enorm succes WAALWYK H. SPEET RAAMSDONK ORUNEN SPARBEURS MIDDENSTANDS- OPLEIDING PLEEGOUDERS INMAAKGLAZEN EMAILLE KEUKENS HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN Schoonmaakartikelen. J. J. A. van Drunen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 SEPTEMBER 1949 werd een W. van der Heijden Zonen ln club- en privaatlessen Laageinde 82 B WAALWIJK. Tel. 108 KANTOORBEDIENDE Afscheid van de Heer H. de Krieger ie Drunen INZET. Notaris DUYNE I 12100.- PRIMA HENNEN De Commissie „KINDERBESCHERMING en -VERPLEGING" in de Langstraat van de St. Vincentiusvereniging vraagt a) voor een jongen van 15 jaar voor opleiding in het schoenmakersvak en fijne lederbewerking. b) voor een jongen van 15 jaar voor opleiding monteur garagebedrijf. c) voor een jongen van 17 jaar. Reeds te Waalwijk werkzaam, HEDEN WEER ONTVANGEN: 1 - 1 '/2 en 2 L. merk „Kat" f 64.20 ONZE SORTERING IS WEDEROM ZEER UITGEBREID. MARKT 3 WAALWIJK den. 4. Verkiezing wethouders. 5. Beëdiging waarnemend ge meente-secretaris. 6. Sluiting. Raads-vergadering. Openbare vergadering van de raad der gemeente Raams- donk op Dinsdag 6 Sept. '49 des namiddags om 3 uur. Agenda: 1. Beëdiging en installatie van de nieuw-benoemde leden van de gemeenteraad. 2. Benoeming wethouders der gemeente. 3. Ingekomen stukken en me dedelingen. 4. Benoeming van de leden der commissie van beheer der gronden in de Dombos, wegens periodieke aftre ding van de heren: G. J. Knaap. C. P. Langerwerf en P. A. v. d. Elshout. 5. Benoeming van de leden der commissie voor de openbare werken, wegens periodieke aftreding van de heren: G. J. Knaap, A. L. Rodenburg en A. M. Ver meer. 6. Benoeming van de leden van de commissie van ad vies, bedoeld in artikel 8, eerste lid, der woonruimte- wet '47, wegens periodieke aftreding van de heren: H. J. de Bruijn, G. J. Knaap, A. L. Rodenburg, W. van Seters en A. A. Verschuren. 7. Voorstel met ontwerp-be- slyit tot intrekking van het raadsbesluit van 5 Sept. '39, nr. 290, tot vaststelling van •een verordening regelende de samenstelling en de werkkring van de licht- commissie. 8. Voorstel met ontwerp-be sluit tot vaststelling van 'n verordening, regelende de salariëring van het vaste en tijdelijke personeel in dienst der gemeente. 9. Voorstel met ontwerp-be- sluit tot vaststelling van 'n verordening regelende het verhaal van door de ge meente aan het burgerlijk pensioenfonds verschuldig de bijdragen voor inkoop van pensioen. 10. Voorstel met ontwerp-be- sluit tot het in eigendom overdragen aan het R.K. Schoolbestuur O.L. Vrouw Hemelvaart te Raams- donksveer van de voor de stichting van een nieuwe school voor U.L.O. bestem de grond, 'r 11. Voorstel met ontwerp-be- sluit tot aankoop van grond van het R.K. Kerk bestuur O.L. Vrouw He melvaart te Raamsdonks- veer ten behoeve van de aanleg der Brejaartstraat. 12. Voorstel met ontwerp-be- sluit tot verhuur aan het rijk van 't politie-bureau, gelegen aan de Hoofdstr. 6 te Raamsdonksveer. 13. Voorstel met ontwerp-be- sluit a. tot het beschikbaar stel len van een crediet voor de bouw van 5 duplex- woningen aan de Bre jaartstraat ingevolge 't bouwprogramma 1949. b. tot het aanvragen van voorschotten en een bij drage in 't exploitatie tekort uit 's Rijks kas der sub a bedoelde wo ningen. 14. Ontwerp-besluiten tot wij ziging van de gemeente begroting 1949. Opbrengst Beiaard-concert. De opbrengst van de collecte welke tijdens het concert van de Reizende Beiaard werd gehouden ten bate van Kath. Thuisfront en Stichting '40-'45, bracht 160 op. Met een boekske in een hoekske De Jongens-Congregatie heeft voor haar bibliotheek, naar wij vernemen, een nieuwe catalogus uitgegeven. Door deskundigen is de bibliotheek geheel herzien. Er zijn tal van nieuwe boeken bij gekomen, voornamelijk jongens- en meisjesboeken. Het totale aan tal is nu 1300 stuks. De biblio theek is geopend elke Woens dagavond van 6 tot 7 uur. Waterschap Hei of Meerdijk. In een vergadering van de huurders en eigenaar van de inge landen in de Overlaat onder de gemeente Drunen werden uitvoe rig de mogelijkheden besproken met het bestuur van genoemd waterschap om dit gebied in de bevloeiing op te nemen. Besloten werd dat door de Heide-Mij. de planden nauwkeurig in tekening zullen worden gebracht, waarbij dan tevens de begroting kan wor den opgemaakt. De kosten van dit onderzoek zullen door de be trokkenen gezamenlijk worden gedragen. Naar wij verder nog vernemen hebben de gebruikers van de landbouwgronden ten Zuiden van het Kanaal rond Giersbergen bij het Waterschap een aanvraag ingediend om ook in de bevloei ing te worden opgenomen. Voor al in deze zomer is daar ter plaatse natuurlijk weer zijzonder het grote gebrek aan watertoe voer gevoeld. Het waterschap heeft deze aanvraag, welke van zeer verstrekkende betekenis is, in beraad genomen. Naar de Tentoonstelling. De R.K.J.B. en de Boerinnen trokken dezer dagen naar de gro te Benelux Landbouwtentoonstel ling in Eindhoven. Dinsdag gin gen de Jonge Boeren. Na 's mor- gens de tentoonstelling bezocht te hebben, bezochten zij 's mid dags de sportdemonstraties en verdere gelegenheden op deze speciale Jonge Boerendag. Woensdag was het een speci ale vrouwendag en gingen dus de Boerinnen. Het waren voor beide groepen zeer leerzame, genoeglijke en gezellige dagen. Burgerlijke Stand. Geboorten: Wilhelmina H. A. M. d. v. W. de Kruijf-v. Huiten. Elisabeth C. H. M. d. v. G. Vesters-Verdiesen. Maria J. d. v. A. v. Heeswijk-Boons. Gerdina d. v. C. Smits-Oerle- mans. Lambertus M. A. z. v. A. J. van Delft-Vermeulen. Leonardus G. Th. J. z. v. J. W. A. Sikkers-de Wit. Catharina L. A. d. v. L. v. d. Lee—v. Hui ten. Michiel M. z. v. A. H. J. v. Oers-de Man. Overleden Johanna v. Loon 82 j. Antonia Boelen 69 j. Johannes A. Bergmans 72 j. Gijsbertus de Krieger 70 j. HuwelijkenGerardus F. van Loon 28 j. te Waalwijk en Anto nia G. Pulles 26 j. alhier. Hcnricus P. Pijnenburg 27 j. te Loonopzand en Maria A. Vrij hoeven 24 j. alhier. Govert J. Wiek 27 j. te Heusden en Areke A. Nelis alhier. Paulus G. v. Engelen 29 j. en Maria J. Klerkx 30 j. beiden alhier. Thuisfront-Contactblad. Dezer dagen zal het vijfde nummet van het Thuisfrontblad verschijnen. Van practisch alle jongens mocht de redactieraad reeds zeer gunstige reacties ont vangen. Allen zijn vol lof over dit gelukkig initiatief en zien, zo schrijven zij, steeds weer met grote belangstelling iedere maand het blad tegemoet. De jongens hebben zelf namen opgegeven voor het blad en de redactieraad heeft ten slotte uit de zeer vele namen die men bin nen kreeg, gekozen een naam die in dichtvorm werd opgesteld door soldaat W. Nelis. Men noemt 't Contactblad nu ,,Dru- nense Thuisfrontflitsen". Van sol daat A. Brok Czn. werd het eer ste ingezonden stuk ontvangen en geplaatst. Reeds kwamen er meerdere ingezonden stukken, zo dat de jongens nu voortaan al leen de speciale soldatenrubriek zullen verzorgen. Drunens Thuisfront heeft een zeer interessant blad. In het dorp werden ook reeds verschillende abonnementen geplaatst. Nog steeds kan men zich als abonné opgeven. Men krijgt dan iedere maand het Thuisfrontblad en steunt daarmee tevens het Thuis front in uw eigen plaats. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op Dinsdag 6 September 1949 te 3.30 uur in de zaal van de heer Th. Elshout, Grotestraat 140 te Drunen. Agenda Opening en vaststelling notulen vergadering 25 Aug. 1949. 1Beëediging en installatie raadsleden. 2. Verkiezing wethouders. 3. Aanbieding van de gemeen terekening 1948 ter voorlopige vaststelling en benoeming van 'n commissie van onderzoek voor de gemeenterekening 1948 (prae-ad- vies no. 52). Prae-advies no. 52 Het is gebruikelijk, dat voor 't onderzoek der gemeenterekening een commissie van 3 leden wordt aangewezen. Voor de rekening 1945 waren dit de leden A. v. d. Wiel, A. Wagenmakers en F. Vermeer voor de rekening 1946 de leden H. Maas, P. Verhulst en J. v. Wezel voor de rekening 1947 de leden A. Pijnenobrg, J. Knippels en E. de Haan. VERSCHERPTE GODSDIENSTVERVOLGING. In verschillende landen ach ter het IJzeren Gordijn wordt de godsdienstvervolging ver scherpt. Een Poolse militaire recht bank veroordeelde een pries ter en twee burgers tot de doodstraf. In Tsjecho-Slowakije is de pers een nieuwe campagne te gen de katholieke kerk begon nen. Het toezicht van staats politie op priesters en reli gieuzen is aanzienlijk ver scherpt. In Slowakije zijn de laatste dagen'wederom drie priesters gearresteerd en naar een con centratiekamp gebracht. In de Russische zone van Duitsland zijn reeds 359 pries ters gearresteerd, 23 van hen zijn met onbekende bestem ming naar 't Oosten gedepor teerd. Er bestaan reedsN plannen er een jaarlijks terugkerende ge beurtenis van te maken. De Sparbeurs, die verleden week Dinsdag, Woensdag en Donderdag in Casino in Den Bosch werd gehouden is, zo als de directeur van de N.V. v/h v. Mol-Pauwels de heer v. d. Heyden ons verzekerde, een enorm succes geworden. Het was in één woord dave rend, zei hij. De 56 standhouders vooral waren buitengewoon tevreden zonder uitzondering, en we kunnen dit gemakkelijk be grijpen wanneer we horen dat er voor een kwart millioen orders zijn genoteerd, en dan de indirecte winst, die min stens even belangrijk is als de directe. Een driehonderd genodig den zaten de laatste dag aan het diner aan, o.m. de burge meester van Vlijmen, die zich de Spar-burgemeester noemde en zijn spijt uitdrukte over 't feit dat een dergelijke ge beurtenis niet in Vlijmen ge houden kon worden (waarop werd gerepliceerd, dat hij dan maar een dergelijk gebouwtje moest laten zetten). Er was op de sluitingsavond ook nog 'n gezellige bijeenkomst van de directie met de standhouders, waarbij de grote tevredenheid van hen allen onomwonden tot uitdrukking kwam. Ruim 300 winkeliers met respectieve vrouwen enz. de den er zaken en werden er in elk opzicht royaal onthaald. Ook vele andere bekende per soonlijkheden uit deze bran che van de zakenwereld heb ben de beurs bezocht. Zo zijn practisch alle directies van de grote fabrieken en firma's ook geweest. In één woord-: het was een grandioos succes, zó grandioos dat men aanstonds het plan heeft opgevat deze beurs tot een jaarlijks terugkerende ge beurtenis te maken. Duidelijk is bewezen dat deze beurs, hoe groots ook van opzet en hoe prachtig ook ingericht, financiëel en economisch vol komen verantwoord was. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Diverse fabrieks- en thuis- stiksters voor schoen- en le derwaren-fabriek. Inpakster. Thuis-handschoenenstiksters. 2 Mannelijke leerling-stikkers. Enige snijders - en leerling snijders. Jeugdige lederbewerker. Een ophaler, opzoler en een schalmer. Steno-typiste. Vrouwelijke jongste bediende pl.m. 16 jaar. Dagmeisje. Jongemannen voor opleiding tot filiaalchef. Een bezorger winkelbediende. Een halfwas en een leerling broodbakker. Enige schilders. Enige metselaars. Boerenknecht. Bieden zich aan: Aankloppers en aflappers. Chef (ledermagazijn). Chef voor finisch-afdeling. Assistent looimeester. Aankomend handzwikker. Correspondent. Vertegenwoordiger. Typiste. Enige kantoorbedienden (ou dere) voor kantoor- en maga zijn-administratie. Enige mannelijke jongste kan toorbedienden. Een leerling en een aanko mend verkoopster. Huishoudster. Twee machine-bankwerkers. Constructiewerker. Chauffeur. Meubeltekenaar. Een grondwerker en een op perman. Diverse hulparbeiders. Aanmelding dagelijks tussen 912 uur v.m. op 't Arbeids bureau Waalwijk, Grotestraat 339. Tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig vanaf 5 Sept. tot en met iO Sept. 1949. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan Adspirant-pmigran- ten. GEMEENTERAAD WAALWIJK. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waal wijk op Dinsdag 6 Sept. 1949 om 7.30 uur ten gemeente huize. Punten van behandeling: 1. Beëdiging van de nieuwge- kozen raadsleden. 2. Verkiezing van wethouders. 3. Benoeming van: a. een commissie van bij stand voor de gemeente lijke licht- en waterbe drijven; b. een commissie van bij stand voor het gemeente lijk woningbedrijf; c. drie leden en drie plaats vervangende leden der commissie voor georgani seerd overleg. 25-JARIG JUBILEUM. Donderdag 8 September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer M. v. d. Mee in dienst trad bij de N.V. Noord- Braband, Mij. van Verzekering op het Leven. Traditie-getrouw zal de ju bilaris door directie en perso neel die dag gehuldigd wor den. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Aan de nieuwe Nijverheids school wordt de laatste hand gelegd. Inwendig zal zij over enige weken gereed zijn en uitwendig hoopt men met de afrastering te beginnen en ook met ophoging, aanleg en verfraaiing van terrein rond om de school. Ook aan meubilering, aan kleding enz. wordt de nodige aandacht besteed, zodat men omstreeks de bepaalde tijd gereed hoopt te zijn met deze, speciaal inwendig, zeer mooie en ruime school. Het aantal aangiften is, zo als men elders lezen kan, zeer groot. De afd. schilderen is buiten verwachting geslaagd, n.l. 22 leerlingen, zodat 1 Oc tober met deze nieuwe cursus zal worden begonnen. De aangifte bij de afdeling timmeren is zo groot, dat vele jongens teleurgesteldmoeten worden, maar door 't bestuur is aan 't departement bereids machtiging gevraagd tot in stelling van een parallelklas, zodat dan met 1 April onge veer 60 nieuwe leerlingen voor deze afdeling kunnen worden aangenomen. Het aantal aangiften voor de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken is dit maal bijzonder groot. Voor de dagschool gaven zich niet min der dan 154 nieuwe leerlin gen aan, verdeeld als volgt: 56 afd. timmeren; 54 afd. ameden-smeden-bankwerken; smeden-bankwerken; 22 afd. schoenmakers; 22 afd. schil deren. Voor de Avond-Nijverheids school gaven zich tot dusverre niet minder dan 254 leerlin gen op. RIJKSVAKSCHOOL. Het aantal leerlingen dat dit jaar een cursus aan de Mid delbare Vakschool gaat volgen is: Cursus Lederbereiding 13; Cursus Mach. Schoenfabri- cage 15. (Buiten het voltallige 2e leerjaar schoenmaken). Beide cursussen zijn bezet met het maximum aantal leerlingen. Hieronder bevinden zich 2 Chinezen en 1 Belg. DE ZANGERTJES VAN DE CóTE d'AZUR. Het bekende koor, dat reeds in enige plaatsen in ons land optrad, zal op 14 September naar Waalwijk komen. Het bestaat uit 31 kleine en 11 grote zangers en staat onder leiding van Abbé M. Lefelure. Zij komen om 5 uur in onze gemeente aan, zingen in de kerk van St. Jan van half acht tot 8 uur, terwijl z(j ook het Lof, dat om 8 uur begint, zullen zingen. Iedereen wordt dringend verzocht om zo weinig moge lijk stoornis in de kerk te ver oorzaken, tijdens de zang van dit zeldzame koor. UNO-ACTIE. Vorige week kwamen de Aalmoezeniers en afgevaar digden van onze plaatselijke jeugdorganisaties bijeen voor een voorlopige bespreking om trent de te volgen gedragslijn voor de Uno-actie van Pater de Greeve. Een werkcomité van zeven leden o.l.v. kapelaan van den Heuvel zal de gemaakte plan nen nader uitwerken. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Maria C. E., dv. A. J. de Peffer-Verheijen Johannes E. C. M., zv. L. J. M. v. d. Acker-Vrolijks Hermana M., dv. J. P. G. van Wezel-v. d. Broek te Loon op Zand Cornelis L. M., zv. A. Kraneveld-Pullens Jo- sephus A., zv. G. J. de Wit- Dollekens Janny S., dv. N. Klaasse-v. Loon te Sprang- Capelle Cornelis, zv. A. Quirijns-v. Tilborgh Mar- tinus J. P. M., zv. P. H. J. van Dun-Pulles te Loon op Zand Martinus A. M., zv. A. M. J. M. v. Hoek-Kouters te Tilburg Adriana H., dv. A. Leeggangers-Dekkers te Loon op Zand Jacobus P. W., zv. P. C. WertherTref fers. Overleden: Geen. Iluw.-aangiften: H. M. Stok- wielder 32 j. en W. C. Orth 32 j., beiden te Waalwijk H. J. Leijtens 30 j. en T. J. M. v. Gorcum 28 j., beiden te Waalwijk H. C. Pennings 28 j. te Dordrecht en T. J. v. Oudheusden 28 j. te Waalwijk. Gehuwd: L. J. Slaats 37 j. te 's-Bosch en C. J. Vesters 35 j. te Waalwijk G. L. Brokken 25 j. en F. M. B. v. Boxtel 19 j., beiden te Waal wijk G. H. M. Ligtvoet 24 j. en J. M. v. d. Wiel 24 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: A. v. Rooij van Almkerk C. P. v. Dissel dorp van Amsterdam M. A. v. d. Velden van Oss A. J. v. d. Kruk van Nijmegen A. H. Priesot van Nijmegen M. W. M. Schapendonk van Loon op Zand G. C. Mon- hemius van Geldermalsen J. H. Schoonbrood van Hel mond A. M. Boumans en echtg. van St. Mich. Gestel A. G. de Gouw van Duiven A. P. Flipsen van Made ca. G. J. v. d. Geld van Amers foort N. Janson van Dene kamp. Vertrokken: J. J. A. Vrij hoeven naar Oudenbosch R. W. J. v. d. Linden naar Ossendrecht A. W. C. M. Hardus naar Grave A. P. M. W. Eibers naar Nijmegen H. J. M. Steenvoorde naar Hees wijk A. H. A. v. Sas naar Deurne H. Prak naar Den Haag P. J. M. Hamers naar Dordrecht E. C. C. Thijssen naar 's-Bosch S. K. Korvers naar Winterswijk M. J. Bijlhouwer naar Win terswijk M. J. A. Hilter- man naar Nijmegen M. J. van Geel naar 'sBosch*J. M. C. van de Ven naar Doe- tinchem M. J. Leijtens naar Amsterdam J. C. Solleveld naar Zeist. Waalwijk. Tel. 433 BURGEMEESTER Dr. SWEENS. Dc burgemeester van Don gen, Dr. J. C. M. Sweens, is benoemd tQt ridder in de orde van de Heilige Gregorius de Grote van de H. Stoel. II. OTJENS DOOR TRAP VAN PAARD GEDOOD. Vorige week Donderdag morgen pl.m. 10 uur kreeg de 26-jarige heer H. Otjens de bekende paardensportlief hebber uit Dongen en aller- wege bekend als succesvol deelnemer aan nationale con coursen hippique, (op 14 Aug. j.l. sprong hij nog te Waal wijk mee) bij het verzorgen van zijn paarden een zodani ge trap tegen het voorhoofd, dat hij onmiddellijk het be wustzijn verloor. Nadat hem het H. Oliesel was toegediend, is hij naar 't St. Elisabeth-Ziekenhuis te Tilburg vervoerd, waar hij, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. „NOOD"-CIRCULAIRE. De oud-militairen die in 't bezit zijn van een machtiging tot het dragen van het „Oorlogs Herinneringskruis" doch de modelversierselen (kruis) nog niet hebben ont vangen, worden verzocht hun naam, voornamen, geboorte datum, adres en de datum en het nummer van de machti ging vóór 1 Sept. a.s. schrif telijk op te geven aan: Bond van Nederlandse Oud-Strij ders - District Noord-Brabant Hoogstraat 174, Eindhoven. De uitreiking .er van zal hierdoor belangrijk worden bespoedigd. bi] Aanvang der lessen8 Sept. a.s. JONGEMAN 4 jaar M. U. L. O. biedt zich aan als (liefst Boekhouding.) Volgt reeds de cursus practijk boekhouding. Brieven onder No. 3025 Bureau van dit blad. Na een diensttijd van 35 jaar trad de heer de Krieger per 31 Aug. j.l., bij het bereiken van dc pensioengerechtigde leeftijd, uit gemeentelijke dienst. De heer de Krieger is op 14 Aug. 1914 in gemeentedienst ge komen als gemeenteveldwachter, terwijl hij in 1935 werd benoemd tot boswachter en gemeentebode. Al die tijd heeft de heer de Krie ger zich een plichtsgetrouw man getoond en is in de gemeente een zeer gezien en sympathiek fi guur. 0 Woensdagmorgen had ten ge meentehuize een afscheidsbijeen komst plaats, waarbij tegenwoor dig waren de familie van dc heer de Krieger, de Edelachtb. heer Burgemeester, de heren Wethou ders en het volledig gemeente- personeel. De Edelachtb. heer Burgemees ter sprak de heer de Krieger op zeer hartelijke wijze toe. Spr. herdacht eerst het feit dat de heer de Krieger voor 35 jaar terug bij de gemeente in dienst trad en bracht hem dank voor al hetgeen hij voor de gemeente had gedaan. In de korte tijd dat spr. de heer de Krieger had mo gen leren kennen, had hij hem leren kennen als een eenvoudig, rechtschapen en plichtsgetrouw man. Spr. bracht' ook dank aan mevr. de Krieger voor de hulp en steun haar man betoond en wenste de familie geluk zulk een vader te bezitten. Dank zij de goedgeefsheid van het gemeente bestuur behoefde hij het niet al leen bij woorden te laten, maar kon hij als blijken van waarde ring voor de bewezen diensten een fraai cadeau aanbieden in de vorm van een prachtige arm stoel, waarbij spr. dc hoop uit sprak dat de heer de Krieger er nog vele jaren van zijn rust in moge genieten. Met de beste wesen aan het adres van de heer de Krieger en zijn familie en de hoop uitspre kende dat zij onder Gods beste zegen nog vele jaren gelukkig zouden mogen leven, besloot spr. zijn gloedvolle toespraak. Daarna was het woord aan de gemeente-secretaris, de heer P. Elshout, welke sprak namens 't gemeentepersoneel. Zelf een ras echte Drunenaar, kwam hier iemand aan het woord die de heer de Krieger vele jaren aan de gemeente van nabij heeft ge kend. De heer Elshout zeide o.m. het volgende Als geboren en getogen Dru nenaar kennen wy allen dc Krie ger, zowel in zijn kwaliteit van gemeenteveldwachter als in zijn kwaliteit van bode-boswachter. Gedurende 35 jaar heeft hij de belangen van de gemeente naar beste vermogen gediend. Ieder een acht hem en schat hem hoog en iedereen weet ook wat hij aan de Krieger heeft. Dit hebben in dertijd ook sommige raadsleden ondervonden, die hij, ondanks hun raadslidmaatschap wel eens een proces-verbaal gaf en die hem daarom kortwiekten in zijn wedde als gemeenteveldwachter. Ik kan niet anders zeggen, al dus de heer Elshout, dan dat wij U steeds gekend hebben als een rechtschapen man, behulpzaam, medelevend en wars van alle gewichtigdoenerij. In 1935 werd bij benoemd tot bode-boswachter. Uit hoofde van uw vorige functie van veldwach ter waart gij uitermate geschikt voor boswachter. Maar nog meer geschikt waart gij voor de func tie van bode, daar gij op dat ge bied waarlijk diplomatieke talen ten vertoonde. Ook het meest onaangename, moeilijke en ver velende karwei, waarbij soms veel diplomatie en tact te pas kwam, werd door U op schitc- rende wijze opgelost. Krieger, bij Uw heengaan uit gemeentedienst dank ik U, mede namens het gehele gemeenteper soneel. oprecht voor ,uw bereid willigheid en voor de uiterst prettige wijze waarop wij steeds hebben samengewerkt. Wij heb ben ons verplicht gevoeld deze dank niet bij woorden te moeten laten, maar meenden dit te moe ten doen door het aanbieden van een stoffelijk blijk van waarde ring in de vorm van een huiska merlamp en speciaal voor Uw vrouw een eeuwig groene, vaste plant. Wij hopen dat U, evenals llw vrouw, onder Gods zegen een prettige en gezellige tijd on der de lamp zult doorbrengen en dat deze U beiden nog langdurig en in de beste gezondheid moge beschijnen. 1P» i-' i Namens zijn familie en vader sprak de jongste zoon van de heer de Krieger, de eerw. frater Ludger in een geestige en gloedvolle speech, voor de waar derende en mooie woorden welke aan het adres van zijn vader waren gericht en voor de stoffe lijke blijken van waardering wel ke men mocht ontvangen. Spr. bracht ook vooral dank aan het gemeentepersoneel voor de pret tige wijze van samenwerking en de vriendschappelijke verhoirain- gen welke er, zo hij van zijn va der steeds hoorde vertellen, ge heerst heeft. 's Avonds werd aan het secre- tariepersoneel en verdere geno digden nog een feestavond aan geboden, waar het er gezellig naar toe ging. Het zal voor de heer de Krie ger en zijn familie zeer zeker een onvergetelijke dag zijn geworden. Moge het hem gegeven zijn om temidden van zijn familie nog vele gelukkige jaren van wel verdiende rust te kunnen genie ten. te Heusden bericht, dat het LANDHUIS. B. 77 met garage, erf, tuin en boomgaard te Wijk, groot 10.39 A. Is Ingezet op De toeslag blijft bepaald op 8 Sept a.s. In café DU1STERWINKEL te Wijk, 8 uur n.m. Het perceel Is vrij van huur te aanvaarden. mat volle 8 dagen garantie. Alle rassen 10 wk. f4.75, 12 wk, f5.25. 14 wk. f5.75, 5 mnd. f6.25, 51 mnd. f6 50. HOENDERPARK. Bosrand 9 a, EDE. Aanmeldingen bij de Voorzitter A. VAN STOKKUM, Mr. van Coothstraat 10 Waalwijk of wel schriftelijk bij het Secretariaat Dr. A. W. A. Bos, Waalwijk, Burg. v. d. Klokkenl. 41.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3