11B DE LSNGSimi SPRANG nttie R.K. Dienstbode DRUNEN HEUSDEN BABY WASPIK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG c zoekt Openbare aanbesteding mm, VIMMEN pension etiketten DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 29 SEPTEBER 1949 3 DOOPJURKEN. K I E B O O M. Kerkstraat LOON-OP-ZAND Het Wit-Gele Kruis tc Kaatsheuvel voor een kraamverzorgster. Wandelwagentje Damesmantel. voor do Schoenindustrie in kleuren Het leveren en verwerken van 6500 nieuwe klinkerbestrating en het herstraten van 4000 M2 uitkomend materiaal met bijkomende werken. GEKEURD ALLE HUISSLACHTINGEN (Varkens, schapen en geiten) in bovengenoemde gemeenten, behorende tot de Vleeskeu ringsdienst IN DE KRING „WAALWIJK" Mmmmdai is lekker l EN BOVENDIEN krijgt U extra zegels, zo gaat het sparen nog eens vlug. 250 gram zeer fijne SPECULAAS voor 50 cent 10 ZEGELS EXTRA 250 gram VERSNAPERINGEN (diverse soorten) 10 ZEGELS EXTRA 1 pot(450gr.)CHOCOLADEPASTA1 ekwal.f1,10 10 zegels extra 1 pk. (250 gr.) VANILLE, of AMANDELGRIES 25 ct 10 ZEGELS EXTRA vPAP <7* Vaandelwijding bij de K.A.B. De afd. Drunen luidde haar wiii- terprogramma in. Maandagavond hield de KAB in de gymnastiekzaal een alge mene ledenbijeenkomst, waarop door de geestelijke adviseur, ka pelaan Simons, het prachtige nieuwe vaandel werd gewijd. Op deze bijeenkomst merkten wij op de Edelachtb. heer burgemeester Snels, de gemeentesecretaris de heer P. Elshout, beide wethou ders, kap. v. Erp en de diocesane bondsvoorzitter dhr. P. Vriens. Na een algemeen welkomst woord door de voorzitter, dhr. W. van Gorp, welke tevens met een kort woord het winterpro- gramma bekend maakte (wij schreven hierover al in ons vorig nummer) verzocht deze de geest, adviseur tot de vaandelwijding over te gaan. Na deze korte plechtigheid richtte de geest, adviseur zich tot de aanwezigen. Spr. wees op de betekenis van het vaandel voor de leden, als symbool van trouw en liefde voor de beweging, als mede op de betekenis van het embleem van de KAB, dat in het vaandel is ingewerkt. In dit algemeen opwekkend woord sprak spr. de hoop uit dat alle leden trouwe en actieve le den zouden zijn, bij wie de christelijke vredesgedachte en de onderlinge band van liefde de boventoon zou voeren. Hierna werd gezongen 't lied „Aan U, o Koning der Eeuwen De diocesane voorzitter, dhr. P. Vriens, besprak hierna in een gloedvolle en suggestieve rede 't komende winterontwikkelingspro- gramma der KAB. Voor de arbeiders, aldus spr., is het nodig dat zij kennis nemen en op de hoogte zijn van de pro blemen van deze tijd en van al wat er leeft in ons sociaal en economisch maatschappelijk be stek. In zijn gloedvol betoog wees spr. er op dat de arbeiders moe ten Zijn de dragers van de ka tholieke en christelijke ideeën om deze verder uit te dragen en daarvoor is het nodig en nood zakelijk dat zij kennis nemen van al wat er in de hedendaagse maatschappij leeft. Tijdens de rondvraag, waar van geen gebruik werd gemaakt, sprak burgemeester Snels nog in een kort woord de 'aanwezigen toe. Spr. noemde deze avond voor de KAB afd. Drunen, een historische avond. Een oud vaan- dcl ging verloren, een nieuw vaandel kwam er voor in de plaats. Moge, aldus spr., onder het nieuwe vaandel de afd. Dru nen groeien en bloeien tot heil van de arbeidersstand. Door een minuut stilte in acht te nemen, verzocht spr. de aan wezigen om hen die onder de oude vlag gevallen zijn, te her denken. Spr. wenste de KAB ge luk met haar nieuwe vaandel. Met het zingen van „Roomse blijdschap" werd deze avond be sloten. Van de zijde der KAB-leden had de belangstelling wel iets groter kunnen zijn. Drunen telt ruim 300 leden, dus het had een volle zaal kunnen zijn. Zorgt daar op de ontwikke lingsavonden voor Katholieke Universiteit. In de komende dagen zal een aanvang gemaakt worden met de jaarlijkse huis aan huis-collecte ten bate van de Katholieke Uni versiteit. Het comité, dat de inning van deze gelden op zich heeft geno men, werd dezer dagen uitge breid. Momenteel is men bezig de taken te verdelen. Prachtig succes. Onze dorpsgenoot de heer J. Nelis behaalde onlangs met zijn ruwharige Hollandse herder op een concours van de KNPV het certificaat met lof. Dezer dagen toog de heer Ne lis naar Driebergen, waar men onder auspiciën van de KNPV moest kampen om het kampioen schap van Nederland. De heer Nelis wist met 268 punten het reservekampioenschap te behalen. Hoewel de heer Nelis nog niet tevreden was, noemen wij het voor een amateur toch 'n prach tige prestatie. Vakschool. De inventaris van de gemeen telijke vakschool voor schoenma kers werd dezer dagen verrijkt met drie nieuwe stikmachines. Men is ook bezig de plaats rond de school te verharden. De school telt momenteel 30 leerlingen. Zilveren priesterjubileum van Pastoor Heesakkers. Het programma van de feeste lijkheden, te houden van 1 tot en met 4 October, bij gelegenheid van het zilveren priesterfeest van de ZeerEerw. Heer S. J. Heesak kers O. Praem., pastoor te Vlij men, luidt als volgt: Zaterdag 1 October: 5.45 n.m. Opstellen van de stoet in de Melie bij café A. van Vugt. 6 uur n.m. Ontvangst van de jubilerende pastoor. Ca. 6.30 n.m. Plechtig Lof. Zondag 2 October: De stille H. Missen zij om-6, 7, 8 en 9 uur, waaronder alg. H. Communie van de paro chianen. 9.45 v.m. Onder klokgelui wordt de jubilaris door de bruidjes afgehaald aan de pastorie. Ca. 10 uur plechtige Hoogmis van dankbaarheid op te dra gen door de jubilaris (met assistentie). Na afloop van de plechtig heden wordt de jubilaris door bruidjes naar het Raad huis gebracht voor aanbie ding van het cadeau. 12.30 n.m. Receptie te hou den op de raadszaal. 3.30 n.m. preciesOpstellen van de verenigingen voor 't défilé, bij het O. L. Vrouwe hoekje. 3.45 n.m. Défilé, waarvoor dc jubilaris zal plaats nemen op het bordes van het raadhuis. De stoet trekt daarna door de Pr. Julianastraat, Verl. Kerkstr., Akkerstr., Pasto riestraat naar de kerk, waar na plechtig Lof. Het Vlij- men's Mannenkoor zingt na het Lof het „Te Deum" van Verhulst. 8 uur n.m. Concert op de ki osk voor de pastorie door de harmonie Concordia (di recteur de heer H. Moors) en Vlijmen's Mannenkoor (directeur de hr. M. v. Hei voort). Maandag 3 October 2.30 n.m. Hulde door de leer lingen van de Fraterschool. De zangers van de Fcater- school zullen opvoeren de operette „Het geheim van Edelhart". Dinsdag 4 October 8.30 uur v.m. Plechtige gezon gen H. Mis, waaronder alg. H. Communie van de geza menlijke schooljeugd. Deze H. Mis wordt door de jeugd gezongen. Na de H. Mis aanbieding van een geschenk door de leerlingen van de Meisjes- en Jongensscholen. 10.30 v.m. Hulde door de leer lingen van de Meisjesschool. 3 uur n.m. Hulde door de Kleu terschool en aanbieding van een geschenk. Kruisbooggezelschap Rozeniacht. Zondag 2 October maand-ver gadering van Rozeajacht in café A. van Vugt. Aanvang 7 uur. Alle leden worden op tijd ver wacht. Operette: Het Geheim van Edelhart. De Wiener 3ange*knapen heb ben indertijd de ha-ten van het Westen veroverd. Het Vlijmense Jongenskoor van de Fraters koestert thans derelfde annexatie-politiek jegens de har ten der Groot-Vlijmenaren. De reputatie die het zich in het ver leden reeds verwierf, bevestigt het. Geen Vlijmenaar zal de ope rette vergeten zijn, die het koor enkele jaren geleden op de plan ken bracht. En als' thans een nieuwe operette „Het Geheim van Edelhart" aangekondigd wordt, kan het dan ock niet anders of vanaf Den Bojvi lot Waalwijk rullen de verwachr'i.g n hoog ge spannen zijn. De man echter die een nieuws gierige blik achter de schermen wierp en daar de voorbereidingen gadesloeg, weet dat Vlijmen bij de opening van het nieuwe toneel seizoen een attractie te wachten staat die aan alle verwachtingen het hoofd bieden zal Op het toneel van het jeugd- gebouw is een sprookjesland ver rezen en talentvolle acteurs staan gereed om elke toeschouwer onder de ban van hun betoverend spel daarin mee te voeren. Laat geen Vlijmenaar deze unieke gelegen heid om zijn hart te verliezen voorbij gaan. Het geheim van Edelhart is ook zijn geheim. De opvoeringen zullen plaats hebben: Woensdag 5 October, Maandag 10 en Zondag 16 Oc tober, aanvang half acht. Plaats- bespreken aan de Patronaatszaal op Maandag 3 Oct. en Dinsdag 4 Oct. van 7 tot 8 uur tn op Zondag 9 en 16 Oct. van half 12 tot half 1. Komt allen zien en be spreekt tijdig uw plaatsen. Raadsvergadering. Hedenavond, Donderdag 29 September, om 8 uur open bare vergadering van de raad der gemeente Heusden. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling notulen ver gadering 13 Sept. 1949. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbieding gemeentebe groting, begroting vlees- keuringsbedrijf en wo ningbedrijf voor 1950. 5. Brief van Gedeputeerde Staten houdende enkele aanmerkingen op de vast gestelde legesverordening. 6. Verzoek van de R. K. Middelbare Meisjesschool „Maris Stella" te Dongen om subsidie, met voorstel van B. en W. Prae-advies. Het internaat vroeg 100 subsidie. In het prae-advies stellen B. en W. voor om afwijzend te beschikken op het verzoek, omdat zij menen dat het vooralsnog geen aanbeveling verdient internaten te gaan subsidiëren. 7. Verzoek van de Stichting Gewestelijk Soc. Avond scholen van de Kath. Mid denstandsbond in het Bis dom Den' Bosch om sub sidie met voorstel van B en W. Prae-advies. De Stichting verzocht een subsidie van 60 voor 1950, gebaseerd op een bijdrage van 2 ct. per inwoner. B. en W erkennen wel het nut van de te geven cursussen, maar me nen dat het subsidie geba seerd moet zijn op het aantal leerlingen uit de gemeente dat de cursus volgt. Daarom stellen zij voor op het verzoek afwijzend te beschikken. 8. Voorlopige vaststelling van het bedrag der uitga ven enz. voor het open baar lager onderwijs en tot vaststelling van de uit keringen enz. voor de scholen voor Bijz. gewoon lager onderwijs over '48. 9. Voorstel van B. en W. om de kermis in den vervolge te houden van Zaterdag vóór Hemelvaartsdag tot en met Hemelvaartsdag. Prae-advies. Omdat in de gemeente Dru nen op eerste kermisdag, die samenvalt met de laatste ker misdag in Heusden, tegen woordig mag worden gedanst, hebben B. en W. overwogen of het niet wenselijk zou zijn de kermis voortaan te houden van Zaterdag voor Hemel vaart tot en met Hemelvaart. Voorts wilden zij het eind van het dansen bepalen op 23 uur, in plaats van op 23.45 uur, dit om de kermisbezoekers nog de gelegenheid te geven om de kermis-inrichtingen te be zoeken. Aangezien B. en W. er voor zijn om het sluitings uur te handhaven op 12 uur, zeker van Zaterdag op Zon dag en van Woensdag op Don derdag, stellen zij voor de kermis voortaan te houden van Zaterdag voor Hemel vaart tot en met Hemelvaart, het dansen toe te staan tot 23.30 uur en het sluitingsuur van kermis-inrichtingen en café's vast te stellen op 24 u. B. en W. hebben hiertoe het advies ingewonnen van Heus- dens Belang, de Midden standsverenigingen en de ca fé-houders. 10. Reclame hondenbelasting. 11. Beëdiging waarn. secreta ris. 12. Voorstel verhuring wo ningen. 13. Sluiting. Begrafenis Mej. v. Zeist. Onder grot# belangstelling had Dinsdagmiddag alhier de begrafe nis plaats van wijlen mej. van Zeist, die j.l. Vrijdagnacht plot seling overleed. De kist met het stoffelijk overschot, gedekt inet een krans van de Chr. Gemengde Zangver. Excelsior, werd door dames-leden der zangvereniging grafwaarts gedragen. Aan de groe ve werd het woord gevoerd dooi Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant alhier en door dhr. Tim- JASJES JURKJES PAKJE S PRACHTGOED BIJ mermans, voorzitter der zangver., waarvan de overledene lid was. De heer A. Ros dankte namens de familie. Diep onder de indruk van dit plotseling verscheiden verlieten de talrijke belangstellenden de be graafplaats. Concours. Wij vernemen dat de Chr. Ge mengde Zangvereniging Excelsior alhier, ter gelegenheid van haar 65-jarig bestaan, besloten heeft een groot nationaal concours voor zang- en muziekgezelschappen te organiseren op Zaterdag 27 Mei en Maandag 29 Mei 1950 (Twee de Pinksterdag). Chr. Fabrieksarbeiders. De afdeling Sprang van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders komt Maan dag a.s. des avonds om huif S, !n het gebouw van de Chr. Volks bond in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: On derwerp door de voorziger, de heer C. Braspenning, over: Wet telijke Wachtgeld- en Werkloos heidsverzekering: Bespreking reis- kas. Loterij O.K.K. De trekking der loterij ten bate der Chr. Gem. Zangver. O.K.K. zal plaats hebben Zaterdag 1 Oc tober des namiddags 4 uur in de Chr. School. Nieuw experiment van de Persil-fabrieken. U herinnert zich ongetwijfeld nog wel de luchtschrijver, die op grote hoogte met een vliegmachi ne de namen Persil, Henco, Ata, Imi en Sil hoog in de lucht neer schreef. De bekende Persil fabr. hebben nu weer een nieuw won derlijk apparaat, dat een reis maakt door ons land. Uit een enorm Persil-pak dwarrelen voort durend honderdduizenden irise- rende, met zuurstof gevulde zeep bellen, die flonkerend en schitte rend omhoog stijgen. Deze met zuurstof gevulde zeepbellen sym boliseren de zuiverende en reini gende werking van Persil. Het geweldige Persilpak, dat in hun eigen werkplaatsen is vervaardigd, is gemonteerd op een speciaal daarvoor gebouwde Fordson truck. Achter deze truck is een verblindend wit geschilderde bij wagen gekoppeld, die speciaal in gericht is voor de ontvangst van zak^irelaties. s Avonds worden vanuit de volgwagen amusante en leerrijke films vertoond, opgeluis terd door vrolijke muziek, terwijl 2 bijzonder mooie etalages op schitterende wijze verlicht worden. Deze wagen bezocht Maandaga vond onze gemeence en had van zelfsprekend veel bekijks van groot en klein. De reis van de Persilwagen door onze plaats zal zeker 'n aangename herinnering achterlaten. Onze plaatsgenoot de heer J. Weterings, student aan de Eco nomische Hogeschool te Tilburg, is met een viertal collega s uitver koren om een driemaandelijkse cursus in landbouwstatistieK te volgen aan de Sorbonne te Parijs, een cursus die door de S.A.O. (Wereld-organisatie voor de Landbouw) aan drie Universitei ten in de wereld zal worden ge geven. Het gaat hier speciaal om een inzicht in het wereld voedsel tekort. Mooie geste. Dooj- het bestuur van de R.K. Sportvereniging Right-Oh werd na afloop van de wedstrijd aan het lid W. Valkenstijn een cadeau aangeboden, in verband met zijn vertrek op a.s. Woensdag naar Indonesië. De voorzitter liet het cadeau vergezeld gaan van de beste wensen en prees hem ove rigens als een trouw en sportief lid van de vereniging. Hij hoopte Wim weer terug te zien zoals hij heden was bij zijn vertrek, om dan weer een goed lid van Right- Oh te worden tot groei en bloei der vereniging. Wim dankte Right- Oh hartelijk voor het ontvangen cadeau, dat door het bestuur werd aangeboden en gaf de verzekering, dat hij met het wel en wee der vereniging zou blijven medeleven. Ook zijn vader, de heer H. Val kenstijn, die er bij tegenwoordig was, sprak zijn waardering uit voor deze aardige geste, die Right- Oh hiermede betoonde. Ouderavond Maandagavond organiseerden de besturen der R.K. scholen een ouderavond in het parochiehuis, die zeer druk bezocht werd. In het openingswoord door de heer Mulders heette hij naast de ou ders in het bijzonder de Zeereerw. heer Pastoor en kapelaan, de Eerw. Overste en Zusters en de spreker, de heer Zeegers, harte lijk welkom. Verder wees de heer Mulders op de taak der ouders, dat zij in de eerste plaats voor de opvoeding der kinderen verant woordelijk zijn. De scholen kun nen die taak niet overnemen, doch slechts aanvullen. Na een welkomstlied, gezongen door de meisjes, sprak de Zeer eerw. heer Pastoor de ouders toe en wees in het bijzonder op het grote nut van dergelijke bijeen komsten. Zang, declamatie en rei- dansjes door de schoolkinderen wisselden elkander af en het en thousiaste applaus der aanwezi gen legde op ondubbelzinnige wij ze getuigenis af van de grote waardering die zij hadden voor datgene wat de kinderen reeds op dat gebied presteerden. Voorna melijk de wals van Strauss „Aan de mooie blauwe Donau" die door zes grotere meisjes sierlijk gra cieus werd gedanst, had een enorm succes. Hierna beklom de heer Zeegers de katheder om op po pulaire wijze een inzicht te geven van het steeds meer baan brekend psycho-technisch testen van kin deren in klasverband. Breedvoe rig ging spreker in op het onder zoek naar verstandelijke vermo gens der kinderen op de twee be kende methodes, n.l. de metende en de observerende, hetwelk hij tevens met voorbeelden illustreer de. Ook het overzicht dat hij gaf over de bevolking van Nederland op intellectueel gebied was zeer interessant en bevattelijk voor zijn aandachtig gehoor, daar hij eerst een duidelijke uiteenzetting had gegeven van het IQ (intelli gentie qotient), waarnaar de be volking wordt ingedeeld. In den brede ging spreker in op de wijze hoe 'n test geschiedt, en koppel de daar tevens de voordelen aan vast, voor het doen van verdere keuzen. Over de observerende methode was spreker wat korter, doch niet minder interessant. Dit is meer een kwestie van feeling, zien tot welke van de 4 groepen of types een kind behoort. Tot slot bracht de heer Mulders dank aan de spreker en sloot de 'ge slaagde bijeenkomst. Right-OhR.K.D.V.C. Drunen. Alhoewel Right-Oh in de eer ste 25 minuten een zeker over wicht had op haar gasten en dit wist uit te drukken met 1—0- voorsprong, liep de productivi teit van Right-Oh ongekend snel terug, doordat het in de verde diging, voornamelijk de back Jan sen, lang niet klopte. In een paar minuten kon DVC de achterstand niet alleen inhalen, doch een voor sprong forceren van 31. Dit werkte zeer deprimerend op ons elftal. Het leek, dat zij niets meer in te brengen hadden, tegen het vlugge en technische spel van D. V. C. Nog voor de rust konden <Je gasten hun voorsprong verho gen tot 51, dat gezien het aan tal aanvallen op ons doel zeer laag mag heten, want onze doel- verdediger Hondijk verrichtte on gelooflijke safes en wist van geen wijken. Na de rust herstelde Right-Oh zich even, doordat de opstelling was gewijzigd, doch zij konden niet verhinderen dat DVC de voorsprong nog op 71 wist te brengen. Het was weer Baks die de stand reduceerde tot 72, ter wijl Koos Baks een zeker doel punt werd ontnomen doordat Jan sen, die voor was gaan spelen, door een handsbal meende te kun nen doelen. Veel ontging de scheidsrechter wel, maar dit toe vallig niet. want daarin schuilde wel voornamelijk de oorzaak, dat onze verdediging de buitenspel positie veroorzaakte, wat niet door de scheidsrechter werd be straft, met het gevolg, dat voor namelijk in het begin, de DVC-ers daardoor opgelegde kansen kre gen. Nadat DVC nogmaals had gescoord, bracht onze midvoor de eindstand op 38. Het wordt hoe langer hoe meer duidelijk, dat Right-Oh moet trai nen en nog eens trainen. Zij moe ten elkander weten te verstaan, beter samenspel, dan zal met min der inspanning een beter resul taat bereikt kunnen worden. 28 DODEN BIJ VLIEGRAMP IN MEXICO. Gistermiddag heeft zich in de omstreken van de vulkaan Popo catepetl, nabij Mexico, de groot ste vliegramp voorgedaan, die ooit de Mexicaanse handeisiucht- vaart heeft getroffen. Tengevolge van het neerstorten van het lijn vliegtuig van de „Compania'Mexi- cana d Aviacon zouden 28 doden te betreuren zijn. Onder de vermoedelijke slacht offers bevinden zich verscheidene vooraanstaande personen, onder wie Gabriel Ramos Millan, ae voorzitter van de mais-commissie bij het ministerie van landbouw, de filmster Blanca Estela Pavon, haar vader, Miguel Acruz. de fo toreporter Maco Mazo en de ar cheoloog Salvador Toscano, dirns echtgenote en twee kinderen. Een drieling is te Zwijn- drecht geboren. De moeder en de drie jongens moken het wel. Door een bus overreden en gedood is vanmorgen te Haarlem een 7-jarig jongetje. Het zat ach ter op de fiets van een dame, toen deze nerveus geworden door een achterop rijdende bus kwam te vallen. Het kind viel van de ba gagedrager, kwam onder de bus en was op slag dood. Daar het ons onmogelijk is allen persoonlijk dank te zeg gen voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwe lijk ondervonden, zeggen wij langs deze weg alle buurtbe woners, vrienden en kennis sen hartelijk dank voor de vele bloemstukken en cadeaux die wij mochten ontvangen bij gelegenheid van ons hu welijk. Hierdoor betuigen wfj onze hartelijke dank aan het per soneel van M. Zwaans voor de vele bloemstukken en ca deaux, die wij mochten ont vangen bij ons huwelijk. A. COUWENBERG- V. ES Kaatsheuvel, Sept. '49. GEVRAAGD: wegens familie-omstandigheden der tegenwoordige, een voor dag, of dag en nacht. Grote was buitenshuls. Zondags vrij W. HUYBREGTS A. COUWENBERG- v. ES en J. VAN WANROOY- v. ES Kaatsheuvel, Sept. '49. Hierdoor betuigen wfj onze hartelijke dank aan de firma Pooters en personeel voor de vele bloemstukken en cadeaux die wij mochten ont vangen bij ons huwelijk. J. VAN WANROOY- v. ES Kaatsheuvel, Sept. '49. Brieven met prijsopgaaf aan M. J. VAN NIEUWSTADT Hoofdstraat 233 Kaatsheuvel TE KOOP zo good ole nieuw tevens eon tweeditof Maat 42/44 Adres te bevr. Bureau van dit blad G1EL VAN BOXTEL KAATSHEUVEL rtUKKtKU K ANTOOftBIHOtr TIN fAMUHANDII levert Burgemeester en Wethouders der gemeente VLIJMEN, zijn voornemens op Vrijdag 14 October a.s. te 11 uur v.m. ten ge meentehuize te Vlijmen aan te besteden Bestek en voorwaarden zijn vanaf heden verkrijgbaar aan het Bureau Gemeentewerken te Vlijmen, Meliestraat A 83, des v.m. tegen betaling van f 10.—, fr. p. p. f 10.25. Restitutie f 3.—, bij ongeschonden inlevering op de dag der aanbesteding. Burgemeester en Wethouders v.n. De Burgemeester, J. VAN HOUT. Ingevolge een Beschikking van het Ministerie van Sociale Zaken is de ontheffing bedoeld in Art. 6a van de Vlees- keuringswet S. 1919 No. 524 met ingang van 1 October '49 ingetrokken voor de gemeenten: WAALWIJK, LOON OP ZAND, SPRANG-CAPELLE, DRUNEN. Vanaf 1 October 1949 moeten dus worden De aangifte voor de keuring moet na verkregen ver gunning tot slachten van de Prov. Voedselcommissaris (P.B.H.-kantoor) tijdig, althans minstens 4 dagen tevoren ter kennis worden gebracht van de Vleeskeurings dienst. Aangiftekantoren: Waalwijk: Centrale Administratie Gemeentebedrijven, Stationsstraat. (Loon op Zand (Kaatsheuvel: Gemeentehuis Kaatsheuvel. Sprang-Capelle: Gemeentehuis. Drunen: Gemeentehuis. De Keuring heeft plaats alle werkdagen, behalve Zaterdag. Er wordt uitsluitend bij daglicht gekeurd, zodat het aantal slachtingen per dag begrensd wordt en tijdige kennisgeving voornamelijk in de maanden Nov., Dec. en Jan. gewenst is. De Keuring geschiedt naar keuze van de eigenaar a) in het gemeente-slachthuis te Waalwijk; b) in een goedgekeurde particuliere slachtplaats; c) in het perceel van de eigenaar voor wie het vlees bestemd is. Directeur Vleeskeuringsdienst Dr. A. W. A. BOS. DEZE WEEK: en 1 PURE REEP CHOCOLADE GRATIS. DE BESTE WAREN EN GRATIS SPAREN. ISE 9rMH deze aanbiedingen alleen geldig in Brabant-oost zelfstandige kruidenier»

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 3