WAALWYK LIEVE'S BLOEDPOEDER GOOCHELAARS Instituut voor Economisch Onderwijs ïe«it<»*<,EN 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 AUGUSTUS 1949 3 Een mooie tentoonstelling op Mariënkroon Hoofdstraat 173 C. VAN DE LEUR Horlogerie Goud en Zilver Telefoon 184 KAATSHEUVEL. Alles te kust en te keur VEEHOUDERS Ook Uw varkens" kunnen voor U een bron van inkomsten vormen wanneer ze tenminste flink groeien. Geeft ze dagelijks een kleine hoeveelheid door het voeder. Ze groeien dan als kool. FABRIKANTE FIRMA LIEVE Co. - VLAARDINGEN. Vertegenwoordigd op de Landbouwtentoonstelling te Eindhoven. Tent L 41, Nieuwe en Repetitie Cursussen voor MIDDENSTANDSDIPLOMA PRACTIJKDIPLOM A BOEKHOUDEN MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE STA ATSPRAGTIJK DIPLOMA M O. HANDELSWETENSCH. A. en B. is de bevolking van hei yiatteland en de provinciesteden met het PLAATSELIJK BLAD. Ze zijn aan elkaar gehecht. ja, met elkaar vergroeid. U kan de zekerheid gegeven worden, dat in dit blad Uw advertentie van A tot Z gele* zen wordt! 7)acJLcm.., actoebteebtüt DE ECHO VAN HET ZUIDEN ZIJN GOOCHEME JONGENS MET VERNUFTIGE INSTRUMENTEN 60 A. Verschuuren 17, 37; A. Spapens 18, 24, 31. 59; H. v. d. Velden 19. 25. 28, 35. 42; Jac. j Vera 21, 52, 56, 67; M. Wouters 23. 27, 68; Jos van Dongen 29; r.ebr. van Dongen 30; J. Monsi- eurs 41; M. v. d. Ven 44; H. v. d. Abeelen 45; A. Beerens" 48, 54; G. Hpelaar 49. 51; C. IJpelaar 50; A. Sn 53; J. v d. Velden 55 62; V/. van Riel 61; M. Maas 66. Uitslag Junioren: Tos Vermeer 1; L. van Loon 2, 1 8- T. Vera 4, 7; Sjer Huibrechts 5' 6; P. v. d. Velden 9. Uitslag oude durven, in con- den 6- T. van Dongen 7; A. Ver- u J. 9 22- M. Wouters 10. 3*1 M v 'd Velden 11, 14. 30: P Vera 12: G. Vermeer 13. 17; M Ve" 15. 18. 19. 23. 24. 28; G. v. d. Dries 20. Er is heel weinig reclame ge maakt voor deze tentoonstelling, en ze was weinig grootscheeps op gezet, meer bedoeld voor de pel grims die op het Cisterciënser- klooster Mariënkroon te Nieuw- kuik de heilige Bernardus komen vereren. Het was een tentoonstelling die een 'beeld wilde geven van het Li turgisch leven op het klooster, maar die bovendien ook een beeld gaf van de ontwikkeling, die er op dit gebied waar te nemen valt, een ontwikkeling die vooral tot uiting komt in de vorm en ver zorging van kazuifels en kelken. En daarom heeft men ook niet geaarzeld ook het minder mooie op dit gebied ten toon te stellen en niet alleen te pronken met het mooiste en het duurste, hoewel, zoals ook hier bleek, duur en kost baar niet altijd inhaerent is aan TEN AFSCHEID. De heer Ivo van Haren heeft met z'n familie thans onze ge meente metterwoon verlaten en zich gevestigd op het fraaie land goed „Krayenstein" te Vught. Hoezeer wij vanzelfsprekend 't vertrek van een industrieel van "t formaat van de heer v. Haren uit onze gemeente betreuren, om tal van redenen kunnen wij an derzijds begrijpen, dat iemand die Zulk een werkzaam leven leidt en van de natuur en 't buitenle ven boudt. zich dit schitterend buitengoed met mooie omgeving tot woonplaats kiest. Maar al is hij dan vertrokken .uit onze gemeente, waar toch nog steeds 't hoofdkantoor en 't groot ste gedeelte van zijn bedrijf ge vestigd blijft, zeker zal Waalwijk hem en hij zelf Waalwijk niet vergeten als de plaats waar hij steeds heeft gewerkt, waar hij met jeugdige ijver, met energie, met doorzettingsvermogen en za kenkennis zijn over 't gehele land en daarbuiten bekende grootbe drijf heeft gesticht en opgebouwd. In Waalwijk werkte hij aan vankelijk met enige familieleden in de door z'n vader gestichte schoenfabriek fa. Johan van Ha ren. daarna vestigde hij een le derhandel in het oude Postkan toor aan de Markt alhier. Daar rijpte z'n plan om een schoenfa briek te stichten met eigen filia len in alle plaatsen van enige be tekenis in den lande, wat dan ook in 1929 geschiedde. Dit grootse plan zette hij met kracht door en door goed in zicht, zakenkennis, een druk ge wild artikel, gesteund door een machtige reclame, bereikte hij dit doel, waarmee natuurlijk een ge weldige uitbreiding van kantoor- en fabrieksgebouwen, van perso neel en machine-park gepaard ging. Het personeel van fabriek, kantoor, wink,els enz. steeg tot 1000 personen, met een produc tie van meer dan 21000 paar per week, terwijl nog duizenden pa ren elders werden gefabriceerd. Tenslotte zag hij een zijner liefste wensen vervuld, n.l. een eigen zool- en overlederfabriek aan z n bedrijf te verbinden, dooi de aankoop en 't in exploitatie brengen van de lederfabriek van lersel, Witlox en Co. Hij beleef- de zijn gloriedagen, toen bij de inwerkingstelling van dit bedrijf en de gelijktijdige opening van 't 50e filiaal (te Waalwijk) de ze feiten de zakenwereld uit bin nen- en buitenland, z'n personeel, de ingezetenen van Waalwijk en belangstellenden uit alle hoeken van ons land aanleiding gaven tot een grootse huldiging, die hij wel nimmer zal vergeten. De oorlog heeft hem, als zove le anderen, veel moeilijkheden en belemmeringen van expansie ge bracht, naast grote nadelen aan gebouwen als anderszins, maar hij was er de man niet naar om bij de pakken te blijven neerzit ten en zodra dit mogelijk was, zette hij z n schouders opnieuw onder het onderbroken werk in werd de fabriek enz. in bedrijf gesteld en functioneerde alles weer zoveel mogelijk normaal. het begrip schoon, noch omge keerd. Wij vinden het sympathiek dat men niet aarzelde ook de vrese lijke confectie-kazuifels en de brave conventionele kelken ten toon te stellen; men heeft hierme de niet alleen aangetoond dat er ook op dit gebied veel wansmaak heerste en nog heerst, maar tevens ook de schoonheid van de wer kelijk mooie paramenten en H. Vaten nog geaccentueerd. Zo hingen er vioolkisten-kazui fels naast de mooie gotische en Bernardus-kazuifels, die niet zwaar bestikt met gouddraad be hoeven te zijn, om mooi te we zen; zo stonden er aardige, maar zo weinig originele en aesthetische kelken, naast enkele, prachtige kunstwerken van Brom. Zo was er de overladen pronkerigheid van de vorige eeuw en van Frankrijk, maar ook 't meer gestyleerde en eenvoudig-schone product van be kwame moderne kunstenaars, ter wijl er ook kazuifels hingen die protserig waren van eenvoud. Ook hier les extrèmes se tou- chent. Een mooi onderdeel van de ten toonstelling was ook de prenten- collectie van pater Leonardus, een lid van de Onzenoortse klooster gemeenschap. Verdienstelijk werk, stijlvol van lijn, hoewel iets zoe telijk van uitdrukking; met een spaarzaam,maar meestal goed ge bruik van kleuren. Men zou be zwaar kunnen maken o.m. tegen het al te aetherische van vele Maria-prenten. Hij schildert ge heel in de trant van zijn vader, de heer Wiegmans, wiens eenvoud hij echter te vaak mist. Zo was deze tentoonstelling een uiting van het streven dat de laatste jaren in meer kloosterge meenschappen steeds duidelijker vormen aanneemt ,de liturgie na der te brengen tot het volk, en het volk de schoonheid hiervan beter te doen inzien. Welke schoonheid men echter eerst ten volle kan ervaren in de plechtig heden in de kloosterkerk. Personeelsgebrek was in hoofd zaak de oorzaak dat hij vestigin gen elders moest zoeken en daar in slaagde hij te Oosterhout, waar hij een bestaande fabriek in ge bruik nam en in 's-Bosch, waar een moderne fabriek werd ge bouwd en in gebtsyik genomen. Uit 't bovenstaande blijkt wel duidelijk, welk een energiek en ondernemend mens, welk groot industrieel met de heer v. Haren uit onze gemeente is vertrokken. Moge het hem en z'n familie in alle opzichten wel gaan en moge hij zich Waalwijk, als de baker mat van z'n groot-bedrijf in de toekomst blijven herinneren, spe ciaal ook op 't terrein van 't in dustriële leven. „DE DORPSDOKTER". De Toneelvereniging O.O.G. heeft in studie genomen het toneelstuk „De Dorpsdokter" van Jan Fabricius. LIMBURGS JEUGDTONEEL. Het is altijd een dankbaar werk voor jeugdig publiek te spelen. Dat ondervond 't Lim burgs Jeugdtoneel ook weer, toen de dames en heren van dit gezelschap, dat hier zoet jesaan bekend gaat worden, Donderdagmiddag in „Thalia" voor een groot aantal Waal wij kse kinderen een uitvoe ring gaven van het sprookjes spel „Prins en Bedelknaap". De Limburgse actrices en acteurs wisten de jeugdige bezoekers enkele uren te boeien door knap spel; zij wisten hen mee te nemen naar het sprookjesland, waar zij de avonturen mee beleef den van de dappere, kleine houthakkerszoon die vecht voor vader, moeder en zusje en de Koningin en de Prinses een grote dienst bewijst. De kinderen hebben zeer genoten en zullen graag het Limburgs Jeugdtoneel eens terugzien. „VISSCHERSLUST". Onmiskenbaar genoten de kinderen van de leden van „Visscherslust" van de auto- toch en een bezoek aan de dierentuin te Tilburg. Het is een dankbaar werk voor de leidsters en bestuursleden, 't Was een onverdeeld genoe gen een half uur bij de pop penkast, die 't Jan Klaassen- spel vertoonde, te verposen, voor klein en groot. De die ren, die altijd weer nieuw zijn, hadden grote aandacht en het was soms moeilijk tot door lopen aan te manen. En dan de speeltuin, kortom, die zon overgoten Zaterdag blijft in de herinnering en met ver langen wordt uitgezien naar een volgende reis; trouwens, de reis was nog niet ten ein de, of de vraag werd gesteld:- „Wanneer gaan we weer?" Het geeft echter te denken dat dit jaar de deelname niet zó groot was als de vorige ja ren. Hoe zit dat, ouders? Hebt ge klachten: zegt het ons. Zo niet, laat Uw kinderen in den vervolge mee genieten. Ont houdt hen die vreugde niet, temeer daar er nimmer ver plichte kosten zijn. Toont ook hierin dat ge het werk van Uw bestuur in deze op prijs stelt. Het verrastte ons een dank betuiging te lezen van de da mes-leidsters in de „Echo". Niet aan U, maar aan ons is de dank voor het treffende werk dat gij als leidsters doet. Wij blijven op U rekenen. BILJART-BOND WAALWIJK EN OMSTREKEN. Zaterdag 13 Augustus 1.1. hield bovengenoemde Bond haar algemene jaarvergade ring in café S. Smolders. Deze druk bezochte vergadering werd omstreeks 8 uur door de voorzitter geopend, die alle aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep. De jaarverslagen van secre taris, penningmeester en com petitie-leider werden met al gemene stemmen goedge keurd, waarvoor de voorzitter hun dank bracht. Het jaar sloot met een flink, batig saldo. Voor kas-contróle werden de volgende heren be noemd: J. v. d. Griendt, B. Hornes en W. Hens. Het be stuur, dat in zijn geheel af trad, werd met algemene stemmen herkozen, waarna de voorzitter namens het bestuur de vergadering dank bracht voor het vertrouwen in hen gesteld. Vervolgens werden aan de heren Fr. v. Helvoirt en B. Ammersdorffer de diploma's uitgereikt, die door hen wa ren behaald in het persoon lijk kampioenschap drieban den. De voorzitter feliciteerde hen namens het bestuur met het behaald succes en hoopte dat zij het volgend seizoen nog feller zouden strijden als voor heen. De voorz. memoreerde ver der nog dat er dit seizoen weer 2 nieuwe verenigingen waren toegetreden, n.l. O.O.G. en ,,'t Zwaantje" en hoopte verder dat er nog meer ver enigingen zouden toetreden. Vervolgens kwam vast te staan dat de nieuwe compe titie in September weer zou aanvangen. Het voorstel om ook ver enigingen uit Kaatsheuvel te laten toetreden, werd met 1 vóór en 9 stemmen tegen, ver worpen. Ook besloot men niet tot de Bond van Federatie toe te treden. Het voorstel van de heer de Moor uit Heusden om me dailles beschikbaar te stellen voor de hoogste serie in elke afdeling, werd met algehele stemmen goedgekeurd. De volgende vergadering zal worden gehouden bij dhr. G. Ouwerkerk. Bij de rondvraag dankte de heer J. Wijkmans namens de vergadering het bestuur voor het goede werk door haar in het afgelopen seizoen verricht en hoopte verder dat zij nog vele jaren de belangen van de Eiond zou behartigen. Hierna sloot de voorzitter de vei'gadering, dankte de leden voor hun trouwe op komst en hoopt verder dat er dit jaar weer met volle am bitie zal worden gestreden voor het behalen van de di verse titels. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Hendrikus K„ zv. K. J. v. d. Schans-v. Beek Lamberlus A. A. M., zv. A. J. Leijtens-v. d. Wiel Johan- Van negentien naties zijn er op het ogenblik goochelaars in de stad Amsterdam en als men daar naast nog weet, dat op het mo ment de zakkenrollerij hoogtij viert, dan mag men rustig con stateren dat de hoofdstad op het ogenblik erg gevaarlijk is. Maar eerlijk is eerlijk, goochelaars zijn toch wel de meest onschuldige mensen van de wereld, wier enige genoegen het is, de medemens op een nette manier te bedotten. Om dat nu te perfectioneren, komen ze jaarlijks bij elkaar om de nieuwste kunstjes af te kijken en zich ook eens bij de neus te laten nemen. V inger vlugheid. Wat leert U dan van elkaar? vroegen we eer» bekend Neder lands tandarts die zijn patiënten niet alleen bij de kies, maar ook bij de neus neemt. Kijk meneer, het goochelen zoals wij dat beoefenen U weet we zijn vrijwel allemaal amateurs kan men in drie wetenschap pen verdelen: de conference, de vingervlugheid en ons instrumen tarium. Missen wij een van die drie „eigenschappen", dan zijn we waardeloos als publiek gooche laar. Nu zijn er twee eigenschappen, die we onszelf moeten aanleren en dat is het „praten" met het publiek, het direct reageren op de zaal en de mensen, die we op het ARBEIDSBUREAU WAALWIJK Vraag en aanbod. Bieden zich aan: Correspondent, j Vertegenwoordiger. Geroutineerde telefoniste. Typiste. Kantenschrooiers, aankloppers en aflappers. Assistent looimeester. Aankomend handzwikker. Enige kantoorbedienden voor magazijn en kantooradmin. Enige landbouwhulpen. Enige chauffeurs. Constructiewerker. Diverse grondwerkers, beton werkers en een opperman. Twee machine-bankwerkers. Worden gevraagd: Diverse fabrieks-stiksters voor schoen- en lederwarenfabr. Huishoudster. Boerenknecht. Overleersnijder en een aflap- per voor prov. Utrecht. Jongemannen voor opleiding tot filiaalchef. Thuis-handschoenstiksters. Jeugdige lederbewerker. Ophaler. Een halfwas en een leerling broodbakker. Een schalmer. Hulp-modelleur-snijder. Steno-typiste. Aankomend kantoorjuffrouw. Een jongen voor afd. expedi tie (schoenfabriek). Een bezorger winkelbediende. Enige schilders. Enige metselaars. Aanmelding dagelijks tus sen 912 uur v.m. op _t Ar beidsbureau Waalwijk, Grote straat 339, tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig van 22 t.m. 27 Aug. 1949. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten. na N., dv. M. J. van Noije- Klijn te Loonopzand Maria A., dv. Q. Kuis-v. d. Wiel George J. M., zv. S. Dijkstra- Slaats Pieter C. A., zv. C. J. Smits-Kuijten te Waspik Johannes M. A. M. H., zv. J. A. Moolenschot-Hamers te Loonopzand Jacobus, zv. N. Pol-Bouman. Overleden: Johannes v. d. Hammen, 87 j., weduwn. van M. H. Moll Jacobus Pen- nings, 87 j„ weduwn. van J. de Werdt. Huw.-aangiften: J. Krol 34 j. te Sprang-Capelle en J. C. Schoondermark 23 j. te Waal wijk C. H. Maas 46 j. en A.' M. T. Meijer 48 j., beiden te Waalwijk A. M. Smits 21 j. en H. G. M. A. de Kort 22 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: A. Tanghe 19 j. te Harderwijk en A. Roomer 22 j. te Waalwijk D. Timmer mans 27 j. te Sprang-Capelle en C. Pol 23 j. te Waalwijk A. J. C. v. Riel 20 j. te Loon opzand en J. J. v. Hoof 19- j. te Waalwijk. Ingekomen: M. A. van der Zanden van Loonopzand W. H. Peijnenborgh van Vlijmen C. H. Pullens van Echt A. C. M. de Mol van Am sterdam J. en M. H. J. Barning van 's-Hage W. J. Buijkx van Loonopzand G. A. M. Dupont van 's-Bosch W. A. Broeders van Loon opzand P. J. Berkelmans van Heerlen. Vertrokken: M. C. IJpelaar naar Bussum P. van Rugge naar Zeist G. J. T. de Bruijn naar Oploo c.a. M. A. Rullens naar Dussen F. J. Endstra naar Boxtel J. J. van der Loo naar Amster dam. toneel halen en die ons zoge naamd „helpenEn de vinger vlugheid. Het goochelen is te be schouwen als een soort handen- gymnastiek, waarbij alle tien vin gers en zelfs ons gehele lichaam betrokken zijn. Maar voordat we verder gaan, steekt U even een sigaret op. Uw verslaggever ziet een siga ret op de hand van de gooche laar liggen en grijpt er naar. Wèg is die sigaret, vlak onder zijn neus en Joost mag weten waar heen. Nu, pakt U hem dan. De si garet ligt er weer. Weer een greep, weer mis. Dat herhaalt zich nog enige keren. Dan komt er een sigarettenkoker te voorschijn: Pakt U er dan hier één uit. Op het moment dat Uw transpirerende repor ter aarzelend tast, schiet de sigaret naar binnen. Wacht, U bent ook onhan dig, zegt de onbewogen goo chelaar. Ik zal hem in Uw mond steken. Een sigaret wordt tussen de lippen ge plant, maar als de goochelaar zijn hand in de zak steekt om vuur te geven, wordt het „saffie" weer tussen de lippen uitgetrokken (met een stukje vel) omdat er een haast on zichtbaar draadje aan zat, waarmee de sigaret werd te ruggetrokken. Tenslotte heeft Uw verslag gever maar een sigaretje ge presenteerd Instrumenten. De hele attractie van goo chelen zo vervolgt de tand arts bestaat uit het samen stellen van geraffineerde in strumenten: kistjes met ge heimzinnige wanden, gehei me sloten, dubbele bodems, miraculeuze deksels die zo scharnieren, dat men er het publiek lekker mee kan beet nemen. Nu komen de gooche laars telkens bijeen om el- kaars instrumentarium te be wonderen en elkaar tot nieu we vindingen te inspireren. Natuurlijk worden de „gehei men van de smid" niet verra den, tenzij men zo'n vinding van elkaar koopt of het ge bruiksrecht er van wil af staan. Het concours van goo chelaars is eigenlijk een knut- selconcours. De gewone foef jes kennen we wel van elkaar. Er is b.v. zelden iets nieuws op het gebied van kaarten- trucs, maar als iemand een „magische doos" heeft waar uit hij een levende karper van zes pond tovert, dan is dat ook voor ons iets onbegrijpe lijks. Als U nu eens bij ons thuis zou komen, zou U waarschijn lijk overal een werkplaatsje ontdekken, waar we avond aan avond knutselen aan doos jes, kistjes, tangen, klemmen, staafjes en weet ik veel. We schilderen zelf onze kaarten, onze papieren hulpmiddelen en als we iets vernuftigs ont dekt hebben, gaan we oefe nen. Er moet b.v. een bodem neerklappen. U begrijpt, dat moet onzichtbaar gebeuren, onzichtbaar en snel. We ver zinnen er een babbeltje bij en oefenen net zo lang tot we ze ker zijn, dat we het publiek goed te grazen kunnen nemen Er zijn ook collega's die kwa- sie dom doen en zogenaamd uitleggen wat ze fout gedaan hebben. Het publiek grijnst al vergenoegd en meent de man „door te hebben". Plotseling blijkt dat ze toch te pakken genomen zijn. Veel voldoening. Geeft het U nu veel vol doening om de mensen zo beet te nemen? is onze vraag. Meneer, de mens wil be drogen zijn en als je het dan op onze onschuldige manier kunt doen, dan heb je er zelf het meeste plezier van. Bo vendien is het „handwerk" van goochelaar een aangena me tijdspassering, voor de be oefenaars en hun slachtoffers. Ik heb er al heel wat avond den mee zoet gebracht, tot groot vermaak van iedereen en mijzelf. Hoe kom je er eigenlijk toe? Dat zal ik U zeggen. Het be gint met nieuwsgierigheid. Je gaat een avond naar een goochelaar of een illusionist en wordt drie uur lang op de onnozelste manier bedot. Je voelt je eigenlijk gegrepen, dat je jezelf als willoos slachtoffer naar zo'n zaal hebt laten leiden. Je koopt dan een goochelboekje en gaat enkele eenvoudige trucs naleren. In de familiekring volgt je eer ste optreden en je hebt suc ces. Je gaat zelf prutsen aan instrumentjes en komt aan de praat met collega's. Van hen leer je nieuwe dingen en zo wordt je op de duur gegrepen door dit aardige vak. En zo bent U dus tot deze zeldzame liefhebberij geko men? Ja, en zonder er ooit spijt van te hebben gehad. Vakgeheimen. We komen met een andere goocheme goochelaar aan de praat, een Engelsman. Hij dingt mee op het concours en heeft een aantal splinternieu we trucs, waarvan zelfs zijn vrouw „het fijne" niet weet, wantSir, die vrouwen hebben zoveel kletsgrage vriendinnen. Ik alleen weet mijn vakgeheim en mijn vrouw mag zich alleen laten beetnemen. Er zijn gooche laars geweest met enorme trucs, die jaren lang op de wereld hun geld hebben opge bracht, maar die nimmer zijn ontsluierd, omdat ze mee het graf in werden genomen. Ik zelf heb van deze nieuwe trucs een acte laten opmaken en als ik ooit kom te sterven, dan vermaak ik mijn trucs aan één van mijn beste col lega's. Eh, by the way, mag ik even Uw pochette? Het is al uit de zak, voor Uw verslaggever 't kan over reiken. De Engelsman hij is bedrijfsleider van een mo de-magazijn veegt er zijn bril mee af. There you are het pochette wordt terugge geven, maar het is rood van kleur geworden. Op het protest pakt hij het weer en geeft een geel terug. Ook niet goed, dan krijgt U het niet meer terug. Als we uitgesproken zijn, volgt het verzoek om 't zak doekje. You have it already, U hebt het al meneer. Inderdaad, in de zijzak van de jas zit het Met de handen op de jas zakken is Uw reporter weg- geijld, nadat hij om zo te zeggen de vingers heeft na geteld, toen hij de heren een hand gaf. Met vreugde en dankbaarheid - geven wij kennis van de geboorte J van ons zoontje en broertje JAN die bij het H. Doopsel de namen ontving van JOHANNES LAMBERTUS GIJSBERTUS H. v. Oudheusden F. v. Oudheusden-Knepflé Marianne Waalwijk, 19 Augustus 1949 Stationsstraat 46 BEKENDMAKING De Burgemeester van Waalwijk maakt bekend, dat hij op Dinsdag 23 Augustus a.s. VERHINDERD IS ZIJN GEWONE SPREEK UUR TE HOUDEN. 19 Augustus 1949. De Burgemeester Mr. R. J. J. LAMBOOY Maar de moraal van dit in terview: waren alle politieke' goochelaars maar net zo vreedzaam als die handige lie den van die vele naties in Amsterdam, werkelijk, de we reld zou er even zot, maar niet zo gevaarlijk uitzien. OPENBAARMAKING. Dc Tuchtrechter voor de Prij zen in het Arrondissement 's-Her- togenbosch brengt ter algemene kennis, dat hij bij onherroepelijk geworden vonnis van 12 April 1949 JACOBUS JOHANNES TAUSCH, van beroep horloger, geboren te St. Anthonis, 25 April 1904, wo nende te Waalwijk, Grotestraat 231 A, terzake dat hij op 9 Maart 1949 te Waalwijk zijn op voor het publiek duidelijk zichtbare wijze ten verkoop uitgestalde dames- en hercnpolshorloges niet van een prijsaanduiding had voor zien, heeft veroordeeld tot een geldboete van 75.(vijf en zeventig gulden), alsmede open baarmaking van dit vonnis in dc courant op kosten van veroor deelde. ABONNEERT U OP DIT BLAD. 's-Hertogenbosch, Hinthamerstraat 78. Docenten F, A. v .TIENHOVEN, Accountant, Leraar M O. Boekh. A. W. v. DELFT, Leraar M O. Handelswetensch. A. J. PETERS, Leraar M O. Handelswetensch. A. en andere uitsluitend volledig bevoegde Leraren- i Te WAALWIJK worden de lessen gegeven in het gebouw van de K, A. B. Aanmelding: WAALWIJK, Julianastr. 2 Tel. 156 Besoljensestr 84 a Tel. 233 DRUNEN. Torenstraat 39. Pobilcjtlt «»n «Ie MaAuUsgacaa Si— wihlad Per» (Van een „genomen" verslaggever)

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3