt; steeds de vrede dragen in haar hart, de vrede van een blij, gelukkig leven temidden van het volk, dat haar al 't beste op haar verjaardag toewenst. AAA Geslaagd. Voor het Middenstandsdiploma slaagden o.m. Mej. Anny van Boxtel en de heren Bertus Schoen makers, Harry van Roosmalen en Richard van Dinteren. Voor het diploma Vakbe kwaamheid Heren-kapper slaagde o.m. de heer Wim van Best. i Duivensport. Wedvlucht Dax. Niet minder dan 72 duiven werden op Dax alleen uit Kaats heuvel ingemand en Kaatsheuvel slaat bij deze vlucht ongetwijfeld een schitterende figuur. Zaterdag avond waren reeds 5 en Zondag 23 duiven van deze grote vlucht thuis. De eerste duif werd Zater dag om -21-40 geconstateerd door Ch. Steenbergen en de laatste Zondag om 1-45-8 u. door A. Schrauwers. De uitslag was: 1, 9 Sj. Steenbergen: 2, 10, 12, 14, 22 G. v. d. Linden (H); 3 M. v. Wanrooij; 4 P. Adriaansen 5 M. Mes: 6 J. Zijlmans'; 7 G Kemmeren; 8 M Lenzveld; 11, 15 L. Ververs: 13, 18, 23 A. Schrau wers; 16 H. Emmers; 17 H. Dek kers; 19 A Snoeren (H); 20 H. Paters; 22 W. Sulsters. Met jonge duiven werd gevlo gen vanuit Mons. Lostijd 8 uur v.m. Wind Z.W. Ingekorfd 1260 duiven. Eerste duif 9-28-7, laatste duif 9-38-40. Uitslag: 1, 33, 36 Sj. Pijnenburg; 2, 15, 21, 81 P. Ligtvoet; '3, 17 M. v. d. Velden: 4, 13, 49 J. Roestenberg; 5 C. de Bondt; 6 J. Kuipers; 7, 13, 82 K. van Wanrooij; 8 L. van Geel; 9. 69 Sj. Vloemans; 10 Jan v. Beers; 11, 26 Fr. v. d. Assem; 12 B. v. Riel; 14, 88 G. Lensveld; 16, 68. 93 Th. Netten; 18, 24 A. Zacht; 19, 22 L. Mosselveld; 20 L. v. d. Wouw; 23 H. P. Dekkers; 25 J Klerkx; 28 A. Heijs; 29 W. Jan sen; 30 A. Snoeren (H.)32 J. v Riel; 34 Th. v. d. Houdt; 35, 45, 66 W. Bergmans; 37, 56 W. Sulsters; 38, 52, 59 P. Ligtvoet; 39 J Heijs; 40 v Boxtel; 42 M. Voogd; 43 J. Dekkers; 44 A van Gooi 46 L. van Ree; 47 G v d Linden (Dr.); 48 A. Priems; 50 A. v. d. Hoven; 51 H. Wellens; 53 H. Hesselmans; 54, 92 W. Oomes; 55 M. van Gooi; 57 G. Vos; 58, 75 W. Kemmeren; 60, 65 A. Schraauwers; 61 W v. d. Ven; 62 Chr. v. Heeswijk; 63, 84, 96 P. v. d. Velden; 64 M. v Best; 67 A. van Wanrooij; 69 Sj. Hoe- venaars; 70 K. Snoeren; 98 M. de Vries; 72 A. Vrinten; 73 G. Smit; 74 H. Paters; 90 J v. d. Linden (H); 77 J. Kemmeren; 78 M. v. Boxtel; 79, 89 M. v. Dongen; 80. 86 T. Voogd; 83 H. Emmers; 85 J. Zeebrechts; 87 A. Montee; 91 H. Damen; 92 W. Oomes, 94 A v Wanrooij; 95 A Pijnenburg; 97 T. H. Ligtvoet. De grote T.B.C.-vlucht van Kaatsheuvel. Reeds enkele weken is een com missie van voorbereiding in de weer om de jaarlijkse T.B.C.- vlucht van Kaatsheuvel weer te maken tot iets waarvan geheel duivenminnend Nederland gaat spreken. Kaatsheuvel sloeg reeds een paar jaar achtereen in gemid delde opbrengst een record, dat door de radio gereporteerd werd als een unicum. Ook dit jaar moet dit bereikt worden. De verwach tingen zijn weer zeer hoog gesteld, want er worden niet minder dan een kleine 2000 tal duiven op de vlucht van Quievrain verwacht. Het ligt er zeker niet aan, dat de activiteit dit jaar gefaald heeft. Er zijn prijzen te winnen, die niet al leen de duivenboeren, doch ook de huismoeders zullen doen water tanden. De eerste prijs is niet minder dan een electrische was machine, waarvoor zelfs een dui- venhater zou gaan poelen. Ver der een merk-rijwiel, een prima lap stof en nog een grote 400 an dere prachtige prijzen, te veel om te noemen. Vrijdag om 7 uur wordt in 't clublokaal bij de heer M. v. Wanrooij ingekorfd. Bij gunstig weer worden de duiven om 7 uur Zondag gelost en kun nen de kopvliegers om half tien thuis verwacht worden. De TBC- vlucht wordt weer een sporteve nement voor Kaatsheuvel. Geslaagd. Op het te dezer dagen te Weert gehouden eind-examen Orgel L.O. slaagde onze dorps genoot de heer H. v. d. San- den. Op het te Tilburg gehou den examen aan de Maria- School voor Mulo, slaagden de dames Nelly de Beer, Nelly Lcermakers en Coosje van Loon. Zij genoten hun oplei ding bij de Eerw. Zusters op 't Goirke. Van de zeer weinigen cfie slaagden voor 't Middenstands diploma, waren de heren Har ry van Roosmalen en Leo Brands de gelukkige. Toneelvereniging St. Jozef. Door de Toneelver. „St. Jo zef" werd het prachtige dra ma „Eert Uw Vader en Uw Moeder" in studie genomen. Het zal voor 't voetlicht wor den gebx-acht op de Zondagen 23 en 30 October. Bedevaart. Wederom togen van wijd en zijd talrijke bedevaartgangers naar onze parochiekerk ter verering van de' H. Moeder Anna. Ondanks dat het weer een drei gende houding aannam, lieten zij zich niet afschrikken en toonden hiermede 'n daadwerkelijk bewijs van hun bijzondere liefde voor St. Anneke. Een Pater Capucijn hield de predicates. T.B.C.-Duivenwedstrijd. Op Zondag 14 Augustus zal de T.B.C.-Commissie in sa menwerking met de Duiven- vereniging „De Luchtbode" 'n wedvlucht houden ten bate der T.B.C. Zoals gebruikelijk zal elke inwoner tegen een kleine vergoeding duiven kunnen zetten om zo mogelijk een mooie prijs in de wacht te slepen, doch voornamelijk tot steun van dit goede doel. Wanneer door de colpor teurs huis aan huis deze dui ven woi'den aangeboden, zal wel niemand zijn deelname weigeren en mild de helpen de hand bieden. Ook voor het beschikbaar stellen van prijzen zal wel niemand achter blijven, om ook deze vlucht zoals vorige jaren te doen slagen. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen te houden op Vrijdag 5 Aug. 1949 om 7.30 uur in de can- tine der N.V. van Drunen, gelegen achter het noodge- meentehuis. Agenda: Opening. Vaststelling notulen verga dering van 30 Juni 1949. 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek der geloofs brieven van de nieuw-be- noemde raadsleden. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Legesveror dening. 4. Voorstel van B. en W. tot het overnemen door de ge meente van de wedex-op- bouw-werkzaamheden en de uitvoering dezer werk zaamheden, op te dragen aan Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht. 5. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een be drag van 540.te ver delen over de jaren 1949 en 1950, aan de stichting „De Klokkenberg" als bij drage in de bouwkosten van een nieuw te bouwen sanatorium. 6. Voorstel tot het toekennen van een gratificatie aan 't gemeentelijk personeel over 1949, groot 2% van de bezoldiging tot een ma ximum van 50.zulks overeenkomstig het Kon. Besluit van 19 Juli 1949, no. J 329. 7. Vooi'stel tot aanvulling van het raadsbesluit van 4 Mei 1948, houdende be stemming tot openbare weg van het nieuw-aange- legde wandelpad. 8. Voorstel tot wijziging der gemeertt,e-begx-oting 1949. 9. Voorstel om in principe te besluiten tot uitbreiding van het vaste personeel der gemeente met een straatmaker. 10. Vooi-stel tot het nemen van een besluit inzake toekomstige gasvoorzie- ning. Zondag a.s. 7 Aug. zullen de Kerkelijke Fanfare „Eendracht maakt Macht en de Gemengde Zangvereniging „Uitspanning door Inspanning'' deelnemen aan het Bondsfestival te Drunen, georga niseerd door de Harmonie der Jon gens-Congregatie te Drunen. De Kerkelijke Fanfare zal om 5.30 uur en de Zangvereniging te 6 uur optreden. De Boerenleenbank hield haar jaarvergadering. Onder leiding van haar direc teur, de heer J. Huijsman, hield de Coöp. Boerenleenbank een de zer dagen in het Stationskoffie- huis van de heer Pruijssers haar jaarlijkse algemene ledenvergade ring, welke zich niet in een over grote belangstelling kon verheu gen. Na het tekenen van de presen tielijst en een welkomstwoord van de directeur werd tot secretaris der vergadering aangewezen de secretaris van het bestuur, de hr. C. Vos, die daarop voorlezing gaf van de notulen der vorige algemene vergadering, welke werden vastgesteld. De directeur bracht vervolgens verslag uit over het afgesloten boekjaar, waaraan het volgende ontleend is: De voorschriften inzake de geldsanering stroomden aan het begin van het verslagjaar binnen, waarna ze zeer beperkt zijn ge bleven, terwijl ook de opnamen van saneringtegoeden tot een mi nimum zijn teruggelopen. Dit, enerzijds in verband met het feit, dat het grootste percentage niet meer aanwezig is en anderzijds omdat de rekeninghouders het vrijgekomen tegoed hebben laten bijschrijven op hun spaarrekening. Geleidelijk aan zijn er dit jaar meer aanvragen binnengekomen voor credieten met hypotheek en borgstelling, waardoor het oor spronkelijke doel van de boeren leenbank langzamerhand wordt hersteld. Ten slotte is er ook een einde gekomen aan de vele giro opdrachten voor het betalen van belasting van geblokkeerd tegoed, zodat het giro-verkeer via de bank enigszins is afgenomen. Ge bleken is, dat de cliënten volko men thuis zijn geworden aan deze wijze van betaling, wat tenslotte vergemakkelijking betekent voor bank en cliënt. Anders werden er veelal opvragingen gedaan voor het betalen van rekeningen, waar voor de nodige contanten niet al tijd aanwezig waren. Dit is nu zo goed als volkomen opgelost door het giro-verkeer, waardoor een vlotter afwikkeling van zaken plaats heeft. Overheidsbetalingen zijn er in het afgelopen jaar ook nog geweest, o.m. van de „Zo- mermelktoeslag 1947 De bank is eveneens nog opgetreden als deviezenkantoor in verband met emigratie naar Canada. Verder hebben er geen bijzondere werk zaamheden plaats gehad. Voortgaande wijst de directeur er in zijn verslag op, dat het wordt betreurd, dat er van de zijde der leden zo bedroevend weinig medeleven wordt betoond, hetgeen op de vorige algemene ledenvergadering weer tot uit drukking is gekomen. Spreker dringt er daarom op aan om trouw de algemene vergadering te bezoeken, omdat dan de gelegen heid bestaat met elkaar diverse fi nanciële problemen te bespreken. Over het afgelopen boekjaar kon 2H rente worden uitgekeerd voor bedragen tot en met 2500 en 114% voor bedragen daar boven, zowel voor beleggings- als vrije tegoeden. Zo mogelijk zal in het nieuwe verenigingsjaar de grens worden verhoogd. Dit is bereikt kunnen worden door op lettendheid en beleid van bestuur en kassier onder medewerking van de Centrale Bank. Na het overzicht van de werk zaamheden der bank volgt het verslag van de financiële toestand. Het was niet de bedoeling, aldus de directeur, de cijfers in het ge heugen te persen, doch slechts om een overzicht te geven van de omvang en omzet in het afgelopen jaar en deze te vergelijken met het daaraan voorafgaande jaar. De totale omzet bedroeg 946047.80M. dus 578685.25 meer dan in het vorige dienstjaar. Aan spaargelden werd ontvangen 841499.34 en uitgegeven 759767.19. De gekweekte rente voor spaarders bedroeg 9579.10 welke geheel werd bijgeschreven. Aan het begin van het boekjaar bedroeg het saldo voorschotten 16875, terwijl tijdens het dienst jaar werd verstrekt 50300 en werd afgelost 2120, zodat aan het eind van het jaar uitstond 65055. Aan voorschotrente was te betalen 1632.97, waarvan in de loop van het jaar is betaald 1259.83, zodat verschuldigd bleef 373.14. Aan lopende rekeningen werd ontvangen 385166.44 en uitge geven 308693.99. Eind van het afgesloten dienstjaar bedroegen de saldi uitgaven 761219.13 en de saldi ontvangsten 47943.01. Aan interest werd in rekening courant ontvangen 13144.79 en uitgegeven 165.70. Gedurende het dienstjaar varieerde het bij de Centrale Bank gedeponeerde te goed tussen de zes en zeven ton. Er werden 17 spaarboekjes in getrokken en 23 nieuwe uitgege ven. Het aantal leden bedroeg 174, het aantal spaarrekeningen 675, het aantal voorschotten 23, dat der lopende rekeningen 35 en dat der dagboekposten 2284. Tot lid van het bestuur werd herkozen de heer C. Vos en tot lid van de Raad van Toezicht de heer Ahs. van den Hoek. Bei den namen onder dankzegging voor het in hen gesteld vertrou wen hun herbenoeming aan. Tot leden van de commissie, belast met het nazien van de rekening en balans over het afgesloten boekjaar, welke bescheiden reeds voorlopig waren goedgekeurd door de vergadering van het be stuur en de Raad van Toezicht, werden benoemd de heren J. A. Pzn. Uit het bij monde van de H. de Wit en Joh. Sterrenburg heer de Wit uitgebracht rapport bleek, dat een en ander in orde was bevonden, waarna de reke ning en balans, zoals die in de gecombineerde vergadering van besuur en Raad van Toezicht voorlopig waren goedgekeurd, door de vergadering definitief werd vastgesteld onder dankzeg ging aan de kassier voor zijn ac curate, keurig verzorgde boek houding. Na de rondvraag, waarvan door enkele leden werd gebruik gemaakt, sloot de directeur de vergadering, onder dankzegging voor de belangselling en de pret tige sfeer, die ook weer van deze vergadering was uitgegaan en hij hoopte dat een volgende alge mene vergadering nog een groter aantal leden van hun belangstel ling blijk zouden geven. Wat gevonden en verloren werd. Bij de groepscommandant van de groep 's-Grevelduin-Capelle van de Rijkspolitie werden in de maand Juli als gevonden aange geven: parelsnoer, blauw wind jack, damestas, vulpenhouder, vul penhouder en vulpotlood in etui; als verloren werd aangegeven: kriek voor landbouwwagen. Teleurstellend bericht. De kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk ont ving van Ds. J. A. Timmers te Polsbroek het teleurstellende be richt, dat hij het door de kerke raad op hem uitgebracht beroep niet aanneemt. Collecte-opbrengst. De in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk gehouden extra collecte ten behoeve van het bouwfonds van de Herv. Geref. Evangelisatie te Tilburg bracht 't schitterende bedrag op van 173. Benoemd. Tot assistente in de keuken van het Prot. Ziekenhuis te Nijmegen is benoemd mej. Hannie Schuller te Vrijhoeve-Capelle, die een de zer dagen aan de Chr. Huishoud school te Zetten haar einddiplo ma behaalde. Zij zal 1 Sept. a.s. in functie treden. Aantal ingeschrevenen. Het aantal ingeschrevenen in de gemeente Sprang-Capelle voor de lichting 1951 bedraagt 27. Nieuwe leerkracht. Aan de Chr. school aan de Loonsedijk is tot onderwijzer be noemd de heer de Bruijn uit As- peren. Motorsport. De motorsportvereniging Marij ke organiseert a.s. Zaterdag voor haar leden een oriëntatie-knobbel- rit, waarvoor de start 's namid dags bij het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart zal plaats hebben. Burgerlijke Stand Juli. Geboren: Adriaan P C zv L Kuijsters- Kuijte Johannes H A zv A M Verschuren-Kuijsters Jacque- lina A M dv J Th van Dongen- Buijks Elisabeth A M dv A J A Kuijte-van Tilborg Johanna dv T A de Hond-Onckels Jo hanna Maria dv J Donks-van der Leij Petronella R dv H Ne- rings-van Stokkum. Overleden: Johanna F M van Ree 60 j Petrus van Dongen 66 jaar. Gehuwd P W L v d Oetelaar 29 j met M A de Graauw 29 j J M Minnaar 27 j met Pieternella van den Bos 22 jaar. Ingekomen: M A van Son van Dongen A J Kemmere van Dongen. Vertrokken: M A de Graauw naar Uden- hout J Ch A M Akkermans naar Breda Th M Montforts naar Geleen AM Buijks naar Raamsdonk CM Rubbens naar Uden H de Wit naar Dongen P v d Bos naar s-Heer-Arendskerke. Geslaagd. Onze plaatsgenote Mej. W. v. Gorp slaagde voor het diploma Mulo A. Oud-militairen. Aan de oud-militairen uit deze gemeente, welke in Indonesiëë ge diend hebben zal door het ge meentebestuur een oorkonde wor den uitgereikt. NEDERLANDERS STAAK TEN DE STRIJD OP DE SIMPLON-PAS. Brulé sprintwinnaar te Genève. Een Fransman heeft de langste etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen: André Brulé bleef Dinsdag avond in de sprint de baas over de Zwitsers Metzger, Gotfried Weilenmann en Ge- oi-ges Aeschlimann, de eni gen, die op de 350 kilometer lange weg van Ascana naar Genève in zijn kielzog waren gebleven. In helt algemeen klassement heeft Weilenmann zijn voorsprong van negen se conden op veteraan Aeschli mann behouden. Brulé is 3e op drie minuten. De Simplon-Pas is het Wa terloo geworden der Neder landse Tourrijders: toen Metz ger, de beste klimmer van de dag met 22 seconden voor sprong op Brulé (1 min. 27 op Aeschlimann, 3.54 op Weilen mann) over de 2000 meter hoge top ging, zaten Sijen en Janssen al in de brokken wa gen. Een kwartier later staak te ook Lambrichts, de laatste der Nederlanders, de strijd. Het is een zonderling gezel schap, dat dit jaar het wieler- stuk de „Ronde van Zwitser land" opvoert. De Zwitserse outsiders Gotfried Weilen mann en Georges Aeschli mann, die na vier ritten op de twee eerste plaatsen van helt klassement staan en grote favorieten zijn geworden, zou den reeds hun memoires als renner kunnen schrijven. Van de Italiaanse favorieten Cot- tur en Bresci (intussen letter lijk en figuurlijk van het to neel gejaagd) weet niemand hoe oud ze feitelijk wel zijn. Zelfs de tweede-rangsrol- len zijn in handen van eer bied waardigen: Ronconi kan zich nog met moeite herinne ren wanneer hij zijn,eerste ren-fiets versleet en Simonini tracht zijn 37 jaren achter een moustache en een glimlach a la Clark Gable te verbergen. Geen „klasse". Dit is de Ronde der bedaag de mensen die, bij gebrek aan werkelijke klasse, uit hun rou tine en ervaring de kracht putten om het leger der jon geren in een langdurig, slo pend gevecht te stuiten. Van deze jongeren de Italianen Baracci, Fondelli. en Sforac- chi, de Luxemburger Ernzer, de Zwitserse Zbinden, Rossi en Heimann en de Belgen Maurice Blomme en Marcel Verschueren is de 21-jarige Blomme de meest begaafde. In een gewone wedstrijd moet hij Weilenmann en Aeschli mann rij-les kunnen geven, want hij is een product zoals de Vlaamse „wegrennersfa- briek" er sinds lange tijd geen meer heeft afgeleverd. De zelfde driestheid en onstuimig h'eid, als Gerrit Schulte in zijn jonge jaren. Maar Schulte leerde snel, doelmatig fietsen. De vraag is: of Blomme dat wel ooit zal leren. De Zwit serse professoren Aeschli mann en Weilenmann tikken leerling Blomme en ook de andere jongeren keer op keer pijnlijk op de 'vingers. Het enige gevaar voor de Zwitserse veteranen komt van Andx*é Brulé. De fantast Bru lé, die pas 24 uren voor het begin van de Ronde het be sluit nam om naar Zwitser land te gaan; die 10 uren voor de start te Zürich arriveerde. De deelnemerslijst moest in de nacht opnieuw worden ge drukt voor Brulé, nummer 76 en individueel. De Franse zonderling had geen rijwiel- fabriek en was op eigen kos ten naar Zwitserland geko men. Het zou juist iets zijn voor deze bohémien om, als enige „onverzorgde" in de Ronde, alle troetelkinderen der Zwitserse rijwielmerken te kloppen. RAAMSDONKSVEER Dc ronde der kampioenen. Raamsdonksveer krijgt zijn wie- lercriterium, genaamd de ronde der kampioenen, over een afstand van 85 km. en is opengesteld voor nieuwelingen en amateurs. De start der nieuwelingen is te 1,30 n.m., voor amateurs te 3 uur en wel op 13 Aug. a.s. Het belooft een hele drukte te worden. Vele bekende figuren uit de rennerswereld schreven reeds in. Noemen wij o.a. de kampioen van Nederland W. Wagtmans, v. d. Elshout, Geers, Verwijme- ren, v. d. Veken, A. v. Oers, v. Roon, Haarlem ën S. Kieken, eveneens uit Haarlem, welke resp. 6 en 7 waren in de ronde om het IJselmeer en vele andere groot heden. Met een keur als deze namen mogen we wel verwacthen dat WAALWIJK. AANRIJDING. Maandagmiddag had er in de Grotestraat voor 't Raad huisplein een aanrijding plaats tussen een bus van de B.B.A. ep de 14-jarige J. S. uit Waal wijk. Het rijwiel van de jon geheer S. werd nog al be schadigd, maar verdere onge lukken deden zich niet voor. De BERUCHTE HOEK. Woensdagmorgen had er aan het Hoekeinde weer een aanrijding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door N. en een luxe wagen bestuurd door R. uit Oosterhout. De aanrijding werd veroorzaakt door het feit, dat de vracht auto die uit de richting v.m. Baardwijk kwam, slipte en geheel links van de weg kwam te zitten. Persoonlijke oxigelukken deden zich niet voor; de materiële schade ech ter was van die aard, dat de luxe auto weggetakeld moest worden. ONGEVAL. Het jongste zoontje van de heer L., bakker alhier, kwam Dinsdag met zijn hand in de verdeelmachine. Aanvankelijk liet de verwonding zich nog al ernstig aanzien en werd het jeugdige slachtoffer naar Den Bosch vervoerd. Hoewel daar bleek dat de verwonding nog al meeviel, zal het kind toch een stukje van zijn duim moe ten missen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: kinderbal in net; enige portemonnaie's met in houd, badpak plus handdoek, stuk leder, etui met vulpen en vulpotlood, roeiboot, wiel met band, plastic kindercape. Verloren: blauwe broek en bruine schoenen, herentweed jas, gouden zegelring, kom pas, zilveren kinderringetje, x-ood gevlamde step, bril, gou den dames-armband, chèque groot 65. men iets goeds te zien krijgt in R'veer. VLIJMEN Wielrennen. Zondag j.l. nam onze ama teur P. Liebregts deel aan een wielerwedstrijd te Limburg in het plaatsje Nuth. In een zeer sterk concours waaraan de beste amateurs deelnamen, bezette Liebregts de 8e plaats. Hij legde de 105 kilometer af in de tijd van 2 uur 52 min. De Zondag daarvoor (24 Juli) bezette hij in Tilbux-g de 19e plaats; dit was zijn eerste wedstrijd als amateur. Zondag a.s. zal hij deelne men aan het wielercriterium te Zandvoort, waar maar 15 Nederlandse amateurs mogen starten en 15 amateurs uit België, Italië, Zwitserland en Frankrijk. Wij wensen hem veel succes toe. Ronde van Vlijmen. be Ronde van Vlijmen die 21 Aug. a.s. wordt gehouden, belooft heel wat te worden; een sterke bezetting van nieu welingen en amateurs zullen starten, waaronder enkele Vlijmenaren, die zullen trach ten de eer van Vlijmen hoog te houden. LOON OP ZAND Duivenwedvlucht. Zondag hield de duivenver- eniging een wedvlucht vanuit Mons, afstand 150 km. Deel name 246; los 8 uur. De uitslag was als volgt: Jos v. Dongen lr 45; H. v. d. Linden 2, 8, 26; A. Beerens 3; C. v. d. Velden 4, 16, 33, 54; H. v. d. Velden 5, 29, 32, 35, 41, 49; C. v. Dongen 6, 56; M. Wouters 7, 12; A. v. Esch 9; A. Verschuuren 10, 19, 27, 43, 61; G. Vermeer 11, 48, 53; A. J. v. Dongen 13, 36, 38, 40, 58; P. v. Gompel 14, 24, 30, 50, 60; G. Schoenmakers 15; M. Maas 17, 55; A. v. Leeuwen 18, 25; L. v. d. Sanden 20, 47; M. v. d. Velden 21, 31, 44; W. v. Riel 22; F. Damen 23; C. IJpelaar 28; H. v. d. Abeelen 34, 62; J. Snoeren 37; Jac. Vera 39; A. Dannenberg 42, 46; M. van de Ven 51, 57; A. Spapens 52; W. van Nooye 59. Óverduif A. Beerens. Uitslag Junioren: G. v. Berkel 1; L. v. Loon 2, 3, 6, 8; Jos Vermeer 4; Sjef Huibrechts 5; Jan Vera Mzn. 7. Overduif: C. v. d. Velden.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5