KAATSHEUVEL WAALWYK Waalwijkse en Langstraatse Courant L00N-0P-ZAND DRUNEN SPRANG-CAPELLE SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER Geertruidenberg SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. V V u I lANDAG 17 OCT. 1949 jever jvpjjk.se Stoomdrukkerij ANTOON Til I.K.N jclredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HEI ZUIDEN 72e JAARGANG No. 84 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie prijs 9 cent per m.M Contract-advertenties speciaal tarief. gEKICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. TEL.-ADRES „ECnO* AAA Gouden Bruiloft. oor ziekte van mevr. Roesten- Didden kon de feestviering de gouden bruiloft in de irtstraat, heden. Maandag, niet gaan. Alleen de plechtige H. van dankzegging in de paro- <erk van St. Jan werd opge- en. De toestand is echter zo ivol dat mag verwacht wor- R.K. Amateur-toneel. oor de vergadering van 't Amateurtoneel in Brabant, ie Tilburg \verd gehouden, zie het verslag elders in dit blad. Brabants Orkest. Is geen verheugend feic te nen constateren, dat Kaats- vel de betere kunst zo weinig irdeert, dat het bij een optre- als van het Brabants Orkest welijks een halve zaal belang ing toont. Op een avond als erdag j.l. konden beslist «neer- in, die vaak naar elders trek- voor concerten, die niet loger niveau staan, dan wat Orkest uit eigen gewest biedt, de présence geven, waardoor de pogingen, die de Culturele ter plaatse doet om ont- keling te bieden en tevens de hting „Vrienden van het Bra ts Orkest'' steunden, jramér, het was niet zo. Zelfs onze culturele vereniging \va weinig bekende gezichten aan- ig. Die er waren hadden nie tend lof. Het programma, dat Orkest bood, moge dan o„k al nig bekend zijn, daartegenover at het feit, dat dit ensemble r de muziekliefhebber een op ende wereld ontsluit en dit doet een h >ogst kunstzinnige wijze, r een muzikale uitbeelding, die en alle lof verheven is en de n van ons wordend Brabants kest alle eer aan doet niet de larborg in zich, dat met deze n het orkest een toekomst te- noet gaat. let programma bevatte vier rken uit de 18e eeuw, n.l. her irtet voor hobo, viool, altviool cello van W. A. Moza/t; het et op. 166 voor 2 violen, alt- ol, cello, contrabas, clarinet, ot en hoorn van Fr. Schubert; quintet No. 1 voor 2 violen, iool en celli van Karl Ditters Dittersdorf en het quintet op. no. 2 voor blazers, fluit, hobo, rinet, fagot en hoorn, van Fr. mzi. Speciaal het blazers-quin- viel bijzonder in de smaak or de karakteristieke toon van er instrument. De voorzitter de Toren Dr. Wijtenburg ak voor de aanvang van het leert, dat ook werd bijgewoond or de Weled. Achtb. heer Bur- oeester Mr. v. d. Heijden, een woord, terwijl de heer Dick is zeer in 't kort de nummers eidde bij ontstentenis van de tr W. Brederode, Directeur van Stichting. Crescendo. De tweede uitvoering, die het otelgezelschap „CrescendoZa- dagavond van het Toneelspel Moeder" van C. Hermus, in phonia gaf, was opnieuw een kundig succes voor een uit- rkochte zaal, waarin ook aan lig waren alle leden van de Keivereniging uit Vlijmen, die werk in studie hebben. Waar len wegens plaatsruimte moes- worden teleurgesteld zal fscendo nog wel moeten beslui- tot een derde uitvoering. Ons Genoegen. Zaterdag 22 October en Zon- g 23 October gaat de toneel- reniging „Ons Genoegen" in de ■al van de heer J. v. Dun het 'telseizoen openen met het to- dspel in 3 bedrijven van Tom "kers „Zo waarlijk, helpe mij Ook „Ons Genoegen" feit een goede naam. Het vorig koen speelde dit ensemble bij frhaling voor een uitverkochte 01. zodat we ook voor dit eer- e optreden in het nieuwe sei- *n grote belangstelling ver achten. K.A.J.-Agenda. Maandag 17 October 7.30 uur wekelijkse groep. Dinsdag 18 October 7.30 u. n.m. ^niersgroep Dr. Poels. Woensdag 19 October 7.30 u. im. Ontspanningsavond. Donderdag 20 October 7.30 u. wekelijkse groep. uur n.m. Bestuursvergadering. y uur n.m. Leidersronde. den, dat binnen enkele weken ook de officiële feestviering zal kun nen worden gehouden. Laten we hopen dat het oude moedertje weer geheel opknapt om te kunnen pro fiteren van de spontane feestvie ring, die de familie met het buurt- comité het gouden echtpaar be dacht heeft. Zaterdag 22 October 7.30 uur n.m. Ontspanningsavond. Agenda. Maandag 17 October: Geen re petitie Harm. Apollo. Maandag 17 October 8 u. n.m. Apollo-theater: „Het IJzeren Gor dijn", toegang 18 jaar. Dinsdag 18 October: Na het lof repetitie R.K. Par. Zangkooj\ Woensdag 19 October 8 u. n.m. Apollo-theater „Schaduw des Doods". Toegang 14 jaar. rep. Harm. Kon. Muz. Gezelsch. Euphoniai Donderdag 20 October 8 uur n.m. Jaarvergadering Zangver. Bel Canto. Heropening. Zoals uit een advertentie in ons vorig nummer blijkt, heeft de fa. Chr. Merkx-v. Gils in de Ver lengde Hoofdstraat Donderdag j.l. haar geheel verbouwde en gemo derniseerde slagerij heropend. De Verl. Hoofdstraat is door deze verbouwing een mooi winkelpand rijker geworden. Zoals het een slagerij past is alles helder en wit, hard en duurzaam, licht en zinde lijk. Een opstand van marmer met practische etalage-indeling, voor zien van de gemakken die onze tijd biedt. De firma Merkx zal on getwijfeld van de voordelen van deze verbouwing profiteren. Loterij Gilde St. Ambrosius. ^Zaterdagavond had in de Gilde- zaal bij mej. Wijtvliet de trekking plaats van de loterij ten bate van het Gilde St. Ambrosius. De eer ste prijs, een radio, viel op no. 904 van E. v. d. Hoven, terwijl de vol gende nummers voor verdere prij zen uit de bus kwamen: 704; 163; 183, 1635: 605: 174; 601: 2342; 86; 1549; 882; 2303. Voor Blindenzorg. Zondagavond werden enkele films vertoond ten bate van het Kath. Blindenzorgver. Antonius v. Padua. Zowel de opkomst van de schoolkinderen als van de vol wassenen was buitengewoon groot en ieder heeft kunnen genieten van de echt mooie films „Het worde Licht" en „Levens Vreugde", ter wijl de blinde Pater Andreas O. F. M. Cap. enige toelichting gaf over het werk der blinden. Steun Wettig Gezag. Dinsdagavond staat in het te ken van propaganda voor „Steun Wettig Gezag", waarbij een gro te vergadering zal worden gehou den in het parochiehuis, die zal worden ingeluid door een rond wandeling der beide harmonie corpsen, die ook de spreekbeur ten met muziek zullen opluisteren. Het zal wel niet nodig zijn om nog eens aan te sporen deze avond bij te wonen. Iedereen bo ven de leeftijd van 16 jaar is wel kom. Komt dus allen. Oorlogshcrinneringskruis verleend. Ook aan de Dpi. soldaat J. Bie- mans viel de eer te beurt van de Minister van Oorlog het Oorlogs- kruis met medaille te mogen ont vangen voor zijn bewezen dien sten tijdens de inval der Duitsers langs de Z. Willemsvaart te Vechel, waar 7 zijner kameraden sneuvelden. Ere wie ere toekomt. Film van Kath. Thuisfront. Zaterdagavond werd in het pa rochiehuis een filmavond gegeven op initiatief van Kath. Thuisfront. Ben prachtige actuele geluidsfilm met alle facetten van het militaire leven in de tropen, waarbij voor al van het reizen op de boten een duidelijk beeld werd gegeven. Bij een en ander werd nog een toe lichting gegeven. De vele aanwe zigen waren zeer voldaan over het gebodene, terwijl een propa gandistisch woord zeer op zijn plaats was. Drunen herleeft. Naar wij vernemen hoopt men in 1950 te kunnen beginnen met de bouw van een nieuwe kerk, pastorie en klooster, waarover thans overeenstemming is bereikt. De kerk zal op haar oude plaats komen, zodanig dat aan een kant de pastorie en aan de andere kant het klooster komt, met daar voor een mooi, ruim plein. Met de herbouw van 't gemeentehuis is men, zoals bekend, druk bezig. De hoofdingang blijft aan de Zuidzijde, de ingang aan de Westzijde verdwijnt, terwijl aan de achterzijde publieke werken komt en 't bureau van de ge meenteontvanger, aan de Oost zijde het bureau van politie. Voor een passende entourage zal worden gezorgd. Hoewel er heel wat huizen zijn gebouwd en herbouwd, komen er nog vele woningen tekort. Moge daartoe in 't belang van de in woners, maar vooral van de noodzakelijke uitbreiding der ge meente, weldra de gelegenheid geboden worden. Moederdag bij de Boerinnenbond. De feestdag van Maria's Moe derschap werd door de Drunense Boerinnen feestelijk herdacht. Des avonds om 7 uur was er 'n plech tig Lof, waarin de geestelijke ad viseur, kpela.an Simons, een pre dicate hield. De lofgezangen werden uitgevoerd door de boe rinnen. Na dit plechtig Lof had een feestvergadering plaats, waar het er gezellig naar toe ging. Er was tractatie en verloting, en door reidansen, zang en voor dracht werd hulde gebrcht aan de moeders van de vereniging. De jaarlijkse moederdag van onze boerinnen werd in organisa- ticverband waardig gevierd en de opkomst was zeer groot. Op deze avond kon men ook opgave doen voor verschillende cursussen, o.a. een sociale cursus, een huishoud- cursu en een ontwikkelingscursus. Middenstandstriduum. De middenstanders van Drunen Drunen en Elshout liepen Dins dag j.l. warm voor de ideeën van burgemeester Snels en men heeft die avond reeds zonder aarzelen de hand aan de ploeg geslaan. In de komende dagen zullen de mid denstanders echter nog meer bij eenkomen. Heden, op 17, 18 en 19 October worden n.l. alle mid denstanders op een speciaal mid denstandstriduum verwacht. Op deze avonden zal de Eerw. Pater Hubertinus O.F.M. Cap. een con ferentie houden. De middenstandsvereniging van Drunen en Elshout wil voor de K.A.B., die zo actief en massaal aan haar ontwikkelingsprogram ma is begonnen, niet onder doen en heeft daarom drie verdiepings- dagen georganiseerd. Maar be grijpelijk is dit niet het hoofdmo tief. maar deze actie is op touw gezet om de R.K. Middenstander er nog eens op te wijzen en wel met klem, hoe nuttig en noodza kelijk het is en in de toekomst zal zijn. dat men beschikt over een goede en stevige organisatie en bovenal zal men er natuurlijk de middenstander op wijzen dat men overal en ook in het orga nisatieleven zal moeten uitgaan van God. Daarom worden alle dames en heren van de middenstand (en ook vooral de jonge middenstan ders) op deze drie verdiepings- dagen verwacht, welke gehouden worden op 17, 18 en 19 Oct. Hieronder volgt het programma van het kerkelijk en buitenkerke lijk Middenstandstriduum", dat gehouden wordt onder het motto: „Een bezinning op rechten, plich ten, macht en mogelijkheden van de Kath. middenstander". Maandag 17 Oct. in de kapel van de Eerw. Broeders conferen tie door Pater Hubertinus O.F.M. Cap. Onderwerp „Wees een 10, geen 0". (Middenstander in eigen zaak). Dinsdag 18 October een avond van ontspanning. Pater Huberti nus spreekt over „Er zijn nog meer mensen" (middenstander in organisatie en gemeenschap). Verder zal het woord voeren burgemeester Snels, terwijl de be kende artist Louis Noiret voor de vrolijke noot zal zorgen. Woensdag 19 October slui tingsavond. Conferentie door Pa ter Hubertinus. onderwerp: „God staat achter u", toewijding van de middenstandszaken en slui tingslof. De aanvang der avonden is 8 uur precies. Middenstanders, weest present! Woensdag 19 October des avonds half acht hoopt D. V. voor de Geref. Gemeente aan de Hogevaart voor te gaan Ds. Chr. v. d. Woestijne van Ridderkerk. den van een wagen en kwam daar bij 'met een arm onder een der wielen terecht. Met een gebroken arm werd hij naar het ziekenhuis te Den Bosch vervoerd, alwaar de arm werd gezet. Bibliotheek Chr. Volksbond. Het leesseizoen breekt weer aan. De bibliotheek van de Chr. Volks bond alhier wordt wederom ge opend en biedt aan de liefhebbers van goede christelijke lectuur weer gelegenheid tot aangename en leerzame ontspanning. De bibliotheek is weer met een flink aantal nieuwe boeken ver rijkt. Gelegenheid tot afhalen en te rugbezorgen van boeken bestaat voortaan iedere Donderdagavond van 7 uur tot half 9, in een der lokalen van het gebouw Chr. Volksbond. Concours Excelsior. Voor het door de Chr. Ge mengde Zangvereniging alhier ter gelegenheid van haar 60-jarig be staan te organis'eren concours op Zaterdag voor Pinksteren en Pink ster-Maandag 1950. zijn tot leden der Jury benoemd de heren Otto de Vaal, Rotterdam; Leo Smeets, Den Haag en S. Terpstra te Nij megen. Een werkcomité is gevormd, be staande uit de heren H. J. Smith, voorzitter; D. de Vries, secretaris; Ant. Kuisten, penningmeester; T. van Zeist, Leit Vos, W. van Herwijnen en Jos v. d. Hoven. Ring-Kring-vergadcring. Heden Maandagavond half 8 zal in het Geref. Kerkgebouw een Ring-Kring-vergadering gehouden worden van de Geref. Jongelings- en Meisjesverenigingen. Door de M.V. te Vrijhoeve- Capelle zal een onderwerp wor den ingeleid over: Jezus verzocht in de woestijn, terwijl de J. V. uit Vrijh.-Capelle zal inleiden Hei Modernisme. Zendingsavond. Op 17 November a.s. zal in het Geref. Kerkgebouw alhier een Zendingsavond worden gehouden, vanwege de plaatselijke Zendings commissie, waarbij o.m. een Indi sche film zal worden vertoond. De heer P. J. Treffers plukte op 14 October rijpe frambozen in zijn tuin en de bossen hangen nog vol met onrijpe vruchten. De rijpe vruchten waren prachtig en groot van stuk. Geref. Kerk. Candidaat J. M. Mulder te Santpoort heeft het beroep naar de Geref. Kerk alhier aangeno men. Ongeval. Het zoontje van dhr. V. alhier sprong dezer dagen onedr het rij- Vee verscharen. In de Gemeenteraadsvergadering van 6 Sept. j.l. is besloten de ver ordening, waarbij het verboden was gesteld in de gemeente Sprang-Capelle vee loslopend te verscharen, in te trekken. Wij menen goed te doen met er op te wijzen, dat dit echter niet wil zeggen, dat men bij het ver scharen van vee zonder voldoende begeleiders de gehele openbare weg in beslag mag nemen. Inte gendeel. Ingevolge de Wegenver keersregeling mag men alleen ver scharen, indien men zorgt, dat er voldoende drijvers aanwezig zijn en dat het vee aan de rechterzijde van de weg loopt. Wordt het verkeer belemmerd, zodat b.v. auto's moeten stoppen, dan is men strafbaar en loopt men het risico een proces-verbaal te krijgen. Te vens zij men er op gewezen, dat men aansprakelijk is voor alle schade, welke het vee, dat tuinen en erven van ingezetenen op loopt, veroorzaakt. Loslopende honden. Voor belanghebbenden is het van belang te weten, dat art. 22, tweede lid van de Algemene Po litieverordening der gemeente Sprang-Capelle luidt: „Eigenaars, houders en verzor gers van honden zijn verplicht zorg te dragen, dat hun honden tussen zonsonder- en zonsopgang niet op de weg rondlopen zonder geleide of toezicht." Gemeenteraadsvergadering. Vergadering van de raad dezer gemeente op Dinsdag 18 October 1949 om 19.30 uur ten gemeente huize alhier. Agenda 1Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw benoemde lid W. A. de Glas. 4. Voorstel tot herbenoeming van de Commissie ex. art. 8 der Woonruimtewct. 5. Voorstel m. b. t. een ingeko men verzoek om tegemoetko ming in reiskosten ex. art. 13 L.O. wet. 6. Voorstel tot toekenning van een bijdrage in de restaura tie van een boerderij. 7. Voorstellen m.b.t. diverse in gekomen verzoeken om sub sidie. 8. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet t.b.v. een algeheel woningonder- zoek. 9. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet t.b.v. reviseren der straatverlich ting. 10. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet t.b.v. KATHOLIEK AMATEURTONEEL. Het Werkverband Katholiek Amateurtoneel nadert zijn voltooiing. Tilburgse kring van Amateur-toneelspelers opgericht. De aangesloten leden der W.K.A. in Kring Tilburg kwamen Zaterdag 8 October te Tilburg in de zaal van de heer J. Dirks bijeen, onder leiding van de heer P. v. d. Staak. Uit deze vergadering werd een bestuur gekozen; de per sonen zijn: F. v. d. Staak, Tilburg, voorzitter; Jo Eekels, Goirle, secretaris; J. v. Gulik, Kaats heuvel, penningmeester en rapporteur; F. Zigenhorn, Hil- varenbeek en A. Leenaart, Goirle, beide bestuursleden. Dat dit voor het amateur toneel een grote stap in de goede richting is, is zeer be grijpelijk. Hier in Brabant, waar toneelverenigingen als paddestoelen uit de grond op rijzen is het, meer dan waar ook, nodig deze verenigingen in hun moeilijk bestaan een steun te zijn en er tevens zorg voor te dragen dat hetgeen zij ten tonele brengen, cultu reel verantwoord is. Ook op geestelijk gebied ligt hier nog heel, heel veel werk. Onze Bisschop Mgr. Mutsaerts, is één van de voormannen van deze beweging. Door 't geven van speel- en regie-cursussen, het geven van advies en sub sidies, het organiseren van concoursen, het uitgeven van een eigen tijdschrift en 't aan leggen van een eigen biblio theek, hoopt deze vereniging zeer veel voor het Kath. Ama teurtoneel te doen. Het is een plicht van iedere Kath. Toneelvereniging zich achter hun vaandel te scha ren om aldus gezamenlijk mede te werken aan de op bouw van een vernieuwd Kath. Amateurtoneel, hetgeen aan hun zelf en het publiek van Brabant ten goede zal komen. Brabantse Toneelspelers, komt op voor Uw belangen en geeft U op als lid der W.K.A.; gij zult er wel bij varen. Adres: Secretariaat Kring Tilburg, Jo Eekels, Oranje plein 9, Goirle. de uitbreiding der straatver lichting. 11. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet t.b.v. de reconstructie der straat verlichting. 12. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet t.b.v. de verlichting van de wijzer platen van het uurwerk der R.K. Kerk-Dorp. 13. Voorstel tot medewerking ex. art. 72 L.O. wet 1920 voor de aanbouw van een leslokaal. 14. Voorstel tot toepassingver klaring v. h. Rijksgratifica- tiebesluit op het gemeente- personeel. 15. Voorstel tot verkoop van 'n perceeltje gemeentegrond. 16. Voorstel tot vaststelling van het uitbreidingsplan. 17. Voorstel tot vaststelling ver goeding ex. art. 101 L.O.wet over 1950. 18. Voorstel tot toekenning pre mie H. Hamers bij vrijwillige beschikbaarstelling v. woon ruimte. 19. Aanbieding gemeenterekeninq 1948. 20. Aanbieding rekening van het Burgerlijk Armbestuur 1948. Ernstige tijding. Donderdagavond kreeg de fa milie A. Brokx alhier het bericht dat hun enige zoon, de reserve 2e luitenant-vlieger A. B. A. M. Brokx, vermoedelijk betrokken was bij het vliegtuig-ongeluk, dat Maandag 1.1. plaats had in de buurt van Medan. Later is nog officiëel medege deeld dat de twee bestuurders der twee Mustang-vliegtuigen, die van een vlucht boven Sumatra niet zijn teruggekeerd, zijn tweede lui tenant-vlieger T. T. Scherf en tweede luitenant-vlieger A. H. A. M. Brokx (uit Waspik). Het zoe ken naar de vermisten heeft tot dusverre geen resultaat gphad. De heer André Brokx is 26 jaar oud en sinds Januari 1948 in In- dië. Hij bezocht de H.B.S. te Waal wijk en 's-Bosch en heeft zich na de bevrijding als vrijwilliger ge meld. Hij werd naar Engeland uitgezonden, waar hij 2\\ jaar verbleef. Prins Bernhard reikte hem in Granthem 't vliegbrevet uit. Als sergeant-vlieger kwam hij in Nederland op Valkenburg te rug. Daarna vertrok hij naar Indië, waar hij als luitenant werd inge deeld bij 't bekende 122e Squa dron, en stond als een zeer goed en consciëntieus vlieger bekend. Het is te begrijpen dat heel Waspik meeleeft en hoopt en bidt dat er nog een gunstig bericht moge komen. Winkelweek. Vorige week werd in hotel van Iersel alhier een vergadering gehouden, waarin men tot oprich ting kwam van een winkeliersver eniging. Tot voorzitter werd ge kozen de heer W. A. de Glas en tot secretaris de heer H. v. Don gen. Er werd o.m. besloten in de week van 26 November tot en met 3 December e.k. een winkel week te houden. Tweeling. Donderdag 13 October vierde de tweeling Helena en Hendrika van der Pluijm hun 82e verjaar dag. Gevonden voorwerpen. Gevonden: Een touw, een zw. damesportemonnaie met inh.; een sleutel voor fietsslot; een alpaca rozenkrans; een dameshoed met voile (zwart stroo); 4 muntbiljet ten van 1. Verloren; Een militair windjack met uitmonstering van 3 R.I.; een blauw boekje (klantenboekje); 'n bruine lederen herenportemonnaie met inhoud; een lederen soldaten- riem; 2 muntbiljetten van 2.50 en 1 muntbiljet van 1; een arm band van bolgeslagen dubbeltjes (zilver); een bril met zwart hoor nen montuur. Inlichtingen op het postbureau der rijkspolitie op werkdagen der voormiddags tussen 11 en 1 uur. Aanbesteding. Het herstellen van de Nieuwe- weg werd dezer dagen aanbe steed. Ingeschreven werd als volgt P. v. Oort Zn. R'donk 3299 Fa. Schapers-de Bont, id. 3350 Fa. v. d. Elshout-de Bont idem 3405 C. v. Strien, Udenhout 3560 v. Leijden, Dongen 3700 Gebr. v. d. Veeken. Made 3700 Konings Wegenbouw Vught 3850 M. Hoeken. Nieuwendijk 4031 A. Blijlevens, Breda 4390 Fa. J. v. Gooi, Oosterhout 4950 A. Rovers Zn., Made 4950 C. v. Meel 6 Zn., Lage Zwaluwe 4990 Gunning volgt. Beroepen. Ds. J. Dijk alhier ontving een beroep naar de Geref. Gemeente van Valkenburg (Z.-H.). Aanbesteding. Het rioleren en dempen van de sloten achter de woningen, gele gen aan de Koningstraat, werd aanbesteed voor de volgende be dragen M. Hoeken, Nieuwendijk 10650 Fa. v. Meel Zn. Lage Zwaluwe 10350 P. Schellekens, Vught 1020G Fa. Schoenmakers en v. Dolderen, Rhenen 9990 Fa. v. Geel, Breda 9900 Fa. J. P. Killian 6 Co. Nuland 9600 Gebr. Oome, Raamsdonk 9500 Geb. v. d. Veeken Made 9500 Sins en de Laat, Breda 9450 Konings Wegenbouw, Vught 9400 J. v. Gooi, Oosterhout 9300 Fa. C. v. Strien, Udenhout 9300 C. V. Wagner, R'dam 9295 Schapers en de Bont, Raamsdonk 9180 F. Rovers en Zn., Made 8950 J. v. Oort. Raamsdonk 8750 A. J. Blijlevens, Breda 8700 Fa. v. d. Elshout-de Bont Raamsdonk 8600 Damnieuws. Dinsdag 11 Oct. j.l. werd de onderlinge competitie der Dam vereniging D.G.V. uit Raams- donksveer voortgezet in het café Boelaars. De uitslagen zijn als volgt P. Blom—J. Boelaars 20 J. Boezer—G. v. Erk 0—2 J. Wuijten—J. Steigenga 0—2 H. BlomTh. Zwets 20 J. C. Schott-A. Vingerhoets 20 A. VerduijnA. Blom 1 1 Dinsdag 18 Oct. worden de volgende wedstrijden gespeeld P. BlomTh. Zwets. J. Steigenga—J. C. Schott. H. Blom—A. Vingerhoets. C. v. StrienJ. Boelaars. G. v. Erk—Jac. Dirven. M. D. Barel—Jac. Wuijten. J. BoezerA. Blom. A. verduijn vrij. Geslaagd. Op het te Schiedam gehouden examen voor kraamverzorging slaagde onze stadgenote mej. J. Sperber. Vergadering Harm. Apollo. In de gehouden algemene ver gadering van de harmonie Apollo alhier werd de heer F. L. Har tong tot voorzitter en de heer B. Baars tot bestuurslid gekozen. Fabricksuitbreiding. Gisteren arriveerde per schip de grote loopkraan, gefabriceerd door de firma Stork te Hengelo, voor de N.V. Tankfabriek alhier, om te worden opgesteld in de nieuwe fabriekshal (bodemperse- rij) welk gebouw zijn voltooiing nadert, waarmede een belangrijke uitbreiding van genoemde fabriek tot stand zal zijn gekomen. Dubbelmannenkwartct. In hotel C. Stal alhier is een dubbelmannenkwartet opgericht, waarvan de leiding wordt toever trouwd aan de heer A. Faro. i De naam van dit kwartet zal zijn „Con Amore' (met liefde). Ongeval. Mevr. Bianchi was zo onfor- tuinlijk van een stoel te vallen er. j kwam daarbij zo ongelukkig te recht dat zij een arm brak en daarenboven een lichte hersen schudding opliep. Opname in het j ziekenhuis te Breda bleek nood zakelijk. I ONTHULLING OORLOGSMONUMENT. De onthulling van het oor logsmonument en de over dracht aan de gemeente zal plaats hebben op Zondag 30 October 1949, des namiddags om 3 uur, dus op de vijfde herdenkingsdag van de be- vryding van Waalwijk. Tevoren zal de onthulling plaats hebben van de naam plaat dezer straat „Burge meester Moonenlaan" door mevrouw Moonen-Sassen, die ook het oorlogsmonument'zal onthullen. De overdracht van het mo nument aan de gemeente zal geschieden door de voorzitter van Waalwijks Belang de heer J. Timmermans, terwijl bur gemeester Mr. Lambooy het namens de gemeente zal aan vaarden. De Liedertafel „Oefening en Vermaak" is uitgenodigd deze plechtigheid met passen de gezangen op te luisteren, terwijl de uitnodigingen tot bijwoning weldra zullen wor den verzonden. BRIDGE-DRIVE IN HOTEL VERWIEL. Zaterdag j.l. werd in Hotel Verwiel de eerste Waalwijkse bridge-drive van dit seizoen gehouden; 44 deelnemers, i waarvan ca. 45% van buiten Waalwijk, dongen mee in ge animeerde wedstrijd om de 16 mooie prijzen die ter beschik king waren gesteld. Het mocht de directie van Hotel Verwiel wederom gelukken de heer M. L. F. van der Ven, Hoofd bestuurslid van de Neder landse Bridgebond, bereid te vinden de leiding van deze drive op zich te nemen. Daar de organisatoren volgens Schevenings systeem, het sys teem van de gelijke kansen voor alle deelnemers, lieten spelen, gaf de heef v. d. Ven in zijn inleiding een beknopte toelichting hierover. Het aantal deelnemers maak te het noodzakelijk dat in 2 ongelijke groepen moest wor den gespeeld, n.l. groep A met 10 paren 5 ronden a 5 spellen per tafel en groep B met 12 paren 6 ronden a 4 spellen per tafel. Voor de juiste waardering van de beide groepen werden de resultaten in percerttages omgerekend, waardoor de vol gende resultaten werden ver kregen: NZ-lijn le prijs de heer en mevr. Minke, Waalwijk, groep B. 2e pr. de heren W. v. d. Wouw en Dekkers, Raams- donksveer, groep A. 3e pr. de heren v. Boxtel en Schrijver, Geertruiden berg, groep B. 4e pr. de heren C. Dirks en v. Oldenbeek. Waalwijk, gr. A. OW-lijn le pr. de heren Inklaar Jr. en Hofmeester, Vught, gr. B. 2e pr. mevr. Donkers en mej. Kessels, Waalwijk, gr. A. 3e pr. de heer en mevr. V. Weijers, Waalwijk, groep B. 4e pr. de heren v. d. Ven en J. Mooren, Vught, gr. A. Zoals de uitslag weergeeft is van elke prijs één door Waalwijkse Bridgers gewon nen, een verhouding, die tot het deelnemingspercentage prachtig uitkomt. Houdt men er echter rekening mee dat een deel der spelers van bui ten Waalwijk over een veel grotere wedstrijdroutine be schikt, vooral door deelneming aan de competitie van de bond, dan is dit resultaat een opmerkelijk teken van 't hoge spelpeil der Waalwijkse brid- VLIJMEN. Straatnamen. In het raadsverslag in het eer ste blad staat, dat wij uit de veel heid van namen voor de Papen- steeg niet de juiste konden opma ken. Naar wij nader vernemen, is het tenslotte Pastoriehof gewor den. ge-liefhebbers. De gezellige sfeer en de goede organisatie zorgden er voor, dat deze dri ve in alle opzichten geslaagd mag heten. TAFELKEURING PLUIMVEE. Zaterdag 15 Oct. 1949 hield de gecombineerde Waalwijk se Pluimvee- en Konijnenver eniging Waalwijk en Omstre ken een tafelkeuring van pluimvee voor jonge dieren, fok 1949. De heer G. de Vries uit Utrecht, een heel bekende pluimvee-keurmeester, gaf hier een leerzame uitleg van zyn keuring; ieder kon hier vrij vragen stellen en er zijn verdere fokkunae mee ver rijken. De uitslag van de keuring is als volgt: P. Elom met Rhode Island Reds, hen 1 G. C. de Man met Welsumer, hen 1 G. A. Aarst met Wyandotte Columb., haan 2 G. M. Aarst met idem, haan 1 G. S. IJpelaar met idem, haan 3 G. M. Aarst met idem, hen 1 G.G.; G.G. A. Aarst met idem, hen G.G. P. J. v. Heijst met Wyan dotte Wit, haan 2 G. en 3 G. H. Stokwielder met idem, haan 1 G.G. P. J. v. Heijst met idem, hen 1 Z.G. en 3 G. H. S'tokwielder met idem, hen 2 G.G. en 4 G. J. v. Heijst met Patrijs Leg horn, haan 1 Z.G. C. v. Kuijk met Buff. Leg horn, haan 1 G.G. C. v. Kuijk met idem, hen 1 Z.G. en 2 G.G. Kelder - Mandjes met Exg. Leghorn, haan 1 G.G. Kelder - Mandjes met id., hen 1 G.G., 2 G. en 3 G. Kelder - Mandjes met Koe koek Leghorn, hen 1 Z.G. en 2 G. Kelder - Mandjes m. Zwar te Leghorn, haan 1 G.G. en 2 G. Kelder - Mandjes met id., hen 1 G.G. en 2 G. J. B. Verwiel met Twentse Grijze* haan 1 Z.G. J. B. Verwiel met idem, hen 1 G.G. en 2 G. J. v. Hees met Zilver Bra- kel, haan 1 G. C. de Man met idem, ben 1 G.G. De keurmeester stond hier voor een zware taak. De wisselbeker werd ge wonnen met Buff. Leghorn, hen, mooiste dier der tentoon stelling, tevens ere-prijs mooi ste hen, C. v. Kuijk. J. B. Verwiel, ere-prijs mooiste haan der tentoonstel ling Twentse Grijze. Kelder - Mandjes ere-prijs mooiste hen op één na, Koe koek Leghorn. J. v. Hees ere-prijs mooiste haan op één na, Patrijs Leg horn. „GROTE BEER". Met het troepentransport schip „Grote Beer", dat op 24 October in Amsterdam wordt verwacht, zullen repatriëren: Uit Waalwijk: Sold. A. v. d. Hout, Grote straat 54. Uit Drunen: Sold. J. A. de Vaan, Grote straat 145. Uit Eethen: Korp. A. de Rooij, C 85. De passagierslijst ligt op ons bureau ter inzage. DE VERMISTE GELUKKIG VRIJ. Dezer dagen heeft burge meester Lambooy de familie v. Ravestein aan de 2e Zeine het heugejijke bericht ge bracht, dat haai* zoon Ad, die in Indië als vermist was op gegeven en in krijgsgevan genschap vertoefde, thans met drie andere militairen is vrij gelaten. „VISSCHERSLUST". De Vissersvereniging „Vis- scherslust" zal 22 October a.s. haar jaarvergadering houden om 8 uur, bij de heer Fr. van Helvoirt, Putstraat. De agenda vermeldt o.m.: Beleid bestuur. SCHAKEN. De beide afgebroken par tijen uit de competitie-wed strijd tussen de eerste tien tallen van de schaakvereni gingen uit Oss en Waalwijk zijn voor de Waalwijkse spe lers gewonnen verklaard. De einduitslag van deze wed strijd wordt daardoor 5% \Vz voor Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5