WAALWÏK miSEÜVEL DE LSWOSTEMT WASPIK CAPELLE RAAMSDONK GEERTRUIDENBERG RAAD VAN WASPIK 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 DECEMBER 1949 2 stelt de begroting vast. J. Tielen, Waalwijk; Nollen, Raamsdonksveer; Crul te Ma de; A. van Delft te Heusden en Verharen te Dongen. In de voorjaarsvergadering moet een geheel nieuw be stuur gekozen, alsook 'n voor zitter worden aangewezen, in verband met de nieuwe sta tuten. Benoemd werd tot secreta ris-penningmeester de heer A. van Delft te Heusden en de heer J. v. Nuenen werd gemachtigd de werkzaamhe den dezer functies waar te nemen. Ten laste van het lopende dienstjaar werd een verlies post ad 979.06 vastgesteld. In een vergadering van 20 minuten heeft de gemeen teraad van Waspik Vrij dagavond de begroting ■voor 1950 behandeld en vastgesteld. De commissie van onderzoek en enkele leden maakten een paar opmerkingen, maar alles met buitengewone waarde ring voor het werk van B. en W. en de ambtenaren. De burgemeester drukte dan ook zijn erkentelijk heid uit voor de goede sa menwerking in het afgelo pen jaar. Na de opening werden de no tulen vastgesteld en de enkele in gekomen stukken voor kennisge ving aangenomen. De commissie van onderzoek maakte in haar verslag enkele opmerkingen over de begroting 1950, maar stelde overigens voor ze vast te stellen zoals ze was ingediend. Vooreerst vroeg de commissie welke bestemming het oude ge meentehuis zou krijgen als dhr. Tabbers in het komend jaar ging verhuizen. De voorzitter antwoordde dat het weer bestemd zou worden voor openbare diensten. De toe stand in het gemeentehuis was onhoudbaar, er was veel te wei nig ruimte. De raad paste zich hier ook wel aan, maar het was toch niet overeenkomstig zijn waardigheid. Zolang er geen uit spraak was gedaan in de zaak van de ambtswoning (en die was nog niet in zicht) wilden B. en W. daarojn het oude gemeente huis inschakelen. Bovendien was er decentralisatie op komst van bouw- en woningtoezicht, waar door bepaalde gemeenten kringen zouden vormen met een overkoe pelingsorgaan. Was dan 't oude gemeentehuis beschikbaar, dan kon de gemeente een ambtenaar ruimte aanbieden om zich te ves tigen. Verder merkte te commissie op dat er in Voorburg een krank zinnige voor rekening van de ge meente werd verpleegd, die ech ter dienst zou doen als dienstbo de. Als dit waar was, was 't dan juist als de gemeente het volle pond betaalde De voorzitter zegde toe dat hij de zaak zou onderzoeken en als het waar was. de nodige stappen zou doen. Ook had de commissie gezien dat er een groot bedrag was uit getrokken voor reis- en verblijf kosten. Zou het niet voordeliger zijn om een dienstauto aan te schaffen voor de gemeente De voorzitter waardeerde de goede bedoeling van de commis sie, maar afgezien er van of dit goedgekeurd zou worden, had hij persoonlijke bezwaren tegen het aanschaffen van een dienstauto. Hij was bang dat het de goede verstandhouding, die in de raad en in de gemeente) heerste, in ge vaar zou brengen. De heer Brokx zei„Wij zijn niet als in een naburige gemeente waar er aanmerking op gemaakt -wordt als- de burgemeester van een auto gebruik maakt" Men wist dat als de burgemeester b.v. naar Den Haag ging, hij allerlei departementen enz. afliep. De voorzitter herhaalde dat hij de goede bedoeling waardeerde, maar hij wilde elke aanleiding tot moeilijkheden voorkomen. Tenslotte wilde de commissie graag dat bij bouw- en herstel werkzaamheden inwoners van de gemeente om beurten ingescha keld zouden worden. De voorzitter antwoordde dat dit ook gebeurde, wel niet om toerbeuiv, maar ieder ambachts man en leverancer kreeg toch zijn beurt. Al s iemand gepasseerd werd, dan was dit zonder opzet. De heer v. d. Broek gebruikte de zegswijze dat nieuwe heren nieuwe wetten maken. Eerst wil de hij zeggen dat het hem opge vallen was. dat het systeem van de begroting prachtig in elkaar zat, zodat het zelfs voor 'n leek duidelijk was. Hij dankte dan ook de ambtenaren en de ontwerper van het systeem, waar de burge meester wel niet vreemd aan zal zijn. Hij hoopte dat de gemeente nog lang pleizier van de ambte naren zou beleven. Wat het onderhavige punt van de begroting betrof, zou hij liever zien dat de leveranties werden ge gund op alfabetische volgorde of bij loting. De gang van zaken zo als die nu was, was onbevredi gend. De voorzitter betuigde zijn er kentelijkheid voor de waarderen de woorden van de heer van den Broek. Wat zijn opmerking be treft, merkte hij op, dat de leve ring van kolen b.v. ook om de beurt geschiedde. Maar het was mogelijk dat een bepaalde leve rancier niet tijdig kon leveren, dan moest men natuurlijk een ander nemen. Maar hij zou rekening houden met de opmerking. Daarna werd de begroting overeenkomstig het advies van de comm. vastgesteld op 108998.25 in de gewone dienst en op ƒ595761.93 in de kapitaaldienst, zonder hoofdelijke stemming. Vervolgens moest de raad de begroting van het burgerlijk arm bestuur goedkeuren in verband met de 5400.subsidie, die de gemeente geeft. Wat dan ook prompt gebeurde zonder dat ie mand er iets over zei. Alvorens te sluiten, dankte de voorzitter de raad voor de pret tige samenwerking, omdat, on voorziene omstandigheden voor behouden, dit de laatste vergade ring in 1949 was. De raad, aldus de voorzitter, had in het afgelo pen jaar zeer belangrijke besluiten genomen en steeds gewerkt in 't belang van de gemeente. Als sluitstuk, zo deelde hij mee, zou binnenkort de aanbesteding van de verbetering van de Kerkvaart- sehaven worden gehouden. (Zo als onze lezers wellicht bekend is, is voor dit werk een crediet uit getrokken van totaal 121000.—. In dit bedrag zijn mede begrepen het honorarium van de architect, de kosten van toezicht en uitvoe ring, kosten voor aankoop van grond en andere bijkomende kos ten. De kosten van het werk lig gen dan ook beduidend lager dan het toegestane crediet en zullen wel beneden een bedrag van 100.000.komen). Tenslotte wenste de burgemees ter de raadsleden een zalig uit einde en een goed begin, waarna hij de vergadering sloot. BENOEMING. Met ingang van 1 Januari 1950 is benoemd tot agent van politie alhier de heer H. J. P. Peters uit Zuilen (U.) R.K. MIDDELBARE MEISJESSCHOOL. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling de R.K. Mid delbare Meisjesschool voorlo pig voor een gedeelte te ves tigen in de beneden-verdie ping van huize „Ancilla", tot dusverre in gebruik voor de R.K. Gezinszorg. NED. KATHOLIEKE ARBEIDERS-BEWEGING Afd. Waalwijk. De tweede Ontwikkelings avond in dit seizoen wordt ge houden op Woensdag 14 Dec. a.s. om 8 uur precies. Als spreker zal optreden de Zeereerw. Pater Eus. Peters O.E.S.A. met het onderwerp: Vrede, werk der gerechtig heid. Zij die deze spreker vorige jaren hoorden, zullen er van overtuigd zijn dat de ontwik keling van dit onderwerp in goede handen is. Evenals de eerste avond wordt ook deze ontwikke lingsavond omlijst door de Harmonie „St. Crispijn". AANBESTEDING. Het bouwen van een maga zijn aan de Burgem. Smeele- laan voor rekening van dhr. W. Timmermans te Waalwijk, is bij onderhandse aanbeste ding opgedragen aan de aan nemers, de Fa. A. v. Hulten- Krol en G. van Heesch te Waalwijk, voor de som van 18301.—. Architect is de heer A. van Huiten te Waalwijk. WAALWIJKSE SCHAAKCLUB. In de onderlinge winter- wedstrijd kwamen de volgen de partijen tot een beslissing: Groep I Slagmolen wint van Hooft van Huijsduijnen; Vader ver liest van v. Tienhoven; Goud- berg wint van Smits; Vader— Goudberg: remise; Slagmolen Smits: remise. Groep II Van Nieuwstad wint van Hoek; Slaats verliest van Vrij hoeven; Horn wint van Van Liempt; Hoek verliest van Vrijhoeven; Schuurman wint van Slaats. Op Zaterdag 17 December a.s. wordt een competitiewed strijd gespeeld tegen het tien tal van Philips' Schaakvereni ging uit Eindhoven. De wed strijd wordt gespeeld in „De Twee Kolommen" en begint om drie uur. GEBOUW VOOR KAMER v. KOOPHANDEL? Naar wij vernemen zal het kantoor der Kamer van Koop handel en Fabrieken, thans gevestigd in een gedeelte van het gemeentehuis, eerlang el ders moeten worden geves tigd, wijl de haar toegewezen ruimte van dit gebouw te klein wordt voor de uitbrei dende werkzaamheden, en hier niet meer ruimte be schikbaar is. Om hierin verbetering te brengen zijn in overleg met het gemeentebestuur verschil lende mogelijkheden bekeken. De slotsom is, naar wij ver nemen, dat de Kamer thans de mogelijkheid overweegt om te komen tot een eigen gebouw in de naaste toe komst. GEWESTELIJKE SOCIALE AVONDSCHOOL. Op Maaindag 5 Januari '48 werden de eerste lessen ge.- geven aan de Gewestelijke Sociale Avondschool van de Katholieke Middenstandsver eniging te Waalwijk. De cur sus was 2-jarig. Öp 19 Dec. e.k. wordt deze eerste cursus gesloten met de uitreiking van getuigschriften aan hen, die de lessen regelmatig ge volgd hebben. Deze sluiting heeft plaats om 8 uur in het achterzaaltje van Hotel Verwiel. CONCERT DOOR HET „BRABANTS ORKEST" IN MUSIS SACRUM. Morgen zal muziekminnend Waalwijk weer kunnen ge nieten van een prachtife mu ziekavond door het kamer ensemble van het Brabants Orkest. De opzet van een eigen or kest wordt langzamerhand verwerkelijkt en men hoopt na sterke selecties te komen tot een orkest van 3540 le den, dat onder leiding van Hein Jordans {weedé diri gent van het Concertgebouw- Orkest een waardige plaats kan innemen in het Neder landse muziekleven. De voorstellingsavond in dit voorjaar is onmiskenbaar een muzikaal succes geworden en ook zij die enigszins huiverig tegenover dit kleine ensem ble stonden, moesten zich ge wonnen geven. Verbetering in de bezetting en het langere samenspel waardoor men steeds meer op elkaar werd ingesteld, heeft het gezelschap nog sterk aan kwaliteit doen winnen. De belangstelling voor mu ziek die overal baanbreekt gelukkig ook in Waalwijk en omgeving duidt er op dat onze culturele instellingen de goede weg hebben gevonden om publiek te trekken. Voor geen enkel muziek liefhebber is een reden denk baar om morgenavond niet in Musis aanwezig te zijn. Spe ciaal voor hen die zelf muziek beoefenen. Vooral strijk- en blaas-instrumenten - 'n avond om „hun" instrument te horen bespelen door eerste klas ar- tisten. Jammer genoeg kan het ieugdconcert 's middags niet doorgaan wegens bijzondere omstandigheden, jammer vooral omdat het zo'n onver wacht succes werd bij 't eer ste experiment van die aard. Om toch nog zoveel mogelijk de jeugd te doen genieten, heeft de Kunstkring voor haar weer speciale prijzen vastge steld. Moge het aantal jeug dige hoorders even talrijk zijn als op de Chopin-avond. VRAGEN en MENINGEN van onze lezers ST. NICOLAAS BIJ DE K.J.M.V. Daartoe in staat gesteld door de milde bijdragen der Waalwijkse bevolking, heeft de K.J.M.V. als resultaat der St. Nicolaas-actie aan een 25- tal gezinnen een St. Nicolaas- pakket kunnen bezorgen. Gezien de slechte weers omstandigheden, geen slecht resultaat. Mr. v. COOTHSTRAAT. Nu men van twee zijden aan 't straten is, vordert de vernieuwing van de verkeers weg in de Mr. v. Coothstraat zeer snel, want er wordt vlot doorgewerkt. Naar men ons mededeelde zal men over een dag of veer tien met een en ander gereed komen, tot groot gerief der bewoners, maar ook van fiet sers en autorijders. AI,GEMEEN ZIEKENFONDS GEERTRUIDENBERG en OMSTREKEN. Naar men ons mededeelt, staat thans officiëel vast dat met ingang van 1 Januari a.s. het kantoor van 't Algemeen Ziekenfonds Geertruidenberg en Omstreken, gevestigd Gro testraat 209 te Waalwijk, zal ophouden te bestaan, waar 't op die datum wordt gefusio neerd met het Algemeen Zie kenfonds A.A.Z. voor Tilburg Een inwoner van Sprang-Ca- pelle schrijft In Uw blad van 1 December lees ik Interessante raadsverga dering Sprang-Capelle en hierover wil ik een en ander opmerken. In vind het niet interessant als de raadsleden zo verdeeld zijn wat moet er van zo'n vergadering terecht komen, als de een de an der verwijt en bekladt. Wat wa re het beter als allen homogeen voor de gemeentebelangen op kwamen. De nieuwe raad heeft echter al veel eer van zijn werk, als overal licht,'water en gas zal komen en ik vindt dit een daad van rechtvaardigheid. Waarom de ene inwoner alles en de andere niets Het nieuwe bloed in de raad vloeit al goed en velen zul len hiervoor zeker dankbaar we zen. Wat betreft het voetballen op Zondag, daar is veel over ge praat, maar het is toch nog op niets uitgelopen, daar er enkele leden zijn, die alles zo heel ver gaan zoeken, als cafés sluiten, voetballen en vermaken op Zon dag te verbieden, 't Kan mogelijk in zo'n klein plaatsje gaan, maar laten de heren toch aannemen dat zij evenmin het water van de ri vier tegenhouden als de sport. Zie eens naar de stadions als in Rotterdam met 60-70 duizend toe schouwers. Zouden al deze men sen niet even goed zijn dan dege nen, die menen alleen het rechte voor te hebben Wat betreft de Zondagssluiting van café's, zijn er toch wel plaat sen in onze gemeente zonder ver lof of vergunning, waar veel ge dronken en gegeten wordt tot laat in de nacht, zoals men zegt, en dit zijn veel meer ophoudhui- zen dan café's 'die tijdig sluiten. Laat onze niéuwe raad voort gaan met het verbeteren van een en ander, als voetbalvelden, licht, water, gas, badgelegenheid enz. en laat men trachten de mensen in eigen dorp werk te geven door industrie aan te trekken, dan kun nen deze hun brood in eigen ge meente verdiepen en komen de baten ook deze gemeente ten goe de. Nu gaat Zondags alles weg en door hun werk zullen in het vervolg velen zich in Waalwijk of andere industriegemeenten gaan vestigen. as Ook voor de gemeente is het beter als voorzitter, secretaris en de leden van de raad eensgezind samenwerken,■«zodat voor onze plaats veel goeds tot stand kan komen en niet rwordt afgebroken wat anderen hóuden willen op bouwen. En alinnen b.v. anderen nadeel of schgdg berokkent, is dat ook niet dhristelijk, want wie zijn naaste nadeel 3)>erokkent, handelt tegen de liefdeoen die is het voor naamste. Men moet niet menen dat men zelf alleen 't goede voor heeft en z'n eigen leidef kan zijn, dan be hoefden er geen leider;» te zijn, die door jaren van studie de aan gewezenen zijn in zaken het ge loof betreffende. en Omstreken, Willem II-str. 31 te Tilburg; Verschillenden aan het kan toor Waalwijk verbonden functionarissen krijgen hun werkkring dan te Tilburg, ter wijl het overige personeel in middels van een andere be trekking voorzien is. sabethstraat 27, Geertruiden berg. Sold. I J. L. Maas, St. Cris- pijnstraat 63, Waalwijk. Sid. J. C. Molenschot, Gast huisstraat 148, Kaatsheuvel. Sold. M. C. v. Mdsselveld, Mgr. Völkerstraat 116, Kaats heuvel. Sold. C. A. Muizelaar, Mgr. Völkerstraat 7, Kaatsheuvel. Sold. I N. A. Nelis, Markt 58, Geertruidenberg. Sold. A. J. van Noije, Hei kant 129, Kaatsheuvel. Sold. J. Okkers, Havendijk C 22, Waspik. Sold. I C. A. M. Schoen maker, Mgr. Völkerstraat 9, Kaatsheuvel. Sid. I G. J. Kipping, Maas dijk C 66, Heusdeh. Sold. I L. J. J. de Vries, Julianastraat 47, Kaatsheuvel. Sold. J. W. v. Wijk, Boschen 4, Drunen. Sold. H. F. J. Rombouts, Baard wij ksestraat 15, Waal wijk. Korp. C. J. de Vaan, Wil- helminalaan B 14, Vlijmen. Sold. I J. M. IJpelaar, Marktstraat 44, Kaatsheuvel. Korp. J. M. Zijlmans, Hoofd straat 78, Kaatsheuvel. Korp. J. Oerlemans, Klei- berg B 18, Genderen (Gem. Eethen). BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Maria W., dv. C. L. Laros-Bruurmijn Lam- bertus M. A. C., zv. P. J. van Engelen-van de Leur Jo hanna Th. M., dv. A. J. M. Beunes-Dousi Martinus G., zv. L. Hamers-Strijk Petro- nella J. H. M., dv. A. Fijne- man-Pooters. Overleden: L. Timmermans 2 mnd. te Sprang-Capelle Dymphena P. Jacobs, 43 j. Robertus de Vaan, 74 j., we duwnaar van Th. v. Liemp- de Maria J. Peterse 51 j., echtgenote van J. A. Ver stij nen. Huw.-aangiften: G. Steen beek 35 j. te Ede en H. Tis- sen 24 j. te Waalwijk. Gehuwd: A. P. Verhof 22 j. te Waalwijk en W. M. J. Smulders, 24 j. te Tilburg. Ingekomen: P. Lodenstijn en echtg. van Breskens J. Bazen en gezin van Rotter dam M. M. P. Thuijls van Venlo A. T. v. d. Pluijm van Dussen. Vertrokken: P. J. J. Hensen naar Gilze ca. C. C. Maas naar Made ca. P. C. Ac- kermans naar Oosterhout J. Batist naar Loonopzand J. M. van Drunen naar Dru nen J. M. A. van Huiten naar Vlijmen M. A. Lau- rijsen naar Loonopzand M. T. A. Marcelissen najar Ois- terwijk C. C. Witlox naar Udenhout J. A. M. Ligten- bex-g en M. J. Ligtenberg naar Loonopzand A. P. Flipsen naar Made ca. F. A. van Tuijl en gezin naar 's-Bosch J. B. M. Groeneveld naar Geertruidenberg ,}V. Tim mermans naar Bred'a J. van der Graaff en gezin naar Den Bosch A. M. v. Bokhoven naar 's-Bosch. I XXX WEER NAAR HUIS. Met het troepentransport schip „Zuiderkruis", dat ver moedelijk op Maandag 19 De cember a.s. te Rotterdam aan komt, zullen o.m. de volgen de militairen repatriëren: Sold. H. v. Drongelen, Hei straat D 70, Sprang-Capelle. Wmr. A. Maas, Poternstr. 1, Geertruidenberg. Sold. H. A. v. Beek, Win terdijk C 60a, Capelle. Sold. H. C. Bergmans, Markstraat 58a, Kaatsheuvel. Sold. I N. A. L. v. Bladel, Grotestraat 323, Waalwijk. Sld. M. Grootswagers, Heul- straat 25, Kaatsheuvel. Sold. I N. C. Mevs, Car- melietenstraat 21. Waspik. Korp. F. P. Klerkx, Sta tionsstraat 11, Drunen. Sold. M. C. Knuist, Cris- pijnstraat 89, Waalwijk. Sold. D. v. d. Schans, Gro- testr. A 238, Sprang-Capelle. Sold. A. P. Schoofs, Poolse- straat 25, Waalwijk. Sold. Th. J. A. Toorians. Bergstraat 1, Loon od Zand. Sergt. C. J. A. Meydenberg, Engelsestraat 24, Waalwijk. Marn. II ZM J. P. J. Broe ders, Nieuwe Groenstraat 12, Raamsdonksveer. Marn. II ZM Ph. W. Klijn, St. Antoniusstr. 14, Waalwijk. Met het troepentransport schip ..Kota Inten", dat ver moedelijk Zaterdag 24 Dec. a.s. in Rotterdam aankomt, zullen o.m. de volgende mili tairen repatriëren: Sold. A. G. Aerts, Parallel weg 6. Drunen. Sold. I. A. den Bieman, Hooeeinde 37. Waalwijk. Sold. I A. Blom. Raadhuis straat 1, Raamsdonk. Sold. I A. J. v. Gils, Berg- sedijk 1. Raamsdonksveer. Sold. I J. Ketelaars, Put straat 133, Waalwijk. Sold. I J. M. Limburg, Eli- K. W. A. Woensdagavond hield de com missie van de K.W.A. haar laat ste trekking onder politietoezicht van de verloting, aan de actie verbonden. Waar de luidspreker installatie niet meer in dienst was worden de uitslagen aan de eta lages en in-„De Echo" gepubli ceerd. Er was van de zijde van het publiek ook nu weer veel be langstelling. De uitslag van deze trekking was 1 L. 6650: 2 L. 9607; 3 H. 4064; 4 M. 14570; 5 H. 10120 6 L. 6652; 7 O 12755; 8 L. 11388; 9 H. 8930; 10 M. 15928; 11 O. 5004; 12 M. 18696; 13 H. 17687; 14 L. 9266; 15 L. 4630; 16 L. 4629; 17 M 16710; 18 M. 11366; 19 L. 10908 20 P. 9961; 21 M. 3697; 22 P. 2320; 24 M. 18976: 25 H. 17122; 26 P. 6235; 27 M. 585; 28 O. 5001; 29 H. 11881; 30 H. 17418; 31 H. 12708; 32 L. 4187; 33 P. 9610; 34 L. 3045; 35 L. 1006; 36 P. 646; 37 L. 6931; 38 M 7790. De waardebonnen zijn bij de voorzitter van de K.W.A.dhr. J. v. d. Put, tegen overlegging van het winnende lot af te halen. We mogen concluderen, dat de K.W.A. een volledig succes ge weest is, niet alleen de winkel stand, doch geheel Kaatsheuvel tot heil. Aanbesteding. De heer Hub. Prins alhier hield een onderhandse aanbeste ding van een te bouwen woon huis van 337 M3 inhöud voor re kening van de heer S. H. Ver- haert te Huibergen, welk werk werd gegunl aan de Fa. Michiel- sen en J. v. Pul te Huibergen voor de som van 8865. Eervolle benoeming. Donderdagmorgen mocht de ZeerEerw. Heer J. v. d. Heuvel, sinds 1934 reeds kapelaan in de parochie St. Jan alhier, de eer volle bengeming ontvangen tot pastoor van de parochie St. Jans Onth. te Gemert. Wij wensen pas toor v.d.Heuvel hartelijk geluk met zijn benoeming en promotie. Ve len zullen de ijverige priester, die ruim 15 jaren de godsdienstige belangen van de parochie St. Jan met veel toewijding en tact ge diend heeft, ongaarne zien heen gaan. Jarenlang was hij de zorg zame directeur van de Aarts broederschap van de H. Familie en van de Katholieke Actie, en sinds een paar jaren de geeste lijke adviseur van de R.K. Boe renbond. Groot was het aantal parochianen, dat hem gekozen had als geestelijke leider. Zijn ziekenbezoeken stonden steeds in de geest van medeleven en op wekking, terwijl hij ook medeleef de met alle gezinnen van de pa rochie, zowel wat de tijdelijke als geestelijke belangen van de huis genoten betrof, Als actief be stuurslid van het R.K. Thuisfront heeft hij vele jongens in Indonesië aan zich verplicht. Wij wensen pastoor v. d. Heuvel, die op Vrij- lag 16 December als pastoor van Gemert geïnstalleerd wordt, een vruchtbare werkkring in z'n groot pastoraat. Olieboringen. Velen in Kaatsheuvel en Loon opzand hebben zich mogelijk af gevraagd, wat het doel geweest is van de actie, die deze week enige dagen op sommige punten van onze gemeente gaande was. Een partij zware trucks met- in stallaties, torens en boormachines, verschillende instrumenten en veel personeel. Zoals reeds in 't blad onder Waahvijks Nieuws stond vermeld, betreft het hier een bo demonderzoek in Nederland, dat verricht wordt door de N.V. Ne derlandse Aardolie Maatschappij S.O.N. II, om te onderzoeken of er 'gunstige bodemvorming aan wezig is voor aardolie-inzameling. Aanwezigheid van aardolie kan hierdoor nog niet geconstateerd worden, doch alleen of de bo- demgesteldheid gunstig is voor exploitatie. De boringen geschie den met zeer gevoelige seismische en gravemetrische instrumenten. Zijn de resultaten gunstig, dan volgen later onderzoekingen op dieper lagen. Met belangstelling ziet iedereen uit naar de moge lijkheden die hiervan het gevolg kunnen zijn. Het was feest. jod Het was een hele drukte Zon dag 4 December. Want evenals andere jaren zou St. Nicolaas weer een bezoek gaan brengen aan onze arbeiderskinderen. Er waren ongeveer 450 kinderen in het K.A.B.-gebouw aanwezig. Om ongeveer 3.15 uur kwam de H. Man met zijn drie zwarte knechten binnen. De kinderen be gonnen met luide stem te zingen. Toen de Sint gezeten was, sprak Jac. Stokkermans in een kort wel komstwoordje de H. Man en de Pietermannen toe. Hij vroeg ook aan de kinderen om stil te blijven en goed naar de H. Ma# te luis teren wat Hij hun te vertellen zou hebben. Daarna sprak St. Nico laas de stampvolle zaal toe. Tot zijn spijt moest hij enkele bekeu ringen geven. Hij wees de kinde ren ook nog op hun plichten die ze te vervullen hadden. Hierna ging men over tot het uitreiken van speelgoed', en ver snaperingen. Het is te begrijpen dat allen gelukkig en voldaan huiswaarts keerden. loge en een eigen gebreid zwart gekleurd damesvest. Notabelen herkozen. Bij de stemming ter verkiezing van een tweetal notabelen der Ned. Herv. Gem. aan de Loonse- lijk werden de heren N. de Rooij en A. Wijnands herkozen. Bei den hebben hun benoeming aan genomen. Predikant beroepen. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. te dezer plaatse is door de kerkeraad een beroep uitgebracht op Ds. Brasser te Rijssen. Mannenvereniging. Op de a.s. Woensdagavond kwart voor acht in het gebouw Elthato te houden ledenvergade ring van de Ned. Herv. Mannen- vereniging „Filologus" zal door de heer G. voor de Poorte een inleiding over Lucas 2 vers 25-50 worden gehouden waarna een be spreking over deze inleiding volgt. Muziekuitvoering. De muziekvereniging „Kunst na Arbeid" zal Dinsdag 13 dezer voor haar kunstlievende leden en Woensdag d.a.v., beide dagen aanvang 's avonds 7 uur, voor die donateurs, welke de eerste avond verhinderd waren en voor niet- leden een .uitvoering geven in 't café Cové-van der Haart. Aan deze uitvoering wordt medege werkt door de toneelvereniging „Ons Genoegen", welke zal op voeren „Opoe", een blijspel in 3 bedrijven. De muziekvereniging zal beide avonden het programma openen en onder leiding van haar directeur, de heer Dankers uit Loonopzand, enkele muzieknum mers uitvoeren. Beide dagen is des namiddags tussen 4 uur en kwart over 4 gelegenheid voor plaatsbespreking. Mej. L. R. alhier, werkzaam op een schoenfabriek te Waal wijk, kwam nabij de Besoijense- steeg uit de trein te vallen. Ge lukkig liep alles bijzonder gun stig af. Een goede les om een beetje voorzichtig te zijn bij 't stoeien in de trein. Men vond en verloor. Bij de opperwachtmeester- groepscommandant van de te de zer plaatse gestationeerde rijks politie werd aangifte gedaan van de navolgende gevonden en ver loren voorwerpen Gevonden Een broodzak, een jute zak en een bruin lederen por- temonnaie, inhoudende 0.28. Verloren Een heren zakhor- In Oosterhout ontstond een ruzie tussen F. v. H. aldaar en J. den IJ. uit onze gemeente, waarbij het mes te voorschijn kwam. Beiden werden nogal toe getakeld, de een werd verbonden in 't ziekenhuis te Oosterhout, de andere opgenomen in 't zieken huis te Raamsdonksveer. Gemeenteraad. Openmare vergadering van de raad dezer gemeente op Zaterdag M) December 1949, des namid dags om half acht. Agenda 1. Ingekomen stukken en mede delingen. 2. Benoeming lid van het Bur gerlijk Armbestuur wegens pe riodieke aftreding van de hr. H. J. de Bruijn. Aanbeveling van B. en W. I. H. J. de Bruijn, aftredend lid. d v' laarhoven. 3. Benoeming lid van de school commissie wegens periodieke aftreding van de heer D. Lankhuijzen. Aanbeveling van B. en W.; 1. D. Lankhuijzen, aftredend lid. 2. G. J. Knaap. 4. Voorstel met ontwerp-besluit tot het in eigendom overne men van strookjes grond in de Julianalaan ten behoeve van de aanleg van trottoirs. 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot vaststelling van een ver- menigvuldigingscijfer als be doeld in art. 8, 4e lid, van het Tijdelijk Besluit School geld Lager Onderwijswet 1945 voor 1949/1950 en volgende schoolgeldjaren. 6. Voorlopige vaststelling der rekening van het gemeentelijk electriciteitsbedrijff het vlees- keuringsbedrijf en van de ge meente over 't dienstjaar 1948. 7. Goedkeuring der rekening van t Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1948. 8. Vaststelling der begroting van het gemeentelijk vleeskeurings- bedrijf en van de gemeente over het dienstjaar 1950. 9. Goedkeuring der begroting van het Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1950. Restauratie. De historische kerk der Neder duits Herv. Gem. wordt gerestau reerd. Ter voorbereiding en acti vering der gemeente bij de ko mende restauratie van het monu mentale kerkgebouw, hoopt Dr. K. H. E. Gravemeijer, algemeen gedelegeerde van de Generale Sy node en voorzitter van de bouw en restauratiecommissie der Ned. Herv. Kerk, in de dienst op Zon dag 11 December a.s. voor te gaan. Ook de secretaris van de genoemde commissie, Mr. G. A. J. ter Linden zal hierbij aanwezig zijn, teneinde met de Kerkvoogdij overleg te plegen over de verdere gang van zaken. Het ligt in het voornemen volgend jaar met het definitief herstel van daken en goten een begin te maken. Op deze wijze hoopt men eerlang dit kunstwerk uit het verleden in ou de luister te herstellen.

Echo van het Zuiden | 1949 | | pagina 2