BE LHNGSTBUT MUIEN ,<k'f - 55*1: KAATSHEUVEL VLIJMEN WASPIK GEERTRUIDENBERG BIOSCOOP-PROGRAMMA TIMTUR M M mm** :.v. j" ffV^ v I 'f f«< f mm-, SDPAMQ DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1949 m EEN UNICUM IN 'T BEDRIJFSLEVEN F® ïï&Wrnm Y V v V v' f*-*' v #•-> A X- 4tt 'M-T-VJÉ-' .'vWli»- m*. m ATTENTIE Door een misstelling staat het 1e deel van onze Feuilleton op het 2e blad en 't 2e deel op het eerste blad. Men gelieve hiermede rekening te houden. DE DIEFSTAL TE CAPELLE. Omtrent de diefstal van 1500.bij Handschoenen fabriek Rasch te Capelle, ver nemen wij nader dat er vier personen in arrest zijn gesteld en gisteren naar Den Bosch zijn getransporteerd. Aanvan kelijk waren v. d. Z. en IJ. uit Waalwijk gearresteerd, maar op de verklaringen van v. d. Z. en na nader onder zoek zijn ook B. uit Raams- donksveer en v. d. D. uit Waalwijk in verzekerde be waring gesteld. Van der Z. en B. zouden de inbraak gepleegd hebben, IJ. zou een revolver verstrekt hebben, maar toen men op aan wijzigingen van v. d. Z. bij hem huiszoeking ging doen werd niets gevonden, v. d. D. die werkzaam was op de fa briek waar de inbraak ge pleegd werd, zou alle moge lijke inlichtingen aan de mis dadigers hebben verstrekt, hoewel hij dit zelf ontkent. Het geldkistje dat ontvreemd werd, is onder Kaatsheuvel gevonden, echter zonder het bedrag. Nader'vernemen wij nog dat allen bekend hebben, behalve IJ. WEER EEN ONGELUK en HOE MEN ZE VOORTAAN IIOOPT TE BESTRIJDEN. De bewuste hoek aan het Hoekeinde, heeft Dinsdag avond om pl.m. 11 uur weder om enkele kapotte wagens ge- eist. Er had namelijk een aan rijding plaats tussen een luxe auto bestuurd door G. v. d. W. uit Raamsdonksveer en een andere luxe wagen, bestuurd door Th. P. uit Eindhoven. Het ongeluk is te wijten aan het feit dat de heer v. d. W. te ruim de bocht nam en bo vendien, toen hij wilde rem men, door de gladheid van de weg nog uitschoof. Hoewel er zich gelukkig weer geen per soonlijke ongelukken voor deden, was de materiële scha de aan de beide wagens toch vrij ernstig. Er gaat geen week voorbij of er gebeurt hier een onge luk en daar wij van mening waren dat een dergelijke toe stand al te onverantwoorde lijk is, en van gedachten wa ren dat het gemeentebestuur dit ook wel zou inzien, heb ben wij ons tot de directeur van gemeentewerken gewend om eens te vernemen of hier in nu geen verbetering kan worden gebracht. Tot ons ge noegen en ook tot genoegen ongetwijfeld van veel auto mobilisten, vernamen wij dat men zeer binnenkort daar de nodige verbeteringen zal aan brengen. Op de eerste plaats zullen de afgesleten keien die er momenteel liggen en die bij enig nat weer spoedig te glad worden, vervangen wor den door nieuwe keien. Bo vendien zal de bocht nog en kele andere verkeerstechni sche verbeteringen ondergaan, die het gevaar in elk geval zullen reduceren. Niettemin blijft de ideale oplossing van dit probleem een recht op het Laageinde doorgetrokken straat, zoals die ook in 't uit breidingsplan is geprojecteerd. OPGESPOORD. Door de kinder-politie uit Amsterdam was op verzoek der ouders aan de politie al hier opsporing verzocht van de minderjarige E. S., die thuis was weggelopen en zich hier moest ophouden. Dinsdag nu heeft men de jongen aangetroffen op de Roeslelberg en werd hij op transport gesteld naar Am sterdam. RIJWIEL ONTVREEMD. Ten nadele van A. L. is dezer dagen een rijwiel ont vreemd, dat hij in 'n schuur tje achter zijn huis had ge plaatst. MUSIS SACRUM. De alleronmogelijkste en meest dwaze dingen spelen zich af in de film „De Brui gom was zoek", die het ver haal brengt van een verliefd paartje dat wil trouwen, maar dat elkaar misloopt. Een ver loofde vice-consul wordt dan zowel door 't meisje (Shirley Temple) als de jongen ge vraagd, de dierbare weder helft op te sporen. Hoe hij dit doet en tot wat voor verdere verwikkelingen dit aanleiding geeft, vertelt dit filmverhaal. De film „Gejaagd" (The Fugitive) ontleent zijn inhoud aan een boek van Graham Greene (The Labyrinthine Ways), waarin het verhaal wordt verteld van een pries ter die zijn plicht blijft doen ondanks het feit, dat de gods dienst in dat land verboden is. Dolores del Rio en Henry Fonda spelen in deze Mexi caanse film de hoofdrollen. LUXOR. Vrijdag, Zaterdag en Zon dag speelt Danny Kaye in Lu xor de rol van „De Kampioen Melkboer", een dol-komische film, die van een melkboer 'n kampioen-bokser maakt en later directeur van het melk- concern. In dergelijke films wordt alles aan het dwaze toe val overgelaten, dat op de meest onmogelijke ogenblik ken, de meest onmogelijke si tuaties schept. Een onbezorg de film die de toeschouwer van de ene lachbui in de an dere brengt. „Een affaire in Afrika", welke film Maandag en Woensdag wordt gepresen teerd, is het verhaal van een man, een lafaard en 'n bruut, die op de jacht in Afrika, wan neer zijn vrouw zich te zeer aangetrokken voelt tot een dappere jager, langzamerhand ook heldhaftig en onversaagd gaat worden. Nochtans had hij er weinig plezier van. Missienaaikring. Naar wij vernemen zal alhier de Missienaaikring, die voor de oorlog zo'n bloeiend bestaan had, weer worden heropgericht. Spar Kinderfeest. Meer dan 300 kinderen tussen 4 en 13 jaar kwamen dezer da gen in de gymnastiekzaal bijeen, waar hun door de Sparwinkeliers een feestmiddag werd aangebo den. Het bekende kinder-cabaret „Roland Wachten" gaf aan dit kinderfeest zijn medewerking. Er werden diverse versnaperingen rondgedeeld, een zangwedstrijd gehouden en een verloting. Het ging er buitengewoon gezellig naar toe. Jeugdwerknicuws. Dezer dagen werd alhier me.j M. Schreurs op gebruikelijke wij ze door commissaris Hofffmans uit Waalwijk in het verkenners kwartier te Drunen als welpen leidster geïnstalleerd. Zij wordt leidster van de Dr. Akkermans- horde. De verkenners van de Dr. Ak- kermansgroep zijn Zaterdag j.l. op zomerkamp gegaan. Zij heb ben hun tenten opgeslaan nabij Huize Princentafel te Teteringen. De jongste leden van het jon- gensgilde zijn onder leiding van hun hopman en vaandrig dezer daaen op bivak in Malden. Geineentevakschool voor Schoenmakers. Geslaagd. Bij het te Tilburg gehouden examen voor diploma A (schoen hersteller) slaagden de volgende leerlingen van de gemeente-vak- school alhier. M. C. v. d. Wouw, Kaatsheu vel; A. J. de Leijer, Waalwijk; A. v. Zeist. Raamsdonk; M. H. J. Kops. Kaatsheuvel. Dekenale Zelatricendag. Op 15 Auq. j.l. werd alhier 'n cjeslaagde Dekenale Zelatricen dag gehouden van de drie pau selijke genootschappen, n.l. de Kindsheid, Voortplanting des ge- loofs en St. Petrus Liefdewerk. De bijeenkomst begon met een plechtig Lof waaronder de Eerw. Pater Columbanus O. Cap. een predicatie hield over het Missie werk. De gewijde spreker be sprak de olicht tot missie-actie en spoorde de zelatricen aan de missie-acties steeds te blijven steunen door hun gebed en werk. Na het Lof kwamen allen bij een in de gymnastiekzaal, die door de leden van het Drunen's comité was omgetoverd in een ware feestzaal. Na enige versna peringen, welke werden aangebo den, werd een korte vergadering gehouden, welke onder leiding stond van de HoogEerw. Heer Deken Goossens. De verschillen de moeilijkheden aangaande ver schillende missie-acties in de pa rochies werden hierop besproken. Na deze vergadering hield de bekende pater Geertjens, die 40 jaar in de Missie heeft vertoefd, een interessante causerie over het missiewerk op Nieuw-Guinea. Spr., die zelf een van de grote pioniers is van het bekeringswerk op dit eiland, besprak de grote moeilijkheden, vooral die van het koppensnellen, die de missionaris daar ondervond. Tot slot werd nog een Brabant se koffietafel aangeboden en ver der kwamen er op deze bijeen komst, die inmiddels in een zeer gezellige was overgegaan, nog tal van verrassingen uit de bus en kon ieder met een mooie prijs naar huis gaan. De Z.E. heer Versteeg, pas toor van Elshout, dankte namens allen het missie-comité van Dru nen voor hun bijzonder gastvrij onthaal. mans 7, 19, 50, 61, 71, 82; A. v. Oijen 8; L. de Laat 10, 12, 58, 92; H v. d. Heijden 11, 27, 49; A. v. d. Wiel 13, 21, 36, 42, 68; J. v. Loon 14, 64; A. v. Dal 15; A. L. v. Heivoort 16, 47; J. van Baardwijk 17; C. v. Heivoort 18, 63, 65; L. v. Esch 20. 45, 48. 81, 91; P. Pulles 22, 43, 53, 56, 78, 87, 88; W. v. Ravensteijn 24; Jac. v. Overdijk 25; G. Treuren 26, 80; H. de Vaan 28, 77; H. Oosterwaal 29, 94; L. Heesbeen 30, 76; Fr. v. Uden 31; N. van Esdonk 32, 34. 54, 55; J. v. d. Heuvel 33, 87; H. Brok 35; C. Meesters 37, 52, 75; W. Roes tenburg 38, 51; Blankers 40; J. Kuijs 41; Jo Verschuren 46, 74; G. v. Esdonk 57, 93; Rien de Laat 59; A. Roestenburg 62; JL Pelders 66, 67; A. v. d. Dungen 72, 73; H. C. de Laat 79; J. van Son 83; W. Rozen 84; P. v. Dal 85: M. Nicols 86; A. v. Mierlo 88; K. Kivits 89: J. van den Dun gen 90. Zondag 21 Aug. wedvlucht vanuit Noyon Frankrijk, afstand 285 K.M. Inkorven Vrijdag van 6.30 tot 8.30 uur in café Ore mans. Zondag 21 Augustus eerste africhtingsvlucht vanuit Tilburg met late jonge duiven. Oude dui ven afzonderlijk oni prijs. Wielrennen. Zondag nam onze amateur P. Liebregts deel aan de ronde te R'vcer. Terwijl hij bij de kopgroep zat, die allen een ronde genomen hadden, werd hij op het laatst van de wedstrijd door een valpartij uitgeschakeld. Dit was zeer jammer, daar hij zich zeker bij de eerste 10 geplaatst had. Maandag nam hij deel aan de ronde van Elsloo en wist zich in een prachtige cours als zevende te plaatsen in dezelfde tijd als de Voetbal. Vlijmcnsc BoysO.J.C. 09. Op Maandag, Hemelvaartsdag speelde Vlijmense Boys 2 tegen O.J.C. 2 uit Rosmalen 'n vriend schappelijke wedstrijd. Vlijmen speelde met enkele invallers. Het werd een eenzijdige wedstrijd en van het begin af aan doelpuntte Rosmalen. Geleidelijk werd de stand opgevoerd en toen 't eind signaal klonk, was de stand 0—9 voor Rosmalen. Ronde van Vlijmen. Zal de winnaar van de ronde van Kaatsheuvel, v. d. Veeken uit St. Willibrord, deelnemen aan de Ronde van Vlijmen? Onder handelingen zijn gaande. Wij zijn benieuwd of hij zal starten en daardoor zijn vierde wedstrijd achtereen in Vlijmen zal rijden. Het comité is reeds druk in de weer met de voorbereiding voor de groote ronde van Vlijmen. Startplaats en finish bij café Prinsen nabij de R K. Kerk. Postduivenver. ,.Dc Zwaluw". Zondag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanuit St. Quentin, afstand 247 K.M. Los 7.15 uur. Eerste duif 10.45.36 snelheid 1176.10 m. per minuut. Laatste prijswinnende duif 11.04.04, snelheid 1080.97 m. per minuut. Prijzen als volgt J. Oosterwaal 1, 6, 60; M. de P. v. Gestel 4, 23; A. Parijs 5, Laat 2, 44, 69, 70; J. Elschot 3; 39; G. v. d. Sanden 6; B. Ore- v j* V-'i ->* 5 - - - §&LtóÉ*; *3SÊ SËÈ De 50 jubilarissen, die meer dan 25 jaren aan de „Timtur"-fabriek werkzaam zijn, gefotografeerd voordat zij hun plezierreis met de directie op 1.1. Zaterdag per auto-bus aanvaardden. Chr. Verkenners. De leden van de Chr. Verken- nersgroep Jan de Rooij kampeer den van 8 t.m. 15 Aug. op het kampeerterrein Uilenput bij Nij megen, van waaruit verschillende uitstapjes werden gemaakt. Onder meer werd een bezoek gebracht aan de H. Landstichting te Nij megen en aan het nieuwe Neder landse gebied Hoog- en Laag-El- ten. Maandagavond keerden de verkenners zeer voldaan terug. Uitstapjes. Door verschillende verenigin gen alhier werden j.l. Maandag plezierreisjes gemaakt. Traditie getrouw maakten de leden der Chr. Gemengde Zang vereniging Excelsior met enkele autobussen een reis naar Zuid- Limburg, waarbij verschillende bezienswaardigheden te Valken- burq, enz. bezichtiad werden. De leden der Afd. Sprang van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders gingen met hunne vrouwen en verloofden per autobus naar Nijmegen, Arnhem, Grebbeberg, enz. In het Centrum gebouw van de bond te Drieber gen werd de lunch gebruikt. De leden der Geref. Knapen- vereniging Samuël gingen naar Rotterdam en brachten een bezoek aan de Diergaarde. NIET MINDER dan 80 Km2 bos en 14 huizen ,zijn een prooi der vlammen geworden bij een bosbrand in Frankrijk. Ouden van Dagen. Zaterdag j.l. maakten de ouden van dagen uit deze gemeente een uitstapje, hetwelk was georgani seerd door een daartoe opgericht comité onder voorzitterschap van burgemeester Couwenberg. Om 1 uur werd vertrokken vanaf het gemeentehuis naar het dierenpark te Tilburg. Hierna werd een be zoek gebracht aan Oisterwijk, waar de oudjes een koffietafel werd aangeboden. Hierna trok men over Loonopzand en Kaats heuvel weer naar Waspik terug. Het is een geslaagde dag ge worden en wij hopen met de oud jes dat het volgend jaar weder om een dergelijk uitstapje zal worden georganiseerd. Mooi succes. Onze plaatsgenoot, de heer Chr. Kuijten, behaalde met de harmonie St. Bavo uit Raams donk op het federatief muziek concours te Deurne in de derde afdeling met 50 punten een eer ste prijs. Geslaagd. Voor het Middenstandsdiploma slaagden onze plaatsgenoten mej. v. Gorp en de heren Adr. van Gerwen, F. Vermeulen, J. Ver schuren, M. de Zeeuw, B. Lan- gerwerf, R. v. Dongen Adrzn., L. Fitters en J. Kuijsters. Zij. volgden eën cursus van de heren A. Anemaat en N. v. d. Rijken alhier.* Voor coupeuse slaagden te 's-Bosch de dames T. Vervoort, C. Ruijtenberg, A. Meijs, H. Zijl mans en R. Okkers. Wielrennen. De Waspikse renners Kuijten, Fitters en Vervoort namen Za terdag j.l. deel aan de wielerron de te Raamsdonksveer en Maan dag j.l. aan de ronde te Kaats heuvel. Kuijten reed mee bij de amateurs, waaronder zich ook de kampioen van Nederland bevond. Te Raamsdonksveer moest hij reeds na enkele ronden opgeven. In Kaatsheuvel was hij echter in een betere conditie en wist de course ondanks pech te beëindi gen. De andere twee renners „draaiden" mee bij de nieuwe lingen. Fitters toonde dat hij tot de besten behoort en ook Ver voort reed een goede wedstrijd. Jammer dat deze laatste door een valpartij werd uitgeschakeld. Te Kaatsheuvel reed hij echter weer mee, waar ook Faro zijn eerste wedstrijd reed. Zij boekten echter daar geen opmerkelijke successen. Fitters reed Zaterdag weer 'n prima wedstrijd en zou zeker bij de eerste vijf geëindigd zijn, als een lekke tube hem niet genood zaakt had van fiets te verwisse len. Hij moest toen nog drie ron den rijden, te kort om de opgelo pen achterstand in te lopen. Toch eindigde hij nog als 8ste. „Och, in Kaatsheuvel beter", zei Fitters na deze wedstrijd. Doch ook daar bleef het pechduiveltje aan zijn band hangen en kon hij dit, na driemaal van fiets verwisseld tc hebben, nog niet kwijt worden. Jammer dat deze renner slechts over slecht materiaal beschikt. „Maar hoe kom ik aan ander?" zal Louis zich afvragen. Zou de oprichting van een supportersclub hierop geen antwoord kunnen zijn Burgerlijke Stand. GeboortenWilhelmus L. z. v. G. Maas-de Vries. Godefridus C. z. v. J. Machielsen-van den Bosch. Adrianus H. z. v. W. van Mook-van Gils. Johannes A. W. z. v. F. W. Roos-Tim mermans. Adrianus A. H. z. v. A. A. Verlaan-van de Run straat. Ingekomen: Leo A J M Wiercx van Delft. Adriana D J M Renniers van Best. Adriaan van Gils van Hooge en Lage Zwaluwe. Johannes W Bots van Delft. Helmut Jacobsen van Duitsland. Maria C Strootraan en gezin van Nijkerk. Johanna H Toebak v. Made. Wilhelmina J Tijs van Breda. Adrianus J Bink van Raams donk. Gijsberta E Hamaker van Barneveld. Vertrokken: Jannetje P Hofman naar Rotterdam. Everdina J Hofman naar Rotterdam. Ma ria E C v Aaken naar Oost-, West- en Middelbeers. Elisa beth B M v Aaken naar Oost-, West- en Middelbeers. Jaco- ba C Fens naar Rotterdam. - Cornelia J Fens naar Rotterdam. Johanna G H Fens naar Rot terdam. Adriana J P Pecher naar Roosendaal. Francisca E Smidt naar Rotterdam. Johan na C M Nelis naar Waspik. Theresia P M van Amelsvoort naar Raamsdonk. Gerhardus J H van Ree en gezin naar Ulft. Johanna M Sperber en kind naar Dussen. Sieger M Mout- haan naar Hardinxveld. Hen- ricus M Vlemmix en gezin naar Tilburg. Henricus J C van de Sande en gezin naar Tilburg. Motorbotsing. Maandagavond had op de Spoorstraat hoek Wilhelmina- plein een aanrijding plaats tussen een motorrijder de P. uit deze gemeente en een vrachtauto af komstig uit Waalwijk. De heer de P. werd van zijn motor ge slingerd en moest met inwendige kneuzingen in het St. Agnesge- sticht alhier worden opgenomen. De duorijdster bekwam een lichte •hoofdwonde. De materiële scha de is zeer aanzienlijk. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. AAA CORRESPONDENTSCHAP i J. Tucrlinga, Schoolstraat 4 B. Tel. 105. AGENTSCHAP i G. van Boxtel, Schoolstraat 11. Tel. 66. Duivensport. De Kaatsheuvelse Postduiven- liefhebbers vlogen Zondag van St. Quentin. Ingemand 840 dui ven. Lostijd 7.15 u. v.m. Eerste duif -0-35-26. Laatste duif 10-54- 26. Uitslag: 1, 26, 47 B. Vesters; 2 J. van Wanrooij (Hil3 J. Kuipers; 4 K. Zijlm&ns; 5, 12, 93 M. de Vries; 6, 42, 50, 73, 75 L. Schraauwers; 7 H. P. Dekkers; 8 M. van Dongen; 9 M. Aussems; 10 Fr. Kooien; 11, 56, 71 Theo Netten; 13, 61, 65 A. Hoffmann, 14, 52 M. Lensveld; 15, 89 J. Pooters; 16 P. Ligtvoet; 17 23, 25, 34, 69 J. van Heeswijk; 18, 19 J. Muizelaar; 20 J. Zijlmans; 21 A. Vrinten; 22 D. Donders; 24, 28, 79, 85 Fr. v. d. Assem; 26 M. v. d. Velden; 27 Th. v. d. Ven; 28 C. de Bondt; 29, 53, 60 J. Hoe- venaars; 30 M. van Gooi; 31, 33 P. Zijlmans; 32 G. Kemmeren; 35 Jac. Klerkx; 37 Ant. Pijnenburg; 38 St. Dekkers; 39 M. J. v. Wan rooij; 40 W. v. Wezel; 41 J. Da- Men; 43, 83 K. v. Wanrooij; 44, 51, 64 L. Mossèlveld; 45 J. Laros; 46, 54 D. Matijsen; 47, 72 J. Snoe ren; 48, 49 Fr. v. d. Linden; 55, 59, 70 A. Heijs; 57 Chr. v. Hees- wijk; 58 W. Oomes; 62 J. Opper man; 63, 100 J. v. d. Linden (H.) 66, 74 Jac. Hoevenaars; 67 Jo Roe- stenberg; 68 L. v. Geel; 72 A. v. d. Ven; 76 A. van Riel; 77 A. W. van Wanrooij; 78 Th. v. d. Hout; 80 H. v. Nieuwstadt; 81 B. van Riel; 82, 88, 90 A. de Bie; 84 A. Kuisten; 86 J. v. d. Berg; 87 A. Snoeren (Hil); 91 Th. Voogd; 92 C. Moreval; 98 M. Voogd. Wielerclub Kaatsheuvel. De resultaten voor de Kaats heuvelse renners mogen dan al niet geweest zijn voor wat de sup porters er van gehoopt hadden, geheel Kaatsheuvel heeft kunnen constateren, dat er in de club krachten zitten, die met een wei nig geluk tot de eersten hadden kunnen behoren. Dat pech vooral bij de wegwedstrijden een grote rol speelt, is nu ter plaatse be wezen. Bij de amateurs waren het zelfs de allerbesten, die de cour- se niet konden voleinden wegens pech. Wagtmans, Guns en Vos brachten het geen van allen tot de finish. Dat Snoeren en A. v. d. Ven het in dit veld volhielden tot het einde is reeds een presta tie, als we de krachten in aan merking nemen, die hier uitkwa men. A. v. d. Ven eindigde als 21ste en v. d. Ven als 30 in dit uitermate zwaar parcours met een mededinging van bijna 100 krachten. Geen moed verloren. De jon gens krijgen de kracht van de meer dan 100 km. in hun spieren en gaan Zondag a.s. met nieuwe moed deelnemen aan de ronde van Oisterwijk, waar nagenoeg de gehele Kaatsheuvelse Wieler club uitkomt. Alleen A. Snoeren start in Vlijmen en zal door de Kaatsheuvelse kleuren zeker weer met ere verdedigen. Het Criterium van „De Schoen" 1949 heeft het bewijs geleverd, dat deze ronde een debuut gemaakt heeft, die een gewaarborgde levensvatbaarheid garandeert. De wielrenner A. Snoeren uit Kaatsheuvel. Vacantie-reizen. De Vacantieweek brengt in de tegenwoordige tijd reizen mede en vooral Kaatsheuvel laat zich hier in niet onbetuigd. Mede gesteund door de firmant de heer Wenne- kes, maakte het personeel van de N.V. tot Exploitatie van Wenne- kes Schoenfabrieken, waar een gezonde goed georganiseerde reis- kas de jaarlijkse vacantiereis or ganiseert, reeds Zaterdag j.l. een uitstapje naar Schiphol en Am sterdam. Er werd een dag beleefd, die onder goede leiding een genot geweest is voor het 120 man ster ke personeel van deze firma en wöaruit blijkt, dat vooral de saam- horigheid van een ontspanning in fabrieksverband zeer bevorderlijk is voor de goede onderlinge ver standhouding. Er werd met de pri ma autocars van het reisbureau v. Dijk een tocht gemaakt tot aller tevredenheid. Zondag maakte de Hondendres- suurclub van L. van Berkel een uitzonderlijk mooie tocht naar de Ardennen, terwijl de Harmonie St. Jan het Gooi met omgeving bezocht en de harmonie Apollo een route maakte over Nijmegen, Apeldoorn, Amersfoort naar Am sterdam, tot volle tevredenheid van de Apollisten. Ook op 15 Au gustus gingen een tweetal bussen naar de grote steden in Holland, terwijl nog meerdere andere in de komende dagen volgden. De eerste Kaatsheuvelse lunchroom. Zaterdag a.s. opent de heer H. Musters in 't pand Markt 1 een lunchroom, die we als de eerste van Kaatsheuvel mo gen noemen. We namen een kijkje in de niet te ruime, doch zeer knus ingerichte en keu rig verzorgde gelegenheid, door de firma Boni uit Am sterdam gemeubileerd. Deze lunchroom voorziet in Kaatsheuvel in een lang ge voelde behoefte en zal onge twijfeld voor velen voldoen aan een lang gezochte gele genheid op één der beste pun ten. DE RAMP MET DE „ROERMOND". Automatische piloot buiten werking. Het onderzoek naar de ramp van de „Roermond' die bij Bari in zee stortte, heeft er onder an dere toe geleid, dat op alle Ne derlandse vliegtuigen, die uitge rust zijn met een automatische pi loot van het nieuwste type de electrische automatische piloot tot nader order deze automatische stuurinrichting niet zal worden gebruikt. Onder deze maatregel vallen niet de vliegtuigen voor zien van een hydraulische auto matische piloot. Bij het onderzoek naar de ramp bij Bari zijn zeer nauwgezet alle mogelijkheden nagegaan, die ge leid kunnen hebben tot het neer storten van het vliegtuig. Een de fect in de automatische piloot is één van de overgebleven moge lijkheden. Bij de onderzoekingen is geble ken, dat de automatische piloot onder bepaalde omstandigheden afwijkingen kan vertonen, welke men tot op heden niet had gecon stateerd. SLOWAAKSE BOEREN DREI GEN OOGST TE VERBRAN DEN. Kerkelijke autoriteiten te Praag hebben verklaard, dat de Slowaakse boeren hebben gedreigd hun oogsten in brand te zullen steken als de communisten de Ka tholieke geestelijkheid molesteren. In Praag is meegedeeld, dat reeds talrijke branden in boerde rijen en graanopslagen zware schade hebben aangericht. In kerkelijke kringen wordt ver klaard, dat men een en ander be schouwt als een demonstratie van de ontevredenheid van de boeren over de communistische politiek ten aanzien van de Kerk en ovei de „socialisatie" van de land bouw. WEST-DUITSLAND NAAR DE RAAD VAN EUROPA. In de vergadering van de Raad van Europa te Straatsburg heeft de Nederlandse afgevaardigde jhr. v. d. Goes van Naters, de moge lijkheden van grotere eenheid in West-Europa, de toelating van West-Duitsland tot de volgende zitting van de Assemblée bepleit. Hij diende een desbetreffende re solutie in. Als Nederlandse afgevaardigde hoopte hij Duitsland bij de vol gende zitting als werkelijk demo cratisch lid aan te treffen. Te vroegtijdige uitnodiging zou even wel, zeide hij, een slechte dienst aan het nieuwe Duitse bewind be tekenen. Serrarens hield een warm be toog voor de noodzaak van een verenigd Europa, het enige dat t oude werelddeel volgens hem kon behoeden voor vreemde overheer behoeden voor vreemde overheer- sing. Serrarens noemde zich voor stander van de opneming van West-Duitsland in de raad en sloot zich aan bij de vele spre kers die hadden betoogd, dat in de organen van de raad plaatsen moeten worden opengehouden voor tijd en wijle dat volken van Oost-Europa in staat zijn deel te nemen.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2