DE LANGSTRAAT WAJLLWÏR iSpoJit. Waalwijkse en Langsiraaise Courant DRUNEN ELSHOUT MiEiiwirinir VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG WASPIK RAAMSDONKSVEER OPRUIMING ZOMERFEEST 14 AUG .„WAALWIJKS BEUWB" Thans voor iedereen gelegenheid zich een ZOMERTASJE aan te schaffen. Zeldzaam voor delig. Vanaf f 1.75 Nog vele bijzondere koopjes in REISARTIKE LEN, LEDERWAREN en HANDSCHOENEN. Komt 'ns kijken want 't is bij VERWIEL'S LEDERWARENHUIS Markt 2 NOG SLECHTS 5 DAGEN AAA V u V MAANDAG 8 AUG. 1946 Uitgever iVaalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELF.N Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO VM HEI ZUIDEN 72e JAARGANG No. 64 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. - SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Zeer geslaagd festival. Begunstigd door het mooie zo merweer hield de Harmonie der Jongens-Congregatie Zaterdag en Zondag j.l. een festival. Over dit bijzonder geslaagde muziekfeest, alsmede over de schitterende avondconcerten geven wij een uitvoerig verslag in ons volgend nummer. Excursie. De leerlingen der Gem. Vak school voor Schoenmakers maak te met hun leraren en commissie van toezicht- een excursie naar Dongen. Hier werd een schoenmakers tentoonstelling bezichtigd en een bezoek gebracht aan het hand werk schoenenbedrijf van de fa. v. d. Kerkhoff. Het was een zeer geslaagde en leerzame dag. Geslaagd. Voor het vestigingsdiploma brandstoffenhandel slaagde onze dorpsgenoot de heer H. Verdie- sen. Burgerlijke Stand. Over Juli 1949. Geboren: Jacobus H A zv J A Moonen-Bergmans Godefridus J M zv J van Helvoirt-Brekelmans Johannes A A zv W A van Gorp-Knippels Helena M dv M v Rooijen-Knippels Hendri- kus M P M zv G de Wijs-Kar- remans. Overleden: Jan Merkx 86 j. Lambertus A v Huiten 27 j. Huwelijken: Levinus M den Dekker 25 j te Borculo en Wil- helmina v d Wiel 27 j alhier Henricus A v Zoom 21 j. 'sBosch en Johanna v d Wiel 25 j alhier Cornelus J v Riel 30 j en He lena M v Gorcom 25 j. beiden alh. Gijsbertus C v d Aa 26 j en Theodora G Wassink 23 j beiden alhier Hendrikus Rüter 26 j en Pieternella W M Mimpen 18 j beiden alhier Gerardus Fr. van Loon 28 j te Waalwijk en Antonia G Pulles 26 jaar alhier. Zomer-Tentoonstelling. Op Zaterdag 13, Zondag 14 en Maandag 15 Augustus organi seert de Pluimvee- en Konijnen- fokvereniging „Elshout en Om streken'' een tentoonstelling voor Konijnen. Allerhande rassen zullen dan worden ingezonden om geëxpo seerd te worden. Voor ruim 90 dieren is plaats aangevraagd. Naast deze tentoonstelling is er een z.g. verkoopbeurs in betrok ken. De eerste dag van de ten toonstelling is daar voor bestemd. Ook zal er dit jaar pluimvee worden ingezonden. Het inschrijfgeld bedraagt 0.75 per dier. Een gang naar deze tentoon stelling is de moeite waard, voor al voor hen die konijnenliefheb bers zijn. Er is altijd nog gelegen heid om als lid toe te treden. Men kan zich hiervoor opgeven bij een van de bestuursleden, alwaar na dere inlichtingen zullen worden verschaft. Komt de tentoonstelling bezien. Dit zal uw bewondering opwek ken. Wellicht wordt U dan ook fokker en lid van de vereniging. Volle inlichtingen zijn aldaar te bekomen. Dus Zaterdag, Zondag en Maan dag 13, 14 en 15 Augustus allen naar Elshout, naar de Konijnen- tentoonstelling. Meldt U aan bij deze groeien de vereniging, die moeite noch kosten spaart om hare leden ten dienste te zijn. Ze is reeds' in het bezit van een flink getal eigen ooien, die op deze tentoonstelling zullen worden gebruikt. Een ere saluut aan hen die deze zomer hebben benut om dit doel te be reiken en hiervoor hun vrije tijd hebben opgeofferd. St. Bernardus-bedevaart naar Mariënkroon. Het is nu 10 jaar geleden, dat voor het eerst de paters Cister- ciënsers een bedevaart St. Ber- nardus ter ere organiseerden. Sindsdien heeft deze zich in een ongekende bloei mogen verheu gen, zelfs de oorlogsjaren hebben hieraan geen afbreuk kunnen doen. We hebben hiermede onze grote heilige iets terug geschon ken van wat hij in de middel eeuwen zozeer genoot en moge dan ook deze lustrum-viering ook de andere jaren wederom over treffen in een groot aantal ge trouwe St. Bernardus-vereerders en bezoekers. Ook in onze tijd bestaat voor die intense verering alle reden. Geven wij de grote heilige de verering die hem toe komt. Het programma luidt als volgt Zondag 14 Augustus voor de pelgrims uit het dekenaat Heus- den en omstreken. Zondag 21 Augustus voor de pelgrims uit Den Bosch, Tilburg, Roosendaal e. a. De H. Missen zijn te 6.30, 7.30 en 8.30 uur. De plechtige Hoogmis is om 10.30 uur. Om 14.30 uur plechtig Lof met pro cessie in de Kloostertuin. Na de H. Missen en het Lof verering van de reliquie van de H. Ber- nardus en zegening van brood, water, zout en religieuse artike len. De intentie van de bedevaart luidtGeestelijke hulp en steun voor allen die vervolging lijden. Mariënkroon heeft hiermede het zijne bijgedragen om deze bede vaart te doen slagen. Geslaagd. Heden slaagde voor het Mid denstandsexamen A te 's-Bosch de dames Fientje van Heivoort, Diny v. Oijen en de heren A. C. Koks, Piet van Stokkum en Ant. Wijkmans. Deze hebben hun opleiding genoten bij de he ren v. Heijst, v. Dommelen en Horreman. Vergadering Postduivenvereniging „De Zwaluw". Zaterdag hield bovengenoemde vereniging haar maandvergade ring in café B. Oremans. Om ruim 7 uur opende de secr. de vergadering, in verband met ziek te van de voorz. De opkomst matig, vermoedelijk 'n gevolg van 't vroege aanvangsuur. Na inning der contributie werd over gegaan tot stemmen over nieuwe leden. Drie donateurs en 1 wer kend lid werden met algemene stemmen aangenomen. Verder werd besloten deel te nemen aan het 25-jarig Priesterfeest van de Z.Eerw. Heer Pastoor. Zondag 14 Aug. zal de derby-vlucht wor den gehouden van St. Quentin. Verder werd besloten de na- vluchten met jonge duiven en oude afzonderlijk te vliegen, wat doorgegeven zal worden aan de combinatie Drunen, die hierover mede beslissing zal geven. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt en zodoende had de ver gadering een vlot verloop. Kermis. De kermis te Vlijmen zal dit jaar worden gehouden 20, 21, 22 en 23 Aug. Verschillende grote attracties komen op het kermis terrein en in verschillende café's is er gelegenheid tot dansen. Carnaval. Zondag werd door de Raad van Elf en comité van Carnaval een grote verloting op touw ge zet, staanplaats op de Akker, ten bate van Carnaval 1950. Prach tige prijzen werden vèrloot, gro tendeels geschonken door de ne ringdoenden van Vlijmen. Er was flinke belangstelling, vooral voor de hoofdprijs, die 's avonds ver loot werd, was veel animo. De kas is weer danig versterkt. Vergadering Visclub De Hut. Zondag 14 Augustus vergade ring van bovengenoemde vereni ging in café Vismalen. Eindver slag van de Hengelwedstrijd enz. Trouwe opkomst gewenst. Naar wij vernemen is tot se cretaris-controleur van de samen gevoegde Rundveefok- en contro levereniging van Herpt, Haar steeg, Hedikhuizen en Oudheus- den benoemd onze dorpsgenoot, de heer Fr. c. Oijen. Deze was reeds 16 jaar de se cretaris-controleur van de fok- vereniging te Haarsteeg. Inbraak. In de nacht van Vrijdag op Za terdag werd ingebroken in de handschoenenfabriek der fa. Rasch te Vrijhoeve-Capelle. Door het verwijderen van een tweetal rui ten uit de tuindeuren en deze zo te openen, heeft men zich toegang verschaft tot het pand en daarna uit een lade van het gesloten bu reau, die werd opengebroken, een bedrag van ca. 1500.ont vreemd uit een zich daarin be vindend geldkistje. Het geld was bestemd voor uitbetaling der lo nen. Hoewel er verschillende pak jes met handschoenen gereed la gen, werd hiervan niets vermist. De politie en de recherche uit Den Bosch stelde ter plaatse direct een onderzoek in met ge bruikmaking van een speurhond. Het onderzoek duurt voort. Geslaagd. Voor het te Den Bosch gehou den examen Algemene Handels kennis (Middenstands-diploma) slaagden dezer dagen raej. Annie de Bruijn en de heren G. Vos Jz. en A. van Thielen, allen leerlin gen van de Sprangse Midden standscursus. Groot succes. Begunstigd door mooi weer trok de Chr. Gem. Zangvereni ging O.K.K., onder leiding van haar voorz. de heer A. v. d. Broek, er Maandag 1 Aug. op uit, om op het door de Chr. Mu ziekvereniging Concordia te hou den concours_ te Utrecht, haar 1 I il It it. üili!?. Lü'.l.i-siJLffl.'iJ I geluk te gaan beproeven. Het mocht O.K.K. gelukken op dit zware concours de le prijs in de 2e afdeling in de wacht" te slepen. Zonder ook maar een van onze O.K.K.-leden iets te kort te willen doen, geloof ik toch te mogen zeggen, dat wij dit voor het allergrootste deel te danken hebben aan onze eminente diri gent, de heer P. Christ te Ca- pelle, die wij dan ook langs deze weg hartelijk dank zeggen voor zijn keurige leiding. Middenstandsexamen. Wederom slaagden enkele on- i zer dorpsgenoten voor het Mid denstandsdiploma: Mej. A. de Rooij en de heren L. de Rooij, G. Mekus en J. v. Beek. Verder J. Honcoop, R. Stevens en A. v. Strien. HET ZOMERFEEST VAN WAALWIJKS BELANG. Hierbij volgen een paar programma's van de feeste lijkheden van Waalwijks Be lang op a.s. Zondag. De Liedertafel „Oefening en Vermaak" met Gemengd Koor zal uitvoeren de volgende prachtige nummers: 1. Intocht der Gasten uit Tannhauser R. Wagner 2. Tyroolse dans uit Wil lem Tell Rossini 3. Geschichten aus dem Wienerwald J. Strauss 4. Klokkenkoor uit Paljas R. Leoncavallo 5. Koor der landlieden, uit Cavalleria Rusticana P. Mascagni 6. Kerkkoor uit Cavalleria Rusticana P. Mascagni. Directie: Begeleiding: Louis Sars. Fr. Wilmont. Te 3 uur: Ruitersport door de Ruitervereniging „Rossi nant" nabij 't Vredesplein. 4 uur: Wielerwedstrijden om 't Vredesplein. De jongelui die wensen deel te nemen, moeten zich ten spoedigste bij de bekende adressen opgeven. TREKKING UITGESTELD. Blijkens achterstaande ad vertentie is de trekking voor de verloting der R.K. Gym nastiekvereniging „Kunst en Kracht" alhier, welke heden avond zou plaats hebben, we gens onvoorziene omstandig heden uitgesteld tot Maandag 12 September a.s. VASTE DRAGERS. In de parochie St. Jan zijn voor de lijkdiensten een zes tal vaste dragers aangesteld, die in passende uniformen zullen worden gestoken. AANRIJDING. v. B. moest Vrijdag met zijn driewieler een geparkeerde wagen passeren, toen hij te laat 'n auto uit de tegenover gestelde richting zag naderen, v. B., die moeite had met zijn rem, reed tegen de geparkeer de wagen op, met het gevolg dat één van de koplampen van de wagen werd vernield. NOG EEN AANRIJDING. Mej. de R. uit Kaatsheuvel liep Zondag in de Stations straat, toen zij plotseling om ver werd gereden door een zekere van B., die staande op 5.30 uur: Grote Turnmars der R.K. Gymnastiek-vereni- ging „O.W.S.", begeleid door het geüniformeerde muziek corps „Ons Genoegen" van Huize Nazareth te Tilburg. Na afloop grote turndemon- stratie en brug-oefeningen op het Raadhuisplein. 8 uur: Groot Concert door de Harmonie-vereniging „Ons Genoegen" van Huize Nazareth te Tilburg. Programma: 1. Staedfast and True, Mars Teike 2. La Dame de Pique, Ouverture, An\ Rogister, Suppé 3. Espagna Wals, Suite de Valses, Chabrier - Waldteufel 4. Alte Kameraden, Mars Teike Pauze. 5. Les Saltimbanques, Ouverture La Ganne 6. Orphée aux Enfers, Ouverture, Arr. L. E. Rugers Offenbach 7. Ein Morgen, Mittag und Abend in Wien, Ouverture, Arr. Bauwens Suppé 8. Valse interrompue, Legende L. Montagne 9. Semper Fidelis, Mars Sousa. In of bij ons volgend num mer volgt het volledig pro gramma. de pedalen van zijn fiets en omlaag kijkend nergens op lette. Mej. de R. kwam tamelijk onzacht met de grond in aan raking, zodat zij door Dr. Lan- gemeijer verbonden moest v/orden. Later is zij per auto naar haar woonplaats ver voerd. Tegen v. B. werd pro ces verbaal opgemaakt. ONVERANTWOORDELIJK. De laatste dagen heeft de politie enkele personen be keurd, die met een man of vier op de motor zitten, b.v. twee kinderen voor op de tank en een vrouw achterop. Dit is dan ook hoogst onver antwoordelijk. DODELIJK ONGEVAL. De heer Herwijnen uit Veld- driel, die werkzaam is bij Bloch Stibbe Hollandia al hier, reed Vrijdag j.l. op zijn race-fiets naar huis en wilde een bus van Kras, die arbei ders van dezelfde fabriek ver voerde, rechts passeren, toen deze bus in Nederhemert stop te. De doorgang bleek echter te nauw en H. reed in volle vaart tegen een betonnen paaltje op. Zwaar gewond bleef het slachtoffer liggen. Eerste hulp en geneeskundige bijstand werden verleend en vervol gens werd hij naar het zie kenhuis in Den Bosch over gebracht, waar hij bij aan- BENOEMINGEN. Z. H. Exc. Mgr. W. Mut- saerts, Bisschop van 's-Herto- genbosch, heeft o.m. benoemd: tot kapelaan te Berkdijk de Weleerw. Heer W. A. Hulsen; tot kapelaan te Eindhoven (St. Joris) de Weleerw. Heer J. Fr. H. Bolscher; tot kapelaan te Tilburg (Heikant) de Weleerw. Heer J. C. M. van Lqosdrecht; tot kapelaan te Goirle (H. Maria Boodschap) de Weleer waarde Heer A. J. M. v. Loon; tot kapelaan te Loon op Zand de Weleerw. Heer R. C. M. Vervoordeldonk; tot kapelaan te Waspik de Weleerw. Heer J. C. M. Cor- sten; tot assistent te Raamsdonks- veer de Eerw. Heer J. G. E. van Bussel, priester aan het Seminarie. komst overleed. Het slacht offer was 19 jaar. MYSTERIE IN DE BURG. SMEELELAAN. In de Burgem. Smeelelaan heeft zich Zaterdag iets ge heimzinnigs afgespeeld. Mej. H. D. wilde zich naar één van de huizen daar be geven, toen zij op het zand pad langs de harde weg ge komen, plotseling de grond onder haar voeten voelde weg zinken en zij tot haar middel in een modderige diepte ver dween. Even later kwam de melk- slijter J. v. D., die dacht: Ik zal wel beter uitkijken, en hij maakte een mooie bocht om het gat, waarin de juf frouw haar vuile kleren had opgelopen. Maar hij had zijn sierlijke bocht nog niet ten halve voltooid, of ook hij werd gedeeltelijk door de aarde op geslokt. En er was een man méér die kon helpen bij het ontsluieren van deze geheim zinnigheid. De mannen van gemeente werken die er bij werden ge haald toen de kuilen zich met water vulden en toen dat wa ter aan de kuilen niet genoeg had en zich over een grotere afstand verspreidde, losten 't raadsel op en verklaarden dat het een lek was in de water leiding die reeds enige tijd oud was en de grond voor een groot gedeelte onder 't aard- oppex-vlak had weggespoeld. Toen men dit eenmaal wist, was het leed spoedig geleden en met een gerust hart kunt ge weer door de Burgemeester Smeelelaan wandelen. WEER EEN MISLUKTE WILDE ZWIJNENJACHT. Zaterdagmiddag heeft weer een aantal jagers en drijvers getracht de wilde zwijnen te verschalken, maar wederom waren de beesten hen te slim af. Nu had men als jachtter rein uitgekozen de moerassige streek in Udenhout, die de Brand heet, tussen Bos en Duin en de Rustende Jager; zo te zien een ideaal oord voor wilde zwijnen en volgens het zeggen der boeren moeten er veel zitten ook, maar het resultaat van de drijfjacht was nihil. Een klein zwijn is er gezien, maar dit was dan ook alles. Geen schot is er ge lost, behalve twee die het be gin aankondigden, ffn hoe de drijvers zich ook door de wil dernis, van riet, doornen en brandnetels die bijna onbe gaanbaar was, heendrongen en hoe zij ook hun knuppels handteerden en riepen en schreeuwden, hoe de jagers ook speurden en loerden, suc ces had men niet in 't minst; het was weer een volledige mislukking. En zo langzamerhand gaat men toch wel inzien dat dit niet de juiste manier blijkt te zijn om een wild zwijn te verschalken, dat er om dit te bereiken met veel meer om zichtigheid en overleg te werk moet worden gegaan, dat men moet trachten het slimme, wil de zwijn in slimheid te over treffen. CORRESPONDENTSCHAP r J. Tucrlings, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. AGENTSCHAP i G. van Boxtel. Schoolstraat 11. Tel. 66. De T.B.C.-vlucht. Een ongekend succes. Niet minder dan 2021 duiven werden ingemand op de grote vlucht van Quivrain ten bate van de T.B.C. Kaatsheuvel. Onder ideaal weer werden de duiven om 8.15 uur v.m. gelost. Kwart over 10 werden de eerste duiven ge signaleerd en begrijpelijk was ge heel Kaatsheuvel in spanning wie de winnaar van deze monster- vlucht zou zijn. Waar te weinig bevoegde helpers aanwezig zijn, kon niet de gehele vlucht nog Zondag worden uitgemaakt, doch wel kunnen we reeds mededelen, dat de 1ste prijs moet gewonnen zijn door C. de Bondt, die zijn eerste duif constateerde om 10.17 uur v.m. terwijl Theo v. d. Ven om 10.17.24 u. v.m. winnaar werd van de 2e prijs. Maandagavond zal de volledige uitslag bekend zijn. De officiële prijsuitreiking heeft Woensdagavond om 7 uur in het clublokaal bij de heer M. v. Wanrooij in de Marktstraat, plaats, wanneer ook de trekking van de aan de vlucht verbonden loterij plaats vindt. Geknipt. Vrijdagmiddag goed kwart over een zou de beeldenbikker v. O. die reeds een paar maanden in de St. Janskerk te Kaatsheuvel werk zaam is aan het ophalen van al taar en beelden, zich na de mid dagpauze weer aan het werk be geven, toen hij bij het binnentre den van de kerk een verdacht persoon zag staan bij een der of ferblokken in de kerk. Hij keerde terstond op zijn schreden terug en waarschuwde de pastorie, die de politie in kennis stelde. De heren kapelaans betrokken een wacht post buiten de kerk, terwijl ook in de sacristie wacht werd gehou den. Toen de politie arriveerde was de verdachte vreemdeling be zig een kaars te ontsteken bij het L. Vr. Altaar. Bij het uitgaan der kerk door de politie aangehouden, werd hij verzocht mede te gaan naar het bureau, waar bleek, dat de vrome Maria-vereerder nog een paar weken gratis logies te goed had op rijkskosten, terwijl zijn naam en antecedenten in het politieblad vermeld stonden. Een geluk voor hem dat zijn vrome daden in de parochiekerk van Kaatsheuvel niet strafbaar waren. Geslaagd. Te Den Haag slaagde voor ak te Engels L.O. de Eerw. Broeder Hugon (in de wereld de heer Heu- er) onderwijzer aan de St. Ber- nardusschool alhier. Agenda. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harm. Apollo. Woensdag 7.30 u. n.m. repeti tie R.K. Far. Kerkkoor in de school. Woensdag 7 u. n.m. Prijsuit- deling T.B.C.-vlucht café M. van Wanrooij. Woensdag 8 uur n.m. rep. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo Theater ,,ln 't duister van de Nacht", toegang 18 jaar. Donderdag 7.30 uur n.m. repe titie Gemengd Koor Bel Canto. Bekroond. Op de Internationale Honden tentoonstelling te Roermond, be haalde Fr. Elshout met zijn dwergpincher reu Zampa v. Huge- licht de 2e prijs uitmuntend en werd res.-kampioen de heer P. Smeulders met Sint Bernard teef le prijs zeer goed en twee specia le prijzen voor beste St. Berhard. Benoeming Aalm. Vogels. Per ingang van 12 Aug. is bij Bisschoppelijk Besluit Kap. Vo gels van de parochie Berndijk, be noemd tot Kapelaan in Eindho ven. Deze benoeming betekent niet alleen een verlies voor de pa rochianen van Berndijk, maar is tevens een gevoelig verlies voor de Kajotters van Berndijk en te gelijk ook voor Kaatsheuvel. Immers Aalm. Vogels was met hart en ziel verbonden aan de Kajottersbeweging van Berndijk en het is zeker aan hem te danken dat momenteel aldaar een stevige afdeling bestaat met prima krach ten voor de gehele K.A.J.-bewe- ging. Aalm. Vogels heeft zijn kunnen in de beweging getoond, door zijn spontane omgang met de jongens en ook heeft hij laten zien dat hij acties kan organiseren. Dit be wijst de nog zo kort geleden ster- rit, waarbij een geweldige organi satiekracht van Aalm. Vogels uit ging. Aalm. Vogels heeft laten zien dat hij jongens van de bewe ging kan vormen tot degelijke, frisse jonge kerels, die door zijn vorming een breder en beter in zicht hebben gekregen op gods dienstig, economisch, maar vooral op sociaal gebied. Inderdaad, vooral op sociaal gebied was aalm. Vogels goed thuis. Het was een lust naar hem te luisteren wanneer hij Donderdagsavonds in de Leidersronde sociale problemen behandelde. Ook deze systema tisch opgezette lessen zullen de Berndijkse en Kaatsheuvelse Ka jotters missen. In één woord, de Kajotters van Berndijk en Kaatsheuvel zien aal moezenier Vogels node vertrek ken. Maar zij weten tevens dat Eindhoven een prima kracht en een sterke steun voor de parochi anen aldaar, in hem zien komen. Moge Eindhoven een priester in hem vinden, evenals Berndijk in hem gevonden heeft, een man met levensvreugde en met een ge zonde kijk op alle gebied, die de grote nood der mensheid kent. De beste wensen der Kajotters begeleiden Aalm. Vogels naar Eindhoven en zij hopen nog dik wijls ONZE aalm. te ontmoeten. K. B. Kajotters In verband met het heengaan van onze aalm. Vogels, houden we Woensdag a.s. om half acht in de Gildenbond een afscheids avond. We hopen dat jullie natuurlijk alle present zult zijn om onze Aalmoezenier uitgeleide te doen als Aalm. van onze beweging. Dus tot Woensdagavond. Kajottcrsagenda. Maandag half acht groep. Dinsdag half acht pioniersgroep Dr. Poels. Woensdagavond afscheidsavond Aalm. Vogels. Donderdag half acht groep. 8 uur Bestuursvergadering. 9 uur Leidersronde. Zondag 11.30 uur Studiekring. VOETBAL. AVEHA—P.T.T. 2—2. Vrijdagavond j.l. had het treffen plaats tussen een elf tal van AVEHA en de P.T.T. Onder ideale weersomstan digheden en een geweldige massa toeschouwers, werden om 7.30 uur de aanvoerders tot de orde geroepen. Het geldstuk gaat de hoogte in en AVEHA wint de toss. Onder geweldige aanmoedi- gingskreten van het tjokvolle R.W.B.-stadion, wordt de bal door de P.T.T.-ers aan 't rol len gebracht. Direct wordt in een hoog tempo gestart, heel de AVEHA-aanhang houdt hun hart vast, want de kanon niers van. de P.T.T.-voorwaart- sen stormen met donderend geweld op de AVEHA-verde- diging af, maar deze weet van geen wijken. Keeper en backs staan als een rots in de bran ding. Er wordt een corner prijs gegeven, deze wordt goed voor het doel geplaatst, maar op meesterlijke wijze door on ze keeper onderschept. De bal wordt ver over de helft getrapt en AVEHA neemt het heft in handen; niets kan de AVEHA-jongens meer tegen houden. Zoals elders geeft AVEHA de toon aan. Onstuimig blij ven de Rood-Gelen aanvallen en doelpunten kunnen niét uitblijven. In de 12e minuut wordt hun hard werken be loond. Een mooie aanval over links wordt goed voorgezet en op keurige wijze door de AVEHA-rechtsbinnen opge vangen, van manier a la Wil kes lokt hij de keeper uit z'n kooi en plaatst de bal netjes in de linker-benedenhoek; 1—0 voor AVEHA. Aangemoedigd door dit suc ces komen de Rood-Gelen steeds terug, aanval op aan val wordt gelanceerd op het heiligdom van de P.T.T. De toeschouwers krijgen 'n voctbalschotel te verorberen, die hen nog lang zal heugen. Geweldig is de strijdlust, en de switches die door de Rood- Gelen worden toegepast zijn onverbeterlijk. Weer een nieuwe aanval, goed voor het doel gebracht, ongevangen door onze links half die een formidabele ko gel afvuurt die heel de ver dediging uit elkaar scheurt; 2—0. Enkele minuten later fluit de scheidsrechter voor 't einde van de eerste helft. Beide elftallen nemen een verfrissende dronk Aveha-li- monade en alle vermoeienis sen zijn verdwenen. De spelers zitten te popelen om weer aan de slag te gaan. De P.T.T., belust op revanche, treedt het eerst binnen de lij nen, gevolgd door elf dappere roodgele, met opgezette borst kas en 't hoofd in de nek ko men ze het veld op. Beide elftallen stellen zich

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5