KAATSHEUVEL VLIJMEN WAALWYK Waalwijkse en Langsiraatse Courani «RUNEN NIEUWKUIJK HAARSTEEG SPRANG GAPELLE RAAMSDONK v. RAAMSDONKSVEER r sl '~XJs V V Wollen Heren en Dames Sjaals Gev. nappa Heren Handschoenen KIEBOOM. y aiuj Een verrassing pONDERDAG 17 NOV. 1949 Uitgever tVaalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 9 OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. V ormingsavond. De K.A.B. afd. Drunen hield Maandag j.l. in het kader van haar ontwikkelingswerk haar der de vormingsavond in dit seizoen. De spreker van deze avond was de eerw. pater Adam, met als orfderwerp „Bezit voor iedereen De spreker behandelde dit on derwerp op een geestige, sugges tieve en bevattelijke wijze. Hij be lichtte uitvoerig de betekenis van het recht op, de bestemming en gebruik en spreiding van het eigendom. Wil de arbeider op zijn wijze en in zijn milieu de werke lijke betekenis van het proleet zijn ontgroeien, dan zullen hem ten eerste de middelen en de moge lijkheden verschaft moeten wor den om te kunnen komen tot enig bezit. Het bezit, aldus spr., geeft de mens ook een zekere eigen waarde. Met klem spoorde spre ker aan tot sparen. Ook deze derde ontwikkelings avond van de K.A.B. was een geslaagde. Geslaagd. Voor het te Rotterdam gehou den examen voor coupeuse, onder rijkstoezicht, slaagde onze dorps- genote Mej. Antonetta van de Krabben. Zij genoot haar oplei ding bij mej. v. Vugt alhier en op de Rotterdamse Snijschool te Til burg. Kath. Thuisfront. Dezer dagen heeft het Kath. Thuisfront afd. Drunen haar Kerstpakketten verzonden naar onze jongens overzee. In totaal werden 33 pakjes verzonden. De inhoud van elk pakje was ongeveer het volgende: 100 siga retten, een nieuw boek, een doos hopjes, een paar rollen peper munt, tandpasta, scheermesjes en enkele andere kleinigheden. Het Thuisfront was daartoe in staat, dank zij de goede financiële steun van enkele milde gevers. Uitvoering. Zondagavond gaf de gemengde zangvereniging Sempre Animato in het verenigingsgebouw haar eerste grote winteruitvoering. Dat deze vereniging alhier, niettegen staande haar kort bestaan reeds populair is, moge weer eens te meer blijken uit het feit dat reeds bij voorverkoop de zaal bijna ge heel was uitverkocht. Medewer king aan deze uitvoering verleen de de toneelvereniging O. B. K. uié Goirle. Onder leiding van de eminente directeur, de heer Mich. v. Hei voort, werden de verschillende zangnummers prachtig uitgevoerd en vielen bij het publiek ten zeer ste in de smaak, wat het hartelijk maar dan ook verdiend applaus telkens bewees. Na de zangnummers trad de- toneelvereniging O.B.K. voor 't voetlicht met het blijspel in drie bedrijven: „Een huis vol herrie", door Stephans en Lyton. Ook deze vereniging is hier geen onbekende en trekt telkens ij haar optreden volle zalen. Over het spel kunnen we dan ook niets dan lof vermelden. De speelsters en spelers vertolkten hun rollen zeer goed. De regie van de heer Frans v. Steensel. alsmede grime en decors waren goed verzorgd. Het geheel oogstte luide bijval, wat ook verdiend was. Rest ons nog te vermelden dat het vocaal kwartet dat telkens tussen de bedrijven van het blij spel optrad, groot succes had. Hieruit bleek dat er werkelijk nog wel goede krachten in deze vereni ging zitten. Sempre Aminato heeft velen een kunstvolle en ge noeglijke avond verschaft. Gunning. Het bestraten en vernieuwen van wegen voor de gemeente Vlij men is gegund aan de laagste in- schrijfster Handels- en Transport bedrijf Noord-Brabant te 's-Her- togenbosch, voor de som van f 57.396.—. Postduivenver. De Zwaluw. Zaterdag 12 Nov. hield boven genoemde vereniging haar jaar vergadering in café B. Oremans. De opkomst was groot, ondanks bet zeer slechte weer. Om 7 uur opende de voorzitter deze verga dering en gaf een overzicht over bet afgelopen jaar. Spr. was zeer tevreden, het ledental neemt steeds (oe, 21 nieuwe leden werden aan genomen en bedraagt nu 80, Ruim 13000 duiven zijn ingekorfd voor de wedvluchten. Op een vraag van de voorzitter of er verbete ringen waren toe te passen of dat er klachten waren, kwam alleen de volle tevredenheid van de ver gadering naar voren. Daarna kwam aan de orde de tentoonstel ling te Drunen. De voorzitter kon mededelen dat er vele ereprijzen binnenkwamen, er was voor de tentoonstelling veel animo. Dan kwam de feestavond aan de orde. Deze werd vastgesteld op 26 Nov, waarvoor een feest comité werd gekozen. De brandrampenactie had de aandacht van de vergadering, al het mogelijke zal worden gedaan om mede te werken. De ringen-administrateur gaf een jaaroverzicht; 135 duiven wer den aan de eigenaars terugbe zorgd, van alle nationaliteiten. De hokcontroleurs werden bij acclamatie herkozen, n.l. de heren P. v. d. Loo, L. de Laat en N. v. Esdonk. Ook de voorzitter werd bij acclamatie herkozen. De aftre dende bestuursleden J. v. d. Dun- gen en G. Sluijmers werden her kozen. De jaaroverzichten van secretaris en penningmeester wor den naar de volgende vergadering verschoven. Daarna kwam de rondvraag, die weinig nieuws bracht, waarna de vergadering met een dankwoord van de voor zitter voor de trouwe opkomst werd gesloten. De buurt bijeen. In café P. v. Eggelen kwam de buurt bijeen om plannen voor te bereiden voor de thuiskomst van soldaat Bruurmijn die reeds op de boot is en na een verblijf van on geveer 3 jaar op het laatst van Nov. of begin Dec. in de ouder lijke woning wordt verwacht. De buurt zal Bruurmijn bij zijn thuis komst hartelijk ontvangen; de voorbereidingen werden reeds ge maakt. Boeken-tentoonstelling. Bij de Eerw. Fraters werd Zon dag een boekententoonstelling ge houden, waar veel animo voor was. Vele boeken werden besteld, die de goede Sint op 6 Dec. aan de kinderen zal thuisbezorgen. Een mooie gelegenheid om een passend boek aan de kinderen ie geven en een aansporing voor de vele ouders die thuis bleven, om bij een volgende gelegenheid ook eens een kijkje te gaan nemen. Visclub De Hut. Zondag werd in café Vismalen een vergadering gehouden van de Visclub de Hut. Op deze verga dering had een huldiging van het lid Joh. van Heivoort plaats, die 25 jaar lid was. Bij monde van de voorzitter werd van Heivoort toe gesproken en dank gebracht voor het vele werk voor de visclub ver richt in de moeilijke jaren van t bestaan. Van Heivoort was steeds present op concoursen, met raad en daad steunde hij de vereniging, waarvoor hij een extra dank woord ontving. Hem werd een ca deau in de vorm van 'n prachtig horloge aangeboden, waarvoor hij dankte, daarbij de hoop uitspre kende nog vele jaren lid te kun nen zijn van de mooie vereni ging. Na het afhandelen van nog en kele punten van de agenda, ble ven allen nog enige uren gezellig bijeen. Kruisbooggezelschappen. Zaterdag zal in café A. van Vugt, Melie, een onderlinge wed strijd worden gehouden van het Kruisbooggezelschap Rozenjachl Legen het gezelschap Om het Roosje, gevestigd in café Boom. We zijn benieuwd wat deze pas opgerichte vereniging zal presen teren tegen Rozenjacht. Belang stellenden, Zaterdag naar café v. Vugt; een spannende strijd wordt verwacht. Uitvoering V. G. T. Zondag gaf V.G.T. haar eer ste winteruitvoering in de zaal van Joh. Peijnenborg. Opgevoerd werd het drama in vier bedrijven: Zuster Annunciata, van de pries ter-schrijvers Jan en Karei Filip. Dit stuk werd reeds in en buiten Vlijmen 5 maal door V.G.T. op gevoerd en voor de zesde maal was de belangstelling nog groot. V.G.T. oogstte wederom veel succes en heeft weer bewezen over goede krachten te beschik ken. Alle rollen werden zeer goed vertolkt- De spelers stuk voor stuk beoordelen is overbodig, maar de rol van de Zuster werd schitterend uitgebeeld. Het jeug dige meisje speelde goed en be looft alles voor de toekomst, ze is uit het goede hout gesneden. Kortom, het werd een geslaagde avond voor V.G.T., waar met ge noegen op teruggezien kan wor den. Reeds zijn er voorbereidin gen voor het leren van een nieuw stuk, waarvan de opvoering nader wordt bekend gemaakt. Uitvoering. Zondagavond gaf de toneel vereniging Ernst en Luim, in de harmoniezaal van dhr. J. van Oyen haar eerste winteruitvoe ring. Opgevoerd werd een klucht in drie bedrijven: De verkochte bruid. De zaal was goed bezet en het zeer talrijke publiek heeft dan ook waar voor zijn geld gekre gen. Ernst en Luim heeft door 'i kiezen van bovengenoemd toneel stuk een goede keus gedaan. De rollen waren goed verdeeld en onder leiding van dhr. P. van Oyen, die de regie in handen had, werden zij ook goed vertolkt; het hele stuk maakte een goede in druk en het daverende applaus aan het einde van ieder bedrijf bewees wel zeer hoe het in de smaak viel. Het is een blijspel vol list, hoog moed, dwaasheid, genomen uit de praktijk; hoe een moeder de ver leiding van het geld niet kon weerstaan en zo door hoogmoed haar enige dochter aan een z.g. jonkheer wenste te verkopen, die naar later bleek een berucht in breker was, terwijl zij haar liefde schonk aan een monteur. Op lis tige wijze kwam dan ook de ont knoping. Ernst en Luim kan op een goec geslaagde uitvoering terugzien er. een bezoek aan de volgende uit voering kan men eenieder aanbe velen. Ongeval dat goed afliep. Dat er bij ieder ongeluk .nog geluk kan bestaan ondervond ver leden week dhr. M. v. d. Water, wonende op de Hoge Maasdijk. Toen hij bezig was te verhuizen en zijn paard bespannen voor een vierwielige wagen voor de woning had staan, begon het, blijkbaar geschrokken, te steigeren en maak te een buiteling van boven van de dijk naar beneden en kwam tegen de voorgevel van de woning van A. van Gestel terecht. Wonder boven wonder bekwam het dier geen letsel en werd ook de wa gen niet beschacjigd. Voetbalprogramma voor 20 Nov. Voor Haarsteeg staat er Zon dag weer een uitwedstrijd op het programma en wel naar Boxtel, om de strijd aan te binden tegen de club van die naam. Boxtel spreekt in de competitie een aar dig woordje mee en het zal voor Haarsteeg een zware opgave zijn om met enig succes terug te ke ren. Aan een voorspelling zullen we ons maar niet wagen, maar met een gelijk spel zullen zij ze ker al wel tevreden zijn. Propaganda-vergadering C.N.V. Maandagavond werd in de zaal van de Chr. Volksbond alhier de jaarlijkse propagandavergadering voor het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland gehou den, waarvoor vrij grote belang stelling bestond. De samenkomst stond onder leiding van dc voorzitter van de Chr. Besturenbond Sprang-Capel- le, de heer C. Braspenning. Medewerking verleende de Chr. Mandolineclub A Tempo en we durven te zeggen dat het slagen dezer bijeenkomst voor een groot deel aan het optreden van A Tem po is te danken. De voorzitter heette in zijn openingswoord de aanwezigen welkom en in het bijzonder de sprekers, de heren Mr. Brak en Elsinga, beiden uit' Rotterdam, en de leden van de Mandolineclub. Nadat „A Tempo vervolgens enkele nummertjes ten beste had gegeven, verkreeg Mr. Brak het woord om te spreken over: Veer tig jaar Christelijk Sociale strijd. Spr. begint met er op te wijzen dat het nodig is een terugblik te werpen op de weg waarlangs de Heere ons als Chr. Vakb. geleid heeft, want het is niet altijd ge makkelijk geweest. Het valt spr. op dat het overal zo moeilijk is om de jeugd bij de vakbeweging te krijgen en dat is omdat de jeugd denkt dat het altijd geweest is zo als nu en zij niet weet wat voor moeite het gekost heeft om te be reiken wat bereikt werd. Het ver heugt spr. daarom dat hier een aantal jonge mensen aanwezig is, naast vele oude strijders. Bij de oprichting van het C. N. V. voor veertig jaren, was het n tijd waarin nog naar vrijheid en recht voor de arbeiders moest ge streefd worden. De overheid en ook de kerk begrepen in die tijd hun taak niet. Thans is dat ge lukkig anders en vindt de Chr. vakbeweging toenemende waar dering bij de kerken. Maar toen had men ook de strijd tegen de leer van de klassenstrijd. De so cialisten konden niet hebben dat de Chr. arbeiders zich apart gin gen organiseren en dat wij voorop stelden, dat alleen door het geloof in Christus behoud en redding voor de maatschappij kon worden verkregen. Tenslotte moesten wij vechten tegen het nationaal socialisme. In 1941 werd ook de Chr. Vakbe weging overvallen en moesten we vier jaar onderduiken, maar na de bevrijding in 1945 is de Chr. vak beweging weer herrezen. Spr. vergelijkt de Chr. Vakbe weging bij de Israëlieten in de woestijn; er waren altijd moeilijk heden en evenals voor Israël de strijd pas goed begon toen het in Kanaan kwam, zo ligt ook thans nog een grote strijd voor ons als Chr. Vakbeweging. De strijd blijft, al is het steeds in andere vorm, totdat, zegt spr., wij de kruisbanier in Gods handen dra; gen. De heer Elsinga, die, nadat eerst A Tempo zich weer heeft doen horen, spreekt over: De op dracht voor de toekomst, wijst er op dat we thans een jubileum vieren. Daarom is hij blij dat hier muziek bij is, maar een feest is voor het gehele gezin en daarom zou spr. willen atspreken, dat bij een volgende samenkomst naast iedere man een vrouw zit; de vrouwen hebben evenveel belang Dij de Chr. Vakbeweging als de mannen, want die hebben nu ook met de moeilijkheden te kampen. Dat we er als Chr. Vakbeweging zijn, is uit nood; door het begin sel gedwongen. De socialisten zongen: wij hebben lang genoeg geliefd, laat ons nu eindelijk ha ten; maar wij hadden geleerd: Gij zult liefhebben den Heere, Uw God en uw naaste. Er is sinds 40 jaar veel veran derd waarvoor wij dankbaar moeten zijn en ook moeten wij hier onze pioniers hulde brengen, die offers gebracht hebben, waar van wij nu profiteren. Wij verge ten te gemakkelijk de periode aa: er geen sociale verzekering was Thans is van alles geregeld, daar om past ons op deze vergadering feestvertoon. De arbeiders zijn nu gelijkberechtigd. Ook na 1945 is veel bereikt, zegt spr. Maar nu, in 1949, zijn er ook nog vele problemen die onze aandacht vragen. Een van de problemen is b.v.: Lonen en prij zen. Er is een conjunctuurswijzi ging op komst, die allerlei narig heid voor de arbeiders zal mee brengen, maar het is heerlijk dat de.Chr. Vakbeweging hierin mee spreekt. De P.B.O. is op komst; de sociale medezeggenschap is be vochten, hier gaat het om econo mische medezeggenschap. De strijd gaat voort, zegt spr., want men probeert nu de invloed van het getal te laten meespreken. En de moderne vakbeweging is groter in getal dan wij; wij leven onder on ze stand, want er zijn nog tal van Chr. arbeiders die bij ons horen en nog afzijdig staan. Daarom moet de vrucht van deze vergade ring zijn, dat wij er op uitgaan om leden te winnen; t gaat om onze invloed. Het vuur in onze gelederen moet worden aangewakkerd, want men wil onze invloed zoveel mo gelijk beknotten. Is dat zo moeilijk, vraagt spr., om één avond aan de Chr. Vakbeweging te beste den? Wij moeten tot onzelf in keren. Gedenken is dankbaar zijn voor ontvangen zegen, maar ze gen verplicht en moet ons er Loc brengen de Chr. Vakbeweging te maken tot een groter apparaat, i,n overeenstemming met de Chr. be volkingsgroep in Nederland. Aan het slot dankt de voorzit ter de sprekers en onderstreept de woorden van de heer Elsinga be treffende de noodzakelijke propa ganda onder de ongeorganiseer den. Een speciaal woord van dank richt hij tot de Mandolineclub voor de medewerking, waarna door de vergadering twee couplet ten van het Wilhelmus worden gezongen. Mr. Brak gaat dan in dankgebed voor en de voorzitter sluit de geslaagde bijeenkomst. Filmvertoning. Donderdag 24 November a.s. des avonds half acht, zal in de zaal van de Chr. Volksbond al hier de film van het Chr. Natio naal Vakverbond in Nederland „Naar vernieuwing der samenle ving worden vertoond. Om 5 uur zal voor de kinderen een mooie film gegeven worden: De kinderen van de grote Fjeld. Bij de be stuursleden van de Chr. Bestu renbond zijn toegangskaarten ver krijgbaar. Bibliotheek Chr. Volksbond. In verband inet de bazar zal er gelegenheid zijn tot het afha len van leesboeken op Maandag avond en in verband met de film vertoning op 24 dezer zal zulks plaats vinden op Zaterdag 25 No vember. deze uitvoering zal medewerking worden verleend door de toneel verenging ,.Ons Genoegen", die vorige winter is opgericht. Gaslevering Capelle. Naar wij hebben vernomen stelt het gemeentebestuur een onder zoek in naar de belangstelling, welke bij de gemeentenaren zou bestaan voor de aansluiting op een eventueel aan te leggen gas leiding. Het is ons ter ore gekomen dat hieromtrent een misvatting bij be langhebbenden bestaat. Men heeft de indruk dat de eigenaren der woningen verplicht zouden zijn, de kosten der aan sluiting te betalen. Dit is echter geenszins het geval. De eigenaren kunnen namelijk niet tot aansluiting worden ver plicht, zodat in de meeste geval len de huurders der woningen de kosten van aansluiting zullen moe ten betalen. Wij meenden er goed aan te doen, teneinde misverstand en te leurstelling te voorkomen, de aan dacht van onze abonné's hierop te vestigen. Fijne kleuren. Vóór St. Nicolaas naar Op weg naar huis. Aan boord van de „Volendam" die op thuisreis naar Nederland is, zijn een tweetal dorpsgenoten, die na vervulling van hun militai re plichten in het verre Oosten thans repatriëren.«n.l. soldaat le klasse A. J. Roosenbrand, woon achtig aan de Winterdijk en sol daat L Smit van de Hoge Akker. Door de buurtbewoners worden reeds voorbereidingen getroffen hen zo hartelijk mogelijk te ont vangen. Tegen einde dezer maand worden ze ter plaatse verwacht. Schaakcompetitie. Het eerste tiental van de Schaakvereniging „De Vrije Pi on" zal a.s. Zaterdag een wed strijd spelen voor de 2e klasse van de Noordbrabantse Schaak bond tegen de Oosterhoutse Schaakvereniging. Muziekuitvoering. De muziekvereniging „Kunst na Arbeid' zal ongeveer half De cember voor haar kunstlievende leden een uitvoering geven. Aan Propagandavergadering. Maandagavond 14 November hield de Chr. Besturenbond van het Chr. Nat. Vakverbond, in Waspik een propagandavergade ring onder leiding van haar voor zitter A. v. d. Broek. Sprekers waren Reitsma, bestuurder van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, en v. Riet secr. van de Ned. Chr. Werk- meestersbond. welke spraken over 40 jaar Chr. Nat. Vakverbond. De heer Soetendoel uit Eindho ven verzorgde met declamatie 't overige van de avond, zodat deze avond naast een leerzame ook een genoeglijke avond geweest is. Ds. v. Griethuizen sprak een slotwoord, waarna deze avond op de gebruikelijke wijze gesloten werd. Een collecte voor het tbc- fonds bracht 10.73 op. De uitvoering van 't program ma 1949 van de gemeente Raams- donk op het gebied van openbare werken, volkshuisvesting e.d. be gint langzamerhand op volle toe ren te komen. In Raamsdonk is men van ge meentewege druk bezig met het gereed maken van een gedeelte van een nieuwe laan nabij Mole naar de Bruijn. Het is de bedoe ling daar een dubbele rij linde bomen te plaatsen en ook 'n flink bloemenperk te maken. Het aanbrengen van 'n nieuwe klinkerbestrating op de z.g. Nieu we weg cp het gedeelte van de Spoorwegovergang tot de Kerk- laan is gegund aan de firma v. d. Oort te Raamsdonk. De klinker keien worden reeds aangevoerd, zodat met dit werk deze week kan worden begonnen. Een zeer belangrijk werk is voorts het vernieuwen van de Ju- lianalaan te Raamsdonksveer het welk intussen is gegund aan de firma Elshout en de Bont te Raamsdonk. Dc Julianalaan is 'n gedeelte en momenteel zelfs een zeer druk gedeelte van de druk ke verkeersweg door de Lang straat. De sloten aan weerszijden zullen worden gedempt, nadat daarin riolering is aangebracht. De nieuwe laan wordt 6 Meter breed met bovendien aan elke kant een rijwielpad van 90 cm. Dan komt de trottoirband met 'n groenstrook van 1.40 m, vervol gens het trottoir van 2 in. en ten slotte de voortuinen van de wo ningen. In dc laan zullen 200 bo men worden geplant met bijbeho rende heesters. Met dit werk is inmiddels ook een aanvang ge maakt. Deze week zullen in de Bea- trixlaan lindebomen en diverse bloeiheesters worden geplant, ter wijl de Marijkestraat en dc Irene- straat respectievelijk met zilver berken en accacia-bomen zullen worden opgesierd. De bouw van de nieuwe ulo school voor jongens vordert ge staag. De fundering is geheel ge reed en met de bovenbouw is thans een aanvang gemaakt. De 5 duplexwoningen aan de nieuwe Brejaartstraat zijn inmid dels gegund, zodat daarmede ook zeer spoedig zal worden begon nen. Voor de Brejaartstraat zelf zijn thans practisch alle gronden in het bezit van de gemeente. Te gelijk met het gereed komen van de duplexwoningen en de Ulo school zal de nieuwe straat door gemeentewerken worden aange legd. Voor de twee vernielde wonin gen van de bouwvereniging in de Julanalaan en Raadhuisstraat kan elk moment de gunning worden verwacht. Omtrent de plannen voor de nieuwe muziek-kiosk op het Hee replein te Raamsdonksveer is thans nagenoeg overeenstemming bereikt. Hopenlijk zal nog voor de winter met de fundering in de Haven kunnen worden begonnen. Het leggen van een geheel nieuw ondergronds kabelnet be- Abonnement 15 cent per weel 1.95 per kwartaa 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per m.M Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". J f ■JÈ& r* De R.K. Huishoud- en Industrieschool te Waalwijk, zoals zij zich thans vertoont op de hoek BcrnhardstraatWilhelminastraat. hoort tot de taak van de PNEM voortvloeiende uit de overname van het GEB. Dit werk is reeds aanbesteed en wacht op de leve ring van de kabels. In de ge meente moeten voorts 6 nieuwe thansformatorhuisjes worden ge bouwd. Met deze plannen houdt ten nauwste verband het aanbren gen van een geheel nieuwe straat verlichting in de gemeente. Door dat alle bovengrondse electrische leidingen met de houten palen gaan verdwijnen, zullen overal nieuwe lichtmasten moeten wor den geplaatst. Uitvoering Sint Bavo. Zaterdag en Zondagavond pre senteerde de toneelvereniging St. Bavo „De Rooie en de Baron", blijspel in één bedrijf en een to neelstuk in 3 bedrijven. Daar het Zaterdagavond bleek dat het blijspel een fiasco was ge worden, hebben zij het Zondag avond maar achterwege gelaten en alleen „De strijd met het ver leden" opgevoerd, wat o.i. niet slecht bekeken was, want een klucht op zo n manier opvoeren, is de sfeer totaal bederven en de spelers maken zich op die manier belachelijk. Het toneelstuk in 3 bedrijven maakte dan ook weer veel goed: er waren wel enkele zwakke pun ten te bespeuren, die hoofdzake lijk door Onvoldoende kennis van hun rol ontstonden en waardoor men enigszins geremd spel naar voren bracht. Overigens mocht t wel gezien worden, maar wij ho pen toch dat een volgende keer beter gestart zal worden. K. J. M. V. De K.J.M.V. hield op Maandag j.l. haar jaarvergadering in haar clublokaal. De secretaris gaf een overzicht omtrent de- werkzaam heden in het afgelopen jaar. De penningmeester gaf verslag over zijn financieel beleid. De voorzit ter en dy penningmeester, resp. G. Weterings en M. Wiercx, traden reglementair af, doch stel den zich wederom herkiesbaar, de laatste evenwel niet meer in de zelfde functie. De voorzitter werd herkozen. Deze gaf in overwe ging ook de jongeren een kans te qeven. L. Bouwens werd hierop bestuurslid. Enkele nieuwe leden werden aangenomen. Het winterprogramma werd ter tafel gebracht en dc aalmóezenier opende dit progromma met het onderwerp „Geloven we nog". De diocesane secretaris, Ad Schellen uit Veldhoven, woonde de vergadering bij. Te half twaalf werd de verga dering gesloten. Vernieuwing bestrating Sandoel. Dezer dagen is de vernieuwing van de bestrating op 't Sandoel gereed gekomen. Bovendien is van deze gelegenheid gebruik ge maakt om de straat ongeveer een halve meter omhoog te brengen, waardoor het mogelijk was om trottoirs aan te leggen en wat nog belangrijker is, de nodige bescher ming te geven tegen de gevrees de stormvloeden. Het gebeurde namelijk elk jaar enkele malen dat een gedeelte van het Sandoel on der water liep of althans dreigde onder te lopen. Voor een groot deel is hieraan thans een einde gemoakt. Zeer zeker zal deze venbetering door de talrijke be volking van 't Sandoel op hoge prijs worden gesteld. NEDERLANDS ELFTAL. De volgende spelers zijn uitgenodigd voor deelneming aan de training ter voorberei ding van de wedstrijd Neder landDenemarken. P. Kraak (Stormvogels); A. Saris (BW); J. Everse (Nep- tunus); H. Schijvenaar (ED O); P. v. d. Sluijs (BW); Steenbergen (S.V.V.); Van Schijndel (SVV); Terlouw (Sparta); A. de Vroet (Fij?- noord); v. d. Hart (Ajax); Clavan (ADO); Timmermans (ADO); Roosenburg (Sneek); Schaap ('t Gooi); Lenstra Heerenveen); Michels (Ajax) en v. d. Tuyn (HDVS). Mr. VAN COOTHSTRAAT. Woensdagmorgen is men aangevangen met de vernieu wing van het wegdek in de Mr. van Coothstraat met klin ker-keien. Naar wij met belangstelling vernemen is het de bedoeling deze bestrating zo vlot moge lijk af te werken, waartqc aan de Noord- en Zuidzijde tege lijk is begonnen, om zo naar elkaar toe te werken. R.K. KERKKOOR DONGEN KOMT NAAR WAALWIJK. Onlangs heeft het kerkkoor van de parochie St. Jan al hier een bezoek gebracht aan Dongen en aldaar een Mis uitgevoerd. A.s. Zondag komt het zang koor der St. Jozefskerk uit Dongen, onder leiding van de heer Knoop, een tegenbezoek brengen. Zij zullen onder de Hoog mis de 5-stemmige Mis van Hub. Cuypers, In Honorem Sanctae Ceciliae, zingen en na :1e H. Mis „Jubilate Deo" van Flor Peeters. DE BESTE IJREN VAN JE LEVEN. Voor een stampvolle zaal trad Dinsdagavond in Musis Sacrum Henriëtte Davids op, met Willy Vervoort, Stoet Haspel, Tonny Boucher en Jos Carpay. De clou van de, avond was natuurlijk het optreden van Heintje Davids. Haar humor zit vol zelfspot, die ze met en buitengewone vrijmoedig heid aan het publiek presen teert. Daarnaast doet ze zeer zelfbewust en haar grappen vinden dan ook hun weg wel in de zaal. Het is niet alle maal even fijn, maar van Heintje neemt men over het algemeen nogal wat. In haar genre is ze dan ook overtrof fen, maar men moet er van houden. Het publiek reageer de zeer uitbundig. Trouwens, ook de anderen hadden hun aandeel in 't suc ces, Stoet Haspel met zijn kindertvegenwacht en wat er bij kwam, Tony Boucher met haar liedjes, in één waarvan ze zich tot postillon d'amour naakte, tot algemene hilari teit. Willy Vervoort had de liedjes gemaakt en hij had eer van zijn werk; bovendien bewaarde hij de zaal voor ver veling tussen de nummers met zijn arsenaal van grap pen en Vlaamse humor, zodat het practisch een hele avond lachen was en dat kan goed zijn voor een mens. Jos Car pay gaat vlot om met piano en accordeon, wat uit de be geleiding en solo's bleek. Velen zullen Dinsdag in Musis minstens een paar goe de uren van hun leven heb ben doorgebracht. PROPAGANDA- KUNSTAVOND. Dinsdagavond wordt in de Ned. Hervormde Kerk aan de Haven vanwege de Nederl. Blindenbond een avond ge geven, waaraan drie blinde kunstenaars hun medewerking verlenen: de violiste Gusta van der Heijden, de pianist organist Joh. Slegtenhorst en de declamator Joh. van den Berg. Deze laatste zal voor dragen uit het werk van de blinde dichter Frits Tingen. Bovendien zal Joh. van den Berg als propagandist spre ken over de wereld en de or ganisatie van de blinden. Uit Waalwijk verlenen aan deze blindenavond hun mede werking Mej. Antoinette Blom en de heer H. Nieuwkoop. Deze avond verdient grote belangstelling van al degenen die belang stellen in 't blin- denwerk, maar ook van hen die cr weinig of niets van we ien Men zal er enkele inte ressante en mooie uren kun nen doorbrengen. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. voor elke vrouwen- en meisjeshand, vooral in herfst en winter, is een tube Hamca Gelei (Mijnhardt) pr. 75 ct. GUNNING. Het verbouwen der kanto ren der Fa. W. Timmermans! en Zonen alhier, onder archi tectuur van Antoon van Stok- kum, Mr. v. Coothstraat 10 Waalwijk, is opgedragen aan de laagste inschrijver, de fa. M. Kleijngeld en Zn. Waal wijk. K.A.J.-AGENDA. Plaatselijke afdeling: Zondag 20 Nov. a.s. 11.15 uur Leidersronde in het paro- chiehuis St. Antonius. Afd. St. Jan: Donderdag 24 Nov. a.s. 8 uur n.m.: Ontspanningsavond in het K.J.C.-gebouw. Afd. St. Clemens: Dinsdag 22 Nov. a.s. 8 uur n.m.: Pioniersbijeenkomst. Afd. St. Antonius: Maandag 21 Nov. a.s. 7.30 uur n.m.: Pioniersbijeenkomst. Vrijdag 25 Nov. a.s. 7.30 uur n.m.: Jongerenbijeenkomst. BILJARTSPORT. District „Dc Langstraat" Afd. Kaatsheuvel. Dc uitslagen van de gespeelde biljartwedstrijden luiden als volgtI Op Zaterdag 5 November. Voor de 4e klas libre Altijd Raak-HKS Car. Brt. Gem. h.s. pnt. 220-160 159 1.38-1.01 8-7 8-0 Ons Genoegen NAS 112-220 103 1.09-2.14 8-15 0-8 Het Groenp LakenONA 138-218 105 1.31-2.08 7-13 2-6 Voor de 3e klas libre TOK— Poedelvrees Car. Brt. Gem. h.s. pnt. 270-233 182 1.48-1.28 14-9 8-0 ONA~Hct Groene Laken 250-220 105 2.38-2.09 19-13 6-2 HKS-Altijd Raak 229-236 129 1.77-1.82 12-23 4-4 NAS—Ons Genoegen 214-241 105 2.04-2.39 10-22 4-4 KTO—'t Centrum 237-250 130 1.78-1.92 10-13 4-4 Op Maatslag 14 November. Voor de 2e klas libre. Ons GenoegenTOK Car. Brt. Gem. h.s. pnt. 311-294 120 2.59-2.45 14-14 6-2 Altijd Raak—HKS 325-329 142 2.29-2.31 17-13 3-5 't Groene Laken—KTO 284-328 66 4.31-4.97 19-50 3-5 Voor de cadre klasse. NAS 1 DES Car. Brt. Gem. h.s. pnt. 429-412 90 4.74-4.56 41-26 4-4 TOK-KOT 444-339 83 5.35-3.98 37-25 6-2 't Centrum—NAS 2 416-331 88 4.75-3.76 31-21 6-2 De klasse kampioenen zijn Voor de cadr? klasse Antoon Snoeren van TOK, die een schit terende partij maakte. Hij maakte zijn vereiste 100 car. in 12 brf. met een serie van 37 er bij. Zo iets „schiet op". Jan de Nijs was ook weer in vorm. Hij speelde met een gemid delde van 6.66. En maakte een serie van 41. M. v. d. Heijden van NAS legde ook een denderende 41 op tafel, maar verloor toch nog van H. Soeterboek van DES. Voor de tweede klas is het Jos van Wanrooij van KTO. Hij nam» resoluut revanche op die ene car. van 14 dagen geleden. Hij beëin digde zijn 100 car. in 12 brt. met een magnifieke serie van 50 er

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5