DE LMHETHMT HAARSTEEG Waalwijkse en Langstraatse Courant ELSHOUT DRUNEN VLIJMEN (rnsffl Paard van Sinterklaas stort hart uit Gemeenteraad SPRaNG-C^ PELLE, „Moeilijk maar afwisselend werk" DONDERDAG 1 DEC. 1949 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO Wl HET ZUIDEN 72e JAARGANG No. 97 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux: GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". (Vervolg). Openstelling café's. 12. Opheffing verbod openstel ling café s op Zondagen. De heer Kraak zegt dat hij ten opzichte van dit punt hetzelfde standpunt inneemt als bij het vo rige. De caféhouders worden toch al zwaar genoeg belast. Men kan zeggen die zullen er toch wel komen, maar de welgestelde boe ren, die nu 52 ct. per kg. voor hun varkens extra getaald krij gen, kunnen het zonder deze sub sidie ook wel doen en toch profi teren zij er van. Wethouder MaijersWat Kraak daar aanhaalt over de boeren, doet hier niets ter zake. VoorzitterDat zal ik wel be oordelen. Zo nodig zal ik daarop attenderen. Ik verzoek u niet in te grijpen in de leiding dezer ver gadering. Wethouder WinkelmanDe bezwaren die ik tegen het vorige punt had, gelden niet voor deze zaak. Ik zie tegen openstelling der cafés op Zondag geen bezwaar, mits zich geen excessen voordoen. De heer Ros betoogt dat hij om dezelfde redenen tegen dit voorstel is als tegen het vorige, n.l. omdat Gods Woord gebiedt de dag des Heren te heiligen en daarom acht hij het de plicht der overheid dergelijke gelegenheden Zondags gesloten te houden. Al zegt de heer Winkelman ook dat er geen excessen mogen komen, het gebod van God ligt er. Dc heer Kuijsten ziet, evenals de heer Winkelman, deze kwes tie anders dan het vorige punt. Deze zaak vindt hij meer urgent, omdat hier voor de caféhouders financiëel nadeel aan verbonden is. Van christelijk principieel standpunt bezien, kan spr. zich voorstellen dat verschillenden te gen openstelling van café's op Zondag zullen zijn, maar dan moet men dit standnunt ook od elk ander gebied huldigen en daar mankeert het z.i. wel eens aan. Daarom wil spr. deze kwestie niet principieel behandelen. Hij is met de heer Kraak van mening dat wij de mensen vrij moeten la ten en dat wij zeker niet verplicht zijn anderen onze zienswijze op te leggen. De heer Ros meent dat derge lijke principiële zaken wel dege lijk principiëel bezien moeten worden. Het is niet zijn bedoeling caféhouders fe benadelen, maar met; neeft rekening te houden •net 1 et gebod van de almachtige God. Als raadslid heeft men de eed afgelegd de belangen van ge meente- en gemeentenaren te be hartigen en dit kan spr. niet an ders dan steunend od Gods Woord. De heer Kraak acht zich op godsdienstig terrein niet zo goed thuis als vorige spreker, maar hij vraagt zich toch af of het chris telijk is een ander niet vrij te la ten in zijn mening en daarbij een aantal ingezetenen financiëel ie benadelen. De heer Kuijsten geeft nog een verdere toelichting op zijn stand- puiit. Voor excessen in de toe komst bij openstelling van café's op Zondag kan gewaakt worden. Dat volgens de heer Ros Gods Woord gebiedt de café's Zon dags te sluiten, zal niet iedereen beamen. Maar spr. is niet van plan hier een godsdienstig debat te gaan voeren. Op het gebied der Zondagsheiliging heeft de kerk een taak en als die in ge breke blijft, behoeft de overheid niet in te grijpen. Spr. heeft toe vallig Zondag nog een predicatie beluisterd over de Zondagsrust en daaruit ten dele opgemaakt dat het er op de eerste plaats om gaat bij zichzelf te beginnen al vorens anderen onze mening op te leggen. Verbeter de wereld, maar begin bij jezelf, is eveneens een ware spreuk. Zei Christus ook niet in Zijn priesterlijk ge bed „Dat allen één zijn". Wij hebben hier een ideale gemeente. Men kan hier het voetballen op Zondag verbieden en het open stellen von café's, misschien nog eens het rijden op Zondag, maar als we in onze kerkgenootschap pen zulk een grote verscheiden heid constateren van maar liefst 5 kerkgenootschappen, behalve nog de verschillende gezelschap avonden, moet men toch de in druk krijgen dat Sprang-Capelle nog niet zo christelijk is. De heer Genuït is van mening dat de ondèrhavige kwestie wel degelijk een taak van de over heid kan zijn. Er bestaat nog een Zondagswet, al wordt deze ook niet toegepast, waarin het o.m. verboden is om tijdens de gods dienstoefeningen café's open te stellen. Dc heer Timmermans meent dat men bezig is van weerszijden propaganda voor zijn beginsel te maken. Hij vindt het jammer dat hier kerkelijke kwesties naar vo ren gebracht worden. Laat men eenvoudig over het voorstel stem men, dan kan ieder naar eigen overtuiging handelen en behoeft men geen propaganda voor eigen opvatting te voeren. De voorzitter acht het niet bui ten de orde dat iemand zijn stand punt met zfn beginselen staaft, maar acht het onjuist, dat men. zoals de heer Kuijsten deed, een predicatie gaat interpreteren zo als men zelf wil, zonder dat de betreffende dominé aanwezig is om daartegen op te komen. Hij acht zich verplicht voor de be trokken dominé op te komen en te zeggen dat diens uitlatingen over de Zondagsrust heel anders waren dan de heer Kuijsten wil doen voorkomen. De heer Kuijsten merkt op dat hij niet gezegd heeft dat de pre dikant een andere mening over Zondagsrust had. maar dat deze vooral liet uitkomen dat men eerst beginnen moet met zichzelf. De heer Ros is pijnlijk getrof fen door het betoog van de heer Kuijsten. 't Is jammer genoeg dat de ke*k met haar vermaningen niet voldoende macht over de ge meentenaren heeft om hen van die gelegenheden terug te houden. Dan zouden zulke kwesties hier niet behandeld behoeven te wor den. Dan zou er ook nooit een Burgerlijk Armbestuur ontstaan zijn, als de kerk niet in haar taak tekort geschoten was. Als men m:j in de schoenen schuiftbegin bij Uzelf, dan moet ik bekennen dat we allemaal genoeg hebben aan ons zelf. Wij staan allemaal diep schuldig tegenover God. Spreker heeft menige nacht doorwaakt omdat het hem zo leed doet dat in deze raad weer plannen wor den beraamd om Gods lieven dag die hem zo heilig is, te ontheili gen. De voorzitter brengt hierna het verzoek van de voetbalvereniging Wit-Zwart in omvraag, hetgeen wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de he ren Timmermans, Genuït, Maij ers, Vos. Dekkers en Ros. enVóór stemden de heren Win kelman, Oerlemans, Kuijsten, Kraak en de Bas. 13. Goedkeuring begroting van inkomsten en uitgaven van het burgerlijk armbestuur te Capelle. In het college van B. en W. wordt overwogen de beide arm besturen tot één soam te voegen. Door drukke werkzaamheden in verband met de begroting is er nog geen gelegenheid geweest hiervoor verdere stappen te doen. 14. Vaststelling bedrag per leerling openbaar lager onderwijs. Dit wordt vastgesteld op 20 per leerling. (Het verdere verslag van deze vergadering, waarin o.m. de ge meentebegroting en de electrifi- catie van de Winterdijk behan deld worden, moet wegens plaats gebrek tot het volgend nummer overstaan. Red.) kan doen. De inwoners van Dru- nen en Elshout hebben in de oor log lateft zien wat zij nationaal waard waren. Huis voor huis herbergde practisch een onder duiker, tal van mannen waren in het verzet en de groep van af valligen was zeer gering. Dit, al dus spr., opent hoopvolle perspec tieven voor de toekomst, wat be treft het streven van het plaatse lijk comité t.a.v. het aanwerven van vrijwilligers voor de natio nale reserve. Na de noodzakelijkheid van het instituut te hebben belicht, sprak spr. er zijn vreugde over uit dat het Eerwaardig Episcopaat zich over de kwestie van het instituut S.W.G. zo gunstig had uitge sproken. Wij, aldus spr., moeten tonen dat wij de voor ons zo duur gekochte vrijheid ook waard zijn. Wat betrof de aanmelding deed spr. een speciaal beroep op de lichtingen 1941—44, welke van de dienst zijn vrijgebleven en die thans een prachtige gelegenheid krijgen hun vaderland te dienen. Terwijl anderen ver van huis moesten, kunnen zij hun diensttijd in eigen plaats verrichten. Tot slot sprak spr. de hoop uit dat het deze avond geen kloppen zou worden aan dovemans deur. over te maken, opdat de kaarten van de R. v. B. aan de leden kunnen worden verzonden. Een schrijven was ingekomen van A. C. W. Veldhuizen, dieren arts te Rijswijk Z.H. over het In stituut voor de Konijnenfokkerij. Deze maakte bekend dat weder om verscheidene producten voor handen zijn betreffende de bestrij ding van de zo gevreesde konij nenziekte. Ieder lid is verplicht om mede te werken om deze ziek te zoveel mogelijk te bestrijden. Verschillende ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aangenomen. Inschrijvingsformulieren voor de tentoonstelling die gehouden wordt op 17 en 18 December a.s. Deze formulieren moeten uiterlijk Zondag 4 December bij een van de bestuursleden of bij de heer M. van Huiten zijn ingeleverd in verband met de korte tijd die nog voor de tentoonstelling rest. De bekroningspunten werden wederom in cijfers uitgedrukt als volgt gehonoreerd: U is 5 punten; ZZZG is 4 punten; ZG is 3 pun ten, GG is 2 punten, G is 1 punt terwijl de bekroning VG niet voor puntenwaardering in aanmerking komt. Besloten werd om 0.25 per punt uit te betalen. Inschrijvingsgeld per dier 75 ct. WAALWIJK, GixOlESTRAAT 140. TEL. 200. Hierna werd een film gedraaid die de aanwezigen een beeld gaf van de laffe Duitse inval in de verschillende kleine landen van het westen en de strijd in Frank rijk in 1940. Dan gaf luitenant Kroonen- burg een uiteenzetting van de verschillende takken van Dienst bij het instituut S.W.G. en de rechten en plichten van de be trokken vrijwilliger en vele an dere aangelegenheden de nationa le reserve, de reserve grenswacht en rijkspolitie betreffende, die al herhaaldelijk in dit blad zijn ver meldt. Hierna sprak nog de Eerw. pater Chrysostimus. Voor een aandachtig gehoor hield spr. een gloedvolle rede. Wij leven, aldus spr., aan de rand van een krater, niets mag ons weerhouden waak zaam te zijn. En verder: Wij moeten zorgen dat de offers van de duizenden die voor onze be vrijding vielen, niet tevergeefs zijn geweest. Wij moeten de fak kel van de vrijheid overnemen en verder dragen. Sprekers betoog was gloedvol en suggestief. Tot slot riep spr.: Ik heb U verteld waarover het gaat. Nu is het woord aan U. Mijn vraag is nu: Wie? Meer dan twintig jonge man nen meldden zich voor het insti tuut S.W.G. aan. Postduiven-tentoonstelling Zaterdag en Zondag zal in café v. d. Geld een grote Kring tentoonstelling worden gehouden van oostduiven. Deze kring om vat Drunen, Vlijmen. Nieuwkuijk, Haarsteeg en Heusden. De Edelachtbare heer Burge meester Snels zal Zaterdagavond om 6 uur deze tentoonstelling openen. Zondag is de tentoon stelling geopend van 10 tot 6 u. Blijde Thuiskomst. In Drunen arriveerden dezer dagen weer twee van onze dorps genoten, na een reis vanuit In donesië. Het waren A. van Son en H. Velthuizen. Beiden stond een hartelijk onthaal te wachten. Ook het Kath. Thuisfront en de heren geestelijken gaven acte de precence. Het Thuisfront bood zoals gebruikelijk een fruitmand aan. eenals vorig jaar. Afrekening ta- toueren. Na enkele opmerkingen werd dit in handen gesteld van C. Pulles, lid der tatoueer-com- raissie, ter afdoening. Van de rondvraag maakte de Heer G. lshout gebruik, om de vraag te stellen of een beoorde- lingskaart die eenmaal uitgespro ken is dan nog veranderd kan worden, of een beoordelingskaart waar duidelijk op staat vermeld GG kan of mag veranderd wor den in VG. De voorzitter ont kende dit en laakte zulke geval len ten sterkste. De heer Elshout kon de kaarten waarop zulks is geschied aantonen. Tegen zulke dingen zal de voorzitter protest doen horen bij de Raad van Beheer, ter voorko ming van een eventuële herhaling van zulke feiten. Niets meer aan de orde sluit de voorzitter deze vergadering op de gebruikelijke wijze. van zo'n Geslaagde propaganda-vergade- ring van het Instituut S. W. G. Het plaatselijk comité van het Instituut S.W.G. hield Maandag j.l. in de gymnastiekzaal een gro te propaganda-vergadering. De zaal was goed bezet. Naast het voltallige plaatselijke comité, merkten wij ook op verschillende autoriteiten uit onze gemeente. De voorzitter van het plaatse lijk comité dhr. A. Veltman heette allen hartelijk welkom en gaf gaarne het woord aan de Edel achtbare heer Burgemeester Snels, die bij deze gelegenheid nog iets had te zeggen. Burgemeester Snels begon dan met dank te brengen aan het plaatselijk comité, dat dank zij haar activiteit reeds kort na haar installatie een propaganda-verga dering van dergelijk formaat kon beleggen. Spr. wilde gaarne van de gelegenheid gebruik maken om de doelstellingen en het streven van het instituut S.W.G. nog even nader te belichten. Spr. ging even terug in het verleden en bracht de jaren 1918 en 1940 in herinnering en kwam tot de conclusie dat wij ook thans weer in een zeer bedenkelijke en hoogst ernstige tijd leven. Het was daarom dat de regering, de ernst van de toestand ziende, het instituut S.W.G. in het leven riep. Een instituut, dat een reserve van vrijwillige mankracht onder zich zal hebben en waarop de re gering elk ogenblik een beroep Konijnenvereniging. Zaterdagavond kwamen de leden der Pluimvee- en Konijnen- fokvereniging Elshout en omstre ken in café van Huiten in verga dering bijeen. De voorzitter dhr. C. M. J. Verhoeven uit Heusden opende deze bijeenkomst en heet te allen van harte welkom, in hel bijzonder het nieuwe lid v. d. Aa. Spr. hoopt dat dhr. v. d. Aa een trouw lid der vereniging zou wor den en blijven. De notulen van 2 Oct. werden onveranderd goedge keurd. In het kort behandelde de vz. de notulen van de vergadering van de Raad van Beheer die te Utrecht gehouden is. Verder was een schrijven ingekomen van de Raad van Toezicht, betreffende een zwarte lijst van hen die in gebreke blijven om hun contribu tie te voldoen, of om een of an dere reden de mededinging naar een tentoonstelling van de Raad van Beheer of bij een of andere tentoonstelling uit te sluiten. Ver zocht werd om deze door te ge ven aan de R. v. B. om er dan bekendheid aan te ge^pn. Verder een schrijven van de Raad van Beheer betreffende de inning der fokkersbijdrage voor de Raad van Beheer voor het jaar 1950. Deze kosten bedragen 1 per lid per jaar. Gevraagd werd deze gelden zo spoedig mogelijk Katholiek Thuisfront. Onze plaatselijke afdeling Kath. Thuisfront, die reeds goede naam heeft voor het vele werk dat door haar voor de in Indonesië verblijvende militairen wordt verricht, heeft naast de zo geslaagde Kerstpakkettenactie, waardoor het mogelijk is gewor den aan iedere soldaat een Kerst pakket te zenden, en de gebrui kelijke H. Mis, die wekelijks ter hunner intentie wordt opgedra gen, weer op bijzondere wijze van zich doen spreken door haar ac tiviteit en dank zij de medewer king van de ZeerEerw. Heer Pas toor is bij het Maria-altaar een schilderij opgehangen, waarin alle portretten van de soldaten zijn geplaatst. Het doel is om alle soldoten onder bescherming van Maria te stellen en door Hoar voorspraak te verkrijgen dat zij allen, nu de laatste fase van hun verblijf aldaar is ingetreden, be houden zullen terugkeren. Tragisch. Toen de vrouw van de arbei der B. v. d. Griend zich Maan dagmiddag naar de slaapkamer van haar kind begaf om het te gaan verzorgen, kwam zij tot de ontstellende ontdekking dat dc poes zich in de wieg op 't hoofdje van de baby had te slapen ge legd, waardoor het was gestikt. De kat had zich door een enigs zins open staand raam naar bin nen gewerkt Thuiskomst. Dinsdagmiddag arriveerde na een verblijf van ruim drie jaar in Indië onze dorpsgenoten Korp. Berkelmans en soldaat A. Kivits in hun woonplaats terug. De buurtbewoners' hadden een prachtige versiering aangebracht en 's avonds om 8 uur werd een hulde gebracht. Enkele prachtige welkomstliederen werden gezon gen door de buurt en bij monde van de leider dhr. B. Oremans, werden de gerepatrieerden toe gesproken. Beiden ontvingen een prachtig cadeau in de vorm van een herenrijwiel. Korp. Berkelmans bracht dank voor de versiering en de harte lijke ontvangst en voor het prachtige cadeau, na nogmaals de gehele buurt en allen die mede geleefd hebben tijdens zijn verblijf in Indië hartelijk dank te hebben betuigd, sprak dhr. Berkelmans zijn weloemeende dankrede uit. Bij soldaat Kivits werd dezelf de hulde gebracht; enkele feest- (Exclusief vraaggesprek) door Han G. Hoekstra. Het zal kort na twaalf zijn geweest toen de heer Constant B. Kwak- kernaat in de Kalver- straat een paard in haalde, dat daar liep te winkelen. Bij zijn vriend de acteur had Kwakkernaat, onder 'n glas wijn, de aspecten van het existentialisme besproken. Hij had vol strekt de bedoeling niet gehad het paard aan te spreken. Hij was een bescheiden man, die zich nooit opdrong. Het paard, dat een cassette tafelzilver stond te be kijken, wendde echter juist toen hij passeerde, het hoofd om en zei goedenavond. Kwak kernaat vond het niet meer dan gepast die groet te beantwoorden. Zoals dat gaat, waren ze ongemerkt in ge sprek geraakt, 't Paard bleek het paard van Sinterklaas te zijn. Ter wijl ze samen opliepen dacht Kwakkernaat in eens aan zijn relatie met één der meer bekende tijdschrif ten. Hij vroeg het ros of het er bezwaar tegen had geïnter viewd te worden. „Geen enkel", antwoordde 't paard. „Ik sta U dit vraagge sprek met genoegen toe. Er zijn namelijk een paar zaken waar ik mijn hart gaarne eens over lucht. Maar één ding: Vóór U het publiceert, wil ik de drukproef zien. Ze leggen je tegenwoordig allerlei woor den in de mond, die je nooit gezegd hebt". Kwakkernaat beloofde het en begon toen met te vragen hoe de dienst beviel. „Uitnemend", zei het paard dat Agamemnon heette en er op stond zo genoemd te wor den. „Mijn werk is lastig, maar bijzonder dankbaar. Ik heb een buitengewoon goede meester. Vriehdelijk, goedhar tig. Niets is hem te veel. Het lopen gaat hem hoe langer hoe moeilijker vallen, maar ik kan hem er nog maar niet toe krijgen de huiskamers binnen te rijden. Hij wil er af, de oude baas en dat geeft soms geharrewar met zijn baard, die nog al eens in de stijgbeugels blijft hangen. Hij is intussen nog zo ij del als een jonge knul. Iedere morgen 'n uur lang die baard uitkam men en elk jaar een nieuw model mijter, hoor!" „Dat rijden over de daken is zeker niet ieders werk?" informeerde Kwakkernaat. „Zegt U gerust uit mijn naam, dat er geen riskanter werk voor 'n paard bestaat dan het zogenaamde daklopen", verzekerde het paard. „Neem maar het een voudigste: Telgaan op de dakgoot. Wat daar al niet bij komt kijken voor je het goed onder de knie hebt. Dan die ontelbare variaties m dakbouw, het pannen dak, het strodak, het glazen dag die elk hui? eigen stijl van beklim men vergen om maar niet te spreken van de Antenne Ontwijkings- Manoeuvres, 't schoor steenlopen en de ge ruisloze. afdaling". „Wordt er door de heden daagse jeugd nog wel aan U gedacht? Ik meen, als ze het schoentje of klompje bij de kachel plaatsen?" „Helaas was daar reeds voor de oorlog teruggang in te be speuren. Het stro was vaak beschimmeld en de jongelui hadden menigmaal de aardig heid benen knopen inplaats van suikerklontjes in het schoeisei te stoppen". „Ontzettend", merkte Kwak kernaat geschokt op. „Niet erg", praatte 't paard. „Wij vinden 't teleurstellend, maar wij slaan ons er door. Er staat zoveel tegenover. Paard van Sinterklaas zijn, betekent een afwisselend le ven. Je kómt nog eens ergens. Je ziet wat van de wereld. De baas is een beetje excentriek. Hij heeft er nu maar plezier in kinderen onder hun kin te aaien. Ik vind het best. Een mens zijn lust, is een mens zijn leven. Het ergste", zei 't paard, „is het inkopen doen. Praten met directeuren van warenhuizen, praten over kor ting bij contante betaling, praten over stevig pakpapier enfin, zet U dat maar niet in de krant. Heeft niemand iets mee te maken". „Iets over U zelf, Uw fa milie". „Juist", zei Agamemnon prijzend, „daar wachtte ik ei genlijk al op. Ik ben geparen teerd aan de schimmel van Napoleon Bonaparte, die U natuurlijk kent van 't plaatje; mijn moeder won tweemaal de derby en mijn oom van va ders zijde werkt op 't ogen blik bij Circus Strassburger. Onder mevrouw Regina. Het is overigens bijna niet leuk meer om paard te zijn. Al die nieuwigheden zijn een aan fluiting voor de soort. Paar den praten tegenwoordig maar met iedere kwinkel die ze te genkomen, ze voetballen en ze halen allerlei grappen uit in bars". „Het is waar", stemde Kwakkernaat toe, „ik heb me daar ook menigmaal aan ge ërgerd. Mag ik U tenslotte nog vragen wat Uw liefheb berijen zijn?" Ze waren juist ter hoogte van Vroom Dreesman ge komen en Agamemnon bleef even staan om een wiebelen de spijker uit zijn hoef vaster aan te trappen. „Wel", zei hij, „schrijft U dan maar op. Ik lees graag een goed boek. Kent U „De klop op de deur"? De manier waarop dat probleem wordt aangepakt, vind ik maar knap. Verder vis ik graag op de brasem. En dan iedere dag een zitbad en af en toe naar een voetbalwedstrijd. Maar je moet oppassen. Ze maken er zó een grapje van. Wat men sen in 's hemels naam aan die paardenmoppen vinden! Ik kan er maar nooit om lachen. Zo, nu weet U zeker wel ge noeg". Met een knikje verwijderde Agamemnon zich in de rich ting van de Vijzelstraat. Kwakkernaat kwam in hoogst opgewonden toestand thuis. „Waar heb jij uitgehangen?" vroeg zijn vrouw. „Ik", hijg de Kwakkernaat, „heb het paard van Sinterklaas ge sproken, het liep te winkelen in de Kalverstraat en 't heet Agamemnon. Moet je horen. Agamennon. Moet je horen". Zijn vrouw schddde 't hoofd. „Het is wat moois" zei ze „een man van vijftig". „Heus", probeerde Kwak kernaat nog flauwtjes. „Kom", zei ze. „Mórgen. Ga nou eerst slapen". liederen werden gezongen en door dhr. B. Oremans werd het prach tige cadeau aangeboden, waar voor soldaat A. Kivits hartelijk dankte, mede de gehele buurt, voor versiering enz. Ook dhr. Ki vits dankte allen voor de grootse ontvangst. De buurt bleef nog ^nkele uren gezellig bijeen en bij de families van de gerepatrieerden heerste een vrolijke stemming. Kajotters. De Kajotters zitten deze winter ook niet stil. Wederom is een begin gemaakt met het instuderen van een toneelstuk, dat men in Januari zal opvoeren. St. Ceciliafeest. Zondagmiddag had in de Fra terschool het St. Ceciliafeest plaats, waar naast het Knapen koor ook waren uitgenodigd de spelers van de met succes opge voerde operette: Het geheim van Edelhart. Behalve een uitstekende tractatie werden de jongens nog verrast op een paar leuke Glim pjes. Demonstratie. De Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst heeft op 29 Nov. bij Nic. Boom en op 30 Nov. bij Nic. v. Bokhoven een demonstratie ge geven van het inkuilen van sui kerbieten door middel van een hakselmachine en een moesmolen. Er was veel belangstelling van de zijde der boeren, die in verband met de duurte en schaarste van krachtvoeder, hierin een moge lijkheid werd gegeven om met eigen producten een veevoeder te verkrijgen, dat voor de beste in- silage niet behoeft onder te doen. Utile Dulci. Zaterdag 26 Nov. gaf Utile Dulci een uitvoering te Bergen- op-Zoom. Opgevoerd werd: Het Witte Paard. Wederom oogstte Utile Dulci veel succes. Over de speelsters en spelers niets dan lof. Het gulle applaus na elk be drijf was ten volle verdiend. Zalt-Bommel IVlijm. Boys I. A.s. Zondag spelen de Vlijm. Boys een uitwedstrijd tegen Zalt- bommel. Het wordt een zware op gaaf, daar Bommel op eigen ter rein een moeilijke tegenstander is. Als de Boys spelen als in de laatste wedstrijden en met dezelf de animo, dan kunnen de puntjes mee naar Vlijmen en blijven de Boys bij de leiders. Supporters, denk er aan. geef U vroegtijdig op, om teleurstelling te voorko men. Postduivenver. de Zwaluw. De maandvergadering van de Postduivenver. de Zwaluw is in verband met de tentoonstelling te Drunen uitgesteld. De datum zal nader worden bekend gemaakt. MINISTER VAN DEN BRINK IN DE KAMER. Aan consumptiebeperking is niet te ontkomen. Alleen prd- ductie-verhoging zal de beta lingsbalans niet in evenwicht kunnen brengen, zodra bui tenlandse hulp de tekorten daarvan niet langer zal dek ken. Dit legde prof. Van den Brink uit, toen hij, even open hartig als ernstig, door drie vragen te beantwoorden, met algemene beschouwingen de verdediging van zijn begro ting inleidde. Deze vragen, door hem zelf geformuleerd, luidden: welke zijn de algemene economische omstandigheden van 't ogen blik, hoever is het proces van de economische opbouw in Nederland gevorderd en waar koerst de regering heen? Tevoren hadden 12 Kamer leden aan het debat deelge nomen. De industrialisatie nota en, in verband daarmede de kwestie van de consump tie-beperking en de produc tieverhoging, hadden, naast problemen van de midden stand, de grootste aandacht getrokken. Opvallend .was de toenadering, welke de Partij van de Arbeid bij monde van drs. Nederhorst, de minister in dit debat, bewees.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 5