DE LANGSTRAAT DRUNEN HEUSOEN [vj KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraatse Courant VLIJMEN SPRANG CAPELLE SPRANG-CAPELLE RAAMSDONKSVEER VRACHTAUTO. RONDE VAN VLIJMEN MAANDAG 22 AUG. 1949. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Redacteur-Verslaggever W. v. d. MEE Jr. ECHO m HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 68 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. - SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECIIO". STALIN AAN HET EINDE VAN ZIJN GEDULD. In de koude oorlog tussen Moskou en Belgrado heeft Stalin in een nieuwe nota aan de regering van maarschalk Tito thans een dreigende toon aangeslagen, die de reeds heersende onrust in de Bal- kanlanden nog meer heeft aangewakkerd. In deze nieu we nota eist de Russische re gering verantwoording voor de „onmenselijke gevangen schap en martelingen, die ge arresteerde Sovjet-burgers in Zuid-Slavië moeten onder gaan". Hieraan wordt het ul timatum toegevoegd: „Wan neer geen voldoening wordt gegeven, dan zal de Russische regering naar doeltreffender maatregelen grijpen om deze Russische burgers te bescher men en de aanmatigende Zuidslavische leiders tot orde te roepen". Tot de aan Moskou trouw gebleven communisten in Zuid-Slavië wordt de op roep gericht tegen Tito te vel de te trekken, wanneer de maarschalk en zijn aanhang zich niet openlijk aan het Kremlin onderwerpen. „STAAKT HET VUREN". Slechte verbindingen ver tragen uitvoering. De republikeinse delegatie in Batavia heeft in een pers communiqué de Nederlandse autoriteiten en de UNCI ver weten, dat de Republikeinen niet genoeg hulp hebben ge kregen om het bevel „staakt het vuren" aan alle Republi keinse strijdkrachten over te brengen. In het communiqué wordt gezegd, dat de Republi keinse regering de Nederlan ders en de UNCI meer dan eens om bijstand heeft ge vraagd voor haar ontwrichte verbindingsmiddelen, doch dat haar verzoeken tot nu toe vruchteloos zijn geweest. TACHTIG DODEN BIJ BRANDEN IN ZUID-FRANSE BOSSEN. Tachtig tot honderd doden, van wie de meesten levend in de vlammen omkwamen, tien tallen vermisten en een mate riële schade, waarvan het cij fer zelfs niet bij benadering te noemen valt, is de tragische balans van een catastrofale heidebrand die in het land van Gascogne en speciaal de Landes tijdens het weekend teisterde. Zaterdagmiddag heeft men' zelfs een ogenblik gedacht dat de stad Bordeaux gevaar liep. Boven de stad kwam plotse ling een somber gordijn te hangen, waardoor de zon een oranje schijf in een vaal gele hemel niet meer heen kon breken. Uit alle steden der omliggende provincies werd de brandweer gealar meerd. Ook die van Parijs werd opgeroepen. Het vuur- geweld was tot op 10 kilo meter genaderd en het rook er onder de verduisterde hemel naar hars en houtskool. Ge lukkig joeg een draaiende wind de vlammen in de avond uren van Zaterdag West waarts, waar zij nu nieuwe ra vages aanrichten. Het schijnt echter, dat brandweer, politie en militaire troepen, door dui zenden vrijwilligers uit Bor deaux geholpen, de natuur ramp langzamerhand meester worden, waardoor een cata strofe op het nippertje bezwo ren zal zijn. KIND ONDER Het 2-jarig zoontje van de familie v. D. te Den Haag reed Zaterdagmiddag in de Els- straat met een driewielig fietsje over het trottoir. Toen het kind zich naast 'n vracht auto bevond, die begon te rij den, viel het voor 't rechter- achterwiel, waardoor het op slag werd gedood. EéN DODE, DRIE GEWON DEN BIJ AUTO-BOTSING. Bij een auto-botsing op de Haarlemmerweg, vlak bij de Uitweg juist buiten Amster dam, is Zaterdagmiddag de 64- jarige bestuurder van een Bel gische wagen om het leven gekomen. Drie vrouwelijke in zittenden, onder wie de 55- jarige echtgenote van de be stuurder, werden zeer ernstig gewond naar een ziekenhuis vervoerd. Het ongeluk voltrok zich op een zeer gecompliceerde wij ze. De chauffeur van een per sonen-auto, welke van Am sterdam naar Haarlem reed, merkte bij het passeren van twee vrachauto's, dat zijn wa gen „trok". Op het vermoeden een lekke band te hebben ge kregen, parkeerde de bestuur- der zijn wagen aan de rech terzijde van de Haarlemmer weg. De twee/ vrachtauto's, welke hij had ingehaald, pas seerden hem enkele ogenblik ken later tegelijk. Daardoor kwam het dat één van de au to's geheel links van de weg reed. Uit de richting Haarlem na derde met grote snelheid de Belgische auto, die de vracht wagen ramde op de punt van de chassisbalk. Het voertuig werd hierdoor geheel open gereten. De vrachtwagen liep eveneens zware schade op, maar de' chauffeur kwam er zonder kleerscheurén af. WIJZIGING ABONNEMENT RADIO-DISTRIBUTIE. Met ingang van 1 October a.s. wordt het abonnement op de radio-distributie in over eenstemming met het voor oorlogse peil van 2.per maand gebracht. Dit betekent dat met inbegrip van de luis terbijdrage 3.— per maand zal moeten worden betaald. Deze 'maatregel moest wor den genomen, omdat de zeer sterk gestegen exploitatiekos ten door de ontvangsten niet konden worden gedekt. Hoe wel het peil van deze kosten thans aanmerkelijk boven het vooroorlogse niveau ligt, be perkt de wijziging in 't abon nement zich tot het herstel van de oude toestand. Voor de aangeslotenen op een radio-distributienet, dat nog niet over een ontvangst mogelijkheid voor de 2 bin nenlandse omroep-program- ma's beschikt, blijft het abon nement 1.25 1.luis terbijdrage 2.25 p. maand. K.A.V. De Kath. Arb. Vrouwenorga nisatie ging Woensdag j.l. met pl.m. 300 kinderen naar de Dui nen. Dit traditioneel uitstapje werd weer een waar kinderfeest. Met zang en spel werden de kin deren de gehele middag bezig ge houden en diverse versnaperin gen werden rondgedeeld. De cli max van het feest was tenslotte 't Jantje met zijn ijsco. - Dit kinderfeest heeft weer op nieuw bewezen hoezeer wij het initiatief van de'K.A.V. kunnen toejuichen. Prachtig succes. Onze dorpsgenoot, de heer A. Nelis, Grotestraat 40, lid van de hondendresseerclub ,,De Verde diger" alhier, boekte met zijn ruwharige Hollandse herder een uitzonderlijk succes op een con cours van de N.K.P.V. te Til burg, waar hem het certificaat met lof werd toegewezen bij het behalen van een puntenaantal van 298. Deze prachtige prestatie van de heer Nelis verdient wel een extra vermelding, wanneer men weet dat de hondendresseer club in Drunen pas pl.m. 15 maanden bestaat. Voor deze uitzonderlijke pres tatie in deze korte tijd onze ge lukwensen. Op 't gebied van 't on'e-wijs wordt in onze gemeente druk ge werkt. De tuinbouwvakschool zal begin October geopend worden, terwijl men overweegt om aan de vakschool voor schoenmakers 'n machinale afdeling te verbinden. NIEUWKUIJK. Uit deze gemeente repatri eert met het troepentransport schip „Waterman" korp. R. van Baardwijk. St. Jorisstraat 234. Het schip wordt 7 September in Rotterdam verwacht. Zondag 21 Aug. had de ker- miscours plaats voor Nieuwelin gen en Amateurs, welke onder Drachtig weer en grote belangstel ling werd gehouden. Het concours is schitterend geslaagd, waarvoor een speciaal woord van dank toe komt aan Burgemeester van Hout voor zijn bijzondere medewerkinq, en tevens aan het comité en de medewerkers en aan de E.H.B.O. uit Haarsteeg, Nieuwkuik en Vlij men met aan het hoofd Dr. Mar tens uit Vlijmen. Verder aan al len een dankwoord die hebben medegewerkt tot het slagen hier van. Om ruim half één startten de Nieuwelingen, die 33 ronden, 40 km. moesten afleggen. Van het begin af aan werd een flinke strijd geleverd. Enkele valpartijtjes, waaronder v. d. Dungen en van Baardwijk uit Vlijmen, die daar door de strijd moesten staken. Wolfs kreeg half in de cours pech, fiets stuk en de renner Jo de Laat uit Vlijmen, die een goe de wedstrijd reed, stond zijn fiets aan Wolfs af, waarvoor de Laat een ware ovatie ten deel viel. Wolfs was spoedig weer bij het peleton, reed de gehele wedstrijd in de voorste gelederen en in de 26ste ronde won hij op fraaie wijze een premie: na verschillen de uitlooppogingen die op niets uitliepen, moest in de sprint de wedstrijd worden beslist. Eerste E. Meijer, Laren N.H.; tweede H. v. d. Velden, Berchem: derde M. Sonnemans, Geldrop: 4e L. v. d. Brand, Schijndel; 5e W. Verhoe ven, Overschie; 6e M. J. Duijts, Son; 7e A. Stommels, Helmond; 8e Joh. v. Gils, Goirle; 9e B. van Hoorn, Oss; 10e H. Hoedemakers, s-Hertogenbosch; lie P. J. van Bracht, Wagenberg. Wolfs kreeg de laatste ronde wederom pech en kreeg vlug nog eens fiets: hij kon zich niet meer plaatsen, maar reed de ronde eer vol uit, waarvoor hem een pre mie ten deel viel. De winnaar werd door Burgemeester v. Hout toegesproken, die hem feliciteerde met zijn prachtige overwinning: hij reed daarna een ereronde. De Amateurs startten om half drie; de eerste ronden gingen met een hoog tempo en spoedig wa ren er reeds uitvallers. De 10e ronde gingen drie renners weg, waarbij zich in de 11e ronde Sie- bregts uit Vlijmen aansloot. Spoe dig werd het gehele veld weer bij een gebracht door Vos, die op viel door zijn soepel rijden en zich in de sprint bijzonder onder scheidde. In de 14e en 15e ronde ging G. Beunen Eindhoven er al leen tussenuit, wat hem enkele premies opleverde. In de 23e ron de werden de uitlopers Hendriks en W. v. d. Voort door Sie- bregts, die aan het hoofd van het peleton gaat, ingehaald en hij neemt even daarna alleen de kop, maar gaat in de 25e ronde weer in het peleton. Het is nog te vroeg om alleen weg te gaan. Er wordt in een hoog tempo gedraaid, in een uur zijn ruim 36 km. af gelegd. Tot de 35e ronde ge beurt er niets bijzonders en in de 36e ronde gaat Vos uit 's-Herto genbosch alleen weg, neemt 200 meter en vergroot in de 37e ronde zijn voorsprong tot 21 sec. en in de 39e ronde heeft hij een voor sprong van 33 sec, die met de 44e ronde 43 sec. is. Dan gaat in de 45e ronde Witteveen, de win naar van verleden jaar, weg met J. v. Hugten. De strijd blijft span nend, maar Vos behoud zijn voor sprong. In de 51e ronde gaat A. v. d. Voort de drie uitlopers na, maar Vos blijft standhouden en in de 60e ronde haalt het peleton de uitlopers Witteveen, J. v. Hugten en A. v. d. Voort weer in, zodat in de 61e ronde Vos weer alleen aan de kop gaat met 34 sec. voor sprong. Het peleton weert zich geducht en Snoeren uit Kaatsheu vel, die in de voorste gelederen zit en een schitterende cours rijdt, durft niet weg te gaan. In de 65e ronde zit hij op kop van het peleton, waagt een kleine uitloop poging, maar zet niet door en in de 67e ronde brengt Siebregts voor het talrijke publiek even spanniitg, maar ook deze poging mislukt, in de 70e ronde, met steeds Vos nog op kop, komt de strijd los en be reikt zijn hoogtepunt. A. v. d. Putten en G. v. d. Berg lopen wetj uit het peleton en de achtervolging op Vos is span nend, beiden winnen terrein en in de 72e ronde wordt Vos inge haald. Zal de sprint de beslissing brengen? In de 73e ronde gaat A. v. d. Putten alleen weg, maar wordt in de 75e ronde door Vos en A. v. d. Berg weer ingehaald. De laatste twee ronden zijn nog spannender, daar ook het pele-' ton uit elkaar gerukt wordt en de voorsprong is zeer klein. De 76e ronde, de voorlaatste, zit G. v. d. Berg op kop, gevolgd door Vos en met klein verschil A. v. d. Putte. Siebregts zit mede in de kop van het peleton, evenals Snoeren: zal hij de eer van de Langstraat hoog houden? In de laatste ronde is het tempo te hoog, want ze worden niet ge klasseerd, hoewel beide op een goede wedstrijd kunnen terug zien. De laatste ronde verliep met een kleine vergissing, die Vos moge lijk de overwinning kostte. G. v. d. Berg lag op kop en was van mening dat hij een ronde achter was, mogelijk ook Vos. Hij span de zich in de sprint helemaal niet in, maar bij de uitspraak van de wedstrijd werd G. v. d. Berg tot overwinnaar uitgeroepen, waar voor hij bloemen van de Burge meester in ontvangst mocht ne men en met nummer drie een ere ronde maakte, die hem gesteund had met de uitlooppoging. De uitslag is als volgt: 1. G. v. d. Berg, Sliedrecht. 2. Frans Vos, Den Bosch. 3. A. v. d. Putten, Den Haag. 4. G. Beunen, Eindhoven. 5. G. Witteveen, Amsterdam. 6. Pikens, Made. 7. Jan Vogels, Beek en Donk. 8. H. v. Elshout, Made. 9. J. Eising, IJmuiden. 10. van Hout, Eindhoven. 11. J. v. Hugten, Eindhoven. Ronde van Brabant. Vlijmen heeft op 1 October de finish van een wegwedstrijd van de Ronde van Brabant. De mede werking van alle Vlijmenaren wordt hierbij ingeroepen voor de goede verzorging en slaapgelegen heid voor de renners. Uitstapje- Zaterdag maakten de kipderen (de meisjes) van de Vrienden van de Arbeidsjeugd, een trip met de touringcar van J. Kivits, Pastorie- straat, naar Valkenburg en Klein Zwitserland. Pl.m. 40 kinderen maakten dit uitstapje mee. Een bezoek werd gebracht o.a. aan Roermond, O. L. Vrouw in 't Zand, Vliegveld Eelde, Valken burg, Grotten, Dierentuin enz. enz. Daarna aan Vaals, het hoog ste punt van Nederland. De kin deren waren zeer in hun schik over deze mooie geste en ver maakten zich goed in deze mooie omgeving. A.s. Woensdag gaan de jon gens tussen 10 en 15 jaar voor dezelfde trip. Opgeven bij het be stuur van de Vrienden van de ar beidsjeugd. Laat dit 'n stimulans zijn voor velen om dit mooie jeugdwerk te steunen. Ouden van Dagen. Ook voor de Ouden van Da gen wordt in Vlijmen gewerkt. Een comité is reeds in het leven geroepen en enkele mooie giften zijn reeds binnen en met een draaiorgel werd in Vlijmen reeds rondgegaan en reeds is er sprake van een uitstapje. Steunt dit mooie doel. Kermis. De kermis werd dit jaar weder om geopend met de Harmonie Concordia, die een rondwande ling door het dorp maakte. Gouden Bruiloft. Donderdag vierde het echtpaar Wilhelmus Hasselaar en Catharina Strengers in de Ekelaarlaan hun Gouden Huwelijksfeest. De buurt die reeds maanden in de weer was, had voor de woning een prachtige ereboog geplaatst en de laan prachtig versierd. Na de re veille 's morgens, werden de laat ste versieringen aan de wagens aangebracht en om half 9 werd een grote stoet opgesteld, bestaan de uit Garde Honneurs, wagen Kabouterland, die veel bijval oogstte. Huwelijksbootje, Brabant se Koffietafel, Gouden Paar om ringd met bruidjes met de Huwe lijksband, verder enkele prachtige praalwagens en de Harmonie Concordia, die onder vrolijke to nen trok naar de R.K. kerk, waar om 9 uur een plechtige H. Mis werd opgedragen. Om half twaalf werd het buurt- cadeau door de voorzitter van het comité aangeboden onder een passende toespraak; verder werd het feestlied gezongen. Des mid dags had de receptie plaats, die druk bezocht werd. De Harmonie Concordia bracht om 8 uur 's avonds een serenade, waarbij de bruidegom nog lustig ronddanste tot vermaak van de talrijke belangstellenden, die tot laat in de avond en onder een vrolijke stemming in de Ekelaar laan bijeen bleven. De buurt kan op een waardig feest terug zien. Ouden van dagen. Op initiatief van burgemeester v. Delft organiseerden de beide Heusdense Middenstandsvereni- gingen en de vereniging Heusdens Belang, daarin bijgestaan door talrijke ingezetenen, dip hun au" to's beschikbaar stelden of op 'n andere wijze hun medewerking verleenden, een tocht voor de oudjes van Groot-Heusden. De tocht ging naar een der mooiste streken van ons land: Nijmegen, Arnhem, Amersfoort, Rhenen, al waar het dierenpark bezocht werd. Verschillende versnaperin gen werden de ouden van dagen geoffreerd; zo kregen bij de aan vang van de tocht de heren een rol pepermunt en de dames een flesje odeur. Ook tijdens de tocht werden zij enkele malen getrac- teerd, terwijl hen als climax een koffietafel werd aangeboden. Allen zijn dan ook ten volle voldaan teruggekomen en hopen het volgend jaar weer zo'n tocht mee te mogen maken. Een dank woord voor de initiatiefnemer en de organisatoren en allen die de ze tocht mogelijk maakten, is ze ker op z'n plaats. Evenzeer voor de Heusdense fanfare, die des avonds de oudjes opwachtte en bij hun aankomst vrolijke mars muziek ten beste gaf. Tentoonstelling. Van 4 tot en met 8 October wordt er in Heusden een tentoon stelling voor en door de Midden stand van Heusden georganiseerd. Daarnaast zullen ook industriële stands te bezichtigen zijn en te vens stands met een liefdadige strekking. Ter veraangenaming van het bezoekende publiek zal er een cabaret optreden, volks dansen worden georganiseerd etc. Alles onder de naam „Mercurius 1949". Het bestuur werkt koorts- jachtig aan de plannen die bijna voltooid zijn en de luidjes die er achter staan, zijn een borg voor de organisatie. Zo zal Heusden en omstreken weer kunnen zeg gen Als ze iets beginnen, dan doen ze dat goed. Dammen. Op Zaterdag 3 Sept. wordt er een simultaanwedstrijd dammen gegeven op het plein der v.m. Mulo-school. Tot 31 Aug. kan men zich als deelnemer opgeven bij een der bestuursleden van de damclub. Reis Ouden van Dagen. J.l. Donderdag maakten de Ouden van Dagen uit Sprang een uitstapje naar Nijmegen, Arnhem, enz. en we kunnen direct zeggen dat dit eerste plezierreisje uitste kend en in alle opzichten geslaagd is, waarvoor in de eerste plaats het bestuur van de Oranjevereni ging Sprang een woord van dank toekomt. Om 7 uur werden de oudjes op verschillende punten afgehaald en ging het met een tweetal autobus sen van de Alad, vergezeld door enkele luxe wagens over Den Bosch naar Utrecht, alwaar koffie werd gedronken. De tocht werd daarna vervolgd naar de Grebbeberg, Zeist en Arnhem. Hier werd een eenvou dig maar uitstekend diner ge bruikt, wat het gezelschap zich goed deed smaken en dat alle eer werd aangedaan. Vervolgens werd naar Nijme gen gereden en werd een bezoek gebracht aan Berg en Dal. Na een kort oponthoud om nogmaals een verfrissing te gebruiken, werd de thuisreis aanvaard en arriveer de men omstreeks half negen aan de grens der gemeente, waar de harmonie Marijke de oudjes met vrolijke marsen begroette. Onder begeleiding van Marijke werden de oudjes thuis gebracht; de voorzitter der Oranjevereni ging de heer W. Timmermans, sprak bij het afscheid nog enige woorden, waarbij hij mocht con stateren dat deze eerste reis uit stekend geslaagd was en waarbij hij de hoop uitsprak dat een vol gend jaar weer een dergelijk uit stapje zou worden georganiseerd. Het was voor de oudjes een aangename dag. Het bestuur der Oranjevereniging maakte de reis mee en zorgde gedurende de reis voor het nodige. Aanrijding. Zaterdagavond omstreeks half 6 werd de landbouwer v. O. alhier, toen hij per fiets de rijweg over stak, in de Besoijensesteeg aange reden door een luxe auto afkom stig uit Dordrecht. Doordat de bestuurder plotseling het stuur om- gooide, kon hij nog voorkomen dat v. O. onder de auto terecht kwam. v. O. had een bloedende hoofdwonde bekomen. Dr. Win kelman was spoedig ter plaatse en vervoerde hem na voorlopig ver bonden te zijn naar zijn woning. v. O. had een lichte hersens- schudding opgelopen; de bestuur der treft geen schuld. Vergadering N.E.O. A.s. Dinsdag hoopt de voetbal vereniging N.E.O. een ledenver gadering te houden in café J. Trompen. Deze vergadering is uit sluitend toegankelijk voor leden boven 16 jaar. Daar er belangrij ke punten te bespreken zijn, re kent het bestuur er op, dat alle leden aanwezig zullen zijn. Aan vang half acht. A.s. Woensdag 24 Augustus hoopt voor de Chr. Geref. Kerk alhier op te treden de heer Joh. de Waal, theol. student te Apel doorn. Dienstaanvang half acht Aanbesteding. In het café Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijh.-Capelle werd j.l. Woensdagavond door architect v. Huiten uit Waaltvijk in opdracht van de landbouwer M. Wagemakers aanbesteed het bouwen van een woonhuis in de Nieuwstraat, waarvoor als volgt werd ingeschreven J. Molegraaf, Capelle 12.350.— H. Wagemakers idem 12.227.— M.W. Verhagen idem 11.998.— Fa. Adr. Rosenbrand idem 11.769.— Alb. Hoefnagel, Vrijh.-Capelle ƒ11.513.— J. Michaël. idem ƒ11.499.— H. G. de Jong Capelle 11.438.— Gunning volgens bestek. Een meevaller voor het .Groene Kruis". Aan de vereniging het Groene Kruis voor de gemeente Sprang- Capelle kon als resultaat van de op initiatief van de postduiven- ver. ,,De Luchtvaart", in samen werking met de vereniging van Zaterdagsvliegers „Nooit Ge dacht" georganiseerde liefdadig- heidsvlucht op Zaterdag 6 Aug. I.1. vanaf Mons (B.), het mooie bedrag van 507.35 worden af gedragen, welke gelden besteed zullen worden aan de tuberculo sebestrijding ter plaatse. Bedankt. In verband met haar huwelijk heeft mej. J. van Beek Jd. be dankt als collectante van de plaatselijke afdeling van „De Macht van het Kleine". Tal van jaren heeft zij zeer veel gedaan in het belang van de verpleegden in de stichtingen ter verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede. ,,'t Rozeknopjc." De Gem. Zangver. ,,'t.Roze- knopje" zal Dinsdag 30 Aug. a.s. een pleizierreis maken naar Am sterdam met o.m. een bezoek aan het vliegveld Schiphol. Verjaardag Prinses Wilhelmina. Wiensdag 31 Aug. a.s. des avonds om 8 uur zal ter gelegen heid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina op de muziektent over de Binnenhaven een concert worden gegeven door de muziekver. „Kunst na Arbeid" en de gem. zangveren, ,,'t Roze- knopje". Oranjefeest. De Oranjever. te Vrijh.-Ca pelle organiseert op Zaterdag 3 Sept. e.k. aldaar in verband met de verjaardag van H. K. H. Prin ses Wilhelmina een Oranjefeest. De festiviteiten worden des na middags geopend met volksspelen terwijl des avonds een concert zal worden gegeven op de mu ziektent naast het gemeentehuis. In functietreding. De heer H. Eijkelenboom, on derwijzer aan de Chr. School in de Nieuwstraat, die in gelijke be trekking benoemd is te Groesbeek zal na de vacantie in zijn nieu we standplaats in functie treden. Benoeming aangenomen. Onze dorpsgenoot de heer J. Mes Hzn., heeft zijn benoeming tot hoofd der Chr. School te Jaarsveld aangenomen en hoopt 1 Sept. a.s. aldaar in functie te treden. Muziekconcours. De muziek- en amusementsver eniging De Schorre Fanten, be haalde Zondag j.l. te Moergestel een medaille. Een 4-tal marsen werden op uitmuntende wijze naar voren gebracht. Na afloop maakte het gezelschap een muzikale wan deling. Goudzn Bruiloft cn Zilveren Kloosterfecst te R'vcer. Op 23 Aug. zal het feest zijn op Sandoel. Het echtpaar Joh. de Bodt en Antonia Kieboom hopen die dag hun 50-jarig Huwelijks feest te vieren. Ze zien er beiden npg kerngezond uit, hoewel de vrouw des huizes bij ons bezoek te bed lag met een lichte verkoud heid. Ze zijn nu resp. 76 en 67 jaar oud. De Bodt nodigde ons al gauw uit binnen te komen. Wij hadden haast geen tijd onze pen ter hand te nemen, want hij stak direct van wal. Van huis uit is de Bodt van boeren afkomst uit Hank, doch zijn hart trok naar het water. Hij is nu circa 23 jaar aan de wal en heeft 8''i jaar ge varen bij de rederij Verschuren, daarna met zijn eigen aak. Over zijn ega kon hij weinig vertellen. Zij heeft altijd hard gewerkt thuis voor de kinderen, die zij 11 ter wereld bracht, waarvan er drie zijn gestorven in de loop der ja ren. Ze hebben momenteel 39 kleinkinderen. De Bodt is niet al leen schipper, maar was behalve winkelier ook nog handelaar in negotie en melkhandelaar. Nu heeft hij het gemakkelijker geno men en helpt rustig zijn klanten. Een van zijn kinderen is in het klooster bij de Zusters van Schijn del in Lage Mierde. Zuster Patis- sa (Cornelia de Bodt). Ook zij herdenkt een mijlpaal in haar le ven, want op 23 Aug. is zij vóór 25 jaar in het kloosterleven ge treden Ter gelegenheid hiervan mag zij naar haar geboorteplaats komen, alwaar zij enkele dagen bij de Eerw. Zusters zal verblijven. Als slot kunnen wij nog ver melden dat de Bodt 50 jaar een trouw lid is geweest van de broe derschap der H. Fam. Zo zal het dan een dubbel feest worden bij de fam. de Bodt; ook onze beste wensen en van harte proficiat. Nog een gouden paar. R veer staat in het teken van goud en zilver. Op 25 Aug. her denkt het echtpaar J. Joore en Ar- noldina Luybrechts in de Koning straat 27 hun gouden huwelijks feest. Ze zijn nu resp. 81 en 75 jaar oud. Als 15-jarig jongmaatje droeg hij water voor de bouw van de Bergse brug. Later was hij werkzaam in de griend en werd voorzitter van de griendwerken- vereniging. Toen in 1915 de coö peratie werd opgericht, had hij hierin een werkzaam aandeel en was hierbij resp. broodbezorger, winkelhouder, bedrijfsleider en op t laatst boekhouder en penning meester. Ook heeft hij veel bij gedragen tot de oprichting van de R.K. Werkliedenver. waarvan hij 4 jaar voorzitter was. Zijn vrouw Arnoldina had weinig aan Jan, want hij werkte veel buitenaf en had op de Zondag veel bezoek van de leden van de bond. Daarbij nog de zorg om 7 kin deren groot te brengen. Hij en zijn vrouw hebben een welbesteed le ven achter de rug en zullen het er op 25 Aug. eens goed van nemen. Aan belangstelling zal het hen dan ook wel niet ontbreken. CORRESPONDENTSCHAP I- Tut rlings. Schoolstraat 4 B. Tel. 105. AGENTSCHAP i G. van Boxtel. Srhr~*Un-ti«t 11. Tel. #>6. Weer aan 't werk. Kaatsheuvel heeft zijn vacan tie gehad en er van genoten. De een in een dolce far niente, zon der zich iets aan te trekken van reis- of treklust, de ander toerend op fiets, in auto of in trein van het Zuiden naar het Noorden, in binnenland en over de grenzen. Sommigen kamperend of bivak kerend, het eigen potje kokend met of zonder zand, doch allen met de bedoeling de boog te ont spannen, die weer voor een jaar zijn veerkracht hebben moet. En nu is alles weer, sommigen nog iets onwennig, doch allen met de beste bedoelingen bezield, op z'n werk. De een op de fa briek. de ander op het kantoor. Laat ons hopen dat het voor een jaar is zonder onderbreking in de verstandhouding tussen werkge ver en werknemer, die beiden een weldaad is. Biljartsporf. In de bekerwedstrijd tussen Des, Nas, Tok en het Centrum komt tekening. Des won van Tok met 71, terwijl Nas 2—4 no teerde tegen het Centrum, waar bij nog een partij gespeeld moet worden. De eindstand zonder de ze partij is thans Des 15 punten, Nas 13 pst. en het Centrum en Tok ieder 9 punten. Wint Nas de ene nog niet gespeelde wed strijd. dan staan Des en Nas voor de slotpartij gelijk met 15 pnt. Deze partij wordt Zaterdag a.s. in Euphonia gespeeld, waarbij we de thuisclub de beste kans geven. Nas zal zich echter niet gewon nen geven zolang er nog kans is. Certificaat politiehond. Donderdag j.l. behaalden drie leden van „De Trouwe Hond" het certificaat politiehond van de K.N.P.V. De heer W. IJpelaar behaalde met zijn Holl. herder 256 pnt., de heer A. Vugts met

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5