LOON-OP-ZAND iSpoAt. OPERA „DE WAPENSMID". DONDERDAG 6 OCT. HALF ACHT. JONGENS Wegens overstelpende belangstelling Zaal Musis Sacrum. Prijzen f 3.- en f 2.- Fa. CASTELIJN EN BEERENS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 OCTOBER 1949 Plaatsbespreking Assurantiekantoor Lambert van Oudheusden, Grotestraat 241 Telefoon 197. Ledarwarenfabriek St. Antoniusstraat 122 WAALWIJK vraagt: van 18 t.m. 22 jaar. Zich te vervoegen aan de fabriek. helft in en was vooral in het veld rustiger dan RKC. Na de rust moesten de Rijenaren hun rustiger tactiek laten varen, want overweldi gend kwam RKC opzetten, •maar niet minder dan twee maal werd een zeker doelpunt door een zwak leidende ar biter, de heer v. d. Heijden uit Rotterdam, afgekeurd. In de laatste minuten wist RAC nog 2 maal te doelpunten, na dat Jan Duquesnoy nog eerst de achterstand tot 21 had gereduceerd met een schitte rend doelpunt. Het einde kwam dan met een 41 ne derlaag voor RKC, die zeer zeker de krachtsverhouding niet weergaf. Volgende keer beter, RKC-ers. W.S.C.—BAARDWIJK 1—2. Begunstigd door ideaal voetbalweer en ten aanschou- we van een zeer talrijk pu bliek werd gisteren de big- match tussen de beide plaat selijke 3e klassers WSC en Baardwijk gespeeld. Deze wedstrijd leverde een verdiende 21 overwinning op voor Baardwijk, dat het meest in het offensief was ge weest en het de WSC-ver- dediging vaak danig lastig had gemaakt. Toch heeft de overwinning van Baardwijk in de laatste minuten van de wedstrijd, toen WSC (te laat) alles op de aanval wierp, aan een zij den draadje gehangen, zoals uit het volgende beknopte overzicht over het verloop zal blijken. WSC trapt af, maar de Baardwijk-voorhoede heeft 't leer spoedig te pakken en zet een serie gevaarlijke open aanvallen op, waarmede de WSC-achterhoede niet goed raad weet. De zeer snelle bui tenspelers van de gasten scheppen herhaaldelijk mooie kansen, maar gevaarlijke schutters vallen er voorhands in hun voorhoede nog niet te ontdekken, want de meeste schoten gaan langs of over. Zodoende kan de WSC-ver- dediging voorlopig het gevaar nog keren en het doelpunt dat in de lucht scheen te hangen bleef uit. Bij de weinige WSC-aan- vallen demonstreert de voor hoede dat er aan samenspel en schotvaardigheid nog heel wat mankeert en de keeper der gasten heeft het zodoen de erg gemakkelijk. Het laat ste kwartier voor de rust staat het spel op laag peil en voor al in de WSC-gelederen wil het niet vlotten. Zij weten 'echter in de eerste helft een gelijke stand 0—0 te hand haven. Reeds 4 minuten na de rust heeft Baardwijk succes als Klerx een corner hoog voor doel plaatst en midvoor Van Tuil met een fraaie kopbal Adelberg passeert; 01. Enkele minuten later krijgt WSC uit een corner een prachtkans, maar het schot gaat naast. Als de 2e helft 10 minuten oud is, wordt een goede voor zet van Klerx enkele malen op doel geschoten, doch door Adelberg gekeerd, tot ten slotte linksbuiten v. Gelder kans ziet door 'n kluwen van spelers heen te doelpunten; 0—2. WSC wordt nu wakker ge schud en weet zich enkele goede kansen te scheppen, doch treft de keeper in prima vorm, of mist in laatste in stantie de goede schutter. WSC blijft volhouden en on danks de hopeloos schijnende achterstand zetten ze in de laatste minuten de tanden op eklaar en eindelijk heeft Fr. Pulles succes (12). Het Baardwijk-doel beleeft aan het slot nog hachelijke momenten. Als de supporters reeds juichen voor de gelijk maker, wordt het doelpunt wegens buitenspel geannu leerd. Het is een verademing voor de gasten en een teleurstel ling voor de WSC-aanhang, die nog op een gelijk spel hoopte, als het eindsignaal klinkt. R. W. B. R.W.B. I was gisteren vrij. De reserves speelden hun eerste thuiswedstrijd tegen M.O.C. 2 uit Bergen op Zoom. Voor de rust was het een aantrekkelijke wed strijd. Na 10 min. weet de links binnen der gasten te scoren, 01. Lang plezier hadden ze echter van dit succes niet, want 10 min. later weet de RWBmiddenvoor v. Huiten de stand te nivelleren, 1-1. Ondanks het feit dat RWB voor de rust steeds sterker was, komen er toch geen doelpunten meer. Na de thee zakt het spel peil der thuisclub iets, maar toch weten zij na een kwartier weder om de leiding te nemen, doordat hun spil Gouda op keurige wijze een strafschop weet te benutten, 21. Even hierna krijgt MOC ook een penalty te nemen, die echter door Wagemakers wordt gestopt. Het blijkt slechts uitstel van executie en een halve minuut voor het einde weten de gasten, door slecht wegwerken van de RWB-rechtshalf, de gelijkmaker in het doel te plaatsen, 22. Een uitslag die de verhouding goed weergeeft. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.-NIEUWS. Concordia S.V.D.D.E.S.K. 1—3. Desk schijnt zijn punten vooral in uitwedstrijden bijeen te garen. Het reisje naar Den Bosch toe, moest S.V.D. betalen, omdat zij beslist de minderen waren van hun eeuwenoude rivalen uit Kaatsheuvel. Eerlijk gezegd, viel ons S.V.D. tegen. Een ploeg uit overwegende jonge spelers met enkele geroutineerde oude krach ten als Galiart, Miltenburg en v. Engelen, daar hadden we meer van verwacht dan een enigszins onbesuisd enthousiasme dat zich uitte in een vrij systeemloos par tijtje opportunistisch voetbal. Hier mee wil helemaal niet gezegd wor den, dat de 31 overwinning op een presenteerblaadje werd thuis bezorgd. Desk heeft er de handen aan vol gehad, al waren zij dan door gaans in de meerderheid. En het klinkt misschien vreemd, maar een gedeelte van de Desk-ploeg was hier debet aan. En dit gedeelte was de voorhoede. Niet dat zij slecht gespeeld hebben, maar zij hadden voor hetzelfde geld meer kunnen spelen en meer doelpuntrn kunnen maken, bij deze wankel bare S.V.D.-achterhoede, indien zij niet steeds zo ver teruggetrok ken speelden en zodoende de S V D-backs seizoenopruiming lie ten houden, waardoor meteen weer de achterhoede aan het werk moest. Als er de volgende keer wat meer in "t verdedigingsblok wordt doorgedrongen, dan zien we Desk weer aardig in de running komen. Even half drie liet scheidsrech ter Schot de volgende elftallen op stellen: Concordia S.V.D.: Doel: H. Popelier. Achter: J. Miltenburg, B. v. En gelen. Midden: Th. Zaunbrecher, E. Brok, A. Verhoeven. Voor: A. Sluiters, H. Kwaks. P. v. Zoom, C. Houdijk, N. Gali art. D.E.S.K.: Doel: G. de Nijs. Achter: H. van Es. J. Balvers. Midden: A. v. Es, J. v. d. Ven, P. v. Boxtel. Voor: C. Soeterboek, P. Bal vers, A. Vrinten, J. v. Nieuw- stadt, A. v. d. Ven. S.V.D. steekt meteen overdon derend van wal en tracht met een kort spelletje zich meteen door de iJesk-achterhoede te wringen. Maar het duurt niet lang of Desk gaat de bordjes verhangen en met een ferm schot biedt A. v. d. Ven, doelman Popelier zijn vi sitekaartje aan, maar de Bossche deur blijft nog gesloten. Voorlo- uig zijn er de geel-blauwen nog niet weg te krijgen en noteren we schoten van Vrinten, Soeterboek en v. Nieuwstadt die de Bossche achterhoede op een zware proef stellen. Als Desk dit eerste kwar tier zijn macht heeft getoond, weet SVD met een ferme aanval met een zijn eerste doelpunt te scoren, dank zij een beetje medewerking van rechtsback J. Balvers en kee per de Nijs, die wel een tikje de juiste opstelling verwaarloosden en resp. Galiart de kans gaven om voor te zetten en Sluiters de ge legenheid om de voorzet er in te koppen, 10. En het scheelde maar een haar of de minuut daar na was het 20, toen de Nijs 'n bal weg sloeg vlak voor de voe ten van de onbesuisde Houdijk, die met zijn schot de wolken in ging. Dan dachten wij 't Vrinten aan de andere kant beter te zien doen, maar zijn schot was ook mis, al was het dan rakelings. Toch zat deze achterstand Desk niet en na een prachtig staaltje doorschuif-voetbal tussen A. van Es, P. van Boxtel, J. v. Nieuw stadt en A. v. d. Ven, zag deze laatste kans de bal necjes voor te plaatsen, waar aanvoerder v Es klaar stond om Popelier te laten vissen, 11. Als we vlak daarop veer 'n stormaanval van Desk te zien krijgen, weet Vrinten niet de juis te koers te bepalen, zodat dit niet veel gevaar oplevert voor Den Bosch. Tot de rust zien we dan hoofdzakelijk wat middenveldspel, waaruit weinig serieuze aanvallen voortkwamen behalve in de laat ste minuten, toen Vrinten al val lende een half rakende kopbal weggaf die naast slipte. Tien mi nuten na de rust noteerden we nummer twee voor Desk, toen A. v. d. Ven een ver hard schot in zond, waarmee Popelier niets an ders kon doen dan neerslaan, maar dit geschiedde over de doellijn, wat de heer Schot niet bemerkte en dus liet doorspelen. Maar het bleek uitstel van executie. P. van Boxtel kreeg een vrije trap te ne men, die hij mooi voor doel plaatste, waar A. Vrinten klaar stond om de bal in het uiterste hoekje te koppen, 12. Desk rook de overwinning en S.V.D. ging er 'n schepje boven op doen. Galiart verhuisde naar de center voorplaats, waar hij bij Jo v. d. Ven in slecht gezelschap was en weinig nuttigs kon verrichten. Na een hachelijk moment voor het Desk-doel, kwara even voor het einde de beslissing, toen C. Soeterboek doorgebroken was tn met medewerking van de back de bal netjes over de uitgelopen keeper en back in 't doel plaatste van S.V.D. En hiermede kwam het einde, met welke overwinning Desk weer een plaatsje hoger op de rang lijst stijgt en aansluiting krijgt bij de kopgroep. Desk 2 deed het weer prima en stuurde Wilhelmina 2 met een flinke 41 nederlaag naar Den Bosch. Dat gaat met onze reser ves in flink tempo. Desk 3 haalde het stoute stukje uit Berkdijk uit te schakelen voor de beker. Het werd daar 11. Bravo Desk 4 moest bij Longa het on derspit delven: met 30 lieten zij de buit achter in Tilburg. Desk 5 trok in Berkdijk ook aan het kortste eindje: 41 was de uitslag in 't voordeel van Berk dijk 2. Desk 6 had het gemakkelijk, want Uno Animo liet zich niet Desk 2—Wilhelmina 2 4—1. In 't begin waren de kanaries fel in de aanval en oefenden zij enige druk uit op 't Desk doel. Maar onze jongens kwamen er beter in en de bakens werden verzet. Na een aanval over links werd een der Bossche backs zo in 't nauw gedreven, dat hij bij 't terugspelen op de keeper in het doel plaatste, 1—0. Van deze voorsprong hadden de Dessers niet lang pleizier, want de Bos sche rechtsbinnen maakte met 'n kogel de stand gelijk, 'n Pracht goal. Dit was de Desk lui te bar en aanval op aanval werd opge zet en met twee goede doelpun ten, een van Brouwers en een van v. d. Velden, werd 't voor de rust nog 3—1. Na de rust was 't meer een ge lijk opgaande strijd. Pijnenburg, in de halflinie, zwoegde als van ouds, maar in de voorhoede vlot te het niet zo best: er werd nog te veel gepingeld met de bal. Toch werd het na 20 minuten 4-1 door een doelpunt van Brou wers. Wilhelmina zat echter ook niet stil, maar de verdediging, met stopper Wagemakers aan 't hoofd en in laatste instantie doel man Kleijsen, wist van geen wij ken en alzo kwam 't einde met een mooie 41 overwinning. Scheidsrechter Bergmans leidde correct deze faire strijd. BerkdijkDesk 3 1 1. Het was druk op het Berkdijk veld, toen de twee plaatselijke clubs opgesteld stonden en de scheidsrechter het beginsignaal gaf. 't Is een spannende sportie ve wedstrijd geweest en eerlijk werden de puntjes door beiden gedeeld, 1 1, welke stand reeds met de rust was ingegaan. Voor de rust ging 't goed tegen elkaar op, maar toch was het Desk die het eerst doelpuntte en wel reeds na vijf minuten door hun rechts buiten, die een fout in de verde diging goed afstrafte en scoorde 1—0. Berkdijk wil dit kunstje ook eens proberen, maar de ach terhoede is goed op dreef en doelpunten blijven nog uit. Ei blijven nog enkele minuten ie spelen voor rust, als de rechts back van Desk bij een aanval van Berkdijk een bal verkeerd op zijn voet krijgt en in eigen doel schiet, waarmee de stand gelijk wordt, 1 1. Hierna is 't rusten. Na de rust zien we een aanval lend Berkdijk team, dat echter met enkele schoten geen geluk geeft en zo zien we dan ook doel punten uitblijven. Kort voor het einde wordt het elftal nog gewijzigd en dit brengt wel wat meer leven in de brou werij: we krijgen dan ook enkele scoringskansen door goede scho ten van F. v. Gaal en Sjel van Boxtel, die echter door de keeper prima gestopt worden. Verder komen we echter niet en onder hoogspanning fluit de scheids rechter, die correct leidde, 't ein de en met dit resultaat kan Desk verder bekeren. Berkdijk 2 deed het beter en klopte in eigen huis Desk 5 met 41, na met 1-0 achter gestaan te hebben. En Berkdijk 3 wou zeker niet voor haar grotere broers onder doen, want die wonnen maar liefst met 9—2 van de White Boys 2 in Waspik. Al met al toch een goede dag voor de Berkdijkers. Jongens, proficiat, en blijf op dezelfde voet doorgaan. LOON-OP-ZAND. Uno AnimoHaarsteeg 53. Onze voetbalvereniging Uno Animo heeft het Zondag klaar gespeeld haar eerste wedstrijd in de derde klasse in een overwin ning tegen Haarsteeg om te zet ten. Alhoewel deze wedstrijd niet zo goed was als de vorige, wist zij toch zegevierend uit het strijdperk te treden. Als om 4 uur beide elftallen aantreden, loopt Haarsteeg na de aftrap hard van stapel en onder neemt enkele goede aanvallen op het Uno doel, terwijl de thuisclub nog niet zo vlot op dreef komt. Hiervan weet Haarsteeg na tien minuten te profiteren door een misverstand in de achterhoede en het is O1. Nu komt Uno aan bod en aanval op aanval wordt ondernomen, terwijl een opgeleg de kans juist wordt naast gescho ten. Lang hebben zij echter van hun voorsprong geen pleizier, want midvoor Huibrechts weet spoedig de gelijkmaker te scoren. Na 12 minuten weet Haarsteeg echter weer te doelpunten, 1—2, en krijgt Uno na 3 cornerballen tevens een penalty te nemen, die zij niet benutte. Na een half uur weet Uno echter door buitenspel positie de gelijkmaker te scoren, 2—2. Het spel wordt allengs ru wer door de minder goede leiding van de scheidsrechter en hieruit krijgen de bezoekers wederom 'n penalty te nemen, welke in een goal wordt omgezet, 2—3, en weer is de beurt aan de thuisclub welke de stand nog voor de rust op gelijken voet weet te brengen. Na de rust is het een slappe vertoning, met Uno iets in de meerderheid, welke meerderheid zij in een tweetal doelpunten weet uit te drukken en daardoor de stand op 53 weet te bren gen. Hiermede is door Uno de eerste schrede op het goede pad gezet. Ook het tweede elftal had een goede dag door in het beker- tournooi de wedstrijd tegen RBC met 9—1 te winnen. Houd moed, Uno jongens SPRANG. V.O.B.B.A. I—N.E.O. I, 2—3. In de wedstrijd VobbaNeo heeft het niet aan spanning ont broken en is NEO op 't laatste moment met de overwinning gaan strijken. Hoewel de thuisclub op tech nisch gebied een pracht staaltje voetbal liet zien en hierin de be zoekers de baas waren, wisten zij dit toch niet in doelpunten om te zetten. De bezoekers daarentegen wierpen zich met een zodanig élan in de strijd, dat het ook voor de thuisclub een hele opgave werd om hierin met hun technisch betere spel de bezoekers' de baas te worden en alzo een veldover- wicht te bemachtigen. De wed strijd was pas enkele minuten oud toen de NEO-rechtshalf, welke 'n bal wilde wegkoppen, de voet van de tegenstander tegen zijn hoofd kreeg en zich direct onder dokters handen moest begeven. Dit was voor Neo al een flinke verzwak king, doch zij bleken hierdoor toch niet van de kook gebracht te zijn en lieten dit al spoedig zien, door via haar linksbinnen het eerste doelpunt te scoren. Dit bracht direct meer leven in de brouwerij. Vobba trachtte ten koste van alles de gelijkmaker te forceren, doch dit gelukte hen niet, want zij vonden steeds een achterhoede op hun weg, die door resoluut ingrijpen alle onheil wist te voorkomen. Vooral de Neo-rechtsback en midhalf lieten zien dat zij 't hoofd koel hielden en waren dan ook de grote struikelblokken, die diverse aanvallen in de kiem wisten te smoren. Toen de wedstrijd pl.m. 35 min. oud was, was 't weer de NEO- linksbinnen die de bal vlak voor de uitlijn te pakken kreeg en de bal met zijn linkerbeen langs de Vobba-back speelde, om hem daarna met zijn rechtervoet kei hard in 't doel te schieten, on houdbaar voor de doelman, 02. Met deze stand trad de rust in. Na de thee zagen we weer twee ploegen, welke even hard zwoeg den voor een doelpunt. Thans was het Vobba die de achterstand wist te verkleinen door een schot op grote afstand van haar buitenspe ler, dat juist onder de lat kwam en via de vuist van de Neo-doel- man in 't net verdween. Hieruit weer moed puttend, trokken de Vobba-lui opnieuw ten aanval en ware het niet, dat de Neo-links- back in grootse vorm was met de midhalf, het zou er treurig hebben uitgezien. Toch kon den ook zij niet verhinderen dat de stand gelijk werd, 22. Kort hierop kreeg Vobba een penalty wegens hands toegewezen. Deze werd door haar rechtsbinnen ge nomen en keihard naast geschoten. Het zag er toen naar uit dat de stand gelijk zou blijven, doch en kele minuten voor 't einde wist de Neo-linksbinnen 't leer te pakken te krijgen en dit precies op het hoofd van de rechtsbuiten te plaatsen, welke ook onhoud baar inkopte, zodat het einde met een 32 overwinning voor Neo kwam. N.E.O. 2—J.P.S. I., 3—2. Ook Neo 2 wist met dezelfde cijfers te winnen als 't eerste elf tal en stuurde alzo JPS met lege handen naar Tilburg terug. Voor de rust werd er aan beide zijde goed voetbal te zien gegeven. Vooral bij Neo klopte het veld spel in deze helft goed en waren zij hierin JPS de baas, wat Neo ook in doelpunten wist uit te drukken. Zij smaakten het genoe gen voor de rust de JPS-doelman driemaal te passeren, waartegen over JPS geen enkele maal kon scoren, zodat de rust met 30 inging. Na de rust was 't JPS dat direct flink aanpakte, doch door te egoïstisch spel van enkele voor- hoede-spelers 't nog niet direct tot doelpunten wist te brengen. Ook diverse Neo-spelers dachten dat zij dit zich nu wel konden gaan permitteren en wilden het ook tel kens alleen doen, wat funest bleek te zijn, want JPS kreeg hierdoor diverse kansen en zij wisten de achterstand tot 32 te verklei nen en Neo moest alle zeilen bij zetten om de beide puntjes als nog thuis te houden. J.P.S. 2—N.E.O. 3. Hoewel NEO 3 steeds de toon aangaf en gedurende de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht heeft gehad, is zij toch met lege handen naar Sprang terug ge- EEN EXTRA UITVOERING stuurd en heeft Neo deze wed strijd onverdiend met 10 ver loren. CAPELLE. Voab IIWit-Zwart, 00. Zondag speelde Wit-Zwart een uitwedstrijd tegen Voab voor de Toon Schröder-beker en wist zich in de volgende ronde te plaatsen. Aanstonds na de aftrap ontwik kelt zich een op en neer gaand spel, met om beurten beide doelen in gevaar, doch het juiste schot ontbreekt. Na een half uur spelen is het de midvoor van Voab die inschiet, doch dit doelpunt werd terecht afgewezen voor buitenspel en met een blanke stand gaat de rust in. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld; de Wit-Zwarten zijn iets in de meerderheid, doch ze zijn niet bij machten om dit in doelpunten uit te drukken. Er res ten nog 10 minuten te spélen en Voab komt gevaarlijk opzetten, maar de achterhoede die er deze middag prima in zat, wist iedere aanval af te slaan. Vlak voor het einde denken we Wit-Zwart nog te zien doelpunten als de links buiten doorbreekt en hard inschiet, doch de bal komt net tegen de lat en de Voab back weet de bal nog net weg te werken en hiermede kwam het einde van deze faire, sportieve wedstrijd. Wit-Zwart IIGood Luck III, 4—2. De wedstrijd was nog geen min. oud of Good Luck weet te leiding te nemen door haar midvoor, 1-0. Hierna komt Wit-Zwart sterk op zetten en na 10 min. spelen is het de Haan die met een prachtig schot gelijk maakt, 11. Even daarna, als de midvoor de bal goed doorgeeft, is het dezelfde speler die zijn club de leiding geeft, 21 en met deze stand gaat de rust in. Na de thee is het Wit- Zwart dat de toon aangeeft en als de linksbuiten de bal goed voorgeeft is het de Jong die de voorsprong vergroot, 31, doch even daarna is het de midvoor der gasten die de achterstand ver kleint, 3—2. Hierna komt Good Luck even sterk opzetten, maar onze jeugdige keeper van Kampen weet zijn doel schoon te houden en als de rechtsbuiten C. v. d. Galiën weet door te breken en met een hard schot de keeper het na kijken geeft, is de overwinning veilig voor Wit-Zwart. Even daarna fluit de scheidsrechter voor het einde en is Wit-Zwart weer twee puntjes rijker. Ga zo verder jongens. DRUNEN. RKDVC 1Vecrse Boys I 60. De eerste aanval was voor de Veerse Boys, die het tot een cor ner weten te brengen, welke ech ter niets oplevert. Dan neemt Drunen al spoedig het offensief over, om het niet meer af te staan. Wel weet ook Raams- donksveer nu en dan een gevaar lijke aanval te lancerena, maar Drunen is toch duidelijk sterker. In de 11e minuut neemt Drunen de leiding door zijn rechtsbuiten uit een voorzet van links. Der tien minuten later is het dezelfde speler die een schot van de mid voor inkopt, waar de keeper overheen duikt, 2—0. Even later kans voor open doel. Zo komt mist dezelfde speler een pracht- de ruststand ongewijzigd. Na rust is het alleen RKDVC dat speelt, Veerse Boys hebben prachtisch niets meer in te bren gen. Zes minuten na rust pas seert de DVC midvoor enige te genspelers en doelpunt onhoud baar. Even later is het dezelfde speler die na mooi samenspel met de rechtsbuiten opnieuw doelpunt en 2 minuten later krijgt de mid voor een bal prachtig aangege ven van de rechtsbinnen en voor de,5e maal moet de V. B. doel man de bal uit het net halen. Drunen blijft op het doel van de gasten beuken en zo is 't niet te verwonderen dat drie minuten later in een poging om te redden wet te redden valt, de V.B. back de bal met de hand uit doel slaat. De linksbinnen van Drunen be nut de penalty onberispelijk. En hiermede is eigenlijk de wedstrijd geëindigd, ook al is er nog bijna 'n half uur te spelen. DVC vindt het blijkbaar welletjes en de Veerse Boys zijn totaal machte loos en uit vorm. R.K.D.V.C. 2 speelde Zaterdag tegen Herptse Boys I om de Toon Schröder-beker en won met 32. Voor de competitie ging R.K. D.V.C. 3 op bezoek bij Nieuw- kuik 2 en bracht een 41 over winning mee naar huis, terwijl R.K.D.V.C. 4 voor het eerst in de competitie uitkomend een 40 overwinning mee naar huis bracht van de Herptse Boys 2. WAALWIJK. HOCKE Y-UITSLAGEN. Dames Waalwijk IIDen Bosch III 2—0 Heren Waalwijk IIDen Bosch III 2—3 Waalwijk I—DES I 2—1 Heren Waalwijk IIDen Bosch ni Direct na de bully was Den Bosch in de aanval en het duurde niet lang of de stand was 10 voor Den Bosch. De tweede aanval van Den Bosch liep dood op de ver dediging. Na nog enkele mi nuten spelen werd.de stand 2—0. Toen nam Waalwijk 't initiatief en het werd 21. De rust ging in met 31. In de tweede helft zag Waalwijk echter kans om de stand op 32 te brengen, waarmee de wedstrijd ook ge ëindigd is. Waalwijk IDes I. De wedstrijd begon al direct met een vrij onstuimige aanval van Des. Na een hevig gevecht tus sen de voorhoede van Des en de Waalwijkse achterhoede scoorde Des en de stand was 10. Na de bully probeerde Des weer zo'n aanval, maar Waalwijk was op z'n qui-vive. Herhaaldelijk zat Kaatsheuvel in de Waalwijkse slagcirkel, maar kon niet meer tot doelpunten komen. Na een hevige aanval van Waalwijk, moest ten slotte ook de achterhoede van Des zwichten en de rust ging in met 11. I Na de rust ging het voor Waal wijk aanvankelijk iets beter en zat het wat meer op Kaatsheuvels grondgebied, maar Des liet zich ook niet onbetuigd en was her haaldelijk in de aanval; tot doel punten kwamen ze echter niet meer. Kort voor het eind zag Waalwijk kans om het winnende doelpunt te scoren, zodat de eind- stand 21 voor de gastheren was. Het was een forse wedstrijd en Waalwijk heeft verdiend ge wonnen. SCHAKEN. Zaterdagmiddag speelde de Waalwijkse Schaakclub de eer ste competitiewedstrijd van dit seizoen, een uitwedstrijd te Oss. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt Dr. P. Prinsen Geerlings P. H. Kuijsten 1—0 A, Wijnen-M. C. Goudberg 01 G. Grindjes-A. S. Vader afgebr. P. v. d. Heuvel— F. v. Tienhoven 0—1 L. v. d. Valk— A. Hooft v. Huijsduijnen K—3^2 G. Verhoog-C. Slagmolen afgebr. J. Fokkens-J. Pullens 1—0 A. Vulsma—C. Horn 0— P. Timmermans-G. Smits 1—0 G. van Dijk— P. van Nieuwstad 1—0 OssWaalwijk (voorlopige uitslag) 43^—3^2 De afgebroken partijen zullen arbitrair worden beslist. In beide partijen heeft de Waalwijkse speler de beste stelling. In de onderlinge winterwed- strijd vielen de volgende beslis singen Goudberg wint van Smits, Hooft van Huijsduijnen verliest van Slagmolen, Horn wint van M. Hoek, Mevr. Vader remise tegen Schuurman, v, Nieuwstad verliest van Vrijhoeven. Over Devaluatie. Op initiatief der R.K. Midden standsvereniging had in de zaal bij mej. Wed. Wijtvliet voor alle stands- en vakorganisaties een uiteenzetting plaats over het De valuatie-probleem en de gevolgen welke hiermede samengaan. Na een openingswoord door de voorzitter der R.K. Middenstands vereniging werd door de heer B. Wijtvliet een duidelijke en nuttige uiteenzetting gegeven over het doel der devaluatie, de schomme lingen der koersen en de problp- men welke hieruit kunnen voort vloeien in verband met de in- en export. Na zijn duidelijke uiteenzetting werd de gelegenheid tot her stel len van vragen open gesteld, i waarvan een druk gebruik werd I gemaakt en die naar ieders ge noegen werden beantwoord. De voorz. dankte spreker voor zijn j duidelijk betoog, waaruit ieder j zijn nut heeft kunnen trekken, en sloot met de Chr. groet. In de ouderlijke woning terug. Zondag arriveerde een 2-tal mi litairen uit Indië weer in hun resp. ouderlijke woningen terug, n.I. sold. P. van Beers en Serg. J. Mourits. Zowel door hun familie leden als buurtbewoners werden zij hartelijk ontvangen, want van schier elke woning wapperde de Ned. vlag, terwijl beiden een prachtig cadeau door hun buurt bewoners werd aangeboden, waar bij ook Kath. Thuisfront zich niet onbetuigd liet, en hun jongens op hartelijke wijze ontving. WASPIK-WSJ 1-2. Het was een stevige, maar faire strijd, waarin beide partijen zich tot de allerlaatste minuut geheel gegeven hebben. De be zoekers waren het gelukkigste. Zij konden in de eerste helft door v. Dalen de leiding nemen en be hielden deze tot aan de rust. Toen in de laatste periode de druk op het WSJ doel aanhield, kwam er een moment det links half Tijsen in eigen doel trapte, waardoor Waspik een verdiend punt kreeg. Tegen het eind van de strijd wist WSJ weer te sco ren. Een corner door Brands ge nomen, stelde v. Dalen in staat 't winnende doelpunt in te koppen. Het Katholiek Thuisfront heeft zich geheel teruggetrok ken uit de NIWIN. Dit besluit houdt zeker geen miskenning in van het NIWÏN-werk, doch het werd genomen op grond van het feit, dat de principiële doelstellingen van beide stich tingen te ver uit elkander liggen. Kath. Thuisfront wil als hulporgaan voor de Ka tholiek-godsdienstige verzor ging zich uitsluitend met de eigen taak bezig houden. In de practijk is gebleken dat de samenwerking niet slaagde.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 7