WAALWYK KAATSHEUVEL DE IMETEMT L00N-0P-ZAND DRUNEN NIEUWKUIK CAPELLE GEERTRUIDENBERG DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 AUGUSTUS 1949 22565 22565 22565 21436 21586 21584 23142 25379 24200 24800 architect 37398, 44853 44950 44980 40398 41978 41948 45736 49725 46500 48300 van 3000, voor de ADVERTEREN doet VERKOPEN FABRIEKSGEBOUW M-' of in totaal 4000 M2 x 0.38 is 1520. Tegelijkertijd heeft de heer Kleinloog B. en W. geadvi seerd ook de Heistraat, welke is voorzien van een asphalt- betonlaag, eveneens een op pervlakte-behandeling van Shellspra en Parelgrind te doen geven. De kosten hiervan bedragen 0 30 per M2 of in totaal 6000 M2 x /0.30 is 1800.—. De N.V. Vissers Wegenbouw- en Aannemingsbedrijf te Dru- nen is bereid gebleken beide werken te doen uitvoeren voor 1520.— 1800.— is 3320.— 7. De directeur van de Keuringsdienst voor vee, vlees en vleeswaren heeft B. en W. bij brief d.d. 14 Juli j.l. verzocht enkele noodzakelij ke verbeteringen aan te bren gen aan het noodslachthuis dezer gemeente in de Stations straat. De kosten van een en ander worden door B. en W. begroot op circa 1000. Aan de. orde was verder 't voorstel om in principe te be sluiten tot uitbreiding van 't vaste personeel der gemeente met een straatmaker. De voorzitter lichtte dit voorstel even toe en noemde een straatmaker in vaste dienst bij een onderhoud van een 16 km. lang wegdek waarover de gemeente be schikt, geen overbodige luxe, terwijl het daartegenover zelfs nog grote voordelen met zich mede brengt. De raad zag het grote nut hiervan ook in en zonder veel commentaar werd met alge mene instemming en z.h.st. dit voorktel aangenomen. GASVOORZIENING. Aan de ordle was verder nog het voorstel tot het nemen van een besluit inzake toekomstige gasvoorziening. De voorzitter lichtte dit voor stel ook toe en noemde gas voor deliger in gebruik dan electriciteit en andere verwarmings- of kook- gelegenheden voor huiselijk ge bruik. Verder verwees de voor zitter naar het prae-advies waar in wij het volgende lazen. De gemeenten Dongen, Ooster hout en Waalwijk zijn voorne mens in de vorm van een Stich ting een gemeenschappelijke tech nische dienst ten behoeve van de gasvoorziening in het leven te roe pen. Genoemde gemeenten betrekken alle hun gas van de Mijnen. Van deze dienst kan ook door niet bij deze stichting aangesloten gemeen ten gebruik worden gemaakt. Het doel hiervan is o.m. het tengevol ge van de opheffing der produ cerende gasbedrijven afvloeiende personeel voorzover dit daar voor geschikt is op te vangen in voormelde technische dienst en deze dienst b ijwijze van werkge legenheid eveneens voor niet aan gesloten gemeenten werkzaamhe den tegen kostprijs te laten uit voeren op het gebied van gas voorziening. Ten aanzien der mijngasvoor- ziening ondervinden bovenver melde gemeenten nog een moei lijkheid. De Directie der Mijnen eist n.l. dat'de grotere gemeenten een reserve aan gas moeten kun nen bergen ter grootte van 89 van het dagverbruik. Het bestaan de gasreservoir in de gemeente Waalwijk is hiervoor te klein. Het gevolg hiervan is, dat die ge meente thans zou moeten over gaan tot de bouw van een nieuw reservoir. Waalwijk kan hiervoor tijdelijk uitstel krijgen in het geval om liggende buurtgemeenten zich in teresseren voor mijngas. In verband hiermede heeft het gemeentebestuur van Waalwijk zich tot het College van B. en W. gewend en gevraagd of de ge meente Drunen voornemens is binnen afzienbare tijd over te gaan tot gasvoorziening en even tueel hier thans reeds' toe te be sluiten. In de vergaderingen van de Raad zijn meermalen stemmen op gegaan die gasvoorziening be pleitten. De vraag is echter of de aanleg van gas in deze ge meente, op grond van de aan de P.N.E.M. verleende concessie, mo gelijk is en op de tweede plaats zal een en ander vanzelfsprekend ook afhangen van de kosten ver bonden aan de aanleg van een gasleiding enz. Voor het geval de Raad zich mocht uitspreken ten gunste van de gasvoorziening is het voorne men contact op te nemen met de Directie van de Staatsmijnen ten einde de mogelijkheden hiertoe en de hieruit voor de gemeente voort vloeiende financiële lasten te be spreken. De raad zag het grote nut van gasvoorziening nu en vooral voor de toekomst zeer goed in stemde geheel met het voorstel in. Een definitief besluit inzake de gas voorziening werd echter nog niet genomen en men zal daarvoor de gegevens over het een en ander afwachten. Tot slot deed de voorzitter nog enkele mededelingen inzake de wederopbouw. Er zijn 4 woningwetwoningen aanbesteed waarover men elders in ons blad kan lezen. De aanbesteding van de Jon gensschool zal ook zeer binnen kort plaats hebben, het wachten is slechts op de afwikkelingen aan gaande de grond. Over het leggen van de Burg. v. d. Heijdenstraat hoopt men spoedig een definitieve beslissing te kunnen nemen. Met de opbouw van het gemeentehuis zal ook zeer spoedig worden be gonnen. AFSCHEID. Aan het einde van deze verga dering bracht de voorzitter in pas sende bewoordingen dank aan de scheidende raadsleden, n.l. de he ren Vermeer, de Haan en Ver hulst voor de zeer prettige samen werking welke er steeds heeft be staan. De heer Verhulst dankte de voorzitter voor de hartelijke woor den welke aan hun adres waren gesproken en sprak de hoop uit dat datgene wat hij mede had mo gen beginnen door anderen zal kunnen worden voltooid. Spr. bracht ook dank aan de leden voor de prettige samenwerking en de goede sfeer welke er steeds heeft geheerst. De heer de Haan sloot zich aan bij de woorden van de vo rige spreker. De heer Vermeer nam schriftelijk op hartelijke wij ze afscheid van de raad. Hierna sloot men de zitting. GESLAAGD. Voor het onlangs te 's-Her- togenbosch gehouden examen Middenstandsdiploma slaagde o.m. de jongeheer Jan van Bladel Joszn. alhier. WIELERWEDSTRIJDEN ZOMERFEEST WAALWIJKS BELANG. Wij herinneren er aan dat aangiften voor deelname kun nen geschieden bij: Fa. Speet, Markt, Waal wijk; Bureau van dit blad, Gro testraat 205, Waalwijk. RESULTAAT T.B.C.-VLUCHT ep 17 Juli j.l. Bij de afrekenings-vergadering over de gehouden T.B.C.-vlucht op 17 Juli j.l. waren o.m. tegen woordig de Heren Dr. H. G. Langemeijer en Notaris A. Schaap alsmede het dames-comité en het comité van de Postduivenvereni ging De Postduif. De Burgemees ter, die hiervoor veel belangstel ling toonde, had 'echter bericht gezonden dat hij niet aanwezig kon zijn. De Voorzitter, de heer H. Knip- pels, bedankte allen, die hieraan hun medewerking verleend heb ben, o.a. het Waalwijkse publiek, de verenigingen en vooral de dui- venliefhebbers, die hun duiven voor deze vlucht ingezet hadden. Daarna nam Mevr. van Loon de Jong het woord en bracht al len dank voor hun welwillende medewerking om deze vlucht te doen slagen. Dr. Langemeijer en Notaris Schaap gaven daarna een uiteenzetting over hetgeen er ge daan werd om de ziektegevallen te bestrijden. De Tuberculose neemt de laatste tijd in erge mate toe en daarom is het van belang, dat hiertegen maatregelen geno men worden. Hiervoor is veel geld nodig, vooral ook voor de uitzending van kinderen. Zij pre zen dan ook het initiatief van de duivenliefhebbers om deze rib.c.- vluchten te houden en zodoende hun medewerking te verlenen voor het bestrijden van deze ziekte. Deze causerie ontlokte een har telijk applaus. De secr.-penningmeester, de heer Th. Duyvekam, bracht hier na verslag uit en deelde mede, dat aan het plaatselijk T.B.C.-comité een batig saldo van 917.14 kon worden overgedragen. Er volgde nog een gezellig praatje, waarna de voorzitter de vergadering besloot met 'n woord van dank aan allen die hierbij te genwoordig waren. AANVARING. Vorige week sloeg de harde Westen wind een zandschuit, die gemeerd lag in de buurt van het Drongelense Véer, los en dreef met de stroom mee, juist op het moment dat de pont de Maas overstak. Hoewel men aanvankelijk meende een aanvaring te kun nen voorkomen, slaagde men hier toch niet in toen de zand schuit plotseling dwars kwam te liggen. De pont werd zo danig beschadigd, dat gedu rende vier uren de overzet- dienst onderbroken moest worden. Van een en ander werd door de politie proces verbaal opgemaakt. „ZILVEREN SCHOEN"- TOURNOOI. Op 14 en 21 Augustus a.s. worden de wedstrijden voor het „Zilveren Schoen"-tour- nooi weer gespeeld. Dit tour- nooi dat vorig jaar voor het eerste werd georganiseerd door de voetbalvereniging R.K.C., wordt weer gehouden tussen verschillende promi nente clubs, zoals uit 't wed- 'strijdschema blijkt: 14 Aug. 2 uur: DESKDe Spechten 4 uur: RKC—EBOH 21 Aug. 2.30 uur de win naars van de wedstrijden van 14 Augustus. De Directeur van Ge meentewerken te Waalwijk maakt bekend, dat het bu reau Gemeentewerken van Maandag 8 Augustus tot en met Zaterdag 1 3 Au gustus GESLOTEN IS. De Directeur van Gemeentewerken J.H.W. KOBBEN BURGERLIJKE STAND. Geboorten Hendrikus M. P. M. z. v. W. G. de Wijs- Kerremans te Drunen. Ma rianne J. d. v. A. J. v. Hilst- Duyvekam. Johannes H. M. z. v. A. G. v. Tuijl-Klijn. Paulus H. M. z. v. H. J. Niers- man-Stikvoort. Leendert P. z. v. P. M. Heurter-de Rooij. Gerardus J. z. v. J. Kern- meren—Mahieu. Petronella H. C. M. d. v. A. C. v. Hulten- van de Water. Theodorus H. M. z. v. H. A. Leijtens- Dalleu. Christoffel G. L. M. z. v. J. C. de Graanw- Gutjens. Overlijden Lambertus F. M. van den Oever ld. Ro- sina Prügnaller 74 j. Huw.-Aangiften A. J. C. van Riel 20 j. te Loonopzand en J. J. van Hoof 19 j. alhier. W. Mauriks 24 j. te St. Mi- chiels-Gestel en J. H. de Beer 23 j. te Waalwijk. Huwelijken F. M. Verha ren 24 j. en J. Leijtens 25 j. beiden alhier. IngekomenJ. M. A. van Huiten van Vlijmen. H. J. L. Bouman van Haarlem. A. Scheerman en gezin van Amsterdam. M. G. T. Ver- wiel van Utrecht. C. A. Hobbelen van Tilburg. Vertrokken J. A. A. Shool- bred naar Coventry (Eng.) M. Ruygers en echtg. naar Rotterdam. H. S. Ong naar Amsterdam. A. J. van En gelen naar Sprang-Capelle. G. van Schijndel naar Hilver sum. P. D. J. M. Franssen naar Bloemendaal. A. C. Alkemade naar Haarlemmer meer. J. T. van Wijck naar Nijmegen. aaA Als gevonden voorwerpen werden opgegeven Komen aanlopen zwarte hond', ras bouvier, ongeveer 15 maan den oud 1 jekker met werkjas, saamgebonden met wollen das 1 bril met vierkante glazen ko men aanlopen jonge grijze hond 1 armbandje 1 pak afvalleder 1 portemonnaie met inhoud. Als vermist werden opgegeven 1 paar bruine dameshandschoe nen (glacé) 1 zwarte dames hoed (baret model) 1 gouden oorbel1 doublé schakelarm band 1 bruin lederen portefeuil le, inhoud 1 rijbewijs A, 3.50 aan geld, enkele lidmaatschaps kaarten en oude rookkaart 1 blauwe jekker1 regenjas, (licht van kleur) 1 blauwe tweedjas 1 textielkaart en 1 stamkaart ten name van Cornelis Timmermans 1 vulpenhouder, rood, bruin, en zwart gevlamd, merk „Schrijve r- ke" 1 rijvergunning behorende bij bestelwagen gekenmerkt N- 84974 1 rechter kinderschoentje (wit van kleur) 1 bruin ledefen portemonnaie, inhoud1 bank biljet van 10 gulden en enig klein geld1 ceintuur van lichte ga bardine regenjas 1 portemon naie (kleur bordeauxrood), in houd 1 bankbiljet van 10 gul den, 3 zilverbons van 2.50, 1 zilverbon van 1 gulden, enig klein geld, 1 textielkaart en 1 rook kaart 1 bruin lederen etui met bril, zilveren montuur met ronde glazen Diverse bescheiden beho rende bij auto, gekenmerkt N- 54508 en ten name van J. Cools, zoals Rijbewijs, Nummerbewijs, Nationaliteitsbewijs, Wegen-be- lastingkaart enz. 1 bruin lede ren damesportemonnaie, inhoud ongeveer 10 gulden en een sleu tel 1 dubbele rijwieltas (bruin zeildoek) inhoud1 regencape, enkele tangen en reparatiemate riaal 1 gouden schakelarmband met dubbele sluiting 1 school- etui kleur rood-blauw gespikkelde wol) inhoud 1 bruine vulpen, 1 ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Diverse fabrieksstiksters voor schoen- en lederwarenfabriek. Enige schilders. Enige metselaars. Geroutineerde handschoenen- stiksters voor lederwarenfabr. Twee aankomende plaatwer kers. Een huishoudster. Een boerenknecht. Een overleersnijder en een af- lapper voor provincie Utrecht (ongehuwd). Jongemannen voor opleiding tot filiaalchef. Thuis-handschoenenstiksters. Een jeugdige lederbewerker. Twee ophalers. Een halfwas broodbakker. Bieden zich aan: Een zandvormer. Enige landbouwhulpen. Enige chauffeurs. Een machinale houtbewerker. Een constructiewerker. Boekhouder correspondent. Een vertegenwoordiger. Diverse grondwerkers, beton werkers en een opperman. Twee machine-bankwerkers. Een geroutineerde telefoniste. Een typiste. Enige thuissjtiksters. Een hulpmodelleur. Kantenschrooiers, aankloppers aflappers en bijtuigers. Een assistent looimeester. Aankomende handzwikker. Aankomende mannelijke en vrouwelijke kantoorbedienden voor magazijn en kantoor-ad ministratie. Aanmeldingen dagelijks tus sen 912 uur v.m. op het Ar beidsbureau Waalwijk, Grote straat 339, tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig van 8 tot en met 13 Aug. 1949. Het Arbeidsbureau Waal wijk .verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant emigranten. groene balpointpen, diverse zwar te potloden, 1 rood en 1 groen corrigeerpotlood1 bruin lederen fietstas, inhoud 1 regenjas (Egyptisch linnen), 1 handdoek en 1 bruin gekleurde zwembroek 1 rechter rubberlaars 1 vulpen houder met gouden pen, kleur bordeauxrood gevlamd met ver guld bandje 1 bruin lederen da mesportemonnaie met ritssluiting, tevens portefeuille voor papieren geld, inhoud1 bankbiljet van 50 gulden, 2 zilverbons van 2.50, 4 zilverbons van (l gul den, enig klein geld, 1 textiel kaart en 1 recept van Dokter Keizer te Tilburg. Inlichtingen omtrent bovenge noemde voorwerpen zijn te beko men op het Politiebureau te Kaatsheuvel. Klanken der muziek op de plaat. Zoals reeds enige weken in diverse bladen werd aangekon digd, zou op Donderdag 4 Au gustus een filmopname plaatsvin den van ons gehele kerkdorp met zijn prachtig natuurschoon en de mooie plekjes en tevens van de diverse verenigingen en muziek gezelschappen, die in geheel Ne derland bekend zijn. Deze actie werd op touw gezet door de Ned. Federatie van Harmonie- en Fan faregezelschappen, die reeds tien tallen opnamen in onze omgeving heeft verricht. Jammerlijk kon deze actie in ons dorp om principiële redenen van idiverse verenigingen geen doorgang vinden, waarom door de Kon. Harmonie Sophia's-ver- eniging in samenwerking met de Gemengde Zangvereniging „Echo der Duinen" werd besloten, ver schillende muzieknummers op de plaat te doen vastleggen. Zo werden dan Donderdagavond in de zaal bij Mej. Wijtvliet van de Harmonie Sophia's-vereniging en de Zangvereniging „Echo der Duinen" enkele prachtige mu zieknummers opgenomen en voor de talrijke bezoekers direct op de plaat wederom afgedraaid. Ook door enkele leden, oude humoris ten, werd een nummer ten beste gegeven om deze mannen van naam, die de stuwkracht waren van de harmonie, nog lang in het geheugen te doen bewaren. Tot groteh ilariteit en tevredenheid der bezoekers werden gedeelten der opnamen ten gehore gebracht, en werd de avond in een gezel lig samenzijn doorgebracht. Klokken 't zwijgen opgelegd. De prachtige klanken der to renklokken zijn voor enkele we ken verstomd, doordat de houten constructie de laatste tijd nogal eens moeilijkheden veroorzaakte. Deze constructies zullen vervan gen worden door ijzeren en met man en macht wordt er aan ge werkt om op 15 Augustus (Maria Hemelvaart) de klokken weder om te doen luiden. LEGERMANOEUVRES GROOT SUCCES Regen en tegenslag van weinig invloed op moreel der soldaten. Zo lang de mens leeft zal hij het soldatenspel wel niet afle ren en zo lang er in de wereld tegenstellingen bestaan, zullen die VAN WILDE- EN STEKELVARKENS. Hij kwam amperkens boven het loket uit en hij praatte, zoals een schooier- ke met een marmotje, dat z'n versje heel vlug af- brabbelt. Hij kwam vertellen van „onze Jan" die Donderdag avond in de duinen bij de Fellenoord een wild var ken had gezien, ineens schoot 't 'm voorbij. Hij pakte een knuppel tje en van den angst liep ie ,,'t vèrreke" achterna, zei 't manneke, en onze Jan begon hard te janken. Hij kon 't varken niet in halen en toen ging ie maar weer terug, misschien zit er wel 'ne nest, dacht ie. En warempel, hij vond een nest, met 10„stekel- vèrrekes", zei het manne ke. Wij dachten dat we hem niet goed verstonden en we vroegen: „Dus 't waren jonge, wilde varkens?" „Neeë", zei 't manneke, „mi van die lange pinnen, wij zeggen er altijd stekel- vèrrekes tegen. Onze Jan hit er nog eentje mee naor huis gebraocht". We vertelden tegen hem dat we het een schoon verhaal vonden en dat we het zeker in de krant zouden zetten. Maar amper hadden we ons omgedraaid, of 't man neke zei: „Menheer, onze Jan zee, dè ge daor cente veur kreegt, es ge iets in de kraant liet zette". We hebben 'm natuurlijk een paar ijsco's laten ko pen, maar we hebben hem ook de raad gegeven dat ie, als ie weer iets over wilde varkens wist, naar de Volkskrant moest gaan, die interesseert er zich ontzettend voor endie betaalt ook veel beter. soldaten paraat moeten zijn om eventuele agressie het hoofd te boeden. Het is misschien een merk waardig feit, dat juist in vredes tijd de mens zich voorbereidt op de eventualiteit van een oorlog. En om dat spel een realistisch karakter te geven, schept hij dan zelf de tegenstellingen, die bij een manoeuvre „roden" en „blau wen" genoemd worden. De opzet. Ziedaar de opzet van de Le- germanoeuvres die de laatste da gen zoveel vacantiegangers op de Veluwe uit de slaap hebben ge houden. Het Nederlandse Leger, hoe vredelievend ook, wil zich voor bereiden op de moeilijkste taak, die een leger kent, het beveiligen van het bedreigde vaderland. Het wil zich oefenen in stra tegie en tactiek— de grondbe ginselen van de krijgstechniek. Het moet ervaring krijgen in het werken van mensen tegen andere mensen. Het moet zich trainen in het onderdrukken van paniek, de fnuikende geruchtensfeer die ons in 1940 mede de das omdeed en het moet beseffen wat de bodemgesteldheid aan mogelijkheden voor een intensie ve verdediging biedt. De soldaten zelf, de humane jongens van straat en plein moe ten zich een mentaliteit bijbren gen, die ondubbelzinnig aan toont, dat de mens een duivel kan worden, wanneer zijn hoog ste goed wordt belaagd. Ze moe ten leren de kop koel te houden, zelfs in de ogenblikken van het grootste gevaar. Kortom ze moeten zich weten aan te passen aan alle onmense lijke situaties, die de oorlog nu eenmaal onverbiddelijk schept. De uitvoering. Daarom heeft men hem opge leid hij heeft zijn wapens leren beheersen ook het wapen van de geest hij heeft door modder gekropen en over sloten gespron gen. Wat hem betreft, hij voelt zich klaar als het land hem roept. Maar dat land kent zijn vijand en diens gluiperigheden nog niet. Dus schept het zich een toestand van oorlog, dat wil zeggen een toestand van de onmogelijkste mogelijkheden manoeuvre. Nu, het weer was deze drie dagen onmogelijk. Het was be paald geen weer. Regen en nog eens regen kwam in bakken om laag: 40 uur lang waren de „ro den" en „blauwen" blootgesteld aan de felste aanval van Pluvius. Maar korporaal „van Kan Keren" stond niet op wacht. Werkelijk, het moreel der troepen liet niets te wensen over. Er was gepaald enthousiasme, vooral toen het spel eerst goed begon. Het was raak, tenminste als men dat in het geraas van al die losse flodders kan zeggen. Maar raak was het vooral voor de „blauwen" van wie al direct de staf werd gevangen genomen, waarbij de „roden" het blauwe aanvalsplan in handen viel niet volgens het plan overigens. De blauwe commandant wiens jeep was buitgemaakt, moest van armoe liften. Welaan, dat was een incident dat de ro den moed gaf. Drie dagen heeft de strijd ge duurd, waarbij hele bataillons in de nacht werden verplaatst, de luchtmacht stellingen „verwoest te" en uit honderden vuurmonden verderf werd gebraakt. De Veluwe werd een slag veld dat iedereen, die zich daar op bewoog, moest doen inzien, dat het spel van mensen nauwe lijks te onderscheiden was, zon der bloedvergieten overigens. Degeen die getroffen was, kreeg plotseling een kaartje aan zijn epaulette„buikwond, veel bloed verloren". Soms ook„ster vend". „Hé Jèn, stormaanvalNee, 'k blaif 'k ben d'r al kapot van 1" Ziedaar de nuchterheid van het droge slagveld met zijn spring levende doden, die door de am bulance weer werden opgepikt. Resultaten. De legerleiding is tevreden over de resultaten. Ze heeft ge zien wat kon worden bereikt en wat er nog aan mankeert. Ze heeft de overtuiging gekregen, dat een kleine groep soldaten tot veel in staat is, mits de gezonde hersens worden gebruikt. Tekortkomingen en fouten vor men het lesrooster voor de toe komst. En wanneer het spel ooit eens werkelijkheid mocht worden, dan weten wij dat we kunnen bouwen op mannen, die paraat zijn. We zijn nu drie vermoeiende dagen dichter bij de paraatheid gekomen. Donderdagmiddag werden de woningwetwoningen, waarover wij in ons raadsverslag reeds schrevven aanbesteed. De inschrijvingen waren als volgt Elshout Drunen Massa M. Schapendonk, Drunen 22288 Gebr. de Wit, Drunen 22415 G. Merkx, Drunen 22415 Gebr. van Delft, Drunen 20265 Fa. Verhagen, Vrijh.-Capelle 20489 Fa. v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle 20461 Fa. Herijgers, Drunen 22594 Fa. van Rooij, Heivoort 24146 Wed. West. Den Bosch 22503 J. v. Bokhoven, Vlijmen 23500 Blijkens een bezuiniging ingevoerd door de is de laagste inschrijver komen te staan op massa. Twee van de woningen zullen er geplaatst twee in Elshout. worden in Drunen en Gouden jubilé van de heer P. van Spijk. Maandag werd in het feestelijk versierde verenigingslokaal van café W. van Baardwijk deheer P. van Spijk gehuldigd ter ge legenheid van zijn 50-jarig lid maatschap der zangvereniging „Oefening baart Kunst" alhier. De bijeenkomst der leden stond onder leiding van de voorzitter, de heer van Delft, die na een kort welkomstwoord tot de jubi laris, genodigden en leden, het woord verleende aan de heer Martens, ere-voorzitter der vere niging. Op vlotte wijze huldigde deze de heer van Spijk en bracht hem o.m. dank voor alles wat hij voor de Nieuwkuijkse zangvereni ging in de halve eeuw van zijn lidmaatschap had gedaan. Spreker stelde de heer van Spijk tot voor beeld aan de leden en hoopte dat allen zijn voetsporen mogen vol gen. Hierna bood de voorzitter nnmens de vereniging een cadeau aan, n.l. een radio-toestel Namens zijn vader sprak de zoon voor de huldiging en het cadeau een har telijk dankwoord. De harmonie „De Eendracht" bracht een sere nade, waarbij de voorzitter, de heer P. Croes het woord voerde. Onder een gezellig samenzijn wer~ de avond met muziek en zang verder doorgebracht. Geslaagd. Voor het dezer dagen te Den Bosch gehouden examen Alge mene Handelskennis (Midden standsdiploma) slaagde Mej. A. de Bruijn, de heren H. v. Dom melen, J. voor de Poorte, A. van Thielen en G. Vos uit Capelle en de heerM .van Os uit Kaats- heuved. Zij genoten hun opleiding bij de heer Dees, Op het te Den Bosch ge houden examen slaagde onze plaatsgenote Mej. Z. Verduijn van de W. van Gentsvaart voor coupeuse. Zij genoot haar oplei ding bij de Eerw. Zusters te Waspik. Bij besluit van de raad zijn de heren Th. Segeren, A. J. du Pont, A. P, de Bever, H. Heidema en J. Lucas herbenoemd als leden der commissie als bedoeld in ar tikel 8 der Woonruimtewet 1947. Zij aanvaardden de herbenoe ming. Onze stadgenote Mej. V. Wiebering slaagde voor het exa men M.U.L.O. Officiële Diploma uitreiking vakschool voor schoen makers te Dongen. Op Vrijdag 29 Juli j.l. had met eenvoudige plechtigheid de uitreiking plaats van de diploma's aan de leerlingen, die met goed gevolg de 3-jarige dagschool heb ben doorlopen. Het bestuur der school mocht he bijzonder genoegen smaken, dat de Burgemeester van Dongen, Dr. Sweens, persoonlijk de diplo ma's wilde uitreiken. Na een korte inleiding en dé opening der plechtigheid met de Chr. groet, gaf de Voirzitter het woord aan de Elelachtbare Heer Burgemeester. In een korte, pittige toespraak kenschetste deze spreker, hoe goed vak-onderwijs in het cen trum van de belangstelling begint te geraken van mensen van aller lei rang en staat. Hoe de maatschappij stilaan verzadigd is met en zelfs dreigt over te lopen van mensen, die alleen maar „letters" studeren. Dat er voor de zeer naaste toekomst nog meer dan tot heden nodig zullen zijn mensen met een goed verstand, die geleerd heb ben hun handen te gebruiken dat het vakmanschap, vooral ook voor de Schoenmakerij opnieuw een stadium van grote bloei te gemoet gaat. Hierna werden de diploma's uitgereikt met voor elke leerling een toepasselijk woordje, waarop de zeer geachte spreker besloot met een felicitatie aan ouders en leerlingen, aan bestuur en college van leraren. Een opwekking tot allen, in en buiten deze kring van aanwezi gen om de school te steunen, de dag- en andere cursussen te be volken met leerlingen, die een maal na volbrachte studietijd zouden veroveren een schone po sitie in de maatschappij, hén tot geluk, allen tot eer, tot groei en bloei der Vaksshool zal haar effect niet missen. Na deze diepgemeende woor den dankte de Voorzitter de Edel achtbare spreker voor zijn be reidwilligheid, voor zijn werk en de opwekkende woorden aan be stuur, opleiders en leerlingen. Na sluiting met de «Chr. groet werd het tentoongestelde bezich tigd en hadden ouders, bestuur en leraren nog gelegenheid zich nader met elkaar te onderhouden. Een geslaagde avond, die de beste successen voor de toekomst in zich bergt ZEEPOST NAAR OOST EN WEST. Naar Indonesië vertrekt op 17 Aug. a.s. het s.s. „Zuiderkruis". Met dit schip kan post worden meegezonden, mits deze uiterlijk 14 Aug. op de bus is gedaan. Naar Suriname vertrekt op 19 Aug. het m.s. „Bonaire". Uiter lijk posten 16 Aug. EEN NAAISTER vraagt werk aan huis. Ook genegen VERSTELWERK te doen. JANIE KLUCK Putstraat 21 WAALWI|K in kléine plaat» in Noord-Brabant, galegen aan spoor en water, TE HUUR OF TE KOOP. Nuttige oppervl. fabriek 800 900 M. C.v.. garage en flinke opslag ruimte buiten. Br. No. 3874 Alg. Adv. Bur, A. EKERING N.V., Appel straat 200, DEN HAAG.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3