WAALWYK DE LMGSTHMT Waalwijkse en Langstraatse Courant GAPELLE DRUNEN VLIJMEN ELSHOUT SPRANG RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG PRIMA C050STAPIJT PIET KLERKX LINOLEUM VOETBAL ernstig!: val. Prachtdessins 100 cm. breed I 6.50 Kijk uitalléén Grotestraat 222-299 WAALWIJK '4.75 f4.90 perm 200 cm, breed Door de electrische sto ring van enige uren op Dinsdagochtend moeten verschillende berichten tot een volgend nummer overstaan. MAANDAG 15 AUG. 1949. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. DE ECHO m HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 66 Abonnement 15 cent per weck 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECIIO' GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de jonge heer Ad Heesters had dezer dagen succes op de examens voor het textielbrevet te Bre da en Rotterdam. Als jongste cursist behaalde hij dit brevet. Proficiat. Bij hel» onlangs gehouden examen voor Kleermakers te Utrceht, slaagden de heren J. van Assen en A. Kooien Jzn. voor Gezel A. DE BEGRAFENIS VAN DE HEER J. v. d. HAMMEN. Gistermorgen om 11 uur werd het lichaam van de heer J. v. d. Hammen, in leven ar chivaris van de gemeente Waalwijk, op het Protestantse kerkhof te v.m. Besoijen ter aarde besteld. Zeer velen bewezen de over ledene de laatste eer, onder wie de burgemeester en de secretaris van de gemeente Waalwijk, een deputatie van het secretarie-personeel, Mr. Smit, tot voor kort Rijksarchi varis te Den Bosch, de heer Kemperman oud-hoofd van de school in Heulekom, Mr. van Heijst, oud-resident van Ban doeng en vele anderen. Aan het graf werd allereerst het woord gevoerd door Mr. Smit, die over de heer v. d. Hammen sprak als over een historicus die men nog lang zal missen. Hij sprak over hem als de oudste bezoeker van 't Rijksarchief en ook als vriend. De heer Couwenberg, hoofd commies ter secretarie alhier, roemde hem als zijn onvol prezen leermeester, als een be gaafd oudheidkundige en als een trouw vriend. Hij sprak namens he't gemeentebestuur en namens het secretarie-per soneel. De heer Kemperman, oud- hoofd van de school in Heule kom, herdacht hem als oud collega en de heer Mr. van Heijst belichtte nogmaals zijn betekenis als oudheidkundige. De heer P. B. Moll uit Am sterdam sprak als vriend en familielid. Nadat de Weleerw. Heer Ds. v. d. Peut nog het woord had gevoerd, dankte de heer A. W. v. d. Hammen alle sprekers en alle aanwezigen voor de eer die zij zijn overleden vader hadden bewezen en voor de deelneming die zij de familie betoond hadden. TIMTUR-GETROUWEN OP REIS! L.l. Zaterdag bood de direc tie van de Timtur-schoenfa- briek alhier, degenen onder 't personeel die hun 25-, 35- en 40-jarig jubileum in dit be drijf hebben gevierd, en dat zijn er niet minder dan 50, een gezellige dag aan. Het is zeer zeker en unicum in het Nederlandse bedrijfs leven, 50 jubilarissen boven de 25 jaar in dienst te hebben. Des morgens vertrok de di recteur, de heer Jos Klijberg, met z'n mannen, met 2 Musa- Express-bussen over 's-Bosch, Utrecht, langs 't paleis Soest- dijk naar Amsterdam, waar een rondvaart door grachten en havens werd gemaakt en daarna SchipHol werd bezocht. Hier werd de interessante rondgang gemaakt en de lunch gebruikt. Na een toer door Amster dam werd vervolgens een be zoek gebracht aan 't bekende Volendam, om daarna door 't Gooi de route huiswaarts te aanvaarden, terwijl onderweg in de „Gooische Boer" het di ner werd gebruikt, waar het goed en gezellig was. We behoeven niet te zeggen dat deze trip der oude ge trouwen van Timtur uitste kend is geslaagd, dat allen ge noten hebben van hetgeen er te zien en te genieten was en dat zang en kwinkslagen niet van de lucht waren. In de beste stemming en zeer voldaan werd prompt 12 uur Waalwijk weer bereikt. Een prachtig idee om de waardering van trouwe dienst nog eens extra op deze wijze te tonen en zeer zeker komt deze continuïteit in het per soneel, de continuïteit van 't product van Timtur ten goe de. HERWONNEN LEVENSKRACHT. De speldjesdag voor Her wonnen Levenskracht heeft in onze gemeente opgebracht 417-terwijl de lij stencol lecte 660.15 produceerde. Wij brengen de gevers har telijk dank voor hunne be langstelling in deze en hopen een volgende gelegenheid op Uw gewaardeerde hulp te mo gen rekenen. Namens het plaatselijk Co mité van H. L., H. Kolsteï, Secr.-Penningm. REPATRIëRENDEN. Met het troepentransport schip „Grote Beer" dat, bij zondere omstandigheden voor behouden, 25 Augustus in Am sterdam zal aankomen, keren de navolgende militairen uit onze omgeving naar hun va derland terug: Sold. I J. J. v. d. Houdt, Grotestr. .54, Waalwijk; Sold. G. Ch. v. d. Hoven, Groen straat 6, Waalwijk; Sold. I L. v. Boxtel, Marktstr. 103 a, Kaatsheuvel; Korp. A. E. C. M. v. Wagenberg, Grote Kerk C 50, Vlijmen. HET LIMBURGS JEUGDTONEEL IN TIIALIA Op Donderdag 18 Augustus a.s. komt 't Limburgs Jeugd toneel dat reeds enkele jaren op zijn jaarlijks tournee ook onze plaats aandoet, weer in "Thalia" met het mooie, nieu we sprookjesspel „Prins en Bedelknaap". Wij hebben het Limburgs Jeugdtoneel al meermalen zien optreden en ons telkens verbaasd over de manier Waarop de acteurs en actrices de kinderen weten te boeien, ze weten mee te sle pen in de ban van het ver haal. Het zal dus voor de kinde ren een. ecljt mooie middag worden, waarop zij intens kunnen genieten van een sprookje dat voor hun jeug dige breinen o zo gemakkelijk werkelijkheid wordt. Wij verwijzen naar achter staande advertentie voor na dere bijzonderheden. BEGRAFENIS ONDERNEMING. Blijkens achterstaande ad vertentie begint de West-Bra bantse Begrafenisonderneming in Waalwijk een algehele ver zorging van begrafenissen met lijkwagens en geüniformeerde dragers. De begrafenissen zul len dus in het vervolg met meer sfeer en passende plech tigheid kunnen worden ge houden. ONGELUK. Vrijdag overkwam de heer J. Gasperowicz, werkzaam op de lederfabriek van Iersel- Witlox N.V., een ernstig on geluk toen hij met zijn linker hand zodanig tussen de pers terecht kwam, dat zijn drie middelste vingers gedeeltelijk verminkt werden. Dr. Kolster die aanstonds ontboden was, verleende eerste hulp, maar achtte directe overbrenging naar het Ziekenhuis in Den Bosch dringend noodzakelijk. Daar werden zijn vingers ge deeltelijk geamputeerd. De heer Verhagen alhier, werkzaam bij de 's-Hertogen- bossche Schroevengieterij te Drunen, viel Zaterdag j.l. van het hoge dak van de in aan bouw zijnde bedrijfsruimte en kwam zo ongelukkig terecht dat de ijlings ontboden ge neeskundige hulp overbren ging naar het Ziekenhuis te 's-Bosch noodzakelijk achtte. De Zeereerw. Heer Deken verleende het slachtoffer, dat een schedelbasisfractuur op liep, geestelijke bijstand. DIEFSTAL. Een zekere Y. en v. d. Z. uit Waalwijk zijn door de Rijkspolitie, verdacht van diefstal, in arrest gesteld. Het onderzoek duurt voort en laat geen verdere bekendmakingen toe. RUZIE. Een zekere B. kreeg op een kwaad moment ruzie met de eigenaar van een door hem gehuurd gebouw, v. d. H. De gemoederen werden zo verhit dat van beide zijden klappen vielen en tenslotte werd er aangifte gedaan bij de politie, die de vrede herstelde. SCHOORSTEENBRANDJE. Bij landbouwer de R. aan 't Westeinde ontstond Zaterdag een schoorsteenbrandje. Brandmeester Faro wist met een schuimblus-apparaat het vuur spoedig te blussen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: bruine porte- monnaie met inhoud; broche; een hoofddoek en een vulpen houder. Verloren: portemonnaie met inhoud; badpak; lichtblauwe handdoek; blauwe, gabardine damesjas; portemonnaie, inh. rozenkrans; doublé damesarm band-horloge; rood plastic kinderhandtasje, bruine porte feuille met inhoud; rood kin dertasje; polshorloge. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Maria A. W. J., dv. K. J. Raaij makers-Swaans te Loonopzand Maria F. T., dv. A. van de Wiel-v. Eeten Johannes G. W. M., zv. L. F. v. Helvoirt-Krol Anto- nius F. G., zv. C. v. d. Heij- den-Trimbach Petrus L. Q., zv. Q. F. v. d. Hoven-v. Don gen PaUl M„ zv. H. J. Gom- pen-Ziekenoppasser Pieter A., zv. J. Mans-Mandemakers te Sprang-Capelle Anna M., dv. M. Leijtens-Verdonk Cornelis P. C. M., zv. J. F. J. Mol-v. d. Broek Anna M. J., dv. A. A. van Bokhoven- v. d. Dungen Dirk A., zv. A. Pol-Blom Catharina A. G„ dv. L. F. G. v. Helvoirt- Lommers Cornelis A. M., zv. A. C. van de Wiel-Com- peer. Overleden: Christiaan Bosch 81 j. te Sprang-Capelle Her- mina M. Hageman 67 j. Johannes van de Wiel 72 j., echtg. van E. Knippels. Huw.-aangiften: J. A. v. d. Gouw 20 j. en A. den Teuling 24 j., beiden te Waalwijk M. J. v. Delft 26 j. en G'. G. de Haan 24 j., beiden te Waal wijk G. H. M. Ligtvoet 24 j. en J. M. v. d. Wiel 24 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: W. Mauriks 24 j. te St. Michiels-Gestel en J. H. de Beer 24 j. te Waalwijk. Ingekomen: J. J. F. Tromp van Maastricht J. A. van Mierlo van Wageningen. Vertrokken: H. C. Both naar Emmen E. v. Dongen en gezin naar Spanbroek W. A. J. v. Balkom naar Box tel J. A. A. M. de Mol naar Loonopzand I. A. van der Linden naar Maastricht P. J. Klerkx naar Huijbergen I. J. van Haren en gezin naar Vught C. D. Beekmans naar Vlijmen. goede actie die in de parochie werd opgezet, kon steeds bouwen op zijn daadwerkelijke steun en medewerking. Dat de sport ook zijn volle belangstelling had. daar van kan Ons Vios getuigen. De zeer vele vrienden die hij zich in die jaren in de parochie Trouw- laan heeft verworven, zien hem dan ook slechts node heengaan, hoewel zij hem de promotie gaar ne gunnen. Maar ook Kapelaan van Stokkunm zelf valt dit heen gaan pijnlijk, zoals hij zelf Zon dag in zijn afscheidspredicatie ge tuigde. Zijn werk zal nu in hoofd zaak zijn de geestelijke verzorging der zieken in Oss en de beharti ging van de arbeidersbelangen in de K.A.B. te Oss. Wij zijn er van overtuigd dat kapelaan v. Stok- kum ook hier zijn arbeidskracht ontplooien zal. De parochie Trouwlaan zal echter de rusteloze stouwer en hartelijke priester, die zijn eigen stempel op de parochie drukte, erg missen. Jaarvergadering R.K.D.V.C. De Voetbalver. R.K.D.V.C. hield dezer dagen haar jaarver gadering in het clublokaal. De opkomst was niet bijster groot. Na de opening door de voorzitter werd het jaarverslag voorgelezen, welk verslag getui genis af kon leggen dat t 'n jaar was van een vereniging vol actie. In de vacature van de heer P. v. Helvoirt, die meende in verband Gouden Bruiloft. Donderdag 18 Augustus a.s. vieren Wilhelmus Hasselaar en Catharina Hasselaar-Strengers, in de Ekelaarlaan, hun gouden hu welijksfeest. De buurt, die reeds maanden in de weer is, heeft, om deze dag tot een feestdag te ma ken, het volgende programma op gesteld 5 uur Reveille, 6 uur appèl bij de ereboog, 8 uur op stelling van de stoet in de volg orde Gardes d'Honneur, 2 Het Kabouterland, 3 Huwelijksbootje, 4 Gouden Paar omringd door bruidsjonkers en bruidsmeisjes. 5 Harmonie Concordia, 6 De Gou den Kroon, 7 Gouden Paar met bruidjes, 8 Bruidsmeisjes' met de Huwelijksband, 9 Bloemenhulde, 10 Gardes d'Honneur, 11 Andere volgwagens. 9 uur Plechtige met het feit dat hij zelf nog mee voetbalt, zich uit 't bestuur te moeten terugtrekken, werd geko zen dhr. K. v. Dun, Er werden nog verschillende huishoudelijke aangelegenheden besproken, o.a. ook het clublokaal, dat zeer spoe dig zal word verbouwd. Tot slot sprak de geestelijk', adviseur nog een algemene op wekking en de voorzitter nog e-.-.i dankwoord tot de aanwezigen. Bciaardconcert. Volgende week Maandag zal in Drunen de Reizende Beiaard van de klokkengieterij Eysbouts-Lips' N.V. te Asten, waarover wij el ders reeds schreven, een concert komen geven. De Beiaard zal be speeld worden door de Bossche stadsbeiaardier A. v. Balkom, van 9 uur tot half 10, bij het Raad huis. Dit concert zal een enigs zins officieel tintje krijgen, terwijl ook de autoriteiten uit de omtc- ving door het gemeentebestuur zullen worden uitgenodigd. Op het programma van dit of ficiële concert kom-mi wij rader terug. Tel. 67 Tel. 468 Duivensport. •De postduivenver. De Lucht vaart, gevestigd in het café Co- vé-van der Haart aan de Nieu- wevaarr, hield j.l. Zondag met jonge duiven een vlucht vanaf j St. Quentin. De eerste duif, wel- J ke een gemiddelde minuutsnel heid van 1160.93 m. bereikte, werd om 10.39.34 geconstateerd, terwijl de laatste prijswinnende duif met een gemiddelde van 1043.1*5 om 11.04.26 werd gecon stateerd. De prijzen werden be haald door: H. Vos 1, 12; Adr Klootwijk 2, 22, 30, 39; St. van Peer 3, 19; J. van Raamsdonk 4. 29, 34; C. Broeks 5, 15, 21, 3i. 37; Gebr. van Onzenoort 6, 20, 25, 41; M. van Peer 7, 8; 14. 38; B. Pols 9, 13; W. Versteeg 10, 11; J. Nieuwenhuizen 16, 24, 27, 35; G. Treffers 17, 36; H. van Campen 18; Adr. Spierings 23, 28, 33; J. de Meter 26, 40; C. v. d. Schans 32; Adr. Blom 42. Eerste overduif Adr. Spierings. Wedstrijd Motorvereniging. De motorsportver. „Marijke" hield Zaterdag 1.1. voor haar le den de jaarlijkse knobbel-orica- tatierit. Vanaf half drie 's na middags startten de deelnemers, een 24-tal, vanaf het verenigings lokaal aan de Nieuwevaart vooi het 65 km. lange parcours, dat voerde door een gedeelte van de Langstraat en naaste omgeving. Was de belangstelling van de zij de der gemeentenaren bij de start reeds flink, nog groter was de drukte bij het café Cové-van der Gouden Jubilarissen bij de Congregatie. De Maria-Congregatie is voor nemens op 14 September a.s. «ian een tiental harer leden, die 50 jaar lid zijn, een gouden medaille uit te reiken. Hiertoe beho ren de prefecten van de Congre gatie Mej. Koos van der Aa, Mi na Jansen, Jans Jansen, Mieke v. Venrooij, Sientje Verhagen, Pietje v. d. Bosch, Drieka Bergmans, Hanneke v. d. Wiel, Tanse Melis en Sjaan v. d. Brand. Deze dames vieren dan hun gouden lidmaat schap. Deze dag zal voor de brave zielen op luisterrijke wijze worden gevierd met zang en mu ziek. Naar de Missie. De ZeerEerw. Pater Richardus van Engelen, die momenteel zijn vacantie in Elshout, na een ver blijf van 11 jaar in de Missie van Engels-Indië, doorbrengt, zal deze maand weer naar zijn geliefd Mis siegebied vertrekken. A.s. Zondag zal hij in de H. Missen een af scheidspredicatie houden. Zr. Valentinie van de Maria- Stichting alhier is overgeplaatst naar 's-Gravenhage, Zr. Bachilda naar Lottum. De Zusters Ignata uit den Haag en Zuster Theresia uit Siewenc komen hier in de Maria-Stichting inwonen. H. Mis. 11 uur aanbieding van het buurtcadeau door kinderen uit de buurt en de voorzitter van het comité. 12 uur Receptie. 7.30 uur Serenade door Harmonie 1 en Zangvereniging. Benoeming van Kapelaan van Stokkum. Omtrent de benoeming van on ze oud-dorpsgenoot, kapelaan v. Stokkum, tot rector te Oss, schrijft de Tilburgse Courant o.a. Met de benoeming van de Wel- Eerw. Heer H. v. Stokkum, ka pelaan der parochie Trouwlaan, tot rector van het R.K. Zieken huis te Oss en Aalmoezenier van de Arbeid te Oss, lijdt de pa rochie Trouwlaan een gevoelig verlies. Acht jaren lang heeft ka pelaan v. Stokkum in deze pa rochie gewerkt en gesjouwd om het parochiële leven in al zijn ge ledingen op hoger peil te bren gen. Vooral in het moeilijke werk voor de mannelijke jeugd in de parochie der Kajotters en de Ver kenners, gaf hij al zijn energie en enthousiasme, waardoor hij een jeugdgroep wist te vormen waar op de Trouwlaan gerust zijn hoop mag vestigen. Hij ging met de jongens kameraadschappelijk om en had hierdoor een grote invloed op deze jongens. Maar ook op schier elk ander terrein van het parochiële leven was de stuwen de energie van kapelaan v. Stok kum merkbaar. Het Katholiek Thuisfront was een van zijn zor genkinderen, dat steeds zijn groot ste toewijding had. Toen een paar jaar geleden in deze parochie na een Missieweek de volkszang werd ingevoerd, was het vooral kape laan van Stokkum die er voor zorgde dat deze volkszang op steeds beter peil kwam. Muziek liefhebber als hij is, besteedde hij ook veel aandacht aan het kerk koor, als opluistering van de gods dienstoefeningen. Zijn predicates werden graag beluisterd. Hij wist het volk te treffen, niet door scho ne woordspelingen, maar vooral door de dingen resoluut bij de juiste naam te noemen. Kapelaan van Stokkum kende de parochie van huis tot huis en wist wat er in ieder gezin te koop was. Hij was een ijverig ziekenbezoeker en bracht als zodanig veel troost bij de lijdende parochianen. Elke Diverse kleuren Haart, toen vanaf 5 uur de deel nemers weder successievelijk aan de finish arriveerden. Nadat de rapporten van de verschillende controleposten wa ren binnengekomen, kon wed strijd-comité onder leiding van de heer G. N. v. Achterberg de de finitieve uitslag vaststellen. De le prijs werd behaald door H. J. de Jong Johz; J. Verduijn 2e pr.; Mevr. Gerlach 3e pr.; Joh. Ko- nings 4e pr.A. Waarts 5e pr en Dr. J. de Haas 6e pr. Met een toepasselijk woord reikte de voorzitter van Marijke tenslotte de prijzen aan de win naars uit, waarna nog enige tijd in gezellig samenzijn werd door gebracht. Gegund. Het bouwen van een woonhuis met bakkerij aan de Hoge Zand- schel voor rekening van de heer C. Rozenbrand, is na gehouden aanbesteding opgedragen aan de aannemer A. Kouwenberg te Dongen (vaart) als zijnde de laagste inschrijver. Fiets ontvreemd. Bij dhr. M. v. T. alhier werd dezer dagen een nieuwe dames fiets ontvreemd. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer M. v. Rosmalen slaagde voor het examen schrijver le klasse voor de belasitngen te Oosterhout. De heer Max Verschuren behaalde te Breda zijn diploma Boekhouden-met zeer mooie cij fers. KORTE BERICHTEN. Mgr. Huijbers, bisschop van Haarlem, is benoemd tot com mandeur in de Orde van de Ned. Leeuw. Een Skymaster van de Amerikaanse lijn, moest bij de Ierse kust een noodlanding maken. Van de 58 inzittenden werden er niet minder dan 51 uit zee gered. Majoor Flinterman heeft het hoogte-record met een me- teor-straaljager verbeterd en gebracht op 14.579 M. Het paard „Coeur Joli" van de heer Pasman en gere den door v. d. Voort, verbe terde het record „breedte- sprong" tot 8 M. 10 c.M. De afstand bleek zelfs 8.51, maar *1 8.10 was officieel uitgezet. President Hucsni van Sy rië en zijn premier zijn Zon dagmorgen ter dood gebracht na een staatsgreep door het leger onder kolonel Sami Hi- mawi. In Trnavo in Slowakije werden twee bisschoppen ge wijd die door 't Vaticaan zijn benoemd, zonder dat de re gering daarvan was in kennis gesteld. Er waren 10.000 Slo- waken tegenwoordig, wier na men allen door de politie wer den genoteerd. De uitslag der verkiezin gen in West-Duitsland is, dat de Chr.-democraten 139, Soc.- democraten 131, Vrije demo craten (lib.) 52 en communis ten 15 zetels hebben. De com munisten verloren ook hier groot terrein ;er zal een re gering komen van Chr. demo craten en liberalen. Speeltuin. Reeds sedert lang bestond de behoefte aan een speelplaats voor de kinderen van Geertruiaenberg. De plannen konden echter geen doorgang vinden door gebrek aan materiaal, terwijl de hoge kosten van aanschaffing een oplossing niet gemakkelijk maakten. Thans is de oplossing gekomen door 't initiatief van het perxcueel van de tankfabriek, dat kosteloos de arbeidskrachten ter beschikking stelde voor dit doel. Op het terrein voor het bol werk verschenen deze week vijf grote schommels en vijf kleine schommels, alsmede een zandbak als begin. Alle lof voor de mede werkers, die het mogelijk maakten om dit zo noodzakelijke probleem voor Geertruidenberg op te los sen. Wij hopen dat alle Berge- naren mede zullen werken om deze speelplaats te voltooien. Naar wij vernemen zal binnen kort een collecte worden gehou- t.en om de materiële onkos'.en te dekken. Oudheidkamer. Oudheidskamers en musea lijden vaak aan aderverkalking. Het is en blijft hetzelfde en het stof en de spinnewebben zijn er karakteristiek. Het verheugde ons de stedelijke oudheidkamer in Den Berg te bezoeken en met ge noegen constateerden wij hoe het bestuur steeds wat belangrijks naar voren weet te brengen. Hoogst interessant voor onze va- cantiegangers zagen wij de uit 't stof opgedolven archieven van gemeente, gidshuizen en polder bestuur. Wij lieten onze ogen gaan over 't heerlijke schrift van de stadskeuren. Breed en groot uit liggen en kele blieven van Karei V. De middeleeuwen herleven bij het doorzien van de gildefeesten. Jammer dat het gildeboek van de bakkers in de loop der tijden ver loren ging. Gelukkig kreeg het museum de beschikking over keu rig bewerkte bakvormen. Te we ten dat deze bakvormen door de bakkersgezellen met een puntige balein bewerkt werden, geeft ze een bijzondere charme. De altijd geestige en altijd bereide heer P. Banning leidt de bezoekers rond en schijnt vergroeid met de in houd, die het bezoek dubbel en dwars waard is. .A\ ZILVEREN SCIIOENTOURNOOI R.K.C. Zondag hadden onder grote belangstelling de eerste wed strijden plaats om de Zilveren Schoen. De eerste wedstrijd ging tussen de winnaar van vorig jaar DESK en de ex- eerste klasser De Spechten uit Eindhoven. Het werd geen hoogstaande wedstrijd; alhoe wel DESK met enkele inval lers speelde, was zij toch de sterkste ploeg. Vanaf het begin werd aan beide kanten hard gewerkt, maar mooi opgezette aanval len zagen we niet. Even voor rust werd een hoge voorzet van Balvers door één der ach terspelers van Slechten met beide handen uit het doel ge slagen, waax-voor de scheids rechter terecht een strafschop toekende, die door v. Nieuw- stadt in een doelpunt werd omgezet. Na de rust kwam DESK er steeds beter in en de achter hoede sloeg alle aanvallen van de. Spechten keurig af. Even voor het einde, bij een snelle doorbraak van DESK, was 't Vrinten die met een mooi doelpunt de overwinning vei lig stelde en met een verdien de 20 overwinning plaatste DESK zich in de finale. Om 4 uur trad in het veld RKC en EHOB, Westelijk 2e klasser uit Dordrecht. RKC probeerde in deze wedstrijd verschillende jonge spelers, waardoor het kwam dat het verband uit de ploeg was en na een half uur spelen liep dan ook alles doorheen en was er van een homogeen ploegverband dan ook geen sprake meer. Hier stond echter tegenover dat zij een buitengewoon snel en goed spelend elftal tegen over zich kreeg, die door snel le opgezefte aanvallen het zwakke RKC geheel uit elkaar trok. Vanaf de aftrap ontwikkel de zich direct een snel op- en neergaend spel, dat het aan kijken ten volle waard was. RKC scoorde het eerste doel punt, wanneer uit een kluwen van spelers de bal over de doellijn werd gewerkt. Direct daarna kwam Dordrecht ech ter geweldig opzetten en kee per Leijtens, die o.i. te wild zijn doel stond te verdedigen, moest dan ook weldra ervaren dat de bal achter hem was, toen hij naar het bruine mon ster aan het zoeken was. Vóór rust scoorde EBOH nog twee maal, zodat deze inging met oen 31 voorsprong der gas ten. Als na de rust RKC eens door kan breken, wordt de bal met de handen uit het doel geslagen door één der achter spelers, wat RKC een straf schop opleverde. Deze werd echter door Piet Duquesnoy ver naast geschoten. EBOH scoorde nog eenmaal, zodat 't einde kwam met een verdien de 41 .overwinning voor EBOH. Volgende week heeft de fi nale plaats tussen DESK en EBOH en uitgemaakt zal wor den wie de kostbare schoen mee naar huis zal nemen. Zal 't DESK wederom gelukken? Wij weten het niet, maar de Dordrechtenaren beschikken over een goed elftal, waaraan DESK handen vol werk zal hebben om hun bezit van de Zilveren Schoen te prolonge ren. JULIANA—CONCORDIA SVD 3—2. Het is gisteren op 't Sport park geen grootse wedstrijd geworden. Niet alleen was er de onwennigheid, een speci fiek kenmerk van elk begin, doch bovendien hadden de spelers deze middag te over winnen een grote hitte en een

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5