Waalwijkse en Langstraatse Courani GEMEENTERAAD DRUNEN DRUNEN VLIJMEN HEUSDEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE RAAMSOONKSVEER GEERTRU1DENBERG ST. JOACHIMSMOER HUISSLACHTINGEN. ALKALIVRU wol wast U veilig in DONDERDAG 10 NOV. 1949 Uitgever VV aal wijkse Stoomdrnkkertf ANTOON TTELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN OPGERICHT 1878. DE ECHO HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 91 Bureaux: GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. - SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 60. (Slot). Het voorstel tot verrekening der vergoeding per leerling voor ae lagere scnool over ïylö en tot vaststelling van de bedragen werd onveranderd goedgekeuru. Aan de orde was verder de vaststelling van de vergoeding per leerling voor het jaar 1950 voor het bijzonder lager onderwijs in- volge art. 101 L.O. wet 1920. Het prae-advies vertelde hier over het volgende. Voorgesteld werd 15.per leerling. De Jongensschool te Els- hout is eigendom van de gemeen te in verband waarmede de ver goeding voor die school voor ge noemd jaar werd bepaald op 14. Voor de Jongensschool te Dru- nen en voor de beide Meisjes scholen 17.50 per leerling en voor de Bijz. Jongensschool te Elshout 16.50 per leerling. De heer v. d. Wiel merkte op dat wij altijd nog al karig ge weest waren met het geven van de genoemde vergoeding.. Spr. kreeg nog wel eens het schoolblad in handen en er waren plaatsen waar men 20 tot 30 gaf. Spr. wilde er van verzekerd zijn dat het onderwijs in onze gemeente niet door tekort aan geldmiddelen gehandicapt werd. De voorzitter stelde v. d. Wiel dienaangaande gerust en het voor stel ging daarna zonder hoofde lijke stemming onder de hamer door. De wijziging der gemeente-be groting 1949 werd zonder verdere besprekingen zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het betrof hier een wijziging in verband met enkele nog niet op de begroting voorkomende in komsten en uitgaven. Hierna kwam het gewijzigd we- deropbouwplan ter tafel. In het prae-advies vinden we hierover het volgende In overweging wordt gegeven te besluiten de perceeltjes grond weder toe te wijzen aan mej. P. J. van Kessel en J. van Alphen, wier gronden waren onteigend. Het is billijk in deze, dat de toewijzings- prijs wordt gelijk gesteld met de onteigeningsvergoeding, welke zou zijn uitbetaald, indien thans deze hertoewijzing niet plaats vond. Hierdoor verkrijgt men derhal ve een verrekening met gesloten beurzen. Alleen de kosten van overdracht zullen voor rekening van de gemeente komen. Het is wel een toevallige sa menloop van omstandigheden, dat het thans, als gevolg van het Wederopbouwplan dezer gemeen te, toch noodzakelijk is, dat de gemeente over bovenbedoelde percelen van van Kessel en van van Alphen weer de beschikking herkrijgt. Zoals U wellicht be kend is, is inet alle eigenaren om trent de aankoop van de beno digde grond ter plaatse een min nelijke schikking mogelijk geble ken. De prijs van de grond per M2 is vastgesteld door het Prij- zenbureau te Den Bosch. Van Kessel en van Alphen gaan ook met deze prijs accoord, zodat wij U in overweging geven na Uw besluit tot hertoewijzing we derom tot aankoop van de inge volge het Wederopbouwplan be nodigde grond te besluiten. Dan komen de kaarten op ta fel. Wat wil men nu spoedig doen, nu men met de eigenaren overeengekomen is. Ten eerste de school bouwen en ten tweede de Burg. v. d. Heij- denstraat doortrekken. De voorzitter vraagt dan of men op dit gewijzigd wederop bouwplan vragen of opmerkingen heeft. De heer R. v. Drunen wel en deze komt met een heel ander plan. Spreker wil de boeren die onder deze industrialisatie en woning bouw toch al zoveel lijden, wat verlichten. Waarom dan ook geen huizen gebouwd tussen de Bosse- weg en de Heistraat, daar kunnen er nog wel 300 staan. Wij had den altijd gedacht dat daar nog wel eens een nieuwe parochie zou komen. Daarbij treft men de boe ren daar lang niet zo hard. Dat men dan geen komvorming in de gemeente kreeg achtte spr. geen direct bezwaar. De voorzitter was echter het tegendeel van mening en zei al bij voorbaat dat men bij de hogere instanties hiervoor nooit toestem ming zou krijgen. Wat betreft de grond merkte de voorzitter op, dat men de plaats die men nu als bouwterrein had uitgezocht de „brake" noemde, wat ook niet ge tuigde dat het vruchtbare grond was. Het gewijzigd wederopbouwplan werd na enig debat goedgekeurd. Dhr. R. van Drunen wilde aange merkt worden als te hebben te gengestemd. Aan de orde kwam verder ook nog het verkopen van grond aan de fa. Lips N.V. voor het bou- ven van 10 arbeiderswoningen. Het betrof hier de bouw van de 10 woningen welke de fa. Lips voor 1949 werden toegewezen, maar waarvoor de fa. nog geen bouwgrond heeft. Wel beschikt de fa. over grond aan de Bosseweg, maar daar mag men niet bouwen. Teneinde deze 10 woningen nu niet verloren te laten gaan kwam B. en W. met het voorstel om de volgende bouwgrond aan de fa te verkopen: a. ten Oosten van de Stations straat, voor de bouw van 4 wo ningen. b. ten Westen van de Stati onsstraat voor de bouw van 2 woningen. c. ten Zuiden van de nieuw aan te leggen straat, waaraan de school zal worden gebouwd, voor de bouw van 4 woningen. De raad zag de noodzakelijk heid van deze verkoop in en keur-* de het direct goed. Aan de orde was verder het voorstel tot verkoop van een per ceeltje bouwterrein aan de Wed. J. van Delft. De raad keurde ook dit voorstel goed. Het voorstel tot aankoop van een perceeltje grond van de wed. Jos van Delft en verkoop van de zelfde grond aan Ard. Pelders, Achterstraat, had de instemming van de raad. Aan de orde was het voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge de Financieringsregeling Woningbouw 1948 ten behoeve van de N.V. 's Hertogenbossche Schroevengieterij M Lips ten aanzien van de bouw van 10 wo ningen. De raad gaf ook hiervoor vlot haar toestemming. Hierna ging men over tot de benoeming van een pachtcommis- sie. Hierin werden gekozen wet houder A. Pijnenburg en de heren R. v. Drunen, A. v. d. Wiel, C. Klijn en J. van Wezel. Allen namen hun benoeming aan en de heer v. d. Wiel sprak de hoop uit dat in de nieuwe com missie dezelfde prettige verhou dingen en samenwerking zou be staan als in de oude. Aan de orde was verder de be noeming van een commissie van bijstand voor het woningbedrijf. Hierin werden gekozen de he ren R. van Drunen en A. v. d. Wiel. Aan de orde was verder het voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het raadsbesluit van 25 Aug. 1949 inzake het waarborgen van rente en aflossing verschul digd overeenkomstig de Financie ringsregeling Woningbouw 1948 door de heer G. L. Mimpen. Deze wijziging, welke inhield dat de ge meente alleen maar zich verbindt voor het tijdig aflossen en betalen van rente tegenover de de Bouw- kas, waarbij Mimpen is aangeslo ten, werd eveneens goedgekeurd. Het volgende voorstel, inzake 't beschikbaar stellen van een crediet ten behoeve van: a. de verbouwing van de Jon gensschool te Elshout, b. de verbouwing van de wo ning van N. v. Mook, eveneens te Elshout, in verband met de ver harding van de Schanswijk, waar voor deze woning een groot ob stakel is, en gedeeltelijk wordt af gebroken en teruggebracht, werd in geheime zitting behandeld. De voorstellen werden goedge keurd. Hierna sloot de voorzitter de raadsvergadering, waarin vele en belangrijke besluiten waren geno- Jaarvergadering „Cantabele". Het A Cappella-koor Cantabele hield dezer dagen haar jaarverga dering. De vergadering werd ge leid door de vice-voorzitter de heer Assman. Aan de orde was bestuursver kiezing, wegens periodiek aftreden van de heer Assman, vice-voor- zitter en mej. N. Verhoeven, secre taresse, die zich niet meer her kiesbaar stelden. Resp. werden in deze vacatures gekozen de heer Nico Verhoeven en mej. van der Putten. De vereniging telt thans 46 le den. Mededeling werd gedaan, dat men binnenkort een liefdadigheids concert zal geven in het blinden instituut te Grave, waarvoor een verzoek was binnengekomen. Verder dat men zal trachten uitwisselingsconcerten te geven met diverse verenigingen. Onder handelingen worden reeds gevoerd met een zangver. uit Dongen, en dat men in 1950 hoopt deel te ne men aan een concours te Nieuw- kuijk. Medio Januari hoopt men in Drunen een concert te kunnen geven. De voorzitter spoorde de leden in verband met dit alles nog eens aan trouw de repetities te bezoe ken. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Opbrengst collecte. De jaarlijkse collecte voor de Kath. Universiteit bracht in de parochie van de H. Lambertus f 826.op. De collecte voor de missie bij het vertrek van de Eerw. pater v. Huiten bracht pl.m. 500.— op. sa. Lil 1 kil li I I Ontwikkelingsavond. Maandagavond 14 Nos. houdt de K.A.B. afd. Drunen haar derde ontwikkelingsavond van dit sei zoen. Spreker van de avond is pater Adam, met als onderwerp: bezit voor iedereen. Deze spreker zal dus ook een zeer actueel on derwerp te behandelen krijgen, daar hij de betekenis van het recht op, bestemming, gebruik en sprei ding van eigendom, wel danig onder de loupe zal nemen. De aanvang van deze vormings avond, die toegankelijk is voor iedereen, is 7.30 uur precies in de gymnastiekzaal. Aanbesteding. Dezer dagen had de aanbeste ding plaats van een boerderij voor de heer C. Klijn. De uitslag was als volgt: Fa. J. v. Rooij, Heusden 31974 Gebr. de Wit, Drunen 28095 T. Schapendonk, Drunen 28134 G. Merkx, Drunen 28570 W. Nieuwenhuizen, Sprang-Capelle 31995 v. Liempt, Nieuwkuijk 27200 Kooien, Waalwijk 29200 Willemse, Sprang-Capelle, ongeldig Verhagen, Sprang-Capelle ƒ31987 Oversteeg, Sprang- Capelle 31947 Smits, Heusden 28990 Nieuwenhof, Tilburg 33500 Blankers, Nieuwkuijk 27010 Herrijgers, Drunen, ongeldig Gebr. v. Delft. Drunen 26527 Kinderfeest. Woensdagmiddag kregen de kinderen een tractatie in hef pa tronaat in verband met het 25-ja- rig priesterfeest van de Z.Eerw. Heer Pastoor. Een film werd ver toond en de kinderen waren ten hoogste voldaan. Toneelvereniging V.G.T. Op Zondag 13 November zal In overleg met het Bedrijfschap voor Vee en Vlees zijn voorlopig als slachtdagen voor het verrich ten van huisslachtingen in de cen trale gemeente-slachtplaats voor de Kring Waalwijk e.o. aanwe- wezen Donderdag en Vrijdag. Ge tracht zal worden ook de Maan dag in te schakelen. Zelfverzorgers, die voor de Rijkstoelage ad 0.55" per kilo gram geslacht gewicht in aanmer king willen komen, moeten hun varkens ter keuring en slachting in het gemeentelijk slachthuis te Waalwijk aanbieden. Deze cen tralisatie in genoemd slachthuis is uitdrukkelijk voorgeschreven wil men de Rijkstoelage ontvangen. De aangiften hebben plaats ten kantore van de gemeentebedrijven Stationsstraat Waalwijk, zo mo gelijk acht dagen tevoren om een goede regeling van het werk mo gelijk te maken. Circa 50 stuks varkens kunnen op die dagen ge slacht worden. Na slachting kun nen de varkens door eigen ver voerdienst bezorgd worden aan huis, mits gelegen/ langs harde weg of wel bij aan te wijzen sla gerij, die voor verder kuipklaar- maken zorg draagt. De bestaande aanhoudvergun- ningen voor huisslachting moeten bij de P.B.H. omgewisseld worden voor een mestcontract. Hierop wordt een geleidebiljet uitgeschre ven naar de centrale slachtplaats. De mestcontracten moeten bij slachting meegebracht worden en ter hand gesteld van den inne- mer den Heer J. v. d. Broek te Waalwijk. Directeur gemeente-slachthuis. Dr. A. W. A. BOS. de Vlijmense Toneelvereniging V.G.T. een uitvoering geven in de zaal van Joh. Peijnenborg. Opgevoerd zal worden „Zuster Annunciata" toneelspel in vier bedrijven van de twee gebroeders priesterschrijvers Jan en Karei Filip. V.G.T. heeft met dit stuk reeds vele successen geboekt en we twijfelen niet of Zondag zal de befangtelling weer groot zijn, want den toneelliefhebbers staat weer een mooie avond te wach ten. allen de punten wel thuis zullen houden. Uitvoering. Zondag 13, Zaterdag 19 en Zondag 20 November, telkens te 7,30 uure geeft de toneelvereni ging „Ernst en Luim", in de har moniezaal van J. v. Oijen haar eerste winteruitvoering. Opgevoerd zal worden een klucht in 3 bedrijven „De ver kochte bruid Gezi ende naam die reeds genoemde toneelvereniging Uw fijnste wollen japon. De wollen kleertjes van baby, Uw donzige, wollen deken, Uw wollen jumper en tricot. \y 35 ct. per pak - Netto 100 gr. „Onze Marine". Het propagandaschip van de Stichting „Onze Marine", de „van der Steng" bracht van Maandag t.m. Woensdag een be zoek aan Heusden en was voor iedere belangstellende te bezichti gen. waarvan dan ook een dank baar gebruik werd gemaakt. Het schip, dat 43 m. lang en 6.80 m. breed is en een diepgang heeft van 2.10 m„ is geheel uit parti culiere bijdragen gejjouwd, met het doel de bevolking, in het bij zonder de jeugd, voor de scheep vaart te interesseren. Het schip is in 1947 te water gelaten, terwijl de plannen reeds tijdens de oor log uitgewerkt werden. De bouw kosten bedragen ongeveer 1 mil- lioen. Het is op de meest moderne wijze uitgevoerd, o.a. heeft het aan boord radio telefonie en tele grafie, radarinstallatie, welke in stallaties in gebruik te zien zijn en volledig worden gedemonstreerd. Doordat het gehele schip van voor tot achter bezichtigd mag worden, zelfs de machinekamer, welke anders altijd verboden ter rein is, mag het schip zich steeds ni een buitengewoon druk bezoek verheugen, hetgeen er toe bij draagt dat men de mogelijkheden der nationale scheepvaart leert begrijpen en tevens een begrip krijgt van de betekenis der scheep vaart voor ons land. Hollands kracht ligt nog steeds op het wa ter en om ons dat bij te brengen is het doel van de toer door ons land met de „van der Steng". Uitvoering. Zondag 13 November a.s. hoopt de toneelvereniging „De Rederij kers" in café Verhoeven op te voeren het toneelspel in drie be drijven „Zo waarlijk helpe mij..." van Tom Dekker en de klucht „De Rooie en de Baron" door H. A. Kruger. De regie berust bij de heer W. Kuijs. Middenstand. De gezamenlijke middenstand kwam in vergadering bijeen :n Hotel „Het Wapen van Amster dam". De penningmeester der ,.Mercurius"-tentoonstelling, dhr. J. M. v. d. Pol, bracht verslag uit over de financiële resultaten. De heren Smits en Kastelijn wer den aangewezen voor het nazien der rekeningen. Bij de gehouden bespreking over de actie tijdens de St. Nicolaasweek werd o.m. besloten wederom een St. Nico- laascourant uit te geven. De heer v. d. Aa werd aangezocht een geschikt plan te ontwerpen voor de St. Nirolaasweek van 26 No vember tot 6 December. De voorzitter van de R.K. Mid denstand was wegens ziekte ver hinderd, zodat de heer Kuijsten, voorzitter van de Prot. Midden- stansvereniging deze vergadering leidde. Voetbal-programma voor a.s. Zondag. Het le elftal van Haarsteeg zal Zondag a.s. de reis naar Best gaan ondernemen, om haar mede hekkensluiter Best Vooruit te gaan bekampen. Het zal, gezien de re sultaten van de laatste wedstrijd, niet meevallen om de punten mee naar huis te nemen, daar Best Vooruit op eigen terrein geen ge makkelijke tegenstander blijkt. Het 2e elftal speelt een thuis wedstrijd tegen Schijndel III, ter wijl het 3e elftal de strijd zal moe ten aanbinden tegen B.V.V. 6, die alhier bezit, zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken en zal zij door haar beste krachten te geven, trachten haar reeds verworven naam hoog te houden. Propaganda-vergadering C.N.V. Maandagavond half 8 zal in de zaal van de Chr. Volksbond al hier vanwege de Chr. Besturen bond Sprang-Capelle een propa ganda-vergadering voor het Chris telijk Nationaal Vakverbond wor den belegd, waarin als sprekers hopen op te treden de heren Mr. W. Brak te Rotterdam, bestuurder van de Ned. Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders en de hjjer Tj. Elsinga te Rotterdam, voorzitter van de Ned. Centr. Bond van Chr. Arbeiders (sters) in de Bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen. De onderwerpen waarover de sprekers zullen han delen zijn resp. Veertig jaar Chr.- Sociale strijd, en De opdracht voor de toekomst. De Chr. Mandolineclub A Tem po te Sprang-Capelle zal voor de muzikale omlijsting der vergade ring zorgen. Op thuisreis. De militair Groeneveld alhier wordt heden na een verblijf van ca. 3 jaar in Indië, thuis ver wacht. Door de buurt wordt hem een hartelijke ontvangst bereid, waartoe voor de ouderlijke wo ning reeds een erepoort werd op gericht. Bazar Kleuterschool. Volgende week, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, zal in de zaal van de Chr. Volksbond al hier een bazar ten bate van de Kleuterschool gehouden worden. Door de dames van de Ned. Herv. Naaikrans, die het initiatief tot deze bazar namen, is, daarin bijgestaan door een heren-comité, alles in het werk gesteld om deze bazar te doen slagen. Verschillende attracties, ook voor de jeugd, zullen een bezoek aan de bazar aantrekkelijk maken, en wij twijfelen er niet aan of het. zal 17, 18 en. 19 dezer in de Chr. Volksbond een gezellige drukte worden. Concours Excelsior. Wij vernemen dat thans reeds vele muziek- en zangverenigingen hebben ingeschreven tot deelname aan het in Mei 1950 alhier te houden groot nationaal concours, ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan der Chr. Gemengde Zang vereniging Excelsior. Verloren en gevonden. Bij de Opperwachtmeester- groepscommandant van de Rijks politie te Sprang-Capelle zijn in lichtingen te bekomen omtrent de navolgende verloren en gevonden goederen Verloren: Een portemonnaie, inhoudende 32.50 een porte monnaie, inhoudende een bedrag van 3.— en een rijbewijs A. een muntbiljet van 2.50; een telefoon-onderzoektoestel een bruin-lederen portemonnaie. in houdende 'n bankbiljet van 25.-, een muntbiljet van 1.— en on geveer 40 centen. Als gevonden werd aangegeven een houten nummerbord N-89444. Burg. Stand over October 1949. Geboren: Anna Maria dv O D v Peer-Hommel. Hendrik zv G van der Werken-v d Broek. Johannes zv Th v Beek-v Zeist. Lena C dv K Janson-van der Galiën. Hendrikje dv H Wct- stra-v Drongelen. - Wilhelmina C dv P Nieuwenhuijeen-Verduiin Johannes S zv C J Kuijsten- Sprangers. Femmigje P dv H Lc ertouwe r-Koen en Gehuwd Geen. Overleden: H. Haverhals 73 jaar wed van C Sprangers. P voor de Poorte 73 jaar echtgen van C A Tactor. Gevestigd J Dolstra van Rot terdam. AA Kanters van Raamsdonk. - A J van Engelen van Waalwijk. H. Snijders van s-Gravenhage. - M J van Alphen van Waalwijk. A Kooijman van Oss. - M de Rooij van Apeldoorn. Vertrokken J. van Oversteeg naar s-Gravenhage. A van Oversteeg naar "s-Gravenhage w Mooiboom en gezin nar Rot terdam. J M Bresser naar Rot terdam. B Hoevenaars naar Tilburg. C. de Haas en gezin naar Huijbergen. Benoeming aangenomen. De heer D. H. A. van Teylin- gen te Leiden, die door de kerke- raad der Ned. Herv. Gemeente voor de tijd van de predikants vacature tot godsdienstonderwij zer alhier is benoemd, om met de consulent, ds. J. W. de Bruijn uit Sprang, het herderlijk werk te verrichten, heeft deze benoeming aangenomen en is bereids in func tie getreden. Schaakveren. „De Vrije Pion". De Schaakveren. „De Vrije Pion welke deze winter met 'n tweetal teams deelneemt aan de competitie van de Noordbraban- se Schaakbond, heeft j.l. Zater dagavond het competitieseizoen geopend. In het Stationskoffiehuis van de heer Pruijssers speelde 't 2e team die avond voor de derde klasse tegen „Kasteel van Dus- sen' II. Ondanks het feit dat de thuisclub met een drietal inval lers speelde, werd deze eerste wedstrijd, toch met een kleine meerderheid gewonnen. 4J^~3J/<. Laten wij hopen dat dit team op de ingeslagen weg voortgaat en de volgende wedstrijden eveneens in een overwinning mogen eindi gen. Het eerste tiental, dat uitkomt in de 2e klasse, speelt Ztrterdag 19 Nov. a.s. zijn eerste wedstrijd, een uitwedstrijd te Oosterhout, een lastige opqave tegen 't sterke team van de Oosterh. Schaakver eniging. Moge het eerste tiental met evenveel succes in de nieu we klasse pelen als het vorige jaar in de 3e klasse en zo moge lijk ook deze winter weer onge slagen kampioen worden. We wensen de spelers volgen de week Zaterdag veel succes. Algemene Vergadering Capclse IJsclub „Eendennest". Maandagavond 8 uur werd in gemene vergadering gehoudén het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart de jaarlijkse al- van de Capelse IJsclub „Eenden nest", waarvoor de belangstelling niet groot was. In zijn openingswoord wees de voorzitter er oc dat de geringe belangstelling voor het bestuur misschien een aanwijzing kon zijn, dat de leden vertrouwen in de leiding stelden, maar toch zou hij gaarne zien dat bet medeleven van de zijde der leden in het ver volg beter zou worden en de ver gaderingen drukker zouden wor den bezocht. De notulen van de vorige le denvergadering werden na voorle zing goedgekeurd, waarna de se cretaris, de heer van Nieuwen- huijzen, een zo getrouw mogelijk overzicht gaf van de toestand en werkzaamheden der vereniging, daarbij o.m. aanstippende de ge volgen voor de ijsbaan, welke ge legen is in het waterschap Het Eendennest, door de veranderin gen die reeds zijn aangebracht voor de afwatering en de moge lijke wijzigingen, welke in de toe komst waarschijnlijk in dit water schap nog zullen plaats hebben. Uit het finantieel overzicht van de penningmeester de heer Th. A. Rijken, bleek, dat de vereniging er niet zo slecht voorstond, de kas sloot met een prachtig batig saldo. De rekening en verantwoording over het afgesloten boekjaar werd nadat deze was nagezien goedge keurd. De aftredende bestuursleden de heren A. H. Kerst, J. Versteeg en B. Spierings werden herkozen en namen onder dankzegging voor 't vertrouwen in hen gesteld hun benoeming aan. Na afhandeling van de huish. aangelegenheden deed de voorzitter enige medede lingen, waaruit bleek, dat het be stuur was overgegaan tot aankoop van een gedeelte der thans in huur zijnde ijsbaan, zulks met het oog op de mogelijke ruilverkaveling, welke in de toekomst in dat ge deelte van het waterschap zal Abonnement 15 cent per week 1.05 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". plaats hebben. Het ligt in de be doeling dit aangekochte gedeelte mettertijd te laten uitgraven om steeds verzekerd te zijn van een behoorlijke waterstand. Op een vraag uit de vergadering werd van bestuurszijde nog medegedeeld, dat zoals het zich thans laat aanzien, er in de komende winter voldoen de water zal zijn en de ijsbaan bij invallende vorst kan worden open' gesteld, zulks in tegenspraak met een bericht, dat enige tijd geleden in een der Prov. bladen werd ge lanceerd. Na de rondvraag, waarvan door enige leden werd gebruik gemaakt sloot de voorzitter met dank voor de belangstelling deze vergadering. Klaproosdag. Het gebeurde op de zo deftige Keizersdijk. n Oud-militair, wiens gehele familie door oorlogshande lingen werd gedood, collecteerde op „Klaproos-dag" ten bate van de Oorlogsgraven-stichting. Wij allen kennen het doel van deze stichting. De collectant ging van huis tot huis. Het begin was goed: één gulden voor een speldje. Maar het gebeurde even daar na dat hij aanbelde aan een wo ning en toen een juffrouw opende dat de collectant zijn bus opricht te. Bedoelde juffrouw liet toen één kwartje zien en vroeg of hij kon wisselen. Toen dit niet mogelijk bleek, vroeg ze twee speldjes en 5 centen terug. De collectant stond paf. Hij vroeg de juffrouw of zij soms in de familie niet een lid had verloren in de oorlog en of zij soms vergeten was wie haar hadden bevrijd. Daarop liet hij de juffrouw met haar kwartje staan en trok verder. Een zelfde vooral overkwam hem nog een keer op dezelfde Kei zersdijk. Vijf jaar na onze bevrijding! Leve onze bevrijders. Terug uit Indonesië. Zaterdagmiddag repatrieerde per Sibajak onze dorpsgenoot G. Stoops, IJzersteeg 6, na een ruim 2-jarige tropendienst. De buurtbewoners gaven blijk van belangstelling door het uit steken der driekleur. Harmonie-concert. De Kon. Harmonie De Een dracht gaf Zondag j.l., de eerste Zondag der maand, een concert in de Harmoniezaal van Huis ten Deyl, voor haar. donateurs. De belangstelling was niet bijzonder groot, doch zal beslist beter wor den als het meer bekendheid ge niet. Dus voortaan de eerste Zon dag van elke maand. Boekententoonstelling. Aangemoedigd door het succes in dit voorjaar, houdt v. Dongen's Boekhandel (A. B. v. Bavel), ook ditmaal weer een groots opgezette boekenshow. Deze tentoonstelling wordt gehouden in de bovenzaal van Hotel de Witte Leeuw. De opening vindt plaats op Zaterdag a.s. te 4 uur. Zo v/ij reeds zagen worden boekwerken naar voren gebracht in elk genre en van de beste uit gevers. Voor deskundige voorlich ting wordt gezorgd, wat van veel belang kan zijn met het oog op 't a.s. St. Nicolaasfeest. Reeds op meerdere plaatsen had voornoemde boekhandel veel suc ces. Zeer zeker zal dit ook in R vt het qeval zijn. F'rw— th 1 i - Burgerlijke Stand. Geboren: Frar.ciscus zv F van den Dungen-van Biene. Pieter- nella Cornelia Maria dv J Rul- lens-Jansen. Anneke Alida dv Jn Nordmeijer-de Bodt. Huwelijksaangiften J G F le Noble en Hermina Draaijer. Toneel. Zondagavond trad alhier de Toneelvereniging van de R-K.J.B. voor het voetlicht met het bliispel in drie bedrijven „De firma Aron Slootjes" onder regie van v. d. Sande uit Tilburg. Het geheel werd zeer verdien stelijk gespeeld, waarbij de namen van de twee uitblinkers, die de hoofdrollen vervulden, vermel denswaard zijn, n.l. J. Oerlemans en C. Brabers, respectievelijk in hun rol van Aron Slootjes, de firmant en Mozes, zijn chef, wel ke laatste door zijn bedriegclijkc handigheidjes zich uit alle benar de omstandigheden v/ist te redden tot groot vermaak van 't publie':. Allen bij naam te noemen, zou ons te ver voeren, doch v/ij wil len hiermede niet tekort doen aan de andere spelers, want een en kele uitzondering daargelaten, za ten de rollen er bij allen goed in.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5