WAALWYK DE WALSK0NING KAATSHEUVEL BERNDIJK L00N-0P-ZAND SpOAt te AUTOMATIEK BIOSCOOP-PROGRAMMA Neveda Breiwol Magazijn „DE ZON" DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 24 NOVEMBER 1949 PULLES-HEESBEEN THEATER „MUSIS SACRUM". HEDEN DONDERDAG 8 UUR WEENSE OPERETTE. Slechts één voorstelling. •KAaI W/> V V r tfjj Volop ontvangen, TE KOOP: Een flinke Tafelbil'a Een hoek Keubenk» Een hond Een paar Dames- NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 27 Nov. 1949 10 uur: Ds. van Burgeler. ZONDAGSDIENST 27 November 1949 Dr. Kolster. Apotheek: Nijman. TWEE PORTRETTEN VAN H.M. DE KONINGIN VAN THEO VAN DELFT. Ged. Staten van Noord- brabant stellen aan de Pro vinciale Staten voor, twee door de kunstschilder Theo v. Delft geschilderde portretten van H.M. Koningin Juliana aan te schaffen voor een be drag van ƒ2500, het ene ter plaatsing in de Statenzaal, 't andere om in bruikleen af te staan aan {iet Museum van 't Provinciaal Genootschap te 's-Bosch. Zoals bekend had Theo v. Delft twee portretten geschil derd, één in staande, 't ande re in zittende houding ter keuze van het Provinciaal Be stuur, dat nu aan de Staten voorstelt ze beide aan te schaffen. NIEUWE N V. Het Bijvoegsel van de Ned. Staatscourant No. 1841, bevat de statuten van een in onze gemeente gevestigde nieuwe Naamloze Vennootschap, on der de naam Arnold Ver wiel N.V. gevestigd te Waalwijk, aangegaan tussen de heren Arnold A. C. Verwiel Gróte- straat 264 en Jan A. H. J. 'Verwiel, Poolsestraat 5. Het doel is: de fabricage van en handel in lederwaren, handschoenen, sport-artikelen leder, reclame-artikelen enz. enz., alles in de ruimste zin van het woord, een en ander ter voortzetting der zaken, tot dusverre gedreven door de C.V. Handelsonderneming Waalwijk, Arn. Verwiel Waal wijk. Het kapitaal bedraagt 100.000. In onze zaak eei men mei smaak DE GEHELE DAG GEOPEND l«d«re avond vanaf 6 uur tot 11 uur WARM buffet: Worstebroodjes Croquetten Knakworstjes Nierbroodjes Patates frites Amandelbroodjes Appelbollen Appelflappen Komt even smullen I Automatiek OFFICIëEL BEZOEK VAN SINT NICOLAAS. Het zal velen onzer lezers bekend zijn, dat St. Nicolaas reeds gedurende een reeks van jaren op uitnodiging van de K.J.M.V. talrijke gezinnen met een 'bezoek vereerde. Hij werd daarbij in staat gesteld ook de minder bedeelden met zijn goede gaven te verrassen. Ook dit jaar zou de goede Bisschop dit weer gaarne doen, doch tevens meende het bestuur der K.J.M.V., dat het weer eens tijd werd om St. Nicolaas, zoals dit ook vroeger gebeurde, officiéél in Waal wijk te ontvangen en een tocht door de gemeente te laten maken. Ofschoon de Sint het in deze dagen zeer druk heeft, is het hem toch mogelijk ge bleken op Zondag a.s. enige uren voor een bezoek aan on ze gemeente vrij te maken. Hoewel zijn hemelse vinding rijkheid hem in staat stelt over daken te galopperen, zijn de moeilijkheden, die de Waal wij kse haven hem biedt, de oorzaak er van dat hij van zijn traditioneel ver voermiddel, de stoomboot, geen gebruik kan maken. Derhalve zal de Hoge be zoeker ditmaal per trein ar riveren en wel om tien mi nuten voor drie. De route, welke de feestelijke tocht zal nemen, is als volgt samenge steld: Stationsplein, Burgem. v. d. Klokkenlaan, Kerkstraat, Grotestraat tot hoek Besoijen- sestraat, waar omgekeerd wordt en door de Grotestraat naar het Raadhuisplein wordt gereden. Burgemeester Lam- booy was zo welwillend zich bereid te verklaren de Hei lige Bisschop vanaf het bor des van het gemeentehuis of ficieel welkom te heten in Waalwijk. Wellicht komt het verlanglijstje der gemeente hierbij ook nog ter sprake. Na afloop hiervan gaat de tocht door de Stationsstraat, via St. Antoniusstraat naar de Chrispijnstraat, langs de Parallelweg, door de Wilhel- minastraat, Reatrixstraat naar de Engelsestraat, door de Vic toriestraat, Canadesestr. langs de Parallelweg door de Put straat, via Hoekeinde door de Nieuwstraat en Groenstraat, om vervolgens door de Gro testraat zich naar Hotel Ver wiel te begeven, waar de Sint zijn intrek zal nemen om ver volgens zijn reis voort te zet ten. Tijdens deze rondrit, waar van de route door de inval lende duisternis misschien be perkt zal moeten worden, zal de burgerij in de gelegenheid worden gesteld gaven in na- tura op een daarvoor met de stoet meerijdende wagen te deponeren. Tevens zal Zwar te Piet, daarbij geassisteerd door „Miecheltje", „Trappe- douli", „Sjak Sjoer", „Assi- pan" en hoe deze andere zwar te knechten nog mogen heten, voor het bovengenoemde goe de doel geld inzamelen. en de décors, ontworpen door de Fa. Beyne uit Am sterdam waren perfect. Ook de costumering, ver zorgd door de Fa. Ridderik- hoff en de Fa. Nooyens, vol deed aan hoge eisen. Het goed bezette orkest heeft voor een mooie bege leiding zorg gedragen. Ook Waalwijk wordt in staat gesteld „De Walsko- ning" te bezoeken". ST. CECILIAFEEST. De kerkzangers van de ver schillende parochies hebben dezer dagen weer naar oude, gezellige trant, het feest van de zangerspatrones St. Cecilia gevierd. Voor het koor der St. An- tonius-parochie was 't Maan dag al feest. Men kwam des middags om 2 uur in café Jac. Passier bijeen. Met ver schillende attracties vloog de middag om. Om 6 uur deed men zich te goed aan een uit stekend diner, waarna een kaartconcours en een kwar tetten-wedstrijd op het pro- Uit de correspondentie die de Sint met de K.J.M.V. over de organisatie voerde, blijkt, dat Hij de belangeloze mede werking, geboden door de Harmonie St. Crispijn, de Rij- vereniging „Prinses Irene", Waalwijk» Belang, het per soneel der N.S., de directie van Hotel Verwiel en zovele anderen, zeer waardeerde en Hij hoopt dan ook dat de bur gerij ter gelegenheid van zijn feest ook de minder bedeelde kinderen ruim zal gedenken. PROPAGANDA-AVOND NEDERL. BLINDEN- VERENIGING. i I Dinsdagavond organiseerde de Ned.Blindenvereniging in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven een propaganda-avond. De belangstelling was niet overmatig groot, maar toch waren er nog al wat die voor dit goede doel een avond hadden vrijgemaakt. Na het welkomstwoord van Ds. W. C. van Burgeier tra den eerst de Waalwijkse me dewerkenden op. De organist H. Nieuwkoop speelde tocca ta en fuga in d van Bach en Mej. Antoinette Blom zong twee aria's. Haar krachtige stem komt in de kerk zeer goed uit. De blinde solisten Gusta v. d. Heijden en Joh. Slegten- horst speelden een sonate voor viool en orgel van Loca- telli en na de pauze nog wer ken van Handel en Vitali. De violiste speelt met een krach tige streek en vooral in het Larghetto van Handel met 'n mooie volle toon. De organist bracht nog preludium en fu ga in C van Bach. De bondspropagandist Joh. v. d. Berg, hield een causerie over het leven der blinden. De 4800 die er in Nederland zijn, willen in het volle leven staan. Dat ze dit kunnen, is vooral te danken aan de uit vinding van het Brailleschrift door Louis Braille in 1829 en de oprichting van de Nederl. Blindenbond in 1895. Daardoor kunnen ook blinden allerlei ambten bekleden. De hr. v. d. Berg vroeg steun, niet uit medelijden, maar uit solidari teit. De blinden moeten be schouwd worden als gelijken. Tenslotte bracht hij dank aan de medewerkers, aan Ds. van Burgeier en de kerkvoogdij voor het beschikbaar stellen van het kerkgebouw. Onder de pauze traden ve len toe als donateur van de Bond. Ook droeg Joh. van den Berg nog voor 't gedicht „De Zaaier" van de blinde dichter Frits Tingen. Aan het einde van de avond sprak Ds. van Burgeier een slotwoord. OPERETTE DE WALSKONING. Zoals reeds eerder in dit blad werd vermeld, speelt hedenavond in Theater „Musis Sacrum" de Operette „Wals- koning". Het Tilburgs Gem. Koor dat voor Waalwijk geen onbekende meer is, heeft deze Weense liefdes-operette met grote zorg voorbereid. Aan alle onderdelen werd de grootst mogelijke aandacht besteed. Zelfs zó, dat de persrecen sent van de Tilburgse Cou rant, dhr. van Kalmthout, 't volgende schreef: „Vorige week waren wij te genwoordig bij een uitvoe ring van de alombekende Hoofdstad-Opei'ette, een be roepsgezelschap, dat op mooie wijze de Operette „Czardasfürstin" opvoerde. Maar het moet gezegd: de operette „Walskoning" heeft haar in meerdere opzichten overtroffen. Koorwerken waren subliem gramma stonden, afgewisseld met diverse solisten en onder het genot van lekkere hapjes en glaasjes, 't Was weer een zeer geslaagd Cecilia-feest. Ook voor de zangers van de parochie van O.L. Vrouw was het Maandag al feest. In het café van de heer Leenheers kwam men 's middags bijeen en al spoedig heerste er een vrolijke stemming. Het ont brak de heren zangers dan ook aan niets. Men liet zich het feest-diner, waaraan alle zorg was besteed, goed sma ken en met kaarten, biljarten en gezellige kout onder het genot van een glaasje, was deze feestdag weer veel te gauw voorbij. De zangers van de parochie „St. Jan" begonnen het feest met een uitstapje naar Breda per Musa-Express, waaraan een flink aantal leden deel nam. Zij hebben zich daar in het Haagje van het Zuiden uitstekend vermaakt en ga ven zelfs op het bordes van 't stadhuis, voor een steeds aan groeiende menigte marktbe- zoekers enige nummers ten beste die veel succes oogstten. In „De Twee Kolommen" alhier verenigden alle zan gers, met de H.H. geestelijken, zich aan een welvoorziene feestmaaltijd, terwijl de ver dere avond met zang en voor drachten in zeer gezellige stemming werd doorgebracht. Ook het kerkkoor der St. Clemens-parochie kan op een buitengewoon geslaagd Ceci- liafeest terugzien. Na de H. Mis van 9.30 uur kwamen de zangers met de H.H. geestelijken en kerkbe stuur in café v. Cromvoirt bij een, waar het ef al spoedig gezellig toeging, 's Middags, na het prima verzorgd diner, ging men een uitstapje maken met de touringcar van Mul- ders-Sars naar Tilburg, Ois- terwijk en „Bosch en Duin", waarover alle deelnemers en thousiast waren. Om 7.30 uur stond de koffietafel gereed en gedurende de avond werd een non-stop-programma afge werkt, waarvan de „spraak waterval" de grootste attrac tie bleek. Veel te vlug kwam hier het sluitingsuur. „DE VREEMDELING". „De Vreemdeling" van An- toon Coolen, het spel dat ten bate van Katholiek Thuis front op 1 December in Mu sis Sacrum wordt opgevoerd, vertelt over een gelukkig ge zin, waar de rust verstoord wordt door de komst van een vreemdeling. Deze wordt door de smid aangenomen als knecht en de dochter neemt genegenheid voor hem op. Zij komt in conflict met haar va der, als deze merkt dat zijn knecht in dé gevangenis heeft gezeten - wegens een vecht partij. De moeder bemiddelt echter en alles komt in orde. Over de opvoering van de toneelgroep „Zorgvlied", die het stuk ook hier zal spelen, schreef „Het Nieuwsblad van het Zuiden" onder het hoofd „Voortreffelijk spel van To neelgroep Zorgvlied" o.a.: „In deze prachtige dialoog (tussen de vader en de moe der) bereikte de vertolking van de moederrol door Netty van Santen-Aarts haar hoog tepunt. In dit verband uiten wij een zeker vermoeden, n.l. dat de vrouwelijke rollen hier zó voortreffelijk verzorgd werden, dat het succes van deze opvoering in niet geringe mate daaraan te danken is. De regie van A. Metz kunnen wij ten zeerste waarderen, vooral omdat de zorgvuldig heid waarmee deze gevoerd wordt, zich in alle opzichten zo sterk demonstreert. Dit was amateurstoneel van de goede soort!" En De Tilburgse Courant schreef: „De Vreemdeling" - een interessante dorpsschets van liefde en haat, van boos inzicht en kleinzielige laster, doch van de triomf van het goede tevens - ontving van de executanten een voor ama teurtoneel loffelijke vertol king, die opnieuw liet zien waartoe zulk amateurtoneel in staat is". Men kan dus op een inte ressante uitvoering rekenen en het goede doel zal volgen de week vast velen naar Mu sis Sacrum brengen. Plaats- kaarten worden aan huis aan geboden. Zie verder de ad vertentie. K.A.J.-AGENDA. Plaatselijke afdeling: Zondag 27 Nov. a.s. 11.15 u. Leidersronde Parochiehuis St. Antonius. Afd. St. Jan: Donderdag 1 Dec. a.s. 8 uur n.m. Ontspanningsavond in het K.J.C.-gebouw. Afd. St. Clemens: Dinsdag 29 Nov. a.s. 8 uur n.m. Pioniersgroep. Afd. St. Antonius: Maandag 28 Nov. a.s. 7.30 u. n.m. Pioniersgroep. 7.30 u. n.m. Jongerengroep. WAARSCHUWING. De politie vestigt vooral de aandacht van het personeel van de fabrieken er op, dat, wanneer zij 's avonds naar huis gaan, het noodzakelijk is licht op te hebben. Wanneer men 's avonds om half zes dus geen brandende lantaarn op zijn fiets heeft, loopt men ge vaar bekeurd te worden. DE WEDDENSCHAP VAN „DE PIJN". Wij lezen in „Het Nieuws blad van het Zuiden" Tilburg: Zoals onze lezers zich nog wel herinneren, won Jan Pij nenburg onlangs een wedden schap door de afstand Tilburg Den Bosch binnen 45 min. op een gewone fiets af te leg gen. Het laat zich thans aanzien dat het gezegde: „Goed voor beeld doet goed volgen", ook hier van toepassing is. Zo heeft de heer Brouwers, werkzaam bij de Caltex al hier, dezelfde afstand afgelegd in 49 minuten, de hem toe gestane tijd - want het ging hier ook al om een wedden schap was 60 minuten. De heer Brouwers haalde het dus royaal en j.l. Zaterdag was er dan ook volop feest. Jan Pijnenburg heeft nu zelf ook weer een wedden schap aangegaan, maar nu blijft „Kanonbal" aan de vei lige kant, dat is: niet op de fiets! Pijnenburg heeft gewed met de Ruyter Sr. uit Waalwijk de vader van de bekende bil jarter Kees de Ruyter dat deze de afstand Waalwijk Tilburg niet binnen 60 minu ten kan fietsen. Zaterdag a.s. vindt de krachtmeting plaats. Wij zijn zeer benieuwd! „Ein Walzer für dich" ver telt van een hertog en 'n her togin die allebei in hetzelfde hertogdom willen regeren, wat natuurlijk niet gaat. Met muziek en een hoop dwaze avonturen gaat het tenslotte toch, doordat er twee huwe lijken uit de bus komen. Deze film draait van Vrij dag tot en met Zondag. Maandag en Woensdag a.s. komt er een bokser op 't wit te doek, die van beroep hele maal geen bokser is, maar door omstandigheden in dit vak terecht komt. Op den duur gaat het goed, maar in zijn big-match is hij smoordron ken. Geïnspireerd door injec ties, de liefde en een lied, be haalt hij echter de volledige overwinning, samen met zijn trainster. Dit gebeurt in de film „Kopstoot Kelly". LUXOR-THEATER. De titel „Hallo Noord 777" duidt er al op dat er van Vrijdag tot en met Zondag 'n spannende film draait. Een jong journalist tracht de on schuld te bewijzen van iemand die elf jaar geleden voor een moord onschuldig tot levens lang is veroordeeld. Na heel veel moeite lukt hem dit ook; hoe, kunt U in de film zien. Toegang 14 jaar. De film „Een roekeloos avontuur" vertelt over de be manning van een Engelse bommenwerper die boven Duitsland wordt neergescho ten. De vijf mannen halen stoute stukjes uit, worden door de Gestapo achtervolgd, maar zien kans om met de hulp van een Duits meisje te ontkomen. Deze film draait Maandag en Woensdag. Onze Desk-Supporters blijven actief. Onze Des-Supporters blijven actief. Nog is de ene actie niet ten einde, of een andere is 'weer op touw gezet. Bij gelegenheid van de K.W.A., die op de., ope ningsdag ongetwijfeld veer volk op de been brengt, wordt in de zaal van de heer Jan v. Dun een bal georganiseerd, weer ten bate van Desk. Het bal is voor ieder een boven de 18 jaar toeganke lijk, terwijl de muziek wordt ver zorgd door het Kaatsheavelse Dans-orkest. We kunnen ons voorstellen, dat het weer een ge slaagde avond wordt. Filmvoorstelling. Voor een meer dan volle zaal. vooral van huismoeders, werd Dinsdag bij dhr. Jan van Dun door „Maggi-Amsterdam" een filmvoorstelling gegeven, getiteld „Vruchtbare Bodem en Nijvere Handen", een ontmoeting tussen natuur en techniek, waarin bij zeer goede opname de bereiding en het effect van Maggi-produc- ten wordt gedemonstreerd.. Na tuurlijk maakte de gratis reclame in de vorm van een tas maggi- bouillon de voorstelling nog aan trekkelijker. Tafeltennis N.V.R. Zaterdag j.l. speelde het 1ste team van N.V.R. haar 4de com petitiewedstrijd tegen Sorry uit Waalwijk. De jongens van N.V. R. behaalden een dikke 91 over winning. Het 2de team deed voor het 1ste niet onder en wop van Sorry 2 met 7—3. Het 3de be haalde een overwinning van 7-0 op RKC 2. Zondag a.s. moet het 2de de strijd aanbinden tegen Re^'dy 2 in den Bosch, terwijl het 3de in Waalwijk tegen Sorry I uitkomt. St. Cecilia-viering. Maandag vierde het Zangkoor der Parochie St-. Jan-in Euphonia het jaarlijks St. Cecilia-feest. De heer C. Snoeren werd bij. deze gelegenheid gehuldigd me t zijn 40-jarig zangersjubileum en ont ving naast de felicitaties van het gehele koor een stoffelijk blijk van waardering. Zoals gebruike lijk was er een gezellige feest stemming, waartoe de prima ver zorging van de tafel het hare bij droeg. Het knapenkoor herdacht het feest op Dinsdagavond in de gymnastiekzaal der St. Jans- school. De mooie film: De Neger hut van Oom Tom, was voor de jonaens de clou van de avond. Het meest amusante was ech ter wel de blaaswedstrijd tussen de elftallen op de voetbal vloer met het' lichte tennisballetje. De tractatie tussendoor ging er als' koek in. K. J. M. V. Od de Dinsdagavond gehouden maandvergadering van de K. J. M. V. werden enige punten van direct belang besproken als de St. Nicolaas-actie, de Kerstvie ring en de in studie zijnde revue. Na afhandeling van deze onder werpen kreeg de Zeereerw. Pa ter Douma M.S.F. het woord over het onderwerp „Verkering". Hij besprak eerst het punt: Hoe staat de jongeman tegenover de verkering, die toch de voorberei ding moet zijn voor 'n goed hu welijk. Dat het huwelijk zeer be langrijk is drukte spreker uit in 'n vergelijking met de de Greeve- spreuk: Verbeter de wereld, doch begin bij jezelf, en, begin bij het huwelijk, want het huwelijk is de grondslag der maatschappij. Verder besprak hij de gevaren van de verkering en de beste ma nier om een verkering rein en goed te beleven. o.a. donkerblauw en donkerbruin, bij KAATSHEUVEL. Na deze causerie sprak de Weleerw. Moderator nog een op wekkend woord, om de Advents tijd, die Zondag a.s. aanvangt en de voorbereiding voor het komen de Kerstfeest, ernstig te beleven. De voorzitter sloot de avond met een dankwoord aan de spre kers, met de jeugdgroet. St. Nicolaas komt. Zondagmorgen om 12 u. krijgt Kaatsheuvel bezoek van St. Ni colaas, die begeleid door de har monieën de volgende route zal afleggen: Markt, Markststraat, Gasthuisstraat, Leo-straat, Mgr. Völkerstraat, Verl. Hoofdstraat. Hoofdstr. tot Missiehuis, Hoofd straat, Markt. Laat iedereen er aan denken, dat de collecte voor het arme kind aller steun waard Is. Agenda. Donderdag 24 November 7.30 uur n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto: 8.30 uur n.m. repetitie ge mengd koor Bel Canto. Zaterdag 26 Nocember 5 uur n.m. Officiële opening Winkel week K.W.A.; 8 uur n.m. Eerste trekking verloting K.W.A. Zaterdag 26 Nov. 8 u. n.m. en Zondag 27 Nov. 6 uur en 8.30 u. n.m. Apollo-theater: „Een Ko ninkrijk voor een Huis", toegang alle leeftijden. Maandag 28 Nov. 8 uur n.m. repetitie Harm. Apollo. D.E.S.IC-Nieuws. A.s. Zondag heeft Desk I weer vrijaf. Desk 2 krijgt bezoek van Oss 1920. Na de vlotte start in het begin, zijn we een beetje afge dwaald. Dat heeft natuurlijk zijn reden. Enkele spelers zijn hoger op gegaan, zodat een noodzake lijke aderlating het gevolg was. Tanden op elkaar jongens en tracht Zondag de punten in hei Witte Huis te houden. Scheidsrechter C. W. v. Gin- neken. Desk 3 mag eveneens uitrusten, evenals Desk 6. Desk 4 ontvangt om 12 uur Longa 5, onder leiding van P. Dalmaijer. Zal het nu een over winning worden Desk 5 moet op bezoek bij Gu- dok 4. Dat kon voor de Dessers wel eens een overwinning ople veren. Scheidsrechter is A. Fren- telman. 'n Misverstand. Berkdijk maakt zich klaar voor de ontvangst van twee jongens, die meer dan drie jaar hun plicht in Indonesië deden. Het gerucht gaat nu echter, dat de harmonie St. Jan zou weigeren om haar medewerking te verlenen bij deze ontvangst. Er zijn zelfs al mensen die dreigen om geen donateur meer te blijven. In verband met deze geruchten hebben wij ons om nadere inlich tingen gewend tot de voorzitter van de harmonie. Ook hij had al van deze ge ruchten gehoord, doch vertelde dat dit geheel op 'n misverstand berustte. St. Jan is altijd bereid om bij buurtfeesten enige luister bij te zetten. Nu is het de gewoonte, dat voor ieder buurtfeest een buurtcomité gevormd wordt. Dit comité regelt de feestelijk heden. Acht dit comité het nodig dat er muziek bij moet zijn, dan nodigt het de harmonie uit. Op eigen initiatief kan de har monie niet naar zo n feest gaan, maar wordt ze uitgenodigd, dan kan men er op aan dat ze pre sent zal zijn en enkele pittige marsen ten gehore zal brengen. Om nu geen scheve ogen te krijgen was het wel wenselijk, dat alle buurtcomité's voor de ont vangst van militairen, dezelfde ge dragslijn volgden, of wel alle maal de harmonie uitnodigen, of wel de harmonie komt nergens. U merkt dus, dat er helemaal geen reden is om die geruchten te verspreiden. „CONCORDIA" ROEM VAN NEDERLAND. De Kon. Erk. Harmonie „Concordia" weet in de hoofdstad Amsterdam de eerste prijs te behalen met Federatiewimpel voor het hoogste aantal punten van het gehele concours. Zondag toog onze Kon. Erk. Harm. „Concordia" met 'n groot aantal muziekminnaars naar de hoofdstad, om aldaar deel te ne men aan het R.K. Federatief mu ziekconcours, uitgeschreven door de R.K. Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen Afdeling Noordbrabant. Niet minder dan 25 muziekcorpsen, die reeds eer der een eerste prijs hadden be haald, mochten hieraan deelne men om te strijden om de be geerde federatie-wimpel, en de jury had dan ook geen gemakke lijke taak. Voor de hoogste supe rieure afdeling waren er n.l. drie negadigden, Harmonie te Hoorn. Kolpingszonen uit Bergenopzoom en Kon. Erk. Harm. Concordia uit -Lonopzand. Door de harmo nieën werd een verplicht nummer van de federatie en een eigen ge kozen nummer uitgevoerd. Onder leiding van hun eminen te dirigent, de heer A. Molen schot uit Tilburg, werd uitge voerd „Oberon" van Weber en ouverture „Phèdre" van Masse net, welke nummers voor de su perieure afdeling in aanmerking kwamen. Zij werden op voor treffelijke wijze ten gehore ge bracht en duizenden muzieklief hebbers waren hiervan getuige. Van deze drie beste corpsen be haalde harmonie Concordia uit Loonopzand 389 punten (300 ounten is le prijs) tegen haar naaste concurrenten Kolpingszo nen uit Bergenopzoom 365 pun ten en de Harmonie uit Hoorn 331 punten, waardoor Concordia de federatiewimpel verwierf. Eerst om omstreeks 11 uur werd de uitslag bekend gemaakt en toen had de Zuidelijke har monie nog een hele reis voor de boeg en zij kwam eerst om 3.30 uur in de inorgen weer op haar plaats van bestemming aan. Terwijl de Kon. Erk. Harm. Concordia haar zegevierende tocht naar haar woonplaats on dernam, was in de vroege mor gen het verheugende nieuws van het behaalde grote succes reeds doorgedrongen en zeer velen wil den getuige zijn van haar terug komst om ongeveer 3.30 uur, ter wijl vaardige handen de zaal om toverden met bloemen en guirlan des, en voor haar eminente direc teur een lauwerkrans werd ver vaardigd, die hem bij aankomst werd omgehangen. De belangstelling voor de ge lauwerde vereniging was natuur lijk uitermate groot. In de loop van Maandag kwamen nog tal van bloemenmanden en gelukste legrammen binnen, o.a, bloemen van het gemeentebestuur van Loonopzand, Harmonie „Apollo" uit Kaatsheuvel, Loonopzands Gem. Zangver., van de heer Schoonis uit Tilburg, Karei van Esch, Loonopzand en van de sup porters der harmonie Concordia e.a., terwijl telegrammen waren binnengekomen van diverse zus terverenigingen en een telegram uit Helsinki, dat de harmonie veel geluk toewenste op het concours. Maandagavond kwamen de le den weer in de zaal bijeen en werd een muzikale rondwandeling door het dorp gemaakt met korte serenades bij de ZeerEerw. Heer Pastoor en de Eerw. Fraters. Toen de heer Molenschot met zijn echtgenote de zaal binnen trad, werd door de harmonie een „Lang zal hij leven" aangeheven en onder luide toejuichingen werd hij ontvangen. Hierna richtte de voorzitter, de heer J. Verschuu- ren, het woord tot de dirigent en zijn echtgenote en dankte hem voor zijn grote verdiensten en op offeringen aan Concordia be steed, waarmede hij thans de kroon op zijn werk had gezet door deze hoge prestatie en on derscheiding te behalen. Hem werd namens de harmonie een ca deau naar keuze in het vooruit zicht gesteld, terwijl Mevr. Mo lenschot bloemen werden aange boden. Spr. dankte tevens de bur gemeester van Loonopzand voor de grote geste en het medeleven met zijn dorpsgenoten dat hij aan de dag had gelegd om het con cours in Amsterdam bij te wonen. Hierna spraken de heer Jonkers als voorzitter van de harmonie „St. Antonius" uit Tilburg, de heer Brouwers uit Gilze-Rijen, de heer Tra namens de harmonie „Oefening en Uitspanning" uit Goirle, de heer P. Elshout uit Drunen en de directeur van Hui ze Overdonk, Frater Baltunius, van „Ons Genoegen". Serenades werden gebracht door de zusterverenigingen ..Loonop zands Gem. Zang vér., de Gem. Zangver. „Echo der Duinen" en de harmonie „Orpheus" uit Til burg, waarvan de resp. voorzit ters. de heer M. Cools, de heer H. v. d. Heuvel en de heer Klaa- sen uit Tilburg woorden van fe- lictatie tot de feestvierende har monie richtten. Vervolgens werden hartelijke woorden gesproken door de heer J. v. Woensel uit Kaatsheuvel als voorzitter van de harmonie Apol lo, terwijl een mooie speech werd afgestoken door een der werken de leden, de heer H. v. Breugel, namens alle leden der harmonie de dirigent dankend voor zijn grote opofferingen en zijn buiten gewoon geduld. Hij noemde hem de „vader" van zijn harmonie. Tevens werd van de leden een stoffelijk blijk van waardering aangeboden in de vorm van een nieuwe fiets, om de tocht naar Loonopzand te maken. Ook de heer Brok uit Waal wijk werd hartelijk dank gebracht voor zijn spontaan medeleven als supporter, terwijl als laatste spre ker hefr woord voerde de direc teur, de heer Molenschot, die het uithoudingsvermogen der leden op hoge prijs stelde en vooral een woord van hulde bracht aan het bestuur met als voorzitter de heer Verschuuren, die de vereniging een warm hart toedraagt. Na deze grootse huldiging dankte de voorzitter alle sprekers van deze avond voor de buiten gewoon hartelijke woorden en fe licitaties tot hem en de harmonie gericht en tevens voor de prach tige bloemenhulde, waarna de feestvreugde werd voortgezet in de intieme kring van bestuur en leden en een glaasje op het suc ces werd gedronken. Ook wij voegen gaarne onze gelukwensen hierbij, tot heil der harmonie Concordia en tot bloei der R.K. Federatie. WAALWIJK r.W.B.—WASPIK. Bovengenoemde ontmoeting staat voor a.s. Zondag op het Droeramma. Nadat dan de RWB-ers de zware opgave van Zondag 1.1. in Drunen tot een zo succesvol einde hebben weten te brengen, zien zij zich nu tegenover Waspik ge plaatst; ook een allesbehalve gemakkelijke opgave. Na een aanvankelijk zwak begin, heeft Waspik zich in de laatste wedstrijden netjes hersteld en enkele mooie overwinningen weten te be halen. Dus jongens, ook Zondag wederom opgepast; denkt er niet te licht over, maar voet balt vanaf de eerste tot de laatste minuut, slechts dan is er succes te behalen. De voetballiefhebbers kun nen wij ook nu weer advise ren deze wedstrijd beslist te gaan zien; van verveling zal geen sprake zijn. De ontmoe ting wordt geleid door arbiter Lazet uit Rotterdam en be gint om half drie. RWB 2 speelt om 12 uur, eveneens thuis, tegen RKC 2. Ook van de reserves ver wachten wij een succes; dit zou een mooie ouverture zijn, jongens, voor de strijd van half drie. HAARSTEEG. Voetbal. De derby tussen de reserves van Haarsteeg en Vlijmen is in een verdiende overwinning voor de thuisclub geëindigd. Over alle linies waren zij enigszins in de meerderheid en dit werd dan vóór de rust reeds bewezen door 't maken van 3 goede doelpunten, waar tegenover dé gasten «i 2 maal het net konden den. tj| Na de rust pakten d* zoekers stevig aan om alt- de gelijkmaker te f0r maar door beter spel Va gastheren wisten dezen i voorsprong te vergrotl 4-2. In het verdere van de strijd voegden ieder nog een doelpunt, toe, zodat met 53 het 1 kwam van deze door partijen sportief ep<.n we'dstrijd. Het 3e elftal bracht het slechter af van haar aan RKJVC in Den BosS moest met maar liefst 9J. onderspit delven. Voor Zondag a.s. is Voo eerste elftal een thuis, strijd tegen de Waalt ex-tweede-klasser WSC gesteld. Uit de standei blijkt dat beide ploegei kracht elkaar niet veei lopen en bezetten zij broe lijk de laatste plaatsen. 1 om zal het er aan span niet ontbreken, daar door de partijen tot het uiterst» worden gezwoegd door del van een overwinnim de gevaarlijke zone te r Een gelijk spel zou de houding echter zeer weergeven. KAATSHEUVEL. HOCKEY. Heren Breda 2—DES 1 Direct na de opening oai drie neemt de Bredase aanv nie het initiatief en onder: een serie goed opgezette aa len. Bij een van deze aan\ wordt de linkshalf in de misleid door een fluitje va naast gelegen terrein. Door aarzeling begaat hij een om ding en de hierop toege strafcorner wordt keurig, h net onhoudbaar, ingeslagen, Breda behoudt het over wat voor rust nog twee d« en oplevert, waarvan het 1 veroorzaakt werd door doende wegwerken van de n back, nadat hij een dooi keurig had afgebroken. Na de thee probeert Bre dezelfde voet door te spelen de Kaatsheuvelse voorwj zien kans zich meer los te ken en hun aanvallen zijn ker en beter dap voor rust punten resulteren hieruit niet. Midden in dé tweede moet een der achterhoede uitvallen wegens een net ding tengevolge van een tuinlijk doorschietende ba!, op neemt Breda ook een bi het veld, totdat een ander kend elftal haar reserve h baar stelt. Vijf minuten oponthoud scoort Breda v vierde en laatste maal. Dt voorwaartsen blijven onri; goed partij geven tot het toe, zodat het een zeer sp strijd bleef. Enkele minuta tijd oordeelde de rechtsbuit beter uit te vallen wegens zeerd been. Hoewel de doelverdedij rust enkele goede safes ven had hij toch wel een off-dj Breda blijft ongeslagen leiding en verdient dit doa prima spel en haar schots: heid volkomen. DRUNEN. R.K.D.V.C. 1-R.W.B. Voor een record aantal kers werd deze wedstrijd ge waarbij de gasten het gelul waren. De partijen góed tegen elkaar op met klein overwicht voor DV( geluk was echter niet met I en doelpunten bleven nin staande gevaarlijke aanvallj De rust kwam met blanco Aanstonds na. de thee w zelfde aantrekkelijk spel. kwartier spelen weet R doelpunten. Bij een aanv rechts wordt de DVC ve'He naar één zijde gelokt, een zet volgt naar 'drie viij si RWB'ers, die hun kans bei Bij DVC wil het voor do lukken en in een periode DVC overwicht komt juist andere zijde succes, 0—2, minuut voor het einde rei naar buiten gezwenkte lin nen met een juweel van 'n punt voor DVC de eer. GETROUWD KEES LARIBY ANNY PULLES die mede namens wederzijd milie, hartelijk dank zeggen de vele blijken van belangs bij hun huwelijk ondervoni 's-Hertogenbosch, 22 Nov, Ds. Hermanstr. 15. met leien blad, sp« 147 x 71 cm. meH 3 balden, telraam en pas nog bijna nieuw met 4 deurtjes,deboi met glas. Cocker Spaniel, zwart haar, prachtdler, re" kunstscHaa met laarzen, maat 39. H. J. BEEKMANS-VROMA Gasthuisstr. 83 KAATS

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 6