GESLOTEN I niflG.DE zon Jubileum aanbiedingen! Wielercriterium „De Schoen 1949 LööN-OP-ZAND Eerlijk Magazijnbediende Stratenmaker een nieuw DUIVENHOK JONGENS en MEISJES een Kantoorjuffrouw AANKOMEND ETALEUR flinke zelfstandige VERKOOPSTER van 21 tot 28 Augustus Cor v. d. Wiel 6 6 De Ronde van Raamsdonksveer De ronde van Vlijmen. goed bespraakt Vertegenwoordiger NET DAGMEISJE voor enkele dagen per week. in vaste dienst. VERLOREN EEN BRIL Wandelwagentje en Kinderwagen TE KOOP BIEDT ZICH AAN: KANTOOR JUFFROUW met Mulo-diploma A leeftijd 1 7 jaar. Notaris J. A. DUYNE VAN DRUNEN SCHOENFABRIEK N.V. Torenstraat 25 DRUNEN VRAAGT van 14-17 jaar. Aanmelden: TORENSTRAAT 25, DRUNEN. Schoenfabriek „M A R T I N O" KAATSHEUVEL vraagf liefst bekend met de loonadministratie GEVRAAGD in flinke Manufacturenzaak, gelegenheid zich zelfstandig verder te bekwamen - en met veel ambitie voor het vak. Uitv. brieven met verl. salaris onder No. 1212 Bureau van dit blad. Onze Dames Kap- en Schoonheidssalons zijn wegens vacantie Grotestraat 174, Waalwijk Deze week wederom TWENTSE GOEDEREN, lakens, graslinnen, witte ka toen, flanel, blauw en wit keper,handdoeken, tafelgoed, slopen. Op al onze ZOMER-J APONNEN worden deze week extra kortingen verleend. JPN FREDERIKS KQQTSHEUVE L meedogenloos brandende zon, die veel van hun krachten eiste. Zo kon het gebeuren dat al spoedig na de rust di verse spelers een extra aan spraak op hun uithoudings vermogen moesten doen. De Geel-Zwarte ploeg kreeg daar bij nog dat zij al na een half uur hun midvoor moesten missen en zijn plaatsvervan ger hem niet kon doen ver geten. De eerste drie kwartier was het beste deel van de match. De teams wogen goed tegen elkaar op. Er werd met enthousiasme gewerkt. De voorhoede van de thuisclub schoot beter dan die der gas ten, die het samenspel te ver doorvoerde. Na een snelle rush van rechtsbuiten Klerx kwam de bal voor de voet van Aarts, die op zijn beurt de bal in de uiterste benedenhoek plaatste; 1—0. Na enige we derzijdse aanvallen dachten wij Juliana de score te zien verhogen. Het harde schot van linksbuiten v. Gelder had be ter lot verdiend dan de paal in zijn weg te vinden. Kort voor de rust brachten de Bos schenaren de gelijkmaker ter wereld. Volkomen onhoudbaar voor onze keeper schoot hun midvoor in; 11. Na de hervatting drukte de weersomstandigheden hun stempel op de strijd. Er werd met weinig enthousiasme ver der gespeeld. Concordia SVD maakte er al spoedig 12 van. Zij oefende nu even een zeke re druk uit op het doel van de thuisclub. Lang duurde dit echter niet en over en weer kwamen scoringskansen zon der succes. Totdat met nog 10 minuten voor de boeg de stand op 13 werd gebracht. Op 't allerlaatste moment was het tenslotte de jeugdige midvoor R. van Corstanje die via de handen van de Bossche doel man inschoot; 23. Scheids rechter Peijnenburg leidde goed en naar ieders genoegen. DRUNEN. Henk Romijn- Wisselbeker. De tweede Zondag van de wedstrijden om de Henk Ro- mijn-wisselbeker is een echte voetbaldag geworden. Twee goede, faire wedstrijden en 'n talrijk publiek. De eerste wed strijd bracht reeds een verras sing doordat de vierde klasser RKDVC de derde klasser Haarsteeg een 43 nederlaag toebracht. Meer dan de uitslag doet vermoeden was er ver schil in klasse. Het spel van DVC was aanmerkelijk beter dan van haar tegenstander en na de rust kon Haarsteeg zelfs geen vat op het spel van Dru- nen krijgen. Na een voor sprong van RKDVC met 10, wist Haarsteeg toch de leiding te veroveren door twee fouten in de DVC-verdediging, maar vóór de rust wist de linksbin nen van Drunen nog met een zuiver, gericht schot langs de paal, gelijk te maken. Na de hervatting wist de Drunen-rechtsbuiten de stand op te voei*en tot 42, waar van het laatste doelpunt uit een prachtige solo-ren werd gescoord. Haarsteeg wist de achterstand nog te verkleinen tot 4—3. De daaropvolgende wed strijd tussen DESK 2 en de bekerhouder RWB, eindigde in een 01 overwinning voor de bekerhouder. De wedstrijd was van minder gehalte dan de voorafgaande. De eerste en de laatste 20 minuten werd er werkelijk spel gegeven waar van te genieten was. De tus senliggende tijd werd er wel hard gewerkt door beide ploe gen, maar slordig en zonder verband. DESK was in 't veld misschien iets de meerdere, maar 't ontbrak in de DESK- voorhoede absoluut aan schut ters. De enige goal van de wedstrijd wist RWB even vóór rust te maken. Zo gaat dan Zondag 21 Au gustus om half drie de finale tussen RWB uit v.m. Besoijen en RKDVC uit Drunen. VLIJMEN. Vlijm. BoysTaxandria 23. Zondag speelden de Vlijm. Boys hun 1ste wedstrijd voor het nederlaag-tournooi tegen Taxandria uit Oisterwijk. Vlijmen speelde, evenals Taxandria, met enige inval lers. Onder matige belangstel ling en onder leiding van de heer M. v. d. Wiel uit Vlijmen, stelden zich om 2 uur beide elftallen op. Direct na de af trap was het Vlijmen die flink aanpakte en reeds spoedig succes had door haar rechts buiten v. Baardwijk; 10. Even daarna was 't Taxan dria die mooie aanvallen op zette, maar de reserve-doel man Boom was op zijn post en keerde enkele goede scho ten. Het spel ging vlug op en neer en toen Vlijmen een kans kreeg haar voorsprong te ver groten, kwam de gelijkmaker aan de andere kant van de voet van de rechtsbinnen, 1-1. Vlijmen stormde nu op het doel van Taxandria af, Coen- sen zette prachtig voor en H. v. Overdijk schoot goed in; 21. Hiermee brak de rust aan. Na de thee was het weer een gelijk opgaande strijd met beide doelen om beurten in gevaar; de doelman van Tax andria was echter op zijn post en liet zich niet gemakkelijk passeren. Tegen het einde van de wedstrijd raakte Vlijmen wat vermoeid, waarvan Tax andria wist te profiteren en 't betere uithoudingsvermogen bracht tenslotte de overwin ning. Bij een goede aanval van links was het de links buiten die gelijk maakte en dezelfde speler maakte even voor het einde het winnende doelpunt, 23, waarmee Tax andria de leiding heeft voor de prachtige prijs. SPRANG. S.D.O. Zaterdag j.l. werden onder grote belangstelling door het le en 2e elftal van SDO ne derlaagwedstrijden gespeeld tegen het le en 2e elftal van Noordschans uit Klundert, welke strijd voor het le elftal eindigde met 33 en voor 't 2e elftal met 43. A.s. Zaterdag komt Sparta uit Vrijhoeve- op bezoek met twee elftallen. Daar dit voor 't eerste elftal de laatste wed strijd is, verwachten we voor deze ontmoetingen grote be langstelling. Daar Sparta en RWB voor alle wedstrijden grote belangstelling hebben getoond, zal het Zaterdag a.s. niet minder zijn. RWB bezet voor de eerste elftallen de le plaats. WSC de le plaats voor de tweede elf tallen. Dus, sportliefhebbers, Zaterdag a.s. naar het SDO- terrein. DUIVENSPORT. DRUNEN. „Vredesduif". Wedvlucht St. Quentin, los 7.15 uur; afsand 244 km. Eer ste duif 18.40.49, snelheid van 1185.30. De uitslag: W. v. Kuik 1; Gebr. Raven- stein 2, 12, 22, 43, 46; v. d. Ho ven en v. Huiten 3, 10, 21, 26; A. Willemse 4, 11; H. C. Pel- ders 5, 17, 39; G. de Man 6, 25, 40, 47, 48; J. v. d. Veer 7, 38, 42; A. Sluisveld 8, 19; M. de Graaf 9, 28, 29; Scherpen- burg 13, 18; G. v. Huiten 14; v. Huiten en Ravenstijn 15, 34, 35, 45; Heeffer 16; v. d. Plas 20; Chr. Klerks 23; Schapen donk 24, 27; v. Halderen 30, 31, 32; v. Boxtel 33; Frodijma 36; W. Melis 37; Oosterwaal 41; H. v. Huiten 44. HOGEVAART. Duivensport. De Postduiven-vereniging tyooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. v. Tilburg, hield j.l. Zaterdag een wedvlucht vanaf Quievrain, waarvan de prij zen werden behaald als volgt: W. de Jong 1, 13; A. Ha- verhals 2, 22; A. de Jong 3, 11, 19, 23; A. M. de Jong 4; P. Bakkeren 5; P. Versteeg 6, 24; J. Sprangers 7; H. Verduin 8, 12; Gebr. de Jong 9, 15, 17; M. Spiering 10, 18; Gebr. v. Os 14; W .Paans 16; Jos Ro- zenbrand 20; Gebr. v. Zeist 21. Morgen, Woensdag, inman- den voor St. Quentin. Het wielercriterium De Schoen 1949 is een groot succes gewor den. Bij de Nieuwelingen was er reeds een grote belangstelling te constateren, doch bij de amateurs was de belangstelling zodanig dat bijna 20.000 wielerliefhebbers het parcours omzoomden. De Nieu welingen begonnen direct met grof geschut en het was een sprinten, demareren en weglopen van je welste. Het trgject woog echter voor velen te zwaar en van de bijna 100 gestarte renners behaal den slechts een klein gedeelte de eindstreep. De uitslag luidt 1 Jos. v. d. Smissen, Breda, 64 K.M. in 1.39 uur. 2 Braspenning, Zundert 3 C. van Gils, Breda 4 L. Cantineau, Breda 5 C. Stout, Rotterdam 6 A. Becks, 's-Bosch 7 M. van Beers, St. Willibrord 8 K. Paijmans, Tilburg 9 P. Einmen, Raamsdonksveer 10 A. Diepstraten, Breda 11 A. Groffen, Tilburg 12 van Ierland, Tilburg 13 ex aequo A. Aarts, Tilburg Th. Janssen, Etten H. Maas, 's-Bosch J. Jacobs, Sprundel Lambrichts, Helmond v. Laarhoven, Hilvarenbeek Huggers, Tilburg v. Ginneken, Oosterhout Fitters, Waspik Bij de amateurs was de strijd zeer levendig. Verwijmeren en Verstraeten sprongen al vlug weg doch werden weer ingehaald. Ook Wagtmans, de kampioen, kreeg geen kans weg te komen, evenals Fr. Vos en Guns. De Kaatsheu- velse renners weerden zich dap per in dit sterke veld van de bes te amateurs. De strijd was van 't begin tot het einde boeiend en er vielen felle sprintduels te bewon deren door de talrijke premies die werden geschonken. Kaatsheuvel leefde geweldig mee met deze course. Wagtmans moest uitvallen wegens lekke band, evenals Guns uit Putte. Fr. Vos volgde in de 15e ronde. Jam mer was het dat ook J. Damen na 2 lekke banden zich ontmoedigd uit de wedstrijd moest terugtrek ken. De hoop van Kaatsheuvel was nog gesteld op A. Snoeren en A. v. d. Ven. Ook Snoeren, die goed „draaide" werd door een lekke band uitgeschakeld, doch kon de wedstrijd nog vervolgen door op een andere fiets verder te gaan. Jammer genoeg verloor hij hierdoor te veel tijd. Toch hield hij dapper vol en reed de course geheel uit. A. v. d. Ven werd daardoor de best geplaatste Kaatsheuvelse ren ner. ,De strijd van de kopstukken woedde intussen geweldig voort, v. d. Veeken springt weg uit h^t peloton met Suikerbuik en Ver wijmeren. Beide laatsten moeten lossen en in een machtig tempo ijlt v. d. Veeken uit St. Willi brord naar de finish. 108 K.M. in 2.45 min. 2 Suikerbuik, Breda op 1 min. 15 sec. 3 Verwijmeren, Terheijden Dan volgt een groot peloton, waarvan de sprint gewonnen wordt door van Geluk uit Rotter dam. 5 van Roon, Haarlem 6 Kiekens, Haarlem 7 Verstraeten, Breda 8 Mangelaers, Hoogerheide 9 Kooyman, Den Haag 10 Van Oers, Langeweg 11 Oppermans, Tilburg 12 Heijneman, Breda 13 v. d. Putten, Den Haag 14 Roovers, Etten 15 v. d. Elshout, Made 16 v. d. Stappen, Tilburg 17 A. de Rooy, Tilburg 18 J. Pije, Tilburg 19 K. Vos, Den Haag 20 Razenberg, Terheijden 21 A. v. d. Ven, Kaatsheupvel 30 A. Snoeren, Kaatsheuvel, die op het laatste een lekke band kreeg, doch moedig vol hield. De voorzitter der Kon. Erk. Wielerclub „Kaatsheuvel" dankte op het laatst van de wedstrijd al lien die hadden meegewerkt om dit Wielercriterium „De Schoen'49 tot een succes te maken. Speciaal werd een dankwoord gericht aan Burgemeester van der Heijden voor de volledige mede werking, aan de afd. publieke Werken onder leiding van de heer Hopman, aan het Rode Kruis onder leiding van de heren W. Musters en A. Poters met mede werking van Dr. Raaijmaakers. Tot slot richtte de voorzitter een woord van dank aan de Rijks politie met groepscommandant Opper-Wachtmeester v. d. Beek voor de keurige en uitstekende regeling tijdens de wedstrijden, waardoor alles vlot kon verlo pen, zodat het geheel een groot succes werd voor Kaatsheuvel en de wielersport. AGENDA Woensdag 8 uur vergadering R.K.J.B. in de Gildenbond. De Ronde der Kampioenen. De triomf voor Konings en Verstraten. Zaterdagmiddag werd voor 't eerst de ronde van Raamsdonks veer verreden voor nieuwelingen en amateurs. Even voor de start werd het verkeer omgelegd. In het begin toen de plannen moes ten worden uitgewerkt stond me nigeen er nogal sceptisch tegen over. Hoe kan men nu in 't Veer een geslaagd wielercriterium or ganiseren? zo vroeg men zich af. Ze hebben laten zien dat 't kan en hoe! Het plan van deze ronde werd ter sprake gebracht aan de stamtafel. De burgemeester zag er dra iets goeds in en heeft alle medewerking ten volle verleend, alsook de rijkspolitie met opper wachtmeester v. d.Mooren. De diverse firma's v. d. Elshout, de Bont, v. Erk en Gebr. Zijlmans hebben direct geheel belangeloos hun medewerking gegeven om 't parcours in orde te brengen. En onder de bezielende leiding van de voorzitter, de heer W. Mon- tens, is men er in geslaagd om deze eerste ronde tot een groot succes te maken. De grootste pessimist moest nu wel beken nen: „Zo had ik het niet ver wacht." Ook de voorzitter zei dat zijn verwachtingen waren overtroffen en dat we meer dan tevreden mochten zijn. Te half 2 precies loste burge meester Prinssen het startschot in de Beatrixstraat en in een hoog snel tempo ging het door de Lan ge Smidstraat en Prins Hendrik straat, een afstand van 42 k.m. voor de nieuwelingen. Vijftig rondjes moesten er worden ge draaid; na enige ronden lag het gehele pcleton uit elkaar en vorm de zich de kopgroep. Onze dorps genoten Lodewikus, Emmen, We- terings en v. Beek weerden zich geducht en waren steeds in de voorste gelederen te vinden. Doch Vrouwe Fortuna was v. Beek c.s. niet gunstig gezind en ze moesten het parcours verlaten wegens pech of te veel achter stand. Op het laatst waren er van de 50 die aan de start ver schenen, niet veel meer over. Het tempo daalde zienderogen. Toen kwamen de premies, 13 in het geheel voor de nieuwelingen. En daar begon de sprint, de finish in zicht. Konings aan de kop met vast aan zijn wiel Emmen. Er werd geen kans gegeven om uit te lopen. Konings uit Breda ging als eerste over de eindstreep en als tweede Vlamings; nog geen half wiel achter hem volgden v. d. Smissen, Emmen, Kalmpthout, Lodewikus, v. Laarhoven, Fit ters, v. d. Made, v. Opstal, van Nijnatten en v. Gils. Het tempo was van het begin af veel te hoog, waardoor te veel van hun krachten gevergd werd. Een bij zonder woord van lof aan Lode wikus en Emmen is wel op zijn plaats, want van het begin af hebben ze in de kopgroep geze ten en hetzelfde tempo aangehou den. Veel rustiger ging het met de amateurs, die er meer kaas van gegeten hadden. Zij startten om 3 uur voor 120 k.m., 120 ronden. De kopgroep vormde zich al gauw uit Wagtmans, v. d. Els hout, Verwijmeren, Joosen en Guns, die elkaar tot het laatst toe vasthielden. Janssen, gevolgd door Verstraten, gingen alleen aan de haal, de rest wachtte hier niet op en in een jakkerend tem po gingen ze de laatste ronden in. Verwijmeren kreeg pech en kwam daardoor een ronde achter. Geheel alleen wist hij echter de achterstand in te lopen. Verstra ten uit Breda werd de triomfator, gevolgd door Verwijmeren, Guns, Wagtmans en Janssen. De rest volgde op enkele meters en meer achterstand. Voor de amateurs waren er een 30-tal premies, w.o. geldprijzen. De prijzen be stonden uit zilveren bekers en takken. Deze eerste ronde was 'n groot succes en hiermede is tevens de grondslag gelegd voor meerdere, want naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om het volgend jaar tijdens de kermisdagen een dergelijk wielerfestijn te organi seren. De rijkspolitie heeft vooral goed werk verricht door alles in goede banen te leiden. De vol gende cours kan door het pu bliek, de renners, zowel als door de organisatoren met vol ver trouwen tegemoet worden gezien. Kermiskoers Ronde van Vlijmen Zondag 21 Augustus zal de Ronde van Vlijmen worden ver reden voor nieuwelingen en ama teurs. Dank zij de bijzondere me dewerking van het gemeentebe stuur is het comité er in geslaagd deze kermiskoers te houden waar aan de beste nieuwelingen en amateurs uit Nederland deelne men. Dit jaar wordt zeker nog groter belangstelling verwacht, daar vier nieuwelingen en een amateur uit Vlijmen deelnemen, die zeker in eigen plaats een zo goed mogelijk figuur zullen trach ten te slaan. In verschillende wed strijden werden successen ge boekt en H. v. d. Dungen wist eenmaal als nummer 1 te eindi gen. De amateur P. Liebregts heeft dit jaar menig succes be haald en we zijn benieuwd naar zijn prestaties. De nieuwelingen rijden 31" ronden, 40 K.M. Aan vang half 1. Naast de vier Vlij- menaren, die deelnemen: H. v. d. Dungen, Martin Wolfs, Jo de Laat en v. Baardwijk, zal ook starten Nelis uit Drunen, die tot een verrassing in staat is, en verder de zeer bekende renners Verhoeven uit Overschie, dit jaar reeds winnaar van verschillende ronden, Rijkers uit Schijndel, H. Maas uit 's-Bosch, Bouchie uit Eindhoven. In totaal zullen 74 nieuwelingen starten. De amateurs rijden 100 K.M. over 77 ronden, aanvang half 3. Hieraan nemen eveneens een col lectie renners deel, die in staat zijn voor een mooi en spannend concours te zorgen. Vooral P. Liebregts zal in eigen plaats zijn kunnen tonen en zich ten volle geven tegen de winnaar van ver leden jaar, Witteveen uit Am sterdam, die eveneens zal starten. Snoeren uit Kaatsheuvel, ook geen onbekende, zal de eer voor de Langstraat zeker hoog willen houden en we zijn zeer benieuwd naar zijn prestaties. Verder ne men deel Rovers uit Langeweg, het land van de bekende v. Oers, Hendriks uit Eindhoven, Putte uit Den Haag. Onderhandelingen zijn nog gaande met de wieler club St. Willibrord waarvan ook voor Vlijmen nog enkele bekende renners van verleden jaar zeker voor de overwinning in staat zijn. Alles bij elkaar staan ons weer enkele spannende uren te wach ten op de grote kermiskoers te Vlijmen. De mooiste baan uit de omgeving, prachtig uitzicht bij de finish voor 1000 belangstellenden, goede zitplaatsen. Toont uw be langstelling voor deze grote ron de van Vlijmen. Zie advertentie in het volgend nummer. Wederom een zwaar gewonde. Nadat vorige week van een. onzer militairen het bericht werd ontv'angen dat deze licht gewond werd, kwam dezer dagen weder om een minder goed bericht bij de fam. C. v. Loon, wonende „Finantie", dat hun zoon Jan bij een schermutseling in Indië zwaar gewond werd. Naar later werd vernomen was echter levensge vaar reeds geweken. T.B.C. Duivenwedstrijd. Zondag had wederom de jaar lijkse wedvlucht plaats ten bate der t.b.c., welke zeer bijzonder geslaagd mag heten. Voor de t.b.c.-commissie zowel als voor de duivenbezitters is een woord van oprechte hulde zeker op z'n plaats. Bij de prijsuitreiking op Maandag werden woorden van dank gesproken door de voorzit ter der duivenvereniging, alsmede door die der t.b.c.-commissie, voor de goede geest en samen werking dezer beide verenigingen en niet minder aan de schenkers der prijzen, die zo bereidwillig zijn geweest hiervoor een offer te brengen. Ruim 1100.kon aan de t.b.c.-kas worden afge dragen, een prestatie, vermel denswaardig voor onze parochie, terwijl ongeveer 80 prijzen be schikbaar waren gesteld. De hoofdprijs, een radio, viel ten deel aan de familie M. van Loosdrecht-Smits. De voorzitter van de t.b.c.-vereniging sprak de hoop uit, dat bij de wedvlucht voor het volgend jaar wederom dezelfde animo en goede geest zal bijdragen tot instandhouding en ondersteuning van dit zo hoog nodige werk. De Heer en Mevrouw M. SMITS—JANSEN Arts geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochtertje, die bij het H. Doopsel de namen ontving Chisberthe - Marie 12 Augustus 1949. SAM-tJAS West—Borneo. GEVRAAGD 15—20 jaar. Enige Kennis van Rij wielen en montage strekt tot aan beveling. Tevens gevraagd voor Brabant voor de Rijwiel branche. Op provisie basis. TEVENS gevraagd OF WERKSTER Gasthuisstraat 3 LOONOPZAND' De gemeente DRUNEN roept sollicitanten op voor de functie van Loon f 37 44—f 40 32 per week, met 6 eenjaarlljkse verhogingen van f 0 48 per week. Kindertoelage f 150 per kind. Pens. verhaal 7 pet. Datum van in functietreding nader overeen te komen. Betrokkene zal in voorkomende geval'en ook met andere werk zaamheden worden belast. Sollicitaties onder vermelding van verrichte werkzaamheden in te zenden voor 22 Augustus 1949 aan de burgemeester. Woensdagavond in de Koesteeg te Sprang licht montuur. Tegen beloning terug te bezorgen bil S. DE BIE, Westeinde A 384 SPRANG. TE KOOP GEVRAAGD een in goede staat zijnde Adres te bevragen Bureau dezer courant. bijW. VAN MOSSELVELD Mgr. Völkerstr. 114 Kaatsheuvel Brieven onder No. 2999 Bureau van dit blad. te Heusden zal op Donderdagen 1 en' 8 Sept. a.s bij inzet en afslag, telkens des avonds 8 uur, in café DUISTER- WINKEL te Wijk publiek verkopen, Voor de Erven v. d. Heer A. P. Roza Het fraaie en hecht en sterk ge bouwde LANDHUIS, B. nr. 77, met GARAGE, ERF, TUIN en BOOMGAARD a. d. Bergstraat te WIJK, groot 10,39 A. In eigen gebruik. Aanvaarding vrij van huur 1 Nov. a. a Betaling koopsom Op 22 Oct. a.s Tel. No. 8 DISTRIBUTIEDIENST 's-HERTOGENBOSCH. UITREIKING EXTRA BRANDSTOFFEN AAN GROTE GEZINNEN. De Directeur van de Distributiekring 's-Hertogenbosch maakt bekend, dat in het tijdvak, van 16 t/m 27 Augustus 1949 een toeslag van 2 rantsoenbonnen „Brandstoffen één eenheid" op het reeds verstrekte gezinsrantspen zal wor den uitgereikt aan gezinnen, die op de datum van uitrei king bestaan uit 8 of meer personen. Onder gezinsleden worden in dit verband verstaan alle tot het gezin behorende personen. Eveneens tellen mee het inwonend dienstpersoneel en de op het tijdstip van uit reiking in de gemeenschappelijke verzorging verblijvende gezinsleden, die al dan niet hun TD hebben terugont vangen. Betrokkenen dienen met de Tweede Distributiestam kaarten van alle gezinsleden de extra bonnen af te halen ter plaatse aan de kantoren en uitreiklokalen op onder staande data en volgens daarachter vermelde letterindeling. VLIJMEN: Op 19 Augustus aan personen wier familie naam begint met de letters A t/m K; Op 26 Augustus letters L t/m Z. DISTRIBUTIEKRING TILBURG. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN; TOESLAG VOOR GROTE GEZINNEN. De Directeur van de Distributiekring Tilburg maakt 't volgende bekend: In 't tijdvak van 16 Aug. t/m 3 Sept. '49 vindt de uitreiking plaats van extra rantsoenen vaste brandstoffen voor ge zinnen, welke bestaan uit 8 of meer personen. Onder gezinsleden worden in dit verband verstaan alle tot het gezin behorende personen. Eveneens tellen mee het inwonend dienstpersoneel en de op het tijdstip van uitreiking in gemeenschappelijke verzorging verblijvende gezinsleden, die al dan niet hun TD hebben terugontvangen. Alle gezinsleden dienen uiteraard op hetzelfde adres te zijn ingeschreven. Voor deze uitreiking moeten worden overgelegd de stam kaarten van alle gezinsleden met inbegrip van 't inwonend dienstpersoneel. De uitreiking vindt plaats op de vastgestelde zitdagen.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 6